Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Arról már van valami lista, hogy a High Sierra milyen ATI kártyákat támogat csont nélkül?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31502) Lazika válasza kushwavez (#31499) üzenetére


Lazika
senior tag

Valamiért nem akar bebootolni. Nem ismeri fel a cput. Csak pendrive-al bootol be a fake idval. Letöltöttem a dropboxos linket, betettem azokat a kexteket amit a srác is és úgy se. Nem értem. :((

(#31503) Lazika válasza sad_Vamp (#31501) üzenetére


Lazika
senior tag

(#31504) sad_Vamp válasza Lazika (#31503) üzenetére


sad_Vamp
őstag

"Needs RadeonDeInit" -ez mit is jelent pontosan?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31505) Smiley válasza sad_Vamp (#31504) üzenetére


Smiley
őstag

Azt hogy ezt bekapcsolod a clover-ban es utana menni fog a kartya. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31506) sad_Vamp válasza Smiley (#31505) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor, ha jól értem, nem egy nagy akadály ugye?

SLEEP-em pl most se megy (HD5850) de azon kívül minden fain.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31507) kushwavez válasza Lazika (#31502) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

pendrive-al normálisan bebootol, hiba nélkül? mert akkor csak annyi lenne, hogy a pendrive-on levő CLOVER-t átmásolod a gépen levő EFI-be

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31508) kushwavez válasza sad_Vamp (#31501) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem Radeon R7 370 2 GB kártyám van, Sierra 12.6 alatt királyul megy WhateverGreen.kext-el, de High Sierra alatt nincs kép. Jó lenne valahogy működésre bírni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31509) Lazika válasza kushwavez (#31507) üzenetére


Lazika
senior tag

Bebootolni be tud pendrive nélkül, de 7 megásnak ismeri fel az 510-et valamiért.

(#31510) kushwavez válasza Lazika (#31509) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

akkor használd a pendrive-os bootpack-et
ha még úgy is 7 MB, próbáld meg az "IntelGraphicsFixup.kext"-et

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31511) Lazika válasza kushwavez (#31510) üzenetére


Lazika
senior tag

Már úgy is próbáltam, de nem ment. Hétvégén még szórakozok vele, Remélem sikerül.

(#31512) kushwavez válasza Lazika (#31511) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ig-platform-id helyesen van beírva a cfg-ben? az is lehet az oka

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31513) Lazika válasza kushwavez (#31512) üzenetére


Lazika
senior tag

Elvileg igen, mert megnéztem a srácét is, akinek sikerült.Nekem is úgy van beírva.

(#31514) Bastard-s


Bastard-s
tag

Sziasztok. Sokadjára próbálom a high Sierrát telepíteni a laptopra, de egy ilyen üzenetet dob fel:
Apfsstart:1454: Mounting with apfs_efi_osx-748.31.8
efi_container_create:1077: -efi_container_create, Status = 8000000000000007
Mi lehet a baj?

(#31515) foka


foka
aktív tag

Üdv hozzáértők!
Hosszú évek után újból szeretnék osx-et a gépemre. Az x99 alaplap és a xeon e5-2683 v3 proci nem vészes (azt tudom hogy eleinte erősen erőtlen lesz), de a xonar phoebus hangkari miatt (cm8888 alapú duál hangkártya) aggódom. A wifi kártyám régen direkt osx-hez lett választva (wdn4800).
Mennyire ülnék fel a sz....órollerra a konfigommal?

Üdv: Fóka

(#31516) Sapphi válasza foka (#31515) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

a cm8888 biztos, hogy nem fog működni mivel maga a gyártó nem adott ki hozzá semmit macOS-re. A wifi kártyád se a legfrissebb, de ettől még mennie kéne.

Milyen videokártya van a gépben?

(#31517) foka válasza Sapphi (#31516) üzenetére


foka
aktív tag

Szia, akkor osx alatt az alaplapit kell majd használni. X99A SLI Plus, ALC892.
A vga R9390X DCUII.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#31518) Smiley


Smiley
őstag

Lattatok a logout-os hackli cikket... mar megy a hiszti rendesen :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31519) foka válasza Smiley (#31518) üzenetére


foka
aktív tag

:K

Üdv: Fóka

(#31520) P41N válasza Smiley (#31518) üzenetére


P41N
senior tag

Sajnos megy. Megjelent egy Apple fan és kitört a káosz. :C

(#31521) Smiley válasza P41N (#31520) üzenetére


Smiley
őstag

Azert bator huzas volt kirakni, szerintem ugyis le fogjak szedni valami indokkal. Amugy meg az apple-t nem erdekli, ha erdekelne akkor tenne ellene, cserebe viszont van egy rakas ingyen fejlesztoje. Respect, azert lehetett benne munka... ettol fuggetlenul en nem tartom jonak az unibeast/multibeast modszert.

Meg nem olvastam teljesen vegig, de talatam benne 1 hibat. Nvidia 8xxx-10xx tamogatottak a kartyak. A 7xxx csak 32bit-es driver volt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31522) P41N válasza Smiley (#31521) üzenetére


P41N
senior tag

Majd kiderül hogy leszedik vagy sem. Köszi, javítottam. :)

(#31523) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
UniBeastes vanilla El Capitan install után, (Legacy boot, Clover) nem működik a Multibeast, és az EFI meghajtót sem tudom normálisan felmountolni. A Multibeast bármire hibát dob, a logja pedig nem jelenik meg, ahol kellene neki.
Mit lehet tenni?

(#31524) MineFox54 válasza MineFox54 (#31523) üzenetére


MineFox54
őstag

"Certificate used to sign package is not trusted. Use -allowUntrusted to override." hibát kapom. (időközben meglett a log).

(#31525) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire megoldható a dual monitor, de nem a hagyományos, hogy mindkettő a videókártyába van dugva, hanem úgy hogy az egyik az alaplapba, mert jelenleg így használom Windowssal

(#31526) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!
GA-G31M-ES2C + Core 2 Duo

Ezzel érdemes foglalkozni, vagy már túl régi ? Netezés + filmezésre kellene.

This is the way

(#31527) P41N válasza RaZroX (#31526) üzenetére


P41N
senior tag

Elvileg mennie kell. Processzor pontos típusa ? Illetve videókártyával akarod használni ?

(#31528) RaZroX válasza P41N (#31527) üzenetére


RaZroX
addikt

E7300 és HD 6670

Egyelőre semmi nem megy rajta mert ezt dobja ki. Nem bootol meg semmi.

This is the way

(#31529) zsnorbi21 válasza RaZroX (#31528) üzenetére


zsnorbi21
tag

Melyik rendszert próbálod feltenni? Hogy készítetted a telepítőt? Milyen kext-eket tettél be a helyére?

(#31530) RaZroX válasza zsnorbi21 (#31529) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyelőre csak egy live linuxot indítottam volna de nem bootol. Másik gépen megy.

This is the way

(#31531) kushwavez válasza RaZroX (#31530) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Állítsd vissza a BIOS-t alaphelyzetbe, próbáld úgy. ha telepíteni akarod a Mac-et akkor AHCI_SATA enabled Biosba, és szerintem ennek a rendszernek Snow leopard jó lenne (iATKOS S3 version 2). pont van egy kis régi gépem Core 2-es procival és jól megy rajta a Snow leo.
meg figyelj arra a telepítő készítésénél, hogy LEGACY boot legyen, a linuxosnál is. UEFI-t nem fog bebootolni.
Snow Leohoz a "Chameleon RC4-AsereBLN-1.1.9" bootloadert ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31532) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Mac en van lehetőség arra hogy a pendriveot ntfsre formázzam és tudjak rá tartalmat másolni? A TVm nem ismeri fel az apple fajlrendszert. :R

(#31533) #04441088 válasza #04441088 (#31532) üzenetére


#04441088
törölt tag

Problem solved. Visszament a Win 10.
:D

(#31534) kushwavez válasza #04441088 (#31533) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Tuxera NTFS-el meglehet oldani, vagy Paragon NTFS-el

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31535) Crondore válasza #04441088 (#31533) üzenetére


Crondore
tag

Szerintem az exfat lett volna a megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#31536) kushwavez válasza RaZroX (#31528) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Bár bocs, szerintem a High Sierra is elfutna rajta legacy boot-ban simán...nem néztem a vidikarid

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31537) peterattila válasza kushwavez (#31536) üzenetére


peterattila
aktív tag

Így van. Nekem egy régi gépen [link] gtx750ti kártyával, 8gb rammal, kingston ssd-vel megy a high sierra. Annyi nyűgje van, hogy a megváltozott usb port kezelés miatt az alaplapi (hátsó) portok nem működnek. A gép elején lévő 2 usb portot tudom használni. Kicsit kényelmetlen, de sima, gördülékeny az egyéb működése.

Hátsó usb portok működésére van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#31538) orko válasza peterattila (#31537) üzenetére


orko
tag

Üdvözlet! Nekem a 3.0usb sd kártyaolvasóm nem működik.2.0slotban rendben van.

(#31539) blade1526


blade1526
csendes tag

Sziasztok!
Most szereztem be a következő konfigot:
GA-H270-HD3
Intel 1151 i7-7700
Geforce 730 GT

Megcsináltam UNibeast-el a Sierra UEFI telepítőt.
A telepítő ndításkor a következő üzenetet kapom:
Freeing low memory (up to 0x20000000)...
Result=14
OsxAptioFixDrv: Starting overrides for System\Library\CoreServices\boot.efi
OsxAptioFix2Drv: Starting overrides for System\Library\CoreServices\boot.efi
Using reloc block: no, hibernate wake: no
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Probáltam többféle flaggel és kerestem a google is megoldásokat, de nem működtek.
Kérdésem tehát, hogy van-e valakinek ilyen configgal tapasztalata illetve a fenti hibakódra tud-e valami gyógyírt?
Köszönöm előre is a segítséget.

(#31540) Bastard-s válasza blade1526 (#31539) üzenetére


Bastard-s
tag

Ezt toltsd le: High Sierra
Kikell csomagolni es a raw file-t win32diskimagerrel kiirni windows alol. Elore telepitett clovert tartalmazza. A biosban/uefiben minden jol legyen beallitva,mert en is amiatt szoptam 3 hetet,h 1 valami mashogy volt kapcsolva es csak ugyanilyen uzeneteket kaptam.

(#31541) blade1526 válasza Bastard-s (#31540) üzenetére


blade1526
csendes tag

köszi, töltöm és tesztelem!

(#31542) blade1526 válasza Bastard-s (#31540) üzenetére


blade1526
csendes tag

A telepítő elindult. Sikerült is végigmennem a restartig, de miután megprobálom a feltelepített rendzsert indítani az alábbiaknál megáll:
IOconsoleusers: time(0) 0-0, lin 0, llk 1,
IOconsoleusers: gIOscreenlockstate 3, hs 0, bs 0, now 0, sm0x0

Van valakinek ötlete?

(#31543) Bastard-s válasza blade1526 (#31542) üzenetére


Bastard-s
tag

Elso hackintosh telepitesem volt,de ahogy olvasogatok a facebook csoprtban,talan azt probald meg,hogy a clover beallitasaiban kikapcsolod az nvidia kartyat. Ha jol remlik nekem is hasonlot irt, nekem a cloverben a gpu beallitasnal kellett a gpu injekt id-t vagy mit atirni,h elinduljon. Lepj be ebbe a csoportba , nagyon porog, segitokeszek!

(#31544) blade1526 válasza Bastard-s (#31543) üzenetére


blade1526
csendes tag

Köszi, beléptem. Bevallom nekem egy a cloveres dolog nem tiszta. Hol tudom ezeket állítani? Tudom, hogy van clover editor, de eten a telepítőn nem találok sem config.plist sem egyebet.

(#31545) Smiley


Smiley
őstag

@tlac: Gondoltam elujsagolom neked haladtam a korral, es lecsereltem a 775-s Xeon-t... ugyhogy lett egy UEFI-s lapom otthon... Asszem lassan irni kene egy uj osszefoglalot. :) Ez meg az elso UEFI-s lapok egyike P8P67 revolution es termeszetesen kezzel kellett a clover-t hozzadni a bootmenu-be EFI shell-bol. (ezt is bele kene irni hatha elojon masnal is)
Irtam hozza egy zsir uj config-ot, on the fly patchel mindent... mar csak 3570k hianyzik belole 4,5Ghz-n, mert ez a G630-as Pentium azert a 4GHz-re huzott E5450 utan eleg lepkefing ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31546) Bastard-s válasza blade1526 (#31544) üzenetére


Bastard-s
tag

Bootnal a clover jon be eloszor,mint bootloader. Ugye ez tolti be az os-t. Ott ha nyomsz egy o-t,akkor bemegy a beallitasokba. Ha sikerul bebootolni az os-t,akkor a clover configuratorral mountolni kell az efi particiot,ott megtalalod a config filet is,abban lehet,kell mokolni. Amugy van egy azthiszem files mappa is a telepitoben, talan az asztalra teszi ki,abban is benne a configurator

(#31547) kushwavez válasza peterattila (#31537) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

USBInjectAll.kext, GenericUSBXHCI.kext-eket használod? ha nem, tedd be őket: EFI/CLOVER/kexts/Other

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31548) mr.perfect


mr.perfect
tag

Sziasztok, felraktam a high sierra-t a Lenovo z50-70 laptopra.. olarila telepítőből végigcsináltam amit kell, clover telepítve a HDD-re de nem boot-ol.. elindul a clover utána bejön az apple logo, majd újraindul a gép.. pendrive-ról továbbra is bebootol rendesen.. mi lehet a gond? Az alaplapi intel kártyát használom (intel HD 4000)

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#31549) tlac válasza Smiley (#31545) üzenetére


tlac
Topikgazda

na grat.

valóban, az összefoglalóra nagyon ráférne egy frissítés, de idén még osx-et sem indítottam :D

jól széttuningoltad azt az xeon-t ;]

(#31550) Smiley válasza tlac (#31549) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, jo kis gep a mai napig... ahogy szamoltam olyan 4,2-4,3 korul volt a vege de ott az NB mar nagyon melegedett, a proci szerintem ment volna tovabb is de a vacak Hyperx ramok meg az NB nem birtak a tempot. Kozben jott egy lehetoseg 3570k-ra valtani, szoval ugrottam egy nagyot. ;]

Hetvegen keritettem egy ivy i5-t ideiglenesen, es sajnos a MacPro5,1 SMBIOS mar nem jo az ivy-hez, ha szamit az energiakezeles, szoval lepni kellett MacPro6,1-re ahol viszont a dual amd vidkari hianya miatt kellett trukkozni. (lilu meg nvidiafix) Most mar megy minden frankon, sot a sleep is... de nem a szivem csucske ez a Sierra, nagyon elkefeltek benne valamit a hanggal kapcsolatban, mert a Maya44 kartyam ossze-vissza dobalja a hibauziket a kernelbe. (Raadasul kapott friss driver-t is 2017-ben, szoval szivas.) Kezd egyre jobban a windows-ra hasonlitani ez a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.