Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14801) Ren Hoek válasza BBéci (#14761) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem is rád gondoltam mikor írtam, hanem arra akinek válaszoltam korábban. (Azért nem használja mert túl nagy és a sarokban porosdik ezért venne 32 colt helyette) Félreérthető volt.

(#14802) moltam88 válasza BBéci (#14800) üzenetére


moltam88
tag

Igazad van, persze hogy ki tud (24p, 30p, 50p, 60p, 50i, stb...). Mindenesetre nálam úgyse volt az igazi, de nagyon sokat nem is próbáltam 24p-ben.

(#14803) athalay


athalay
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nincs idom elolvasni a soktizezer hosszaszolast, es csak tovabbitani tudok egy kerdest, megpedig arra vonatkozoan, hogy milyen tipusu TV-t erdemes venni, ami:

- LED
- Full-HD felbontasu (annak ellenere, hogy a nezesi tavolsag legalabb 2.5m)
- 82 centis, ez gondolom 32"
- 100Hz-es
- esetleg LG gyarto (bar ezt igy kikotve en szemely szerint idiotasagnak tartom, szal ha van jobb mint az LG, akkor ne fogjatok vissza magatokat :) )

Ezek a kriteriumok nem altalam kitalaltak, szoval nem tudom ezen kriteriumok jok-e, elavultak-e vagy mi.

Szoval ha tudtok jobbat hasonlo arszinvonalon (100-140e), azt is szivesen vennem!

Koszi!

(#14804) nightshadow válasza athalay (#14803) üzenetére


nightshadow
veterán

LG 32LV4500 [link]

Ha nem ragaszkodik a Led-es LCD-hez, akkor ott a LG 32LK530 [link], ami jóval olcsóbb. Gyakorlatilag ugyanaz a két tévé, csak a háttérvilágításban térnek el.

Samsungból ott a 32D6000 kb. 136k-ért, illetve Sonyból a 32EX720 kb. 150k-ért, de szerintem ennyi pénzt nem ér egy 32"-es tévé.

[ Szerkesztve ]

(#14805) junior11 válasza nightshadow (#14804) üzenetére


junior11
veterán

Egyetértek. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14806) Steve1988


Steve1988
tag

Sziasztok!! Szerintetek megéri ez a TV ennyiért? :) --> [link]
Vagy esetleg más ajánlat hasonló árban? Előre is köszi!!

Üdv
Steve

(#14807) franc0


franc0
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LG 32LK450-et.
Próbáltam összekötni a PC-vel HDMI-n keresztül, de nem akarta az igazságot. Érzékeli a monitort, de a képen függőleges piros/lila csíkok vannak (ha egyáltalán van kép).
A gép jó, kábel jó, mert a másik tévén megy minden simán. Az LG-n mindhárom portot próbáltam.
Mi lehet a gond?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#14808) nightshadow válasza Steve1988 (#14806) üzenetére


nightshadow
veterán

Inkább a 32LK530-at nézd meg 90k-ért, ez már 100Hz-es: [link]

(#14809) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Szülőknek szeretnék karácsonyra TV-t 32"-s méretben. Tudnátok ajánlani max. 80-ig? Kinéztem egyet egy outletben LG 32LD550 1 év garanciával 78 ezer Ft. Megvehetem ezt vagy nézzek inkább mást? Megbízhatóak egyáltalán ezek az outletek? Találtam még c650-t is csak az egyik helyen 95 másikon 105, ez már sajnos nagyon sok....

(#14810) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Jó képminőségű -tudom ez relatív, de minél jobb legyen-, 106 cm átló körüli LED-es TV-t keresek olyan 130e Ft-ig kb 3m-ről való TV-zésre.
LG 42LE5300-at meg lehet csípni ennyiért. Megéri az, vagy van jobb vétel?

Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14811) MajaG válasza oszy (#14798) üzenetére


MajaG
senior tag

Távirányítóval lehet. Le van írva többször is az LG topicban. Keress rá.

(#14812) Quent1n


Quent1n
senior tag

Rengeteg hszt átnyálazva úgy állok, hogy 37es tévét veszek és nem 32-est 2.7es szoba szélességre. Fejtől TV-ig lenne kb. 2.2 méter de mivel analóg adásokat is néznék a TV-n ezért nagyobb semmiképp se kell. Azt láttam, hogy ilyen méretben a Samu-Sony duónak gyengébb paneljai vannak illetve voltak már nem vészesek állítólag.

Kérdésem, hogy 37-es TV-ből ti milyet ajánlanátok 150ezer forintig bezárólag? Márka Samu, Panasonic, LG

Médialejátszó nem fontos de USB legyen rajta. LED-es sem feltétlen kell csak ha tényleg annyival kevesebbet fogyaszt. A képe annyival nem szebb szerintem, plusz ez a felhősödés elég bosszantó dolog. Plazma nem kell semmiképp mert játékra is használnám viszonylag sokat.

Euronicsban venném részletre. Én eddig Panasonic párti vagyok vagy LG, de Samsung se rossz. 5év garival meg pláne...

Szóval valami ötlet?

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#14813) bibe válasza nightshadow (#14788) üzenetére


bibe
csendes tag

Köszi. Elolvastam.

Már csak egy kérdésem lenne:
Szerintetek Samu D6500 vagy Sony EX721?

(#14814) slayvincoln


slayvincoln
csendes tag

Sziasztok!

Egyszer valaki itt a fórumon feltett egy külföldi fórum címet amit most sehol sem találok, ahol szépen le volt írva az összes LCD/LED tv típus formula kódjai mint ezen az oldalon a samsungnak:
http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Aki tudja a címet kérem linkelje már be újra!

köszönöm

Még a törött óramutató is elindul a jövő felé

(#14815) Petyás válasza Quent1n (#14812) üzenetére


Petyás
tag

A fogyasztás a gyártó által megadott adatok alapján lehet akár fele annyi is!

(#14816) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Keresek LED LCD TV-t az alábbi kritériumokkal:
- min. 40" képátló
- full HD
- 100 Hz
- USB
- LAN

A kiszemelt készülék pillanatnyilag egy Samsung UE40D5000: [link]

A kérdésem, hogy van-e esetleg ennél jobb ajánlat a piacon?
Illetve a LED megéri-e a felárat, vagy a sima LCD is megfelelő az átlagembernek?

<< Heimdal >>

(#14817) BBéci válasza Retekegér (#14816) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a LED nem ér semennyi felárat, a kinézett tévé nem igazi 100 hertzes, mert nem interpolálja a köztes képkockákat, hanem a háttérvilágítás lekapcsolásával beszúr egy feketét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14818) Scoobyka


Scoobyka
addikt

MKV fileban lévő DTS konvertálása AC3-ba ra nincs egy egyszeru hulyebiztos program? :D

[ Szerkesztve ]

(#14819) Steve1988 válasza nightshadow (#14808) üzenetére


Steve1988
tag

Köszi szépen :))

(#14820) Retekegér válasza BBéci (#14817) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi a véleményt, volna esetleg valami alternatív ajánlat sima LCD-ben? :R

<< Heimdal >>

(#14821) nightshadow válasza Retekegér (#14820) üzenetére


nightshadow
veterán

Sima LCD, ami 100Hz-es csak egy típus van a Sony-Samsung-LG vonalon, a 42LK530 [link]

(#14822) Retekegér válasza nightshadow (#14821) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Akkor valószínűleg kompromisszumot kell kötni, mert ebből hiányzik a LAN. :(

<< Heimdal >>

(#14823) AtaWrc válasza Retekegér (#14822) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Ne sajnáld a lant, 1x2 megnézed, aztán kész, nem igazán használható semmire.
Inkább a minőségre menj szerintem

(#14824) Retekegér válasza AtaWrc (#14823) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azt mondod? Kicsit eljátszottam a gondolattal, hogy TV-n kéne Youtoube-ozni. :D
Közben nézelődtem és találtam olyat, ami megfelelne minden kritérumnak, papíron. Pl. a LG 42LV5500. Csak azt sajnos nem tudom megállapítani, hogy melyik valós 100 Hz, meg melyik nem.
Ha ennyire felesleges az egész cécó, akkor lehet maradok a fentebb említett LG 42LK530-nál.

<< Heimdal >>

(#14825) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Bocsánat, még eszembe jutott valami. Jobban megérné esetleg használtan egy Samsung LE40B650? [link]

<< Heimdal >>

(#14826) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv! Melyik tévé érné meg jobban?

- 37" D5000, 130k
- 40" EX410, 150k

A Sony egy picit nagyobb ugye, a Samsung viszont 100Hz-es. Eddig nem akartam ledest, de ccfl már szinte nincs, ezek meg jó áron vannak. Szóval, ötlet?

Zömmel HD(eetleg 480p) film fog menni rajta, többnyire PC meghajtással. Ha nem, akkor digitális kábeltévé/PC játék, de ez szinte elhanyagolható

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14827) SZATA válasza Retekegér (#14824) üzenetére


SZATA
senior tag

Én úgy gondolom, hogy az olyan Sam TVkben amiben van net, de nem Smart, azokon nem lehet YouTube-ot nézni, max a hálón keresztül (PCn tárolt) filmeket. Én sima LCDben néztem ilyen kategóriát

(#14828) oszy válasza MajaG (#14811) üzenetére


oszy
veterán

köszi, de ezt eddig is tudtam. De nekem a kábeles megoldás kell. :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14829) oszy válasza hoffman_ (#14826) üzenetére


oszy
veterán

személy szerint én a Sonyt választanám. Samuban soxor csalódtam eddig. Tv nálam csak Sony lesz :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14830) Retekegér válasza SZATA (#14827) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Értem, köszi!

Más: honnan tudom, hogy milyen falikonzolt kellene veni? Mondjuk az LG 42LK530-hoz például...

<< Heimdal >>

(#14831) hoffman_ válasza oszy (#14829) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nyilván, nem vagyok eltévedve, ha visszaolvasol 1000+ hsz-t, rájössz, hogy én Sony párti vagyok. De mindegy, eldőlt, a Samsung lesz :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14832) SZATA válasza Retekegér (#14830) üzenetére


SZATA
senior tag

Beleolvasol a neten a használati útmutatóba és kiderül.
Hogy lásd milyen rendes vagyok: :DDD
22. oldal
VESA (A × B): 200 × 200
Szabványos csavar: M6
Csavarok száma: 4

(#14833) Retekegér válasza SZATA (#14832) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ó vazz, pedig nézegettem is ezt az útmutatót, épp csak ki nem bökte a szemem. :D
Köszi!

<< Heimdal >>

(#14834) expander


expander
senior tag

sziasztok, nem igazan ertek a TVkhez, sokminden eleg homalyos is volt, ahogy visszaolvastam 2-3 oldalt, ezert megkerdezem, hatha tudtok segiteni. egy 32"-os fullHD TV kellene nekem, csak nemtudom, melyik erne meg. igazandibol, ilyen csili-vili funkciokra semmi szüksegem nincs, a lenyeg, hogy normalis kepe legyen, esetleg a szamitogeppel össze tudjam kötni. ahogy eszrevettem minden 3. hozzaszolas az LG-32LK530 :) ebben a kategoriaban ez a legjobb valasztas? +-10ezer forint nem szamit, van meg valamilyen ertekelhetö TV ebben az arkategoriaban ? köszi

(#14835) SZATA válasza hoffman_ (#14826) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha visszaolvasol egy kicsit (14817) láthatod, írták, h a D5000 nem valódi 100Hz.

(#14836) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Falikonzolra visszatérve, van valami ajánlott márka? Szeretném, ha minden irányban állítható lenne, ez szerintetek megfelel?

Multibrackets fali rögzítõ LCD/PLAZMA/LED konzol, dönthetõ, fogatható 360° fekete színű, Vesa 75x75 100x100 200x100 200x200 [link]

<< Heimdal >>

(#14837) SZATA


SZATA
senior tag

Az LG 32LK530-as valódi 100Hz-es?
Érdekes módon ez nincs fent az LG magyar honlapján, azért a 42"-os adatlapját nézegettem mert azt gondoltam, h a méretén kívül megegyezik. Bujkált bennem a kisördög ezért ránéztem a honlap más nyelvű is változataira is és a németen azt találtam, h a 32-es MCI 100Hz-es, ami ha jól tudom csak ál 100Hz. A szlovákon nem írják az MCI-t, ott TrueMotion szerepel. Mi igaz ebből? Valaki azt írta, teljesen megegyezik a 42-essel.

Alternatívaként felmerült a Philips 32PFL4606, de arról is lebeszéltek, pedig a Saturn-ban jókat mondtak róla.

Az LG-ben IPS panel van? Mennyire használható a filmlejátszás ezekben? Mkv vinyóról simán meg? Időnként laptopra is dugnám HDMIn, arra is megfelel?
Mit tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában?

(#14838) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni új TV vásárlás ügyben! A szüleim szeretnének egy legalább 102 cm átmérőjű TV-t venni. Az anyagi keret felső határa 150.000 Ft. Legnagyobb részben analóg kábeltévé menne rajta. Nem tudom, hogy ez az SD felbontású analóg sugárzás mennyire lesz csúnyább, mint a jelenlegi 66 cm-es CRT TV-n. A kérdés, hogy mekkora képminőség-romlásra számítsunk. A készüléket egy nagy áruházláncban tervezzük megvenni, így mindenképp számítok a segítségetekre, hiszen nem szeretném, ha ott valami "szutykot" dumálnának ránk!
100 Hz és egyéb TrueMotion technológiák megléte nem létszükséglet, ennél sokkal fontosabb a minél jobb képminőség! A LED háttérvilágítás itt nem tudom, hogy mennyit nyom a latban fogyasztás és képminőség terén, sajnos nem vagyok jártas TV téren.
Ha lehetséges, akkor minél több év garancia is jó volna!
Azért nem írok konkrét modellt, mert fogalmam sincs, hogy egyáltalán hol érdemes elkezdeni a keresgélést, melyik gyártót, illetve melyik modellt érdemes szemügyre venni, gondolom vannak nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkező termékek is, elsősorban ezek érdekelnének.
Előre is köszönöm a segítséget!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14839) junior11 válasza huskydog17 (#14838) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem az alábbi célra jobb választás a plazma, konkrétan Panasonic TX-P42S30E, s dec. 31-ig 5 év gari is jár hozzá!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14840) SaitoX


SaitoX
tag

Mi a véleményetek, matt vs fényes kijelzőkről?
Elviekben a fényes kijelzővel ellátott tv-knek szebbek a színei, kontrasztja, élessége, és egyebek... de ha rásüt a nap sokkal inkább zavaróbb.
Egy nem túl világos szobába melyiket érdemesebb venni? Egy fényes tv tényleg van annyival szebb, hogy megérje azt a tükröződést? A szemnek egyébként nem rossz ez?
Nekünk egy pár éves LG tv-nk van jelenleg, ez nem kifejezetten fényes, tehát nem olyan a kijelzője, mintha egy tükröt nézne az ember:) de azért sokkal jobban tükröződik, mint pl. egy átlag PC monitor, tehát nem is teljesen matt... valahol a kettő között van. Teljesen matt kijelzős tv-t lehet kapni egyáltalán?(ami olyan, mint egy monitor)

[ Szerkesztve ]

(#14841) nightshadow válasza SaitoX (#14840) üzenetére


nightshadow
veterán

Teljesen matt kijelzős tv-t lehet kapni egyáltalán?

Sony BX, CX, EX sorozat.

(#14842) SaitoX válasza nightshadow (#14841) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi, találtam teszteket, ez a Sony egészen tetszik... viszont azt írják 66 ms input lagja van, ami elég magasnak számít, ez játékoknál mennyire lehet zavaró?

(#14843) nightshadow válasza SaitoX (#14842) üzenetére


nightshadow
veterán

A 66ms az nagyon magas gyors játékokhoz, azok ajánlottak, amelyek 30ms vagy az alatti. Ilyen pl. a Sony EX720:

KDL-37EX723 16-32 ms (avforums.com)
KDL-40EX723 21 ms (hdtvtest.co.uk)

Egy képkocka kb. 16ms.

[ Szerkesztve ]

(#14844) McCoy20


McCoy20
tag

Nemrég voltam a Westend MM-ban, és kéreztem az egyik TV-s kollegát, azt mondta hogy lehet vinni saját adathorozón agyagot akár USB-s HDD-vel is és segítenek kipróbálni őket.

(Volt épp készleten Pana TX-L42E30 és E3 is, Sony 40EX520B, és LG 42LK530 is, holnap megyek és kipróbálom mit tudnak "rendes anyaggal":)

[ Szerkesztve ]

(#14845) diegho


diegho
nagyúr

lcdtvbuyingguide.com-ot szokta olvasgatni valaki? Elég sok TV-ről lehet infót találni náluk, érdekes, hogy 32"-ban a Samsung D450-et ajánlják, pedig az se nem 100hz, se nem fullhd, viszont azt írják a kategóriájában nagyon szép a képe és tökéletes bedroom, kitchen, office or student dorm room tv.

(#14846) SaitoX válasza nightshadow (#14843) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi, ez tényleg nem lehet rossz... igazándiból azt nem tudom eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban, ami fényes, vagy ami matt? Napsütés nem nagyon érné a TV-t, így ebből a szempontból nem probléma, de egyébként fogalmam sincs melyik lenne jobb, ha valaki tud mondani pár érvet mellettük megköszönném:)

(#14847) Djfles


Djfles
csendes tag

Az a digitális "négyszögjel" igazából trapéz, mivel a jel felfutás / lefutás (jelszintváltáshoz) idő kell. Gondolom "analóg jel" alatt periódikusan ismétlődő szinusz / koszinusz (90 fokkal eltolt fázisú szinusz) jelet értesz. Mert bármilyen periódikus jel leírható végtelen számú "szinuszos" és "koszinuszos" jel összege ként. Közelíteni lehet a mért jelalakot, mondjuk fourier sorral. HDMI esetén 50 ohm hullámimpedanciájú tápvonalnak tekintjük a TMDS jel átvitelére használt csavart érpárat. Olyan mint az UTP. Egyszer majd kipróbálom a HDMI-t ethernet Cat6 UTP kábelen.

(#14848) diegho válasza McCoy20 (#14844) üzenetére


diegho
nagyúr

Viszonyításképp megnézhetnél egy olcsóbb modellt is, hogy mekkora különbség van egy sima 50hz-es TV-hez képest.

(#14849) huskydog17 válasza junior11 (#14839) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szia, kösz a tanácsot!
Miért járnánk jobban egy plazmával? LED LCD termékek közül tudnál ajánlani néhányat? esetleg picit olcsóbb termékek is vannak amelyek inkább a 100.000-hez vannak közel, mintsem a 150-hez?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14850) McCoy20 válasza diegho (#14848) üzenetére


McCoy20
tag

Valószínűleg azt is megpróbálom, már csak kiváncsiságból is... a pofáraesés az lesz ha szinte különbség se lesz:D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.