Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) rii válasza tlac (#30546) üzenetére


rii
nagyúr

az összefoglaló alapján most mégegyszer megcsináltam, sajna mint korábban, csak eddig jut el:
+++++++++++++++++++++++++++

az SSD-t mindig a telepítőből csak, de úgy már többször megcsináltam
vmware player alatt nem kapott disk utility-t (most látom, nincs is ilyen lehetőség, hogy connectaljon hozzá)

".... nem iso-ból tetted fel? ...."
ja de .-))) iso-bol .... de az iso meg a pebdrive is ugyanabból az install sierra-bol van .-)))

gondoltam, még ezekkel probalkozom majd, csak sajnos koran kelek, köpött a maci .-((((

- pendrive efi particio findr-ből delete, clover újrarak az itt írt beállításokkal (gondolom a clover is felülírná, nem kellene törölni, csak így tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés)
- efi // clover // kexts // other folder -t átveszem a fenti linken mutatott bezippelt anyagban levő other folder-ből, .... eredetileg csak a fakesmc.kext-et akartam átvenni, de most látom, jól tele van:

AppleALC.kext
AtherosE2200Ethernet.kext
FakePCIID.kext
FakeSMC.kext
IntelMausEthernet.kext
Lilu.kext
NvidiaGraphicsFixup.kext
USBInjectAll.kext
XHCI-200-series-injector.kext

mondjuk - sajnos - nem hiszem hogy kext megoldaná, hogy elinduljon a telepítés ,,, mivel gondolom azért nem indul, mert damaged-nek gondolja, csak ez az ablak csak aztán jön fel, hogy egyszer már rányomtam az install-ra, vártam-vártam, .... és utána valami mást indítottam el-majd léptem ki belőle, vissza az "install" gombhoz, ami aktív lesz megint, csak most már damaged-ol ...

a bios-ban, az ssd-nél van egy olyan, hogy:
storage configuration // kingstone xxxxxxxx // SATA device type
ezt átállítsam hard disk drive-ról solid state drive-ra?
úgy értem .... van jelentősége?
telepítőben a disk utility látja, és kezeli az ssd-t

meg a telepítő a "select boot drive" vagy hol továbbra sem látja az ssd-t, mint bootolható eszközt ... voltaképp üres a lista .... (önmagát nem teszi ide,m illetve az ssd-n meg nincs semmi, azért?)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30552) kisjimy válasza tlac (#30550) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Ugyan az! Alma logó és restart laptop! :(

(#30553) Mr.C válasza Smiley (#30544) üzenetére


Mr.C
őstag

nekem megy az iCloud de lehet csak szerencsém van :))

tlac: mind a kettő rajta lehet, ha az egyik nem működik, tölt a másik max 2x lesz hibaüzenet

kisjimy: én még olyat csináltam egyszer, hogy OsxLowMemFixDrv-64.efi-ben 0x10000000-t átírtam 0x20000000-re, elneveztem test.efi-nek, betoltam az OsxAptioFixDrv-64.efi mellé az /EFI/ClOVER/drivers64UEFI mappába, majd clover boot parancsba a slider=0

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30554) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

a mai világban kinek kell imessage meg icloud? Mind2őre van jobb-olcsóbb-elterjedtebb alternatíva...

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30555) Mr.C válasza sad_Vamp (#30554) üzenetére


Mr.C
őstag

app store? back to my mac? find my mac? valamint ha van más apple cucc akkor continuity? ez csak pár példa

sudo rm -rf /*

(#30556) Smiley válasza Mr.C (#30553) üzenetére


Smiley
őstag

Az icloud es az imessage/facetime/airdrop az nem ugyanaz... Az icloud nekem is mukodik, oda eleg a generalt uuid meg board number is, az utobbihoz azonban mar keves.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30557) Mr.C válasza Smiley (#30556) üzenetére


Mr.C
őstag

és tényleg! tényleg más.... bocsánat :B

sudo rm -rf /*

(#30558) general válasza Mr.C (#30557) üzenetére


general
addikt

igen, az iCloud nálam is simán megy, nincs gond.

(#30559) sad_Vamp válasza Mr.C (#30555) üzenetére


sad_Vamp
őstag

az app store megy :) és az must, ez így van! :) de nem tudom van e kapcsolata az imessageval vagy a iclouddal.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30560) general


general
addikt

no megcsinálták az accountomat, blokkolva volt részlegesen vagy valami hasonló, mert rengeteg spam sms-t küldözgetett magától. emiatt nem tudtam az iMessage-et használni a macbook-on és minden gép-bekapcsoláskor kérte újra az iCloug jelszavamat is. macbook-on most már minden oké, megy az iMessage is és újraindításkor nem kérte a login-t. majd kíváncsi leszek, a hackli rebootkor/bekapcsoláskor mi lesz, illetve utána a macbook-on..:) gondolom itt a hackli bezavart...

(#30561) kisjimy válasza Mr.C (#30553) üzenetére


kisjimy
aktív tag

OK! Meglesem ezt a verziót is!

(#30562) tlac válasza rii (#30551) üzenetére


tlac
Topikgazda

az SSD-t mindig a telepítőből csak, de úgy már többször megcsinálta

igen, erre gondoltam, hogy a telepítőből pucold le

de az iso meg a pebdrive is ugyanabból az install sierra-bol van

próbáld már meg, hogy vmware alatt a store-ból letöltöd megint az osx-et és ott csinálod meg a telepítőt ismét

a linkeld oldalon szereplő bios beállításokat megcsináltad mikor az összefoglaló alapján telepítesz?
ha nem, beállíthatod

a linkelt oldalon lévő zip-ben van egy OsxAptioFix2Drv és egy EmuVariableUefi is, próbáld meg, hogy mindkettőt telepíted a cloverrel együtt

gondolom a clover is felülírná, nem kellene törölni, csak így tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés

jobb így szerintem is

[ Szerkesztve ]

(#30563) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Valaki rakott már fel high sierrát? Gondolom nvidia webdriver még mindig nincs hozzá... :(

(#30564) Dimebag88 válasza Lazika (#30563) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Van de meg fejlesztoi valtozat es nagyon bugos :)

A madár az ász!

(#30565) tlac válasza Dimebag88 (#30564) üzenetére


tlac
Topikgazda

van már publikus béta is

(#30566) Dimebag88 válasza tlac (#30565) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Akkor lemaradtam :)

A madár az ász!

(#30567) general


general
addikt

egyszercsak eltűntek screenshotjaim... by default ugye Desktopra menti. ha Spotlighttal megkeresem, amit épp csináltam, megvan, rákattintok a fájlra, mutatja, nézem, hol van, azt is mutatja de bakker, ha Finderben keresem meg, nincs ott! :) ilyenkor mi van? :)

(#30568) general válasza general (#30567) üzenetére


general
addikt

következő rebootnál előkerültek, ugyanott persze, az Asztalon,csak most látom. ilyet...:-D

(#30569) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Üdv Urak!A Clover indulásakor ki lehet kapcsolni a scan entries es testing hardware részt? Egyre tovább tart neki az indulas pedig nem változott semmi sem szoftveresen sem hardweresen :)

A madár az ász!

(#30570) P41N


P41N
senior tag

Hali! Valaki tudja hogy hogyan tudnám letölteni az El Capitant ? Van egy DMG fileom (10.11.6) Install El Capitan-t bemásolom az Application mappába, Unibeast-et elindítom és azt írja hogy "Selected OS X Installer is Incomplete" . :/ Próbáltam hogy átállítom az időt nem működött ( Mountion Loin-nál ez működött hogy átállítottam az időt) receipt-et is kicseréltem és akkor se jó. Van fent VMware-ban egy OSX 10.9 de ott meg nem engedi letölteni("Can't Be Downloaded on This Machine"). Valakinek valami ötlet ? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#30571) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,

Vmware workstation 12 alá szeretném telepíteni a mac os sierrat és ezt hibát dobja.

proci: amd fx 8350.

Van rá esetleg valami megoldás, hogy működésre bírjam?
Ez alapján telepítettem.

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#30572) rii válasza tlac (#30562) üzenetére


rii
nagyúr

hat van fejlődés az ügyben! .-O .-)))

letöltöttem akkor már én is a sierra-t... (eddig csak az volt, ami már le volt töltve melóhelyi gépre) és pikk-pakk felment (még nem tudtam felfogni, pedig mar sierra alól írok .-))))

- vga-t szeretném még belőni (Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G)
- meg meg nem tudok bootolni az SSD-ről:
-- EFI-t felpakoltam az összefoglaló alapján, FakeSMC-kext a legfrisebb hwsensorbinaries.dmg-ből .... de fekete képernyős csont fagyás

-- majd kicseréltem arra, amit a z270-es Asrock-hoz "adnak" .-) azzal már "-v"-vel néztem, csak a csomóplusz jelig jut el, és csonttá fagy

itt tart most

ezen az ascrock-specifikus útmótatóval volt hajlandó csak eljutni idáig ( itt a efi/clover/kexts/other tele van kext-ekkel .-//// )

nem lehet, hogy ahogy a pendrivnál, az SSD-n is a teljes EFI folder-t cserélni kell arra amit ők csináltak?
vagy "csak" a FakeSMC.kext"-et? ... ja ez nem működött

illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy a pendrive-ról való boot-kor, clover: options: boot arguments nem kellene az SSD-ről való bootoláshoz is?

(pendrive-ról bejön az OSX)
(illetve bios-t nem bántottam még ... asziszem legutoljára default-ra visszaraktam, ... 1 hónappal ezelőtt kb.)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30573) szuszinho válasza rii (#30572) üzenetére


szuszinho
őstag

Rendszer telepítés után a clover-t az SSD-re is kell feltenni, mert jelenleg csak a telepítőn van, az nem "települ magától".

(#30574) rii válasza szuszinho (#30573) üzenetére


rii
nagyúr

az megvolt persze .... az itteni összefoglaló alapján csináltam ... az itteni összefoglaló mind a pendrive-ra, mind a HDD/SSD -re telepített clover EFI/Clover/kexts/other folder-be a FakeSMC.kext-et írja, hogy be kell másolni

nekem meg a gépre csak úgy ment fel a rendszer, hogy kb. egy pont ilyen gép how-toját követtem, és ott csilliárt dolog volt a efi/clover/kexts/other folder-ba

és az a kérdés, hogy most ezt a csillió kext-et is be kell-e másolni az SSD-re tett clover efi/clover/kexts/other folder-ba

elnézést, ha nem volt egyértelmű a post

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30575) szuszinho válasza rii (#30574) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak a szükségeseket, de azokat be kell tenni az SSD clover-jébe is.

(#30576) rii válasza szuszinho (#30575) üzenetére


rii
nagyúr

annál az oldalnál úgy készült a pendrive, hogy telepítettem a Clover-t, majd letöltöttem egy EFI folder-t, amivel le kellett cserélni a pendrive-ra készült EFI folder-t....

most az SSD-nél nem lehet hogy az egészet cserélni kell?
(igyekszek majd megnézni miben különbözik, ha meg tudom nézni ... )

a EFI/clover/kexts/other folder-be ezek vannak:
AppleALC.kext
AtherosE2200Ethernet.kext
FakePCIID.kext
FakeSMC.kext
IntelMausEthernet.kext
Lilu.kext
NvidiaGraphicsFixup.kext
USBInjectAll.kext
XHCI-200-series-injector.kext

most nem tudom:
- az egész EFI-t cserélni kell
- vagy csak a kexts/other folder-be kell bemásolni a 9 db kext-et ....
- illetve hogy amikor az SSD-ről boot-olna a Clover, akkor az OSX-es boot arguments-be be kell -e írni azt ami a pendrive-nál is szerepel ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30577) szuszinho válasza rii (#30576) üzenetére


szuszinho
őstag

Természetesen, a config.plist-et is át kell másolni.

(#30578) Plasticbomb válasza rii (#30576) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elsőre legyen ugyanaz a két EFI, egyáltalán elinduljon a gép magától.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30579) rii


rii
nagyúr

oksa, köszönöm!

akkor az SSD-re telepített EFI folder cserélődik a hackintosher oldalon levőre teljes egészében, a plist file-al együtt .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30580) rii


rii
nagyúr

az egész EFI-t az SSD-n cseréltem arra, amivel a pendrive is készült ... így a boot arguments is megmaradt, ... most már SSD-ről is megy a rendszer ....

az alábbiaknál szeretnék még segítséget kérni:
- a többi HDD-t ha bekötöm, iletve ha win7, win10 elindul, nem fogja bántani a Clover-es EFI-t?
- van 2 HDD, 1-1 OS-el .... clover-be hogy lehet hozzáadni?
- a videokártyát szeretném (Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G) még ha be lenne lőve
felkbontás is "csak" 1024x768, meg kellene a dual head

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30581) rii válasza rii (#30580) üzenetére


rii
nagyúr

ezt próbáljam meg?
https://www.tonymacx86.com/threads/how-can-i-use-my-gtx-1050-ti-in-macos-sierra.219878/
a srácnak nem működött

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30582) Lazika válasza rii (#30581) üzenetére


Lazika
senior tag

Tegyél fel egy nvidia webdrivert és meni fog.

[ Szerkesztve ]

(#30583) rii válasza Lazika (#30582) üzenetére


rii
nagyúr

okaly!

nízzem meg majd otthon hogy a 10.12.5 vagy 10.12.6 ment-e fel végülis, és akkor annak megfelelően egy webdriver-t innen?
:
http://www.insanelymac.com/forum/topic/312525-nvidia-web-driver-updates-for-macos-sierra-update-07212017/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30584) Lazika válasza rii (#30583) üzenetére


Lazika
senior tag

Úgy úgy!

(#30585) rii válasza Lazika (#30584) üzenetére


rii
nagyúr

oksa, köszönöm

este megkűdöm' .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30586) rii


rii
nagyúr

clover beállításban kérhetnék még segítséget?

ha rákötö a többi hdd-t, akkor látbi fogja a clover azokat is, vagy lehet valamilyen boot file-t editálni?

(#30584) Lazika:
köszönöm ... úgy nézem felment ... dual head-et nem tudok most még nézni, kábel híjján ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30587) tlac válasza rii (#30586) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha rákötö a többi hdd-t, akkor látbi fogja a clover azokat is, vagy lehet valamilyen boot file-t editálni?

próbáltad már, hogy csak rádugod?
elvileg nem kell semmit csinálni, magától észreveszi

(#30588) rii válasza tlac (#30587) üzenetére


rii
nagyúr

inkább kérdeznék próbálgatás helyett ... nem akarnám h valamelyik os most megmurdeljen ... pláne az osx ... osx - ssd, win7 - hdd1, win10 - hdd2

de akkor este rákötöm a két hdd-t ...
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30589) rii válasza tlac (#30587) üzenetére


rii
nagyúr

rádugtam mind a két hdd-t, tünetek:
(de ez már nem az a topik .... esetleg ha valaki tudja mi a baja ... )

- boot előtt a hdd-led sokáig ég, lassan jut el a boot-hoz
- clover tényleg lát mindent, de osx-et betöltve az nvidia webdriver is kilépett és mondta h installjam mégegyszer, dock megfoghatatlan ... le is állt magától
- shut down, csak az osx-es ssd maradt: POST a megszokott gyorsaságú, hdd led nem világít folyamatosan egxy percig, osx pöpecül bejön, nvidia meg minden van

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30590) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! :)

~2008 környékén elég sokat foglalkoztam a Hackintosh témával. Azóta voltak Mac gépeim (iMac, 2 Macbook)..azonban pár hete Mac nélkül vagyok.)

Gondoltam megpróbálkozom egy Sierra felrakásával egy viszonylag jó PC-re:

Intel i5-4590
16 GB
GTX 1060

És az a a meglepetés ért, hogy unibeast+multibeast kombó segítségével gyakorlatilag volt egy teljesen működő OS X telepítésem. Durva, hogy mennyit fejlődött azóta a Hackintosh telepítés...emlékszem akkoriban örültünk ha egy-egy telepítő elindult egyáltalán. :D

Azt hiszem visszaolvasom most a topikot, hátha van valami fontos dolog amiről nem tudok, de elég pozitív csalódás ért. :K

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30591) Årpi válasza Årpi (#30590) üzenetére


Årpi
őstag

Most utána olvasva, csinálni fogok majd egy "tisztább" telepítőt Clover segítségével, de nem volt haszontalan ez a telepítés sem, legalább tudom melyik kext kell/nem kell a bizonyos hardvereimhez stb.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30592) Mr.C


Mr.C
őstag

de nagy a csend errefelé :))

sudo rm -rf /*

(#30593) ThuG4LifE válasza Mr.C (#30592) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

1 hét és beindulunk. :D

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30594) tlac válasza Mr.C (#30592) üzenetére


tlac
Topikgazda

mindenkinek működik minden ;]

(#30595) rii


rii
nagyúr

én még most se tudom elhinni, hogy felment az osx

amikor az install gomb után tovább ment, hosszú percekig hitetlenkedve bámultam a monitort, és csak nagy nehezen mertem az egérhez hozzányúlni, és minden eggyes lépés után vártam, mikor hányja összre magát ....

megrendeltem a dvi-dp kábelt, nemsokára tudom nézni, van-e dual-head ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30596) Mr.C válasza ThuG4LifE (#30593) üzenetére


Mr.C
őstag

Jaja azt már én is várom. Egy dologtól félek, az nvme ssd-m nem 4k szektoros, ezért valószínűnek tartom, hogy a hfs+ -> apfs művelet során hamar maga alá csinál a rendszer.

sudo rm -rf /*

(#30597) Lazika válasza tlac (#30594) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem high sierra beta alatt se hangom se a vgam nem működik. Hang alc 892 vga 1060.... :(

(#30598) Smiley válasza Lazika (#30597) üzenetére


Smiley
őstag

Az meg eredeti mac-en is vallalhatatlan. A macbookpro-n par hete meg nem ment a sleep, es a vga kartyak kozti valtas.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30599) tlac válasza Lazika (#30597) üzenetére


tlac
Topikgazda

hangra elvileg van már megoldás
próbáld ki ezt:
audio_cloverALC-130

(#30600) general


general
addikt

ha szeretnék egy apple trackpadet a rendszerhez, milyen bluetooth vevő kell hozzá? mindegy, elég egy xy stick is akár?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.