Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15801) bigdady


bigdady
nagyúr

érdemes lecserélni scart to scart dvd lejátszót lecserélni Y Pb Pr+Audio L R to Y Pb Pr+Audio L R-ra?

[ Szerkesztve ]

(#15802) benvolio válasza bigdady (#15801) üzenetére


benvolio
őstag

Ha a DVD-d tudja a "progressive scan"-t akkor szerintem mindenképp. Kapsz egy tisztább, élesebb képet, 576p-be. Én a kettőt össze nem hasonlítottam, hogy ez mennyire látszik a gyakorlatba, de ha már ott van rajta a "fejlettebb" csatlakozó akkor miért ne használnád, én azzal használom.

(#15803) bigdady válasza benvolio (#15802) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan tudom tud-e? mi is az?
thx

[ Szerkesztve ]

(#15804) benvolio válasza bigdady (#15803) üzenetére


benvolio
őstag

Hát a leírásába biztos benne van, hogy tudja e, mi a típusa?

(#15805) bigdady válasza benvolio (#15804) üzenetére


bigdady
nagyúr

yamada dv 5600 :)

(#15806) benvolio válasza bigdady (#15805) üzenetére


benvolio
őstag

Megy pü, hogy ne legyen itt több off.

(#15807) Matthisa


Matthisa
tag

senki se tud segíteni? :U

(#15808) nyrfan válasza bigdady (#15791) üzenetére


nyrfan
csendes tag

Xbox miatt. + jégkorong meccseket is Full HD-ben nézem, ezért.:-)

XBL, PSN : nbali88

(#15809) bigdady válasza nyrfan (#15808) üzenetére


bigdady
nagyúr

full hd-ben hogyan?

(#15810) nyrfan válasza bigdady (#15809) üzenetére


nyrfan
csendes tag

mármint a box?az természetesen nem megy full HD-ben, ezt tudom, csak kicsit előre gondolkodva, ha esetleg vmikor jön majd az új xbox. bár lehet arra ugyis veszek majd új TV-t, de ezt nem tudhatom.

XBL, PSN : nbali88

(#15811) aranymakk válasza bigdady (#15809) üzenetére


aranymakk
tag

Ha a Digi vagy a Digi Plus adja vagy az m1 max úgy :)

[ Szerkesztve ]

(#15812) bigdady válasza aranymakk (#15811) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem csak hd adók vannak magyarországon. Fullhd nincs.

(#15813) aranymakk válasza bigdady (#15812) üzenetére


aranymakk
tag

Én úgy tudom, hogy az a 7-9 csatorna ami a Diginél jön HD-ban az 1080i, de javítsatok ki, ha rosszul tudom...
A 1080i és 1080p a HD megjelenítésének formátumai, és mindkettő 1920x1080 pixelt jelent. Az egyetlen különbség a két adat között a mód, ahogy a jelek elindulnak az adótól (BluRay, DVD, számítógép, stb.) a vevőig (TV, monitor, projektor).

[ Szerkesztve ]

(#15814) Watt25 válasza aranymakk (#15813) üzenetére


Watt25
veterán

Itt kattints a kódolási technikákra.
Tehát a csatorna ugyan 1080i, de csak 1440pixel széles. De ez legyen a legnagyobb baj, nem hiszem, hogy sok ember van, aki megkülönbözteti az 1920 pixelt az 1440-től. (Jó biztos van ilyen, de nem hiszem jellemző lenne.)
Jah és igen, ez MindigTV, nem Digi, de sztem azért ilyen felbontásban sugároz a MindigTV, mert a műsorszolgáltató is így dolgozik.
Persze, ha valakinek van bizonyítéka az ellenkezőjére, azt szívesen várom, én is kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15815) nyrfan válasza bigdady (#15809) üzenetére


nyrfan
csendes tag

a meccseket meg v letöltöm full HD-ben, v nézem neten(van előfizetésem az összes NHL meccset tudom így nézni)
a TV egyébként nem adja, sajnos...

egyébként köszönöm a TV tippet, én elsősorban új TV-ben gondolkodom, a garancia miatt.

XBL, PSN : nbali88

(#15816) aranymakk válasza Watt25 (#15814) üzenetére


aranymakk
tag

Én csak azt nem tudom, h az 1080i az FULL HD-e vagy csak az 1080p minősül annak, amúgy én úgy tudom, hogy az 1080i 1920*540 gyakorlatilag...

(#15817) Ren Hoek válasza aranymakk (#15816) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azt kifejeltitek, hogy az i betű mire utal. Interlaced.. Félképekkel dolgozik, és ezt "fésüli" össze"

[link]

Szerintem erősen meg lehet különböztetni... Sok tesztet csináltam a HD kamerámmal régebben, amivel 1080i /50i-vel lehetett felvenni. Itt a felbontás 1440x1080, de nem is teljesen négyzetalakúak a pixelek. Ugyanakkor 1080p 25p-t is tudott a gép... Persze vannak jó deinterlace algoritmusok, de azért az eredeti progresszív 1080p-t nem helyettesíti.

Viszont híreknél, focinál szerintem olyannyira mindegy...

(#15818) bigdady


bigdady
nagyúr

Mo-on nincs full HD adó, csak sima HD=HD ready, tudtommal, de cáfoljatok meg.

(#15819) vlevi válasza bigdady (#15818) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mo-on nincs full HD adó,"
Dehogynem. A mindigtv-t elvileg úgy adna, de valami miatt az 1920x1080i helyett 1440x1080i-ben nyomják az adást. régebben, a 2008-as olimpiát viszont még 1920x1080i-ben adták.
Azt nem tudom, hogy aki kábelen pl. HBO HD-t néz, az milyen formátumban kapja.

(#15820) bigdady válasza vlevi (#15819) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tehát nincs.

mindig tv kódolás

(#15821) aranymakk válasza bigdady (#15818) üzenetére


aranymakk
tag

Ha a full HD-nak csak a 1920*1080at vesszük akkor vszeg igazad van ha az 1080i belefér akkor nem :) én nem tudom sajnos...

(#15822) bigdady válasza aranymakk (#15821) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én sem :)

Kifejezés: Full HD
Szinonimák: teljes HD, Full-HD

Jelentés: A jelenlegi HD szabványban meghatározott maximális felbontást jelenti, mely 1920x1080 képpontos felbontású képet jelent. A Full HD és az 1080p kifejezések ugyanakkora felbontásra utalnak

[ Szerkesztve ]

(#15823) Rubelly válasza bigdady (#15820) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Rövid ideig, kisérleti jelleggel, csak a budapesti adóról, sugároztak FULL HD-ban.
Kb. 2 hétig...

(#15824) moonguru válasza Rubelly (#15823) üzenetére


moonguru
őstag

Kezd ez olyan lenni mint a magyar narancs... :))

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#15825) vlevi válasza bigdady (#15820) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jobban végiggondoltam, és igazad van. FullHD-nak tényleg csak az 1920x1080 felbontást lenne szabad hívni.
De még ha úgy is sugároznák az adást, akkor sem lenne mit úgy nézni, mert egyszerűen NINCS HD-ban felvett adás. Hébehóba fel-felbukkan az M1HD felirat a sarokban, de pl. a múltkor a Kennedy gyilkosságokról adott dokumentumfilmekre volt pofájuk ezt kiírni. Egy csomó 60-as évekbeli Super8-as kézikamerás dokumentumfilmet mutogattak, homályos, elmosódott valamiket. Lehet, hogy a felbontás 1080i volt, de hát attól még nem HD, hogy felkonvertálják...

(#15826) bigdady válasza vlevi (#15825) üzenetére


bigdady
nagyúr

ezért tartom pénzkidobásnak a hd ready-től erősebb full hd-s tv ket. (kivéve ha tényleg full hd filmeket néz rajta vki 2 méterről és nem messzebről 50 col alatt.

(#15827) aranymakk válasza vlevi (#15825) üzenetére


aranymakk
tag

Na most azért egy pillanat az h. 1080i vagy 720i az nem azt jelenti, hogy felkonvertált cucc hanem, hogy "nem teljes képkockák indulnak el az adótól, hanem csak azoknak a „fele”, azaz 1920x540 pixel tartalmúak, és csak a páros, vagy csak a páratlan sorok, váltakozva minden harmincad másodpercben" vagy hát a MinDigTV-nél akkor 1440*1080 v nemtom...

(#15828) GLOCK34 válasza Rubelly (#15823) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szerintem az is csak 1080i lehetett. Nem hiszem,hogy p-ben tolták. :N

(#15829) aranymakk válasza bigdady (#15826) üzenetére


aranymakk
tag

És mégis milyen tv-ket kéne venni szerinted 2012-ben? Alig árulnak már újonnan hd-ready tv-t olyat meg végképp nem ami 100 hz, max ha plazma, ha viszont innen nézem akkor valszeg te plazma mániás vagy... Az meg, hogy két méterről meg 50 colos meg hogy nincs különbség hát ha te nem látsz rajta különbséget egy 40-42es tv-n hd-ready és Full HD között az nem a technológia hibája szerintem. Full HD és Full HD között is van kül nem hogy Full HD-s tv és Full HD-s tv között. Vannak 8 gigás meg 30 gigás Full HD moviekat még ott is lehet különbséget érezni nem hogy a HD-ready meg Full HD között.

(#15830) dh66e


dh66e
veterán

Nézzétek a Mindig tv-n-vagy kábelen ahol van M1HD- a vizilabda eb-t és láttok kiváló minőségű tv adást HD-ban.
A Full HD kifejezést nem használják tv-s berkekben nincs is értelme jelen viszonyok között.Egy 1080p-s tv adás olyan sávszélt igényelne hogy abból egy magyar falu minden lakójának stabil netje lenne. :)Arról nem is beszélve hogy megfizethetetlen.
Egy tv csatorna vagy HD-ban ad egy programot(ez lehet felkonvertált is a régi műsorok filmek miatt) vagy SD-ben .A HD-t többféle felbontásban is lehet sugározni.Pl. sok sok tv műsort eleve 1440-es sorfelbontással vesznek fel tehát már gyárilag ilyen az anyag ezért nem sok értelme van ezt 1920-ra felkonvertálni ráadásul a sporolnak is a sávszéllel ill. a user is többet tud felvenni egy adott műsorból. :)
Sajnos a mindig tv-n ki is merül a minőségi tv adás a közszolgálati csatornákon ők elegendő sávszélt vásároltak a sugárzáshoz ellenben a kereskedelmi kutyák a pont elégséges sávszélt vették meg.Olyan is a minőségük. :O

[ Szerkesztve ]

(#15831) Rubelly válasza GLOCK34 (#15828) üzenetére


Rubelly
csendes tag

"A MinDigTV platformon ma hajnal óta - kísérleti jelleggel - a budapesti adókörzetben az m1HD felbontása 1920x1080. Az m2HD változatlanul 1440x1080.

A változtatást az tette lehetővé, hogy a Thomson MPEG-4 enkódereken szoftver és hardver fejlesztés is történt, így a tömörítési algoritmus hatékonyabb.

Várjuk a véleményeket, visszajelzéseket, benyomásokat.

Különösen az egyidejűleg sugárzott műsoroknál lehet jól összehasonlítani a tömörítés és felbontás összefüggését, illetve felvétellel a HD sorozatoknál is (Mindentudás Egyeteme 2.0, A királyi ház titkai), amelyek az m1-es sugárázást követően az m2-n is ismétlésre kerülnek, még aznap.

Előre is köszönök minden visszajelzést!
2011-05-21 12:00:21"
(vigosz)

(#15832) dh66e válasza Rubelly (#15831) üzenetére


dh66e
veterán

Amit bemásoltál most ide az arról szól hogy tesztelték a két csatorna képminőségét tehát az 1440x1080i és 1920x1080i sorfelbontást és ehhez kérték a usereket az elérhető fórumokon hogy jelezzenek vissza.Ez még mindig " i ' interlaced és nem "p".

(#15833) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Én gépről játszok le filmet,pont ma kaptam segítséget ez ügyben. A kártyán a Cuda gyorsítást kellett beállítani+kodek+optimális beállítások a Power dvd 11-en. Jó minőségű 1.4 kábel,nagy terjedelmű 1080p,Full sbs 3d film és így már összeáll a kép. Szerintem nagyon sok apróságon múlik mit is látunk a képernyőn. Tv-nél szerintem még sokáig nem kell kimagasló minőségre számítani.
A távolságról annyit,ha jó anyagot játszik a tv 2m ideális 55" képernyőre. Ellenkező esetben megvan a hd ready! :DDD :)

(#15834) bigdady válasza aranymakk (#15829) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezért irtam, hogy: kivéve ha vki full hd, blúréjeket néz.

(#15835) Ren Hoek válasza bigdady (#15834) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Manapság egyre több film elérhető FullHD-ben is, nem beszélve azokról, akik PC-ről vetítenek, játszanak, youtube-oznak 1080p-ben. Egy laptopról is lehet simán vetíteni DVI-HDMI átalakítóval...

Sőt, egyre többeknek van HD kamerájuk (gyakorlatilag alig lehet kapni már DV kamerákat) amik 1080p-ben vagy 1080i-ben vesznek fel. Ezeket a felvételeket, natívan, eredeti felbontásban nagyon nagy élmény megnézni. Aki most vesz újonnan TV-t az nem tudhatja előre mire fogja használni. Előbb-utóbb mindenki rákap a HD, FullHD filmekre, mert ha már ott van ez a nagy TV, miért ne.

Meg tényleg mutass egyetlen valamire való HD-Ready LCD-t... Nem találsz. Plazmában még létezik, de plazmából én ma már csak az újabb panelos TV-ket venném, tekintve, hogy a foszforlagot elvileg megszüntették, és jobban bírják a beégést is. Annál is most ért be a technika, hogy 40-42 colban is FullHD pakolnak.

[ Szerkesztve ]

(#15836) Watt25


Watt25
veterán

Ha már szóba került az interlaced téma, akkor lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem. Tulajdonképpen mi a franc magyarázza a HD, vagy HD-ready (hívjuk is akárhogy, én most az SD-nél jobb minőségre gondolok) sugárzás esetén az interlace technológia létjogosultságát? Mivel ugye minden SD-nél jobb megjelenítő (TV) valós megjelenítési technológiája progresszív, tehát a világon nincsen olyan megjelenítő tudtommal, amely az interlace-es képet képes natívan valóban interlaced módon megjeleníteni. (Mármint a mai TV-k közül.) Akkor meg miért találták ki egyáltalán az 1080i-t? Csak a képminőséget rontja szerintem is, mivel mindenképpen kell valamilyen deintarlace technikát alkalmazni a megjelenítéskor...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15837) Ance válasza bigdady (#15834) üzenetére


Ance
őstag

"Ezért irtam, hogy: kivéve ha vki full hd, blúréjeket néz."

Meg aki konzollal játszik, meg aki a számítógépét köti a tévére, meg aki internetezik rajta, meg aki full HD családi videofelvételeket néz, meg aki fényképeket néz a tévén....és akkor most abbahagyom a felsorolást.

Szertintem te is hagyd abba a HD Ready tévé a király hozzászólásokat, mert totál értelmetlen erőltetni másokra ezt a nézetet. Főleg, hogy elavult technológiának számít, hiszen nem fejlesztenek ilyen felbontással már LCD tévéket. Ez az egyik alap dolog, ami ezen tévék ellen szól, de itt is sokmindent fel lehetne még sorolni.

Biztos, hogy van aki azt mondja, megveszi ezeket mondjuk a TESCO-ban, mert igazából nem érdekli, viszont olcsóbban hozzájut és sajnos ennél többet nem tud rászánni, de azért isteníteni nem kellene.

Ennek a fórumnak a tájékoztatás a lényege, és nem a félretájékoztatás, illetőleg az, hogy elfogyjon a nagyáruházak külföldről kb. folyami kavicsokért megvásárolt árukészlete.

(#15838) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Lenne 2 kérdésem:

-Milyen 1366x768-cas felbontású 32"-os tévét javasoltok?

-Milyen 1920x1080-nas felbontású 40-42"-os tévét javasoltok?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15839) aranymakk válasza Puma K (#15838) üzenetére


aranymakk
tag

-Milyen 1920x1080-nas felbontású 40-42"-os tévét javasoltok?

Én ilyeneket nézegettem elég sokat... ebben tudnék tippet adni, de néhány plusz infóval beljebb lennénk :)
- Képfrissítés
- Új, garanciális
- Smart
- LCD/LED/Plazma
- Tuner
???

Szal kicsit részletezd az igényeidet vagy legalább a zsebed mélységét :))

[ Szerkesztve ]

(#15840) Ren Hoek válasza Watt25 (#15836) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért ne feledjük el, hogy az 1080i az 50i. Azaz ugyan félképeket rögzít, viszont 50 mozgásfázist. Ez sokkal jobban passzolt a TV adásokhoz (arról nembeszélve, hogy a kamerák nemrégen még mind így rögzítettek)
1080p 50p még ma sem létezik nagyon, sem szabványban, sem rögzítésben, általános kameratechnikában. Az 1080p 25p létezik, de túl nagy sávszélt igényelne.

A szabvány 1080i 50 i, vagy 720p 25p. Ezért...

(#15841) Watt25 válasza Ren Hoek (#15840) üzenetére


Watt25
veterán

Lehet, nem jól írtam le a gondolatomat.
Szóval, szerintem jobb minőségű lehetne a kép (hiszen valaki más is éppen ezt említette az előbb), ha 1080p@25-öt használnának 1080i@50 helyett. Sávszélesség igénye a kettőnek ugyanaz... (Nem értem, hogy miért írtad, hogy nagyobb sávszélességet igényel, hiszen nem.) Tehát rögtön lehetett volna a p-sre azt mondani, hogy ez lesz és kész. :)
Tudom, hogy az 50 félkép folyamatosabb mozgás érzetet ad, de én szerintem ez csak akkor igaz, ha natívan interlace-esen jelenítjük meg.
Bár, megmondom őszintén, ebben sincsen tapasztaltaom, csak elmélkedek.
Akinek lehetősége van, egyszer csinálhatna egy olyan tesztet, hogy felvesz egy kamerával valamilyen gyors mozgást 1080i@50 ben és 1080p@25-ben is... Kíváncsi lennék az eredményre... Vajon sokkal folyamatosabbnak tűnne ugyanazon a TV-n az interlace-es kép? Mert, ha igen, akkor értem az interlace létjogosultságát. Egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15842) bigdady válasza Ance (#15837) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg azokat kivéve. MONDOM tv adások miatt semmi értelme a full HD-nek, mert nincsenek ilyen adók. Mire lesznek 5 év addigra meg átlag user lecseréli tv-jét (főleg az aki most is fhd filmeket néz)

[ Szerkesztve ]

(#15843) HorvathA


HorvathA
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy LG 47LW659S tévét. Van egy olyan problémám, hogy amint átkapcsolom 2D-t 3D-re, eltorzul a kép (alul felül fekete csík, vagy eltűnik a kép jobb és bal széle) és nem lehet korrigálni. Ha DVD-t szeretnék nézni, akkor meg középen kis méretben látszik a kép, és nem lehet arányosan nagyítani. Nincs valami ötletetek?

Üdv: Róka

(#15844) Watt25 válasza bigdady (#15842) üzenetére


Watt25
veterán

Tehát, aki szereti a F1-et, az inkább vegyen egy 1366x768-as felbontású TV-t, mert jobban jár majd vele, mert jobban néz ki rajta az 1440x1080-ban sugárzott élő F1, mint az 1920x1080-as felbontású TV-n... Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15845) bigdady válasza Watt25 (#15844) üzenetére


bigdady
nagyúr

melyik átlagos tv néző is néz F1-et ilyen felbontásban akinek aztválaszoltam, hogy ár/felhasználás tekintetében jobb a hd ready?

Á hagyjuk, fáradt vagyok ehhez, igazad van...

[ Szerkesztve ]

(#15846) vlevi válasza bigdady (#15845) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogy ár/felhasználás tekintetében jobb a hd ready?"
Hát csakhogy nincsen olyan tévé. Nálam a tévé elég sokat megy, főként háttérzajnak :)
Most is :)
Ilyen felhasználás mellett anyagi csőd lenne egy 50"-os, HD Ready plazma, bár azt elismerem, nem néz ki rosszul rajtuk sem a HD-s videóanyag.
Csak az a fogyasztás, meg vibrálás...

[ Szerkesztve ]

(#15847) Puma K válasza aranymakk (#15839) üzenetére


Puma K
veterán

Mivel a topic neve "LCD TV" így értelemszerű, képfrissítés olyan mindegy mert most már mindegyik 8 ms vagy azalatt van, természetesen új legyen.

Gondoltam, majd beírja a számára legkedvesebb vagy közkedvelt márkát típussal együtt :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15848) aranymakk válasza Puma K (#15847) üzenetére


aranymakk
tag

A képfrissítés az 'Hz' nem 'Ms', az a válaszidő amire gondolsz. Én mindenképp 100 hz-es DVB-C tuneres TV-t vennék a digitális adások miatt. Nekem egy egy LG 42LD650-em van pl és teljessen meg vagyok elégedve vele.

(#15849) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni, van 1 Lg lg 5000 tv-m ami egyik napról a másikra meghülyült hiba jelenség :a távra nem reagál vagy csak be kapcsol vele az oldalán lévő gombok csak félig meddig működnek, ha pl reagál a menü vagy az input gombra, nem tudok kiválasztani semmit mert folyamatosan futnak az ikonok balról-jobbra ,kép és hang van :W :W

hüvely mate 10 pro

(#15850) Watt25 válasza atis1224 (#15849) üzenetére


Watt25
veterán

Egy hete volt itt hasonló kérdés. Bár nem egyértelmű, hogy ez volt-e a gond, de nincs véletlenül a szobában energiatakarékos izzó? Lehet, olyan infra fényt ad ki, ami megzavarja a TV-t.
Kapcsolj le a lakásban minden lámpát, illetve valamilyen nagyon jól takaró anyaggal takard le a TV infra érzékelőjét. Ha ettől megjavul, akkor valami infra dolog zavarja. (Természetesen közben nem fogod tudni használni a távirányítót. :) Mármint, ha letakarod az érzékelőt. De legalább megáll az ikonok futása.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.