Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) zsnorbi21 válasza GD (#31950) üzenetére


zsnorbi21
tag

Így ránézésre simán mennie kell, egyedül a wi-fi-ben nem vagyok biztos. De ha leírod a pontos típusát akkor utána tudunk nézni.

(#31952) GD válasza zsnorbi21 (#31951) üzenetére


GD
őstag

azt írják több helyen ez van benne.. de mivel mini pci card, ha nagy baj van még lehetne cserével trükközni

Intel Centrino Advanced-N 6205 - PCI Express Mini Card

(#31953) zsnorbi21 válasza GD (#31952) üzenetére


zsnorbi21
tag

Gyorsan utánanéztem és Intel kártya nem fog működni, szóval mindenképp vagy cserélni kell vagy egy usb-s wifit veszel hozzá.
A laptop többi része elég hackintosh barát :)

(#31954) GD válasza zsnorbi21 (#31953) üzenetére


GD
őstag

milyen wifi chipset-et szeret a hackintosh leginkább?

[ Szerkesztve ]

(#31955) Smiley válasza GD (#31954) üzenetére


Smiley
őstag

Roviden, mindent ami intel... a C2D alatti nforce-al kellett akkoriban trukkozni.
Mivel ma mar minden szar a prociban van, egyre konyebb a dolgunk.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31956) GD válasza Smiley (#31955) üzenetére


GD
őstag

köszi! ha meglesz a vas és előjön a probléma, akkor valamilyen ebay megoldással egy n-es intel-es kártyát beszerzek.

(#31957) Plasticbomb válasza GD (#31956) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hm. Szerintem kolléga félre értette.. wifi chip: jó pár brosdcom chip, de lehet venni imacből macbookból bontott wifi modult. Max egy átalakító pcb fog kelleni, s nem lesz vele gondod.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31958) GD válasza Plasticbomb (#31957) üzenetére


GD
őstag

szóval ha bontott almás adaptert veszek, akkor átalakító kell, ha pc szabványosat akkor meg nem kell átalakító de nem biztos hogy működni fog.. hmm :U

[ Szerkesztve ]

(#31959) Smiley válasza Plasticbomb (#31957) üzenetére


Smiley
őstag

Ohhh igen, nem vettem eszre a wifi szot... :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31960) Plasticbomb válasza GD (#31958) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Első részre: lehet, lehet nem kell átalakító, meg kell nézni, milyen a csatlakozó kialakítása, viszont tuti működni fog, második részre: igen, de akad olyan is, amihez nem kell semmit bütykölni, és olyan is akd, amit akkor i csak félig fogsz működésre bírni, ha hetekig cseszegeted.

Át kell nézni, rengeteg tapasztalat van (itt is akad, de még több akad direkt ezzel foglalkozó oldalakon).

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31961) GD válasza Plasticbomb (#31960) üzenetére


GD
őstag

kis kutatómunkával itt mintha életre lehetne kelteni majd a wifi-t is, ilyen kext és már csítekkel.. először megnézem mit lehet ebből kihozni, aztán ha nincs más akkor hw cserebere
[link]
mondjuk, hogy pontosan milyen wifi lesz a vasba a x230-on belül variánsok közül, az majd akkor derül ki ha kézben lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

(#31962) #68216320


#68216320
törölt tag

Kis segítségre volna szükségem. Eddig Sierra-t használtam egy 6600K CPU és GTX 1050Ti társaságában.
SSD-t cseréltem és gondoltam felrakom a High Sierrat. Feltelepült, rendben indult, de miután felraktam a megfelelő Nvidia drivert csak fekete képernyő fogad betöltés után.
Azaz verbose módban még látszik minden, de amikor a login screen jön, már sötét képrnyő fogad. Begépelve a jelszót (persze csak vakon) belép, mert folytatódik a betöltés.

DP-on van a monitor, iGPU letiltva a biosban. Alapvetően -v -nvda_drv=1 paraméterekkel van indítva. Próbáltam kivenni az nvda_drv=1 paramétert, de úgy sem jó. Ha nv_disable=1 paraméterrel indítom, akkor megjelenik a kép, de ugye nincs gyorsítás, viszont legalább a driverben át tudom tenni "Default MacOS Graphics Driver" állásba és már nem zavarja.

Hogyan tudnám elérni, hogy DP portot használva legyen kép a monitoron?

(#31963) Smiley válasza #68216320 (#31962) üzenetére


Smiley
őstag

Clover-ben van egy enable webdriver menupont, az legyen bekapcsolva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31964) #68216320 válasza Smiley (#31963) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a gyors választ.
Eddig nem ismertem ezt a paramétert, nem is használtam, de Sierra alatt működött a driver enélkül is.

Most beállítottam, de nem változott semmi. Mintha a monitor kimenet lekapcsolna a VGA-n. Kipróbáltam DVI porton is, hátha, de azon sem jelenik meg kép.

Mondjuk a bios-ban be kellet kapcsolnom a CSM-et ahhoz, hogy a DP-on lássam a bios vagy a boot select képét. Ha ki van kapcsolva az OS-ek betöltéséig nem ad képet, azaz például nincs post a boot elején. Nem tudom lehet-e ez összefüggésben a mostani jelenséggel.

(#31965) tlac válasza #68216320 (#31964) üzenetére


tlac
Topikgazda

Mondjuk a bios-ban be kellet kapcsolnom a CSM-et ahhoz, hogy a DP-on lássam a bios vagy a boot select képét. Ha ki van kapcsolva az OS-ek betöltéséig nem ad képet, azaz például nincs post a boot elején.

erre lehet, hogy van fix
[link]

(#31966) #68216320 válasza tlac (#31965) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a linket, a bios problémát ez megoldotta. Végre. :)

A macOS boot probléma viszont továbbra is jelen van. Azaz webdriver után nincs kép, de a háttérben megy az OS és be lehet lépni.

(#31967) Mr.C válasza #68216320 (#31966) üzenetére


Mr.C
őstag

Amúgy nem lehet, hogy van kép csak háttérvilágítás nincs? Esetleg valami fényforrással világítsd meg a kijelzőt, hátha látsz valamit

sudo rm -rf /*

(#31968) #68216320 válasza Mr.C (#31967) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem ilyenről van szó, a monitor gyakorlatilag kikapcsolt.

Viszont nem egyedi problémába futottam bele úgy tűnik. Valami policy problémája adódik a macOS-nek a driverrel.
Keresgélve a neten megtaláltam a megoldást is. Két darab kext kell még az /EFI/Clover/kexts/Other könyvtárba.

- nv_disable=1 paraméterrel el kell indítani a macOS-t
- le kell törölni az Nvidia drivert
- az Clover kext-ek közé bemásolni : NvidiaGraphicsFixup.kext, Lilu.kext
- reboot
- újra feltenni az Nvidia driver-t
- reboot

Így már megfelelő policy mellett megy fel a driver és újraindítás után van gyorsítás.
Nekem is új a dolog, mert eddig ebbe nem futottam bele, pedig párszor már tettem erre a gépre macOS-t.

Update:

Elméletileg a config.plist-be is lehet tenni kext patch-et és akkor nem kell a két kext. Én nem próbáltam, működéséről nem tudok nyilatkozni.

Kernel and Kext Patches:
Name: com.apple.driver.AppleGraphicsDevicePolicy
Find: BA050000 00
Replace: BA000000 00

[ Szerkesztve ]

(#31969) Smiley válasza #68216320 (#31968) üzenetére


Smiley
őstag

Ez lett volna a kov tippem. Nekem ez a MacPro6,1-es SMBIOS miatt kell Sierra alatt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31970) #68216320 válasza Smiley (#31969) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most hogy mondod, SMBIOS-t még nem is állítottam be :)

Mit lenne érdemes szerinted? (6600K, GTX1050Ti, 16GB RAM, 32" 4K monitor)

(#31971) Plasticbomb válasza #68216320 (#31970) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Imac 14,2. Aztan egy masodik config.plist létrehozása, amiben tesztelsz imac17,1-el.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31972) #68216320 válasza Plasticbomb (#31971) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi, ez jó ötlet! Rögtön meg is csinálom.

Más...

Ti mindannyian High Sierrát használtok? Csak azért kérdem, mert az itthoni MBA-en valahogy a Sierra vált be. Az Apple_APFS fájlrendszer biztos jó, de nem vettem igazán észre nagy változást. Viszont a MacbookAir valahogy fürgébb a Sierra-val, mint a High Sierra-val.
Illetve rémlik valami biztonsági probléma is High Sierra esetében, amit gondolom már javítottak vagy fognak.

Kicsit dilemmában vagyok hogy a desktop gépre melyiket tegyem. Fejlesztős gép lesz, azaz kódolni fogok rajta főként.
Melyik verziót tennétek fel a helyemben?

(#31973) Smiley válasza #68216320 (#31972) üzenetére


Smiley
őstag

Dehogy, most raktam fel az egyik ceges hacklira a HS-t... meg nem tudok nyilatkozni rola. A macbookpro-n kiprobaltam ilyen 10.13.2 korul, de 1 het utan ment is vissza a regi. A Sierra vegre egesz stabil lett, szoval nalam most ez fut minden gepen... kiveve a PowerPC-t ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31974) r3dsnake válasza #68216320 (#31972) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Most a Macbook Sierra, de azt frissíteni fogom teszt jelleggel a Mojave-ra. A hackintoshra viszont Sierrat fogok tenni, amikor meglesz, és marad is az rajta. HS-sel csak szívtam.

(#31975) Sapphi válasza #68216320 (#31972) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, nVdiai driver frissítésre és telepítésre én ezt tudom ajánlani https://github.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update illetve fel kell tenni a Lilu.kext-et és a WhateverGreen-t. Mióta így használom sose volt semmi gondom, csak ugye frissen kell tartani ha frissíteni szeretnéd a rendszert.

Én jelenleg 6600k-val és GTX 1070-el használom a High Sierra-t nagy megelégedéssel és sosem volt vele semmi problémám és az iMac17,1-et használom a géppel.

(#31976) Mr.C válasza #68216320 (#31968) üzenetére


Mr.C
őstag

Sry, laptopban gondolkodtam :(

sudo rm -rf /*

(#31977) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

Új gépet rakok össze, és természetesen erre is macOS-t fogok telepíteni. :) Az előző gépemen minden jól működött, kivéve az Airdrop, Handsoff, helymeghatározás meg ilyen apróságok, mert nem volt a gépben Wifi/BT kártya.
Az új gépbe szeretnék venni egy ilyen kártyát, de nem igazán tudom, hogy milyet.
Olvastam, hogy pl. a BCM94360CD típusú működik OOB, nem kell semmilyen kextet telepíteni vagy ilyesmi. Viszont elég nehéz beszerezni, nem nagyon akarok külföldről rendelni.
Hardverapron láttam egy ilyet: BCM94360HMB, ez vajon működne? És milyen adapter kéne még hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#31978) general


general
addikt

hali!
kb két hete csinálja azt a rendszer, hogy random nem hajlandó véglegesen törölni egy-egy mappát. a tartalmát törli, de a mappát nem. és gyűlnek ezek az üres mappák. így amikor ürítem a kukát, ezeknél mindig megáll és jelzi, hogy nem lehet törölni, mert használatban van. de hát nincs...:-D

tudtok erre megoldást?

(#31979) Mr.C válasza general (#31978) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha safe mode-ban bootolsz akkor se tudod törölni? Esetleg a CleanMyMac nem tudja megoldani?

sudo rm -rf /*

(#31980) general válasza Mr.C (#31979) üzenetére


general
addikt

safe módot még nem próbáltam, CleanMy Mac ugyanúgy nem tudja törölni az üres mappát. ez elég fura.. és irtó idegesítő. :W

(#31981) tlac válasza general (#31980) üzenetére


tlac
Topikgazda

disk utility-ben próbáltál már egy ellenőrzést rányomni?

(#31982) general válasza tlac (#31981) üzenetére


general
addikt

ott hogyan tudok ellenőrizni, vagy mit kell? mappát kéne választanom az ellenőrzéshez, hajól látom, de hát ez a mapp már nincs meg, a Kukában van...

Safe mód nekem el sem indul, Clover indításnál nyomok egy space-t, ott kiválasztom a Safe módot, de nem indul, áthúzott kört kapok és megáll az élet.. :((

(#31983) Mr.C válasza general (#31982) üzenetére


Mr.C
őstag

Esetlegesen ezek a mappák nem external drive-ról voltak törölve?

Ha bátor vagy akkor kipróbálhatod terminálban a:
sudo rm -rf ~/.Trash/*
parancsot (hátha a bruteforce módszer megoldja)

sudo rm -rf /*

(#31984) tlac válasza general (#31982) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem a mappát, hanem a partíciót

(#31985) GD válasza GD (#31961) üzenetére


GD
őstag

végül egy usb-s nano n-es tplink wifi lett belőle és azzal megy jól.. viszont rutinból benyomtam a diszk titkosítást és az nem tett jót :DD

(#31986) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Hali, Segítségre lenne szükségem.

Van 1 jelenleg jól működő OSX-es gépem. A probléma a grafkártya, ami egy öregecske HD5850-es. Na most, lehetőségem lesz venni egy RX480-ast (8GB verzió Gigabyte-tól), amit 1 max 2 napra kipróbálhatok. Gondolom sejtitek mi a gondom?

Fog ez menni az OSX-el? Ha igen valaki tudna segíteni pontosan mit is kell csinálnom? (mert én azóta nem mókoltam a Sierrát, amiót felraktam, az meg nem tegnap volt) Nagyon megköszönném, ha valaki tudna irni, vagy mutatni step by step guide-ot? Újra fog kellenem rakni az OSX-et, vagy "csak" a clover rész fog kelleni mókolni? Szeretnék felkészülni a dologra minél hamarabb, megköszönném, ha a segítenétek.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31987) Sapphi válasza sad_Vamp (#31986) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, a 480-as támogatott ha jól emlékszem kell hozzá a Lilu.kext és a WheteverGreen.kext és már szárnyalni is fog.

Részletesebben itt olvashatsz a dologról: https://www.tonymacx86.com/threads/radeon-compatibility-guide-ati-amd-graphics-cards.171291/

(#31988) general válasza Mr.C (#31983) üzenetére


general
addikt

nem, jelenleg is a gépben van a meghajtó, amiről töröltem..

tlac, ok, próbálom.

(#31989) Gabady


Gabady
aktív tag

Hali, szükségem volna egy kis segítségre.
Létrehoztam egy telepítő pendriveot vmware alól, rátettem egy clovert, rendszerindításkor elindul, elkezd tölteni a telepítő is, csak megáll... Gyanítom a config fájlal lesz a bibi. Tudnátok segíteni ennek összeállításában ?
Tegnap már felment pikkpakk a rendszer, csak aztán vmi miatt a pendrive elszállt és nem volt hajlandó bootolni a clover. Ma újracsináltam, de most meg a telepítő nem akar indulni. Bios beállításokon már túl vagyok, egy config fájlra lenne szükségem. Köszi!

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#31990) Gabady válasza Gabady (#31989) üzenetére


Gabady
aktív tag

Hianyzott a fakesmc... 🤪

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#31991) Plasticbomb válasza Sapphi (#31987) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kellett, de elvileg a legfrisseb cloverrel ment mar OOB, max egy radeondeinit opciot kellett beallitani.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31992) sad_Vamp válasza Plasticbomb (#31991) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ok, de ha cserélek clovert, akkor rendszert is újra kell húzni?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31993) xedos válasza sad_Vamp (#31992) üzenetére


xedos
addikt

Ki van zárva!

(#31994) sad_Vamp válasza xedos (#31993) üzenetére


sad_Vamp
őstag

"...az kizárt dolog, mert én azt nem tudom!" ? :DD

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31995) Gabady


Gabady
aktív tag

Na a mai nap folyamán sikeresen feltelepítettem egy 10.12-es rendszert, amit aztán sikeresen frissítettem 10.13.6-ra. Megy "minden", kivéve a hangot (eddig még mást nem hiányoltam). Segítséget szeretnék kérni a reszelésben és nem szeretnék csak úgy telepítgetni, mert tegnap is a hwsensors program után kernelpánik fogadott, amit csak újratelepítéssel tudtam orvosolni.... :D

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#31996) #68216320 válasza Gabady (#31995) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom az a megoldás jó -e nálad, ami nálam. Úgy nézem mindkettőnknek realtek hangkártyás az alaplapja, de nem ugyanaz a tipus.

Nálam 3 dolog kell a hanghoz és akkor működik analóg, optikai kimenet és a mikrofon bemenet is.

- SSDT-Realtek-Audio.aml patch
- CodecCommander.kext
- egy command futtatása, amikor az EFI csatolva van

Reboot után nekem ilyenkor működik a hang.

Pontosabbat most nem tudok, mert nincs előttem.

(#31997) Gabady


Gabady
aktív tag

Tényleg, jó is hogy írod. Ez az SSDT, DSDT dolog nem világos, mi is ez pontosan, hogy kell kreálni, stb stb.... Valaki legyen szíves felhomályosítani, egy linket adni, valami :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#31998) #68216320


#68216320
törölt tag

Megoldható, hogy egy SSD (EFI utáni) 3. partíciójára tegyem fel a 10.12-t vagy kizárólag az első helyen érzi jól magát? Illetve kellenek a partíciók közé a 100MB-os kihagyások is? (Gondolom ezek nélkül nem tudja megcsinálni a recovery partíciót)

(#31999) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Udvozletem :)

Par eve OSX-et hasznalok MacBook-ok formalyaban. Viszont videovagas miatt egy Desktopra volt szuksegem melle, igy vettem egy Dell 7010 MT-t (i7 3770, 16gb ram). Premiere Pro es Final Cut Pro fog futni rajta foleg. Az lenne a kerdesm, hogy milyen VGA-t ajanlanatok hozza? A haz merete is korlat lehet ebben, hatha akad valaki aki ismeri kozelebrol ezt a tipust, vagy pont ilyet hasznal es pont ugyanerre :)

Koszonom.

(#32000) Plasticbomb válasza RexMaximus (#31999) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Radeonok legtöbbje OOB fut már, nVidiakhoz kell webdriver. Keret?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.