Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) petya220 válasza Sapphi (#31249) üzenetére


petya220
senior tag

"ötletek, tippek, miből lesz a hackintosh!"

Olyan betűtípust keress, ahol a hosszú "ő" is jól mutat! :DD

Én is sokat szenvedtem ilyenekkel tanulásközben. :DD

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31252) scream válasza scream (#31247) üzenetére


scream
veterán

Valakinek ötlet? :F

(#31253) Sapphi válasza scream (#31252) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Mikor jelentkezett ez a hiba? Első telepítés vagy már ment a macOS? Milyen kext-ek vannak feltéve?

(#31254) Plasticbomb válasza tlac (#31250) üzenetére


Plasticbomb
addikt

HM. Kár is, meg nem is. Valami nagyon nem akaródzik normálisan működni nálam, iMac16,2 SMBIOS-al. Végre elindult valami ötletelés tonymacx86on, hogy mi lehet, (ki is vágtam egy halom szemetet, amit azt hittem, már töröltem az efi kext mappából, de a multibeast berakta őket system/library/extension-be meg library/extension+be is). Mondjuk megoldani nem oldotta meg a problémát, ugyanaz megy:

Mindkettő 16,2 SMBIOS, és mindkettő eddig ezt dobja. 14,2vel bootol a gép, de nem 14,2 gépet raktam össze... És Sierra alatt ment is.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31255) scream válasza Sapphi (#31253) üzenetére


scream
veterán

Install, Cloverben a macOS install kiválasztása után.

Kexteknél USBInjectAll, FakeSMC van, az installhoz több úgysem kell.

Próbáltam az Aptio/Aptio2/nélkül is, APFS efi is a helyén.

(#31256) Sapphi válasza scream (#31255) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Biztos hogy nincs más kext a Clover-ben? Mert amit feltettél képet ott a NullCPUPowerManagement-et is írja. A BIOS beállításokat nézd át és én megcsinálnám újra az USB-t hátha utánna már nem lesz vele probléma.

(#31257) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy alkalmas volna-e a PC-m macOS-hez? A konfig a következő: Processzor: Intel Core 2 Quad Q6600, Ram: 8GB ddr2 , Videókártya: Nvidia GTX 750Ti, Alaplap: Asus p5e.
Másrészről ha igen, akkor másik kérdésem még hogy hol/honnan tudnék késziteni egy bootolható pendrive-ot macOS-hez, és találni megfelelő drivereket a gépemhez, mert ugye ide kext-ek is kellenének külön a gépemhez csak hát még kezdő vagyok :C :U

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#31258) P41N válasza Norbi887 (#31257) üzenetére


P41N
senior tag

Szia! Van egy rossz hírem. Se macOS Sierra, se High Sierra nem fog menni a gépeden. Az ok pedig a processzor. A Q6600 nem rendelkezik SSE 4.1-el. El Capitan-t viszont tudsz feltenni. Bootolhato Pendrive készítéséhez kelleni fog egy macOS-t futtató virtuális gép. Ez egy hasznos videó arról, hogy hogyan is kell elkészíteni. Itt az is benne van, hogy hogyan kell macOS-t futtató virtuális gépet csinálni. Ha van kérdésed, akkor nyugodtan írj. :D

[ Szerkesztve ]

(#31259) Sapphi válasza petya220 (#31251) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Már egy ideje ki volt választva az új betűtípus csak az idő és a lustaság legyőzött. Meg az egész oldalt át szeretném majd építeni. :)

Nem halogattam tovább... Kicseréltem! :))))

(#31260) petya220 válasza Sapphi (#31259) üzenetére


petya220
senior tag

na így sokkal szebb! :D Modernebb! :R

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31261) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Nekiálltam komolyabban foglalkozni a hackintosh-al, de elakadtam. Fogtam egy 64GB-os pendriveot, csináltam rá egy High Sierra telepítőt főleg ez szerint. Sikerült is, bootolnék be rá, itt feltűnt hogy a Cloverben csak az external meghajtót jelzi (ami gondolom a pendrive), a tök üres SSD-t nem, ez normális?
Rámegyek az externalra, beadja az Apple logót, és megáll, 1 óra alatt sem haladt a csík. Mi lehet a baj? BIOS-ban mindent úgy állítottam be ahogy a srác.

Gigabyte H170M-D3H, Intel i7 6700K, 16GB Kingston Fury Black RAM. Videokártya, wifi nincs. Nem egy bonyolult setup, gondolom mennie kéne.

A Multibeastet elfelejtettem még virtuális High Sierra alatt rárakni, most winen pótoltam, kicsit körülményes lett volna a wines ssd-t visszavarázsolni a gépbe. A zip-ből kibontott 2 mappát beillesztettem a pendrivera, de két meghajónak érzékeli, nem tudom jó helyre raktam-e, lent van a kép hogy most hogy néz ki, az E és az F meghajtó is a pendrive, de az F-et nem látja a win. Lehet ehhez köze? Próbáljam meg Mac-en felrakni a Multibeastet? Pontosan hova rakjam, és csak a 2 mappát a zipből, vagy a zipet?

Elnézést ha hülye vagyok, first try :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31262) Sapphi válasza SidCorky (#31261) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

azért van ez a fórum, hogy kérdezz! Tehát tedd ezt bátran, ha tudunk segítünk.

Meg kéne próbálnod a telepítőt verbose modban indítani, hogy tudjuk hol akad meg a folyamat. Ehez használd a -v kapcsolót és akkor írni fogja, hogy éppen miket tölt be.

Milyen kext-eket tettél bele a Cloverbe? Meg akkor gondolom UniBeast-el készítetted az USB-t ott miket jelöltél be?

[ Szerkesztve ]

(#31263) petya220 válasza SidCorky (#31261) üzenetére


petya220
senior tag

Nekem még unibeast-es kiírás sem sikerült...
Szóval Te előrébb vagy! :DD

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31264) SidCorky válasza Sapphi (#31262) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ezt hol tudom beállítani? Hol használjam a kapcsolót?
Jó kérdés, ez nekem még kínai :D Ugyanúgy csináltam a telepítőt ahogy itt a 2-es lépésben írják. Kivéve a Multibeastet, azt elfelejtettem rárakni annyira megörültem hogy siekrült a telepítőt megcsinálni hogy már próbáltam is :D Szóval azt windowson raktam rá, de valószínűleg rossz helyre, mert 2 meghajtóként látta a pendriveot. Töröljem le és tegyem rá mac-en a zip-et amit letöltök, vagy a kicsomagolt 2 mappát? Macen egy meghajtóként látnám? Van ennek köze a telepítéshez, vagy ez csak utána szükséges?

Külön semmit nem pipálgattam be, nehogy valamit elrontsak, de megköszönném ha elmondanád pontosan hogy csináljam, vagy linkelnél egy útmutatót High Sierrához.

petya220: Én is megszenvedtem vele, meg ne kérdezd mi volt a hiba és hogy oldottam meg, már félálomban csináltam szóval semmire nem emlékszem :D Ezért is írtam még este, mert reggel már nem tudtam volna leírni pontosan mi is a bajom.

Szerk.: Pendriveról bootolásnál kéne látnom az ssd-t is ahol kiválasztom hogy pendriveról telepítsen? Mármint nem a biosban, ott látszik, hanem a Cloverben. Vagy ezzel is kell valamit csinálnom hogy felkészítsem macOS-re?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31265) SidCorky válasza SidCorky (#31264) üzenetére


SidCorky
senior tag

Még valami eszembe jutott, számít hogy USB 3.0 vagy 2.0? 3.0 a pendrive, az előlapi 3.0-ra dugtam, ez jó, vagy inkább alaplapra dugjam?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31266) Plasticbomb válasza SidCorky (#31264) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az EFI particióra raktad, A Windows csak azt látja a pendriveon, a másik partició HFS fájlrendszeren van, amit a windows nem ismer. Viszont az EFI particióról nem fogod tudni futtatni, mert az OSX alapból nem fogja feldobni, mint látható, s eddigiek alapján te az egyszerű user vagy, aki nem fogja tudni terminalban felmountolni. Szal macosen pakold fel, ahova kell, a telepitő particióra.

Első körben arra tippelek, hogy kifelejtetted a Disk Utility-t akkor, amikor a telepitő bebootol.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31267) SidCorky válasza Plasticbomb (#31266) üzenetére


SidCorky
senior tag

Akkor ezt ma meg is csinálom :)

A Disk Utilityt hol találom? Telepítőit nem jutok el, Cloverben rácsapok az enterre hogy bootoljon be a pendriveról, beadja az Apple logót fekete hátérrel és egy csíkot alatta, ami nem mozdul semerre. Ennél tovább nem jutott egy óra alatt sem.
Ha Macen felrakom a Multibeastet akkor elindulhat?

[link]
Ezt a zip fájlt úgy ahogy van másoljam rá, vagy a 2 mappát ami benne van?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31268) Sapphi válasza SidCorky (#31267) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Clover-ben csapj rá a space-re és ott válaszd ki a verbose mode-ot. :) Ha az emlékezetem nem csak akkor így be tudod kapcsolni a -v -t.

Nem hiszem, hogy sok köze lenne az indulásnak ahhoz, hogy hova tetted azt a fájl.

Lényegében úgy működik a dolog, hogy keletkezik egy EFI partició, amin helyet kap a Clover. A géped ezt tudja szépen boot-olni ezért vannak külön particiót.

A Clover pedig felismeri a másik particiót, amin pedig a macOS van.

A videókártyánál kiválasztottad, hogy intel gpu-d van?

[ Szerkesztve ]

(#31269) SidCorky válasza Sapphi (#31268) üzenetére


SidCorky
senior tag

Holnap megpróbálom.
Nem választottam ki én semmit :D Megnézem így működik-e, ha nem akkor megcsinálom teljesen újra a telepítőt.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31270) Sapphi válasza SidCorky (#31269) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Még régebben csináltam erről az USB készítésről egy leírást. Hátha segítségedre lesz.

http://www.ibalint.com/macos-telepito-pendrive-keszitese-egyszeruen/

(#31271) SidCorky válasza Sapphi (#31270) üzenetére


SidCorky
senior tag

Így magyarul kicsit érthetőbb. Ugyanígy csináltam, a videokártyánál nem jelöltem be semmit, ha jól rémlik csak amd és nvidia lehetőségek voltak, nekem ugye integrált van. Akkor a pendrive részének is jónak kell lennie nem?
Lehet tényleg a 3.0 résszel van baja? Az angol leírásban említették hogy 2.0-t használjunk.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31272) Sapphi válasza SidCorky (#31271) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Megpróbálhatod USB2-be is de nálam az hogy USB3-al csináltam nem okozott problémát. A verbose modot eröltesd, mert abból derülne ki sokminden. Így csak találgatni lehet, hogy mi lehet esetleg úgy viszont látnánk, hogy hoppá itt dobta el magát.

(#31273) SidCorky válasza Sapphi (#31272) üzenetére


SidCorky
senior tag

USB 2.0-n működik, települ a High Sierra. Viszont a billentyűzet nem működik, egér igen. Multibeastben remélem ezt tudom orvosolni úgy hogy ne kelljen írni hozzá mert akkor bajban leszek :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31274) SidCorky


SidCorky
senior tag

Telepítés után újra bebootolnék, kiválasztom az SSD-t amire telepítettem, felvillan az Install macOS felirat, és bedobja a következő hibaüzenetet:

macOS could not be installed on your computer
The path /System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged
Quit the installer to restart your computer and try again

Persze újraindítás nem segített, negyedszer is ezt dobta be.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31275) Plasticbomb válasza SidCorky (#31274) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ne az installt bootold.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31276) SidCorky


SidCorky
senior tag

Az SSD-re bootolok cloverből

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31277) P41N válasza SidCorky (#31273) üzenetére


P41N
senior tag

USB-s a billentyűzeted ?

(#31278) Sapphi válasza SidCorky (#31274) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Az USBInjectAll.kext bele van téve a Clover-be? A másik hibanál, ha jól emlékszem nálam az oldotta meg, hogy újra megcsináltam a telepitést, de már nem emlékszem rá.

(#31279) SidCorky


SidCorky
senior tag

USB-s, nem ismeri fel. De az egér megy. Lehet ezt utólag orvosolni, vagy újra az egész? Hogy kellett volna beleraknom?

Bebootolt egyébként újratelepítés után, most már több meghajtó is látszik mint a pendrive és az SSD, van recovery is meg minden

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31280) SidCorky válasza SidCorky (#31279) üzenetére


SidCorky
senior tag

Így ugye belépni se tudok mert nem tudok megadni computer accountot sem...

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31281) Plasticbomb válasza SidCorky (#31276) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha az osinstallt keresi akkor bizony az installert bootolod. Elvileg a telepítésen túl vagy, volt már jelszó meg felhasználó létrehozása?

Törölni kell az install data foldert az ssdn.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31282) SidCorky


SidCorky
senior tag

Cloverben a beállításoknál találtam olyat a PCI devices menüpont alatt, hogy USB Ownership és USB Injection, bepipáltam az injectiont, így próbáltam bootolni a macos-re (5 meghajtó van, External, FileVault Prebooter, macOS Install Prebooter, macOS és recovery, a 4-ediket indítom), de ugyanúgy nem látja a billentyűzetet, egeret pedig igen. Mentést nem látok a menüben, így csak simán kiléptem belőle bepipálás után aztán boot. Mikor megint beléptem ide már nem volt bepipálva. Valamit máshogy kéne csinálnom? Vagy máshogy bootolnom?

Szerk: Újratelepítés után megjelent a macos lemez, arra bootolok, be is adja a kezdő lépéseket, ország, billentyűzetkiosztás, felhasználási feltételek, stb. De a felhasználó létrehozásánál elakadok mert nem érzékeli a billentyűzetet, ezt próbálom megoldani. Rákerestem, de csak olyan megoldásokat mutat ahol már bent vannak az os-ben, én addig nem jutok el. Cloverben találtam USB inject lehetőséget, bepipáltam, de nem mentettem el, vagy nem tudom, de így sem érzékeli, és újraindításnál már megint nincs bepipálva.

A lemez neve is Névtelen lett mert ott se tudtam már átírni telepítésnél :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31283) Plasticbomb válasza SidCorky (#31282) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Próbáld meg, hogy miután bebootolt a rendszer, átdugod masik portba. Usb2 portba, mondjuk.

Vagy próbáld meg, hogy bedugsz egy usb hubot és abba dugod be a billentyűzetet.

A clover ott nem menti a beállításokat, azt a clover configuratorral tudod megtenni os alól.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31284) SidCorky válasza Plasticbomb (#31283) üzenetére


SidCorky
senior tag

Akkor ha ezek nem működnek akkor újra az egész, és mikor megcsinálom a pendriveot akkor valahogy belerakom ezeket?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31285) Plasticbomb válasza SidCorky (#31284) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Akár most is be tudod rakni. Csak csatlakoztasd a pendriveot arra a működő rendszerre, ahol megcsináltad clover configurator letölt arra a rendszerre, mackie akármi a hivatalos oldala, elinditod, mount efi a baloldali listában, itt kikeresed melyik efit kell felcsatlakoztatni (disk0s0 vagy disk1s0 lesz a megjelölés, de hogy melyik, azt neked kell azonosítani), majd lent az első nyilra kattintasz, megkeresed azt a particiot aminek EFI a neve, ott megkeresed a config.plist et a clover mappában, és átnézed az opciókat, fixusb az acpi oldalon, vagy devicesnél a fixownership stb. Próbálgasd.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31286) SidCorky válasza Plasticbomb (#31285) üzenetére


SidCorky
senior tag

Most hétvégére hanyagolom a dolgot, nem leszek itthon, jövő héten megpróbálom. Köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31287) petya220


petya220
senior tag

Hogy tudom az unibeast-et működésre bírni?
Sehogy sem sikerült..
Jelenleg Sierra van vmware-ben, és onnan akarom kiíratni a mavericks-et... de meghal a unibeast, azza, hogy problémás a mavericks-em
Ötletek?

R61-re akarom feltenni :U

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31288) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Megírtam a Clover-ben való kext-elésről a cikket.

http://www.ibalint.com/kext-telepitese-es-torlese-a-clover-ben/

Remélem tudok vele segíteni pár embernek. :)

(#31289) Userman


Userman
újonc

Sziasztok! Segítséget kérnék szépen. Leoparddal foglalkozó fórumot keresnék. Bocs hogy itt kéregetek. Sikeres telepítés mégsem használható net, mert folyamatosan ssl tanusítványt kéreget.

(#31290) Sapphi válasza Userman (#31289) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, szerintem azért csinálja, mert megszüntek a támogatások ehez a rendszerhez és nem lenne biztonságos a böngészés. Ez egy ötlet csak nem biztos, hogy ez okozza a problémát!

(#31291) szocsaba válasza Userman (#31289) üzenetére


szocsaba
csendes tag

Dátum rendben van ?

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#31292) Userman


Userman
újonc

Na végre megint a gépről tudok irogatni!!! Valóban megszüntek a támogatások, nekem meg 4 év után szállt el a rendszer. Most 10.5.2 safari kuka, chrome kuka, firefox régivel műxszik a nyilt forráskód miatt ami tartalmazza a kellő tanukat és platformot. Asszem lesz még kérdésem mostanábban. HALI

(#31293) SidCorky


SidCorky
senior tag

Ma megint nekiestem a dolognak. Újracsináltam a pendriveot, eljutottam megint az első bootig, az egér működik, a bill egyik portban sem (Asus Cerberus). Kipróbáltam egy vezeték nélküli Logitech-el, azzal működött, bejutottam az OS-be. Multibeast-el telepítettem az alaplapomnak megfelelő drivereket, újraindítottam, azóta nem tudok bebootolni. Ha az ssd-re bootolok akkor azt írja select a proper boot device, ha a pendriveról és onnan cloverből a macos-es ssd-re, akkor az apple logós töltés közben a csík megáll az elején és újraindul. Van ötlet?

Szerk: minden próbálkozás után hozzáadja mégegyszer az ssd-t a bios boot listjébe, most ott van 6x az ssd UEFI kezdődéssel, egyszer UEFI OS (P0: ...) kezdődéssel, egyszer pedig P0:... kezdődéssel, plusz egyszer a pendrive előtag nélkül, egyszer pedig UEFI-vel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31294) SidCorky


SidCorky
senior tag

Ezt sikerült elkapnom kb a vége előtt, aztán elindult a telepítés újra, bebootolni a telepített rendszerről csak nem akar

[kép]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31295) Sapphi válasza SidCorky (#31294) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, én azt ajánlom neked, hogy miután telepíted a rendszert, a kext-eket és a Clover-t se a multibeast-el tedd fel hanem manuálisan.

Keresd ki azokat a kext-eket, amikre szükséged van és a clover-t is töltsd le és tedd rá a pendrive-ra. Mikor az első indítás megvan akkor szépen tedd fel őket.

A Multibeast-el nekem is meggyült a bajom azóta mindig manuálisan csinálom és úgy pontosan tudom mi hova kerül és én magam csinálom meg a kextcache-t így biztos lehetek abban, hogy amit feltelepítettem az működik is.

(#31296) SidCorky válasza Sapphi (#31295) üzenetére


SidCorky
senior tag

Unibeast-el megcsinálom a pendriveot, feltelepítem a rendszert, belépek. Eddig tiszta :D Hogy rakom fel manuálisan a kexteket és a clovert?
A clover nem az ahonnan bebootolok a pendriveról?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31297) Sapphi válasza SidCorky (#31296) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A Clover a bootloader, azt fel kell telepítened a merevlemezedre is, ha azt akarod, hogy ne kelljen USB-t használnod mindig.

http://www.ibalint.com/kext-telepitese-es-torlese-terminalbol/

Itt megtalálod a kext telepítését lépésről lépésre, ha valami nem egyértelmű akkor írj nyugodtan, legalább a bejegyzést is ki tudom egészíteni. :)

https://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/

Ez pedig a Clover telepítője.

(#31298) SidCorky válasza Sapphi (#31297) üzenetére


SidCorky
senior tag

Akkor ezt telepítés után az első bootnál meg kellett volna csinálnom. Nem baj, így hogy sokszor kezdem újra már fejből is menni fog :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31299) Sapphi válasza SidCorky (#31298) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen így szépen rájösz mi, hogy működik. A végén már nem lesz akadály semmi se. :D

(#31300) SidCorky


SidCorky
senior tag

Szerk: solved

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.