Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Onehunter válasza szuszinho (#30050) üzenetére


Onehunter
újonc

Elolvastam, bemasoltam azt a fake cuccot de nincs valtozas

(#30052) ThuG4LifE válasza Onehunter (#30047) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Boot kapcsolot mit hasznalsz? (Rootless=0 kext-dev-mode=1 nv_disable=1 kell szerintem el capitanhoz)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30053) Onehunter válasza ThuG4LifE (#30052) üzenetére


Onehunter
újonc

Köszi Ezeket hol tudom megnézni? illetve hogy allítok rajta?

(#30054) gandalf válasza syC (#30029) üzenetére


gandalf
tag

Kulcskészitésnél mit lehet elbaltázni, ugy, hogy már maga a clover sem jön be?
mindent ugy csináltam ahogy le van irva az összefoglalóban, a vége ugyan az, bootolásnaál villogó kurzor..mondjuk nem vártam 5 peret, gondolom hamarabb be kellene jönni a clover menünek..

a gép:

Ml 150 g6 szerver
ati 5670 512MB videó
van benne egy p410 512MB-os raid kártya
2db xeon 55420-es proci

ha a kártyát kiveszem akkor sem változik semmi...

mi a fax kell, hogy egyáltalán a boot elindulson a 16gb-os penröl..

az usb3-as, de a gépben csak usb2 van szal az gondolom nem oszt, nem szoroz..

egyszerüen értetlenül állok az eset elött..

Gandalf The Grey

(#30055) Onehunter


Onehunter
újonc

Esetleg valaki nem tudna nekem linkelni sierrabol egy dmg-t ami muodik az en configomon
Ratennem transmac-el a pendrivera, ha igy mukodhet nemtudom

(#30056) gandalf válasza Onehunter (#30055) üzenetére


gandalf
tag

lehet egy régebbit kellene felraknod, aztán updatelni?

Gandalf The Grey

(#30057) syC válasza gandalf (#30054) üzenetére


syC
addikt

Nekem így ment fel az usb2-es pendrive-ra úgy, hogy el is indult a clover.

(#30058) gandalf


gandalf
tag

és akkor rendes gpt-s pent csináltál?

Gandalf The Grey

(#30059) Onehunter


Onehunter
újonc

Legyen szives valaki hozzáértö segítsen, megvan az el capitan usb unibeast-el csinalva.
Nem indul el a telepítés, clover bejön. Fekete képernyö van közepén egy karika sréhen áthúzva.
Esetleg a gt610 videokártya gátolja...nemtudom
Konfig mégegyszer : msi z170m mortar, i3 6100 skylake, 2x4gb crucial ddr4 2133 ram, Asus nvidia gt610 1gb video card, ssd adata su800 128gb köszi

(#30060) sad_Vamp válasza Onehunter (#30059) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Boot argumentsben állítsd be a "-v"-t (verbose mode). Akkor kiirja hogy mi a baja, le lehet fényképezni. segítenék, de én sem bírok a saját cuccommal, sajnos. Ha megy az angol, akkor az insanelymac-en nagyon segítőkészek.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30061) Onehunter válasza sad_Vamp (#30060) üzenetére


Onehunter
újonc

Ok köszi megpróbálom

(#30062) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Szerintetek mekkora az esélye, hogy egy G4560-RX460 pároson elfusson a MacOS?

Sic Parvis Magna

(#30063) Mr.C válasza 30z.Samu (#30062) üzenetére


Mr.C
őstag

Proci ok, videókártya meg natívan megy elv. de HDMI nem működik...

sudo rm -rf /*

(#30064) 30z.Samu válasza Mr.C (#30063) üzenetére


30z.Samu
félisten

És ha átalakítóval VGA port-ba dugom a monitort?

Sic Parvis Magna

(#30065) Mr.C válasza 30z.Samu (#30064) üzenetére


Mr.C
őstag

nem tudom, nincs ilyenem, az elóbbieket is google segitségével találtam meg, sztem te is használhatod ;] :P

sudo rm -rf /*

(#30066) 30z.Samu válasza Mr.C (#30065) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, csak gondoltam elsőre megkérdezlek Titeket, hátha van némi tapasztalat. :D De még keresgélek, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#30067) gandalf


gandalf
tag

no a telepitö elindul már szépen töltöget de ujraindul a gép..gondolom valami finomitás kell még hozza...

jahh és a sierra telepitöt csináltam meg

[ Szerkesztve ]

Gandalf The Grey

(#30068) Onehunter válasza sad_Vamp (#30060) üzenetére


Onehunter
újonc

Szia! Megnéztem, azt irta ki bal oldalt hogy a Mac Osx ezen verziója nem támogatja ezt a platformot

(#30069) sad_Vamp válasza Onehunter (#30068) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Sierra?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30070) Onehunter válasza sad_Vamp (#30069) üzenetére


Onehunter
újonc

El capitan, de ugy lett csinalva, hogy haver megcsinalta unibeastal mac-alatt és elkuldte neten dmg-be én meg visszbontottam win alatt transmac-el usb-re, muködik így egyáltalan??

(#30071) general


general
addikt

Urak, kis segítség kellene! :B

egy új ssd-re szeretném a Sierrát feltenni. az itteni leírás szerint csinálom (de próbáltam másik tutorial szerint is, az UEFI dolog nem akar menni, pedig az alaplap, bios tudja), elméletileg elkészül a pendrive, a Clover boot-tal, leírás szerint mindent megcsinálok, de bootnál nem történik végül semmi. a bios látja a pendriveot, kiválasztom a legacy bootot róla (tehát nem uefi kingston 32gb...), bootol a gép, majd ennyi, valami őskori felület jön be, tehát a clover el sem indul a pendrive-ról, nem jut el boot-ig.

mi lehet a hiba? mondom, mindent tökéletesen megcsináltam, ahogyan itt le van írva, többször próbáltuk, Clover installnál semmi más nincs kipipálva, csak amit itt van leírva!
a konfig jó, mert egy másik ssd-n az El Capitan jelenleg is megy.

(#30072) general válasza general (#30071) üzenetére


general
addikt

lehet, hogy közben rájöttem, valszeg az usb 3 portot nem látta boot-nál, annak ellenére, hogy bios alatt látta az usb 3-ba dugott pendrive-ot...
mindenesetre most Unibeast-tel próbálkozom, és áttettem usb 2-be. elvileg elindult a telepítés, almalogó már van. :)

(#30073) general


general
addikt

nos, felment a Sierra, de az első sikeres képernyő 1024x768-ban jött be..... Multibeast-tel próbáltam a webrdivert (gfx 660 Ti), azóta nem jön be többet az oprendszer, végigmegy a csík az almalogónál, aztán mindig csak újraindul...:-(

ötlet esetleg?

(#30074) sad_Vamp válasza Onehunter (#30070) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem okvetlen. én hagyományosan készítem rendes macel. Vagy készíts VMware-al virtual OsX-t azon készítsd el magadnak.

general: több helyen olvastam, hogy a multibeast nagyon gagyi, és nem ajánlják a használatát.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30075) general válasza sad_Vamp (#30074) üzenetére


general
addikt

nekem Cloverral egyszerűen nem megy, Kernel pánik van állandóan. usb 2-be dugva látom végre a telepítő pendrive-ot, elindítom -v -vel, és mindig megáll már a legelején... mindent megcsinálok a leírás szerint, de nem jut el semeddig. :O

(#30076) sad_Vamp válasza general (#30075) üzenetére


sad_Vamp
őstag

több beállítást ki kell próbálni az enyém hasonló volt mint ez még azt hiszem a 2es hangkártyafix volt bepipálva. Aztán ki kell próbálni több FakeSMC-t is (mindig kezdve a legújabbtól). IntelMausi valamelyik verzója is kellhet, nekem még az AppleALC volt ott és az USBInjectall. GPUtól függően kellhet a lilu is.

Bios beállításokon is ajánlatos többször végig futni. Amit lehet UEFI-re állíts. Esetleges COM és LPT portokat tiltani, kikapcsolni az IGP-t, VD-t és kezdésnek bármit amit nem a hivatalos intel chipset hajt.

Sajnos többet nem tudok modani, mivel nekem is úgy hozta össze egy segítőkész emberke (sajnos azt kell hogy írjam nem erről fórumról), épp ezért nem is látok teljesen a dolgok mögé.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30077) Mr.C válasza general (#30075) üzenetére


Mr.C
őstag

de lehet azért nyavajog, mert 32gb-os pendrive, nem 16-os... sokaknál a nagyobbal nem boot-ol valamiért

sudo rm -rf /*

(#30078) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Sziasztok !

ALC892-re meg mindig huzza a szajat a Sierra ? Emlekszem anno probalgattam es minden tokeletes volt leszamitva, hogy nem volt hangom emiatt (mar akkor is voltak erre probalkozasok, de rendes megoldas akkor nem volt )

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30079) general válasza Mr.C (#30077) üzenetére


general
addikt

hm, akkor próbálom 8 meg 16-ossal is, csak asszem mindkettő usb 2-es..

kérdezném, hogy ha megvan a bootlemez, a Clover beállításait lehet próbálgatni, állítgatni? vagy ha azt egyszer feltelepítem, akkor mindig mindent előről kezd kezdeni, ha változtatni akarok valamit?

próbálom UEFIvel is, Legacyval is... nem tudom, mi lesz a jó. az El Capitan legacyban ment föl csak.

a legérdekesebb azonban az alábbi :) :
sokadik próbálkozás után felment Unibeasttel a Sierra, de érdekes módon a képernyő felbontás 1024x768 marad, semmit nem lehet állítani. próbáltam webdriverrel is, inceted Nvidia-val is, ugyanez az eredmény.
aztán újraindításnál nem történik semmi, tehát felmegy a rendszer, majd többet nem indul újra. oké, megcsináltam ismét Cloverrel (UEFIben) a telepítőt/boot-ot, indítom, el kell dönteni, miről bootoljon a rendszer, telepítő pendrive vagy ssd, mondom mi van, ha elindítom most Clover boot után a már feltelepített rendszert..?
és bakker elindult! :D ami Unibeasttel települt, most a Cloverrel elindult ééés normális képernyőfelbontásban! :) de sajna ez sem volt megváltás, mert átállítottam a nyelvet magyarra, újraindítom, és itt megint megáll a történet, nincs több boot...

lehet valami gubanc a nyelvnél? nekem magyar kell, nem szeretem angolul az oprendszert.

(#30080) Smiley válasza general (#30079) üzenetére


Smiley
őstag

Azert itt vannak bajok rendes... a pendrive merete lenyegtelen, en egy 500gb-s disk-el szoktam telepiteni.
Amig nem csinalsz magadnak a sajat gepedhez egy normalis clover config-ot addig ne csodalkozz, hogy ossze-vissza fog csinalni mindent. Amugy a nyelvnek semmi koze hozza.

Ahhoz hogy normalis felbontasod legyen kell az nvidia webdriver, az nvidia inject, az nvda_drv=1 kernel flag, es az NvidiaWeb kapcsolo.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30081) general válasza Smiley (#30080) üzenetére


general
addikt

igen, a Cloverrel van baj ez tiszta, csak hát nem tudom, mi passzol az én gépemhez, nem igazán értek hozzá, tanulom. szóval az, hogy addig ne csodálkoz....amíg nem csinálsz magadnak...:) hát köszi. mintha tanultam volna suliban, de meghúztak, pedig illene tudni :)
de az már megnyugtató, ha se a pendrive méret, se a nyelv nem hibás. ez is valami.

gfx 660 Ti-hez mi kell? pont határeset, én úgy olvasom, hogy a webrdiver csak a 680-as, de inkább 7xx nvidiáktól kell.
a linkelt Terminal parancsokat mikor kell beírni egyébként? miután felment a Coler és bootolnék, előtte még futtassam le ezeket? vagy ezt csak ellenőrizzem a "config plist" fájlban?

szerk. úgy látom, config plist, megtaláltan az NvidiWeb részt, nem aktív. nézem tovább. örülök, ha néha beszúrtok valami infót! :-)

[ Szerkesztve ]

(#30082) Smiley válasza general (#30081) üzenetére


Smiley
őstag

Ez szerintem tarsadalmi problema, kerlek ne vedd magadra. Mindenki adhoc jelleggel ki be kapcsolgat dolgokat meg telepiti ujra az egeszet, az utobbi idoben egyszeruen nincs energiam leirni ujra es ujra, hogy a clover wiki-ben ott van mindenre a valasz. En ha valamit nem ertek akkor eloszor atfutom a man-t, aztan ha meg mindig nem megy akkor megyek es keresek egy forumot, vagy irc-t.

Webdirver 8xxx szeriatol a 10xx-es szeriaig jo az osszes nvidia kartyahoz, kiveve a dualgpu-s verziokhoz.
Sok minden nem kell a clover-ba, a gyari config nagy resze manapsag mar tokeletes szinte minden gephez. Max a videokartya es az alc inject kell bele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30083) general válasza Smiley (#30082) üzenetére


general
addikt

én nem a kísérletezés öröméért akarom a hackintosht, tisztán munka miatt, de hadd ne írjam le a teljes eszmefuttatásomat, nem is érdekelne senkit. elég annyi, hogy ha lenne rá pénzem, akkor sem vennék soha asztali iMacet, mert egy amatőr értelmetlen pénzkidobás, azért a pénzért lasssssúúúúúú, vicc, hogy még ssd sincs benne, nem tudsz beletenni. és nekem gyors gép kell, de a windows alatt a Lightroom meg egy vicc sajnos, ezért kell a MacOs. ott egyszerűen ez a szofvter jobban fut tapasztalataim szerint. ennyi. szóval meg kell találnom a megoldást, tetszik vagy nem. ha lenne fölös pár millám, talán vennék új MacPro-t, de az ár-érték arányuk nevetséges. no mindegy.

visszatérve, ezek az injectek mikor kell, hogy belekerüljenek? ezt a részt nem értem. Clover telepítés előtt vagy után?

(#30084) Smiley válasza general (#30083) üzenetére


Smiley
őstag

Clover telepitese utan add hozza a config-hoz amiket az elobb irtam, aztan telepitsd fel a webdriver-t, es menni fog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30085) general válasza Smiley (#30084) üzenetére


general
addikt

de az én vga-mhoz nem jó az Nvidia webdriver, már említettem.
vagy az Injected kell, vagy egyik sem. (utóbbinak nem tudom, van-e értelme.

megtaláltam a config plistban az adott sorokat, írjam át true-ra az ott lévő false-ot?

(#30086) Mr.C válasza general (#30083) üzenetére


Mr.C
őstag

amúgy te nem most vettél macbook-ot?
Az miért nem jó monitorra kötve?
vagy már túl is adtál rajta?

sudo rm -rf /*

(#30087) general válasza Mr.C (#30086) üzenetére


general
addikt

de vettem, igen, az azért igen messze van egy asztali gép erejétől....kevéske. MBP 2015, 2,7ghz, nincs dvga
backup gép, illetve ha vinnem kell valahová, workshopot trtani, helyszínen editálni, ilyesmi.

(#30088) Mr.C válasza general (#30087) üzenetére


Mr.C
őstag

így már érthető

sudo rm -rf /*

(#30089) Smiley válasza general (#30085) üzenetére


Smiley
őstag

Mire alapozod ezt? Szerintem a 660 az beleesik a 8xxx-10xx-be.
Tehat akkor megegyszer.
Kell az inject mert a 7xx szeria alatt vagy.
Kell az nvda_drv=1 kernel flag
Kell az NvidiaWeb kapcsolo.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30090) general válasza Smiley (#30089) üzenetére


general
addikt

nah, most az van, hogy nekimentem még egyszer Unibeasttel a telepítésnek, de UEFI módban.
végigmegy simán a teljes telepítés, bejött a rendszer, de ismét 1280x1024 vagy milyen fos felbontásban. utána a Multibeastet is ráengedtem, amit tudtam, hogy milyen driver kell, bepipáltam, többek között ezúttal az Nvidia Webdrivert is, (Injected -et nem!) és láss csodát, install és reboot után is minden oké, normális full hd felbontás, magyar nyelv is oké, 6-7 reboot után is minden fasza, már usb sem kell a boothoz! :))

nekem az Cloverrel sehogyan sem sikerült.

arra alapoztam egyébként, hogy az Nvidia weboldalán konkrétan csak gfx680-tól ajánlják, amikor le akartam tölteni (még El Capitanhoz), nem is engedte az installt, mert nem passzolt a hardverhez, hiába Kepler ez is.

de most mégis ezzel javult meg, pedig korábban Cloveres installnál nem működött. nem mondom, hogy értem, mi történt, de most megy. örülök. :)

mindenféle configszerkesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#30091) Smiley válasza general (#30090) üzenetére


Smiley
őstag

Oke, az unibeastet en se ertem, sot nem is akarom. Az a lenyeg hogy sikerult.
Az nvidia oldalon kicsit felrevezeto infok vannak, ugyanis csak azokat soroljak fel amik valaha voltak eredeti mac-ben, de ettol fuggetlenul tamogat mindent amit felsoroltam. Egyszeru tipp, valaszd ki a 8800gt-t es mar toltheted is a legfrissebb driver-t.

Akkor inject nem kell mar a 6xx szeriahoz se, ezt rosszul tudtam. Mondjuk nekem a 6xx pont kimaradt csak regebbi meg ujabb kartyaim vannak.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30092) general válasza Smiley (#30091) üzenetére


general
addikt

nem letölteni nem tudtam, az installnál állt meg, nem akarta, mert nem talált hardvert alá.

egyelőre minden fasza. remélem így is marad. jóval gyorsabban bootol, mint az El Capitan tette. talán az is számít, hogy gyorsabb ssd van most benne, (samu 850 pro kingston hyperx helyett), nem tudom, de most király, max 10 mp :-D

btw, ki lehet iktatni a bejelentkezési képernyőn azt, hogy profilt kelljen választanom? csak a jelszó beírását akarom, mást ne lássak, ezt lehet?

[ Szerkesztve ]

(#30093) general


general
addikt

nna, a FlieVault bekapcsolása és reboot után nem akar többet bebootolni a rendszer...
van ilyen figyelmeztetés esetleg, amiről lemaradtam, hogy a FileVault nem megy hackintosh alatt?

(#30094) general válasza general (#30093) üzenetére


general
addikt

meg is válaszolom magamnak, igen, ez lehetett a gond, de találtam a tonymax86 oldalán megoldást, visszaállítottam..:D
idelinkelem, esetleg hasznos, akár betehetitek összefoglalóba is

Step 1: Plugin Unibeast Boot USB (You should already know how to create one by now)
Step 2: Mash F12 (whatever button for your MB)
Step 3: Choose USB as boot drive in boot loader
Step 4: One you enter your drive selection page, Choose External Boot OSX or something like that. Remember The EXTERNAL
Step 5: Wait for it to load & choose language
Step 6: Open Disk utility, You can get this from Utilities
Step 7: Choose your OSX partition (Main Drive, the one that you encrypted)
Step 8: Go to File, the Unlock HD & Close Disk utility.
Step 9: Open Terminal
Step 10: Run command diskutil list
Step 11: You should see all drives listed, Locate your Lock HD & Copy the UUID (code located above the line that states Unlocked Encrypted)
Step 12: Run command diskutil corestorage revert UUID_here(«--ide bemásolni ezt a kódot) -stdinpassphrase
Step 13: Enter password

[ Szerkesztve ]

(#30095) general


general
addikt

talán tudtok ebben segíteni: olyan alkalmazást keresnék, amivel testre lehet szabni alkalmazásonként esetleg az egér használatát, különös tekintettel a scrollozásra! El Capitan alatt nem volt ilyen gondom, de most, a Sierrával iszonyat szopás az egerem. (azért ez fura) Botrányosan viselekedik egy-egy weboldal Chrome alatt, ugrál, laggol, mintha direkt ilyenre szabta volna az Apple, hogy a Safarit használjam, ami valamivel jobb, nem akad ugyan, de az is keményen, mondhatni nyersen ugrál görgetésre, semmi smooth-ság. roppant idegesítő! (ugyanazok a beállításaim mindenütt, ami a scrollozást érinti) van SmoothScroll a gépen, de azt nem lehet alkalmazásonként beállítani, csak egyféleképpen, és az nem jó, mert szinte minden program alatt máshogyan viselkedik... :O
van erre megoldás? (nem, nem fogok venni medzsikmáuszt, az egy vicc) :)

(#30096) Dimebag88 válasza general (#30095) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szerintem ez egyedi problema lehet!En 10.4 ota hacklizok ugyan az az egerem van meg azota is es soha nem tapasztaltam ezt amit te most leirtal!Abban viszont igazad van hogy a magicmouse egy vicc :D Probara en marha megvettem hogy milyen jo lesz!Nem sok kellett hogy riva fakadjak a hasznalata kozben :)

A madár az ász!

(#30097) sad_Vamp válasza general (#30095) üzenetére


sad_Vamp
őstag

sima legolcsóbb vezetéknélküli Logitechem van (M22? vagy hasonló a neve) semmi ilyen problémám nincs. Dugd át másik USB-be és/vagy próbálj ki új egeret.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30098) general válasza sad_Vamp (#30097) üzenetére


general
addikt

Hm, fura, amit irtok. Nekem a macbookon is akad a chrome, trackpaddel. Asztalon a hackli meg szörnyű. Nektek is Sierra van fent?

(#30099) Mr.C válasza general (#30098) üzenetére


Mr.C
őstag

nekem sierra van fent és csak az a smooth érzés a gond, az nincs. De azt az Apple intézi így el, eredeti gépeken is szívás a nemalmás egér, jót kell választani.
Esetleg a BetterTouchTool segíthet neked

sudo rm -rf /*

(#30100) sad_Vamp válasza general (#30098) üzenetére


sad_Vamp
őstag

MBP-n is Sierra van és hakli-n is...... és nem értem miről beszéltek, ugyanúgy görgetek mind2őn egérrel. Az MBP-n sem vettem észre, hogy más lenne a trackpad vagy az egér görgetés.

más: mi van olyankor, ha max.-ra felhangosítva hifit, mindenféle fura zaj jön a hangkártyából a haklin? pl böngészéskor hallom link fölött viszem el az egeret, meg hasonlók.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.