Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15551) RpPRO


RpPRO
őstag

LG 32LK530 vs. Philips 32PFL4606

Ugyanaz a panelja? Melyiket ajánlanátok? Miért? Köszi.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#15552) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy , van nekem egy ilyen monitorom

http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/w2453v-pf-p37290788/termek-leiras.html#properties

és ezt szeretném összekötni a Upc-boxal azaz tv-nek használnám de teljesen külön a pctől!
Ez valahogy kivitelezhető? :R :R :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15553) z00li válasza Pro!Petya (#15552) üzenetére


z00li
senior tag

Ha van HDMI a boxon, akkor talán megoldható. De ha jól látom akkor nincs a monitorban beépített hangszóró, úgyhogy én nem sok értelmét látom a dolognak.

(#15554) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok
3d tv vásárlásán gondolkozom és két típust néztem ki. Az egyik az LG 47LW659S [link] a másik pedig a Philips Ambilight 47PFL7606H [link]. Az lg-nek láttam a 3d-jét media marktba és nagyon komoly volt mind a mélység mind a minőség tekintetében. A philipset viszont még. Tehát szempont lenne a 3d hatás és a képminsőgé. Kérdezném, hogy szerintetek a két típus közül melyiket érdemesebb választani? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#15555) vlevi válasza Ren Hoek (#15535) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A megoldás: A valósághű mozi opció, "
Valamirevaló lejátszó progikban (Media Player Classic, vagy XBMC) a kimenet frekvenciát lehet állítani a videóanyaghoz. Én is így használom, már persze, ha PC-ről nézek filmet. Alapból 60Hz-en van, de ha az XBMC 24p-s filmet játszik, akkor átállítja 24p-re a kimenetet is.

(#15556) Ance válasza qwertly (#15550) üzenetére


Ance
őstag

Egyik LCD tévé sem szól túlzottan szépen. Túl vékony a káva, hogy normális hangszórókat lehessen beletenni.

Ha ez nagyon alapvető a döntésedben, akkor az LK530-asnak esetleg jobb hangja lehet, mert vastagabb a káva. Nekem ez van egyébként, egy filmre jó, a hangerővel nincs gond, de az tény, hogy a régi 72 centis tévém szebben szól az oldalsó hangfalaival, ezért alapból erősítőre van kötve a mostani tévém.

Ha nem szeretnél erősítőt venni, akkor kis költséggel egy ilyen hangfalszettel megoldhatod a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#15557) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nah holnap délelőtt jön a 42LW5500.....igazából 2 dolog lehet, amin fennakadhat a dolog, az egyik az input lag, amásik meg a 3D minősége 2 méterről. Hát remélem a legjobbakat...

(#15558) GLOCK34 válasza GeneraL_XTX (#15557) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Sok sikert hozzá!
Kíváncsi leszek mennyire jön be a passzív 3d.

(#15559) GeneraL_XTX válasza GLOCK34 (#15558) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A 3D annyira nem érdekel, de az aktív megoldás annyira nem jött be a plazmánál. Számomra túl sötét volt a kép, és a villódzást is éreztem, egy idő után fárasztotta a szemem, ingert éreztem hogy levegyem.

Mondjuk elsődlegesen 2D megjelenítőnek vettem, jó színhűség, nem felhősödik, IPS-hez képest mély fekete, minimális elmosódás, szabályozható 100hz.

A kalocsai cégtől rendeltem úgyhogy fizetés előtt megvizsgálhatom, elég alaposan meg is teszem ezt, nem szeretnék pixelhibás vagy túlságosan felhősödő példányt(mondjuk utóbbi nem jellemző IPS-nél) elegem van már a nyüglődésből. :O

(#15560) #75912448 válasza GeneraL_XTX (#15557) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tesómnak ilyen van. 0, azaz nulla felhősödés. Egy icipici bevilágítás, nem zavaró, szerencsés volt vele. 2 méterről néztem rajta Avatar BD-t, nagyon meggyőző, kategóriájában nincs ellenfele.

(#15561) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!
Az mit jelent egy tv-nél, hogy 50Hz-es vagy 100Hz-es? Szemmel látható külömbség van közöttük?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15562) #09634560 válasza wertigo1984 (#15561) üzenetére


#09634560
törölt tag

A képfeldolgozási frekvenciát. Az LCD-knél a 100 Hz pl. dupla értékű mozgásfelbontás-növekedéssel jár. Sportmüsoroknál,akciófilmeknél ideális de szappanoperaszerűvé is teheti a jelenetet.

(#15563) nightshadow válasza wertigo1984 (#15561) üzenetére


nightshadow
veterán

(#15564) wertigo1984 válasza #09634560 (#15562) üzenetére


wertigo1984
őstag

tehát valami olyasmi, hogy ugye a mozifilmek 26 fps-el készülnek, ami picit lassabb mozgássebességet jelent, viszont pl élő műsoroknál 30-60 fps a sebesség?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#15565) #09634560 válasza wertigo1984 (#15564) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,veheted 100 FPS-nek, persze bizonyos kitételekkel és a PAL-nak 50,az LCD sajátfrekvenciája pedig 60 FPS, de a mozgásmegjelenités teljesen más,ajánlom a geeks.hu cikkeit és a mozgásfelbontásról a motion blur vagy a motion resolution -ra való google-keresést.

[ Szerkesztve ]

(#15566) Nippon válasza vlevi (#15555) üzenetére


Nippon
őstag

Ezt pontosan hol lehet beállítani a Media Player Classic-ban?

(#15567) faklyasgyuri


faklyasgyuri
csendes tag

Szerintetek egészséges egy Samsung LCD tévének, ha az antennakábelét folyton ki be húzzuk, egyszer antennára kötjük, egyszer meg kábeltévére?

(#15568) Ren Hoek válasza faklyasgyuri (#15567) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Biztos lehet kapni valami jelváltó kütyüt. Annyi ilyen van a piacon. (Egy doboz, amibe bemegy a kábeltv és az antenna és kijön egy kábel ami megy a TV-be, van rajta egy kapcsoló)

gyakorlatilag házilag is meg lehetne csinálni szerintem egy kapcsolóval.

Csak azért mert kényelmetlen állandóan ki be húzogatni, és akár elhasználódhat az anyag is és szétesik az egész. Voltam már így antenna véggel.

[ Szerkesztve ]

(#15569) Ren Hoek válasza faklyasgyuri (#15567) üzenetére


Ren Hoek
veterán

[link]

Bocs lejárt. Kis keresgéléssel megleltem. Kemény 110 Ft :D

(#15570) kerekfej válasza wertigo1984 (#15561) üzenetére


kerekfej
addikt

Érdemes vigyázni vele, mert mindenféle marketingértéket szeretnek a gyártók kiírni az adatlapra.

(#15571) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nah megjött a 42LW5500.

Reggel aztán beugrott hogy az alapos vétel előtti próbából nem lesz aztán semmi, végül be is igazolódott amit gondoltam, mert a tv sajna jég hideg lett mire ideért, így nem igazán akartam beüzemelni a páralecsapódás miatt:(

No mind1 a kiszállító srác biztosított h 3 napon belül hozzák az újat viszik a régit ha bármi gond van. Sok jó tapasztalat van a kalocsiakkal e fórumon is úgyhogy megbízom bennük.
Minden plusz cuccot (5 szemüveg/scart/usb/hdmi kábel) hiánytalanul megkaptam, a gyári LG garilevél is normálisan le lett pecsételve szóval ilyen tekintetben eddig jók voltak.

(#15572) Zeds4U


Zeds4U
csendes tag

Üdv

Tegnap meghalt a régi CRT-s TV-m, s az a kérdésem ez így működik-e:

T-Home IPTV-m van, Cisco ISB2001 box-szal, erre szeretném rákötni (ha majd megvettem) az Asus VE228H Monitort ( http://www.asus.hu/Display/LCD_Monitors/VE228H/#overview ) HDMI kábellel (Kolink KKTMHH02), mintha tv lenne.

A hang javítása érdekébe, majd veszek hozzá egy 2.1es hangrdsz-t - amit a monitor 3.5mm jack audio out porthoz kötök.

Ez így működik?
Ha nem, miért?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15573) z00li válasza Zeds4U (#15572) üzenetére


z00li
senior tag

Szerintem működnie kellene.

(#15574) vlevi válasza Nippon (#15566) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Teljes képernyős beállításoknál.
Bocs, de most képet nem tudok küldeni.

(#15575) attamero81 válasza faklyasgyuri (#15567) üzenetére


attamero81
senior tag

Mivel az új generációs LCD tv-k tudnak mindenféle antenna jelet kezelni,ezért egy közösítő elég amibe bele teszed a kábel és antenna vezetéket.Ez így néz ki.Mind két oldalba bele teszed a kábeleket és bedugod a TV-be.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15576) ezso válasza Hellas (#15482) üzenetére


ezso
tag

Tartós és portaszító. Pontos időt nem tudok mondani, mert eladom a tv-ket, nem tartósan használom. Gyakran van, hogy a burkolóanyag dörzsöli meg kicsit a kávát és ezekre a hajszálkarcokra jó megoldás.

Ja puha papírzsepit használok, a felvitelhez és száradás után szintén új pzs-vel törlöm tisztára.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#15577) ezso válasza kerekfej (#15485) üzenetére


ezso
tag

Nekem - mint írtam - több száz tv-nél bevált. Nem muszály hinni benne.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#15578) Danndi


Danndi
tag

Anyáméknak nézek tv-t, két típus között vacilálok:
- LG 32LK530
- Philips 32PFL4606H

LG felé hajlok, viszont azt csak rendelésre tudnák az extrem digitálba, meg nem tudom egyáltalán tudnak e szerezni :U
Esetleg valaki valami alternatíva??

(#15579) RpPRO válasza Danndi (#15578) üzenetére


RpPRO
őstag

Tegnap ugyanezt kerdeztem, arra sem jott valasz. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#15580) Lehiñito válasza Danndi (#15578) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali!
Én biztos hogy az LG-t venném.
Ha nem tudnak beszerezni az edigitálnál nézd meg a PcDream-et, kalocsai cég, elég sokan ajánlják őket ezen az oldalon.

Ez neked is szól RpPRO.

[ Szerkesztve ]

(#15581) Sanyabá válasza Ren Hoek (#15569) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem van ilyen LG tévéhez,ha bedugom a két kábelt,semmi sem jön.Így marad a külön-külön dugdosás. Ennyi pénzért ne is várj csodát!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15582) Rubelly válasza Sanyabá (#15581) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Esetleg ezek közül valamelyik?
Talán kisebb a csillapításuk.

(#15583) dh66e válasza Ren Hoek (#15569) üzenetére


dh66e
veterán

Csak akkor ajánlj valamit ha azt ki is próbáltad. :) Ez nem olyan egyszerű mint sokan elképzelik.Cca 5k körül vannak működő képes alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#15584) elekesb


elekesb
tag

Sziasztok!

A probléma a következő:

Bedugom a külső vinyót a pc-be, aztán átmásolom a dvd filmet . aztán visszadugom a tv-be/ USB/ . A méretén nem veszít, de a felbontás, és a minőség csökken.

Mi lehet a gond?

06705873585

(#15585) Ren Hoek válasza dh66e (#15583) üzenetére


Ren Hoek
veterán

SCART-os volt ilyen kapcsolós és ment. Ennyire bonyolult lenne a kapcsolás?

(#15586) dh66e válasza Ren Hoek (#15585) üzenetére


dh66e
veterán

Bonyolult,mert meg kell oldania a szerkezetnek a tápellátást és a zavarok kiküszöbölését.A kábeltv ill a föld digitális vételnél ez elég lényeges dolog.
[link] és [link]
Fontos tudnia az illetőnek hogy a tv készüléke kiadja az 5Voltot vagy sem.
Esetleg vannak olyan erősítős szobaantennák amin van antenna bemenet is,de az is kapcsolós módszer.Nekem is ilyen van itthon, de -nem próbáltam ki hogy működik e a dolog inkább dugdostam amikor kellett- már nem használom csak végszükség esetén( pl.elszáll a ktv rendszer).

[ Szerkesztve ]

(#15587) qwertly válasza Ance (#15556) üzenetére


qwertly
addikt

Szai!Köszi a választ sajnos csak most tudok válaszolni :B igen fontos szenpont a jól hangszórók és a felhasználóbarát :DDD konstrokció.Egy nyugdijasnak lenne aki valamikor zenész volt igy igen kényes a tv hangjára de ugyanakor nem nagyon ért a müszaki dologhoz.Igy olyan jöhet szóba amely távirányiró megnyom és már megy is a tv és jól is szól.Igy az egyik nagy áruházban látam a LG 42LK530 tv igaz 150ezerétt + ehez lenne egy olyan hangszóró bár amelyet nem kell + még bekapcsolni hanem amikor bekapcsolja a tv a külsö hanszorók is müködjennek.

(#15588) piano1968


piano1968
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 9705-ös tv-énk amiben úgy tűnik le van tiltva az Ambilight. Nem jelenik meg a menüben és nem reagál a tv-én lévő gombra sem. Szerintetek be lehet ezt valahogy kapcsolni a szervíz menüben? Ha igen akkor oda milyen kóddal lehet bejutni?

(#15589) attamero81 válasza piano1968 (#15588) üzenetére


attamero81
senior tag

Ha samsung tv-d van akkor ezzel tudsz belemeni:
stanby állapotban "info-menü-mute-power" kb 2 másodperc alatt kell végig nyomni.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15590) moonguru válasza attamero81 (#15589) üzenetére


moonguru
őstag

Az rendben hogy bejut, de vajon mit állít át? :)

És utána vajon fog működni a TV-je?

Monitor Guru!

(#15591) piano1968 válasza attamero81 (#15589) üzenetére


piano1968
csendes tag

Ez philips tv egyébként.

(#15592) laszlo168 válasza piano1968 (#15588) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ezzel is megpróbálhatod.

062596 majd i. /info gomb/ egymás után.

(#15593) attamero81 válasza piano1968 (#15591) üzenetére


attamero81
senior tag

Ez nem derült az infóból.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15594) ernest1000


ernest1000
csendes tag

Sziasztok nekem az lenne a kerdesem,hogy van egy samsung tv.em le32c530
es hogy tudnam ell erni hogy vigy a avis filmekett usb-roll.
Akinek van otlete az irja ma meg nekem erre az emailre dame@gmail.hu elore is nagyon szepen koszonom. :((

(#15595) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hali! Nalam olyan jelenseg lepett fel 2ev utan,hogy a samsung 40b650esemen eszrevettem ket havany fatyolcsikot amikor gyorsan pasztaz a kamera....

Kepet mellekelek,hogy nezz ez ki :

Mint ahog yitt is lathato ilyen van,de csak amikor gyorsabb kamera mozgas van...amikor egy szimpla kep van akkor nem lathato,vagy csak nem veszem szre...ez mitol van iletve ezt meg lehet szüntetni?

Minden közelepen levo zavaro dolgot kikapcsoltam,tehat nem lehet interferencia vagy semmi ilyesmi.

Örülök minden egyes ötletnek...köszi.

(#15596) Scoobyka


Scoobyka
addikt

#9083 és #9084eshez hasonlo a problemam akkor ez normalis jelenseg?

(#15597) attamero81 válasza ernest1000 (#15594) üzenetére


attamero81
senior tag

Mikori a tv-é?Ha 2010-es szoftver van rajta akkor felejtsd el.Nekem 2011-es van rajta és viszi.Bár néha van olyan avi formátum amit nem visz.Ha érdekel akkor segítek benne!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15598) Nippon válasza vlevi (#15574) üzenetére


Nippon
őstag

Megvan, köszi! :)

attamero81: Az Ambilight-ből egyértelmű, hogy Philips :U

[ Szerkesztve ]

(#15599) attamero81 válasza Nippon (#15598) üzenetére


attamero81
senior tag

azóta már vettem az adást!!! :R

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15600) nightshadow válasza Scoobyka (#15595) üzenetére


nightshadow
veterán

A jelenséget "banding"-nek hívják [link], nem tudsz vele mit csinálni. Ugyanolyan feature, mint a clouding, vagy a backlight bleed.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.