Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15201) pls111


pls111
csendes tag

Nekem is lenne egy kérdésem. Rossz a szemen, a távoli TV és a közeli monitor miatt állandóan cserélgetnem kell a szemüveget. PIP-es TV-t keresek, Mindegy, hogy LCD vagy LED csak oda tudjam tenni a számítógépes kép sarkába a TV képet, és ha nem túl nagy igény, fel tudjam cserélni, hogy melyik legyen a fő kép, és melyik a kicsi, továbbá értelemszerűen a hangnál választani tudjak, melyiket szeretném hallgatni.

Eddig csak Samsungban találtam PIP-est, de részletes leírást arról nem, hogy a PIP melyik bemenetekről megy, melyik a kis kép, melyik a nagy, és mi van a felcserélhetőséggel, meg a hanggal. Valahogy ez a leírásokból kimarad. Rákérdeztem a Samsung képviseletnél, de nem kaptam kimerítő válasz. (Vagy nem tudta a válaszadó, vagy nem akarta bevallani, hogy van olyan, amit egy Samsung készülék nem tud....)

Egyébként LG párti vagyok, mert rossz a tapasztalatom a monitorok terén a Samsung pixelhibákkal. De az LG típusok közt a kereső nem hozott ki PIP-es találatot.

Nagyon drága TV-t nem akarok, olyan 1000 - 1100 Ft/képátló centiméter körüli összeget szántam rá.

Van valakinek valamilyen tapasztalata, javaslata, adata ebben?

Köszi!

(#15202) vlevi válasza Ren Hoek (#15200) üzenetére


vlevi
nagyúr

"LG LK530-ra hogyan tudok rákötni egy Logitech X-530-as 5.1-es hangfalszettet?"
Ennek nincs optikai, vagy coax 5.1-es bemenete, csak sima analóg, igaz? Mert akkor sehogy.

(#15203) Ren Hoek válasza vlevi (#15202) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nincs... Akkor marad a PC. Vagy valami átalakító kábel esetleg? Amúgy még nem vettem meg. 14-ért tudnék venni egy ilyen szettet, de ha van jobb ötlet... TV-hez, pc-hez is lenne. A lényeg, hogy a filmeknél az 5.1 kijöjjön rendesen. (Nem kell 800 ezres házimozi, 15 ezer max a keret. Most egy 2.1-es van rajta és tökéletes az is, csak nem térhatású)

[ Szerkesztve ]

(#15204) vlevi válasza Ren Hoek (#15203) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs átalakító. Legfeljebb valami aktív elem, mert a DTS hangot dekódolni kell.
De akkor az már nem 15 ezer.

(#15205) Ren Hoek válasza vlevi (#15204) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nincs problem, csak akkor be kell szereznem 3x3 méter jack hosszabbítót :/

(#15206) Fejlesztő13 válasza pls111 (#15197) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Tudom és inkább nem is veszek csak ha esetleg egy próba idejére szerzek akkor majd kipróbálom. Úgy vagyok vele, hogy ha már SMART akkor szívesen kipróbálnám de végül is nem olyan fontos. Inkább egy jó hangfal párra gyűjtök pénzt, hogy meglegyen az igazi mozi élmény hiszen már csak az hiányzik.

(#15207) nismoka válasza Khaosz55 (#15196) üzenetére


nismoka
addikt

A bx420 viszi az mkv t.

(#15208) ludla


ludla
őstag

Sziasztok!
Szeretnének anyámék tv-t vásárolni és nehéz dönteni hogy melyik legyen ebben tudnátok tanácsokat adni?
Az http://www.elektrooutlet.eu oldalon lenne vásárolva, és annyi a kikötés 100-109cm átló között, ne fogyasszon sokat, legyen benne Mpeg4 tuner CI modullal.
Amit mi kinéztünk.:
LG 42PJ250 PLAZMA
SAMSUNG LE40B620R3W LCD
LG 42PT353 PLAZMA
:R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15209) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#15173) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Erre vki?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#15210) Khaosz55 válasza nismoka (#15207) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tuti ?

mivel én az adatlap alapján azt olvastam róla, hogy nem .

[link]

(#15211) nismoka válasza Khaosz55 (#15210) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, csak a DTS hangsávot nem szereti az mkv--ban.

(#15212) joci66 válasza ludla (#15208) üzenetére


joci66
tag

Szerintem Panasonic 42C3 plazma 100000 két év garancia
Panasonic 42U30 plazma 120000 őt év garancia
és panashoop.Az electroqutlet szerintem csak 6honap garanciát ad max egy évet.

[ Szerkesztve ]

(#15213) Goose-T válasza ludla (#15208) üzenetére


Goose-T
veterán

A plazmatévé és a kevés fogyasztás egymást kizáró fogalmak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15214) ludla válasza Goose-T (#15213) üzenetére


ludla
őstag

Köszönöm! Akkor LED tv marad, esetleg tudtok jó áron 100-107cm között valahol?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15215) Goose-T válasza ludla (#15214) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez a Samsung jó ár-érték arányúnak tűnik és keveset fogyaszt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15216) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok!

Én is Full HD LCD tv vásárlásra adnám a fejem. PC-hez lesz kötve így semmilyen 3D, USB, Internet, Smart TV nem kell.
A méret még képlékeny (32"-tól felfelé), a szekrény sincs meg, amibe kerül, és a szoba kialakítása miatt sem leszek kb 250cm-nél messzebb (lehet 200 se lesz). Ami megvan, hogy nagyon jó lenne 100 körül maradni.

Tudtok segíteni? Milyen márkákban gondolkodjak?

Köszi

(#15217) joey04 válasza Goose-T (#15192) üzenetére


joey04
titán

Köszönöm. Most utánaolvastam és nézegettem a gépeket, és átmeneti megoldást választottam. Engem nagyon zavarnak a legapróbb képhibák is, és számomra ez a clouding dolog nagyon zavaró. Még ha csak kicsit is jelentkezik, akkor is. Szóval ledet nem veszek. Átmenetileg egy kisebb 40-es samuval beérem, max 2-3 évre jó lesz, aztán meglátjuk, hogy az oled tv-k meg a 3D hol fog tartani akkor. Netán a ledeseknél is megszűnik a felhősödés, ahogy az a ccfl-nél is történt 99%-ban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15218) Goose-T válasza joey04 (#15217) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont a PH-s tesztben írják, hogy ennél a tévénél minimális a felhősödés a többi ledeshez képest. Egyébként is csak akkor lenne feltűnő a felhősödés, ha állandóan egy szín töltené ki a képet, de ki az, aki ilyeneket akar nézegetni az adás helyett? :DDD Nekem még nem sikerült megfigyelnem a jelenséget, pedig pl. az EPG nézegetésénél homogén szürke háttér van, de ott sem látható semmi rendellenes dolog.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15219) McCoy20 válasza joey04 (#15217) üzenetére


McCoy20
tag

Nem vagyok egy nagy szaki, de én pl külön vadászok rá, hogy hogy tudnám előhozni a felhősödést de eddig nulla siker :DDD

Lehet van olyan sasszemű kolléga aki egy hangyaf@sznyit találna, de én mint "átlag user" egyáltalán nem találtam ilyen jelenséget.

(#15220) joey04 válasza Goose-T (#15218) üzenetére


joey04
titán

Olvastam. Direkt olyan képeket néztem, ahol nem csak az üres sötét kép van, pl.:

[link]
[link]

Igazából nekem plazma lenne a jó, csak azt meg nem igazán lehet monitornak használni, a beégés miatt. :W

15219: áh, engem a MA-n is ezért ütnek, hogy ilyen apróbb hibáknak túl nagy jelentőséget tulajdonítok. de engem nagyon zavarnak. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15221) Goose-T válasza joey04 (#15220) üzenetére


Goose-T
veterán

Elég sokféle dolgot néztem már a tévémen, de ilyen jelenségeket sem tapasztaltam (hozzátenném, hogy teljesen lesötétített szobában, még redőny is van). Azzal gondolom tisztában vagy, hogy a linkelt képek egyike sem a Panasonic TX-L42E30-at ábrázolja. A 130 rugós Dell U2410-es CCFL háttérvilágátású monitoromon viszont megvannak ezek a jelenségek, szóval az a technológia sem tökéletes, csak ezt ott inkább bevilágításnak hívják, de a végeredmény hasonló.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15222) joey04 válasza Goose-T (#15221) üzenetére


joey04
titán

Persze, tudom. Mindegy, ledet ejtem egy darabig, aztán 2-3 év alatt csak kialakul valami.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15223) junior11


junior11
veterán

A clouding szerencse kérdése többnyire, milyen darabot kap az ember az adott modellből, sajnos én már láttam 2 db 42E30ast kemény cloudinggal...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15224) McCoy20 válasza Goose-T (#15221) üzenetére


McCoy20
tag

Szintén ezt próbálgattam, este teljesen sötét szobában, álló fekete képpel, mozgó sötéttel, de semmi ilyen nem volt még minimálisan sem.

(#15225) nightshadow válasza joey04 (#15222) üzenetére


nightshadow
veterán

Nézd meg az LG 42LK530-at, ez az egyetlen 100Hz-es hagyományos LCD a piacon (Samsung-LG-Sony vonalon). [link]

(#15226) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Ismerősnek egy Samsung UE-40D5003BW típusú TV-je van. Alapból USB-ről csak a kép és a zenelejátszást támogatja, megoldható, hogy filmeket is játsszon le?

(#15227) hambi80 válasza nightshadow (#15225) üzenetére


hambi80
tag

én egy ilyet vettem az AVplanettol és teljesen megvagyok vele elégedve :R

(#15228) Fleed


Fleed
aktív tag

HI! Írtátok hogy a TNpaneles lcd tv-k képe kerülendő, de erről a tv tuneres monitorról igen csak jókat írnak (több teszt is jókat írt). 50e ért megtudom venni, sztem amire nekem kell arra bőven jó. Ti véleményetek? Illetve tudtok ennél jobbat ajánlani max 55e Ft ért? köszi

(#15229) joey04 válasza nightshadow (#15225) üzenetére


joey04
titán

Igen, ezzel szemezek még.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15230) Ren Hoek válasza nightshadow (#15225) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A mi LK530-unkon sincs clouding, jó kis TV. Annyi, hogy világos képeknél a sarkai kicsit sötétebbek. De filmeknél ez pont totál nem látszik. Tökéleteshez közelítő eszközt csak nagyon drágán kapsz.

(#15231) joey04 válasza Ren Hoek (#15230) üzenetére


joey04
titán

igen, az lk530 ccfl, azért nincs clouding. a ledeseknél meg a vagyonba kerülő sam d8000 szériánál is jelentkezik sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15232) moonguru válasza Fleed (#15228) üzenetére


moonguru
őstag

Pont olyan a képe mint az én Tescós TVm-nek! :)

Monitor Guru!

(#15233) Goose-T válasza Fleed (#15228) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem mondanám, hogy olyan jókat írnak a képéről:

Bár a készülék televízióként jól teljesít, képminőség szempontjából kicsivel lehetne jobb is. A kijelzőt leginkább a kontrasztskála izzasztja meg, ugyanis a sötétebb árnyalatokat nem képes megkülönböztetni. Valószínűleg ezért kapunk lehetőséget a fekete tónus beállítására is, ami egy jó dolog, de kompromisszummal jár, tehát a lényegen nem változtat. A panel látószögei csak közepesek, mely a tévézés élményét is csökkenti, ha nincs lehetőségünk szemből nézni a képernyőt. A TN panelekre jellemző felülről és alulról látható hibák (tejfölösödés és sötétedés) ugyan nem vészesek, de a helyzeten ront, hogy oldalról is jól láthatóan csökken a kontraszt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15234) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
Samsung UE-40D5003 Tv-t készülök venni.

Egy kérdésem van. A TV-n megtalálható az a csatlakozó amibe a Kábeltv szolgáltató által adott kártyát be lehet helyezni ? Ez által a digitális minőségben lehet fogni a TV adásokat.

(#15235) Hogiii


Hogiii
tag

Hellotok!

Van egy HANNspree SJ32DMBB 81 cm-es LCD tv-nk most kaptuk ajándékba. FULL HD 1080p stb. kábel tv-n nem olyan szép éles a kép az mitől van? a szolgáltató lenne ilyen szar?

(#15236) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Még egy kérdésem lenne a Samsung UE-40D5003 -hez.
Ha átállítom, hogy mindent lejátsszon, akkor az mkv-hez befűzi a feliratot is ?

(#15237) dh66e válasza Hogiii (#15235) üzenetére


dh66e
veterán

Általában az analóg adás eleve gyengébb képminőséget eredményez lcd tv-n,de ez nagyban függ több tényezőtől is.
-kábelezés,csatlakozók
-szolgáltató
-a tv tunerjének érzékenysége.
-tv beállítása az optimális képminőséghez.Ez sokat tud javítani ha a többi rendbe van.
Amennyiben lehetőségetek van rá térjetek át a digitális szolgáltatásra.

(#15238) Hogiii válasza dh66e (#15237) üzenetére


Hogiii
tag

Hát majd az lesz egyszer biztos... digitális.

Okés, köszi szépen :R

(#15239) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

a philips 40PFL5606H-tv az 100-HZ-es vagy ez is a 50 HZ csak médiaszöveggel.

Az MKV-t lejátsza és feliratot hozzá ?

Mi a vélemény a Philips TV-ről ?

[ Szerkesztve ]

(#15240) ludla


ludla
őstag

Anyámék meg vették a Samsung UE40D5003 LED TV-t és tényleg szuper, az én LCD-m után is jól látni hogy szebb a képe. Ha nincsenek nagy igények és csak Tv nek kell akkor tökéletes választás :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15241) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy csak átfutottam felette, de nem találtam véleményt erről a TV-ről: Samsung LE46D551. Auchan-okban akciós, méghozzá elég barátságos áron van, de igazából sehol nem leltem róla infót, tesztet vagy bármit. Főleg az input lagre lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm!

(#15242) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,
Monitornak is szeretnék egy 32"-os tv-ét olyan 50k körül használtan is akár,
lényeg lenne a full hd és relatíve alacsony input lag. más nem érdekel.
milyen típusokat javasoltok?
köszi

(#15243) joey04


joey04
titán

Változott a dolog, bepróbálnék egy ledet, de olyan tv kell, ami tudja a 24p-t úgy is, ha pc-ről kapja a jelet hdmi-n keresztül. ha jól olvasom az lg pl nem ilyen. [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15244) moonguru válasza joey04 (#15243) üzenetére


moonguru
őstag

Ha jobban elolvasod akkor a megoldást is megtalálod!

Segítek: Ne nevezd át PC-re! :)

Monitor Guru!

(#15245) joey04 válasza moonguru (#15244) üzenetére


joey04
titán

akkor fehéres körvonal látható. az én samu tv-m is ilyen, és baromira zavaró olyankor. csak én most nem veszítek semmit az átnevezéssel, mert nem tudja a 24p-t a tv-m.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15246) moonguru válasza joey04 (#15245) üzenetére


moonguru
őstag

A linkedre írtam! :)

Egyébként én még át se nevezhetem! :W

Így a HDMI - HDMI kábel használaton kívül...

DVI- HDMI kábel + analóg hangkábel nálam a megoldás!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#15247) petikex


petikex
tag

Sziasztok! van egy full hd tv-m és hdmi-n keresztűl a full hd beállításkor kilóg a kép egy része, mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

(#15248) Fleed válasza Goose-T (#15233) üzenetére


Fleed
aktív tag

Nem a legjobb a TNpanel, azt tudom. De ha egyszer 32" os LCD tv re nincs szükségem, és csak 50e em van erre a célra, akkor nekem ez is megfelel. Boltban láttam egy Samsung t22a350 monitort, és nekem megfelelt a kép minősége, meg a betekintési szögek is. A kérdés az volna, hogy P2370HD meg P2470HD is ilyen képeket adnak? köszi

(#15249) Ren Hoek válasza petikex (#15247) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem is ez volt, először nézd meg a PC-n, képernyő beállításnál hogy 1920x1080 legyen. Másodsorban a TV "képkivágását" nagyítását állítgasd. Nekem ennél volt egy picit ránagyítva. Eredeti méretre raktam és azóta jó.

[ Szerkesztve ]

(#15250) Fidel76 válasza petikex (#15247) üzenetére


Fidel76
tag

Nálam csak PC-nél volt ilyen.
Átneveztem a hdmi bementetet PC-nek és egyből jó lett.(Samsung)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.