Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14051) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni az alábbira.

Ma reggel bekapcsoltam a Samsung LCD Tv-t és a képernyő bal oldalán 2 db függőleges csík jelent meg. Sárga és zöld egymástól 10cm távolságra.
Egy idő után eltűnt a zöld csík, de a sárga megmaradt.
Tudja valaki ennek a jelenségnek az okát és a megoldását?

(#14052) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Srácok, ilyen nehezet kérdeztem?
Keresővel kerestem már mindenre, de egyértelmű választ nem találtam. Annyi érdekelne csupán, hogy ~120k-ból a Samsung 32D5500(vagy D5000, ha nem kell SmartTV) a legjobb vétel-e, vagy van ennyiért jobb?
Nagyobb nem jöhet szóba, mert ekkora fér el..

Elég sok hozzáértő van itt, ahogy látom, valaki pls dobjon meg egy válasszal :B :R

Everybody lies.

(#14053) Ance válasza Ricco_hun (#14040) üzenetére


Ance
őstag

Na. Kibányásztam nagy nehezen, megmértem: 1,5 méter. 42LK530-hoz járt.

Lógsz egy virtuális bambival :))

(#14054) Ance válasza Barthezz2 (#14052) üzenetére


Ance
őstag

Szia!

Igen, nehezet kérdeztél! :D Nem nagyon lehet válaszolni azokra a kérdésekre, hogy NEKED mi a legjobb ilyen árban és 32-es méretben. Gondolom ezért késik a válasz, mert ki mer tanácsot adni ilyen kérdésben felelősséggel?

Az egyik nagy kérdőjel, hogy mit fogsz szólni az esetleges EdgeLED hibákra, ha megveszed tanács alapján a tévét?

A másik, hogy mit fogsz szólni, ha esetleg nem játszik le egy filmet, mert nem ismeri a kódolást?

Mit mondasz, ha neki tetszett, neked meg nem tetszik a képe?

És még lehetne sorolni....

Ha azt kérdezed, melyik a legjobb 32-es tévé, arra biztos kapsz választ (meg egy durva árat), de erre szerintem nem fogsz, hanem Neked kell megnézned a képüket, tetszik-e.

Akkor pár dolog, konkrét tanács nélkül: :)

1. A 32 D5000 10.000 forinttal olcsóbb a D5500-nál (103k vs. 115 k), szóval ha számít az ár...

2. Én is csak a fórumban olvastam, hogy a samsungnál nem mindegyik valódi 100Hz-es, hiába írják rá. Ha számít, akkor arra kérdezz pontosan.

3. Ha esetleg a kicsit vastagabb nem zavar és elgondolkozol az EdgeLED hátrányain akkor LG 32LK530, ami nem ledes és valódi 100Hz, valamint 89k.

4. A ledes LG 32LV4500-nak nekem jobban tetszenek a tulajdonságai, mint az általad írt 2 samunak, de 124k (és van aki azt mondja LG-t soha nem venne /mondjuk van aki meg a samuról mondja ugyanezt :) /) Mindenképpen össze kéne hasonlítani a boltban.

Ennyit tudtam írni, talán valaki még kiegészíti.

(#14055) Taximaxi válasza Ance (#14054) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

100cm körül melyik full HD tévét ajánlanád.
Igazából abszolute nem értek hozzá, annyi a lényeg,hogy full hd legyen és ha lehet a létező legolcsóbban.
150ig kb,de minél olcsóbb annál jobb.
Tisztában vagyok vele,hogy ennyiért kompromisszumokat kell kötni,szóval mindegy plazma, lcd vagy led.
Egyébként ezek az "okos tévék" tényleg lassúak,nehézkesek még?
Egy origós cikkben ezt olvastam róluk)

pl ő jó?

[ Szerkesztve ]

(#14056) Barthezz2 válasza Ance (#14054) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Értem, de azért aki benne van a témában, csak tudja, hogy ebben az árban, méretben melyik lehet a legmegfelelőbb ár/érték arányban.

A szépseg szubjektív, ez tény, de azért ha a tévézes minőségeről beszélünk, ami szar, az mindenkinek szar, ha van annyiért jobb is:)

Az edge-led hibáival tisztában vagyok, azért vettem magamnak backlit ledes tv-t. Ajánlanám is havernak(ez neki lesz), ha még kapható lenne. Meseltem neki az edge-es hátrányairól, az ő dolga eldönteni, zavarja-e.

A boltban megnézem dologgal meg az a gond, hogy töbnyire out of box rakják ki őket, ami nem feltétlen tükrözi a valós képet, arról nem beszélve, hogy millió neon világít a fejed fölött.

A tanácsokat köszönöm :R Utánanézek a típusoknak.

Everybody lies.

(#14057) Ance válasza Taximaxi (#14055) üzenetére


Ance
őstag

"Egyébként ezek az "okos tévék" tényleg lassúak,nehézkesek még?"

Az enyém nem "okos", és nem is mozog. Még lassan sem. Hál isten :)

Komolyra fordítva a szót, az "okos" tévék processzora nem egy Intel Sandy Bridge, így a netezés pl. nem túl gyors. A filmekre vannak kihegyezve, meg a zenére, abban jók (de nem érik el a médialejátszók szintjét).

Létező legolcsóbb, 100 cm körüli mostanában (az alapján, hogy sokan veszik!!!!) az LG 42LK530-as vagy a ledes párja az LG 42LV4500, samsungnál az UE-40D5000, de a samsungról sokat nem tudok, illetőleg a tesztelők 6000-res szériától mondják jónak.

Ezeket egyébként az utolsó 100 hozzászólás elolvasása után is tudtad volna.

(#14058) Taximaxi válasza Ance (#14057) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

Köszönöm a választ.
Az a baj,hogy ha elolvasok 100 hozzászólást a végére már lövésem sincs,hogy melyik márkát, melyik típust vegyem,mert mindről írják,hogy jó,de sokat fogyaszt keveset fogyaszt, lapos, dagadt, drága-olcsó + ez a márka ilyen vagy olyan.
Szerintem ezért van elveszve mindenki ebben a témában, aki nem szaki.
Én tényleg igyekeztem utánnaolvasni a dolognak,de a cikkekben sem ritka,hogy azt írják a plazma jó,csak sokat fogyaszt bár ez mostanában egyre kevésbé igaz.
Na,ezekből hogy hámozzam ki,hogy melyik fogyaszt sokat? :D Denem?
Típusszámra lebontva járjak utána mindennek? ÁÁÁÁ :O
Az általam linkelt philipsről mi a véleményed?
Okos tévéknél igazából az érdekelne,hogy egy sima youtube videora, skypeolásra is perceket kell várni vagy annyira azért nem lassúak?

[ Szerkesztve ]

(#14059) csedaviasd válasza BBéci (#14042) üzenetére


csedaviasd
csendes tag

Köszi!

(#14060) Ance válasza Taximaxi (#14058) üzenetére


Ance
őstag

Nem ismerem a Philipset.

Nincs okos tévém, médialejátszóval oldom meg ezeket.

(#14061) Shadowfax válasza nightshadow (#13689) üzenetére


Shadowfax
addikt

A panellottóhoz még egy adalék:

The Samsung 37D5520 is a panel-switcher. As far as we know it can come with an MVA (CMO) panel or a PVA (Samsung-Sony) panel. However, the difference in picture quality between the two versions is less marked than in last year's models. The PVA panel still displays more accurate colours and has a slightly higher contrast but the MVA panel is less prone to clouding.[link]

Szóval: az MVA (CMO) panel és a PVA (Samsung-Sony) panel közt már nincs akkora különbség, mint a tavalyi (2010) modellek esetén. A PVA színei jobbak, magasabb a kontraszt, de az MVA panel kevésbbé van kitéve a felhősödésnek.

(#14062) nightshadow válasza Shadowfax (#14061) üzenetére


nightshadow
veterán

Egy probléma van ezzel. Ezek a megállapítások az eredetileg tesztelt 40”-re vonatkoznak, s a megállapításokat gyakorlatilag egy az egybe átvették a 37”-re, ami a cikkben egyértelműen kiderül.

„The UE32D5520 is the 37-inch version of the Samsung UE40D5520 we tested in our labs.

„For more detailed information, please read our full review of the 40-inch version of this TV, the Samsung UE40D5520.”

„Everything we said in the original article holds true--the only thing that's different is the size!
The only exception is that some manufacturers fit different sized televisions with panels from different sources. In that case, our comments are only valid for the panel that we originally tested. Contrast, black levels, colour handling and ghosting are all subject to change from one panel to another.”

Ez azért „súlyos” hiba, mert 37”-ben nincs Samsung-Sony panel.

(#14063) BBéci válasza Taximaxi (#14055) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem 150e forint alatt a legjobb képminőségű 42 colos tévé a Panasonic S30.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14064) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Szüleimnek kellene TV vásárlásban segítenem.
Jelenleg ott tartanak, hogy a madaras teszkóban 10e előleggel, 15*6000ft-ért el lehet vinni a Samsung UE32D5000-t, úgyhogy most ez a kiszemeltjük.
Saccra 2,5m-ről fogják nézni, úgyhogy ez a méret szerintük (meg szerintem is) bőven elég.
Arra lennék kíváncsi, hogy hasonló feltételekkel van-e ennél ajánlottabb készülék, vagy bátran megvehetik?
Néhány tesztet olvastam róla, ott a sok dicséret mellett néhány funkcionalitásbeli hiányosságot hoztak fel (samu apps, meg hasonló számukra lényegtelen dolog, lévén csak tévét szeretnének), illet azt is említették, hogy nincs benne HD Tuner - ez milyen problémával, kellemetlenséggel járhat később?

Köszi előre is!

(#14065) Taximaxi válasza BBéci (#14063) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

:R
Az,hogy wifi ready az pontosan mit jelent?
Lehet rajta netezni?

[ Szerkesztve ]

(#14066) Shadowfax válasza nightshadow (#14062) üzenetére


Shadowfax
addikt

De akkor, ha jól értelmezem, a 40"-osnál is lehet MVA és PVA panel is. Tehát ha csak azért vennék 40"-os Samsungot, hogy elkerüljem az MVA-t, akkor nem feltétlenül járok sikerrel.
Lehet, hogy túlparázom az egészet, s nincs is az egésznek akkora jelentősége. :F

(#14067) Ricco_hun válasza Ance (#14053) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Bambi futárral küldve. :D

Én is 42LK530-at akarok rendelni. De úgy néz ki, hogy (egyelőre) nem kell majd a hdmi kábel, mert a videokártyámon van d-sub, s-video és dvi. A d-sub-on van a crt monitor, a dvi-n meg lesz a tv egy dvi-hdmi kábellel, így megspórolom az átalakítót. Meg amúgyis, nekem úgy van a gép, hogy az átalakítóval együtt már nagyon hátralógna és nem férne el a faltól.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a pcdreamshop vállal-e hétvégi kiszállítást vagy esetleg egy hétköznap késő délutáni kiszállítást? Merthát otthon kéne lennem, amikor hozzák a tv-t, de most azért vegyek ki szabit. :F

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#14068) BBéci válasza Taximaxi (#14065) üzenetére


BBéci
titán

Egy külön, jópénzért megvásárolható eszközzel képes csatlakozni hálózatra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14069) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Sziasztok!

Samsung UE32D5000 vennék főként játékra, másodlagosnak filmezésre és harmadlagosnak TV-zni :D Vélemények róla? Jó választás vagy inkább más legyen? Iylen 100k-s árkategóriában gondolkodom és 32" es mérettel. :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#14070) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Két TV-t szemeltem ki: Samsung 46D6570 és LG 47LW5500.
A kettő közül melyiket ajánlanátok? :R

(#14071) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Koszi az eddigi valaszokat!

Az LG 42lk530-asanal is van panellotto? Mire kell figyeljek?

(#14072) q2w3


q2w3
senior tag

És szerintetek melyik jobb az LG LV4500-as LED,100Hz, vagy Panasonic 42S30, Plazma(600Hz???) ? A leírás szerint az lg 88w-ot a pana 79W-ot fogyaszt.
Annyit nem tudok, hogy a Panasonicba milyen tuner van?

(#14073) BBéci válasza q2w3 (#14072) üzenetére


BBéci
titán

Panák tunerje kiváló, de az a 600 hertz alképpont frissítésből adódik, nem kell komolyan venni. Az S30 képminőségét, 200e Ft alatt, semelyik LCD nem tudja produkálni. SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14074) LemPeti


LemPeti
csendes tag

üdv mindenkinek !
nemtudom pontosan hogy jó helyre írok e de szerintem itt is lesz olyan aki tud majd felelni kérdésemre :)

analóg és digitális műsorszórás közti különbségek érdekelnének ! annyit tudok amit olvastam hogy a digitális jel erősebb, hangzásban van még fejlődés, műsorújság, amiket tudok hogy van ... a kép minősége érdekelne engem leginkább hogy mekkora különbség van arrol nem találtam semmit :S most analóg van 32 colos leden észrevehető különbség mennyire lesz digitálisra váltva ?

(#14075) Ren Hoek válasza Jégtörő (#13982) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt a "nem fér el" dolgot sohasem értettem. Csak kíváncsiságból, milyen helyre kell bepasszírozni ezt a valamit, ha nem fér el egy 1 m szélességű helyen? 1 méteres csőlakásokba kellenek ezek a luxustévék? :D (irony off)

Egy 37 colos LG ~907 mm
Egy 42 colos LG ~ 1018 mm

Az oldalanként 5 cm különbség! Nem tudok elképzelni olyan szituációt, ahová nem lehet berakni +5, +5 cm-t! Maximum valami szekrénynél lehet gond, de ott is megoldanám, vennék neki egy kis asztalt, vagy fából összeraknék és rátenném arra, egy kicsit előrébb lesz, de akkoris lesz egy 100x jobb eszközöm.

Szóval javaslom mindenkinek, ha már kiadtok 100K-t egy ilyen TV-re, akkor az legyen tényleg frankó. 40-42 colnál nincs értelme alább adni. (Pénzben se számít sokkal többet) Be fog férni az, csak agyalni kell kicsit :)

2.Más téma csak úgy általánosságban: Plazma vs LCD. Biztosan szép és jó a plazma, de MM-ban megnézve a kiállított egyáltalán nem olcsó plazmákat, egyszerűen egy letűnőben lévő régi technológiának tűnik... Számomra eleve ez a vibrálás a régi CRT-kre emlékeztetett, képük pedig olyan szürkés ködös volt. LCD-ket sokkal szemkímélőbb, nyugtatóbb volt nézni.

3. Akik a 100hz-re vagy netán 200 stb parasztvakító hz-re pörögnek... Lehet sportnál tényleg jól jön, de én filmnél azonnal kikapcsolom. Teljesen megöli a moziérzést, mintha szappanoperát néznék. De ez megint csak személyes tapasztalat.

4. LG 42LK530 teljesen jól megvagyok elégedve, nincs vele problémám. Korábban az én "saram" volt az, hogy az analóg adás gány. Csak viccesen említettem meg, mivel teljesen logikus hogy 720*576-at kitéve fullhd-re se képarányban, sem felbontásban nem kapunk jó minőséget... Tehát aki analóg adást akar rajta nézni, az lehet csalódni fog (Én valahogy szívesebben néztem a kis 24 colos CRT-n) Szerencsére a TV-ből csak a szenny folyik megállás nélkül, szóval nem kell néznem :D Viszont a National Geographic HD, vagy a Discovery HD-ben az jól fog jönni :) (Bár azokat is telib**szák reklámmal, hogy nézhetetlen legyen)

[ Szerkesztve ]

(#14076) BBéci válasza Ren Hoek (#14075) üzenetére


BBéci
titán

Otthon, egy lakószobában sosincs akkora fényár, mint a MM eladóterében, ahol az LCD tévék dinamikus, kiemelt Shop üzemmódjának csutkára húzott fényereje látványosabb, de valójában nézhetetlen.

Sosem kapcsolom ki a 100 hertzet, mert a 300 soros mozgóképfelbontás és a szaggatás nagyon tudnak zavarni. Az életben is minden mozgás folyamatos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14077) bolcsodal


bolcsodal
addikt

26"-ban mi a best-buy mostanában? A Sony TV-jét nézegetem egyébként, de sokallom a 80K-t érte. Pontosan 68 cm széles helyre kellene bepasszoljon...

Az ilyen Technika-Tesco cuccok mennyire cumik? Meglepően szép képük van egyébként... :U

They drew first blood....

(#14078) dh66e válasza bolcsodal (#14077) üzenetére


dh66e
veterán

"Az ilyen Technika-Tesco cuccok mennyire cumik? Meglepően szép képük van egyébként... "

Mert általában LG,Samu panelek vannak bennük.A gond inkább az hogy nincs hozzá support egyáltalán ill.azért képileg lényegesen elmaradnak a nagy gyártók tévéitől funkcióit és a garanciát tekintve.

(#14079) Pantok válasza BBéci (#14076) üzenetére


Pantok
aktív tag

"Az életben is minden mozgás folyamatos"

Mi?
A nyamvadt szemünk se képes folyamatos mozgásra, soha életedben nem fogsz úgy látni valamit mint ahogy egy kamera általában pásztázik (amikor ugyebár a 100hz a legjobban előtérbe jön), hacsak nem ülsz rá és merevedsz meg tökéletesen a kamera gurulós standján.
Bizony minden folyamatos, de szinte soha nem egyenletesen folyamatos, mint amit a tévén nézel, nem csak a 24fpshez szokás idegeníti az embert a 100hztöl.

[ Szerkesztve ]

(#14080) Ren Hoek válasza BBéci (#14076) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Személy szerint én kényes vagyok a szaggatásra, de valahogy megszerettem a mozi élményt. 50hz bőven elég. A moziban is annyit kapsz a pille segítségével. Igaz teljesen máshogy működik. Inception-t néztük teli akcióval és semmi rossz élmény nem volt (Bekapcsolva a True Motion-t, olyan irreális lett valahogy. A film mindig is 24 képkocka volt és így szép. Így álmodta meg a rendező, az operatőr... Úgy szeretném látni, ahogy eredetiben volt, nem belegányolva.)

Egyelőre arra nem jöttem rá, hogy TV adásnál, vagy DVD-nél hogy lehet kikapcsolni a true motion-t, de majd megnézem a manualban.

Híradónál, sportnál tökéletes viszont, nem kétlem!

Annak nagyon örülök, hogy a nem HD-s divx-eket vagy a sima dvd-ket is nagyon szépen jeleníti meg, pedig rettegtem ettől. (az analóg szélesvásznú levágott TV adáshoz képest) Ebből következően, a natív szélesvásznú digitális adás, biztosan nem lehet rossz.

(#14081) Ance válasza Ren Hoek (#14080) üzenetére


Ance
őstag

Mit álmodott a rendező? 24p-t? Talán a rémálmaiban, miközben fetrengett a technikai lehetőségek korlátai között. :D Mert vehetne fel akár 60p-vel is, de nincs mozi, ami lejátsza.

Az emberi szem többet lát mint 24 p (sokkal), és jövőre már nem egy film fog 48p-ben megjelenni.

Csak összehasonlításként: jelenlegi mozi 24p és 1 megapixel, akkor 48p és 2 megapixel körüli kép. Egyébként 5 megapixeles kamerával készül a Hobbit pl, tehát le lesz konvertálva.

Majd lehet átépíteni a mozikat.

De csak egy másik apró példa: a boltban megvehető jobb videokamerák már 50-60 fps-el dolgoznak.

Szóval aki úgy szereti, nézze csak a képkockákat 24p-n :D

(#14082) Taximaxi válasza Ance (#14081) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

A mozi 50p már most is :)
Egyébként az emberi szem kb 10p-től már egyben látja a dolgokat.

(#14083) Borote válasza Taximaxi (#14082) üzenetére


Borote
addikt

Olvasgass élettant... Ajánlom figyelmedbe a kritikus fúziós frekvencia fogalmát. Sokkal jobb a szemünk időbeli feloldóképessége, mint 10p. Az, hogy a 24p már egészen mozgókép élményt nyújt, az éppen az agyunknak köszönhető, de sokkal kellemesebb élményt nyújt egy 60p, de akár egy 30p-s videó is.

[ Szerkesztve ]

(#14084) ginola válasza Ance (#14081) üzenetére


ginola
addikt

Miben éred el, az 50 p-t?

(#14085) Taximaxi válasza Taximaxi (#14082) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

Jó,majd olvasok.
Lehet,hogy kényelmesebb élményt nyújt, ennek ellenére már kb 10kockától folyamatában látjuk a dolgokat.
Ezvan.
A mozik pedig elég régóta 50kocka/mp rögzítenek,ami ha jól számolom így is az ötszöröse, tévék 25p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#14086) Ance válasza ginola (#14084) üzenetére


Ance
őstag

Nézd meg ezeket. Az 50p-s az panasonic videokamera, a másik is, de azt nem ismerem milyen.

Taximaxi: Nem is tudtam, ha elmegyek a moziba, akkor felvesznek. Méghozzá 50p-ben. Legközelebb szebben eszem a kukoricát.

A fentieken túl nem értem mit írsz, a 10p-t meg hagyjuk inkább...

(#14087) cigam válasza Taximaxi (#14085) üzenetére


cigam
félisten

Ötszöröse? Jó lesz az kétszeresnek ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14088) Taximaxi válasza Ance (#14086) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

Szerintem is hagyjuk,de nyugodj meg a mozikat nem fogják átépíteni :)

cigam Példának írtam,hogy kb 10kockától/mp-től már folyamatosnak látjuk a képeket.
Ehhez képest ötszörös az 50p.

[ Szerkesztve ]

(#14089) cigam válasza Taximaxi (#14088) üzenetére


cigam
félisten

aha.... akkor félreértettem :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14090) BBéci válasza Ren Hoek (#14080) üzenetére


BBéci
titán

A mozik vetítőgépei minden képkockát háromszor jelenítenek meg, ami a kétszeri kitakarásból adódik, tehát 72 fps.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14091) Taximaxi válasza BBéci (#14090) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

:)) Kezdem úgy érezni,hogy egymásra licitálunk!
Igen 24fps... ki ad 36-ot? Ott az úr 48fps, 48 fps először.. 50... igen 50fps-nél állnuk, 72!!!! BBéci úr 72fps! 72 először, 72másodszor, BBéci győzött 72fps-el :)

(#14092) BBéci válasza Taximaxi (#14091) üzenetére


BBéci
titán

Nem jó a hasonlatod, mert ezek tények.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14093) Ren Hoek válasza Taximaxi (#14091) üzenetére


Ren Hoek
veterán

De attól még 24 képkockában vették fel. Ez a lényeg, utána teljesen mindegy hogy buherálja szét 100 hz-re a TV, vagy a mozi pilléje.

Meg nem az 50p-s feltétel létjogosultságát kérdőjeleztem meg, csak azt, hogy a filmeket 24p-ben vették fel, akkor azt úgy is szeretném látni, nem hozzá mókolt összemosott képkockákat, hogy úgy nézzen ki mint valami szappanopera.

Mellesleg videóklipp forgatással is foglalkozunk... sok melónál csináltam felvételeket 720p 50p-ben, és 1080p 25p-ben. Mindig az utóbbival dolgozok, az előbbieket csak lassításra használom. Nekem valahogy moziszerűbb a hatás.

(#14094) Taximaxi válasza Ren Hoek (#14093) üzenetére


Taximaxi
csendes tag

Ok,ebbe a vitába én nem is szólok bele a magam 1989-ben vásárolt samsung tévéjével,csak poén volt az előző hozzászólásom az fps-ek egymásra licitálásáról. :B

[ Szerkesztve ]

(#14095) ginola válasza Ance (#14086) üzenetére


ginola
addikt

Értem, és van olyan film is?

(#14096) ginola válasza ginola (#14095) üzenetére


ginola
addikt

Proson stadium 6-ot hallott már vki? Vélemény?

(#14097) nightshadow válasza Shadowfax (#14066) üzenetére


nightshadow
veterán

De akkor, ha jól értelmezem, a 40"-osnál is lehet MVA és PVA panel is. Tehát ha csak azért vennék 40"-os Samsungot, hogy elkerüljem az MVA-t, akkor nem feltétlenül járok sikerrel.

Ez így van, ez a panel lotto. 40"-nél van esélyed a Samsung panelra, 37"-nél pedig nincs.

(#14098) #03969024 válasza BBéci (#14063) üzenetére


#03969024
törölt tag

Bocsi, lehet, hogy igazad van, de 2-3 óra F1 után rühellenék képernyőt mosogatni. A tv van értem, s nem fordítva!!! Úgy látom, a két tábor sohasem fog megegyezni. Mindkét rendszernek vannak hibái, az már szubjektív, hogy ezekből ki hogyan súlyoz...

(#14099) LemPeti


LemPeti
csendes tag

üdv mindenkinek !
nemtudom pontosan hogy jó helyre írok e de szerintem itt is lesz olyan aki tud majd felelni kérdésemre

analóg és digitális műsorszórás közti különbségek érdekelnének ! annyit tudok amit olvastam hogy a digitális jel erősebb, hangzásban van még fejlődés, műsorújság, amiket tudok hogy van ... a kép minősége érdekelne engem leginkább hogy mekkora különbség van arrol nem találtam semmit :S most analóg van 32 colos leden észrevehető különbség mennyire lesz digitálisra váltva ?

(#14100) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

Tudnátok segíteni? Egy 32"-s lcd tv-t szeretnék venni, elsősorban HD ready-ben gondolkodom, kb. 2 méterről nézném. DVD-t néznék rajta, tv-t, plusz PC-t kötnék rá, de a vas FullHD-t nem visz (nem is tervezem az upgrade, max egy xbox360-t)

Mit tudnátok ajánlani úgy 70-80k-g? Vagy inkább használtan nézzek egy FullHD-t ennyiért? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.