Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14601) Petyás


Petyás
tag

Egy Samsung UE32D5700 megvásárlására készülök. (120000 HUF)
Van esetleg ellenjavaslat?
A méret korlátozott, nagyobb nem fér a szekrénybe.
Néhol láttam 5720-as készüléket, de nem sikerült kiderítenem, hogy mi a különbség.

(#14602) BBéci válasza Jégtörő (#14597) üzenetére


BBéci
titán

DVB-C tuner hiányában csak boxon keresztül fogja a kábeltévés csatornákat, ráadásul a DVB-T-je MPEG2-es tehát azzal sem használhatod.
A beltérik, boxok Scarton és/vagy HDMI-n adják ki a dekódolt jeleket, koaxon nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14603) Ren Hoek válasza #75912448 (#14599) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azhogy? Merrefelé laksz?

Nekünk nem látszik semmi, csak feketeség... :(

(#14604) BBéci válasza Ren Hoek (#14603) üzenetére


BBéci
titán

Nem lakhely kérdése. A Digikábelhez nem szükséges beltérit, boxot használni, ha a tévében van DVB-C tuner.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14605) Ren Hoek válasza BBéci (#14604) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tehát ez a 2800 Ft-os csomag? Mennyivel jobb minőségű a digitális adás a diginél?

Gondolom csak ott elérhető, ahol diginet is van... aMúgy parabolás.

(#14606) nightshadow válasza Petyás (#14601) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha nincs szükséged a szatellit tunerre (DVB-S), akkor fölösleges megvenned ezt a drágább modellt, mert csak ebben különbözik a D5500-tól. A 32D5720 esetében pedig az utolsó előtti szám a designra vonatkozik, csak ebben tér el a D5700-tól.
Az LG 32LK530 (kb.90k) vagy 32LV4500 (kb.120-125k) esetén valódi 100Hz-es tévét kapsz. (A két LG csak háttérvilágításban tér el egymástól.) A Samsung D5xxx sorozat nem valódi 100Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#14607) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
SONY KDL-37BX420 vs LG 37LK450. A sony most 100k az euronics-ba.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14608) Watt25 válasza Ren Hoek (#14605) üzenetére


Watt25
veterán

Ahogy BBéci is írta. kábeltévé-ről van szó. A parabolás teljesen más.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14609) nightshadow válasza Bagira01 (#14607) üzenetére


nightshadow
veterán

A kettő közül a Sony.

(#14610) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Eléggé hülye vagyok ehhez a tv dologhoz, egy ősrégi orion tv van most, upc előfizetéssel(valami doboz van hozzá, távirányítóval), viszont kezd meghalni, így egy normálisabb tv-t szeretnék venni helyette.

Két kérdésem lenne:
1. Tudtok ajánlani minimum 52 centis (a mostani annyi) tv-t, maximum 55.000 Ft-ig?
2. A UPC-s dobozból scart csatlakozóval megy a kép a tv-be. Elvileg van pár HD csatorna, viszont ha jól gondolom, a scarton ez már nem megy át. Ha így van, akkor hogyan lehet összekötni a dobozt a tv-vel úgy, hogy legyenek HD adások? A UPC-s dobozon nincs HDMI kimenet.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#14611) BBéci válasza passatgt (#14610) üzenetére


BBéci
titán

1. Annyi pénzért én inkább semmit sem ajánlok. A méretválasztásoddal sem értek egyet, 32 colosnál kisebb tévék hűtőgép oldalára valók a konyhába, esetleg zuhanykabinba.
2. HD csatornákat csak akkor tudsz nézni, ha olyan (UPC) előfizetésed van, ahhoz viszont jár a HDMI kimenetes box.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14612) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, max 180-ig szeretnék 40"-es LED TV-t, a samsung 6100-et néztem ki, ez elvileg 3D-s is, kérdésem, hogy ebben a belépő kategóriában mennyire van értelme a 3D-nek, illetve maga a 6100es, tud-e annyit mint egy 5500 (smart, wi-fi lehetőség...), illetve képminőségben megállja-e a helyét, tehát összeségében egy jó vétel-e?

ezenkívül meglepett, hogy egy pár belépőkategóriás 3d tv-hez, ilyen 5-7 szemüveget dobálnak, én vagyok elmaradva vagy ezek a szemüvegek ilyen 10-15k körül vannak egyenként?

:R

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#14613) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Halihó.

Vettem egy Onkyo tx nr 509-est és összekötöttel egy samu 46c750-es tvvel, egy PC-vel és egy UPC Direct HD-s boxal.

Arra lennék kíváncsi, hogy az ARC-n át tud-e a tv küldeni 5.1-es hangot amit hdmi bemenetről kap. Azért nem dugom a hdmi-t az erősítőbe, mert a tv-n csak az 1-es hdmi tud pc módban működni, és csak a 2-es tudja az ARC-t. Az UPC box hangját pedíg nem ismeri föl az erősítő ha arra van dugva.

Tudna valaki segíteni hogy mit és hogy állítsak / kössek?

Előre is köszi.

(#14614) Petyás válasza nightshadow (#14606) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!
Kell a DVB-S is. Néztem ugyanennyiért LG LV375S-et is.
De a Samsung mint gyártó szimpatikusabb.
Tetszik SMART funkció, így arról már nem akarok lemondani.

(#14615) BBéci válasza Mlnr To'm (#14613) üzenetére


BBéci
titán

Az ARC csak sztereót visz át.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14616) Mlnr To'm válasza BBéci (#14615) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Köszi. Ettől féltem.

(#14617) BBéci válasza Mlnr To'm (#14616) üzenetére


BBéci
titán

Érthetetlen és bosszantó, de ez van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14618) AtaWrc válasza Mlnr To'm (#14613) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali

Miért nem kötöd a pc-ét is az erősítőre?
Mondjuk legyen az 1-es csatlakozó a pc, 2-es a box, beállítod a bemeneteket hdmi-re ,és a monitor outot Thrugh-ra, így a kapot jelt egy az egyben átengedi az erősítőn.
Szerintem így működnie kel.

(#14619) kisp113 válasza Bagira01 (#14607) üzenetére


kisp113
tag

Sziasztok,

"SONY KDL-37BX420 vs LG 37LK450."
Ha ehhez hozzavesszuk a Pana 37-es IPS panelest akkor is a Sony?

Sajnos lakasmeret es helyhiany miatt nekem is max. 90cm szeles eszkoz fer be a butorba, illetve 270cm-rol nezem. Azt hiszem erre elegendo is a 37".

Fo felhasznalas dvb-c vetele (CI/kartyafoglalat kene), emellett DVI/HDMI-n kuldenek ra PC-rol filmet. Fontos lenne, hogy a hazimozi erositore tudjam kuldeni a TV adas hangjat lehetoleg optikai kabelen.
Ezeken felul a kepminoseg elonyt elvez az arral szemben.

Koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#14620) KINIZSI válasza #75912448 (#14599) üzenetére


KINIZSI
tag

sziasztok,
a következő kérdésem lenne.
(olvasgattam vissza, de nem találtam egyértelmű megoldást)
Van egy hagyományos Samsung TV, amit rá szeretnék kötni egy Pc-re.
A TV hátulján össz-vissz 2 db Scart csatlakozó van.
A PC videokártyán van egy VGA egy DVI és egy S-Video kimenet.
Az lenne a kérdés, hogy ezeket valahogyan össze lehetne kötni, hogy szines és jóminőségű kép jelenjen meg a TV-n?
Ha igen , mi lenne a tuti megoldás?
Előre is köszönöm, ha valaki tud ebben segiteni!

[ Szerkesztve ]

(#14621) nightshadow válasza KINIZSI (#14620) üzenetére


nightshadow
veterán

DVI-HDMI kábelre van szükséged. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14622) Danndi válasza KINIZSI (#14620) üzenetére


Danndi
tag

Lehet kapni olyan csatlakozót, aminek az egyik vége scart, a másik meg rca-k + s-video, na kell egy ilyen, meg egy s-video kábel, és elvileg kész a mutatvány... ha tudsz szerezni s-video-rca dugós kábelt, az még jobb megoldás, de én annó ilyet sehol nem tudtam venni, csak akkor lett mikor a videókártyához kaptam....
a képminőség... hát nem tudom mit lehet elérni :U

(#14623) Goose-T válasza KINIZSI (#14620) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy egy LCD TV topik, a kérdésed nem igazán ide való. Egyébként vegyél egy SCART - S-video átalakítót, pl. itt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14624) nightshadow válasza nightshadow (#14621) üzenetére


nightshadow
veterán

Félre olvastam a hozzászólásod, leesett, hogy a tévéden nincs hdmi csatlakozó, tekintsd tárgytalannak a válaszom.

(#14625) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, max 180k-ig milyen 40"-es NEM 3D-s LED tv-t érdemes venni, aminek szép a képe, és viszonylag sokat is tud és megbízható?
:R

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#14626) McCoy20 válasza Lotusz (#14625) üzenetére


McCoy20
tag

visszább olvasol 1-2 oldalt akkor kaphatsz némi infót, én is ilyen kütyüt keresek...

Amúgy kb eddig arra jutottam hogy a puding próbája az evés, szóval élőben kell meglesnem pár készüléket. Szerintem te is tedd azt és olvasgass ettől a hozzászólástól: 14497 vagy akár korábbiakat is...

[ Szerkesztve ]

(#14627) cudarz válasza Lotusz (#14625) üzenetére


cudarz
tag

180-ert nem uszod meg a 3D-t :) Abba a kategoriaba mar szoktak pakolni. Inkabb ugy tedd fel a kerdest, hogy milyen TVt vegyek, ha a 3D teljesitmeny nem fontos, csak a 2D :)

(#14628) KINIZSI válasza Danndi (#14622) üzenetére


KINIZSI
tag

köszi, egy próbát mindenesetre megér...

(#14629) Goose-T válasza Lotusz (#14625) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem hasonlóak az elvárásaim, és mostanában a Panasonic TX-L42E30-cal szemezek, teszt is volt itt róla. Nincs benne 3D és szép a képe, viszont a médialejátszója elég gyenge. Mondjuk nálam ez nem szempont, mert építeni fogok hozzá egy Brazosos minigépet, egy PC bármikor jobb médialejátszó, mint bármilyen okostévé.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14630) Lotusz válasza Goose-T (#14629) üzenetére


Lotusz
tag

médialejátszót én is külön vennék, tetszik amúgy nagyon a TV, azt meg tudod mondani, hogy ehhez is kell-e venni wi-fi adóvevőt kiegészítőként, és ha igen akkor muszáj ilyen drága gyári panasonicot venni, vagy egy olcsóbb is megteszi?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#14631) humax válasza Lotusz (#14625) üzenetére


humax
senior tag

a eronincs ban most samsung 40 6100 170000 forint, igaz h 3d de jo ara van.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#14632) McCoy20 válasza Goose-T (#14629) üzenetére


McCoy20
tag

ezekszerint akkor többen is erre pályázunk ;)
Nagyon csábító de valahol meg kellene lesni élőben...

[ Szerkesztve ]

(#14633) BBéci válasza Lotusz (#14630) üzenetére


BBéci
titán

Csak a drága gyárival megy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14634) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 32"-os TV-t. Jelenleg analóg (később gondolom digitális) kábeltévét néznék rajta és a laptoppal szeretném időnként HDMI-n összekötni.
Körülbelül 2 méterről nézném a falra szerelten ezért gondoltam erre a méretre, tehát a plazma kiesett. Még annyi fontos lehet, hogy nem nappaliba lesz fő tévéként, nem használnám éjjel-nappal.

Kinéztem a Philips 32PFL3606H típust mert 80eFt közül ára tetszett, van rajta pár HDMI, filmet is le tud játszani, stb. Elmentem egy Média Markt-ba, hogy megnézzem, de az eladó lebeszélt róla, mert alsó kategóriás alapmodell, nézzek inkább helyett olyat ami többet tud (alacsonyabb válaszidő, 100Hz, LED háttérvilágítás, stb.) Ezt a válaszidő dolgot ki is felejtettem előtte, pedig vettem már régebben LCD monitort, amikor ezt is figyelembe vettem, de a TV-knél ez az adat sok helyen a specifikációban benne sincs.

Elkezdtem nézelődni a 80-100eFt-os kategóriában, már figyelve a fenti dolgokra. Ezeket találtam, meg közben én is rájöttem, h nem kellene a legolcsóbbat megvenni, mert jó lenne ha normális panel lenne benne, már csak a laptopra kötés miatt is

- Philips 32PFL4606H +:2ms, 100Hz -:160°
- Samsung LE32D550/D551 ??
- LG 32LK530 +:100Hz, 178°

Újból megnéztem több TV egy hipermarketben, de ott képminőségben nem tudtam különbséget tenni. Egyrészt az eltérő beállítások miatt, másrészt mert a TV jel nem túl jó ilyen helyeken a sokfelé osztástól.
Nyújt a LED-es TV-ért annyival többet mint amennyivel többe kerülne?

_Melyiket érdemes venni, vagy tudtok jobbat ajánlani a fentiek figyelembe vételével?
Köszi, és sorry, h ilyen hosszú lettem!

(#14635) BBéci válasza SZATA (#14634) üzenetére


BBéci
titán

1. Ne foglalkozz a válaszidővel, semmi jelentősége!
2. 2 méteres nézési távolsághoz legalább 40 colos tévét vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14636) SZATA válasza BBéci (#14635) üzenetére


SZATA
senior tag

1. Ne foglalkozz a válaszidővel, semmi jelentősége!
2. 2 méteres nézési távolsághoz legalább 40 colos tévét vennék.

1. A 100Hz-es képfrissítés az mennyit számít?
2. Most egy 19"-os (5:4-es) LCD monitoron TV-zek egy TVboxszal, ahhoz képest nagy előrelépés, ráadásul ott a távolság is több. A 40-es egy kicsit nekem sok lenne ha laptopra kötném, és olyankor kevesebb mint 2 méterről nézném. Persze, lehet hogy hamar hozzászoknák, és nem jelentene gondot. Azt hiszem a fő szempont az ár. 20000 forinttal biztos több lenne, annyit nem használom, annyit nem szánok most rá.

Egyébként melyiket preferálod, vagy van más tuti tipped?

(#14637) BBéci válasza SZATA (#14636) üzenetére


BBéci
titán

Évek óta mondogatom, semmi szín alatt nem vennék 50 colos tévét.
Hidd el, kicsi a 32 colos!
Konkrét típus ügyben olvass vissza, tele a topik javaslatokkal, ötletekkel!
Neked is elárulom, nem az LCD tévéket preferálom, bár mostanában olyanokat kell néznem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14638) digo00


digo00
tag

Sziasztok!Hogy lehet azt megoldani,hogy A TV-n is mennyen a hang és a számítógépen is?A gép a PC-re DVI-HDMI átalakítóval van kötve a TV-re!Légyszi segítsetek,hogy mit kell beállítani a TV-n és a gépen!
32D6500-as TV.Előre is köszi!

(#14639) formorus


formorus
csendes tag

Hello. Tud valaki segíteni? Vettem egy 19" LED LCD-t Angliában, de itthon se kép se hang, csak a rádiók jönnek. Van benne beépített digitális vevő meg kártyabővítő hely is. Át lehet valahogy állítani, hangolni vagy jó bele az itthon forgalmazott kártyabővítő és azzal müködik e?
Kösz

(#14640) Lotusz válasza humax (#14631) üzenetére


Lotusz
tag

ezt pontosan hol láttad ezt az akciót?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#14641) dh66e válasza BBéci (#14637) üzenetére


dh66e
veterán

"Évek óta mondogatom, semmi szín alatt nem vennék 50 colos tévét."
Hiába a legnagyobbak is hibáznak,főleg éjszaka. :) :) :)

(#14642) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Nagymamámnak most purcant ki a régi crt tv-je. Valami low cost 32"-os lcd-t szeretnék neki venni. Most láttam a fukarba 55k-ért valami gaba márkájút abból még 5k lejön vásárlási utalványba szóval 50k. Mi a vélemény van valami hasonló ilyen árba ami jobb? Tudom ez nem kategória, de neki nem kell full hd meg anyámkínja. Crt-k meg már nincsenek.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14643) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok! Sokan írjátok, hogy kicsi a 32" tv. Én is olyat szeretnék pedig 2,5-3 méterről nézem, de egyszerűen nincs keret többre. Szerintem sokan vannak evvel így, hogy szívesen vennének hatalmas tv-t de nincs rá megfelelő keret. Én is szeretnék 42" méretűt de 120 ezerért hol kapok LED-es, 100Hz-es 1080p felbontású LCD tévét? Tudtommal sehol de ha mégis lehet akkor várom az ötleteket. :U

(#14644) #09634560 válasza Fejlesztő13 (#14643) üzenetére


#09634560
törölt tag

Led-et sehol de plazmát simán. Panasonic P42U30 épp ennyi.

(#14645) BBéci válasza dh66e (#14641) üzenetére


BBéci
titán

ZTE Blade-ről írtam, néha ilyeneket művel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14646) Maksifül


Maksifül
senior tag

220e-ért milyen 106cm-es vagy nagyobb tévét érdemes venni, ami esetleg tud 3D-t, SMART funkcióval is bír esetleg, adnak hozzá szemüvegeket?
De legfontosabb persze a pengeéles kép, FULL HD és többéves jótállás!! /3 év legalább/
Ki mit ajánlana?
Köszönöm szépen!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#14647) BBéci válasza Maksifül (#14646) üzenetére


BBéci
titán

Az eddigi hozzászólások fele erről szól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14648) diegho


diegho
nagyúr

Ma jártam egyik tescoban, ki volt állítva egy rakás tv. Köztük Panasonic G30 is ott figyelt. Egy HD-s reklámanyag ment mindegyiken, kb negyed órán át nézegettem őket és igazából nagyon minimális különbségeket lehetett látni a G30 és egy olcsóbb LCD között. Volt ott egy Philips, meg nem mondom mi, de annak nagyon gáz képe volt, persze beállítás függő is. Ami meglepett, hogy egy 64ezer jó magyar forintos Technika is ott állt, ugyanaz ment rajta is és egyszerűen nem láttam különbséget ez és a környékén álló 3db másik 32-es között (LG, Pana, Samu). Barátnőmet is odahívtam, hogy mondja meg melyiknek a legszebb a képe szerinte és azt mondta, hogy nem lát különbséget. Persze egy fullhd-nél ez biztos nincs így, de azért meglepett, hogy ilyen kicsi eltérések vannak. Betekintési szögeket is néztem, ott azért már voltak elég komoly eltérések, de ez a Technika bőven a középmezőnyben volt. 1-2 LG modell viszont botrányosan szerepelt. El is gondolkodtam ezen a Technika-n, aztán mégse ugrottam bele, lehet kicsomagolom a 42" LG-t és visszateszem, adok neki még egy esélyt.

(#14649) Watt25 válasza formorus (#14639) üzenetére


Watt25
veterán

Magyarországon a fejlettebb MPEG4 tömörítést használják, Angliában tuti olyan TV-t vettél, ami csak MPEG2-t tud. Átállítani, hangolni, stb, nem lehet.
Ez a kérdésed egyébként itt offtopic, itt kellett volna feltenned.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14650) BBéci válasza diegho (#14648) üzenetére


BBéci
titán

Az üzletekben működő tévék mindegyike shop módban megy, ami otthoni körülmények között nézhetetlen, vallatni lehet vele. Összehasonlításra sem alkalmasak. Ha azt választod, amelyik ilyen beállításokkal megtetszik, otthon óriási csalódásban lehet részed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.