Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14751) franc0


franc0
őstag

Srácok, hol lehet még jó áron LG 32LK450-hez jutni? Az utóbbi napokban az árak kicsit elszabadultak...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#14752) 15115 válasza franc0 (#14751) üzenetére


15115
tag

Itt és itt

Lehet, sőt biztos, hogy van olcsóbb. Szét kell nézni. Esetleg LG outlet-ben

[ Szerkesztve ]

(#14753) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Valaki a 14726-ra?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#14754) 15115 válasza mert_csokis (#14726) üzenetére


15115
tag

A bios végigmegy utánna semmi vagy egyáltalán semmi?
7/xp?
A gép látja a tv-t?

Kezdjük inkább az elején.

A kimenetet átállítottad tv-re win alatt (lehet több verzió is, extended, dual...)?
Hangot ad, tehát észleli. Ha eddig volt, akkor valamit telepíthettél és az óta nincs, valószínű videókártya driver.

(#14755) Scoobyka válasza nismoka (#14749) üzenetére


Scoobyka
addikt

akkor mit erdemes venni?....150-160 ertekben? d6000? a lenyeg,hogy s-pva paneles legyen es 40 colos...vagy ha lg akkor 100hzes es a belso media lejatszi is legyen patent....

(#14756) mert_csokis válasza 15115 (#14754) üzenetére


mert_csokis
senior tag

A bios gondolom végigmegy a háttérben (nem látom a tv-n), hiszen a win betölt.
Semmilyen változás nem történt.
Se hardver, se szoftver szinten. Szoba felújítás volt, emiatt szét lett szedve a rendszer.
Amióta újra összeraktam, azóta rossz.
A tv mód jó, tehát tévézni tudok vele. Még rádiót hallgatni is.
Egyszerűen pc monitorként nem látja, hiába jelölöm ki menüben, mindig azt írja, hogy nincs video jel.
De ahogy írtam, nemcsak a vga-n, a hdmi-n keresztül sem látja. Kölcsön kábel sem oldotta meg.
Egyébként xp van a gépen, de ennek nem sok köze van a dologhoz.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#14757) Petyás


Petyás
tag

Milyen alapvető különbségek vannak a Samsung és az LG belépő kategóriás SMART szolgáltatásaiban? (D5700, LV375S)
Köszönet!

(#14758) Ren Hoek válasza diegho (#14733) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Van egy LG 42LE4500 kb fél éve használatlanul félredobva a sarokba (túl nagy, ezért nem használom, de az is lehet, hogy mégis használni fogom, ha már ingyen van),"

Hát ilyet se hallottam még, hogy őszinte legyek :D Azért nem szar TV az, ahhoz hogy a sarokban porosodjon...Mennyire örülnék, ha ilyen cuccokat csak úgy a sarokba vághatnék :D Talán megbocsájtható bűn, hogy túl nagy :DD

[ Szerkesztve ]

(#14759) BBéci válasza Scoobyka (#14755) üzenetére


BBéci
titán

Az S-PVA panelhez szerencse kell.

Ren Hoek
Nálam is hónapokig félre volt dobva egy Pana DT30, mert volt másik, ami nagyobb és szebb képet adott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14760) Ren Hoek válasza BBéci (#14759) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát persze aki megteheti miért ne? :D Itt csak azon csodálkoztam, hogy azért nem használni valamit mert túl nagy? Persze ízlések és pofonok. Apám is folyton ezzel jött, hogy túl nagy lesz a 42 col 2.5 fél méterre meg minekaz, jó a 32 col is már az is túl nagy. Aztán végül nem bánja.

(#14761) BBéci válasza Ren Hoek (#14760) üzenetére


BBéci
titán

Egy pillanat!
A DT30 csak 32 colos volt, részben amiatt tettem a kanapé mögé, amit néztem, használtam, az 50, de egy 65-ösnek jobban örültem volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14762) 15115 válasza mert_csokis (#14756) üzenetére


15115
tag

Egyszerűen ki lehet próbálni, hogy jó e!

Kötsd össze úgy, hogy fix tudod tv-n hol van. Majd ez után bekapcs tv, csatorna a gépre, majd bekapcs számítógép (vagy újraindíítás) és ha nem látob se a bios információt se a rendszer töltődését, akkor valami elromlott, és nem pedig beállítás.

Ha elromlott akkor lehet (általános esetben) videókártya, tv vagy valamelyiken a csatlakozó mondta be az unalmast.

Ha viszont látod tv-n a boot screen-t (betöltő képernyő, sokak által tudott xp idnulási animációja), akkor csak a videókártya beállításában van a hiba. Az gyorsan és könnyen orvosolható.

(#14763) SaitoX


SaitoX
tag

Én is Samsung TV-t szeretnék venni, pont azért mert S-PVA, de már többször is olvastam hogy többféle panel van benne, most ez mi a franc? Mégis mit raknak bele, azt ne mondjátok hogy valami TN-t :Y , mert akkor már inkább veszek LG-t...

(#14764) diegho válasza Ren Hoek (#14758) üzenetére


diegho
nagyúr

kb 3 napot ment, azóta áll, de az is lehet, hogy használom ezt egy darabig és majd később veszek valami 32-es 100hz-eset.

(#14765) bibe válasza bibe (#14745) üzenetére


bibe
csendes tag

Az LG lv4500-as sorozaton kívül van más 100Hz-es NEM SmartTV? Viszont a 24p módot ebben nem látom.
Vagy ha nem LG LV4500, akkor van valami alternatíva +-30ezres tartományban? (az se baj, ha smart, legfeljebb nem fogom használni azt a részét. :) )

Köszi.

(#14766) nightshadow válasza bibe (#14765) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem Smart: LG 42LK530

Ezek Smart alternatívák: 40D6000, 40D6100

[ Szerkesztve ]

(#14767) McCoy20


McCoy20
tag

Most a Samu mely modelleknél lottóztatja a leendő vevőt S-PVA panellel?

(Ez amúgy milyen magatartás már nem azért??? Elküldi a tesztelőknek az S-PVA-sat, dicsérik agyba főbe, mikor meg megveszed akkor meg kapsz valami "szutykot"... :(

(#14768) csimpok válasza McCoy20 (#14767) üzenetére


csimpok
aktív tag

A CPT (Chungwa Picture Tubes) paneles D6500-ról lehet tudni valamit? Ez S-PVA paneles?

[ Szerkesztve ]

(#14769) McCoy20 válasza csimpok (#14768) üzenetére


McCoy20
tag

Én is a kollégáktól várnék választ, hogy most akkor mely modelleknél van ez a lottó? És hogy miként azonosítható be (talán tipus számból)?

(#14770) csimpok válasza McCoy20 (#14769) üzenetére


csimpok
aktív tag

Egyébként ez a "panellottó" máshol is megvan, pl amennyire tudom az Ipad-ekbe és Iphone-okba is több helyről gyártanak kijelzőket, és volt is teszt erről hogy összehasonlítottak különböző gyártási idejű Iphone-okat és egyiknek jobb volt a kijelzője, másiknak rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#14771) Terence Hill válasza csimpok (#14768) üzenetére


Terence Hill
csendes tag

Szia!
Ezzel kapcsolatban korábban ezeket találtam:
http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html
a cikk hivatkozik erre az oldalra:
http://www.digitalversus.com/panel-switching-samsung-tvs-we-know-so-far-n15170.html

(#14772) nightshadow válasza csimpok (#14768) üzenetére


nightshadow
veterán

Az S-PVA panel az a Samsung-Sony által közösen gyártott panel (ez a legjobb), a Chungwa Picture Tubes pedig egy taiwani panelgyártó.

(#14773) McCoy20 válasza csimpok (#14770) üzenetére


McCoy20
tag

Ja, gondolom nem ők az egyetlenek, de azért basszzus... Samu akkor kb mindenkinek monitor meg TV jut eszébe először, és nem képes saját panellel ellátni a készülékeit...
Volt nemrég egy Samu noti teszt, és WD vinyó volt benne... hát NC

(#14774) james008bond válasza McCoy20 (#14773) üzenetére


james008bond
őstag

Reménykedjünk: talán mindenből a legjobbat...? :B

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14775) SaitoX


SaitoX
tag

Utánaolvastam a panel lottónak, hát ez elég szomorú... van szerintetek olyan bolt ahol ki lehet bontani és megnézni, mielőtt megveszem, hogy milyen panel van benne? Ill ha nem Samsung akkor kérni másikat? Mert ha nem, és tényleg ennyire vegyes, szerintem inkább keresek valami megbízhatóbb gyártót, csak nem tudom mi mást érdemes.

(#14776) Petyás


Petyás
tag

Szerintetek a Samsung le akarja égetni magát?
Gagyi panelokat szerel a tévéibe?
Nyílván van különbség egyik és másik között, de nem biztos, hogy mindenki észreveszi.
Én azt is el tudom képzelni, hogy ugyanannak a gyártónak is van jobb és rosszabb panelja.

Valaki esetleg? [link]

[ Szerkesztve ]

(#14777) diegho válasza Petyás (#14776) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha a monitoraikból indulok ki, akkor már régen leégette magát. 3at vettem, abból 3 úgy búgott, hogy nem lehetett megmaradni mellette, a 4.-en meg a szürke úgy vibrál, hogy fáj tőle a szemem. Made in romania mind a 4.

(#14778) #03969024 válasza SaitoX (#14775) üzenetére


#03969024
törölt tag

Csak a nagyoknál lehet igazán esélyed, bár MM pólus nem engedte, persze mindenütt Samu paneles a bemutató darab, a raktárban + egész más van. Én vettem inkább LG-t.

(#14779) SaitoX válasza Petyás (#14776) üzenetére


SaitoX
tag

Digitalversus-on elég részletesen olvashatóak a különbségek a 2 panel között:
az MVA (CMO) panel mindenben rosszabb, mint a rendes Samsung...
Nekem pl. játékkonzolhoz is kellene, így fontos az input-lag, és a ghosting, na most az MVA panelesnek 20 ms a válaszideje, a rendes S-PVA-snak 13, ez máris egy óriási különbség... (és még az input-lag is rosszabb persze)
Arra lennék még kíváncsi, hogy mekkora eséllyel kap az ember tényleg S-PVA-t, 50% esély megvan rá legalább?...
lancerboy: azt hiszem én is LG-t veszek inkább így, (a jobb kontraszt miatt akartam Samsungot), ott legalább nincsenek ilyen gondok, és az IPS panelről egyébként is sok jót lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#14780) prmcsk


prmcsk
addikt

Szakik...

Komoly segítség kéne a hozzáértőktől...

Lecserélném az 50"-os plazmámat, de melyikre ? :B

Panasonic TX-P55VT30E
vagy
Samsung UE-55D8000 YS

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#14781) BBéci válasza prmcsk (#14780) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel a kérdéssel a Plazmatévé topikban kellett volna előállnod.

Nem lehet vitás, a ma kapható legjobb képminőségű tévé a Panasonic VT30, ezért nem érdemes tovább gondolkoznod a vásárláson. Hajrá!

Esetleg megkérdezheted Ed Parker fórumtársat, Ő az említett D8000-ről váltott VT-re és madarat lehetne fogatni vele, annyira boldog.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14782) james008bond válasza Petyás (#14776) üzenetére


james008bond
őstag

Ha nem veszi észre mindenki és mégis egy árban adja a minőségibb darabot ugyanolyan típusszám alatt, az nem átverés? Lehet, hogy nem égeti magát, de simán átveri a vevőit. És mi az, hogy a felhasználó nem veszi észre? Így akár hibás, selejtes darabot is el lehet adni, hisz nem biztos, hogy azt a funkciót 100-ból 95 tulaj fogja használni, így csak annál az 5 szerencsétlennél fog kiderülni, h valami nem stimmel? Ez így nagyon nem kóser, szerintem!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14783) prmcsk válasza BBéci (#14781) üzenetére


prmcsk
addikt

Köszi a választ és megkeresem az említettet... ;]

Mivel az egyik kiszemelt plazma, a másik LED nem tudtam eldönteni, hogy hova írjak.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#14784) Scoobyka válasza SaitoX (#14779) üzenetére


Scoobyka
addikt

Azert az amva annyira nem rossz nekem 40b650esem van auo panelos...meg vagyok vele elegedve..ha nem doglik be akkor sokaig marad...input lag sem gaz...szoval sova lehet jobb,de az auo sem rossz...cmo-tol viszont mar felnek...

(#14785) SaitoX válasza Scoobyka (#14784) üzenetére


SaitoX
tag

De ezekbenen a verziókban nincs AUO paneles, tudtommal, legalábbis még sehol nem olvastam róla... csakis CMO[Chi Mei Optoelectronics] (ami MVA) vagy pedig a rendes S-PVA panelos... tényleg az arányokra lennék kíváncsi, mennyi esélye lehet az embernek, hogy igazi Samsung, S-PVA-t kap, de erről sajna nem találok info-t.

(#14786) bibe válasza nightshadow (#14766) üzenetére


bibe
csendes tag

Köszi.
Van érdemi különbség a 6000 és a 6100-es Samu között?
És 6000-es samu vagy 5500-as LG?

A nem LED-es modelleket megvenni, szerintem, nem éri meg, mert nem fejlesztik őket. Vagy nincs igazam?

Tudom, hogy nehéz eset vagyok... :)

(#14787) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok... LG TV-ket néztem ki:
42LW4500
42LW5500
42LW5590
42LW650s / 42LW659s (ha nagyon akciós :) )

Nem tudtok valahol ezekre a TV-kre akciót?

Köszi előre is!

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#14788) nightshadow válasza bibe (#14786) üzenetére


nightshadow
veterán

Van érdemi különbség a 6000 és a 6100-es Samu között?

Ha jól tudom, akkor csak a PVR (Personal Video Recorder) a különbség. Érdemes ezt elolvasni: [link]

A nem LED-es modelleket megvenni, szerintem, nem éri meg.

Ha az embernek korlátozottak az anyagi forrásai, akkor 125k-ért nincs jobb a 42LK530-nál.

(#14789) james008bond válasza bibe (#14786) üzenetére


james008bond
őstag

Ha már megvetted, nem mindegy, fejlesztik-e vagy sem? Az adott készüléket ( amit megvettél ) már nem fogod tudni "tuningolni", mint pl a pc-t...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14790) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok,
102-es képátlós full hd lcd-t nem meredek monitorként használni?
Valakinek van esetleg valós tapasztalata?
Netezni, olvasni rajta mennyire lehet kényelmes?
Egy Samsung LE40D503-as modellről lenne szó.
Infót nem túl sokat találtam róla.
Érdemes foglalkozni vele?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#14791) Mlnr To'm válasza mert_csokis (#14790) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nem meredekebb mint egy 46"-oson amit én használok. Szerintem tök jó.

(#14792) mert_csokis válasza Mlnr To'm (#14791) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Köszi a választ.
Te milyen távolságból használod?
Mert nálam szinte előttem lenne. Kérdés mennyire látnám át a teljes képernyőt, kellene forgatni a fejem, ésatöbbi.
Az olvasás hosszabb távon milyen rajta?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#14793) Djfles


Djfles
csendes tag

Sziasztok!
Vettünk egy UE-40C6000 LED TV-t és minden remekül működik, kivéve a pc-ről történő lejátszást. A kép pár másodpercenként érezhetően belassul, belaggol. Levettük a felbontást 1080p ről 900p-re (ez a laptop nativ felbontása) de hasonló az eredmény. Kicsit javult. A laptopon minden jól megy, szóval a gép biztos hogy elbirja (vga támogatással 20%on van a proci, anélkül pedig 60%on). Több filmet is megnéztünk. Blue-ray, sima mov, mkv, m2ts. Van esetleg valami tippetek? A HDMI kábel 1.3-as és elég jófajtának tünik.

(#14794) moltam88 válasza Djfles (#14793) üzenetére


moltam88
tag

Lehet ugyanaz a problémád mint nekem volt, mégpedig: a filmek 24Hz-esek, de a tv-re 50 vagy 60 Hz-es jelet tudsz küldeni a PC-ről.

Én a következő módon nagyjából kiküszöböltem a jelenséget.

(#14795) Goose-T válasza Djfles (#14793) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem úgy lehetne javítani rajta, hogy a Windows-on a monitortípust átállítod általános VGA-ra eszközkezelővel, a frissítési frekvenciáját pedig 72Hz-re teszed (3x24). A monitortípust csak akkor kell áterőszakolni, ha alapból nem jelenik meg a választható frissítések között a 72Hz. A tévé elvileg 100Hz-es, tehát működnie kell ilyen frissítéssel is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14796) Mlnr To'm válasza mert_csokis (#14792) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Előttem van egy nagyobb íróasztalon. Meg kell ugyan szokni, de nem kell nagyon forgatnom a fejem. Olvasni híreket szoktam csak, semmi problémát nem okoz. De egy könyvet nem kezdenék el rajta, bár egy kisebb monitoron se.
Szimpla böngészéshez jó.

[ Szerkesztve ]

(#14797) justaview


justaview
őstag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Egy ismerősöm 40"-os TV-t venne max. 200ezerig. Én pár éve vettem egy Samsung 40B650-et, akkor az volt a best buy, és akkor még rendesen benne voltam a paraméterek ismeretében, + a leggyakoribb hibákban.

Ma mit javasolnátok ebben az árkategóriában (Samsungon belül maradva), amennyiben a képminőség a fontos és nem a beépített extra funkciók (médialejátszó, internet, stb.) ?

Ebben az árkategóriában ki lehet fogni S-PVA paneles TV-t, vagy felesleges erre játszani, nem fog összejönni.

És ha nem Samsung? :)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14798) oszy


oszy
veterán

Sziasztok!

Feltettem pár napja itt egy kérdést, miszerint kellene egy LG LD420-as tévét avihoz okosítani RS232 kábellel. Ezt megkérdeztem az LG topicban is, de azóta sem kapok választ! :( Viszont meg kellene csinálni pár napon belül, mivel akkor nem sikerült mikor hívtak.

nem tudom melyik program való hozzá és pontosan mit kell csinálni.

Ha tudtok segíteni tegyétek meg legyetek szívesek! KÖSZÖNÖM! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14799) BBéci válasza prmcsk (#14783) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, az első típus láttán elhomályosult a látásom a feltoluló kellemes emlékektől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14800) BBéci válasza moltam88 (#14794) üzenetére


BBéci
titán

Miféle PC az, amelyik nem tud kiadni 24 hertzes jelet? 3 éves laptopom is képes rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.