Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15301) perempe


perempe
addikt

érdeklődöm, hogy milyen nagyker foglalkozik TV-kel is számtech mellett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15302) GeneraL_XTX válasza #03969024 (#15293) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Probléma? :DDD

(#15303) digo00 válasza Rubelly (#15298) üzenetére


digo00
tag

Bocs,hogy nem írtam le milyen eszközökkel próbálkozok!
Windows 7 oprendszer és Total kommanderrel.
Samsung UE32D6500 a TV , Samsung G3Station vinyó ami USB-n csatlakozik a TV-hez.
És nem kér jelszót az FTP kapcsolat csak felhasználóinevet kapcsolódáskor.De ha üressen hagyom ha beírok valamit mindegy úgy sem enged másolni rá. És ezt a hibát írja 553Error.Utánnanéztem az ntfs3g-nek az linuxra való.

[ Szerkesztve ]

(#15304) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a nagyérdemű véleményét az alábbi tévével kapcsolatban:
[link]

A specifikáció alapján nekem tökéletesen megfelelne, de a Sony kapcsán valahogy nem mindig hall jókat az ember. Ez nem az én véleményem, ezért szeretném, ha valaki megírni a tapasztalatát.
Köszönöm előre is a segítséget!

ui.: Közben kaptam egy olyan infót, hogy csak 50 Hz-es. Ez milyen felhasználási területen okozhat kézzelfogható hátrányt?

(#15305) moonguru válasza MoP_FX 57 (#15304) üzenetére


moonguru
őstag

Javítsd ki a linket! :)

Monitor Guru!

(#15306) MoP_FX 57 válasza moonguru (#15305) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igenis. Másolás közben elveszett.
[link]

(#15307) Rubelly válasza digo00 (#15303) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Sajnos itt megáll a tudományom. Debian Linuxot használok és a windowst nem igazán ismerem.
Mindenesetre a hibakód szerint is jogosultsági problémák vannak. Jó lenne tudni a TV-hez az USERNAME-t és azzal bejelentkezni FTP-vel.
Valahogy így: username@192.168.x.x (TV IP címe)

Igen az ntfs3g is Linuxhoz való...

Bizonyára vannak itt a listán windows guruk akik tudnak neked további segítséget adni.

(#15308) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!
Napokban vásároltam egy Panasonic TX-L42U3 LCD TV-t]. Elég jó áron jutottam hozzá, így nem hagyhattam ki.
Gyönyörű szép képe van, a fekete tényleg fekete, a fehér gyönyörű hófehér. mondom ezt úgy, hogy a boltban egy Samsung LED tv volt mellette.
5 év teljeskörű garancia van rá, ami szintúgy elég csábító.
Kérdésem pedig az lenne, hogy ezek a TV-k mehetnek 10 órán át folyamatosan?
2-3 év használat után, a színek is ugyan ilyen gyönyörűek maradnak?
Minden LCD tv IPS panelú? IPS előny?

köszönöm a buta kérdésekre a választ! :)

(#15309) GeneraL_XTX válasza Bagan (#15308) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"a fekete tényleg fekete"

Ezzel nemigen tudok egyetérteni, Te valószínüleg nemigen láttál még jó feketét TV-n. Én is most vettem egy Pana 42E30-at, és pont az a legnagyobb problémám vele, hogy ugyan gyönyörű képe van, de feketéje az pont nincs. Inkább ilyen erős grafitszürke. Mondjuk én pont plazmáról váltottam, szóval van összehasonlítási alapom.

És ez pont az IPS panel miatt van. Nagyon jó a színhűsége, a válaszideje és felhősödés is minimális, viszont a kis kontraszt a legnagyobb hátránya. IPS leginkább a Panasonic és LG tv-kben van. Hogy előny-e, az attól függ hogy Te mit tartasz fontosnak. Az élethű színeket és az elmosódásmentes képet, vagy a feketét

(#15310) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
tervezek vásárolni egy samsung lcd led tv-t, ilyet: [link]
láttam egy mm katalógusban 100.000 huf az ára, remélem még tart az akció és van miskolcon.
azt szeretném megtudni, hogy ha veszek hozzá wifi adatptert, akkor hogy tudok majd rajta netezni? kell hozzá billentyűzetet is venni? mennyire használható rajta a net?
mivel a hsz-emből is látható, nem nagyon értek a témához pár jótanácsiot szívesen fogadok, pl. hogy jó e ez a tv vagy van e jobb ajánlat a piacon?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15311) diegho válasza petymeg (#15310) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezzel sehogy nem fogsz netezni. Számítógéppel netezel, ha rákötöd a tv-t, a wifi nem azért van, hogy netezz rajta, hanem az allshare-hez.

(#15312) Atlantis


Atlantis
veterán

Pár hete volt itt kérdésem: nos, végül is senkire nem hallgatva egy LG32LV3400-est vett az após és egészen jó a cucc. Jobb felső sarokban van némi bevilágítás, ezt leszámítva kiváló képe van, hangja is jó, bőven meg fog felelni nekik. Még nekem is elég lenne, nincs olyan szolgáltatás, amit nem tud és szükség lenne rá...szóval én tudom ajánlani mindenkinek, aki egyszerű, de minőségi (egyelőre) TV-t szeretne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15313) Bagan válasza GeneraL_XTX (#15309) üzenetére


Bagan
aktív tag

Lenyegeben akkor megerte IPS LCD-t vasarolnom? Nem lattam olyan hu de nagy kulonbseget egy led tvhez kepest. Itt kepesek "kikopni" a szinek?

(#15314) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

az örök nagy kérdést feltenném, és remélem nem rossz helyre:

- LCD-t néztem eddig.. de plazma is érdekes lehet, sőt, mozizni talán jobb.. mi a hátránya ? Fogyasztás ? Nagy méretben (50-60" között) már nem durva a fogy. különbség ezek között. Melyik lenne alkalmasabb mozira ? Film főleg + Discovery és Spektrum néha nagy ritkán, tehát a VV jel nem égne bele :)

- teljes, totál confusion-ben vagyok: milyen gyártót ajánlotok ? Külföldiek mondják, hogy Samsung és Panasonic megy az év legjobb plazma díjáért (vagy már meg is nyerte egyik?) .. de eddig LG-m volt (42LG6000) és hát .. elment egynek, elájulva nem voltam a képétől..

Pár tanácsot így szabad szóban megköszönnék. Hosszú távra kellene, már amennyire egyáltalán lehet hosszú távról beszélni ilyen gyorsan fejlődő kütyüknél.. :R

(#15315) GLOCK34 válasza #40935168 (#15314) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Olvass bele a plazma topic-ba is,megéri ha plazma is szóba jöhet.
Itt kezd szerintem,aztán a szakik segítenek,ha valami még nem tiszta.
Lcd-ben ue55d6500,d7000. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#15316) #40935168 válasza GLOCK34 (#15315) üzenetére


#40935168
törölt tag

Köszönöm ! Megnézem.
Igencsak plazma lesz.

(#15317) #40935168 válasza GLOCK34 (#15315) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ööö izé, a linked valami Cetelem hitelkártya izé, ez normális ? :)

(#15318) dh66e válasza #40935168 (#15317) üzenetére


dh66e
veterán

ezt akarta szerintem csak mellément neki.[link]

(#15319) petymeg válasza diegho (#15311) üzenetére


petymeg
addikt

elmentem a mm-ba tegnap és kipróbáltam egy sony tv-t amin volt wifi és lehetett böngészni, youtube-ot nézni stb., egészen használható volt csak 150k lett volna az ára. így lemondtam róla és vettem egy sony bx42-t 100k-ért.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15320) GLOCK34 válasza dh66e (#15318) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Így van,elcsesztem. Előtte azt linkeltem! :DDD

(#15321) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Lehet én éltem eddig sötétben,de most tudtam meg,hogy a d6500-nál 3d-ben nincs full hd.
Gondoltam megírom,hátha más sem tudja.

(#15322) GeneraL_XTX válasza GLOCK34 (#15321) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Így van, nemcsak a D6500-ban hanem az egész D6-os sorozatban. Bár gyakorlatilag ember legyen a talpán aki azt észreveszi ( az LG Cinema3D TV-ken se lehet igazándiból észrevenni)

(#15323) psg5


psg5
veterán

Mi az az árkategória lcd-ben, ahol ez a technológia behozza az elmaradását a plazmával szemben a gyors mozgások (pl.focimeccse) megjelenítésében? Egyáltalán van már ilyen?

F.K.T.

(#15324) GeneraL_XTX válasza psg5 (#15323) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Amiben van valódi 100hz-es technológia és lehet állítani annak mértékét (hogy ne legyen szappanopera effekt) azoknál könnyen fel lehet tornászni 700-900 sorra a dolgot, a plazmák onnan indulnak.

(#15325) psg5 válasza GeneraL_XTX (#15324) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis azért ebben még a plazma előrébb van?

F.K.T.

(#15326) Jag


Jag
senior tag

Hello!

Minimálba gondolkodva egy Orion T32-D -t merjen a kollégám venni 65-ért?

Köszi,

(#15327) BBéci válasza GeneraL_XTX (#15322) üzenetére


BBéci
titán

Nem hinném, hogy átlagnál élesebb a látásom, de engem nagyon zavar az LG felezett felbontása. Optimális nézési távolságból egyenként látom a sorokat, a recés vonalakról nem is beszélve.
100 hertzes LCD-ből nehezen hoznak ki 900 soros mozgóképfelbontást, jó ha a 600 összejön.
Ahhoz bizony 200 Hz kell.

(#15325) psg5
Az áramfelvételt kivéve mindenben. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15328) psg5 válasza BBéci (#15327) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. :)

Csak gondoltam, hátha már a felsőkategóriás lcd-k elérik a plazma mozgásmegjelenítését.

Akkor megyek vissza plazma topikba :)

F.K.T.

(#15329) BBéci válasza psg5 (#15328) üzenetére


BBéci
titán

A folyadékkristályok lomhaságán nem tudnak segíteni, az adott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15330) psg5 válasza BBéci (#15329) üzenetére


psg5
veterán

Aha, értem.
Bár tudom valószínűleg már végigrágtátok nem egyszer, de akkor miért nem foglalkozik több gyártó is plazma technológiával? Vagy az én látásom a kisebbség a gyors mozgások terén?
Vagy a fogyasztási igényeknek az lcd jobban megfelel?

F.K.T.

(#15331) Ance


Ance
őstag

Üdv. Lenne egy gyors kérdésem:

A Sony tévék (2011-es modellek) közül melyik tud hozzá USB-n csatlakoztatott merevlemezre felvenni tv műsort?

Jól tudom, hogy a Samsungok közül csak a 6500-as és a feletti típusok tudják ezt?

Van valami lényeges dolog, amt erről tudni kell még? Pl. minőségi korlátok a felvételnél, hosszúságbeli korlát stb...

Egy ismerősömnek kell, sajnos nincs időm megfelelően utánaolvasni, a sony honlapja meg eléggé félrevezető néha (többet mond, mint amit tényleg tud a tévé).

Előre is köszi!

(#15332) BBéci válasza psg5 (#15330) üzenetére


BBéci
titán

Az LCD panelek előállítása olcsóbb, nagyobb rajta a nyereség.
Amikor a Sony kiszállt a plazmagyártásból, sokkal fejletlenebbek voltak a tévék, rengeteget kellett volna költeni a fejlesztésre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15333) psg5 válasza BBéci (#15332) üzenetére


psg5
veterán

Kár, pedig régen Sony fan voltam, de ha nincs plazmájuk hát nincs plazmájuk:)

F.K.T.

(#15334) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

(#15327) BBéci
A samsung ue55d7000-ről tudnál véleményt mondani? A műszaki paramétereket látom,csak átlag felhasználóként nekem nem sokat mondanak.
Ár-érték arányban megfelelő lehet? 482-ért tudnám megvenni sam. márkaboltból.
Filmnézés,pc játékok néha. Erre használnám.

(#15335) Ery


Ery
tag

sziasztok!
TV vásárlás előtt állok. Keret 100-130e Ft körül mozog. LCD vagy LED mindegy, plasmakat nem nagyon ismerem. Lényeg, hogy szép, éles képe legyen, FullHD, 100cm felett, usb lejátszó.
Nem kötöm se PC-re, se konzolra, simán csak filmezni, TV adást nézni használnám.
Ti milyen TV-t vennétek ebben a kategóriában?
Előre is köszönöm!

(#15336) oliver7777


oliver7777
tag

Van valakinek tapasztalat MediaMarkt árgaranciával kapcsolatosan? Elméletileg az a feltétel, hogy másik üzletláncnál (A vásárlási helyszín 40 km-es körzetében található, magyarországi, műszaki terméket árusító kiskereskedelmi üzletlánc.) olcsóbban lehet megkapni (Kérjük, igazolja a termék árát (hirdetés, hivatalos árajánlat vagy igazolás)) az adott terméket..

Ez alapján, ha kérek extrém digitál-tól egy árajánlatot ami kedvezőbb, akkor kifizetik a különbözetet?

(#15337) BBéci válasza GLOCK34 (#15334) üzenetére


BBéci
titán

Csak a 8000-ről tudok mesélni, az volt nálam. Annyit nem adnék a 7000-esért, inkább 50 colos VT30-at, plusz egy jobbfajta médialejátszót vennék belőle.
Vagy vetítőt és vásznat. Az aprón 350-ért kínálnak egy Optoma 8200-ast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15338) kerekfej


kerekfej
addikt

Sziasztok!

Innen melyik TV lehet a legjobb választás 420 fontért?

(#15339) kerekfej válasza oliver7777 (#15336) üzenetére


kerekfej
addikt

Én azt az üzletet semmiképp se ajánlom, még ha olcsó akkor se. "MédiaMárk, mert hülye vagyok"

(#15340) kerekfej válasza Ery (#15335) üzenetére


kerekfej
addikt

Ehhet mit szólnál? Samsung LE40D550K1W 115000Ft

[ Szerkesztve ]

(#15341) atirag


atirag
őstag

Melyik lehet most a legjobb ár érték arányú lcd tv manapság. Olyan 170 és 200k között?
Ha lehet nagyobb mint 42". Kicsit kicsinek találom. Ha lehetne 3d-s mert lehet fejlődik míg használnám:)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15342) BBéci válasza atirag (#15341) üzenetére


BBéci
titán

46 colos, 3D-s LCD 200e alatti áron? :F
Még nem láttam olyat,
Abban egyetértünk, hogy kicsi a 42-es. Nekem az 55-ös vált be legjobban, ha az kicsi, vetítőt és vásznat kell venni, ami a TV elé ereszkedik le.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15343) atirag válasza BBéci (#15342) üzenetére


atirag
őstag

Hát igen. Gondolkodom rajta,hogy elhagyom a 3d-t:) Mert most 37"osom van és nem érezném a pénzkiadást ha egy 42-est vennék:)

(#15344) fesii válasza kerekfej (#15340) üzenetére


fesii
aktív tag

Én ma rendeltem meg elvileg holnapra ideér akkor tudok infót adni róla..

[ Szerkesztve ]

(#15345) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
Képernyő méret miatt vennénk egy LG 42'-es LCD-t, persze használtan. Mire kell figyelni ezeknél a cuccoknál?
előre is köszi az okosítást

(#15346) csikes77


csikes77
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Philips 42pfl 5405H típusú tévém eddig a filmeket pcről néztem vele és a képaránnyal nem volt gond,mert úgy volt beállítva, hogy a kép nem méretezett. Vettem egy usb memoriát jó nagyot, amire ráfér HD film és gondoltam kipróbálom kezeli e az mkw formátumot a tévé. Teljesen frankó indítja az összes filmet. De viszont a probléma ott van, hogy a cinema scope képarányt is kinyújtja a 16:9 re és így tojás a kép. Hiába állítom bárhova a képarányt. Mit lehetne ezzel kezdeni, vagy lehet e egyáltalán vele valamit csinálni, hogy ez jó legyen?

(#15347) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv, vásárlási tanácsot kérnék:

Váltanék közel 1 év plazmázás után LCD-re, sajnos túlzottan érzékeny a szemem a foszfor lagra így muszáj volt megválnom szeretett készülékemtől., annyira zavart már ez a dolog.

Sok nézelődés, tesztolvasás és utánajárás következtében tudtam leszűkíteni erre a 3 modellre a lehetőségeket.

LG 42LW5500+7 szemüveg 205.000HUF
Samsung 40D6500 + 2szemüveg 205.000HUF
Philips 7656 2db szemüveg 199.000HUF

Fontos a minél jobb 2D képminőség, 90%ban ilyen tartalom menne rajta (HD filmek és játékok, SD csak minimális mértékben) és jó lenne a minél jobb fekete, hogy ugye a plazma után ne legyen hiányérzetem. 3D annyira nem lényeg, eddig is volt a TV-mben de nem igazán használtam ki.

Melyik készüléket ajánlanátok nekem a 3 közül?

[ Szerkesztve ]

(#15348) laszlo168 válasza GeneraL_XTX (#15347) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha én most vennék, akkor a Philips lenne, azt irja , átlagos fogyasztás 59 w, egy plazma átlagfogyasztása, ugyan ebben a méretben 140w.42"

(#15349) GeneraL_XTX válasza laszlo168 (#15348) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A fogyasztás nem igazán szempont, az 51-es plazma megevett vagy 250-280w-ot is akár (3Dben persze) szóval a fogyasztás eddig se zavart és bármely típussal sokkal jobban járok ebben a tekintetben.

Elsődleges fontosságú a képminőség, ezért is vettem anno plazmát :K

[ Szerkesztve ]

(#15350) #88471552 válasza GeneraL_XTX (#15347) üzenetére


#88471552
törölt tag

Én szigoruan csak a Te helyedbe a samut választanám.Nekem lg 5500-as van.Semmi gondom, meg vagyok elégedve vele, de neked plazma után nagyon kevés lesz a kontrasztja.A samué kb duplája.Ami nekem a samu c650 után az lg-n megfogott a kevésbé szappanopera hatás és a természetesebb színek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.