Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14401) kenwood3 válasza kenwood3 (#14376) üzenetére


kenwood3
őstag

up :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#14402) BBéci válasza kenwood3 (#14401) üzenetére


BBéci
titán

Szakszervizben hamarabb kapnál választ.
Panel, vagy vezérlőelektronika hibája is lehet, mivel mindkettőt cserélni szokták, remélem valami egyszerűbb az ok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14403) kenwood3 válasza BBéci (#14402) üzenetére


kenwood3
őstag

értem, azért köszi. :R
mod: most találtam meg a legmegfelelőbb topikot erre, így megkérdezem ott is :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#14404) axlrose32 válasza kenwood3 (#14376) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tényleg nem a legjobb a minőség.
Lehet t-con és lehet kijelzőhiba is.
Látnom kellene...

06703896891

(#14405) kenwood3 válasza axlrose32 (#14404) üzenetére


kenwood3
őstag

Köszi. Kb mennyibe kerül megcsináltatni, ha valamelyik ezek közül a hiba oka?

Mi az az ekezet dragasag??

(#14406) axlrose32 válasza kenwood3 (#14405) üzenetére


axlrose32
őstag

Ha a kijelző, akkor nem szabad vele foglalkozni, mivel samsung.
Ha t-con akkor 10-ből kijöhet.
Tényleg megpróbálhatnál egy jobb képet gyártani.

06703896891

(#14407) kenwood3 válasza axlrose32 (#14406) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem. Csináltam 1 párat és betömörítettem, ezután feltöltöttem, de ettől többet nem tudok ebből a fényképezőből kihozni [link] :(

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#14408) #34784256


#34784256
törölt tag

Egy ismerősöm vett egy Samsung UE40D6100-ast (a méretben nem vagyok biztos, de nem is érdekes), az a kérdése, hogy milyen módon tud letöltött 3D filmeket nézni? Láttam 3-4 különbözően kódolt 3D-s filmeket a neten, (két egymás alatt-fölött, mellett, stb), ha pendrivera teszem akkor felismeri ezeket a TV automatikusan, vagy csak egy speciális formátumot tud? Egyáltalán megeszi ezt USB eszközről? Kerestem infót a Samsung oldalán, kevés sikerrel :)

(#14409) UFO1


UFO1
senior tag

Most vettem LCD tv és monitort ha áramtalanítom kikapcsolás után árt ez valamelyiknek nem vagyok képben hátha vki más igen. Köszi

(#14410) fishme


fishme
tag

Hello
Van egy LG32lk450 típusú LCD tv-m ami ugye támogatja a mindig tv-s adást és az lenne a kérdésem hogy akkor én mindenféle dekóder és kártya nélkül tudom fogni a mindig tv adást ? vagy kell hozzá esetleg valami ?

(#14411) UFO1 válasza fishme (#14410) üzenetére


UFO1
senior tag

Ami nem kódolt azt igen

[ Szerkesztve ]

(#14412) moltam88 válasza fishme (#14410) üzenetére


moltam88
tag

Az ingyenes digitális adásokat tudja fogni minden gond nélkül. A fizetősökhöz pedig elvileg kártya kell a tv-be külső dekóder helyett.

(#14413) KINIZSI


KINIZSI
tag

Sziasztok,
a következőben szeretném a segitségeteket kérni:

Samsung LCD TV-re szeretném rákötni a PC-met.
Milyen kábellel érdemes?
HDMI-HDMI, vagy DVI-HDMI?
Abszolut nem vagyok képben ebben a témában, jó lenne ha a hangot is közvetitené egyben.
Vagy az nem megoldható, csak külön kábellel?
Kábel vásárlásánál mire kell odafigyelni, milyet,hol érdemes venni, hogy jó maradjon a kép/hang minőség?

Előre is köszönöm szépen a választ!

(#14414) #34784256 válasza KINIZSI (#14413) üzenetére


#34784256
törölt tag

A HDMI átviszi a hangot is, viszont ezt a PC-nek is támogatnia kell.

(#14415) moltam88 válasza KINIZSI (#14413) üzenetére


moltam88
tag

Ha a videókártyádon van HDMI kimenet, akkor egyértelmű, hogy azzal (viszi a képet, hangot is ahogy előttem írták).

(#14416) KINIZSI válasza moltam88 (#14415) üzenetére


KINIZSI
tag

értem köszi szépen a válaszokat! :R

(#14417) VW


VW
aktív tag

melyik típusú full hd, led tv-t ajánlanátok 32"-ban 90-100ezer forint körül? tv és filmnézésre használnám,konzol/pc nem lesz rákötve.köszönöm

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#14418) fishme válasza moltam88 (#14412) üzenetére


fishme
tag

Köszönöm a segítséget !!
Lenne még egy kérdésem olyat esetleg lehet hogy egyszerre használom a mindig tv-t és a kábel tv-t ?

(#14419) dh66e válasza fishme (#14418) üzenetére


dh66e
veterán

(#14420) nightshadow válasza VW (#14417) üzenetére


nightshadow
veterán

Pl. Samsung 32D5000 [link]

[ Szerkesztve ]

(#14421) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Helo.
TV vásárlás elött szeretnék tanácsot kérni. Olyan TV-t keresek aminek kevés a fogyasztása. Márkában is szeretnék tanácst kérni mivel nem tudommelyiket érdemes megvenni. Olyan 50 cm képátmérő vagy felette kéne lennie. Ja és ha már LCD topikban vagyunk akkor azt is szeretném megkérdezni hogy LCD-t vagy Plazmát érdemesebb-e megvenni?
Köszi előre is.

(#14422) moltam88 válasza fishme (#14418) üzenetére


moltam88
tag

Ennyire nem vagyok benne a témában, nekem nincs kábelem. Pár hónapja olvasgatom a topicot, és onnan tudom, hogy az újabb tv-kkel, amikben van kártyának hely tudod azzal is használni, nem feltétlen kell set-top box. Az én tv-men is van kártya hely (LK530), de mint írtam nem fizetek kábelért, vagy mindigtv-ért, egyedül az ingyenes digitális adásokat nézem nagy ritkán.

Látom már lehet meg is válaszolták előttem a kérdést :)

[ Szerkesztve ]

(#14423) VW válasza nightshadow (#14420) üzenetére


VW
aktív tag

azt hiszem ez a tv lesz a választott.tetszik a kinézete és ár-érték aránya.
jelenleg 95e a tescoban,olcsóbban a neten sem találtam.
úgy hallottam már nemfognak lejjebb menni az árak, közvetlen karácsony előtti akciókban sem.erről mit tudtok,érdemes még várni a vásárlással vagy vegyem meg míg van belőle? :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#14424) nightshadow válasza DAVID0000 (#14421) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem írtad el a képátmérőt, az 50cm-t, mert az nagyon pici. A plazmából a legkisebb 107cm (42”-es), s azok többet fogyasztanak, mint az LCD-ék.

VW: szerintem nem érdemes várni, nem valószínű, hogy nagyon lejjebb menne ennél szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14425) fishme válasza dh66e (#14419) üzenetére


fishme
tag

Sikerült behozni mindig tv-s adásokat M1 M2 duna tv duna tv2 de az rtl klub és a tv2 azt írja ki hogy nincs CI modul. Tudtommal ezek is ingyenesek akkor miért nem tudom nézni őket ?

(#14426) dh66e válasza fishme (#14425) üzenetére


dh66e
veterán

Be kell azoknak jönnie.Amennyiben a teljes keresés nem segít akkor egy picit állíts az antennán sokszor ennyi kell a stabil vételhez.

(#14427) DAVID0000 válasza nightshadow (#14424) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Akkor marad az LCD. Itt a képátmérő legyen mondjuk 100cm. Meg még azt akartam kérdezni hogy mi az a led a LCD tvnél? Ha jól emlékszem írtak ilyet. Meg, hogy érdemes-e full hd-t venni?

(#14428) nightshadow válasza DAVID0000 (#14427) üzenetére


nightshadow
veterán

Mire kéne, mi lenne a felhasználási terület, mennyi a keret?

(#14429) DAVID0000 válasza nightshadow (#14428) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Apámnak lenne csak tv-nézésre. (Digi van) Keret az annyira nem lényeg de nem tudom ezekkel a feltértelekkel amit írtam megáll-e 100ezer alatt?

(#14430) Sanyabá válasza dh66e (#14426) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem is van egy olyan antenna/cable switch NAB-75 tv set ,de ennek csak két kimenete van : antenna és kábel,és van rajta egy kézi átváltó .De ha össze dugom úgy semmi nem jön,csak külön-külön.Mi lehet a gond?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14431) jagofett


jagofett
tag

Sziasztok!
Karácsonyra új tévé vásárlását tervezem, az eddigi hagyományos 1000 éves Thomson tévénket leváltandó. Fontos dolog hogy maximum 130 ezer Ft jutna rá. Ebből kéne a lehető legjobbat kihozni. Ebben szeretnék segítségeteket kérni.
Nézelődtem a neten, egy ígéretest találtam, erről mi a véleményetek?
Samsung UE32D5500
Ha esetleg nem jó, akkor mit tudtok ajánlani ilyen árban?
Köszi! :R

(#14432) fishme válasza dh66e (#14426) üzenetére


fishme
tag

Jah ahha azt hiszem megvan a probléma oka :) nekem nincs is rákötve antenna.
Csak a koax kábel megy a fali csatlakozóba és kész, azon jön ugye a kábeltévé (prtelekom).
Azt hittem hogy ez a mindig tv megy antenna nélkül is mondjuk az m1 meg a többi megy is. Akkor gondolom azért írja hogy hiányzik a CI modul.

(#14433) nightshadow válasza DAVID0000 (#14429) üzenetére


nightshadow
veterán

100k-ás keret az nagyon kevés. A legolcsóbb Led-es LCD talán a Samsung UE-40D5000, de ez is 140k körül van. [link]

(#14434) dh66e válasza fishme (#14432) üzenetére


dh66e
veterán

:Y :Y :)

Sanybá
Nem mindegyik jó erre a feladatra még ha rá is van írva.Azt ajánlom hogy mindenképpen antenna szakboltban keressetek ilyenkor biztos megoldást.Akár egy telefon is elég lehet neked is hogy kiderüljön tényleg rossz e a szerkezet vagy van megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#14435) nightshadow válasza jagofett (#14431) üzenetére


nightshadow
veterán

125k-ért a legjobb, ami kihozható, az az LG 42LK530 [link], de ez hagyományos LCD, viszont 42”-es a mérete, ami sokkal nagyobb élményt ad, mint az a 32”-es Samsung.

(#14436) fishme válasza dh66e (#14434) üzenetére


fishme
tag

Rendben és köszönöm a segítséget.

(#14437) dh66e válasza dh66e (#14434) üzenetére


dh66e
veterán

Bocsi az átkeresztelésért lemaradt egy a betű. :)

fishme
Mielőtt vennél antennát próbálj ki egy koax kábelt aminek kb10-20cm le van csupaszítva a vége barátom így nézi a Mindiget Sashalmon.Hátha nálad is elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#14438) Sanyabá válasza dh66e (#14434) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ott vettem,és el is mondtam ,le is rajzoltam hogy mit akarok.Mondjuk 500ft volt.
De attól még lehetne jó!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14439) dh66e válasza Sanyabá (#14438) üzenetére


dh66e
veterán

Az szép.Vidd vissza nekik,ha azt mondják működik akkor adjanak másikat utána már te is okosabb vagy.Amiket én láttam működés közben azok mind több ezer forintos elosztok voltak nem véletlenül.Amit linkeltem ma talán ezek közül a legolcsóbb.

(#14440) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok!
Tv vásárlásán gondolkodom.Csak full hd 60-82 cm ig.
Xbox 360 hoz használnám hdmi kábellel.A legjobb minőséget akarom elérni,Kb 60-80 ezres ár körül.Mit tudnátok ajánlani? :R

(#14441) Ance válasza d3lete (#14440) üzenetére


Ance
őstag

A legjobb minőséget akarom elérni,Kb 60-80 ezres ár körül.

Bocs, de akkor nagyjából semmit. Ez nem viccelődés volt, hanem a tények. Ennyiért nem fogsz xbox-hoz téged elégedettséggel eltöltő tévét találni.

Mivel a 60 centit is írtad és xbox-hoz kell, akkor inkább ezt a monitort ajánlom 71-ért. Persze tényleg akkor, ha nem kell tv-hez. Ha igen, akkor szerintem többet kellene szánnod rá.

(#14442) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

NEM vásárlásban kérek tanácsot. Inkább rövid technikai jellegű kérdésem lenne. Remélem van ötletetek.
Van egy ilyen Nexus HDMI-kábel, egy LG 37LT75 (vagy itt) TV, meg egy laptop, az most mindegy is, milyen (két laptoppal is eljátszotta, amit mindjárt mondok).
Amikor a HDMI-kábellel összekötjük a TV-t és laptopot, akkor első kb. 2-3 próbálkozásra szinte minden esetben "mákos" a kép, a klasszikus értelemben. Amíg nincs rádugva semmi, értelemszerűen a "No Signal" feliratot látom. Amint rádugom, elkezd mákozni.
Ilyenkor a megoldás: kihúz-bedug, ezt kb. 3-4-szer eljátszani, és lám, egyszer csak megjavul, van kép, hibátlanul. Egészen a következő rádugásig...

Ennek mi lehet az oka? A TV hibája vagy a laptopé, esetleg a kábelé? Mintha valami szinkronizációs probléma lenne, vagy fogalmam sincs, inkább mondjátok meg Ti, valszeg jobban értitek, miért történhet ez, mint én.

Bármilyen jó ötlet jöhet! Csak a kíváncsiság vezérel, hogy mi ennek az oka... még ha komolyabb megoldás nincs is rá, valamelyik komponens hibájából.
Előre is köszi!

Sk8erPeter

(#14443) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#14442) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, és még egy, van, hogy elsőre is sikerül átvinni a képet... de akkor meg nem megy át a hang HDMI-n, és ha Windows-on (ja igen, előbb nem írtam, hogy azt használunk ezeken a gépeken) a Sound menüpontba belemegyek, azt írja a hangeszközöknél, hogy a Digital Audio (HDMI) (High Definition Audio Device) "Nincs csatlakoztatva", így nem is lehet alapértelmezetté tenni...
Na, ilyenkor megint jöhet a kihúzós-bedugós megoldás, először mákozik, majd előbb-utóbb megjavul, és akkor már átmegy a kép is... Furcsa...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14444) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!
Két tv közül segítsetek választan: LG 42LW5590 vagy Samsung UE40D6500

Már kikértem a véleményeket Saturnban, Mediamarktban de mást mondtak mindkét helyen, sőt ajánlották még a Sonyt is.

3D: szeretném használni a 3D-t és tudom itt két különböző technológia van. Az LG-nek mintha csíkos lenne a képe (képsoronként)
A Samsungé jónak tűnt, de hosszabb használatnál lehet az a kellemetlenebb.
Melyik tv-nek jobb a 2D-3D konvertálása, szerintetek melyik a jobb technológia?

DRV-PVR: a két szolgáltató másként nevezi, szerintetek melyik rögzít normálisabban külső HDD-ra?

Internetes böngésző: annyit megtudtam, hogy a Samsungé támogatja a flash és java tartalmakat is, az LG talán ezeket nem tudja, vagy melyiknek kezelhetőbb a böngésző felülete?

TV: Képminősége, színhelyessége, melyik tv-nek jobb?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Zs

(#14445) Eskimoka


Eskimoka
tag

Sziasztok!
Egy új TV vásárlásán gondolkodok. Eddig egy első generáció közeli 32"-os Panasonic (TX32LE-7P) LCD teljesít nálam szolgálatot, egyébként meg vagyok elégedve, de itt az ideje, hogy lecseréljem. Szóval a kérdés az lenne, hogy mit ajánlotok. Az elvárások és a felhasználási terület a következő:
- főként HD sorozatok és majd FullHD filmek nézése saját médialejátszóval, szóval az nem szükséges bele, fölösleges kiadás lenne
- ritkán focimeccs nézés műholdas digiről (sajnos analóg :(( )
- mivel 3-3,5m-ről nézném, ezért 40" fölött gondolkodok mindenképp
Gyakorlatilag ezek a szempontok, a lehető legjobb képminőség, elérhető áron. Folyamatosan figyelem majd az akciós újságokat így karácsony tájékán és hátha találok majd valamit az általatok ajánlottak közül. Mondjuk még a plazmákat sem vetettem el teljesen, de az nem ide tartozik.

Köszönöm a szíves segítségeteket!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#14446) nismoka válasza summi (#14444) üzenetére


nismoka
addikt

LG passzív 3D technológiája felezi a sorfelbontást tehát 1080 sor helyett 540-et látsz, ezért is csikos. A Samsung aktív szemüveges viszont szinhelyességre a Sony-k jobbak szoktak lenni és nem is annyira foltos a panel megvilágítás. A 2D-ről 3D-re konvertálás egy marhaság, az ne legyen szempont. Sony vagy Samsung, de inkább a japcsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#14447) leesuger


leesuger
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Kinéztünk két 3d-s tv-t. Az egyik aktív szemüveges a másik passzív. Az üzletekben hol ezt-hol azt istenítik, mi meg tanácstalanok vagyunk. Igazán arra lennénk kíváncsiak hogy a jövőben melyikkel járnánk jobban ?

(#14448) torma1981 válasza nismoka (#14446) üzenetére


torma1981
veterán

Ha jobban utánaolvasol a D6xxx-res sorozat sem tudja 3D-ben a Full Hd-t. Az is csak 540 körül tud. Úgyhogy az ne legyen szempont. Az Lg panelek meg kevésbé hajlamosak a felhősödésre. A Sony meg túl van árazva.

(#14449) nismoka válasza torma1981 (#14448) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, gondolom erre gondolsz [link]
LG-t nem vennék az tuti. A Sony nincs túl árazva szerintem kb samsung árszint esetleg kicsit több, viszont jobb!

(#14450) torma1981 válasza nismoka (#14449) üzenetére


torma1981
veterán

Hát ízlés kérdése. Nekem a szemem bántja az aktív szemüveg. Nagyon vibrál. A passzív sokkal kellemesebb. Szerintem a passzív felé fognak elmenni. Azt fejlesztik. Szerintem jó most az Lg csak a dizájn nem tetszik benne. Kíváncsi vagyok a 2012-es modellekre. A Sony minimum 50-100k-val drágább mint az azonos tudású Samsung, Lg. Ez mi ha nem túlárazás.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.