Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Chal


Chal
addikt

Nvidia webdrivert használ valaki G-Synces monitorral? Látom hogy benne van az opció, de le van szürkülve, mert a jelenlegi monitorom nem tudja. Le akarom cserélni és akkor már "miért ne" alapon g-syncest vennék. Van vele bármilyen szívás, vagy egyszerűen csak rádugok bármilyen g-sync képest monitort, bepipálom az opciót, és gól?

(#31302) Sapphi válasza Chal (#31301) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Gyorsan átolvastam, amit találtam. Sierra alatt azt írják, hogy működik, de High Sierra alatt valamiért fagy a dolog. Gondolom az nVidia-nak kell valamit javítani.

Különben macOS-en játszol? Másnál nagyon sok hasznát nem látom.

Érdemes azért utánnaolvasni jobban a dolognak. :) Majd kérlek írd le a tapasztalatod, ha megveszed a monitort!

(#31303) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31288) üzenetére


zsnorbi21
tag

Nem tervezel véletlenül cikket írni az Nvidia kártyák kikapcsolásáról? :D

Olvasgatom folyamatosan a tonymac-en a leírásokat, de hiába tudok tökéletesen angolul, teljesen kínai nekem ez a feladat...az integrált gpu működik tökéletesen, de felesleges megy mellette az Nvidia gpu mivel ugye nem támogatott. Ja igen, laptopról van szó :D

Ha tudsz esetleg egy egyszerű, érthető leírást akkor nagyon megköszönöm :)

(#31304) xedos válasza zsnorbi21 (#31303) üzenetére


xedos
addikt

Ez jó ötlet - kb én is így vagyok vele.
Így 2óra alatt lemerül és melegszik... Nekem még le kellene tiltanom a Wifi-Bluetooth és ujjlenyomat olvasót. (Xiaomi air 13)

(#31305) zsnorbi21 válasza xedos (#31304) üzenetére


zsnorbi21
tag

Azt egyelőre nem vettem észre,hogy nagyon merülne de melegedni melegszik rendesen.
Ami még érdekes,hogy a bluetooth működik de a wi-fi nem. Viszont nem találtam semmilyen kext-et vagy megoldást a wi-fi-re (QCA61x4a, az AIDA64 szerint).

(#31306) xedos válasza zsnorbi21 (#31305) üzenetére


xedos
addikt

Tudod is használni? mert látni látta, de csatlakozni nem lehetett hozzá.
Wifi meg USB-s.

(#31307) Sapphi válasza zsnorbi21 (#31303) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ki kéne tapasztalnom, hogy működik a dolog. Sajnos olyan laptopom nincs, amivel ezt tudnám tesztelni. :) Utánna olvasva azért ez már nem olyan egyszerű feladat.

Érdemes lenne megnézni azokat a leírásokat, ahol már ezt megcsinálták és azok alapján megcsinálni a saját DSDT & SSDT.

(#31308) zsnorbi21 válasza xedos (#31306) üzenetére


zsnorbi21
tag

A telefonnal simán összekapcsolódott. Délután kipróbálom egy bluetooth hangfallal, bár a hangot is még meg kell csinálnom, nem volt rá időm.

Az valamivel egyszerűbb feladatnak tűnik, bár ahhoz is kell DSDT patch. :W

Sapphi: köszi, akkor olvasok még sokat róla aztán hátha sikerül valahogy.

(#31309) Sapphi válasza zsnorbi21 (#31308) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Biztos utánna fogok majd én is nézni, hogyan is működik ez a dolog, mert így lehet tökéletesítni a rendszert.

Elöbb szeretném az oldalam rendbetenni és rendszerezni az utmutatásokat, hogy egyszerübben megtalálja mindenki, amit keres. :)

De ha valakinek van ötlete, amiről még nem volt szó és sok embernek segítene a leírás, akkor megteszem, amit tudok. Amik hamarosan jönnek: Clover telepítése, Clover boot lehetőségek, nVidia videókártya aktiválása web driver-el, natív wifi támogatás megoldása.

(#31310) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31309) üzenetére


zsnorbi21
tag

Például a natív WiFi támogatása engem érdekelne nagyon. Kipróbáltam a Bluetooth hangfalammal, simán kapcsolódtak és lejátszotta a zenét. Az lehet, hogy a Bluetooth natívan, kext nélkül működik, de a wi-fi maga nem támogatott?
Nem találtam semmit az én wi-fi kartyamra, hogy működne-e valahogy vagy sem.

Meg egy dolog eszembe jutott: a hang meg nem megoldott, próbaképp multibeast-tel felraktam a vodoohda legutolsó változatát, de nem lett jó. Hogyan tudom azt torolni, ha megakarom csinálni rendesen/appleHDA kext-tel?

[ Szerkesztve ]

(#31311) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült telepítenem egy high sierra-t pc-re!
Minden klappolna,csak sajnos sehogyan sem tudok hangot kicsikarni a gépből!

Ilyen alaplapom van,amin alc892 codec működne.
Multibeast-en van is ilyen,de telepítve sajnos még mindig nem ismeri fel,természetesen próbáltam már másikat is ami ezen a programon belül van,de mind sikertelen volt!

Esetleg van ötletetek hogy mivel tudnám megoldani ezt a problémámat!?

Előre is köszönöm ha segítettek! :R

(#31312) Sapphi válasza Kisfundy (#31311) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

alapból a macOS nem támogatja a hangkártyádat így egy kicsit cselezni kell, de nem kell aggódni nem lesz olyan bonyolult!

Az első lépés, hogy mindent visszaállítasz alapértelmezetbe így elkerülheted az ütközéseket, de megpróbálhatod nélküle is.

Tehát az első lépés az, hogy a dsdt/HDAS to HDEF-re kell állítani. Ezt meg lehet csinálni a Clover Configurator-ban is úgy, hogy elnavigálsz a Acpi menüpontba (Ez az első bal felül.) És ott a List Of Patches-nél kiválasztod, hogy change HDAS to HDEF. Hozzáadod elmented kész.

A másik lehetőség az, hogy SSDT-t másolsz bele a Clover-be.

Ezt követően indítsd újra a számítógépet!

Utánna letöltöd ezt a fájlt, kicsomagolod és elindítod. Ez autómatikusan el fogja végezni a szükséges műveleteket és, ha minden szép és jó lesz hang is a gépeden.

A teljes leírást megtalálod a következő linken, ha valami mégsem sikerülne úgy, ahogy kéne: https://www.tonymacx86.com/threads/applehda-realtek-audio-guide.234732/

zsnorbi21: Milyen hangkártya van a gépedben?

(#31313) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31312) üzenetére


zsnorbi21
tag

Realtek ALC255.

(#31314) Wiz Khalifa válasza Kisfundy (#31311) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szia!

Az IGP-t használod HDMI-vel vagy mit?

Illetve mennyire volt bonyolult feltenni? Én egy HTPC-nek akarok gépet berakni és ha ez a lap ennyire kompatibilis akkor lehet őt veszem majd. :)

Smoke some weed nigga!

(#31315) Kisfundy válasza Sapphi (#31312) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Szia!

Elosszor is koszonom a segitseget.

Addig eljutottam amit leirtal, tehat fel is telepitettem azt a fajlt, bar telepites kozben azt irta hogy nincs (audio id 3) adjak meg masikat. Az 1-est irtam be feltelepult.
Ujra indult a gep es azota nem mukodnek az usb-s periferiak (billenytu nem tudok belepni) egesz addig amig inditaskor be nem pipalom a beallitasokba/pci devices/ usb ownership-et.
Ilyenkor be tudok jelentkezni,latszolag van hang driverem,de megsem jon egyik csatornan sem ki hang!
Hogy tudnam ezt elorol kezdeni hogy ne keljen minden inditas elott pipalnom?

Update; belso hangszorora allitva van hang! De csak ugy hogyha inditaskor a beallitasnal az audional mind a 2 lehetoseget kipipalom!

[ Szerkesztve ]

(#31316) Ron Swanson válasza Kisfundy (#31311) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

ALC892-hez a legjobb megoldás: Toleda CloverALC Ezt használom már 2 éve, a Multibeasttel nekem sem volt jó.
Letöltöd a audio_cloverALC-130.sh fájlt, mountolod az EFI partíciót, terminálba behúzod az .sh fájlt és lefuttatod. A telepítés folyamán az 1-es Audio ID-t kell kiválasztani. Pont ma telepítettem újra a rendszert és most is így oldattam meg a hangot. :))

(#31317) Kisfundy válasza Ron Swanson (#31316) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

A hang közben megoldódott!

Csak azóta folyamatosan minden indításnál be kell pipálnom a clover beállításában az usb owership-et,mert különben nem ismeri fel az usb cuccokat!

erre nem tudsz esetleg megoldást mert már megőrülök tőle!? :D

(#31318) Ron Swanson válasza Kisfundy (#31317) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

De, tudom a megoldást.
Clover configuratorban pipáld be, és akkor nem kell a bootolásnál. :D

[ Szerkesztve ]

(#31319) Kisfundy válasza Ron Swanson (#31318) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Szuper köszi tényleg ott van pedig párszor átnéztem :D

már csak a boot-ot kéne beállítani hogy pár másodperc után indítsa is a rendszert!

Azt nem tudjátok melyik beállítással tudom menteni?

(#31320) Ron Swanson válasza Kisfundy (#31319) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Boot, default volume

(#31321) Wiz Khalifa válasza Kisfundy (#31317) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És magát a rendszert hogy tetted fel?

Mert írtam neked de nem válaszoltál.

Miket pipáltál ki stb... milyen komponenseket használsz stb... HTPC-t fogok építeni és ha ennyire könnyű volt feldobni a HS-t akkor veszek egy ilyen ASRock lapot. :)

Smoke some weed nigga!

(#31322) Kisfundy válasza Ron Swanson (#31320) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Közben azt megleltem+ bepipáltam a "fast"-et is,így aztán nem kell gépészkedni bekapcsolás után!

Köszi mindent!

Wiz khalifa

Igen igp van használva hdmi-vel!

a telepítés teljesen "egyszerű" (kb 1 hetem ment arra rá hogy megértsek mindent) volt,csak a hang ami buktatós kicsit,de az is megoldódott!

imac 17,1-et nyomtam fel ha erre gondolsz!

i5 6500 8gb ddr4 120gb ssd 1tb hdd és a lap

UPDATE:

dobott fel egy rendszerfrissítést! ezeket szabad telepíteni? vagy ki kell kapcsoljam a frissítéseket valahol!?

[ Szerkesztve ]

(#31323) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31321) üzenetére


Plasticbomb
addikt

HTPCnek inkább valamilyen kodi megoldást választanák, de ze az én meglátásom...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31324) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31323) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nem szokvány HTPC-t építek. Sőt, az alap feladatok másak lesznek. Inkább multimédiás gépet építek így mondom.

Letöltés, filmnézés, netezés, fórumozás lesz rajta. Lényegében a mindennapjaim dolgai. Ha meg játszani akarok akkor fogom csak a magygépet bekapcsolni. Minden másra ezt akarom használni. :)

(#31322) Kisfundy:
És a telepítőt az összefoglaló szerint csináltad? Semmit se módosítottál rajta stb...?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31325) Kisfundy válasza Wiz Khalifa (#31324) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Csináltam vmweare-el egy virtuális high sierrat,majd az alól unibeast-el készült a telepítő!

(#31326) Wiz Khalifa válasza Kisfundy (#31325) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Aha.

Na csak azért kérdeztem mert én nekem is a WMware-el fent van egy OSX igaz hogy El Capitan, és igaz hogy én a sima Sierra-t szedtem le de Unibeast-el az istennek se tudom úgy megcsinálni hogy jó legyen az adatlapomon látható gépre. Mert játszadoztam a gondolattal.

De mind1, akkor veszek egy ilyen ASRock lapot a multimédiás gépbe és ha mást nem megkérlek hogy valahova tölsd fel a kész telepítős penyó másolatát. Ha nem fogja tudni valamiért akkor sem megcsinálni. :)

Smoke some weed nigga!

(#31327) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok. Frissen telepített HS rendszeren akadozik az egér. Tevékenységfigyelőben nézem a terhelést közben, de semmi. Régi 160-as vinyón van egy Sierra, ha az bootol, hiba nélkül megy. Gyereknek w10 tökéletes. Van valakinek tippje, hogy miért van ez? Maga a gép: i3-6100, asus b150m-a deszka, asus rx460 vga, 8 gb ram, wd 1 terrás vinyó vatta új. smbios imac 17,1.

[ Szerkesztve ]

(#31328) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Mivel a jelenlegi konfiguraciom teljesitmenyet sem a Mac Mini sem pedig a low-end iMac-ek nem kozelitik meg, igy kerdesem lenne:

Milyen alaplap es CPU kombot ajanlotok OSX86 vonalra, HS ala, amivel minimalis mennyisegu szivas van?
Neztem a tonymac-et, de nem lettem okosabb sokkal.

Tegyuk fel hogy itt a PC1-ben 32GB DDR3 helyett 32GB DDR4 adott.
E melle max. 50-ig milyen lapot ajanlotok?

Koszi!

Udv. core2

(#31329) peterattila válasza Neil Watts (#31328) üzenetére


peterattila
aktív tag

Jól látom, hogy AMD vonalon próbálkozol? Meg lehet próbálni, ha sok időd és hajad van :)) Általam a legtöbbre értékelt oldal: hackintosher.com. Minden le van írva, egyértelmű oldal. Érdemes átolvasgatni az összes cikkét az oldalnak.

(#31330) Neil Watts válasza peterattila (#31329) üzenetére


Neil Watts
veterán

Neeem, csak nem tudok fogalmazni ahogy latom :D
Azt szerettem volna kerdezni, hogy intel vonalon ugy 50k magassagaig milyen lapot ajanlotok jelenleg?
Nezegettem a tonymac Mac Pro buildjeit de az ott felsorolt lapokhoz nem talaltam specifikus guideot.

Udv. core2

(#31331) Kisfundy válasza Neil Watts (#31330) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Szia!

Ilyet telepítettem a napokba,hangon kívül felment minden multibeast-ből! nem igényel sok szívást!

Ezek a hardverek vannak benne: i5-6500 8gb ddr4 120gb ssd 1tb hdd

(#31332) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Azt esetleg valaki tudja hogy egy pc-t össze lehetne dugni egy imac 27" 2009-es géppel úgy hogy az lenne a képmegjelenítő? gondolok én itt mini displayportot átalakító hdmi-re!
egyáltalán ez kivitelezhető? :R

(#31333) Wiz Khalifa válasza Kisfundy (#31332) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kivitelezhető de nagyon drágán.

Mivel aktív adapter kell hozzá ami olyan 20-50k között mozog.

Én is terveztem iMac-et venni "monitornak" az asztali géphez és akkor le tudtam volna a Mac témám is de lebeszéltek róla a Mac topikban.

Smoke some weed nigga!

(#31334) Kisfundy válasza Wiz Khalifa (#31333) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

És Ezzel mi újság? nem ez kéne nekem?

(#31335) Wiz Khalifa válasza Kisfundy (#31334) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Elviekben jó lenne ez is.

De ez sem aktív. Csak ráírják. A tisztességes aktív amivel menne ahoz kell külön tápellátás és azok 20k-tól kezdődnek. :(

Smoke some weed nigga!

(#31336) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.
Esetleg csinált már valaki hd 4400 ra hdmi hangot???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#31337) mgaben


mgaben
senior tag

Volt ma egy kis gigszerem. Restartoltam a gépem és már egy ideje csak fekete képernyő volt és nem akart újraindulni. Nyomtam neki egy resetet, ami elég nagy hiba volt a mellékelt kép szerint.
Esetleg valakinek ötlet, hogy miként lehelhetek életet a sierraba? Vagy reinstall?
Itt akad meg az indítás: KÉP

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#31338) peterattila válasza mgaben (#31337) üzenetére


peterattila
aktív tag

Telepítő usb kulcsod van? Ha igen, arról indítsd el a gépet, juss el addig a pontig, amikor a lemezkezelőt meg tudod nyitni. Javíttasd meg vele a fájlrendszert. Vagy kérj terminált, majd df -hl, ez mutatja a köteteket. Utána sudo fsck_hfs -l /dev/disk0s3, ahol az utolsó érték az adott lemez neve legyen.

(#31339) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy hp elitebook 8460p, telepitenem ra a “hs”-t a vinyot tudom formazni el tudom ra inditani a telepitest, am amikor ezzel vegez, a kovetkezo indulasnal a clover boot mar nem latja a merevlemezt, csak a pendrive-ot. A telepites megint elindulna de ha lefut ugyan ez a helyzet! Talalkozott mar valaki ilyennel?

Nem tudjatok mi ra a megoldas? :R

(#31340) Sapphi válasza Kisfundy (#31339) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

az apfs.efi fájl másold rá a clover USB-re /efi/clover/drivers64uefi mappába.

[ Szerkesztve ]

(#31341) Kisfundy válasza Sapphi (#31340) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Köszi! bemásoltam.

Viszont most egy furcsaságra lettem figyelmes ami éjjel elkerülte a figyelmemet.

2db telepítős pendrive-om van az egyik uefi a másik régi bios-ra.
tegnap a régi bios-ossal kezdtem de nem bootolt róla a gép ezért beledugtam a másikat is és így már indult a clover. Viszont csak akkor indul a clover ha benne van mind 2 pendrive,ha valamelyiket kihúzom már nem bootol. :)

ilyennel találkoztatok már? :U

(#31342) mgaben válasza peterattila (#31338) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi. A sima disk javításig eljutottam. Nem tudta javítani a kötetet.
Úgyhogy nem szórakoztam, újratelepítettem. Még annyira nem volt belakva.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#31343) Sapphi válasza mgaben (#31342) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ilyenkor érdemes úgy csinálni, hogy az újratelepítésnél mentse meg az adatokat. Nekem ez nagyon sokszor jött jól. Illetve nekem van teljes Time Machine Backup-om a gépről így nem veszik el semmi se. A cloveren kívül pedig elmenti az összes kext-et is.

Egy esetleges újratelepítés így nagyon gyorsan megvan.

Kisfundy: Nem találkoztam még ilyennel, de vagy rosszul van megcsinálva a telepítő vagy egyszerűen az BIOS van rosszul belőve és ezért nem bootolja be. Ez jutott így hirtelen eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#31344) mgaben válasza Sapphi (#31343) üzenetére


mgaben
senior tag

Olyat, hogy tudok, hogy mentse meg az adatokat újra telepítésnél? Time Machinet nem kapcsolom be, mert nincs hozzá elég tárhelyem.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#31345) Sapphi válasza mgaben (#31344) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nem formázod le a telepítésnél a merevlemezt, hanem rátelepíted a régi rendszerre. Így a macOS fel is fogja tenni a kérdést, hogy mit szeretnél csinálni.

(#31346) mgaben válasza Sapphi (#31345) üzenetére


mgaben
senior tag

Ááááhááááá! Na, ma is tanultam valamit. :) Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#31347) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31345) üzenetére


zsnorbi21
tag

Üdv! Olyan problémám van, hogy végigcsináltam a tonymac-en lévő guide-ot, majd a te blogodon található leírást is(ami szinte ugyanaz), de még mindig nem működik az iMessage(se az appstore).
Több serial-t is kipróbáltam, többször is megcsináltam mindent, mégse jó.

Van ötleted, mi lehet a baj?

(#31348) Sapphi válasza zsnorbi21 (#31347) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

milyen géped van pontosan és milyen hálózatat használsz?

Annyit megpróbálhatsz, hogy a System Preferences -> Network és itt kitörlöd a hálózatokat majd újraindítod a gépet. Ezek után az App Store-nak működnie kéne.

(#31349) zsnorbi21 válasza Sapphi (#31348) üzenetére


zsnorbi21
tag

Szia!

Acer aspire VN7-572G, intel i5-6200u, intel HD520, 8gb ram, MacBook Air 6,2-re van állítva SMBIOS-ban.

Egy usb-s wifi dongle-t használok, megnéztem system report-ban és en0-ra van állítva, ezt írták először hogy csekkoljam le. Azt is megcsináltam, system preferencesből is és finderben azthiszem library-> preferences alatt is kitöröltem a network cuccokat. Újraindítás után se ment.

(#31350) Plasticbomb válasza zsnorbi21 (#31349) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Apple MacBook Pro "Core i5" 2.0 13" Late 2016 Specs

Ehhez közelebbi a rendszered, próbáld meg.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.