Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) peterattila válasza Sapphi (#31400) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi a segítséget, sima a liba :)) Van értelme DSDT.aml-t használni? Még Lion alatt készítettem egyet a géphez maciASL segítségével. Segít ez valamit vagy nem érdemes vele foglalkozni? Vagy hogyan tudom megnézni, hogyan működik a rendszer, kell-e esetleg még valamit változtatni, hogy (közel) tökéletes legyen?

(#31402) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

Ti mennyire veszitek komolyan ezt a Spectre meg Meltdown érintettséget?

win-es gépeken: BIOS update meg OS update szükséges
apple gépeken: elég a legújjabb HS

de hackintos-oknál mi a helyzet?
Ha valaki csak hackli-t használ, annak is kell a BIOS update? (uefi vagy mi)
(mondjuk lehet nekem windows is befigyel majd néha-napján)

Fog valaki emiatt BIOS-t frissíteni?
( már ha lesz egyáltalán ,-DDDDD )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31403) Sapphi válasza rii (#31402) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

szerintem érdemes ezekre a dolgokra odafigyelni. Mac alatt azért más a frissítés, mert ott az Apple mindent kézben tart és egy operációs rendszer update-nél képesek mindent frissíteni.

Hackintosh esetén én mindig frissítem a BIOS-t is eddig sose volt ebből gond, csak annyi, hogy újra be kellet állítanom.

Egy kicsit a hibához visszatérve: A probléma az, hogy ez mostmár nyilvános és mindenki tud róla. Így sokkal kedveltebb támadási felületté válik.

(#31404) rii válasza Sapphi (#31403) üzenetére


rii
nagyúr

akkor felkészülök a HS-ra való update-hez
meg ha lesz BIOS update, akkor azt is fel kell tolnom

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31405) scream válasza rii (#31404) üzenetére


scream
veterán

De elvileg nem csak a HS-hez adnak ki security update-et, hanem a régebbi rendszereikhez is.

Ha jól tudom, akkor El Capitan is kapott.

(#31406) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziaszok!

olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy hacli sierra-m egy samu m2 ssd-n ami szépen be van lakva! Kaptam ajándékba egy samu 850 evo ssd-t. Azt meg lehet oldani,hogy az m2 ssd-ről át clonozni az egész rendszeremet az evo-ra? Az m2 ssd-re win10 menne játékoknak!

(#31407) anyam válasza peterattila (#31398) üzenetére


anyam
csendes tag

agdpfix

Clover bootloadernél kiválasztod a rendszert és mielőtt elkezdene betölteni nyomsz egy space-t .

-x paraméterrel /safe boot/ elindítod.

Aztán ezt

[link] /Az első hsz végén vannak a csatolmányok letöltöd és futtatod valamelyiket. Nekem a második csatolmány rendbe rakta/

vagy amit korábban írt Shappi megcsinálod.

[ Szerkesztve ]

(#31408) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31400) üzenetére


zsnorbi21
tag

nincs mit :) Közben tegnap este rászántam magam és frissítettem High Sierra-ra, az USB 3-as portokon kívül minden tökéletesen működik.

(#31409) rii válasza scream (#31405) üzenetére


rii
nagyúr

az jól hangzik, .-) köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31410) Sapphi válasza zsnorbi21 (#31408) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nálam az USB problémát a USBInjectAll.kext oldotta meg. :)

(#31411) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31410) üzenetére


zsnorbi21
tag

Köszi, megnézem este :) Efi -> clover mappába raktad? Vagy S/L/E?
Kell valamit patchelni hozzá vagy megy simán a kext-tel?

(#31412) hardline


hardline
senior tag

Ma nekiálltam újra a próbának. VMware elő, hogy letöltsem a HS-t meg megcsináljam a telepítőt újra. A gond az, hogy a HS letöltése úgy néz ki, hogy letölt 24MB méretű installert, amit megnyit (gondolom frissítés céljából, mivel a virtuális gépen El Capitan van.
Legutóbb ez nem így ment. Akkor letöltötte az egész telepítőt, amit tudtam utána pendrivera tenni stb.
Hogy tudom most letölteni a HS telepítőt?

(#31413) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek, hogy a Radeon kartyakhoz szokott-e driver frissites jonni OSX alatt?
sikerult egy full AMD-s gepre feltennem a high sierra-t, es egy picit gyorsabb az OpenCL render mint Windows-on, majdnem a legujabb linux-s banyasz driver sebesseget hozza.

Mivel Win 8.1-hez mar nem jot tobb driver, igy linux vagy OSX marad nalam "renderfarm" szerepkorre.
Ha OSX-hez is lenne linux szintu driver tamogatas, akkor egyertelmu lenne a valasztas. :U

mod: Ja, egyaltalkan az uopdate-ek mukodnek AMD-s PC-n? :D

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31414) Sapphi válasza Bici (#31413) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

hát ezt most nem is teljesen értem. :D

Radeon - Az a videokártya, amit az Apple frissít, ha rákeresel a kártyákra akkor azt is megtudod melyikek működnek macOS alatt.

AMD - Ha a CPU ra gondolsz akkor nem. Az Apple nem támogatja az AMD CPU-kat tehát full kerner cserét kell alkalmazni, hogy működőkepés legyen.

(#31415) Bici válasza Sapphi (#31414) üzenetére


Bici
félisten

A high sierra mar fut szepen az AMd-s gepemen, netes leirasok alapjan.
A Radeon GPU is megy, minden tokeletes.

A kerdes csak annyi, hogy a Radeon-hoz szokott-e jonni driver frissites, meg ugy egyaltalan muxik-e PC-n az app store-s frissites?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31416) Sapphi válasza Bici (#31415) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Működik ezt tudom, de én úgy tudom, hogy kernelt kell cserélni a gép alatt. (De jobban utána kell néznem, mert ezzel nem foglalkoztam még.)

Radeonhoz jön a frissítés bele van építve a macOS update-be. Intel alatt az app store frissítés működik. Az én hackintoshomon minden működik. Teljesen olyan mint a MacBook Pro-m.

Persze a kext-ekre figyelni kell, de simán nyomom fel a frissítéseket. :)

(#31417) hardline válasza hardline (#31412) üzenetére


hardline
senior tag

Találtam egy patchert, ami elvileg letöltené (videók alapján) de az se működik. Nagyjából 3GB letöltött adat után megáll mindig és nem folytatja. Az App Storeból meg továbbra is csak egy pár MB méretű installert lehet letölteni.
Segítsetek, hogy tudok így telepítőt csinálni, ha nem tudom letölteni...?!

(#31418) Bastard-s


Bastard-s
tag

Valaki tudna segiteni? Megcsinaltam egy sierra telepitot a leirtak szerint, de hiba fogad. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=729IMG_20180114_163827.jpg mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#31419) rii


rii
nagyúr

sziasztok

app sotre-ból hogy lehet letölteni a high sierra telepítőt? ... jelenleg inkább tűnik annak, hogy elindítja .... és jelenleg csak letölteni szeretném

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31420) Sapphi válasza rii (#31419) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, megnyitod az App Store-t -> Beírod a keresőbe, hogy macOS High Sierra -> Rányomsz a letöltésre és kész. Én most elkezdtem letölteni 5.2 GB a mérete.

(#31421) rii válasza Sapphi (#31420) üzenetére


rii
nagyúr

a high sierra oldalan az updates-nél az app store-ban votl egy free upgrade ... az most tölti le

úgy látszik áthelyezték .-/
mert nekem csak "open" volt a találati listáknál a HS alatt ... "download" nem .-/

köszönöm a segítslget!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31422) sad_Vamp válasza rii (#31421) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem azért, mert má eleve levolt neked töltve?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31423) rii válasza sad_Vamp (#31422) üzenetére


rii
nagyúr

de ...letöltés közben ránéztem én is, és láttam h már van egy ilyen nov. 13i dátummal (13.1.05)
letöltötte már magának is a háttérben korábban

most meg lejött akkor a 13.2.07

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31424) Bastard-s


Bastard-s
tag

Csinaltam egy telepitot, clover is rajta. Fekete alapon feher apple logo fogad,onnan fel ora mulva sem lep tovabb. Mi lehet a bibi? Tobb config.plist filet is probaltam(hatha ez a baj). Az alany egy samsung np900x3c. I5 3317u 4gb ram hd4000. Mid 2012 air-re hajaz. Valaki tudna segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#31425) odessa32 válasza Bastard-s (#31424) üzenetére


odessa32
tag

Hello.
Csináltál egy telepitö pendrive-ot és a telepités nem indul el vagy már telepitetted a rendszert és az nem indul el?

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#31426) Bastard-s válasza odessa32 (#31425) üzenetére


Bastard-s
tag

A telepites nem indul el. Bejon a clover, kivalasztom a sierrat es az apple logon marad a kep. 2 fele leiras alapjan is csinaltam telepitot,de nem jutok tovabb. Volt,hogy rengeteg szoveg futott lefele,de utana onnan sem ment tovabb.

(#31427) Plasticbomb válasza Bastard-s (#31426) üzenetére


Plasticbomb
addikt

clover képernyúnél nyomd le a space-t és ird be -v. Majd a kapott képről leolvasható, miért nem indul.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31428) Bastard-s válasza Plasticbomb (#31427) üzenetére


Bastard-s
tag

Most egy unibeasttel csinalt telepitonel ez a kep van: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=309IMG_20180118_130859.jpg

Bocs,mobilrol vagyok.

(#31429) sad_Vamp válasza Bastard-s (#31428) üzenetére


sad_Vamp
őstag

unibeast kvázi semmire sem jó, az 1. (és eddig még utolsó) haklizásomkor én nekem is rá kellett jönnöm.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31430) odessa32 válasza Bastard-s (#31428) üzenetére


odessa32
tag

Csinálj egy telepitöt az oldalon leirtak szerint s probálj me azzal telepiteni, de ne mokolj bele config.plist-be.
Az majd csak akkor kell ha már sikerült feltelepiteni.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#31431) Bastard-s válasza Plasticbomb (#31427) üzenetére


Bastard-s
tag

Ha megcsinalom,akkor csak a kepernyo vilagit,ha annelkul inditom,akkor csak apple logo...

(#31432) zsnorbi21 válasza Bastard-s (#31431) üzenetére


zsnorbi21
tag

Felejtsd el a unibeast-multibeast féle szarakodásokat, tele vannak hibalehetőséggel.

Nekem az istenért se akart összejönni, aztán megpróbáltam így:[link]
Minden érthetően le van írva, tökéletesen meg tudtam csinálni az enyémet ez alapján.

config.plist fájl-t le tudsz szedni a tiedhez is innen: [link]

(#31433) Bastard-s válasza zsnorbi21 (#31432) üzenetére


Bastard-s
tag

Koszi,megprobalom ezt is. Az a helyzet,h az unibeast volt 3. proba. Csinaltam 2 leiras alapjan virtualis macen is telepitot,de semelyik nem indult.

(#31434) zsnorbi21 válasza Bastard-s (#31433) üzenetére


zsnorbi21
tag

Én is virtuális gépen csináltam a telepítőt, de a linkelt leírásnak megfelelően. Ha mindent úgy csinálsz ahogy le van írva és rendesen átolvasod a neked fontos részeket, menni fog az :)

(#31435) P41N válasza Sapphi (#31420) üzenetére


P41N
senior tag

Hali! Az általad leirt módon próbáltam megcsinálni az imessage-t, de nem működik. Bejelentkezésnél hibát ír ki. Elég sokszor próbálgattam, de nem máködik. Valami ötleted esetleg van hogy mi lehet a gond ? :F

(#31436) Bastard-s


Bastard-s
tag

Megcsinaltam a link alapjan a telepitot.... Megint nem jo valami. KÉP
Mi nem jo?

[ Szerkesztve ]

(#31437) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Az elmult napokban probaltam feltelepiteni a laptopomra az OSX et.
Gep adatok:

Lenovo B590
Cpu: i3 3110M
Ram: 8gb
Integralt gpu intel 4000
Dedikalt gpu gt 720m
A dedikalt gpu tudom nem fog menni, de az integralt tokeletes lenne.

Elsonek a Sierrat probaltam feltenni, felismerte a belso meghajtoimat, USB ket, Lan t, meg a kartya olvasom es a bluetooth om is, es a kamerat, szoval szinte mindent.
Egyedul a wifi es a dedikalt videokartya nem fog menni, legalabbis en igy tudom. (A wifi az intel centrino)
Probaltam a videokartya eletrekelteni, csak sajnos mivel a BIOS om keresztul nem lehet allitani a video ram meretet, igy alapertelmezetten 0 mb al indul. Emiatt a DSDT vel nem sikerult a kartyat mukodesre birni.

Ezek utan megprobaltam feltenni a 10.8.5 os OSX et, mert ott nem problema a video ram mennyisege, sikerult bekapcsolni a videokartyat, de sajnos erre eltunt az eger kurzorom. Tehat van video, de nincsen egerkurzor, persze eger van csak nem latom hogy eppen mire kattintok :O

Van esetleg otletetek, hogy mit lehet tenni ?

Elore is koszonom

Udv

Zoli

(#31438) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok. Most upgradelem a hackintoshom és szedegetem össze a cuccokat.
Amit nem értek, hogy high sierra lesz rajta, amiben le tudom tiltani az APFS file rendszert. AZt olvasom, hogy jobb ha HFS+ ba maradok mert elvileg az APFS okozhat galibát. Nem biztos, de okozhat. . Amivel semmi gond. Legyen HFS+. De amúgy mi előnye van ha APFS be lennék? Sokkal gyorsabb lenne a rendszer?
:R

(#31439) Atlantisz48 válasza Atlantisz48 (#31437) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Üdv,

Sikerült megoldani, tökéletesen működik.

Intel HD 4000
Hang
LAN
Camera

OSX: 10.13.1 -el :D

(#31440) Bastard-s


Bastard-s
tag

Nincs esetleg itt egy "nagy koponya" Bekes megyebol?

(#31441) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Sziasztok!

Az én laptopomon fel van telepítve a High Sierra 10.13.1.
Nos lenne egy probléma. Alvó mód alapból nem működik, sötét képernyő volt miután felhajtottam a lid-et, ezt megoldottam, kell hozzá egy Custom EDID inject Clover-be. Így végre működött a gép wake után is, DE a videók, youtube, etc. egyáltalán nem indultak el. Rájöttem, hogy a hardwaredecoder volt a hibás, szóval kikapcsoltam azt terminálban: "defaults write com.apple.coremedia hardwareVideoDecoder disable". Ezzel a videók végre működtek alvó mód után is. De van még egy hiba. Safari működik, minden megy rajta.Alvás után a Chrome nem indul el, FaceTime nem tölt be, iTunes kilépésnél not responding, ami a legérdekesebb, hogy a hdd-n levő képekből semmit nem tud betölteni, csak tölt, de nem hozza be (Preview lefagy). Egy újraindítás után ismét minden működik, viszont ha alvóba teszem és felélesztem, ugyanez a helyzet.
Ha valakinek van valami ötlete, értékelném! Szerintem megint valami decoder cucc lesz, de egyszerűen nem jövök rá. Próbáltam Shiki.kext-el, shikigva=4 flag-el, de semmi.
A rendszerem:
Acer Aspire V 15 V5-591G-55TU
Skylake-H PC-H
Intel HD 530 (Skylake), (IntelGraphicsDVMTFixup.kext, IntelGraphicsFixup.kext, Lilu.kext, Shiki.kext)
GTX 950M (kikapcsolva, optimus)
4+4 GB DDR4
230 GB HDD
Dual-boot Win 8.1 + HS 13.1 (HFS)
Alc 255 audio (AppleALC.kext)
Wifi: Eredeti: Qualcomm Atheros QCNFA344A (unsupported), cserélve BCM94352Z-re
Clover Bootloaderrel, próbáltam frissíteni, semmit nem ért. a Kext-ek a legfrissebbek.
Ezen a gépen MINDEN működik, kivéve azt amit leírtam, és persze a vidikari meg a realtek card reader (amit sosem használtam)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31442) kushwavez válasza kicsiii (#31438) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem lesz semmi para, ha APFS-t használsz, HA van SSD-d. Én használtam APFS-t, semmi problémám nem volt. De ha sima HDD-d van akkor nincs sok értelme APFS-t használni szerintem.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31443) cseke-


cseke-
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
1. Hogy tudom beállítani a Cloverben, hogy a betöltő képernyőn csak a Windows és a MacOS legyen?
2. A legújabb High Sierra van a gépen és a trim bekapcsolása után a boot idő jelentősen megnő.Ezen a ponton akár perceket is elszöszöl.
Vajon mit keres, esetleg hiányol valamit?
Köszönöm a segítséget.

cseke-

(#31444) kushwavez válasza cseke- (#31443) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

1. Clover Configurator-ban a "GUI" fülben a "Hide Volume"-hoz kell beírni az .efi útvonalát amit el akarsz rejteni.
Nekem UEFI-s gépen csak a Windows, a macOS, meg a Recovery van megjelenítve. A Hide Volume-nál meg ezt írtam hozzá: "\EFI\BOOT\BOOTX64.EFI", "Windows" (ez magát a windows partíciót rejti el, és marad a "Microsoft EFI" amivel a Windows-t bootolja). [KÉP]
2. sajnos erre nem tudom a választ, nekem is tölt. A boot időm kb 2 perc (talán) és amit mutattál képet, azután tölt sokat nekem is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31445) scream válasza cseke- (#31443) üzenetére


scream
veterán

2. kérdésedre - Apple hivatalos álláspontja, hogy majd valamelyik következő os javításban kerül sor ennek a hibának a javítására, valamiért a TRIM-et nem minden SSD-nél tudja jól kezelni az új filerendszer. :U

Nálam TRIM kikapcsolva a boot ~8 sec, TRIM bekapcsolva ~90-120 sec.

(#31446) Smiley válasza kushwavez (#31444) üzenetére


Smiley
őstag

Nyugi eredeti mac-en is ilyen sz@r. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31447) peterattila


peterattila
aktív tag

Olyan problémám van, hogy a hátlapi usb csatlakozókat nem érzékeli a rendszer és így nem is használja. Egér és billentyűzet csak akkor működik, ha az előlapi csatlakozóba csatlakozik a rádiós vevő. Itt is lefagy, amikor a frissítésre kattintok az App Store-ban. Erre van valamilyen megoldás?

(#31448) Smiley


Smiley
őstag

@tlac: Jo nagy szivas a high sierra APFS-el, ha BIOS alapu rendszert hasznal az ember. Az utolso szogeket utik a BIOS alapu boot folyamat koporsojaba... meg a vegen tenyleg valtanom kell UEFI-s lapra. Mazli, hogy lehet force-olni a HFS+ alapu telepitest meg.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31449) tlac válasza Smiley (#31448) üzenetére


tlac
Topikgazda

részleteznéd?

(#31450) moljozo válasza Bastard-s (#31424) üzenetére


moljozo
újonc

töltsd le ezt és menni fog, ez egy high sierra clover, ha elkészült az usb install kulcs akkor az EFI-ben cseréld ki a Clovert erre:
https://drive.google.com/file/d/1imms1wWmDsdFewf3mEUiiD3VM63fKTdc/view

Én a Lenovo T430-ra (ami hasonló konfig) e leírás szerint csináltam:
https://www.tonymacx86.com/threads/guide-sierra-12-6-on-thinkpad-t430-almost-perfect.229103/

igaz ez sima Sierra (én erről updateltem high sierrára a fent említett cloverrel és probléma mentesen lefutott)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.