Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15901) syler123


syler123
veterán

Amd Brazost üzemeld be média lejátszásra, nem fogsz csalódni, és van rajta optikai hangkimenet...

[ Szerkesztve ]

(#15902) Zsolt121


Zsolt121
csendes tag

Véleményetek van erről Philips 46PFL8606H ??

(#15903) nightshadow válasza Zsolt121 (#15902) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt elég rendesen dicsérik: [link]. Komolyabb hátrányának csak a beépített mediaplayert hozzák fel, nem játszotta le az mkv-kat, tehát mindenképp kell hozzá külön mediaplayer.

(#15904) syler123 válasza nightshadow (#15903) üzenetére


syler123
veterán

Egy ilyen nekem is megfelelne, a probléma csak a 40 colos verzió, több mind 300 ezres vételárával van, de amúgy jó cucc :)
Remélem nyárig lemegy 200-220 közé annyiért nagyon jó vétel lenne :DD Köszi hogy linkelted.

[ Szerkesztve ]

(#15905) Zsolt121 válasza nightshadow (#15903) üzenetére


Zsolt121
csendes tag

Akkor inkább a Philips 46PFL8606H mint a Samsung UE46D8000YS t igaz?

(#15906) dh66e válasza Zsolt121 (#15902) üzenetére


dh66e
veterán

Philips topicban biztos kapsz róla infót.Jó fajta.

(#15907) nightshadow válasza Zsolt121 (#15905) üzenetére


nightshadow
veterán

Én általában az alap és középkategóriájú tévéket követtem nyomon. Az ilyen magas kategóriájú tévék már csak anyagi okok miatt is kívül esnek az érdeklődési körömön, így tájékozatlanság miatt nem tudom, hogy melyik lenne a jobb. Hülyeséget meg nem akarok mondani.

(#15908) Tonyo


Tonyo
őstag

Szép jó estét az Uraknak!

Philips 42 PFL4606

vagy

LG 42 lk 530

Melyik a jobb vétel?

Kamu 100 Hz nem zavar.

(#15909) aranymakk válasza Tonyo (#15908) üzenetére


aranymakk
tag

Tudomásom szerint nem kamu 100 hz-esek :) a Philips 32'-esbe gyönyörű képet d azt tudom ajánlani, nekem LG-m van, de nem ez a típus és azzal is nagyon meg vagyok elégedve!

(#15910) Tonyo válasza aranymakk (#15909) üzenetére


Tonyo
őstag

Philips 42 PFL4606 tudja a 24p-t? Nem egyértelmű a netes infó.

(#15911) aranymakk válasza Tonyo (#15910) üzenetére


aranymakk
tag

Ebben sajnos nem vagyok otthon

(#15912) aranymakk válasza Tonyo (#15910) üzenetére


aranymakk
tag

Itt olvasgass kicsit szerintem itt megtalálhatod a választ :) link

(#15913) nightshadow


nightshadow
veterán

Egy érdekes info: a Sony 2012-től megszünteti a panellottót a tévéinél. Ebben követhetné a Samsung is.

“Sony is promising that no 2012 (or subsequent) TVs will be equipped with LCD panels based on different types of technology.

In other words, there'll be no more panel switching in Sony TVs from 2012 onwards. The '2012' models are likely to be unveiled at the CES 2012 tech show, and should start to trickle out onto the market in spring 2012.”

[ Szerkesztve ]

(#15914) Cyrin válasza nightshadow (#15913) üzenetére


Cyrin
addikt

Szép marketinges előadása annak, hogy egyforma gyenge panel lesz mindegyikben.:D

(#15915) junior11 válasza nightshadow (#15913) üzenetére


junior11
veterán

S milyenek lesznek benne? Továbbra is S-PVA annak ellenére hogy kilépett az S-LCD-ből vagy AUO? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15916) GeneraL_XTX válasza Cyrin (#15914) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

LOL :DDD

(#15917) nightshadow válasza junior11 (#15915) üzenetére


nightshadow
veterán

Erről még nem nagyon van info (legalábbis én nem találtam), szerintem meg kell majd várni az első idei teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#15918) Sharkes


Sharkes
csendes tag

Hmm! Ma letöltöttem egy 2.0-ás 1080-as filmet nevezetes a véres játékot, de így is beszaggat a kép ha dts-be akarom nézni Pedig 2.0 nem 5.1 és nem hd master!!!. Kezdek zavarba jönni. Most letöltöm ugyan ezt 720p-be. Én minden további nélkül veszek egy bika medialejátszót csak akkor azt nem értem mirért írták a tulajdonságai közé, hogy a 2.0 dts kezeli. Az az, lehet kezeli ezt a gyengécske hangtartomyányt, de azt sem full hd-ba szal szánalmas parasztvakítás az egész XD. Szerintem a txl42e30e nem képes dts-kezelni semmilyen formában! vagy a tv-m rossz ?

[ Szerkesztve ]

(#15919) Sharkes válasza Ren Hoek (#15900) üzenetére


Sharkes
csendes tag

A videókártyám átviszi a hangot hdmi kábelle csak hiába választok ki pl: a vlc player-nél a dts-t az erösítőm sima dolby-nek látja. De a hdmi kábel át kell, hogy vigye ?

(#15920) GeneraL_XTX válasza Sharkes (#15918) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A Panasonic beépített lejátszója normális filmnézésre nem alkalmas. Vegyél egy külsőt, pl Asus oplay mini 17k körül van.

(#15921) Sharkes válasza GeneraL_XTX (#15920) üzenetére


Sharkes
csendes tag

Jól van! De még várnom kell vele az anyagiak miatt, de tán nem sokat. Viszont addig szívesen néznék pc-rő-l dts filmeket. Megnézetm a videókártyám adatai között elméletileg kezeli a dts-hangrendszereket. Csak nem tom miért nem megy át. ol állítsam be. Úgy működtetem a dolgot, hogy tv-be csatlakozik a hdmi, a tv-ből pedig az optikai az erősítőbe, elméletileg le kell, hogy adja vagy tévedek? Az alaplapokaba van valahol egy coaxalis kimenet vagy optikai valahol? A videókártyám : ATI HD 5550 az alaplap ASROCK h55.

[ Szerkesztve ]

(#15922) GeneraL_XTX válasza Sharkes (#15921) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

sajnos ilyen témában nem vagyok jártas, eddig TV-re nem kötöttem PC-t és nem is tervezem a jövőben sem. :DDD

(#15923) helicon válasza Zsolt121 (#15902) üzenetére


helicon
csendes tag

Aktív 3d, ma már kerülendő. A 7606 sorozat passzív, azt mondják a jövő 3d-jének. De 2d-ben szép képe van a 8-as sorozatnak.

(#15924) nismoka válasza Sharkes (#15921) üzenetére


nismoka
addikt

Az erősítőbe közvetlen kösd be digitálisan a pc-ből a hangot.

(#15925) nismoka válasza helicon (#15923) üzenetére


nismoka
addikt

Majd ha a passziv 3D full hd-ban lesz és nem felezi le a felbontást akkor lehet talán a jövő 3D-je..

(#15926) helicon válasza nismoka (#15925) üzenetére


helicon
csendes tag

Ez igaz, de a fejfájásnál mindenéppen jobb!

(#15927) GLOCK34 válasza helicon (#15923) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

"Aktív 3d, ma már kerülendő." Volt mikor ajánlott volt az aktív? A fejfájás mennyi idő és milyen rendszeresség mellett jelentkezik az aktívnál?

[ Szerkesztve ]

(#15928) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv!

TV mögé szeretnék led(szalag) világítást össze hozni.
Viszont nem vagyok jártas a témában.
Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy mivel és milyen módon lenne érdemes megcsinálni?

(#15929) nismoka válasza GLOCK34 (#15927) üzenetére


nismoka
addikt

Ha valaki érzékeny rá vagy egyik szeme gyengébb mint a másik akkor lehet fejfájás, de nem törvényszerü!

(#15930) z00li válasza GeneraL_XTX (#15928) üzenetére


z00li
senior tag

Itt a neked való topik: LINK ;)

(#15931) Ren Hoek válasza GeneraL_XTX (#15928) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez mire jó igazából?

(#15932) aranymakk


aranymakk
tag

Itt is megkérdezem. Nincs véletlen valakinek LG 42LD650-es vagy hasonló típusú LG tvje amin van NetCast és ilyen gomb megtalálható a távirányítóján? Előre is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#15933) Ery


Ery
tag

Sziasztok! TV vásárlás előtt állok 110-130.000 között szeretnék választani. 42"- , FullHD más extra nagyon nemérdekes. Számítógépre ritkán lenne kötve. Bármilyen ajánlat érdekelne, amit ti a legjobbnak láttok ebben az árkategóriában.

Amiket néztem:

LG - 42LD550
Philips - 42PFL5405H
Philips 42PFL3606H (50Hz :( )

Esetleg valami plazma??? Vagy más amivel jobban járnék? Előre is köszi!!!

(#15934) helicon válasza GLOCK34 (#15927) üzenetére


helicon
csendes tag

Amíg csak aktív volt 2011 első negyed éve, nem volt más alternatíva. Nem hiszem, hogy csak a szem állapotáttól függene. Inkább agyi és fizikai állapot dönti el, hogy kinél milyen gond jelentkezik. De magáért beszél, a gyártó megjegyzése, hogy gyereknek még véletlenül sem ajánlja! El kell menni megnézni mind a kettőt. Engem az aktív 20 perc után kiütött pedig jó a szemem, üzemorvos szerint is. A passzívot gond nélkül tudom nézni, akár mint a moziban.

(#15935) aranymakk válasza Ery (#15933) üzenetére


aranymakk
tag

Az LG szerintem jó vétel ez pont az a sáv (pénzben ), ahol pont kikaphatsz egy jó 42'-es 100 hz-es tv-t viszont ha még egy 20ast hozzárax (150e) akkor már LED-be is megkapod, ha olyanra fáj a fogad. Én nem vagyok nagy plazma fan azt inkább játékra ajánlják ha jól tudom.

(#15936) GLOCK34 válasza helicon (#15934) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Akkor ez tuti egyénfüggő! A gyerekeket én nem is nagyon engedném még tv közelébe sem,szerintem totál zombik lesznek tőle viszont a szülőknek kényelmesebb lehet. ;]
Neked volt mindkettő? Aktív-passzív is? Nekem egy Ue55D7000 van amiben az egyetlen kimagasló dolognak a Fullhd 3d tartom.Műszaki-elektronikai motyókhoz nem értek,csak amit látok az tetszik-nem tetszik. Szerencsére nekünk párommal még soha nem volt gondunk fej-szem fájással közel 1 hónap alatt. Közelről nézem(kb 2 2,5 m) ezért döntöttem aktív mellett.
Az Lg 650s ilyen távolságból nem győzött meg igazából,pedig Lg párti vagyok ha samu az ellenfél. :C

[ Szerkesztve ]

(#15937) helicon válasza GLOCK34 (#15936) üzenetére


helicon
csendes tag

A samut én egy barátomnál teszteltem ami 55c8xxx széria volt, tehát hasonlóan a tiédhezt nem az alja. De már a szemüveg felvételénél éreztem, hogy valami nem stimmel. Aztán néztem meg a fórumokon írtakat, így nem volt előítéletem a dologgal kapcsolatosan. Sajnos kb. 15-20 perc után furcsa érzés fogott el, nem is tudom megmondani olyan szédülés lüktetés szerű. Ez persze az én tapasztalatom, és nem jelenti, hogy mindenki érzékeny rá. De egy biztos szerintem sok gondot okozhat akár késöbb is, ingerültség stb. Én ezért nem is veszem számításba.
De ha jól meggondoljuk a cigi is ilyen valaki köhög és akkor is folytatja, van aki belehal, van aki 90 évet is él erős dohányosként, de egy biztos nem egészséges.
Az Lg-t most akarom megvenni mert, néztem egy másik ismerősőmnél egy filmet rajta, és nem zavart a felezett felbontás, a 3D meggyőző volt. De lehet philips mellett döntök, mert a képminősége meg egy árnyalatnyival jobb, akárhogy is nézem. Mellette szól, hogy ebben is már ez technika van (pl:pfl7605 sorozat), de sajna a kezelése egy kicsit kényelmetlen. Azt mondják az okosok érdemes egy kicsit várni, mert minden komoly gyártó hasonló passzív technikára fog váltani, már csak azért is, mert drága a szemüveg és kényelmetlen töltögetni az akkut. Ha a Full HD-t is sikerül ezzel lefedni, akkor meg a nagy felbontás pártiakat is lefedik.

[ Szerkesztve ]

(#15938) Ren Hoek válasza aranymakk (#15935) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem jól tudod :) Pont a plazma nem játékra való a beégés miatt. HUD, csatornalogók stb ezek beéghetnek hosszabb távon, vagy ghostol, azaz ottmarad egy ideig a szellemképe. Ráadásul a foszforlag miatt sem jó játékra nagyon. Az újabb panelokon már megoldódott ez a probléma.

A legjobb filmezésre, ahol nem tud beégni semmi. Gyönyörű a feketéje is (szinte teljesen fekete) és a színvisszaadása is. Ráadásul nincs nagyon az LCD-knél jelentkező utánhúzás sem.

Viszont ilyen 130 körüli áron nem lehet jót kapni, csak nagyobb méretűt érdemes.

(#15939) GLOCK34 válasza helicon (#15937) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Teljesen logikus amiket írtál. Nem tudom merre vezet az út,de ez még nem kiforrott és drága buli. "Szerencse",hogy még nem sok 3d film van amitől lefagyok a tv előtt. :DDD
Ha valami negatívum lesz szem-fej tekintetében,akkor eladom és kivárok.

(#15940) GeneraL_XTX válasza Ren Hoek (#15938) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Az újabb panelokon már megoldódott ez a probléma"

rosszul tudod, bizony bőven ott van még. Nekem ezért kellett eladnom egy 2010-es panát és egy 2011-es Samsung plazmát.

(#15941) Ren Hoek válasza GeneraL_XTX (#15940) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pana Neolazma panel volt? Úgy tudom azoknál van ez az új fejlesztés. Filmnél is kijön amúgy és zavaró?

[ Szerkesztve ]

(#15942) helicon válasza GLOCK34 (#15939) üzenetére


helicon
csendes tag

Így vagyok én is vele. De mindig azt kérdezem magamtól: meddig várjak? Tavaly elött még a sima LED -re vártunk, most a 3D-re honap meg megint jön valami. Nehéz kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#15943) Ery válasza Ren Hoek (#15938) üzenetére


Ery
tag

És esetleg akkor nekem milyen TV-t ajánlanál? ebben a 130-ig kategóriába 42"-ba??
köszi előre is!

(#15944) byZsolt


byZsolt
tag

hali.
vettem egy 32" samsung Led Full HD tv-t 5 sorozatu.
Elvileg a külső HDD lejátszás miatt, meg arra gondoltam PC-re rákötöm.
Na most az ilyen tv-nek nem árt ha a PC-vel használom? vagy igazából teljesen mindegy?

HDMI-vel érdemes összekötni?

[link]

[ Szerkesztve ]

Ez Itt a .....

(#15945) z00li válasza byZsolt (#15944) üzenetére


z00li
senior tag

Egyáltalán nem árt neki ha pc-re kötöd. :N Ha tudod HDMI-n keresztül kösd össze őket.

(#15946) Cyrin válasza byZsolt (#15944) üzenetére


Cyrin
addikt

Én a 46-os tv-met sokkal többet használom monitorként, mint tv-nek, szóval csak nyugodtan...

(#15947) byZsolt


byZsolt
tag

oké, köszönöm. akkor rákötöm.

Ez Itt a .....

(#15948) vlevi válasza byZsolt (#15947) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nyugodtan rákötheted. Csak arra figyelj oda, hogy vagy kapcsold be a játék módot, vagy nevezd el azt a HDMI csatlakozót PC-nek. Ha nem így teszel, akkor a TV-n lévő kép kb fél másodperces késében lesz a számítógéphez. Még az egerészés is kínszenvedés ilyenkor, nemhogy a játék. Ja, és a kép élességet állítsd 0-ra, különben ronda kontúros lesz minden vonal.

(#15949) byZsolt válasza vlevi (#15948) üzenetére


byZsolt
tag

Szia.
ezt most nem értem.
HDMI-t hogy lehet átnevezni pc-nek?
Az élességet 0-ra? ok.

Ez Itt a .....

(#15950) Ery


Ery
tag

SAMSUNG PS43D450A --HD-Ready plazma
PHILIPS 42PFL4606H --FullHD 100Hz

Ezek vannak most versenyben. Szerintetek melyik lenne jobb mezei TV nézésre, illetve néha gépre kötve filmezni?

Esetleg valami jobb ajánlat 130.000-ig?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.