Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14951) BBéci válasza #75912448 (#14947) üzenetére


BBéci
titán

Egészen komolyan írtam, hogy szeretnék végre felhősödés, bevilágítás nélküli LED-háttérvilágítású tévével találkozni. Véleményem szerint nincs olyan.
Engem a legkisebb ilyen hiba is zavar, ezért kizárólag offtopik tévéért adnék pénzt. Már azon gondolkozom, veszek egyet és soha többé nem tesztelek LED-est.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14952) hoffman_ válasza BBéci (#14951) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem úgy volt, hogy a D8000-et és a C9000-et szereted?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14953) #75912448 válasza BBéci (#14951) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az utolsó sorokban igazad van, nekem sem kéne LCD tévé, ha a plazmákat nem látnám vibrálni. Lassan tévé vásárlás előtt állok, 1 év után, múlt héten voltam plazma mustrán. Gondoltam az optimista fejemmel, hogy találok az új Panákból végre egy vibrálás mentest. Nem sikerült, vicc, hogy a Samsung PS51D550 produkált egyedül vibrálás mentes képet, az okát nem tudom, de ez még ingyen sem kéne. Úgyhogy bele kell törődnöm, anatómiailag LED LCD-re vagyok kényszerítve :) A kiszemelt az általad is vizsgált Sharp 83x sorozat volt, de az ismert okok miatt kiesett.

(#14954) BBéci válasza hoffman_ (#14952) üzenetére


BBéci
titán

A D8000 képminősége, főként 3D-ben lényegesen jobb a C9000-nél. Kevesebb és enyhébb a bevilágítása és a Micro Dimming is remekül működik. Crosstalkja szinte nincs is.

(#14953) regger
Szerintem nem rossz a D550, ráadásul elég jól okosítható a kalibrálhatósága és az ára is baráti. Alig kerül többe az 51 colos, mint a 40-es LED-esek.
Sokan mesélték, hogy otthon, pár nap alatt megszokták a plazmákat és észre sem vették többé a vibrálást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14955) #75912448 válasza BBéci (#14954) üzenetére


#75912448
törölt tag

Gondolkozom mi legyen, egyet tudok biztosan, 47" vagy felette.

(#14956) -Philip-


-Philip-
tag

Sziasztok!

Gyors tanácsot szeretnék kérni. Csak és kizárólagosan TV nézésre (mégcsak nem is kiemelkedő minőségű) és néhány szintén nem tökéletes minőségű mesefilm nézésére keresünk TV-t.

32"
~80k-ig.

Nincs felbontás sem egyéb tekintetben megkötés. Egy megbízható, korrekt TV-t szeretnénk :)

Tudnátok tanácsot adni konkrét típusra?

Köszönöm :R

- Rallymania -

(#14957) ginola válasza BBéci (#14954) üzenetére


ginola
addikt

Ismerősömnél voltam meccset nézni GT30-a van és könnyeztem a vibrálástól, engem pokolian tud zavarni, ráadásul a Panák búgnak is rendesen. Képre tökéletes volt, de a vibrálás...megfájdult tőle a szemem, fejem, mitől vibrálnak ezek?

(#14958) Danndi válasza ginola (#14957) üzenetére


Danndi
tag

igaz nekem csak s30-as pana van, de semmi féle "búgást" nem vettem észre, a vibráláson sejtem mire gondolsz, de az speciel csak elég közelről "látom" érzem zavarónak, a normál nézési távolságból fel sem tűnik, pedig elég jó szemem van...

(#14959) BBéci válasza ginola (#14957) üzenetére


BBéci
titán

Nálam még egyik Pana sem búgott, viszont Samsungból kettő is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14960) TheStigKrisz


TheStigKrisz
tag

Üdv.!

LED tévét keresek jó áron, mit tudtok ajánlani?

Kritériumok:
Minimum 100hz
Full Hd
Usb-ről full hd lejátszás
minimum 40 colos képátló

(#14961) McCoy20 válasza TheStigKrisz (#14960) üzenetére


McCoy20
tag

3-4 oldalt olvass visszafelé és ott találsz tippeket, véleményeket erről is arról is.

(#14962) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Kinéztem most jó áron van egy Philips 32PFL5606H LED TV és valóban nagyon szép képe van. A boltban nem volt sok infó róla így utánanéztem és tényleg jónak tűnik de még lenne pár kérdésem. Mennyire ajánlott ez a típus, van-e valakinek ilyen? Tudja-e a pixel mappingot illetve valódi 100Hz-es?

(#14963) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! erre valaki? Egy kis segítség kellene. Valószínű a D7000 lesz, de azért jól jönne még 1-2 tipp...

(#14964) xXxPongi


xXxPongi
tag

hello!
TV vásárlás előtt állok és érdeklődöm, hogy kérhetném-e a segítségeteket véleményeteket?
Ledes 32"-sban gondolkozom, mert félig-meddig monitorként is használnám (kérdés, hogy hdmi-n keresztül laggolás, egér után-húzás nélkül lehet-e?).
Prioritást élvezne, hogy gépre kötve használnám (filmek, ritkán játék, de utóbbinál érzékeny vagyok a képfrissítésre), így nem kellenek extra funkciók (bár az nem lenne gond, ha otthoni szerverről beolvasná az adatokat akár saját alkalmazás segítségével, pl. allshare). TV adást iszonyat ritkán nézek.
Van három kiszemeltem:
- Samsung UE32D5000
- Philips 32PFL6636H
- Panasonic TX-LF32E30

Alapból samsung párti vagyok és ez olcsónak és elfogadhatónak tűnik.
A philips edge-ledes és 400Hz-s.
A panasonic ips paneles és ott is befigyel 200Hz.

Nem vagyok jártas a témában és annyira újak az eszközök, hogy teszt hiányában nem tudom mi csak "reklámszöveg" és minek lehet hinni: melyik képjavító technológia ér valamit, képjavításból adódóan nem lesz-e laggos a kép gépről használva, játék mód ér-e valamit, stb.

Előre is köszi a válaszokat! :R Szívesen fogadok más ajánlatokat is :)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#14965) #75912448


#75912448
törölt tag

21:9-es passzív 3D-s Philips 50PFL7956H review. Csinos darab :) , az ára is...

(#14966) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!
Erről a tévéről tudtok valami pozitívumot/negatívumot mondani? :)
Samsung LE40D550 :R

(#14967) Goose-T válasza xXxPongi (#14964) üzenetére


Goose-T
veterán

A Philipseknek nagy az input lagje, így gépre kötve nem igazán jók. A Samsung nem valódi 100Hz-es, ha jól tudom, és írják, hogy a nem túl jó mozgóképfelbontása miatt elmosódhatnak rajta a gyors mozgások (300 sor, Panasonic: 900 sor), valamint a benne lévő DVB-T tuner csak SD adásokat tud fogni, HD-t nem (Panasonic igen). A Pana nagytesóját (TX-L42E30) most vettem meg (egyébként az általad kinézett Panasonic ismertebb neve is TX-L32E30), csak pozitív dolgokról tudok eddig beszámolni. Szóval én a Panasonicot ajánlom

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14968) sea válasza SZATA (#14837) üzenetére


sea
tag

"Az LG 32LK530-as valódi 100Hz-es?
Érdekes módon ez nincs fent az LG magyar honlapján, azért a 42"-os adatlapját nézegettem mert azt gondoltam, h a méretén kívül megegyezik. Bujkált bennem a kisördög ezért ránéztem a honlap más nyelvű is változataira is és a németen azt találtam, h a 32-es MCI 100Hz-es, ami ha jól tudom csak ál 100Hz. A szlovákon nem írják az MCI-t, ott TrueMotion szerepel. Mi igaz ebből? Valaki azt írta, teljesen megegyezik a 42-essel."

Ez engem is érdekelne, mert nálam is esélyes ez a tv. A német lg oldalon egyébként nem csak a 32lk530 hanem pl a 42lk530 és a 47lk530 is MCI 100 HZ-esként szerepel.
A .uk oldalon szintúgy de ott 32lk530T néven. Ezen a fórumon viszont mindenki ugyanúgy valódi 100 HZ- esként írja mint a 42" -es változatot. Gondolom nagy részben saját tapasztalat után.

[ Szerkesztve ]

(#14969) BBéci válasza Goose-T (#14967) üzenetére


BBéci
titán

A D5000 csak a villogtatós 100 Hz kikapcsolása után 300 soros és a tunerje képes fogni a DVB-T full HD adásokat.
Honnan származnak az információid?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14970) dh66e válasza Goose-T (#14967) üzenetére


dh66e
veterán

A Samsung tv-i idén megkapták a MINDIG TV matricát ami mellett érdekes lenne ha HD adást nem tudnál fogni. :)

(#14971) Goose-T válasza BBéci (#14969) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt azt írják, bármit kapcsolgatnak rajta, akkor is csak 300 sor marad az eredmény. A HD-t benéztem, csak a DVB-T2 szabványt nem támogatja, itthon viszont még DVB-T szabvánnyal szórják a HD adásokat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14972) BBéci válasza Goose-T (#14971) üzenetére


BBéci
titán

A linkelt oldal tesztjeit korrektnek tartom, de a D5000 mozgóképfelbontása szerintem több, mint 300 soros. Nem duplázódik, mint a normál 100 hertzeseké, de azért valamennyit növel a villogtatás. Ezt más teszt is igazolja.
Ettől függetlenül, mindenkit igyekszem a lehetőségeihez képest, valamivel többet nyújtó tévére rábeszélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14973) Quent1n


Quent1n
senior tag

Köszönöm a tanácsokat végül Samu UE37D5500 lett mert a Pana TX-L37E3E elég butácska volt hozzá képest és a képe se győzött meg, a Sony EX520 meg 50Hz-es volt és csak bemutató darab volt már.

Kíváncsi vagyok hogy fog szuperálni a cucc, mindenképpen beszámolok róla majd hogy legyen több vélemény ki tudja kinek jön jól :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#14974) hoffman_ válasza BBéci (#14972) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mint például engem, holnap hozom el az S30-at :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14975) diegho válasza BBéci (#14972) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezek szerint az LK530 valósan 600 soros igaz? Gondolkodok azon, hogy ezt az 530-at megrendelem pc-dreamshop-ban, de holnap azért megnézem újra azt az LE4500-at, hogy milyen a képe.

(#14976) BBéci válasza hoffman_ (#14974) üzenetére


BBéci
titán

Gratulálok, jól választottál!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14977) hoffman_ válasza BBéci (#14976) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Holnap estére elvileg itt lesz, és beüzemelem, alig várom :) Köszönöm a segítséged, visszamenőlegesen is, mind LCD, mind plazma tekintetében :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14978) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Más.

Egy cimborám szeretne tévét venni magának. Ragaszkodik a LED-hez és a 3D-hez, ezt a típust nézte ki magának, és bele van esve: LG LW5590. Mindezt 42" méretben.

Az érdekelne, hogy van-e jobb alternatíva, olyan 150 körül, esetleg 170, ha nagyon a teteje.

Előre is köszönöm(közben rákeresek a típusra is)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14979) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Egy Panasonic TV pontos típusát keresném, mivel falon lóg, leemelni nem tudom, és így semmit sem tudok róla. Fényképet tudok készíteni róla ha kell, FullHD-s, MPEG4 tuner van benne, 100 cm körüli, SD kártyaolvasó is van benne. Sajnos még azt sem tudtam kideríteni, hogy LCD, vagy plazma-e, azt tanácsolták, hogy nyomkodjam meg, hát megnyomkodtam, semmi sem történt. Viszont fekete képernyő esetén nem mélyfekete, hanem látszik egy picit a megvilágítás, ebből LCD-re gondolok. A kérdésem igazából annyi lenne, hogy van-e olyan oldal, ahol az elmúlt néhány év Panasonic TV-it végig tudnám lapozni, hogy megtaláljam ezt a szépséget. :) Azért kérdeztem meg fénykép nélkül, mert szerintem pénteknél előbb nem tudok fényképet készíteni. üdv. peti_s

(#14980) lama_lamm válasza peti_s (#14979) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

A menüjében biztos, hogy van egy menüpont ami kiírja a típusát, szerintem azt keresd meg.

(#14981) peti_s válasza lama_lamm (#14980) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ. Egyébként, SD kártyáról valamilyen mozgóképformátumot képes lejátszani? :) Mert, ahogy most nézegettem neten a Panasonic TV-it, jópár rendelkezik SD kártyaolvasóval, USB-vel viszont pl. nem.

(#14982) BBéci válasza peti_s (#14981) üzenetére


BBéci
titán

AVCHD-t szinte biztosan lejátszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14983) dh66e válasza peti_s (#14981) üzenetére


dh66e
veterán

Ne fűz hozzá vérmes reményeket, elég gyatra a panák médialejátszó képessége amennyiben ki akarod használni rendesen akkor külső média lejátszóra lesz szükséged és minden gondod megoldódik.

(#14984) peti_s


peti_s
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, AVI-t vajon le tud játszani? :) Nincsenek nagy elvárásaim vele kapcsolatban, nem az én TV-m, nagy ritkán 1-2 óra eltöltésére lenne használva. :) :R Viszont, jómagam is gondolkozom TV vásárlásán, de annak még össze kell spórolni az árát. :)

(#14985) diegho


diegho
nagyúr

Most próbálgatom igazán az LE4500-at, a real-barca 720p-ben olyan szinten ocsmány, hogy az brutális. Ezt így bírja valaki nézni?

(#14986) Barnes


Barnes
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2 éves Samsung LE40B530 LCD tv-m és van benne egy conax-os kártyaolvasó.
Vidanetnél vagyok és olvassa a kártyát, viszont az infot csak a M1-nél jeleníti meg. Mi lehet a gond vele? A set top box megjeleníti...

Előre is köszi!

(#14987) dh66e válasza diegho (#14985) üzenetére


dh66e
veterán

Milyen forrásból van az a meccs? Egy 720p-s videónak azért illene normális minőségűnek lennie ha csak nem valami gagyi release amire rámondják hogy 720p.

(#14988) diegho válasza dh66e (#14987) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez egy pár perces összefoglaló és monitoron sokkal szebb, mint a tv-n. Tv-n látom hogy mintha egy körvonal követne minden focistát. Borzalmas, közeli képeken, ahol nincs mozgás, ott minden oké, de távoli képeken, ahol mozog 5-6 játékos, meg a közönség is látszik, ott nézhetetlen.

(#14989) dh66e válasza diegho (#14988) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos nem ismerem a tv-d típusát így érdemben ehhez nem tudok hozzászólni.Azért a beállításoknál kéne valamit mahinálnod mert még az 50Hz tévémen se volt soha "körvonalas" játékos,pedig elég sok meccset megnéztem rajta.Milyen messziről bambulod a tv-t?Hány colos?

(#14990) diegho válasza dh66e (#14989) üzenetére


diegho
nagyúr

42" LG LE4500, 2m-ről nagyon látszik már a gyors mozgásoknál a gond, ilyen filmelőzeteseknél nincs ekkora baj, de ott is látom a mozgásoknál a mosódást. Megy vissza a csomagolásba, úgyis túl nagy. Jövő héten megnézek egy 100hz-eset valahol aztán döntök mit veszek.

(#14991) Barnes válasza Barnes (#14986) üzenetére


Barnes
aktív tag

info alatt EPG-t kell érteni :D

(#14992) BBéci válasza diegho (#14990) üzenetére


BBéci
titán

Túl nagy? :Y
Nekem 2 méterről az 55 colos pont jó. :K
Persze nem SD tévéadáshoz, hanem full HD-hoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14993) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!

Nem is tudom hova írjam problémámat. Ha Off lenne, szóljatok.
Vidikarim: Gigabyte GV-N260OC GTX260OC 896MB
Minden játék pöpecül fut. a problémám a filmek terén van inkább.. ,de gondolom a vidikari miatt van. Tehát:
TV-m:Panasonic FullHD
A gépem kivan kötve a TV-re. Legfrissebb nVidia driver, friss Win7 x64. De valamiért a TV-n laggol a kép, ha 720p, vagy 1080p filmet játszok le. Mitől lehet ez? A gépemnek simán bírnia kéne. Vagy 10 lejátszót kipróbáltam már. pl.: CyberLink Power DVD 11, SplashPRO, Media Player Classic HD. stb....
Valaki tudna nekem segíteni, vagy olyan topicot,embert adni, aki ezekben nagyon otthon van?
Jövök annak egy sörrel! :)
:R

(#14994) McCoy20 válasza intuicio (#14993) üzenetére


McCoy20
tag

Ezt láttad már: [link]

(#14995) intuicio válasza McCoy20 (#14994) üzenetére


intuicio
aktív tag

Pfuuu baccus :) Nem kis regény.. És ezt mind meg is kéne csinálnom? :D
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

(#14996) McCoy20 válasza intuicio (#14995) üzenetére


McCoy20
tag

A lényeg az az első 2 oldal kb.

eddig: "Ezek után már készen is vagyunk a kép beállításával, kezdődhet a tesztelés egy .mkv fájlal. Itt meg kell jegyezni, hogy léteznek olyan .mkv fájlok, ahol a DXVA nem használható, mert nem a megszokott módon kódolták, de ritka az ilyen, nekem még nem sikerült találkoznom ilyennel, pedig már sok .mkv fájlt lejátszottam."

[ Szerkesztve ]

(#14997) diegho válasza BBéci (#14992) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen túl nagy, hülyén is mutat a szobában és a kábeltv adás borzalmas rajta. Filmet nem nagyon nézek max havonta 1-et, csak a tv adás része érdekel.

(#14998) BBéci válasza diegho (#14997) üzenetére


BBéci
titán

Az első néhány nap során mindenki számára nagynak tűnik az új tévé, ha valami pici (55-72 centis) CRT-ről váltott. Egy hét után inkább kicsinek fogod érezni. 42 coloshoz teljesen megfelelő a 2 méteres nézési távolság, még SD adásokhoz is. Azért a digitálisra váltás erősen ajánlott. Legalább MinDigTV-vel próbáld ki!

(#14993) intuicio
Nem írtál egy nagyon fontos részletről: milyen kábellel kötötted össze a PC-t a tévével?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14999) intuicio válasza BBéci (#14998) üzenetére


intuicio
aktív tag

HDMI kábellel. 2900ft-os :D

(#15000) McCoy20 válasza BBéci (#14998) üzenetére


McCoy20
tag

Ezzel most én is így vagyok. Hirtelen nagynak tűnik a 42-es tv, de szerintem is idővel már lehet "kicsi" lesz:D (Bár napközben a 14-es noti majd kompenzálja a dolgot):D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.