Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) hardline válasza tlac (#31599) üzenetére


hardline
senior tag

Köszönöm! Amint haza értem megnézem ezeket.

(#31602) scream válasza tlac (#31600) üzenetére


scream
veterán

Sajnos hiába nézem, nem lehet sehogy sem állítani.

Pont ilyen az én gondom is.

(#31603) hardline válasza tlac (#31599) üzenetére


hardline
senior tag

:C :R
10 percig ment a wifi! :DDD Aztán felpakoltam az nvidia webdrivert ennek örömére és azóta az alma logó után a homályos háttérképnél megáll a dolog. (webdriver előtt ez csak szürke kép volt és az is akadozva, darabokba jött be, tehát a webriver félig meddig működne) Nem jön be a bejelentkező rész. Próbáltam cloverben kikapcsolgatni a kext-et meg webdriver elől kivettem a pipát stb, minden létező módon próbáltam, de nem jön be semmi, sehogy nem jön már be a login képernyő. Pendriveról gondoltam betolom neki a telepítőt újra, hátha helyre áll, de végig ment az install, aztán ugyan ott megáll. Van erre valami megoldás, vagy format aztán mehet újra a tiszta telepítés? Hátha legközelebb nem hal meg a webdrivertől?
Még a hanggal kellene valamit kezdeni, mert nincs hangeszköz még mindig, de így próbálkozni sem tudtam vele.

(#31604) tlac válasza scream (#31602) üzenetére


tlac
Topikgazda

nálam így néz ki (alaplapi hangkártyát is most kikapcsoltam, hogy csak a lényeg látszódjon)
[kép]

de egyébként én azt gondolom, hogy ez nem hackintosh-os probléma, szerintem valódi osx-en is egyformán működhet

[ Szerkesztve ]

(#31605) scream válasza tlac (#31604) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm!

Aztán most nézem, hogy közben itt is kaptam választ rá.

Windows alatt, akkor a bitcrush miatt ment, gondolom én.

(#31606) tlac válasza scream (#31605) üzenetére


tlac
Topikgazda

én semmit nem állítottam vagy telepítettem, csak bedugtam és működött

(#31607) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Feltettem az Oracle VM VB-t (extension packot is). Tárolónál USB vezérlőt hozzáadtam. USB-nél 3.0 xHCI-t választottam.
Viszont a macOS High Sierra nem érzékeli az usb-t (csak a Windows). Hol kell még állítanom valamit?
Köszönöm.

(#31608) tlac válasza user112 (#31607) üzenetére


tlac
Topikgazda

átadtad neki?
vm menüjében nézz szét

(#31609) user112 válasza tlac (#31608) üzenetére


user112
senior tag

Az usb-nél ott a konkrét típus, amit csatlakoztattam (Windows látja).
A szűrőnél távolira beállítva.
Mit kell még átadni?
Ja és az egérgörgő is fordítva működik.

[ Szerkesztve ]

(#31610) kicsiii válasza kushwavez (#31557) üzenetére


kicsiii
tag

@viktor001 , @tlac Köszönöm a választ.. :R

(#31611) hardline


hardline
senior tag

Újra nekifutottam a telepítésnek. Fent az OS, van hang. Net is időnként, de nem tökéletes a dolog. Gondol egyet és nincs tovább. A hülye utility appot olyankor nem lehet megnyitni. Resi kell, aztán megint jó egy darabig. Meg nem csatlakozik magától. Na mindegy.
Az Nvidia webdriverrel kinlódok. Nem sikerül telepíteni.

A verziószám a megfelelő (másik verzió el sem indult).
Mi lehet a gond?

(#31612) tlac válasza user112 (#31609) üzenetére


tlac
Topikgazda

nincs előttem virtualbox, de szerintem neked nem az kell
[link]

egyébként a vmware jobban működik, támogatottabb

[ Szerkesztve ]

(#31613) kpityu2


kpityu2
őstag

Sziasztok. Van egy Sierra, Gigabyte alaplapon. Tegnapelőtt ráeresztettem a frissítéseket (nem upgrade), és azóta nem indul el. A Clover betölt, majd lefutnak a hardverfelismerések és ezután valami panic és újraindul. Novemberben volt frissítve utoljára, azzal még tökéletesen működött. Van valami mód az előző állapot visszaállítására? Köszi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#31614) Krameg


Krameg
csendes tag

Üdvözletem!

Engem is elkapott a Mac láz, sokat olvasgattam utána, illetve néztem youtube videókat hogyan és mint kell boot pendriveot készíteni és feltelepíteni. El is készítettem az Windows környezetben a pendrive-ot az egyik videó szerint. (https://www.youtube.com/watch?v=FwB3N-8G9qc)
Egy Lenovo Y510P laptopra szerettem volna feltenni a Sierrát a Win10 mellé, de sajnos már röktön a bootolásnál kudarcba fulladtam, ugyan is a következő hibaüzenetet kaptam; "EFI USB Device (USB Flash DISK) has been blocked current security policy." A hiba okára sajnos még nem jöttem rá. A boot mode-ot Legacy suppot-ról UEFI-re állítottam és a Graphic device-ot UMA only-ra változtattam. Az USB-ről való bootolás természetesen engedélyezve volt.
A laptopban egy i5-4200M processzor van, 8GB 1600MHz RAM.Az alaplap típusa: VIQY1 NM-A032.
A kérdésem az lenne, hogyan tudnék életet lehelni Sierra terén ezzel a konfigurációval?

[ Szerkesztve ]

(#31615) xedos válasza Krameg (#31614) üzenetére


xedos
addikt

secure boot stb kikapcsolva?

(#31616) hardline válasza Krameg (#31614) üzenetére


hardline
senior tag

Google-be beírva a laptopod típusát + mac os sierra elég jó részletes leírásokat talál. Pl ezt itt.

(#31617) Krameg válasza hardline (#31616) üzenetére


Krameg
csendes tag

Ezt az oldalt én is néztem, ez alapján is próbáltam, de sajnos semmi. :/

(#31618) Krameg válasza xedos (#31615) üzenetére


Krameg
csendes tag

Secure boot választási lehetősége meg sem jelenik a bios-ban nekem. A legfrissebb biso verzió van fent a Lenovón.

(#31619) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

HD 530-at hogyan kell normálisan beüzemelni?

(#31620) szuszinho


szuszinho
őstag

Nem akar elindulni a HS install. Elkezd tölteni, aztán fekete képernyő, és elalszik a monitor.

Viszont, addig ügyeskedtem, hogy az eredeti (10.12.6) rendszeren is csak 8MB-vel tölt be a rendszer. Melyik fix, patch szükséges?

(#31621) hardline


hardline
senior tag

Frissen telepített HS első induláskor kábelről van net azonnal. Feltelepítem a clovert, resi és innentől nincs internet. Próbáltam hozzáadni az intelmausi kextet de semmi.
Egyáltalán miért nincs a clover telepítés után net, ha előtte volt?

(#31622) hardline válasza hardline (#31621) üzenetére


hardline
senior tag

Csodával határos módon sikerült összeszenvedni, hogy egyszerre van hang és megy az nvidia webdriver is és néha még net is van.
Csinálok egy time machine mentést, ha jól értem ezzel bármikor visszaállítható a jelenlegi állapot, ha valami gond lenne.

(#31623) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

A következő konfigurációra telepítettem volna, de még mielőtt betöltődne a telepítő, kb a felénél van a csík és elakad:
Gigabyte GA-Z170-D3H alap, i5-6600K processzor, 2x8 GB Kingston HyperX KNX2666C13D4 RAM, Kingston SUV400S37480G SSD, Gainward Geforce GTX 1070 videókártya.

Tehát bootol a pendrive-ról, ki is tudom választani, hogy települjön, majd bejön a logó, félig eljut a csík, aztán jön a szaggatott karika és aztán semmi. Talán a videókártya lehet probléma? Nem találtam hardver kompatibilitási listát.

A segítségeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31624) szuszinho válasza szuszinho (#31619) üzenetére


szuszinho
őstag

A pofám leszakad :DDD rosszul konvertáltam

(#31625) SharpSA válasza SharpSA (#31623) üzenetére


SharpSA
veterán

Ennyire kihalt lett a téma, vagy senki sem tud segíteni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31626) Smiley válasza SharpSA (#31625) üzenetére


Smiley
őstag

Verbose mode-ban inditsd, aztan latni fogod hol all meg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31627) SharpSA válasza Smiley (#31626) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31628) scream


scream
veterán

Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy egy ilyen megy-e minden gond nélkül El Capitan alatt (Asus P8H77-es lap)? :F

(#31629) szuszinho


szuszinho
őstag

Használ valaki HS-t Skylake procival?

(#31630) scream válasza szuszinho (#31629) üzenetére


scream
veterán

Feleségem gépére raktam annó HS-t (i5 6400 + b150m). Ha van konkrét kérdésed, lehet tudok segíteni.

(#31631) szuszinho válasza scream (#31630) üzenetére


szuszinho
őstag

Egyelőre nem sikerült elindítani a telepítőt...

(#31632) scream válasza szuszinho (#31631) üzenetére


scream
veterán

És hol akad meg vele? :F

(#31633) szuszinho válasza scream (#31632) üzenetére


szuszinho
őstag

A CPU a gondja?

[ Szerkesztve ]

(#31634) scream válasza szuszinho (#31633) üzenetére


scream
veterán

Ezt találtam hozzá, itt az áll, hogy az IGP miatt van.

De én ezt a leírást követtem és minden ment (igaz, a Skylake-es gépben dGPU-val).

(#31635) szuszinho válasza scream (#31634) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezeket olvastam Én is. Próbálkozom tovább...

(#31636) scream válasza szuszinho (#31635) üzenetére


scream
veterán

És a második linken lévő EFI mappával és skylake-config.plist-tel sem indul? :F

(#31637) szuszinho


szuszinho
őstag

Meglett a hiba. 193B0005 ID kell a 19120000 helyett. (passzolom, hogy miért)

DSDT patchelésben otthon van valaki?

(#31638) Chal


Chal
addikt

3 év hacosx-ezés után sikerült magam emberesen megszopatni: vagy fél éve nem frissítettem (sima Sierra), és volt most egy kis gondom az USB audioval, gondoltam a végére járok, de akkor már egy update-el kezdek, amúgy is itt lóg a levegőben 6-8 hónapja a dolog. Nem voltam elég körültekintő, így lehúzta a 2018-002-es patch csomagot is, ami fejbe is vágta az nvidia webdrivert. Mi baj lehet, legalább az is frissül... Nos, nem, nincs még belőle ehhez a buildhez kompatibilis változat (16G1314 Sierra build). Ami érthető, mert a 2018-002 tegnapi. Szóval ez jó nagy amatőrség volt a részemről. A gép így kb. használhatatlan, a 2D desktop is akadozik.

Kérdések:

- amíg nem jön ki ehhez a buildhez NV driver (nem hinném hogy jövő hétnél előbb ezzel bárki is foglalkozik ott, ha egyáltalán...), addig be tudok e izzítani valamilyen generic megoldást/kextet, amivel legalább a 2D desktop használható állapotba kerül? Cuda meg 3D nélkül kibírom. A GPU egy GTX970.

- High Sierra és az ottani NV webdriver hogy áll ezzel a patchel? Ott is ez a helyzet? Mert a másik lehetőségem, hogy felmegyek HS-re, de ha ott is ez a helyzet, és nincs NV driver az aktuális buildhez, akkor nyilván semmi értelme.

Egyéb ötletet és tanácsot szívesen veszek. Sajnos annyira új ez a szopóroller (16G1314 és NV webdriver reláció), hogy a google is csak kb. 2db találatot ad, azok is német fórumbejegyzések, megoldás nélkül.

(#31639) Sapphi válasza Chal (#31638) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

én HS-t használok GTX 1070-el. Nekem egy olyan megoldás jött be, amit itt tudsz leszedni és telepítés menete is le van írva.

https://github.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update

Lényegében a legstabilabb webdrivert teszi fel és szépen beaktiválja a rendszerre. Nekem így nagyon szépen megy HS alatt a driver.

(Amikor simán telepítettem voltak bug-ok... Pl. akadt az egész rendszer néha, de ezzel ezek a gondok is megszüntek.)

Egy próbát megér, remélem bejön neked is!

(#31640) Chal válasza Sapphi (#31639) üzenetére


Chal
addikt

Köszi! Ez segített, bár érdekes, mert ehhez a tegnapi OSX Sierra buildhez továbbra sincs driver. Gyakorlatilag azt szedte le ami fent van már, és amit én is próbáltam kézzel újratelepíteni.

Belenéztem a scriptbe, a trükk abban rejlik valószínűleg, hogy nem telepíti, hanem kibontja a letöltött installert, majd a benne levő file-okat felhasználva csinál egy saját pkg-t, és azt telepíti. Vélhetően valamit máshogy csinál mint a gyári NV web driver installer (ami lehet hogy ellenőrzi az OS verziót).

Na szóval akárhogyis, így már elleszek remélem addig amíg nem jön ki a hivatalos driver az új Sierra buildhez, köszi mégegyszer! :)

(#31641) Sapphi válasza Chal (#31640) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A lényeg az, hogy egy fájlt át kell írni a macOS éppen aktuális verziójára és akkor megeszi a kext-et. Én azért kezdtem el ezt a megoldást használni, mert

- jelenleg a macOS védelme megnehezíti a WebDriver telepítését
- amikor feltettem a legfrissebb WebDriver-t a rendszer laggolt és rohadt idegesítő volt ez a bug
- ezen felül csinált olyat is, hogy egyszerűen elkezdett villogni a kép és szétesett minden, majd azt csinálta addig amíg újra nem indítottam a gépet.

Utána próbáltam ki ezt a módszert és minden problémám megszűnt. Illetve a srácok tesztelik a drivereket és, aminél bugok jönnek elő azokat black list-re teszik és így azt nem telepíti fel.

(#31642) Chal válasza Sapphi (#31641) üzenetére


Chal
addikt

Jól el is bookmarkoltam, tartok tőle hogy párszor még nagyon jól fog jönni :)

(#31643) hardline válasza Sapphi (#31639) üzenetére


hardline
senior tag

Miért nem eszi meg a jelszavam?

(#31644) hardline válasza hardline (#31643) üzenetére


hardline
senior tag

Töröltem a fent lévő drivert, aztán gond nélkül lefutott a script.

(#31645) Sapphi válasza hardline (#31644) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Legalább már ezt is tudjuk. :) Nekem mondjuk simán lefutott úgy is, hogy fenn volt egy driver és ő szépen felülírta.

(#31646) Chal válasza hardline (#31644) üzenetére


Chal
addikt

Érdekes, mert a jelszó amit kért, azt a scriptben levő sudo parancs kérte, szóval maga az OSX. Nem lehet, hogy simán csak elírtad? Mert ha fent levő dirver miatt nem is fut le jól a script, a sudo attól nem írogathat neked hibás jelszót, neki fogalma sincs róla hogy mit csinál a script, vagy hogy milyen driver van/nincs fent.

(#31647) hardline válasza Chal (#31646) üzenetére


hardline
senior tag

Nem írtam el.
Többször próbáltam a scriptet lefuttatni, a jelszót egyszer sem fogadta el.
A driver a legfrissebb volt, mivel frissítettem a HS-t 10.13.4 -re, és az ahhoz való webdrivert telepítettem (387.10.10.10.30.103)
Amint uninstalláltam a drivert és nyomtam egy restartot azonnal lefutott a script.
(378.10.10.10.25.106) - ezt telepítette fel.

(#31648) kushwavez válasza szuszinho (#31637) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mert az egyik ID asztali HD 530-ra van, a másik pedig notebook-ra.
Ha előbb érkezem gyorsabban tudtam volna segíteni, HD 530-am van High Sierrán, de mostanában nem nagyon néztem az oldalt.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31649) szuszinho válasza kushwavez (#31648) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor is fura, hogy Sierra alatt az egyik, míg HS alatt a másik működik.

(#31650) kushwavez válasza szuszinho (#31649) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

wow igen ez fura
nekem mindkettő alatt ugyanazzal ment

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.