Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15251) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Erről a tipusról van valakinek tapasztalata?

Samsung UE37D6530WK

Kapható itthon?Vagy más alternatíva?

Üdv:Viktor

(#15252) vlevi válasza joey04 (#15243) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ami tudja a 24p-t úgy is, ha pc-ről kapja a jelet hdmi-n keresztül. "
Elvileg az én Samum tudja. (LE40C650)
Legalábbis, ha XBMC-vel elkezdek filmet lejátszani, akkor a filmtől függően változik a kép. Alapból 1920, 60Hz, de a filmek egyrészénél átvált 50Hz-re, vagy 24Hz-re. Az megint más dolog, hogy nagyon ritkán nézek számítógépről filmet, mert a Samu médialejátszója nagyon sok formátummal elboldolgul. Csak olyankor zúgatom a számítógépet, ha a tévé nem játsza le a filmet.

(#15253) IRON STORM


IRON STORM
őstag

sziasztok. LK450 és LK530 között mi a különbség? Sorry hogy nem kerestem rá... :B

Csak a TDi!

(#15254) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
először is boldog karácsonyt.

Fali konzolt akarok venni a Samsung UE40D5003 -hez. A készülék még nem érkezett meg, de szeretnék hozzá fali konzolt rendelni.

Nem tudjátok milyen távolságokra vannak a rögzítő furatok a hátlapján?

Én ezt néztem ki. [link]

Ezen ezek a távolságok vannak:
VESA felfogatási méret: 100 x 100, 200 x 200, 200 x 100, 400 x 200 mm

Mert ha pl 400X400 akkor ez a konzol nem jó hozzá.

(#15255) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Közben megtaláltam 200X200 :)

(#15256) IRON STORM válasza IRON STORM (#15253) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ok megvan LK530 a nyerő.

Csak a TDi!

(#15257) tomiquattro


tomiquattro
csendes tag

Sziasztok!

Előre elnézést, ha bugyuta a kérdés vagy ilyesmi de nem nagyon maradt más ötletem, mint megkérdezni a szakértőket...

A helyzet a következő:
Adott 1db Acer 4810 TG laptop, amin van egy rakás filmem.
Adott anyámék LG 42LG5000-es LCD TV-je.
Adott 1db HAMA HD-READY HDMI 1.3-as kábel.

A TV leírása azt mondja, hogy ha a tv azt írja ki hogy nincs jel akkor nem megfelelő a kábel...minimum 1.3-as kell hozzá..
Ez már a harmadik kábel verzió, ráadásul ez már 5.000-Ft-ba került, ráadásul 1.3-as és kezdem elveszíteni a türelmem a dologban így karácsonykor, amikor akartam az ősökkel pár jó filmet gépről nézni.

Valaki okosítson ki legyetek szívesek, hogy mi a gyík lehet a baj, mert a laptopon és a TV-n van HDMI bemenet és a laptopot már kötöttem össze másik TV-vel és csak annyi volt, hogy HDMI kábel bedug és minden ötös volt... Most valamiért nagyon nem akar összejönni és ez kissé bosszant.

Milyen kábelt kellene vennem, hogy működjön a sztori?????

Köszönöm előre is!

(#15258) GLOCK34 válasza tomiquattro (#15257) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

A noti felismerte a tv-t? Beállítottad a külső megjelenítőt?
Nekem akkor adta ki a képet lh5000-re ha lezártam a fedelet,de ezt is be lehet állítani,hogy nyitva is menjen.

(#15259) tomiquattro válasza GLOCK34 (#15258) üzenetére


tomiquattro
csendes tag

egyelőre senki nem ismer fel senkit. Notin megtaláltam a külső megjelenítést és azzal se mentem semmire még...

(#15260) tomiquattro válasza tomiquattro (#15259) üzenetére


tomiquattro
csendes tag

bármit állítok a laptopon nincs eredménye... nem értem.. abban semmi logikát nem látok, hogy hajtsam le a kijelzőt, mert akkor hogy csinálok bármit is lehajtott kijelzővel... basszus.. tanácstalan vagyok.. :( :W

(#15261) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok

Tegnap vettem a media marktban egy Panasonic 42E30-as Tv-t és sajnos a képernyő közepe tájékán találtam rajta egy teljesen kiégett pixelt.

Érdemes ezért visszavinni két ünnep között? vajon visszaveszik egyáltalán?

(#15262) moonguru válasza tomiquattro (#15260) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Mind a 3 HDMI porttal kipróbáltad?

Monitor Guru!

(#15263) junior11 válasza GeneraL_XTX (#15261) üzenetére


junior11
veterán

Szia

hát sajnos nem tudom megmondani, hogy visszaveszik-e, vagy sem... Amúgy meg vagy vele elégedve (a D550-es plazma után)?

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15264) tomiquattro válasza moonguru (#15262) üzenetére


tomiquattro
csendes tag

Szia!

Igen, mind a 3 helyre bedugtam de mindegyiknél ugyan úgy azt írja ki, hogy nincs jel...

(#15265) GLOCK34 válasza GeneraL_XTX (#15261) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Képlékeny a dolog,nekem több pixel is hibás volt,visszavittem és az eladó először csak sajnálkozott,aztán megpróbált "finoman" elküldeni hogy nincs meg a %.
Ekkor durrant el az agyam 465000 ft hiányát érezve és kihívattam az üzletvezetőt. Ő már másképp állt a dologhoz,azonnali cserére utasította az emberkét.
Szóval ne hagyd magad,ha esetleg keménykednek. Én már sajna rutinos vagyok,2 heten belül most ma jelentettem be a 3. hibás tv-t (Pana vt30).
Minden esetre nézz utána előbb a gar.feltételeinek,mert hallottam olyat,hogy panáéknál 1 pixellel nem nagyon foglalkoznak,viszont 3 napon belül a boltnál nagy eséllyel pályázhatsz cserére.
Ne hagyd magad!

[ Szerkesztve ]

(#15266) junior11 válasza GLOCK34 (#15265) üzenetére


junior11
veterán

Hát sajnálom, hogy ilyen peches vagy. Az első 2 tévével mi baj volt? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15267) GLOCK34 válasza junior11 (#15266) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

1, Homályos kép,kontraszt állítás nem csinált semmit.
2, 4 teljes pixel hiba
3,Középen vízszintesen 3mm csík minden bemenetről. Ez a vt30-as,ma jelentkezett a hiba.
Cserélik ünnep után.

(#15268) GeneraL_XTX válasza GLOCK34 (#15265) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ok, köszi még gondolkodok rajta hogy mi legyen mert szerencsére csak egy van és az se látszik a nézési távolságból, DE ott van és ez zavar.

Mondjuk semmi se garantálja h a cserepéldánynál nem lesz még egy kiégve, vagy esetleg még rosszabbul járok mint most.

Nehéz ügy ez :(

(#15269) junior11 válasza GLOCK34 (#15267) üzenetére


junior11
veterán

S ha nem titok az első 2 milyen modellek voltak?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15270) GeneraL_XTX válasza junior11 (#15263) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát vegyes a dolog, nagyon is. Egyrészt már nincsenek azok a zavaró képi "hibák" ami miatt végül is meg kellett válnom a plazmától, ezenkívül végre fehér a fehér nem valami szürke,sötétebb paca. Nem ciripel, nem ghostol és a fényerő is jobb, nekem a plazmák képe mindig picit sötét volt.Játszani is jobb vele, élesebb a kép. HD tartalmak esetén is mintha picit élesebbnek látnám a képet. Színvilágilag nagyon hasonlít a Pana plazmákra.

Ezzel szemben az SD adások minősége kategóriákkal rosszabb, a fekete csak szemből fekete oldalról,felülről már nagyon kifehéredik, tipikus IPS. A feketszint így is elmarad, de nem vészesen, megszokható. És mintha észrevettem volna néhol elég csúnya ditherelési hibákat is, nem tudom ez minek köszönhető.

Összességében a D550 sokkal jobb TV, de nekem sajnos a plazma nem való :O :O

[ Szerkesztve ]

(#15271) GLOCK34 válasza junior11 (#15269) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Lg55lw650s lcd.
Ebből 2. :DDD :W

(#15272) junior11 válasza GLOCK34 (#15271) üzenetére


junior11
veterán

Aha... Hát remélem már a negyedikkel szerencséd lesz. Sok sikert hozzá! :)

Szintén VT30 lesz, ugye?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15273) Thusor


Thusor
őstag

Van egy Philips 22PFL3403/10 LCD TV-monitorom. Ezt szeretném összehozni a HP elitebook 2540p VGA csatlakozójával. Összekötöttem, de sajnos nem hajlandó az Intel HD drivere 1920x1050 felbontásban dologzni, csak ettől kisebben vagy nagyobban amit már nem támogat a Philips. Hogyan tudnám ezt a felbontást beállítani?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#15274) GLOCK34 válasza junior11 (#15272) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Igen,vt 30-nál maradok,elég meggyőző volt bár kevés ideig tudtam használni.
A másik,hogy lehet sokat kell várni a másikra.

(#15275) GLOCK34 válasza GeneraL_XTX (#15268) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Nem tudom,nem tudjuk mit veszünk meg de nekem az a véleményem,hogy ha már több százezer ft-ot kiadunk egy tv-ért akkor az legyen hibátlan és makulátlan!
Olvastam a plazma topic-ban a véleményeket pro és kontra DM-el és szerintem hasznos volt,mivel sok fontos infó kiderült belőle. De ezek a vélemények hibátlan készülékekről szólnak,más műszaki tartalmakkal amik lehetnek jobbak,rosszabbak,vagy másabbak.
Itt viszont hiba van mindkettőnknél,még ha nálad 1 pici pixel is. Én a helyedben kapásból visszavinném,még ha nincs is garancia,hogy a másik jobb lesz. Lásd a példámat. 3. tv-t cserélik,ami már szinte hülyén is hangzik,de ez van. Addig cseréltetem míg hibamentes nem lesz! 650k-ért nem kötök kompromisszumot! Szerintem te se tedd,mert mindig azt az 1 kis retket keresed rajta.
Remélem elhoztam kelet Mo. összes hibás készülékét,és más legalább nem szív vele! :DDD :O

(#15276) joey04


joey04
titán

A saját nyűgöm mellett ismerős is TV-t szeretne venni, csak kellemesebb problémái vannak.

50-55" környéke a cél, ahogy néztem (LED) LCD cuccoknál inkább 55" van.
Ilyeneket találtunk:

Sams ue55D7000
sams ue55d8000
Sony 55EX720
Sony 55HX820
Sony 55HX920
LG 55LX9500

Ezek közül melyik lenne a jó, valamint az lenne még a kérdés, hogy pl. a 2 samsung között képminőségben mekkora a különbség? Tehát a plusz szolgáltatások, design dolgok lényegtelenek, csak nyersen a képminőségben mekkora különbség van?

A Sony-k sötét foltok, csak gyorsan ezeket dobta fel a kereső. A kérdés hasonló, szimplán képminőségben mekkorák a különbségek?
Az LG érdekes madár, mert ugye hátul elhelyezett ledek vannak, és a geeks tesztje alapján nincs clouding. De BBéci írta, hogy látott ő már hátsó ledes tv-n is cloudingot, szóval maga a technológia nem garancia. Az itt tesztelt nano ledes lg meg borzalom ugye.

Kitekintve az 50" plazmákra egy kicsit, G30, GT30 és VT30 között szintén az érdekelne, hogy mekkora a képminőségben az eltérés (GT30 vs VT30 esetében ez a kérdés áll külön a 3D-s képre is), mert a geeks-en ezt olvastam (igaz a 42"-os családra vonatkozólag): Az ördög persze a részletekben bújik meg; a TX-P42GT30E-t a 42 colos G30-hoz és VT30 hoz is érdemes hasonlítani, főleg úgy, hogy a tévék árát is a serpenyőbe tesszük a mérlegelésnél. Csupán egy szemüveggel kevesebbet kapunk, mégis 100 ezer forintot spórolhatunk meg a 42 colos VT30-ashoz képest, míg képminőségben gyakorlatilag ugyanazt kapjuk – apró eltérések persze vannak, de nem mindig a VT széria javára. Másfelől, a 42 colos G30-as árához képest 110 ezer forinttal többet költhetünk a GT30-ra, amiért cserébe „csak” a 3D képességet és két szemüveget kapunk.

Ez már plazmás kérdés, de BBéci otthon van a témában, és jár erre is. :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15277) Bobolit


Bobolit
aktív tag

15241-re valaki esetleg? :U

(#15278) GLOCK34 válasza Bobolit (#15241) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ár érték arányban biztos nem rossz,de ha multip. akkor biztos nem a legnyerőbb,igaz a többi tv sem. Ebben az esetben monitor. Én is kételkedtem,de így van.
Az 5ms válaszidő sem túl meggyőző.
Ez csak az én véleményem,de hátha írnak valami okos dolgot az igazán hozzáértő fórumozók is.
Sok szerencsét a jó döntéshez,és kellemes ünnepet!

(#15279) Bobolit válasza GLOCK34 (#15278) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, de őszinte leszek, ezt nem nagyon értem: "ha multip. akkor biztos nem a legnyerőbb,igaz a többi tv sem. Ebben az esetben monitor"
Ezt kifejtenéd? :U
Természetesen kellemes ünnepeket Neked is!

(#15280) GLOCK34 válasza Bobolit (#15279) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Tudtommal a monitorok sokkal kisebb i-laggal dolgoznak mint a tv-k. Ha jól emlékszem 20 ms alatt már jónak számít,a tv-k többsége viszont jóval30-40 körüli vagy még e fölötti.
Én kipróbáltam,; fps játéknál simán agyonlőnek mire te reagálni tudnál a tv képernyőn.
Megpróbálom majd megkeresni hol olvastam erről bővebben és belinkelem.
Én is ez alapján kezdtem tesztelgetni,beállításokat megcsinálni,stb.
A multit azért írtam,mert igazából szerintem csak ott érdekes. Egyjátékos módban nincs miről lekésni. :DDD

(#15281) #95590400


#95590400
törölt tag

adott egy dell lcd led kijelző notin, csíkozódik sötét felületeknél. átlósan, hajszálvékony vonalak. de úgy, h ha mozgatom a fejem, vagy egyik sarokból a másikba pillantok, vagy mozgatom a gépet. ha egy pontra meresztem a szemem, akkor nem látni. de ahogy elmozdul vagy a fejem, vagy elpillantok máshova, vagy mozog a kijelző, akkor látom. nem kontakt hiba, hanem mintha képfrissítés gondja lenne. 40 hz-en jobban látszik, 60 -on kevéssé. főleg valami filmnél zavaró, ahogy fodrozódik. nem tudok rá jobb szót. minél nagyobb a fényerő, annál jobban látom és csak sötétebb felületeken jön elő.
ötlete esetleg valakinek aki jobban ismeri a lelkivilágukat?

[ Szerkesztve ]

(#15282) nightshadow válasza GLOCK34 (#15280) üzenetére


nightshadow
veterán

A multit azért írtam,mert igazából szerintem csak ott érdekes. Egyjátékos módban nincs miről lekésni.

Ha nagy egy tévé input lagje, akkor egyjátékos módban is ugyanúgy lelő az ellenség, mire reagálni tudsz. Gyors játékokhoz 30ms vagy az alatti tévék ajánlottak. A 2011-es tévék közül input lag tekintetében én eddig a Sony EX720-at találtam a legjobbnak a tesztek által mért adatok alapján.

KDL-37EX723 16-32 ms (avforums.com)
KDL-40EX723 21 ms (hdtvtest.co.uk)

(Az EX723 az itthon kapható EX720 brit megfelelője.)

[ Szerkesztve ]

(#15283) GLOCK34 válasza nightshadow (#15282) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Igazad van,nem jól fejeztem ki magam.
Multinál hozzájön (hozzájöhet)még a net is befolyásoló tényezőként.

(#15284) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

A samu ue55d7000,8000-ről tudtok valamit? Párom azzal nyaggat,hogy ne hozzunk cserébe vt30-at.

(#15285) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Kérném a segítségeteket pár dologban...
Elkezdtem nézegetni a smart tv-ket. De nekem elég borsós áron vannak ahogy néztem. 100k körül vennék tévét...
Szóval maradnék a sima lcd tévéknél. Amik mindenképp kellenének: 32" usb 2.0 , scart, hdmi, ha lehet 5.1. , full hd...
Samsung párti vagyok de ha muszáj jöhet más is..
( online áruházat írjatok pls)

Smart tv lényegéről ha tudtak valami infot adni azt megköszönném... Nem a marketing féle része érdekelne hanem használat előnyei hátrányai...
pl: egy switch-el ha szétosztom a netet azzal megvan-e oldva vagy kell-e még valami...
milyen hátránya van a smart tv-nek...

Válaszotok előre is köszönöm!!!

(#15286) vlevi válasza fesii (#15285) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Smart tv lényegéről ha tudtak valami infot adni azt megköszönném... "
Annyi a lényege, hogy tulajdonképpen semmi. Azért "smart", mert van benne internet, youtube kliens, némelyikben rendes böngésző, meg ilyenek. De szerintem 1-2 próbán kívül senki sem használja olyan nagyon ezeket a funkciókat. Legalábbis, aki megpróbálja a tévé távirányitóján begépelni, hogy "http://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/friss.html", az megérdemli :) Egyetlen érv van mellette, mégpedig az, hogy ezek a funkciók magasabb kategóriás tévékbe kerülnek bele, és a SMART tévé marketingduma mellett egyéb pluszokat is tarlamaznak, főként elektronikailag. Fejlettebb képfeldolgozás, meg ilyenek. De asszem a Samsung már az 5000-es sorozatát is smart-nak hívja, annál lejjeb pedig már csak a 450-es van, de azt szerintem nem érdemes megvenni.

Egyébként lassan műveltségi vetélkedőt lehetne otthon rendezni. Smart TV, okostelefon, intelligens mosópor, már csak Vágó István hiányzik :DDD

(#15287) fesii válasza vlevi (#15286) üzenetére


fesii
aktív tag

Köszönöm szépen a választ és az útbaigazítást :) :R

(#15288) nightshadow válasza vlevi (#15286) üzenetére


nightshadow
veterán

De asszem a Samsung már az 5000-es sorozatát is smart-nak hívja

Az 5000-es még nem, 5500-tól indul a SmartTv.

(#15289) nightshadow


nightshadow
veterán

How CES 2012 will advance the TV [link]

(#15290) digo00


digo00
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki,hogy van-e arra megoldás,hogy ne kelljen lehuzogatni a TV-r a külső vinyót és úgy rámásolni a filmeket?Mondjuk FTP kapcsolaton keresztül?
Előre is THX!

(#15291) Rubelly válasza digo00 (#15290) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Tud a TV-d FTP kapcsolatot? Ha igen akkor van rá lehetőség.
Linuxban megnyitod az MC-t, majd bal fölül rákattintasz a Bal fölíratra, utána választod az FTP kapcsolatot. Földob egy ablakot amibe beírod a TV elérhetőségét kb. így: root@192.168.1.2
Valszeg jelszót is kér.
Ha sikerült a kapcsolódás, utána már úgy tudsz benne közlekedni, mit a saját wincsiden.
Sorry a windowst nem ismerem de ott is van lehetőség hasonlóra a TotalCommanderrel.

[ Szerkesztve ]

(#15292) RpPRO


RpPRO
őstag

Udv!

100e Ft alatti jo ar/ertek aranyu TV-t mondjatok nekem, amelyet nem csak a Ritka, mint a Feher hollo KFT arul . :)

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#15293) #03969024 válasza GeneraL_XTX (#15270) üzenetére


#03969024
törölt tag

Hm..., hm...

(#15294) digo00 válasza Rubelly (#15291) üzenetére


digo00
tag

Szia!
Megtaláltam a gépen a vinyót FTP-n de nem azzal az IP-vel amit írtál hanem amit az én TV-m ír.Látom a vinyó tartalmát de nem enged rá másolni.A vinyórl enged a PC -re de fordítva sajna nem!Ez miért van?Van erre megoldás? Köszi.

(#15295) EVOkaa


EVOkaa
tag

Csáó!
az LG tévémet VGA kábellel kötöttem össze a szgéppel (Ati Radeon 1GHz-es videókártya).Random módon elkezd remegni a kép a TV-n.Kábelt megmozgattam semmi.Mivel a TV csak HD felbontású, így a felbontást át szoktam állítani.De mitől remeg a kép, és múlik el magától?

Tiszteletet a Gépésznek!

(#15296) camalot


camalot
tag

Megunta a Sony az LCD TV-ken elszenvedett veszteséget.
Megegyezett a Sony és a Samsung arról, hogy közös LCD gyártó vállalatukban meglévő 50%-os részarányát a Sony 940 millió dollárért értékesíti a koreai vállalatnak. A Sony kilépésnek az oka, hogy ezzel is csökkentse a TV-k gyártásán elszenvedett hatalmas veszteségeit - írja Reuters.
A hét éve működő közös vállalat idén júliusban saját tőkéjének 15%-át elveszítette és iparági források már akkor azt emlegették, hogy a Sony a kilépésen gondolkozik. A lépés oka, hogy a TV-khez szükséges LCD kijelzők gyártása kiszervezve jóval olcsóbb lenne a Sony számára, miközben a Samsung is jóval könnyebben fejlesztheti majd a következő generációs kijelzőket. A Sony minden bizonnyal tajvani LCD gyártókhoz fordul majd, akik jóval olcsóbban szállítanak majd be a japán vállalatnak.

Elemzők szerint a Sony lépésének iránya mindenképpen pozitív. Meglepő viszont, ha a Tv-k értékesítésén veszteséget szenvedett el a cég, akkor miért nem lépte meg korábban a cég a kiszállást. Novemberben a Sony arra figyelmeztetett, hogy jövő márciusban sorban a negyedik veszteséges évet zárhatja a cég, mely főként a több mint 2 milliárd dolláros veszteséget felhalmozó TV üzletágnak köszönhető. A TV üzeltág értékesítési előrejelzéseit idén kétszer vágta vissza Sony. A gyenge teljesítmény a csökkenő kereslettel és az erős jennel magyarázható. A vállalat a közeljövőben felül fogja vizsgálni a tranzakcióból eredő 66 milliárd jenes értékvesztését, akárcsak a jövőbeni várható megtakarításait.

Elemzők szerint miközben a Sony jól jár majd a kiszállással, ugyanez a Samsunggal kapcsolatban már nem mondható el. A 100 milliárd dolláros LCD TV piac évente 3-4%-kal zsugorodhat a következő években, hiszen a fejlett országok többségében már szinte mindenki lecserélte hagyományos TV-jét, erre a TV-gyártók a költségek drasztikus lefaragásával és tevékenységeik egy részének kiszervezésével válaszolhatnak. A Fitch a hónap elején a Sony hosszú távú adósságbesorolását "BBB"-ről "BBB-"-ra rontotta, ami csupán egy fokozatra van a bóvlitól. A leminősítés oka a TV üzletágon elszenvedett veszteségek. Elemzők arra is felhívják a figyelmet, hogy a felnövő fiatal generációnak, mely főként internetes videókat tekint meg, már nincs szüksége hatalmas kijelzőkre. A fogyasztási szokások eltolódtak a "kis kijelzős videó élmények" irányába.

(#15297) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#15173) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Legyen szíves erre írjon valaki, ha kevés/hiányos szempontot írtam akkor elnézést, de kérdezzetek mert nem jut nekem se eszembe mit kérdezzek még tőle, köszönöm.Természetesen LCD, plazma nem játszik a PC-s használat miatt, azért ide írok.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#15298) Rubelly válasza digo00 (#15294) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Természetes, hogy nem azzal az IP-vel kapcsolódik amit írtam. Föltételeztem, hogy a TV-d IP címét írod majd oda. :)
Elég kevés dolgot (semmit sem) tudok a TV-dről. Így tanácsot adni is csak vaktában tudok.
Ha nem enged rá másolni, akkor jogosultsági problémák vannak. Linuxban root módban mindent enged írni/olvasni, de gondolom azt tudod, hogy mennyire veszélyes!? Így el is tudod rontani.
Linuxban root módba így tudsz lépni:
su - (su szóköz kötőjel)
Majd kéri a rendszergazda jelszót. Utána már mindenhez jogod van.

Jut eszembe: ha NTFS partíciót akarsz írni Linuxból akkor szükség van az ntfs3g csomagra az íráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#15299) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#15297) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Tehát mint ahogy voltak a Benq/Dell monitorok bestbuy nyár körül amire emlékszem azt keressük most tv-ben.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#15300) Geryman


Geryman
tag

Szasztok
Szerintem jó helyre találtam. Egy témában már kérdeztem erről , de nem kaptam értelmes választ. Olyan gonban vagyok hogy Pcről küldök ki képet a LG 37LV4500 tévémre. A gépem paramétereit láthatjátok. Olyan gondban vagyok hogy pl ha másolt képet(asztalt) küldök ki a tv-re akkor akad, csúszik a kép a monitorhoz képest. A TV-m Full HD felbontásba 25Hz-en kapja a képet amit nem tudok hogy mennyire jó. A Video karim elbírja a teljesítményt csak attól tartok hogy valami rosszúl van beállítva. Tudna nekem valaki segíteni a beállításokban hogy mire figyeljek oda?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 990FXA-UD3, , Amd Fx-8350, Corsair H80i,4x4Gb Kit DDR3 1600Hz, Sapphire Radeon HD 6950 2GB, Corsair TX750Watt, OCZ Agiliti 3 SSD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.