Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15651) Danndi


Danndi
tag

Olyantól kérdeznék, aki rendelt már a pcdreamshoptól! Szombaton megrendeltem anyáméknak az LG32LK530-at, jött is e-mail hogy vették a rendelést, de azóta semmi... kb. mikor írnak, mikor már tudják hogy van e tv?? vagy csak a szállítás miatt eggyeztetnek majd?? (én nem izgulok, de anyámék rágják a fülem)

(#15652) GeneraL_XTX válasza Danndi (#15651) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha raktáron lesz utána egyeztetnek. Addig minek.

(#15653) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony 2012-es modellek: [link]

(#15654) Dictator^ válasza nightshadow (#15648) üzenetére


Dictator^
veterán

LCD-be mindig Samu párti voltam, de ha jól hallom a Pana is nagyon durva.
LCD / LED-be mi ajánlott tölük?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15655) nightshadow válasza Dictator^ (#15654) üzenetére


nightshadow
veterán

A Panasonic plazmában erős, LCD-be szerintem gyengébb, mint a konkurencia, legalábbis én nem vennék Panasonic LCD-ét.

(#15656) ginola válasza nightshadow (#15655) üzenetére


ginola
addikt

Nincs új Sony NX?

(#15657) GeneraL_XTX válasza Dictator^ (#15654) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nemrég volt nálam pár napig egy 42e30 senkinek nem tudom ajánlani, IPS-es tv-k legalja kategória.

Az LG LW5500 kategóriákkal veri mindenben.

(#15658) GeneraL_XTX válasza ginola (#15656) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Talán jobb is ;]

(#15659) Dictator^ válasza GeneraL_XTX (#15657) üzenetére


Dictator^
veterán

Egyárban mint a LG LW5500 Samu vagy Pana pár van ami felér ezzel?

Illetve akkor most a Hz mennyire fontos? Judder effect, gép alatt playerből "javítható"

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15660) Ren Hoek válasza Dictator^ (#15659) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A lényeg, hogy a 24hz-et tudja fogadni HDMI-n. LG-k tudják. Múltkor viszont néztem egy 25p-s filmet, ott meg ezért judderelt. Szóval át kellett 25hz-re rakni és megjavult. Ha jól tudom ezek a panelek nem is 100hz-esek hanem 120hz-esek. Az US LK530 pl alapból 120hz.

Azt kéne még megfejteni, hogy pl régebbi VGA-knál/alaplapi integráltnál be lehet-e állítani ilyen alacsony hz-eket? Mert ha a VGA nem tudja, szerintem player se tudja átállítani.

Szóval fontosa a hz, de szerintem mai modellek már mind tudják ezt a valósághű mozi opciót. LG-k biztosan.

(#15661) #75912448 válasza Dictator^ (#15659) üzenetére


#75912448
törölt tag

A középkategória legjobb masinái:

LG 42LW5500(5590)
Sony KDL-40EX720
Philips 42PFL7606
Samsung UE40D6500

Nálam a minőségi sorrend is kb ez, nagyon mellélőni egyikkel sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15662) Dictator^ válasza #75912448 (#15661) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezek közül a Samu amit nézegettem már egy ideje.
A Samuban lévő 3D-ről mit lehet tudni? Fogyasztásról?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15663) nightshadow válasza Dictator^ (#15662) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samuban lévő 3D-ről mit lehet tudni?

3D-ben felezi a felbontást, 3D-ben Full HD D7000-től van.

[ Szerkesztve ]

(#15664) ginola válasza GeneraL_XTX (#15658) üzenetére


ginola
addikt

Miért jobb?

Marha jó pl az NX710.

(#15665) junior11 válasza ginola (#15664) üzenetére


junior11
veterán

Így van. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15666) psg5 válasza GeneraL_XTX (#15571) üzenetére


psg5
veterán

...és mi a helyzet plazmához képest?
Engem az érdekelne leginkább, hogy a színhűsége milyenebb és utánhúzás focimeccsnél zavaró-e (plazmához viszonyítva).

F.K.T.

(#15667) GeneraL_XTX válasza ginola (#15664) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

He? :DDD

Én azt írtam hogy jobb is hogy idén nincs EX széria, mostanában nem voltak túl monőségiek. Hogy jön ehhez az NX710? :U

(#15668) nightshadow válasza GeneraL_XTX (#15667) üzenetére


nightshadow
veterán

Te a Sony NX-re írtad (ezek szerint tévedésből), hogy talán jobb is, hogy nincs, olvasd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#15669) Nippon válasza GeneraL_XTX (#15667) üzenetére


Nippon
őstag

Milyen input lag-ja van az LW5500-nak?

(#15670) ginola válasza GeneraL_XTX (#15667) üzenetére


ginola
addikt

Olvass vissza szerintem, mielőtt írsz.

(#15671) GeneraL_XTX válasza ginola (#15670) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Pff EpicFail én kérek elnézést ezt benéztem :DD

(#15672) krx21 válasza GeneraL_XTX (#15657) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem dicsérted még nemrég az E30-at? Vagy most milyen LCD-d van?

(#15673) GeneraL_XTX válasza krx21 (#15672) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az E30-at visszavittem pixelhiba miatt. Meg amúgy se nagyon voltam vele kibékülve. Most egy LG42LW5500 van, az eddig nagyon bejövős,pedig mint márka eddig nem nagyon szimpatizáltam az LG-vel.

(#15674) GeneraL_XTX válasza Nippon (#15669) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Úgy 60ms jörül, vagy kevesebb, nem tudom mindenhol mást mérnek.

(#15675) junior11


junior11
veterán

Ha jól olvastam, az új Pana LCD-k 3D technológiája passzív polarizációs techn. alapul, s az a sejtésem (ugyanis kétlem hogy ők fejlesztették mikor első a plazma) hogy az IPS panellel a 3D is az LG-től fog származni...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15676) GeneraL_XTX válasza psg5 (#15666) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Színhűsége nagyon jó ( deltaE 2 alatt van) nagyon sportot nem nézek, de DigiHD alatt semmi különöset nem láttam a plazmához képest mikor belenéztem valami fociba.

Összességében meg vagyok vele elégedve bár sötétben a feketéje kicsit világít, itt hiányzik picit a plazma. Viszont: nincs cicergés, nincs villogás,nem tükröződik lehet felhúzott redőnynél is nappal nézni, nincs foszfor lag és végre nem kell aggódni a ghost/beégés miatt.
A 100hz-et is sikerült úgy belőni hogy minimálisat hibázzin, ne legyen szappanopera effekt de mégis dinamikusabb a mozgás.

A 3D meg igaz hogy látványosan kisebb felbontású, de sokkal kényelmesebb, szemkímélőbb.

(#15677) psg5 válasza GeneraL_XTX (#15676) üzenetére


psg5
veterán

Köszi a leírást.

Egyedül az utánhúzás, ami aggaszt, de úgy látom ez sem releváns.

Sőt pár hete egy rokonnál néztem meg a 46D7000-est és hát szívesen néztem rajta a teniszt is és a focit is...Bár a színe valahogy fakónak tűnt, de lehet csak nem volt beállítva rendesen.
3D-ben néztünk egy természetfilmet elefántokról, nos lehet mégis számít, hogy legyen benne 3D...
Sajnos így el is bizonytalanodtam, hogy plazma-e...

Hozzátéve, hogy mindenképpen 46" vagy feletti méret csak ami szóba jöhet, ott viszont az ár már/még sajnos mindig a plazma fele billent.

F.K.T.

(#15678) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Nagyon rövid összegzés a d7000-ről:
Digi-kábel tv egészen elfogadható minőségben nézhető.
3d filmeknél néha szellemkép látható,de igazából nagyon ritkán. Gyári filmeknél semmi negatívum,kristálytiszta,szaggatásmentes kép,mindez 55" kb2-2,5 m-ről.
Internet vezérlés távirányítóval nehézkes,sokat kell még finomítani,viszont telefonnal egész jó. :K Játékokkal még mindig gondban vagyok,mert kifeküdt a vga,így erre még várnom kell. Az biztos,hogy a legjobb eredményt eddig pc-módban lehetett elérni,legalábbis ezt tapasztaltam.A minőségi 1.4 kábel hiánya viszont gondot okoz,ez szintén tapasztalat. Nem érdemes gagyit venni!
Ami nekem a legfontosabb,hogy már több mint 2 hete hibátlanul működik,ellentétben az előző 3-tól! :DD :DD
Ár érték arányban a vt30 biztosan nem éri meg a + 140k árat,főleg,hogy "ápolgatni" kell,ami nekem nem az erősségem.

(#15679) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
A Hálószobába szeretnék egy kis led tv-t ami tudja a DLNA-t és a full hd-t.
66 cm-ben gondolkodom. milyet tudnátok nekem ajánlani?
Előre is köszi.

(#15680) igmond


igmond
tag

Sziasztok! Sony KDL-40EX720 teszt most ment phtv-n! Elég jó véleménnyel voltak róla+ ! Akinek van vele tapasztalata, hogy milyen 2D tartalommal (3D nekem totálisan felesleges) illetve milyen input laggal rendelkezik megírhatná nekem?! Inputlagról annyit hogy néztem két tesztet egyik helyen 60ms körüli másik meg 21ms. Na akkor most melyik igaz? Vagy sonynál is van panellottó, hogy nem mindegy milyen panel van benne? Ha valakinek van tapasztalata, vagy tud jobbat tvhez és xboxhoz kérem ossza meg velem! :DD

(#15681) nismoka válasza igmond (#15680) üzenetére


nismoka
addikt

21ms állítólag. Saját tapasztalat szerint teljesen jó játékra. A HX720-nak jobb képe van de drágább is, és kicsit nagyobb az input lag de az sem vészes, game módba kell rakni és kész.. :)

(#15682) Ance


Ance
őstag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem. Az ismerősöm most vett egy Sony KDL-40EX720-ast. Szolgáltatója a vidanet (kábel internet, kábel tévé).

Korábban a net még nem volt a tévére kötve, a kábeles tévé adások tökéletesen jöttek. Ma lett az internet csatlakoztatva (elmondása szerint frissítette is magát a tévé), azóta a net tökéletes, netes videók hanggal jönnek rajta, azonban a vidanetes kábelen bejövő tévé adásokon mától nincs hang (a kép tökéletes).

Ráköttettem vele egy szobaantennát, megnézte a földi digitális adást, ott jön a hang is, kép is.

Van velekinek ötlete, hogy miért ment el a hang a vidanetes tévéadásoknál???

Előre is köszi.

(#15683) igmond válasza nismoka (#15681) üzenetére


igmond
tag

Köszi szépen! Jól jön a személyes tapasztalat! Nagyon szeretnék beruházni, de 200ezer fölé nem mennék. Gondolkodtam samsungban mert a jelenlegi crt tv az, de ott mindenhol nagy inputlagról beszélnek! Korábban olvastam a pana e30 tesztet is, az is tetszett de máshol találkoztam tesztel ott lehúzták szépen és az input lag is kiderült hogy 60ms körül szóval sok! Eddig ez tűnik legjobbnak tv nézéshez és xbox!

[ Szerkesztve ]

(#15684) nismoka válasza igmond (#15683) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor siess mert az EX720 is 200 fölé megy..

(#15685) Ren Hoek válasza GLOCK34 (#15678) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Miért most milyen kábellel használod? Milyen negatívumot tapasztaltál?

Amúgy a HDMI kábelhiba tapasztalatom szerint úgy jelentkezik, hogy fehér fekete mákozás lesz a képen, ha nem viszi át rendesen az adatot. Vagy épp létre se jön a kapcsolat.

(#15686) GLOCK34 válasza Ren Hoek (#15685) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ha jól emlékszem az elsőnek Nexsus volt a neve,1.4 2m hosszban ,nekem semmit nem mondott és nem is érdekelt. 1.4,és kész.Olcsó volt. Itt a PH-n egy másik debreceni srácnak is d7000 van,beszélgettünk a géppel kapcsolatban és először ő javasolta,hogy próbáljam ki az ő kábelével mert nem igazán jó a kép az én tévémen ugyanolyan beállításokkal. 2. alkalommal már ugyanazzal a lejátszóval néztük a filmet,és volt különbség,így vettem én is egy másikat. (Audioquest Cinnamon).

(#15687) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Olcsó LED tv-t szeretnék vásárolni. Fő szempont az alacsony fogyasztás. Mivel tényleg nagyon sokat menne. A két kinézett típus:

LG 32LV3400 és a Philips 32PFL5406H.

A Philips A energia osztályos, az LG-ről nem találtam ilyet. Viszont, a maximális energia felvétele az LG-nek 80 watt szemben a Philips 85 wattjával. Szintén 80 W a max fogyija a Samsung 32D5000-nek is, ami szintén kevesebbet eszik a Philipsnél. Ezért nem tudom, hova helyezzem el az LG-t.

Tudtok erről tapasztalatot mondani, hogy az LG-nek mennyi lehet a tényleges energia takarékos fogyasztása?

Melyiket ajánlanátok a két tv közül (vagy másik márka is jó ami 100e. alatt van és ledes)? Full hd nem lényeges, hd ready bőven elég nekem.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15688) GeneraL_XTX válasza psg5 (#15677) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát passzolok. Nálam a plazma egy ideig a foszfor lag miatt kiesett. :(

(#15689) Nippon válasza GeneraL_XTX (#15674) üzenetére


Nippon
őstag

Akkor számomra használhatatlan, nekem 32"-os kéne monitornak de így... :(

(#15690) GeneraL_XTX válasza Nippon (#15689) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Monitornak vegyél monitort, a TV nem arra való.

(#15691) #03969024 válasza GeneraL_XTX (#15676) üzenetére


#03969024
törölt tag

Valami ilyesmiről beszéltem, amikor elküldtél a búsba...

(#15692) torma1981 válasza GeneraL_XTX (#15690) üzenetére


torma1981
veterán

Mert miért is? Nekem egy 40A656-os tv-m van amit monitornak használok! Tű éles a kép,jók a színek, nincs input lag még gyors mozgásoknál sem! A mai tv-k meg gondolom még jobbak!

(#15693) GeneraL_XTX válasza torma1981 (#15692) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mert az újabb TV-k tele vannak olyan felesleges képjavító algoritmusokkal ami egy monitorban teljesen felesleges. És hiába vannak kikapcsolva az elektronikájuk ezáltal sokkal fejledtebb, lassabb. Aztán meg néz a juzer hogy miért késik az egér. Konzoloknál az ilyen 60ms késést meg észre se veszed.

(#15694) torma1981 válasza GeneraL_XTX (#15693) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor a végén még a régi tv-m jobb monitornak? :-)

(#15695) dalmatoth88


dalmatoth88
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltunk JVC LT-32HG20E típusú lcd tv-t és sajnos nem tudok rajta ébresztőt állítani. Kikapcsolási időzítő megvan, még az is, hogy az egyik csatornáról átvált a másikra, ha beállítom, hogy az adott műsor kezdésekor ugorjon oda, de hogy kikapcsolt állapotából egy meghatározott időben bekapcsoljon, az nem megy. :W Van ötletetek, hogy hol kellene beállítanom? már végignéztem mindenhol...
Előre is köszönöm a válaszotokat... ;) :)

(#15696) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Szülőknek szeretnék egy 40" körüli tv-t. 2-t néztem ki eddig: 40c530 80-ért, vagy 42LD750 120-ért. Melyik a jobb? Nem igazán akarok LED-s TV-t, nekem nem tetszik, hogy szaggat mozgásnál stb. Apukám focit is néz, ezért jó lenne a normális mozgás megjelenítés. Úgy tudom, hogy ez a 2 tv régen nagyon ajánlott vétel volt. Van esetleg valami tapasztalat a 2 TV-ről? Vagy tudtok valami más jót ajánlani? A max. keret 120ezer. Köszönöm

(#15697) #03969024 válasza dudi6 (#15696) üzenetére


#03969024
törölt tag

A Samu alapkészülék, az LD750 majdnem csúcskészülék volt az LG-nél. Gondolom, használt mindkettő. A samu csak 50 Hz-es, egyébként is nagyságrendekkel jobb az LG (200 Hz). Viszont, ha még találsz LK530-at újonnan, akkor inkább... Mégiscsak jó némi gari...

(#15698) dudi6 válasza #03969024 (#15697) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi. Az LG 42LD750 outletből van és elvileg 36 hónap gari van odaírva. A 40c530-s használt de ahhoz is van 2 év gari még. LK530 az már sok, viszont néztem az 42LK450-t. Az is jó választás lehet. Most linkelt be valaki egy tesztet róla, jókat írnak. Igazából egy alap készülék kell csak a szülőnknek TV-zni. Nem baj ha a foci labda kicsit homályosan repül (50 Hz elég) csak ne ugráljon meg szaggasson mint a mostani LED-s alap TV-knél.

(#15699) #03969024 válasza dudi6 (#15698) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nézd meg, hogy ki vállalja a garit. Ha hivatalos gyári, akkor OK, ha a kereskedő, kerüld el. Nekem bevált az LD750, ha kifogástalan, akkor a szíven affelé húzna, az eszem pedig azt súgja, az a legjobb, ha én bontom ki először a dobozát. (LK450)

(#15700) Nippon válasza GeneraL_XTX (#15690) üzenetére


Nippon
őstag

Azért a 20ms körüli TV-k még jók lehetnek, arról nem is beszélve, hogy sok monitornak is eleve magas a lag-ja. Egy rendes 27-30"-os monitor kb 5-600k és játékra egyáltalán nem jó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.