Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) zsnorbi21 válasza zsnorbi21 (#31097) üzenetére


zsnorbi21
tag

Sziasztok!

Sikerült felvarázsolni a Sierra-t de végül a windows ment az SSD-re, a HDD-n pedig van 500GB az adatoknak és 500GB a MacOS-nek.
A gondom az, hogy a Mac-en nincs ott az EFI partíció ahova berakhatnám a config.plist fájlt.
Clover-ben mountoltam, meg is jelent és be is másoltam, viszont onnantól kezdve ha újraindítom a gépet és a clover betölt, csak olyan opció van, hogy Boot windows from EFI. Ha visszarakom az eredeti config.plist fájlt és újraindítom, újra ott van a boot MacOS from Mac( és a többi partíció,pl boot Windows from Windows).

A config.plist fájl jó mert már leteszteltem a rendszert vele és tökéletes működött, tudtam bootolni pendrive nélkül is és a iGPU is 1536mb volt.

Van ötletetek mi lehet a baja?

A bios-ban UEFI-ra van állítva, a Mac partícióra Clover for UEFI boot only ment fel.

Acer Aspire VN7-572G a laptop a következő komponensekkel:
intel i5-6200u
intel HD520
8GB ram

köszi!

(#31152) petya220 válasza Plasticbomb (#31147) üzenetére


petya220
senior tag

10.9! :U
Próbáltam cli-vel leszedni, deeee mivel a Store nem engedte, így itt sem :(

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31153) xedos válasza petya220 (#31152) üzenetére


xedos
addikt

Bocsi, csak azt néztem, hogy régebbit le lehet szedni vele.
Szerintem nekem otthon megvan - még DVD-n is. Kollégám Szigethalmi... ha gondolod.

(#31154) petya220 válasza xedos (#31153) üzenetére


petya220
senior tag

Hmm...
Ha fel tudod nekem tölteni valahová, az is jó! :R

Honnan tudod, hogy szigethalmi vagyok? :Y Gondolom valahol mondtam.. :DD
Privátban megmondod, hogy ki? hátha ismerem :U

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31155) scream válasza petya220 (#31154) üzenetére


scream
veterán

Ott van az adatlapodon, hogy Szigethalom. :)

(#31156) petya220 válasza scream (#31155) üzenetére


petya220
senior tag

Hát jóóó, de amikor néztem, nem láttam a saját lapomon xD sad.

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31157) zsnorbi21 válasza zsnorbi21 (#31151) üzenetére


zsnorbi21
tag

Erre valaki valami ötlete? :F

(#31158) xedos válasza zsnorbi21 (#31157) üzenetére


xedos
addikt

Meg kellene próbálni újra felrakni a Cloverrel a bootot az uefibe.
Nekem pl 2 ssd van a gépbe, (egyik win, másik Sierra) de ha a clover indul és onnan indítom a Win-t, akkor nem látja a plusz vga-t (Notebookba Nvidia MX150) ha viszont a win ssd-ről bootolok akkor ok, de nem látja az OSX-et és a Clovert :-)

(#31159) zsnorbi21 válasza xedos (#31158) üzenetére


zsnorbi21
tag

Szóval elég ha újra feltelepítem a clovert a HDD-re?
Le kell előtte törölni az előzőt, vagy le lehet egyáltalán valahogy? :D
Nem akarok hülyeséget csinálni és összekuszálni mindent csak azért kérdezem.

Én ha bekapcsolom a laptopot rögtön SSD-ről bootol a windows, kb 5mp alatt bent is vagyok.
Ha Mac-re akarok menni akkor F12 az acer logónál és kiválasztom a HDD-t, majd bejön a clover és úgy tudok menni a Sierra-ra. Ez így tökéletes mert néha az asszony is használja a laptopot, neki meg épp elég ha csak megnyomja a bekapcs gombot és rá se kell néznie a clover-re :D

(#31160) xedos válasza zsnorbi21 (#31159) üzenetére


xedos
addikt

NEm is a clovert kell telepíteni, csak a telepítőt elindítani és onnan az Uefit.

Nekem is így műkődik, csak fordítva -elsődleges az osx.

(#31161) zsnorbi21 válasza xedos (#31160) üzenetére


zsnorbi21
tag

Most annyit csináltam,hogy újratelepítettem az egészet Clover EFI-vel, ugyanúgy be is bootolt a rendszer de ha berakom a config.plist-et megint csak a windows-t ajánlja fel. Amikor csak a MacOS volt feltelepítve ugyanezzel a config.plist-tel simán elindult, megjelent az összes partíció és megjelent az 1536mb a HD520 mellett.

Mitől tűnhet el a többi partíció a cloverben ha berakok egy másik config.plist fájlt?
Ha visszarakom az eredetit, újra megjelenik a MacOS opció de csak 7mb az iGPU.

Szerk: értem már mit mondasz, kipróbálom. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#31162) scream


scream
veterán

Egyelőre nem igazán sikerült gyorsítanom a boot időn, viszont amit észrevettem, hogy nem látja se a FAN-eket se a cpu tempet, erre valakinek esetleg ötlet, hogy mivel lehetne fixálni? :F

(#31163) zsnorbi21 válasza zsnorbi21 (#31161) üzenetére


zsnorbi21
tag

Így sem jó, ugyanaz történik sajnos.

(#31164) tlac válasza zsnorbi21 (#31163) üzenetére


tlac
Topikgazda

hasonlítsd össze a config fájlokat
de a pastebin-re fel is töltheted, hogy mi is lássuk

(#31165) tlac válasza scream (#31162) üzenetére


tlac
Topikgazda

Egyelőre nem igazán sikerült gyorsítanom a boot

hol lassú?

nem látja se a FAN-eket se a cpu tempet, erre valakinek esetleg ötlet, hogy mivel lehetne fixálni

miket próbálkoztál ezidáig?

(#31166) scream válasza tlac (#31165) üzenetére


scream
veterán

Ezeknél áll elég sokat:

apfs_mount_update:17878: er: mount check: ro->rw update: no encryption rolling in progress, balling

illetve

apfs_vfsop_mount: 1368: mounted volume: VM
bash: /etc/rc.installer_cleanup: No such file or directory
bash: /private/var/install/deferred_install: No such file or directory

Amikkel próbáltam nézni: HWMonitor, iStat, iStats, Macs Fan Control.
Amit próbáltam tenni: más FakeSMC-ket próbáltam, hátha az a baja

Csak az SSD-k hőmérsékletét látja az összes program, se CPU se GPU, se ventik, ugyan ezen a konfigon Sierra alatt mindent látott.

(#31167) tlac válasza scream (#31166) üzenetére


tlac
Topikgazda

trim-mel hogy állsz?
próbáld meg kikapcsolva

kext-eket is feltetted a szenzorokhoz?
anélkül nem fog menni szerintem

(#31168) scream válasza tlac (#31167) üzenetére


scream
veterán

Milyen kextekre gondolsz? Sierrán nem kellett semmi pluszban és ott voltak.

Amúgy most sikerült egy másik FakeSMC-vel de így meg nincsen netem valamiért... :U

(#31169) tlac válasza scream (#31168) üzenetére


tlac
Topikgazda

melyikkel próbálkozol?

ebben több kext is van
[link]

(#31170) scream válasza tlac (#31169) üzenetére


scream
veterán

Jelenleg ott vagyok, hogy fogalmam sincs mi oldotta meg a szenzorokat, de mennek és egy Atheros kext install (utility-vel) visszahozta a netet is, így öröm és bódottá minden.

Amúgy a legfrissebbel próbálkoztam elsőnek, aztán a HWSensors.dmg-kből szedtem ki a régebbieket.

(#31171) scream válasza tlac (#31167) üzenetére


scream
veterán

Kikapcsoltam a TRIM-et és így megint normális sebességgel bootol, köszönöm. :R

Viszont lehet inkább élek úgy, hogy hosszabb a boot időm és nem gyilkolja le a macOS az SSD-met.

Amúgy ezt találtam még hozzá, remélem igaza van és tényleg lesz javítva a következő patchek valamelyikében.

[ Szerkesztve ]

(#31172) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello egy kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy Macbook Pro A1211
vettem bele egy 120gb kingston ssd.
milyen rendszert tudok erre telepíteni amivel tudom használni??
És hogyan kell telepíteni pen driverol szeretném!
Köszönöm

(#31173) scream válasza ghostrider20 (#31172) üzenetére


scream
veterán

Ezzel inkább menj át a Mac-es topicba szerintem.

(#31174) xedos válasza ghostrider20 (#31172) üzenetére


xedos
addikt

Ha ez a gép (jó régi) akkor: [link] 10.7.5-ös LION rendszert - szerintem CD-ről...
Mire akarod használni? Nagyon gyenge és talán már a Youtube sem megy rajta, sőt a Chrome sem támogatja...

(#31175) ghostrider20 válasza xedos (#31174) üzenetére


ghostrider20
tag

ssdvel se fog normálisan működni!?Meg raktam bele még ramot így most 4gb ram van meg 128gb kingston ssd

(#31176) xedos válasza ghostrider20 (#31175) üzenetére


xedos
addikt

2006-os gép a leglassabb Core2dou procival és DDR2-es RAMMAL...
A SATA csati is csak SATA1 ha jól emlékszem. De próbáld ki, remélem nem nagy pénzért vetted :-(

[ Szerkesztve ]

(#31177) ghostrider20 válasza xedos (#31176) üzenetére


ghostrider20
tag

10ért vettem :)
az a helyzet hogy volt benne egy 500gb samsung 840pro ssd
azért vettem meg ...De ha a mühelybe rádió menne róla az tökéletes lenne
de most pen driveról szeretném telepítnei csináltam is pen driveot de mikor elindítanám a telepítőt akkor csak egy mappa jelenik meg a kijelzőn amiben egy kérdőjel van! :)

(#31178) rii válasza ghostrider20 (#31177) üzenetére


rii
nagyúr

Linux-ot is lehet rá tenni talán

antix linux - persze én dell-re meg ibm t41-re tettem fel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31179) Smiley válasza ghostrider20 (#31177) üzenetére


Smiley
őstag

Snow leo-t kell felrakni ra, azzal gyors meg stabil lesz.
10.6-os usb-s telepitot viszont nem olyan egyszeru csinalni, ahhoz elso korben kellene egy mukodo mac, utana meg egy kis unix gyakorlat se art... szoval ha ennyire nem ertesz hozza, akkor jobban jarsz ha az iso-t kiirod dupla retegu dvd-re.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31180) ghostrider20 válasza Smiley (#31179) üzenetére


ghostrider20
tag

hát az lesz köszönöm:)

(#31181) xedos válasza SidCorky (#31002) üzenetére


xedos
addikt

Asztali gépen minden egyszerűbb... Több mint 3éve használom , igaz nem fejlesztek rajta.

(#31182) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Mióta a vga hdmijén keresztül jön a hang, azóta lassabbnak érzem pl a zene lejátszást, mint amikor pl integrálttal ment a mac os. Erre valakinek ötlete?

(#31183) Plasticbomb válasza ghostrider20 (#31177) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagyis volt benne egy 500GB samsung 840 SSD amit te downgradeltél egy 120GBos kingstonra...... WoW.

Urak, most mi a helyzet az APFS-el meg a High Sierra NVMe ismeretével? A Vegahoz fel kell rakjam, de szeretném jelenleg megőrizni a mostani felállást: NVMe ssdmen a Windows és a 850Pro-n meg az OSX, Sierra alatt bütykölni kéne, hogy felismerje az NVMe SSD-t, de jobb a békesség alapon inkább nem csináltam meg, hogy ne kuszáljon össze semmit Windowson nekem. Szal mehet a High Sierra és nem fogja cseszegetni az NVMe-t mert nem fogja látni, vagy inkább keressek rá a HFS High Sierra telepítés menetére?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31184) zsnorbi21 válasza tlac (#31164) üzenetére


zsnorbi21
tag

[link]

Ezt a fájlt raktam be.

és ez innen van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31185) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok! Raktam a gépembe egy PCI slotos wifi kártyát. Az lenne a kérdésem hogy valahogy működésre lehet bírni ? :D

(#31186) P41N válasza Plasticbomb (#31183) üzenetére


P41N
senior tag

Ha HFS telepítést akarsz, akkor ha UniBeast-el csinálod a bootolhato USB-t akkor nem fogja átkonvertálni APFS-re. Ezt onnan tudom mivel olvastam tonymac-en. Meg onnan is hogy nekem nincs ssd-m és ha APFS lenne nekem akkor lassabb lenne a bootolas. :) Remélem hasznos információt közöltem.

(#31187) Plasticbomb válasza P41N (#31186) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem HFS telepítést akarok, hanem el akarom kerülni, hogy az NVMe SSDmen lévő Windows telepítésemhez hozzányúljon, akárcsak annak az EFI partíciójához. Az OSXnek csak egy lemezem van jelenleg, egy 256GB Samsung 850Pro, ami teljesen megfelel a célnak. Sierra alatt nem is volt gond vele, csak a Vega nem működik negyed gőzzel sem Sierra alatt. Én meg ki akarom próbálni, mit tud FCPX-ben pl.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31188) P41N


P41N
senior tag

Nálam megint elkezdte a lassu bootolast. -V el inditottam es disk1: I/O error-t ir ki. Ez mit is jelent ? :DD Már megvan a problema. Az NTFS meghajtomat amin a Windows 10 van azt nem ismeri fel a High Sierra. Es ezert rart sokaig a boot. Ezt hogyan tudnam megoldani ?

[ Szerkesztve ]

(#31189) Smiley válasza P41N (#31188) üzenetére


Smiley
őstag

High sierra alatt nekem is dobta a P35, kapcsold ki a bios-ban a sata hotswap-et.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31190) P41N válasza Smiley (#31189) üzenetére


P41N
senior tag

Kikapcsoltam de ugy el se indul a rendszer.

(#31191) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok újra. :)

Milyen alaplapot ajánlanátok ami s1151-es, mATX-es és plug and play-es OSX-es lap? Tehát a lan, a hang, stb... mindenféle szarakodás nélkül menjen.

Proci az egy i3-7100 lenne, és VGA-nak az IGP-t akarnám használni tehát a HD600-at.

Mi lenne a legegyszerűbb megoldás lap ügyben?

Ezt találtam tonymac-en ami tetszik: MSI H270M MORTAR ARCTIC

Adatok: Audio: ALC892, Network: Intel I219-V

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31192) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#31191) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vagy mITX is szóba jöhet. Mert akkor a rég kiszemelt Raijintek Metis házat venném neki. :)

Smoke some weed nigga!

(#31193) Sapphi válasza Wiz Khalifa (#31191) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Olyat nem hiszem hogy találsz, ami egyből menni fog.

Kextelni mindenképpen kell.

Én egy Gigabyte H170N-WiFi lapot használok ez mini-ITX. Az új kiadása a H270-es ha jól tudom szinte mindenben megegyezik. Hang hálózat működik rendesen és meg lehet csinálni, hogy natív wifi kártya legyen benne és akkor az is azonnal menni fog. (Nekem is így van.)

http://www.ibalint.com/epitsunk-hackintosh-t/ további infók a blogomon is vannak. Már egy ideje nem posztoltam, de folytatni fogom mindenképpen. :)

(#31194) Wiz Khalifa válasza Sapphi (#31193) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

WiFi nem létfontosságú mert lannal lesz használva.

Amúgy ez a lap akkor nagyjából kompatibilis mondjuk a High Sierra-val? Tehát hogy ha felteszem akkor a hang meg a lan megy egyből?

A HD600 az vajon egyből támogatott lenne?

Smoke some weed nigga!

(#31195) tlac válasza Wiz Khalifa (#31194) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem fog egyből menni, be kell állítani

usb hangkártyák mennek egyből (amik nem tudnak spéci dolgokat)
ha azzal nincs kedved szöszölni, akkor ajánlom ezt, olcsó és jó

[ Szerkesztve ]

(#31196) Sapphi válasza Wiz Khalifa (#31194) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A hétvégén megpróbálok erről egy átfogó cikket írni, hogy hogyan kell kext-et telepíteni, mert ezzel régebben én is nagyon sokat küzdöttem, hogy ott volt a kext, de nem ment.

Ezekkel, ha tisztában vagy, hogy hogyan is kell csinálni akkor gyorsan össze lehet hozni egy macOS rendszert. Én nem szeretek programot se használni kext telepítésre, mert nem egyszer fordult elő, hogy megölte a rendszert valami miatt...

(#31197) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy tegnap este ahogy számolgattam, nem biztos hogy megérné nekem egy gépet összerakni. Mert 130-150k-ba lenne kb.

Annyiért meg akkor veszek egy gyári Mac Mini-t. :)

Smoke some weed nigga!

(#31198) P41N


P41N
senior tag

Nem tudom már kinek kellett a Sierra, de itt van egy link. Ha ezt macOS-en vagy OSX-en nyitod meg akkor automatikusan megnyitja az appstore-t és le tudod tölteni a Sierrat. :D https://itunes.apple.com/us/app/macos-sierra/id1127487414?ls=1&mt=12

(#31199) sad_Vamp válasza Sapphi (#31196) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ezt dijaznánk szerintem többen is, én is vért izzadtam mire a Sierra össze jött, az új jövendőbeli graf kártya miatt hamaraosan (2-5 hónap) HighSierrat akarok majd telepíteni... de már előre félek :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31200) scream válasza Wiz Khalifa (#31197) üzenetére


scream
veterán

Ami cserébe sokkal lassabb lesz. Én használtam Mac Mini-t (a legerősebbet, 1TB FusionDrive, etc), de nagyon gyenge volt szegény. Igaz cégnél, iOS fejlesztésre kaptam, 2 monitorral, nem tudom hogy csak multimédiás célra elég lehet-e.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.