Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14701) BBéci válasza Jégtörő (#14694) üzenetére


BBéci
titán

Majd térjünk vissza erre akkor, ha pár évig Nálad is havonta váltják egymást a különféle tévék.

(#14691) dh66e
Sajnálom, amiért az utolsó mondatod nekem nem jutott eszembe. :C

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14702) Senki9876


Senki9876
tag

Sziasztok!
Fentebb már kérdeztem, de rájöttem hogy nem voltam valami konkrét, ezért pontosítok :))
Egy LCD TV -t szeretnék venni csak még nem tudom hogy milyet.
a főbb paraméterek:
- 45" -tól nagyobb
- lehessen az internetet rákötni
- Full HD felbontás
- férjen bele kb 1000 euróba
Amire használnám:
- youtube
- mozi
- consol

Nagyon megköszönném ha tudnátok ajánlani valamit.

Pár TV amit eddig nézegedtem:
SAMSUNG UE46D7000LUXXU
Toshiba 46WL863B
Sony Bravia KDL-46HX803
Sharp AQUOS 46LE630E

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#14703) Rick4 válasza BBéci (#14700) üzenetére


Rick4
félisten

Plazmánál nincs ilyen.
Dehogynincs. Nézz meg egy focimeccset, aminél látható a közönség. Mikor a kamera a labdát követi, elmosódnak a fejek. De ezt írtam már egy éve is, akkor se láttad, úgy látszik még mindig tartod ehhez az állásponthoz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14704) #03969024 válasza Senki9876 (#14702) üzenetére


#03969024
törölt tag

"- lehessen az internetet rákötni"

Biztos, hogy a TV-n akarsz netezni? Nem lenne jobb egy olcsó TV, mellé valami PC (akár HTPC)? A beépített USB-ről videózni nem igazán jó dolog, vagy nem viszi, vagy a méret nem jó, stb.

(#14705) Senki9876 válasza #03969024 (#14704) üzenetére


Senki9876
tag

az internet nekem csak a youtube hoz kell, de inkább csak poén mert már mindenhol van netem, csak a tv -n nincs :)

A legfőbb szempont számomra a mozizás.
HTPC -n meg már egy ideje gondolkozom, de először tv csere aztán meglátom

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#14706) Rubelly


Rubelly
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot, véleményt kérnék ha szabad...
Van egy pár hónapos LG 32LD350 FULL HD TV-m. Nekem úgy tűnik, mintha veszített volna a fényerejéből. A fekete háttér tulajdonképp inkább szürke, ha a normál felhasználói módban használom. Mos át van állítva "bemutató" vagyis a legfényesebb opcióra. Így azért kellemesen nézhető. De mi lesz ha tovább veszít a fényerejéből?
Még garanciális. Szerintetek ez a tipus "ilyen", vagy vigyem szervízbe?
Még garanciális.

(#14707) #03969024 válasza Rubelly (#14706) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem ha veszít a fényerejéből, akkor inkább sötétebb szürke lenne az a fekete. Nem lehet, hogy máshol van a hiba?

(#14708) BBéci válasza Rick4 (#14703) üzenetére


BBéci
titán

Azt a jelenséget nem nevezem hibának, nem a képmegjelenítő tehet róla. Ezt egyetlen LCD-nem sem rónám fel. A kamera úgy képes felvenni, rögzíteni. Ha a stadionban, szabad szemmel követed a labdát, akkor is elmosódik a háttér. Nem csak a mozgás, hanem az objektív és a szem mélységélessége miatt.
Az álláspontom a kétfajta technológiát illetően sosem fog változni, ahogy azok alapjai sem.

(#14706) Rubelly
A fényerő műszerrel mérhető, kalibrálás során valahol középen szokták megtalálni az ideális állapotot. A dinamikus, kiemelt és hasonló elnevezésű profilok színvilága messze áll a valóságostól, fényereje retinaégető, nézhetetlenül erős. Valami nálad nem stimmel, vagy a tévével, vagy az ízléseddel.
Még a normál is túl világos, azért látsz szürkét fekete helyett, ami a fényerő emelésével tovább szürkül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14709) #03969024 válasza BBéci (#14708) üzenetére


#03969024
törölt tag

:R

(#14710) Rubelly válasza BBéci (#14708) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Mondjuk, hogy ezt most nem igazán értem. :D
Pontosítok.
Az eredeti beállításhoz képest, föntebb kellett vennem a fényerőt, kontrasztot, hogy egyáltalán lássam, mondjuk az éjszakai fölvételeket. Így persze a feketékből szürkék lettek.
Szerintem nem normális az ha a fényerőnek, kontrasztnak 100% -on kell lenni, a háttérvilágításnak pedig legalább 70%-on kell ,hogy álljon.
Ha továbbcsökken a fényerő, mit fogok emelni?

(#14711) #03969024 válasza Rubelly (#14710) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem kapcsoltad be azóta a "Power Saving" funkciót?

(#14712) BBéci válasza Rubelly (#14710) üzenetére


BBéci
titán

Az első napokban 40 %-os fényerővel és 50-es háttérvilágítással láttad az éjszakai felvételeken az apró részleteket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14713) #03969024 válasza BBéci (#14712) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem bekapcsolhatott valami energiatakarékos vakítást, akkor meg tolhatja akármeddig a háttérvilágítást, a "zöld beállítás" úgyis visszaveszi.

(#14714) Rubelly válasza BBéci (#14712) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Igen, kb. ilyen beállításokkal lehetett nézni.
Sorry, nem tudom mi az a power saving.
Az energia takarékos módja, gyárilag a minimálison állt, most azt is kikapcsoltam.

(#14715) BBéci válasza Rubelly (#14714) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint elromlott a tévéd, hívj szerelőt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14716) Rubelly válasza BBéci (#14715) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Az lesz.
Köszönöm a segítséget!

(#14717) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

El szeretném adni a régi LCD TV-met. LG 42LF65. Szerintetek mennyit érhet ez most. Nyugodtan írhatjátok az árakat... nem fog szíven ütni...

Köszi előre is!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#14718) vlevi válasza BBéci (#14700) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Sajnos ez a 100 hertzes LCD tévéken is észrevehető, csak kisebb mértékben. Plazmánál nincs ilyen."
A technológiát tekintve igazad van, de azért a filmek magy részét nem 1/1000 mp-es záridővel veszik fel, és a gyors mozgásoknál a kimerevített kép is igencsak elmosódott. Ezzel a plazma sem tud mit kezdeni.
Inkább úgy mondanám, hogy az LCD tévék az ilyen képet még egy kicsit jobban elmossák, míg a plazma sokkal kevésbé.

(#14719) ttoronyi válasza bazsa88 (#6187) üzenetére


ttoronyi
csendes tag

Szia!

Tudom, hogy már régen volt, de mi most tartunk ugyanennél a problémánál itthon.
Sikerült megoldást találni? A hozzászólásokból több nem derült ki...

d

(#14720) oszy válasza dh66e (#14696) üzenetére


oszy
veterán

majd most. köszi ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14721) domesz


domesz
aktív tag

Haliho !

Azok a "fehér gyurmák" normálisak ott?

köszi
üdv.: Domesz

ui.: mert nálam is előjött ez a villog a led dolog mintha be akarnak kapcsolni a TV de semmi, idővel bekapcsol, de néha előjön ez a hiba.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#14722) diegho


diegho
nagyúr

Ha 100hz-es Tv-k közül választanék mégis, akkor ezen kettő közül melyik lenne a tutibb?
Philips 32PFL4606H
LG LK530

Árban kb azonosak.

(#14723) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Samsung LE32D400 tv-m van és mint ahogy olvasom, másoknál is, úgy nálam is fenn áll az a probléma, hogy az ovális talp részbe, ha belecsavarom a tv tartóját, a csavarokat nem birom teljesen belecsavarni, csak kb félig, így kicsit billeg a tv. Kimértem a lyukakat, amibe a csavarok mennek, hosszra bővel beleférnének a csavarok. Próbáljam őket még erősebben belecsavarni, esetleg egy kis akkus csavarozóval, vagy ennek esetleg így kell lennie? Media Marktban azt mondták, hogy billegnie kell, de ezt kétlem. Mint ahogy azt is, hogy félig betekert csavarokkal oldanák meg az összereszerelést Samsungék.

(#14724) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Látszólag marhára nem idevágó a kérdésem, de hátha kapok szakértőktől választ... :R Ősrégi Samu B7000 tulajként kérdezem:
Karácsony, ajándék játékkonzol vásárlás. Felbontások HDMI kimeneten: PS3 =1080p, X360=720p.
De a "vga" különbség miatt ezt látni videókon, tehát az X360 720p jobb képet alkot, gondolom a VGA feldolgozás (optimalizásás, teljesítmény, ???) miatt.
Akkor most melyiknek lehet "szebb :F -vagy hogyan is kérdezzem" megjelenítése egy 1080p-s LCD tévén?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#14725) BBéci válasza vlevi (#14718) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ezt írtam a 14708-ban, de nem ezeket jelenítik meg életlenebbül, elmosódottabban az LCD-k, hanem minden gyorsan mozgó alakot, tárgyat, még azokat is, amik állóképen borotvaélesek.
A kimerevített kép nem mérvadó, értelmetlen és lehetetlen annak vizsgálatával bármilyen lényeges, használható megállapításra jutni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14726) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Estét!
Akadt egy kis gondom, remélem tudtok segíteni.
Adott egy Philips lcd tv, amit számítógép monitorként használok.
Illetve használtam, mert most egyszerűen nem ismeri fel a tv a gépet.
Nincs video jel.
Se vga kábelen keresztül, se hdmi-n keresztül. A gép hibátlan, ott nem lehet gond, a win betöltésekor hallható hangot is hallani. Csak kép nincs.
Volt már vga kábel csere is, hátha az. De másik kábellel is ugyanezt csinálja.
Tv módban egyébként jó, tehát tévézni lehet vele. Csak egyik napról a másikra pc monitorként nem lehet vele mit kezdeni.
Nincs ötletem...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#14727) BBéci válasza VGYke (#14724) üzenetére


BBéci
titán

A játékkonzolokhoz egyáltalán nem értek, egyszer, 3 éve 15 percig próbálkoztam egy sivatagban játszódó katonás, lövöldözős valamivel. Nem az én világom.
Viszont a tévéd kiváló darab, volt nálam 2 hónapig, nagyon szerettem.
Tudtommal a PS3 játékok között elvétve akad 1080-as felbontású, de az mindenképpen pozitívum, hogy képes felkonvertálásra, ráadásul BD-játszóként is megállja a helyét.
A linkelt filmen inkább a képbeállítások miatt látszik nagy különbség, a baloldalinak magasabb a fényereje és a kontrasztja. Hosszútávon bántó, zavaró.
Nekem szimpatikusabb a PS3.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14728) Bernyó84 válasza BBéci (#14727) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Ahogy én látom PC-s szemmel, akkor szokott ilyen különbség lenni két kép/videó között, ha az egyik videón a grafikai részletesség alacsonyabbra van húzva... Ha nem tudnám, hogy jobb oldalt PS3, bal oldat pedig Xbox 360 van, akkor azt mondanám, hogy a jobb oldali animációban a textúra részletességet alacsonyra állították...
Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a PS3 változat kisebb felbontású textúrát használ, ezért elmosódottabb a videó első részen pl a fotel mintája... Míg az XBOX nagyobb (részletesebb) textúrát használ és ezért néz ki szebben.
Másik tipp pedig az lenne, hogy PS2-es változatot futtattak a PS3 kozolon :D.... bár ez nem valószínű.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#14729) BBéci válasza Bernyó84 (#14728) üzenetére


BBéci
titán

Nagyrészt igazad lehet, de azt nem hiszem, hogy nincs a kettő között fényerő, kontraszt és élesítés különbség is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14730) zhagyma válasza Sk8erPeter (#14442) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Az ipon-ban vett Nexus HDMI kábellel Én is megjártam. Nekem egyszerűen kiesett a HDMI portból mivel a kábelre szerelt HDMI csatlakozó nem méretpontos. Ha véletlenül bennmaradt a HDMI aljzatban, akkor meg kontakhibákat okozott (mozgatni kell) mákos kép formájában. A csatlakozót mechanikailag deformálni sem érdemes (fogó), mivel akkor egyes csatlakozók hozzáérnek, mások meg nem egy összekötésben. Szétszedtem: gyalázatos forrasztás és kébelszerelés: kuka. Vettem a SPAR-ban 639 Ft-os zacskós HDMI kábel-t, na az kiváló ...

(#14731) lamaffia0331 válasza Bernyó84 (#14728) üzenetére


lamaffia0331
csendes tag

"Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a PS3 változat kisebb felbontású textúrát használ, ezért elmosódottabb a videó első részen pl a fotel mintája... Míg az XBOX nagyobb (részletesebb) textúrát használ és ezért néz ki szebben."

Jól látod...tényleg van pár játék ami xbox-on sokkal jobban néz ki...de van azért pár exclusive /Uncharted 1-2-3,Killzone 3,MGS 4....stb./ amik nagyon ütősek tartalmilag és képi világban egyaránt..,persze ez igaz a másik oldalon is...A ps3-as játékok 90%-a 720-as felbontású,és ahogy előttem ezt írták csak pár darab van 1080-as....mondom ezt úgy hogy van mindkét konzolom.

LG 55 OLED C8 - PS5 - PIONEER VSX-830 - JBL ARENA 170 5.1-SAMSUNG GALAXY S10+

(#14732) 15115


15115
tag

Helló mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék
Karácsonyra néztem TV-t és 3-ra szűkítettem a keretet, de nem tudok dönteni
LG 42LK450
Philips 42PFL3606H
Samsung LE-40D550

Szempontok tv adás és hd sorozatok

A segítséget előre is köszönöm, ha mást ajánl valaki meghallgatom! Új vagyok a témában

:R

(#14733) diegho


diegho
nagyúr

Milyen filmmel, vagy felvétellel érdemes ellenőrizni az 50hz vs 100hz eltéréseket? Van egy LG 42LE4500 kb fél éve használatlanul félredobva a sarokba (túl nagy, ezért nem használom, de az is lehet, hogy mégis használni fogom, ha már ingyen van), gondoltam összeszedek valamit pendrive-ra, megnézem rajta, utána go to euronics (tudok egy helyet, ahol a tv-s részlegen nincs erős megvilágítás, sőt inkább sötét van) és megnézem ugyanazt egy 100hz-esen is, így lehet a legjobban eldönteni, hogy megéri a pluszt, vagy sem. Azt mondtátok, hogy gyors mozgásoknál van elég nagy eltérés, akkor egy akciófilm, vagy focimeccs lenne a legjobb erre a célra?

(#14734) james008bond válasza diegho (#14733) üzenetére


james008bond
őstag

Pontosan.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14735) diegho válasza james008bond (#14734) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor a hétvégi el classico pont jó lesz.

(#14736) McCoy20 válasza diegho (#14735) üzenetére


McCoy20
tag

Várjuk a "konklúziót":)

(#14737) diegho válasza McCoy20 (#14736) üzenetére


diegho
nagyúr

Talán jövő héten lesz időm elmenni megnézni, szóval sokára lesz az még.

(#14738) McCoy20 válasza diegho (#14737) üzenetére


McCoy20
tag

Fogalmazzunk úgy, hogy nekem nem sürgős a dolog.. 7végén én is lehet teszek egy kört MM-ben és megnézem már mi a pálya.
Tényleg, ott lehet esetleg saját anyagot kipróbálni a tv-n? (Külső vinyó vagy pendrive?)

[ Szerkesztve ]

(#14739) diegho válasza McCoy20 (#14738) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom, a legközelebbi MM 100km tőlem.

(#14740) McCoy20 válasza diegho (#14739) üzenetére


McCoy20
tag

:)

(#14741) #03969024 válasza McCoy20 (#14738) üzenetére


#03969024
törölt tag

Igen, leginkább a nagyoknál tudod nyomogatni a kihelyezett készülékeket. Én először Samu TV-t akartam venni, a kicsik még arra sem voltak hajlandóak, hogy a panel-lottó miatt kicsomagolják az újat...

(#14742) james008bond válasza diegho (#14733) üzenetére


james008bond
őstag

Duna Plaza Saturnban pl egymás mellet a falon Sony tv-k, ezeken demonstrálják HD anyaggal az 50-100-200Hz-et...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14743) BBéci válasza diegho (#14733) üzenetére


BBéci
titán

Vihetnél magaddal valakit, aki pontosan tudja, mire kell figyelni, mit kell nézni.
Megesett, hogy álltunk hárman egy tévé előtt, a többiek dicsérték a képminőségét. Ekkor rámutattam a képernyő néhány pontjára, a képhibákra, kérdeztem, mi a véleményük azokról. Volt nagy hú, meg ha, basszuskulcs és hasonlók. Nem látták a fától az erdőt.
Az feltételezhető, hogy otthon, használat közben, előbb vagy utóbb, maguktól is észrevették volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14744) diegho válasza BBéci (#14743) üzenetére


diegho
nagyúr

Na most ilyen embert itt tuti nem találok. Barátnőm már röhög rajtam, mert tudja, hogy bármilyen tv-t vehetnék, de mindig csak arra költök, amire feltétlen szükségem van - ezért járok most ott, hogy bármilyent vehetnék. Sosem veszek 1ft-al sem drágábbat annál, ami az igényeimnek tökéletesen megfelel.

(#14745) bibe


bibe
csendes tag

Sziasztok!

MIiyen lehetőségeim vannak, szerintetek, ha NEM smart, internet stb. és NEM 3D TV-t szeretnék, de legyen:
- 40"-os
- 100Hz-es
- 24p cimena mód

Köszi.

(#14746) BBéci válasza diegho (#14744) üzenetére


BBéci
titán

Az én igényeimnek csak a legjobb felel meg, ezért ha tehetném, azt venném. Sajnos nincs rá keret, be kell érnem azzal, amit tesztre kapok. Szerencsére a legjobbak is megfordulnak nálam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14747) diegho válasza BBéci (#14746) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerintem nincs olyan, hogy legjobb. Mindegyik valami másban jó. Ha mindenből csak a legjobb felelne meg az igényeimnek, akkor valószínűleg nem lenne ennyi lekötött pénzem, de mindig tudom hol a határ, amire még érdemes pénzt kiadni.

(#14748) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hali!
Regen jartam itt 150-160 korul kene anyumnak lcd-tv...elege lemaradtam mi most a best buy? En egy 40d5500asra gondoltam...100hz van benne,panel mizeria itt is van? Illetve ps3rol lenne neha kis jatek...nekem samu b650 van es a samuval meg vagyok elegedve...Lg esetleg amirol olvastsm hogy jok...media lejatszo azert jo ha van benne...d5500 sztem ez alapjan korrekt...Ha van mas velemeny szivesen vennem...kalocsai cegtol vennem. :)

(#14749) nismoka válasza Scoobyka (#14748) üzenetére


nismoka
addikt

Az 5500-ban csak ál 100Hz van, nem számol plusz képkockákat ami a valódi 100Hz lényege...

(#14750) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok melyiket erdemesebb megvenni?
Samsung LE32D400 68 ezerert
vagy
LG 32LD320 65 ezerert?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.