Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14651) Eskimoka


Eskimoka
tag

Sziasztok!

LG 42 LD 420-asról mi a véleményetek? Tudom, hogy nem idei modell, de ha minden összejön 80 000-ért meg lehetne venni... Fő felhasználási terület: HD és FullHD filmek nézése 2,5-3m távolságból, néha focimeccs, tányéros Digiről.ű

Köszi a segitséget!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#14652) vlevi válasza BBéci (#14650) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Összehasonlításra sem alkalmasak. "
Nálam ezért az első az volt, hogy az összehasonlítandó tévéket film módba raktam. Tudom, ez sem tökéletes megoldás, mert még bőven van mit állítgatni rajta, de legalább az ordítóan harsány színvilágot eltünteti. Az is igaz, hogy az erősen megvilágított bolti környezetben a film mód viszont nagyon fakónak tűnhet.

(#14653) Watt25 válasza Eskimoka (#14651) üzenetére


Watt25
veterán

Nem a kérdésre válasz, csak hogy ne érjen meglepetés: A tányéros Digi képminősége a legrosszabbak között van. (Minden adót nagyon alacsony bitrátával tolnak.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14654) Bagira01 válasza Bagira01 (#14642) üzenetére


Bagira01
veterán

Ma mennék megvenni a Gaba t-t a fukraba. Ilyen árba van valami más alternatíva, esetleg valami ami nagyon ellene szól? Természetesen ebben az árkategóriában.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14655) Daffni2 válasza Bagira01 (#14654) üzenetére


Daffni2
addikt

Végül is annyiért jó lehet a Nagyinak.
Van Magyarországi GABA képviselet is:http://www.gabatech.hu/s/main.php?kat=ceginfo

"Aki ad,az nyer"

(#14656) humax válasza Lotusz (#14640) üzenetére


humax
senior tag

budapest corvin eronics

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#14657) SaitoX


SaitoX
tag

Hali!
LCD tv-m lecserélésén gondolkozok, jelenleg egy LG 32LG3000-esem van, nem egy mai darab, olyan 3,5 éve vettem, többé kevésbé elégedett vagyok vele, elsősorban játékkonzolokhoz használom(így a válaszidő, és input lag fontos szempont), a fő problémám (ami főleg sötétebb játékoknál zavaró), hogy a fekete néhol már inkább szürkés... és a sötét dolgok nem mindig vehetőek ki rendesen, tehát a kontrasztaránya úgy szerintem nem az igazi... na meg csak HD Ready, a Full HD játékok így nem a legjobbak rajta, viszont a színei úgy általánosságban elég szépek, pl. egy átlag PC-s monitorhoz képest :)
Amit kinéztem a következő lenne: Samsung UE32D5500, ez LED-es, Full HD, azt írják nagyon jók a színei, szép a feketéje, és játékhoz is tökéletes.
Vélemények? Megéri lecserélnem erre?
Ugyebár a Samsung-okban PVA panel van, míg az LG-ben IPS, monitorokban általában az IPS-t ajánlják, így nem tudom TV-nél melyikkel járnék igazándiból jobban, de a PVA-nak tudtommal sokkal jobb a kontrasztaránya, és a Samsung TV-kről elég jókat lehet általánosságban olvasni, így gondolom nem járnék vele rosszul?:)

(#14658) norbi333 válasza Eskimoka (#14651) üzenetére


norbi333
csendes tag

Hol lehet annyiért megvenni?

(#14659) Eskimoka válasza norbi333 (#14658) üzenetére


Eskimoka
tag

Egy outlet boltban elvileg Békéscsabán.

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#14660) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 32"-os fullhd-s led tv-t és fontos lenne a matt kijelző a tükröződés miatt. Most a Sony KDL-32EX720-at néztem, arról van valami vélemény?
Samsungok közül esetleg tudtok ajánlani valamit ami matt kijelzős/nem tükröződik?

Köszi előre is.

(#14661) nightshadow válasza lama_lamm (#14660) üzenetére


nightshadow
veterán

Most a Sony KDL-32EX720-at néztem, arról van valami vélemény?

Szerinted egy 32”-es tévé megér 150k-át?

Samsungok közül esetleg tudtok ajánlani valamit ami matt kijelzős/nem tükröződik?

LE-32D550 (kb. 85k)

(#14662) lama_lamm válasza nightshadow (#14661) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Mindenképp 32"-os , de energiatakarékos smart tv kellene, amihez lehet wifi adaptert venni. Plusz ne tükröződjön.

(#14663) Eskimoka válasza Watt25 (#14653) üzenetére


Eskimoka
tag

Tudom, hogy nem egy egetverő minőség, volna is lehetőségem UPC kábelre, akár digitálisra meg HD-re is, de nincs Digisport, én meg TV-ben konkrétan csak a meccseket nézem semmi mást... Szóval nincs más lehetőség.

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#14664) nismoka válasza lama_lamm (#14662) üzenetére


nismoka
addikt

KDL32EX520, de inkább EX720.

[ Szerkesztve ]

(#14665) nightshadow válasza lama_lamm (#14662) üzenetére


nightshadow
veterán

A 32EX720 az megfelel az elvárásodnak, csak szerintem annyit nem ér az a tévé.

(#14666) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Apám vett otthonra egy 3x"-os lcd tv-t.
Szeretnénk filmeket nézni rajta, ezért gondoltam, hogy majd akkor a gépet összekötöm vele.

A tv-n több csatlakozó is van. DVI, HDMI meg az a régebbi monitorokon levő , trapéz alakú , kék színű. (most nem jut eszembe a neve)

Az otthoni gépben egy 3850-es vga van, dupla dvi csatlakozós. A kérdés az, hogy érdemes lenne egy hdmi-s kártyát beszerezni, és azt összekötni a tv-vel, vagy megfelelő minőségű képet adna a dvi porton keresztül is?

[ Szerkesztve ]

(#14667) Watt25 válasza dangerzone (#14666) üzenetére


Watt25
veterán

Elvileg nincsen képminőségbeli különbség a HDMI és a DVI között. (Ugyanolyan formátumban mennek a képinformációk a két kábeltípuson.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14668) Senki9876


Senki9876
tag

Sziasztok!
Szeretnék a közeli jövőben lcd tv -t venni. Tudnátok nekem pár tipust ajánlani?
Pár info :
45" -tól felfelé
1000 eur a max amit ráköltenék.

Ha nem 3D be szeretnék tv -t nézni, zavaró lehet hogy ha a tv támogassa a 3D -t?

Üdv.
Senki

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#14669) james008bond válasza Senki9876 (#14668) üzenetére


james008bond
őstag

Már miért zavarné? Nem kell bekapcsolni a 3D-t és így "sima" tv-ként működik.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14670) Senki9876 válasza james008bond (#14669) üzenetére


Senki9876
tag

én is így gondoltam, de azért rákérdeztem :)
jobb tisztába lenni a dolgokkal :DDD

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#14671) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok!
Van egy LG 32LC2R ZJ TV-m PC-vel összekötve HDMI-HDMI kábellel. A videó kártya egy Ati 5670-es. A Tv-n (ha a monitor ami DVI-on csatlakozik és nincs rádugva a gépre) addig van kép, amíg a Windows elkezd betöltődni, viszont amint az asztalt szerinti felbontásra vált a Windows (Welcome screen vagy a CRTL-ALT-DEL screen) a Tv-n megszűnik a kép és a TV a No Signal üzenetre vált.
Monitorral együtt használva a WIndows-t a Window nem látja a HDMI-n csatlakoztatott Tv-t, így nem is tudom beállítani a TV-nek küldendő jelet.
99% hogy a Windows ront el valamit. Van ötletetek, hogy mit és hogy mit változtassak, hogy legyen kép a TV-n is?

Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#14672) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Aki matt képernyőt akar, a tükröződés miatt, ami szerintem is nagyon zavaró, annak a Sony-t ajánlom, esetleg a Sharp, de az még drágább általában.

(#14673) kmate07


kmate07
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni TV vásárlás kapcsán.
Az egyik multi kínálatában található 2 TV-vel kapcsolatban kérnék segítséget.

Erről a két televízióról lenne szó:

[link]

és a másik készülék:

[link]

Ti mit gondoltok róla? A kettő közül érdemes-e valamelyiket megvenni és ha igen akkor melyik jobb?
Előre is köszi.
üdv.

(#14674) nightshadow válasza kmate07 (#14673) üzenetére


nightshadow
veterán

125k-ért jobban megéri a LG 42LK530, ez már 100Hz-es: [link]

(#14675) cudarz válasza Jégtörő (#14672) üzenetére


cudarz
tag

+ Philips

(#14676) malacka87


malacka87
senior tag

Hali!
Ezt a tv-t néztem ki de nem tudom hogy monitornak is jó lenne e!?
[link]

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#14677) BBéci válasza nightshadow (#14665) üzenetére


BBéci
titán

Olcsóbban kapni 42 colost, de az offtopic és kissé tükröződik.
Erről jut eszembe. Pár hete matt paneles tévét nézek és arrébb kellett tennem az állólámpát, mert a negyedét/harmadát nézhetetlenné világította, tükrözte. Fényes panelen csak kis pont - igaz, koncentráltabb, élesebb - a lámpa burája, amit sokkal jobban el lehet viselni.

(#14672) Jégtörő
Amiről fentebb írtam, az Sharp. Csak töksötétben nem zavar a tükröződése, akkor viszont feltűnő a gyenge kontrasztja és a felhősödése.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14678) dh66e válasza cudarz (#14675) üzenetére


dh66e
veterán

Persze, mert abban is sharp panel van. :)

(#14679) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Sziasztok!
46-47"-os LCD/LED TV-t szeretnék venni, lehetőleg 250 ezer forint alatt (3D igényem nincs)...
LG 47LV5500 Full HD LED-et néztem ki jelenleg, de várnám az ötleteket:)
Köszi!

(#14680) #03969024 válasza EyElEs?! (#14679) üzenetére


#03969024
törölt tag

Van valami egyéb igényed is? (Filmlejátszás, net?)

(#14681) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Az alábbi két készüléken gondolkodok. Ezek közül egyik sem valódi 100Hz, igaz? Bár az LGről azt mondják elég jó ez a truemotion vagy mi.

LG 42LV4500
Samsung UE40D5000

Köszönöm.

(#14682) oszy


oszy
veterán

LG32LD420-as tv-t melyik programmal lehet rs232-es csatlakozón okosítani? :) régebben érdeklődtem már, de ma aktuális. nem az én készülékem. köszönöm!! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14683) nightshadow válasza CSorBA (#14681) üzenetére


nightshadow
veterán

Az LG az valódi 100Hz-es.

(#14684) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata LG 32LG3000, vagy hasonló TV-vel?
Egy mai 100-120ezer ft körüli tv mennyivel nyújt szebb képminőséget mint ez?

(#14685) dh66e válasza SaitoX (#14684) üzenetére


dh66e
veterán

Az már egy 3éves széria a mai tv-k mind fejlődtek azóta mind képminőségben mind szolgáltatások terén.

(#14686) SaitoX válasza dh66e (#14685) üzenetére


SaitoX
tag

Értem:) hát igen én is kb 3-3,5 éve vettem.
Legfőbbképpen arra lennék kíváncsi, hogy kontrasztban mennyivel lehet jobb egy átlag mai TV? Elég nehéz így összehasonlítani, és valós kontrasztarányokról sem igazán találok adatokat...
Ezen sötétben a fekete szinte már szürke, és sötét jeleneteknél a részleteket néha nem is nagyon lehet kivenni.
Illetve azt nem tudom, hogy filmeket nézni/játszani melyik szerencsésebb, egy IPS vagy egy PVA paneles tv:) [PVA-val még nem volt dolgom, de ez a ~3,5 éves LG IPS tv összességében sokkal szebb képminőséget, és színeket nyújt mint a LED-es, TN paneles monitorom]

(#14687) diegho


diegho
nagyúr

Barátnőm már kezd nyaggatni, hogy vegyek egy tv-t, mert sípol a 72-es samu crt, szóval úgy döntöttem beadom a derekam és tényleg veszek is valamit, nem csak nézegetek. Már egy rakás tv-t néztem meg, de nem tudok dönteni, ezért egyszerűen leírom a konkrét igényeket és mondjatok mondjuk 2-3 típust, ami ennek tökéletesen megfelel.

-32"
-analóg kábeltv-t, vagy digitv-t néznék rajta
-full hd filmet tuti, hogy nem néznék rajta
-fontosak a betekintési szögek
-géppel normálisan össze lehessen lőni hdmi-n (gép az adataimnál)
-jó betekintési szögeket szeretnék
-árban 5 számjegy legyen, többet nem éri meg kiadni ilyen igényekre szerintem
-minimum 2 év garancia
-búgás, sípolás ne legyen
-beépített divx lejátszó nem lenne rossz, de nem fontos

A végső kérdés: akár egy 50hz-es Samu 32D450 is megfelelő lenne erre a célra? Amikkel szemezek, az konkrétan a D450 70-ért és az LG 530-as 90-ért, ez már 100hz-es, de nem tudom, hogy az kell-e nekem, a 72cm 50hz-es crt képe is tökéletes ehhez a fos kábeltv-hez.

(#14688) junior11 válasza diegho (#14687) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem az LK530-as jó választás. A betekintési szögektől azért csodát ne várj, az LCD techn. egyik rákfenéje (ebben a plazma, CRT sokkal jobb).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14689) Ren Hoek válasza diegho (#14687) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ilyen áron úgy is csak FullHD-t érdemes venni. Meg ha már ott van, rá fogsz érezni a FullHD filmek ízére úgyis, hiszen 1000x jobb mint a TV. (Mi azóta nem nagyon nézzük a TV adást, csak híreket max)

100hz, 50 hz téma megint csak olyan, hogy személyes ízlés kérdése. 100 hz-nél kiszámol új képkockákat az eredetiek közé. Engem zavar még alacsonynál is a True motion, mert szappanoperás lesz tőle a kép (túl sima a mozgás, és művi.. az eredeti nem ilyen) ellenben a filmek eredeti 24 képkockás felvétele nem bántja a szememet, tehát kilövöm már TV adásnál is. (De néhányan szeretik/elviselik a 100 hz-et, szerintem menj el egy médiába és nézd meg saját szemeddel) Egyedül sportnál, híreknél van értelme. Elhangzott itt a "mozgás felbontása" sorokban kifejezve, egyrészt nem teljesen világos számomra a mértékegység tudományos, műszerrel kimért mikéntje, másrészt a szappanoperázódás sokkal jobban zavar. Nézd meg saját szemmel :)

Az 530 jó kis TV. Nagytesrvére van nekünk, mi is anno a Samsung és e között választottunk. A Samsung nem FullHD-s, ez később problémát fog jelenteni. Hidd el, be lehet sz*rni az 1080p-s filmektől :) .Megéri kiadni ennyivel többet rá. Sportnál, híreknél pedig jól jöhet a 100hz. Ott kell is.

(#14690) diegho válasza Ren Hoek (#14689) üzenetére


diegho
nagyúr

Fullhd-ra biztos, hogy nem fogok rákapni, mert már néztem elég sok dolgot fullhd-ban és nem érdekel a dolog egy kicsit sem. Csak az érdekel jobbára, hogy a tv jó legyen, meg azért meg tudjak rajta nézni néhány filmet, főleg sorozatokat nézek divx-ben. Azt mondod a 100hz van amikor kifejezetten zavaró is? Már tescoban megnéztem egy rakás tv-t, de nem bírtam különbséget tenni a G30 panasonic és a 65ezres Technika között.

(#14691) dh66e válasza SaitoX (#14686) üzenetére


dh66e
veterán

A belépő szintű tévékről ritkán van teszt akár magyar akár nemzetközi teszter oldalakat nézünk.Tanácsot nem tudok adni IPS ill. a samu féle panell közötti difikről mert nekem eddig csak ASV volt,most már az újabb sharp UV2A panelt lesem.Ezeknek viszont lcd szinten elég jó(talán a legjobb?) a fekete megjelenítése.Persze árban is más szinten mozognak az LG-től.

diegho:
"Már tescoban megnéztem egy rakás tv-t, de nem bírtam különbséget tenni a G30 panasonic és a 65ezres Technika között."

Akkor tök mindegy milyen márkájú olcsó tv-t veszel,de ez csak akkor áll fenn ha minden bevitt forrásnál láttad a két tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#14692) Ren Hoek válasza diegho (#14690) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Főleg, hogy itt bolt üzemmódban mennek, reklám színekkel, meg csutkázott fényerővel.. Otthon teljesen más sötétben, vagy természetes fénynél. Így nehéz különbséget tenni a TV között.

Arra is gondolj, ha netán le akarnád cserélni egyszer, akkor egy HDReady TV szinte filléreket sem fog érni használtan. Szerintem ezért is megéri a FullHD...Az LK530-asokban IPS panel van, szerintem jó panel, ilyen áron. DELL IPS-es monitoromnál pl jobb a feketéje valamivel, pedig az sem rossz. Samunál viszont panel lotto van, mert ilyen méretben lehet, hogy nem saját panel ezért gyengébb tulajdonságokkal bírhat.

(#14693) atimar87


atimar87
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A mai nap folyamán rádugtam a LG42LD420-as tv-m re egy külső winchestert usb ami nem reagált utána megpróbáltam egy sd kártyaolvasóval és egy telefonnal és már egyikre sem reagál men ismeri fel az eszközöket.
Kérdés az lenne, hogy tudnám újra működésre bírni vagy lehet, hogy valami hardveres hiba tőrtént?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#14694) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Igen a philips is elég matt, de annyira azokat nem ismerem.
Abban is sharp van? tudtommal lg ips panelt használ, de lehet mixeli sharp pva-val:D.
BBéci: elég furcsa szemed van, én pont fordítva látom a becsillanást, matton semmit, kontraszt minden jó, fényesből viszont fésülködöm, annyira tükröződik, ha nem sötétítek be, semmit sem látok belőle.

(#14695) oszy válasza oszy (#14682) üzenetére


oszy
veterán

Ha bárki tud vmit legyen szíves írjon! :R :R :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14696) dh66e válasza oszy (#14695) üzenetére


dh66e
veterán

Lg topicban kérdezted már?

[ Szerkesztve ]

(#14697) atimar87 válasza dh66e (#14696) üzenetére


atimar87
csendes tag

Még nem!

(#14698) EyElEs?! válasza #03969024 (#14680) üzenetére


EyElEs?!
tag

Nincs:) Főleg sima TV nézésre lesz.,, Fateromnak kell hosszabb távra, szóval azért nem baj ha tudna dolgokat, gondolom az újabb TVk sok dolgot tudnak alapból, de nem hiszem, hogy faterom FBozni akarna a TVn.

( Amúgy 46-47" TVről van szó 250 alatt/körül ha valaki nem szeretne visszaolvasni:) )
Köszi a gyors segítséget!

(#14699) attiati válasza BBéci (#14635) üzenetére


attiati
veterán

"2 méteres nézési távolsághoz legalább 40 colos tévét vennék."

SD felbontású analóg adáshoz ugye bőven elegendő a 32" fullhd?

[ Szerkesztve ]

(#14700) BBéci válasza Ren Hoek (#14689) üzenetére


BBéci
titán

Nem szükséges műszer a mozgóképfelbontás vizsgálatához. Az 50 hertzeseken bármilyen filmet, műsort nézel, a gyors mozgások elmosódnak. Egy példa: közeli kép egy ember fejéről, ha nem mozdul, minden hajszála külön látszik, megszámolható. Abban a pillanatban, amikor megmozdul, eltűnnek a hajszálak, csak egy homogén massza látszik a helyén mindaddig, amíg ismét mozdulatlanná nem merevedik.
Sajnos ez a 100 hertzes LCD tévéken is észrevehető, csak kisebb mértékben. Plazmánál nincs ilyen.

(#14690) diegho
Bárcsak megmutathatnám Neked, mire kell figyelni a tévék képminőségének vizsgálata során!
A G30 simán agyonveri az összes LCD-t, kivéve a legfelsőbb kategóriába tartozókat, mint a Samsung D8000, Sony HX820, azokkal egy szinten van.

(#14699) attiati
Ahhoz mi a túrónak kell full HD tévé? Mert a szomszédnak, havernak is olyanja van?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.