Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14251) nightshadow válasza Danndi (#14242) üzenetére


nightshadow
veterán

Danndi: Szerintem pénzkidobás egy 32”-es tévéért 150k-át kiadni, márkától függetlenül.

Netkoo: 2model közt vacilálok.
a LG 40 LW 5500
és most a fukarban akciós Samsung UE 40 D 6500V közt.
Szerintetek melyik a jobb

Az LG az passzív 3D, a Samsung pedig aktív 3D. Azért nem fogunk tudni neked ebben tanácsot adni, mert az egyik embernek ez jön be, a másiknak pedig az, s azt nem tudhatjuk, hogy neked melyik. Ezt neked kell mindenképp megnézni élőben, s eldöntened, hogy neked melyik jön be.

Bagira01: Egyik ismerősöm tv-t szeretne venni. 46-47"-os méretben 250e Ft-os felső árkorláttal. Valódi 100Hz-es led-es jó lenne.Ebben a kategóriában van legjobb vétel

Samsung UE-46D6100 [link]

(#14252) stigma válasza stigma (#14250) üzenetére


stigma
addikt

Amit elfelejtettem hogy MKV fájl és srt a szöveg, igaz ezt tudom változtatni majd sub-ra vagy másra.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14253) Danndi válasza nightshadow (#14251) üzenetére


Danndi
tag

köszi, ezt a Philips 40PFL5606H-t néztem még, végülis jó 4m-ről nézem, szóval nemtom:)

(#14254) Ragnar95 válasza stigma (#14250) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csinálj egy mappát, amiben csak a film és a felirat van benne. Ha megnyomod az info gombot és a tv felismerte a feliratot, akkor bal fölül mutatni fogja.Amúgy a piros-kék-zöld-sárga gombok valamelyikével kapcsolod be a feliratot, ha jól emlékszem, a zölddel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14255) stigma válasza Ragnar95 (#14254) üzenetére


stigma
addikt

Uha me,sokára kipróbálom köszönöm szépen.
Amúgy valami MKVGUI-val próbálkozom most de kb sikertelenül igaz pofon egyszerűek a lépések , végigjátszom de nem jelenik meg sajnos.
Persze az útmutatóban nincs ilyenről szó sem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14256) stigma válasza stigma (#14255) üzenetére


stigma
addikt

Akkor mondom.Név + feliratnév megegyezik, media palyer-ben működik a tv-n nincs felirat, mind a 4 zöld,sárga,kék,piros-t nyomogathatom.
Szóval jön a másik megoldás max hogy ráégetem a feliratot vagy keresek egy kiforrottabb lejátszót ami támogatja a wifi-s adatátvitelt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14257) #34784256


#34784256
törölt tag

Tudja valaki mi a különbség a Samsung LE32D550 és a LE32D551 között? Nem leltem semmi infót róla...

(#14258) TazLeacher válasza #34784256 (#14257) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Így típusszám alapján lenne egy tippem (szigorúan tipp): a HDMI (vagy egyéb) kimenetek száma.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14259) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Bár elég későn értett meg bennem az elhatározás, de a régi katódcsöves csodámat lecserélném valami újra :P Sajnos eléggé el vagyok veszve, alig tudok valamit erről a szegmensről így hozzátok fordulnék tanácsért mi is lenne számomra a legjobb választás.

Szóval amire gondoltam:
-LCD de abból is inkább valami LED változat
-82 cm-es legyen
-örülnék a valódi 100hz-es frissítésnek
-HTPC-vel kötném össze

Nagyjából ennyi persze a szép kép mondanom sem kell alap :) ... az extra funkciók annyira nem érdekelne kivéve tényleg ha elengedetlen vagy ha jól jön.

A pénzmag amit rászánnék az olyan 100-120 ezer lenne, ebből kéne kigondolni valami okosat.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#14260) Sanyabá válasza nightshadow (#14239) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm!
Közben még ezt találtam:[link] mondjuk 42 colos, még ezzel is elégedett lennék. A specifikációjához észrevétel?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14261) Sanyabá válasza Sanyabá (#14260) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Vagy még ezt találtam :[link] a kettő között mi a különbség,mármint az a fentébb emlitett közt?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14262) cigam válasza #34784256 (#14257) üzenetére


cigam
félisten

1 difi van: más a talpuk

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14263) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Alul felül fekete csik van némelyik 3d filmnél.Vagyis a legtöbbnél.Ez természetes?Tv 16:9-en van.Avatar teljesen kitölti,de mondjuk az Őrzők legendája,Cars 2,Zöld lámpás.... nem.
Ez természetes?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#14264) moltam88 válasza beci (#14263) üzenetére


moltam88
tag

Legtöbb filmnél mindig is lesz alsó, felső fekete csík, az a rendes mozis képarány (2:39:1, a TV képaránya pedig 16:9). Az Avatart IMAX kamerákkal (1,44:1-es képaránnyal) forgatták, aminél egy 16:9-es TV-n elvileg nem is látszik minden részlet, az alsó és felső részből levágásra kerül.

(#14265) theartofdota


theartofdota
tag

90-100 centis full hd lcd tv-ből melyik a legjobb vétel 160-180 k-ig? ledes és 100Hz legyen ha belefér. előre is köszönöm

(#14266) beci válasza moltam88 (#14264) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm szépen.
Blue ray filmet merevlemezről mivel tudok lejátszani?
Valamint dlna-n keresztül ha filmet nézek,kb 10-20perc multával megszakad a kapcsolat.Mitől lehet?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#14267) BBéci válasza Danndi (#14253) üzenetére


BBéci
titán

4 méterről nagyon kicsi a 40 colos tévé, azt inkább fele távolságról jó nézni.
Ezt olvasd el! Nézési távolságok

(#14266) beci
Külső médialejátszóval, méghozzá jobbfajtával.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14268) DomToretto


DomToretto
tag

Helló,

Ebben a topicban úgy látom nagyobb az élet ezért itt is felteszem a kérdésemet:

Sony KDL32-EX402 tv-hez megint van új firmware. 8.728 a verziószáma.
Valaki próbálta már esetleg? A legutóbbi firmware frissítésnél nem vettem észre semmi szembetűnőt a TV menüjében, működésében stb.
Ezek a firmware frissítések a sony-nál ilyen finomhangolási célokat szolgálnak, amiket a felhasználó észre sem vesz?

(#14269) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Információt szeretnék kérni néhány készülékről, mert nem tudok választani.
Samsung UE32D5000P
LG 42PT353 Panasonic P42C3E
LG 37lk450 LG 32LV2500
Samsung LE37D550

Mindenképp 100.000 Ft alattiak érdekelnek, fontos az USB-ről való filmlejátszás, a 2 HDMI és DVB-c és T tuner megléte.
Persze jó lenne 100HZ-es, de nekem fontosabb az USB, vagy a nagyobb képátló, mint a 100Hz.

Remélem tudtok segíteni, mert már nagyon régóta nézelődök, és nem tudok választani.

Természetesen ha másik készüléket ajánlotok ezeken kívül, nagyon szívesen fogadom azt is, a hozzám közel lévő műszaki áruházban most ezek az akciós készülékek... :)

(#14270) Danndi válasza BBéci (#14267) üzenetére


Danndi
tag

Köszi, kicsit átnéztem a dolgokat, sajna muszáj lesz kibékülnöm 40es körüli mérettel..

még egy kérdés... ennél a két Panasonicnál jól sejtem, hogy csak a csatolók száma a különbség, a panel az ugyan az!?

Panasonic TX-P42UX30E
Panasonic TX-P42S30E

(#14271) Ance válasza beci (#14263) üzenetére


Ance
őstag

Van egy megoldás a mozifilmek lejátszására alsó, felső csík nélkül. LINK

Az a jó benne, hogy olcsó és jó :))

Valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy a tv. szekrényben (egy nagyban) vagy egy dupla liftes rendszer, ami ezt a Philipset cserélgeti egy 55-ös 16:9-essel gombnyomásra attól függően mozit vagy mást akarok nézni.

Ance, ébredj! Bilibe lóg a kezed :DD

(#14272) hambi80 válasza Danndi (#14270) üzenetére


hambi80
tag

[link]

nem csak a csatolok külömbsége

(#14273) Giggles


Giggles
tag

hali
TV-khez bármilyen usb-s wifi adapter jó, vagy az adott gyártó modelljével működik csak?
konkrétan egy lg lw659s TV-ről lenne szó

(#14274) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

A Philips e tv-ről :[link]vélemény ,tapasztalat?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14275) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő TV-vel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni:
[link]
Valakinek tapasztalata, véleménye, milyen a kép, stb...

Köszönöm!
GBoy

(#14276) Seangaijin válasza honyike (#14269) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Nekem UE32D5000PW van nekem semmi bajom nincs vele.Játékmód aktiválása nélkül is lehet játszani rajta szellemesedés és egyéb homályosodás nélkül.A színei nagyon szépek és elég sok beállítási lehetőség van, inkább úgymondanám hogy eléggé személyre szabható. Én 1,5 napot pepecseltem vele és most úgy ahogy jó. 100k körüli árával szerintem elég jó bár a 100hz nálam a gépre kötve 60hz mert azt írja hogy ez a plafon de szerintem ez tv nézés közben sem nagyon változik. Szóval én egyedül a 100hz-s képességén kételekdnék de én pár dolgot ki is kapcsoltam a játék miatt. Ám rengeteg bemenet van rajta és mindegyik bementre külön betudod állítani a tv tulajdonságait hogy milyen legyen a kép és a hang. Szóval nekem megfelel, nem igazán tudom hogy milyen verseny társa van ebben az árkategóriában.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#14277) malwy válasza Seangaijin (#14276) üzenetére


malwy
senior tag

Ne tessék már keverni a bemeneti, kimeneti, egyéb frekvenciákat.

(#14278) dh66e válasza Seangaijin (#14276) üzenetére


dh66e
veterán

"Nekem UE32D5000PW van nekem semmi bajom nincs vele.Játékmód aktiválása nélkül is lehet játszani rajta szellemesedés és egyéb homályosodás nélkül"

Mit értesz szellemesedés és homályosodás alatt főleg játékmód aktiválasa nélkül?Nagyon kíváncsi lennék rá. :)
Látom sok dologgal nem vagy tisztában egy lcd tv működése kapcsán,ezért ily módon max azt írhatnád egy érdeklődőnek hogy amire te használod arra jó,de műszaki dolgokba ne merülj bele mélyen mert esetleg elküldenek melegebb éghajlatra. :O

(#14279) Seangaijin válasza dh66e (#14278) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Azt értem alatta, hogy teljesen olyan mintha monitoron játszanál. Gondolom elég alacsony az input lag és jó a panel válaszideje így nem kell szegény usernek azon agyalnia hogy vajon lesz e szellemesedés fps közben vagy nem. Ám meg nem vagyok hatalmas zseni tv téren ez tény de aki betéved ide szerintem az se. Ezért próbálom/próbáltam a legegyszerűbben érthetően leírni a tapasztalatomat. De ha ez a profik szemét szúrja akkor máskor nem írok. :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#14280) BBéci válasza Ance (#14271) üzenetére


BBéci
titán

Annyi pénzért vetítőt és 2,5 méter széles, motoros vásznat vehetsz, ami a falra szerelt tévé elé ereszkedik le. Garantáltan jobb képminősége lesz és az élvezeti faktora sokszoros.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14281) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

2 éve vettem egy Samsung LE40B650-es TVt, mielőtt megvettem 2 hónapig bújtam a netet olvastam csomó tesztet, de minap találkoztam egy érdekes dologgal amiről annó semmit se hallottam. A geeks.hu-n olvastam egy TV tesztet amiben ezt írták:

"Mozgókép felbontás, TruMotion
Minden más LCD-hez hasonlóan az LW650S sem képes 1080 soros mozgóképfelbontásra, a valóságban az eredmény valahol 7-800 sor között van, attól függően, hogy a TruMotiont hogyan használjuk. A tavalyi modellekhez hasonlóan az LG a 2011-es tévéknél is paraméterezhetővé tette ezt a szolgáltatást, így amellett, hogy a ki/alacsony/magas fokozatok közül választhatunk, lehetőség van arra is, hogy az elmosódáscsökkentést és a kép folyamatosságát külön paraméterezzük, 1-10 közötti skálán. Tévéadásokkal a legjobb eredményt az alacsony beállítással kapjuk, de a legfontosabb szabály az, hogy a folytonosságot (de-judder) ne állítsuk 3-nál nagyobb értékre – így elkerülhető, hogy a szappanopera hatás jelentkezzék."

ez mit akar jelenteni?

Én úgy tudom a TVm 1080p-t tudja vagyis a progresszív képet ami a teljes kép frissítését jelenti nem pedig 700-800-900 sorét? És úgy írnak erről mint tök általános dologról hogy egy Full HD LCD se tud egyszerre 1080 sort frissíteni...

[ Szerkesztve ]

(#14282) crazyzozy válasza Sanyabá (#14274) üzenetére


crazyzozy
tag

Szia Sanyabá!

Annyit tudok neked mondani,hogy van egy 7000 sorozatú TV-m.Ugyan ez csak 32'-s.
Képminősége szerintem veri az LG,és Samsungét.Vásárláskor egymás mellett volt több márka,de a Philips-é láthatóan szebb volt.Ugyan az a digitális adás volt rajta.Összefoglalva,ha a képminőség a legfontosabb akkor ajánlom,de ha a multimédia lejátszó része is ugyan olyan fontos számodra,akkor nem ajánlom.Szerintem az bűn rossz.
2009-s Samsung modellek média lejátszója is sokkal komolyabb.Nagyon sok MKV fájlt nem olvas,ha leállítod nem onnan folytatja,tekeréskor általában lefagy stb...Én most készülök venni egy multimédia lejátszót.Így viszont már király lesz!Csak ez plusz költség :((

(#14283) junior11 válasza Looserke (#14281) üzenetére


junior11
veterán

Igen, mozgókép-felbontásról volt szó (1080sort csak a plazmák tudnak, Panasonicok bekapcsolt IFC-vel, ha jól tudom, a VT20/30 tudja IFC nélkül is).

Az LCD-k kikapcsolt 100Hz funkcióval 300 sort tudnak (bekapcsolva olyan 600-750), a 200+ Hzesek pedig olyan 800 körül.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14284) Looserke válasza junior11 (#14283) üzenetére


Looserke
őstag

köszi, miért lehet hogy egy tesztben sem láttam ezt említve 2 évvel ezelőtt? :)

[ Szerkesztve ]

(#14285) #09634560 válasza junior11 (#14283) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én ugy tudom: alapból tudják,IFC nélkül,sőt az S alatti modellekben nincs is IFC,csak az S-ben jelenik meg.

(#14286) junior11 válasza #09634560 (#14285) üzenetére


junior11
veterán

Igen, az S alatti modellekben nincs IFC, azok csak HDready-k, 700-720 sort tudnak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14287) #09634560 válasza junior11 (#14286) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az U fullHD-s.

(#14288) junior11 válasza #09634560 (#14287) üzenetére


junior11
veterán

Tudom, nincs benne IFC. S kétlem, hogy tudja frissíteni egyszerre mind az 1080 sort (tippelek olyan 900ra).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14289) xpike


xpike
tag

mit tudtok a sony 3D szemüvegről? meglesz a TV-m a héten, de még nem tudom hogy oldom meg a szemüvegkérdést.
Csak sony 3D szemüveg jó a Bravia tv-khez? nincs esetleg olcsóbb mint 20e huf-ba kerülő sonycenterben kapható?
Hol szerezzem be, van eesetleg tipp?
s melyik típus a jó?, pl Sony TDG-BR50P ez mintha olcsóbb lenne...

(#14290) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Monitornak is szeretnék egy 32"-os tv-ét olyan 50k körül használtan is akár,
lényeg lenne a full hd és relatíve alacsony input lag. más nem érdekel.

milyen típusokat javasoltok?
köszi

(#14291) hamikike


hamikike
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: próbált már valaki rákötni egy hálózati nas kapcsolatot egy lcd tv usb (hdd bemenet) bemenetére abból a célból, hogy a direkt hdd helyett egy hálózati elérése legyen. Természetesen csak a hálózati meghajtón lévő multimédia anyagok elérésére, mivel az lcd tv-ben van egy multimédia lejátszó (de nincs utp bemenete).
Vagy ez az usb bemenet csak hdd kapcsolatot fogad? Egyáltalán megkülönbözteti-e, hiszen más eszköz is (pl. médialejátszó) egy mappaszerkezetet lát ilyenkor a hálózatból. Vagy eleve a beazonosítással (IP cím, stb.) lenne inkább az alapvető baj?
Ha lehet, akkor a kereskedelmi forgalomban kapható RJ45-USB átalakító erre alkalmas (az kéne hogy legyen)?

[ Szerkesztve ]

(#14292) honyike válasza Seangaijin (#14276) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi a részletes leírást.

Esetleg másvalaki tud még információval szolgálni a többi készüékről? Erre a kérdésre szeretnék még válaszokat kapni! :)

(#14293) vlevi válasza Ance (#14271) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meg az is jó benne, hogy elfér rajta egymás mellett 3db hagyományos tévé adás képe :D
Csak szoftver nincs, ami ezt ki tudná rakni :D

(#14294) #09634560 válasza junior11 (#14288) üzenetére


#09634560
törölt tag

De az is töb,mint a legtöbb LCD? 50-esek 3-400,100-asok 6-700.as sorfridditésüek,a 200 Hz.esek némelyike éri al az 1080-at.

(#14295) hamikike válasza hamikike (#14291) üzenetére


hamikike
tag

Találtam is egy adaptert a következő linken:

König 10/100 Mbit USB-UTP adapter

Amiről azt írják:
"Ezzel a kompakt eszközzel ethernet csatlakozás (RJ45) nélküli számítógép vezetékes hálózathoz csatlakoztatható USB porton keresztül. Az USB/Ethernet adapter USB 2.0 interface-t használ, aminek segítségével akár 100 Mbps-es ebességet ér el."

Mi a véleményetek róla?

(#14296) james008bond


james008bond
őstag

"Egyedül a felső és a csúcskategória esetében mehetünk viszonylag biztosra; ha ebben a kategóriában gondolkodunk, akkor a Sony, a Sharp és a Philips tévéiben ASV, a Samsung tévékben S-PVA, az LG és a Panasonic tévéiben IPS panelt találunk – ezzel pedig a fekete és kontraszt tekintetében a rangsort is felállítottuk (az ASV a legjobb)."
[link]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14297) BBéci válasza #09634560 (#14294) üzenetére


BBéci
titán

"a 200 Hz.esek némelyike éri al az 1080-at"
Például melyik, mert én még nem találkoztam olyannal. A 800 hertzes D8000 sem képes rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14298) BBéci válasza BBéci (#14297) üzenetére


BBéci
titán

Közben találtam egy tesztet, amelyikben 1080 sort írnak: [link], haveromnak ilyen tévéje van, szerintem nincs több 900-nál, de az is szép eredmény.

(#14284) Looserke
Amit linkeltem, az két évvel ezelőtti teszt, tehát Te vagy kissé tájékozatlan.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14299) dh66e válasza james008bond (#14296) üzenetére


dh66e
veterán

Mindig ezt mondtam,mennyit kaptam érte a fejemre. :W

(#14300) BBéci válasza dh66e (#14299) üzenetére


BBéci
titán

Erről jut eszembe, tetszik a Sharp 635 képe, még töksötétben is jó a kontrasztja, a színeit sikerült (műszerrel) valósághűre optimalizálni. A kezelhetősége és a menüje idegesítő, feleségem baromira utálja, alig várja, hogy elvigyék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.