Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14301) dh66e válasza BBéci (#14300) üzenetére


dh66e
veterán

El sem hiszem. :)
Ez a Phillips fúzió sajnos nem sikerült túl jóra,bár ha azt nézem a menü a legutolsó szempont nálam.Na jó ez így nem igaz ebben a formában mert a médialejátszó része hagy hidegen egy lcd tévében.Jut eszembe egy kérdés.
A távja ugyanaz mint az LE630-nak?Mert ha igen akkor irgum-burgum.[link]

(#14302) james008bond válasza dh66e (#14301) üzenetére


james008bond
őstag

Atyaég! És emberek ezért még pénzt is adnak... :W

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14303) dh66e válasza james008bond (#14302) üzenetére


dh66e
veterán

Jobb esetben előveszik a logitech harmonyt vagy bármilyen más okos távjukat. :)

(#14304) BBéci válasza dh66e (#14301) üzenetére


BBéci
titán

A 635 távirányítója és a menüje teljesen más, olyan, mint a 925-é. Holnap (ma) kapom a 830-at.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14305) dh66e válasza BBéci (#14304) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm az infót,ez megnyugtató.
Kíváncsi vagyok a véleményedre az LE 830 képességeivel kapcsolatban főleg kép és a hang tekintetében otthoni körülmények között.Előre is köszi!

(#14306) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni Samsung C650 TV-n az intenet tv-t (több mint 1 éve megvan és még ki se próbáltam), de egyenlőre nem akarok usb adaptert venni, vagy egy hosszú UTP kábelt csináltatni, hogy csatlakozni tudjak a netre, ezért arra gondoltam, hogy laptop-omat rákötöm UTP kábellel, amin ugye van wifi. futtatás ->cmd -> ipconfig/all alapján lehívtam az adatokat laptopon amit megadtam a TV-n, de így nem működik, gondolom laptopon is be kellene valamit állítani csak nem tudom mit. Valaki tud segíteni ebben?

Köszi!

(#14307) dh66e válasza oliver7777 (#14306) üzenetére


dh66e
veterán

Samsung topicban szerintem hamarabb kapsz választ.

(#14308) BBéci válasza oliver7777 (#14306) üzenetére


BBéci
titán

Routerrel kösd össze, ne laptoppal!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14309) PapaDoc


PapaDoc
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárláson töröm a fejem, ebben szeretnék segítséget kérni, mivel nincs időm mindegyiket külön-külön átnézni:)
Ami biztos, hogy LCD és FULL HD legyen, 3D kizárva - nekem nagyon nem jön be(meg nem is akarok annyit adni érte). Méretileg 32 - 42 colig bármi szóba jöhet, a maximális keret pedig 130.000 Huf ettől többet nem adok érte. Leginkább Sony-ba gondolkodok, de tegnap elbizonytalanodtam, mert bementem a Media M-ba és a Samsungokon elsőre sokkal szebb kép volt (mondjuk egy kicsit túlszaturáltnak tűnt) Az LG kizárva azt nem szeretnék.

Egyszóval Sony, Samsung, Philips, JVC, Sharp ami igazából szóba jöhet, az nem baj ha LED-es, ha belefér az árba. Smart funkció nem fontos mert HTPC-re lesz kötve, a legfőbb elvárásom, hogy a full hd filmeknek szép képe legyen rajta.

Előre is köszönöm!

(#14310) #03969024 válasza PapaDoc (#14309) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az LG kizárva azt nem szeretnék.

Így van, vegyél Sony-t, jó drágán...

(#14311) PapaDoc válasza #03969024 (#14310) üzenetére


PapaDoc
csendes tag

Nem szimpatikus az LG - amelyik ismerősömnek van az panaszkodik rá (zúg, serceg, fakó a képe) - azért vettem HTPC-t hogy ne zúgjon, a tesóm LG-je is zúg, meg a haveromé is, mondjuk egyik se mai darab, de ez nem érdekel. Szóval vagy Sony vagy Samsung, vagy bármi:)

(#14312) james008bond válasza PapaDoc (#14311) üzenetére


james008bond
őstag

Szerintem Sony.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14313) Danndi


Danndi
tag

Szerintetek van jelentős "képbeli" különbség attól, hogy az egyik Philips 42PFL4606H sima lcd, a másik Philips 40PFL5606H meg ledes? Úgy értem, a fogyasztásán kívül van még előnye, hogy ledes???

[ Szerkesztve ]

(#14314) BBéci válasza Danndi (#14313) üzenetére


BBéci
titán

Önmagában a LED háttérvilágítás nem garantál jobb képminőséget, de gyakran nem csak abban különböznek a más, magasabb sorozatszámú modellek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14315) oliver7777 válasza BBéci (#14308) üzenetére


oliver7777
tag

Ez lenne a végső megoldás, de a router elég messze van, ezért így elsőre sem wifi adapterre, sem UTP kábelre nem akartam költeni. Ezért gondoltam arra, hogy elsőkörben összekötöm a laptop-pal kipróbálás végett, és ha tetszik ez az internet tv, akkor csinálok végleges megoldást. Ilyen módon nem tudom működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

(#14316) BBéci válasza oliver7777 (#14315) üzenetére


BBéci
titán

Nem!
Laptophoz kötve csak megjelenítőként, monitorként működik a tévé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14317) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Kollégám ezt a két modellt nézte ki:
Samsung UE46D6500 vs. Samsung LE46C650
Szempont lenne, USB-ről mkv menjen, XBOX ( gyerekek játszanának ), van-e a 3D-s tv-hez a csomagban szemüveg ( ha van, hány darab? ), és jeladó a tv-be be van-e építve? ( infrás vagy bluetoot-os? bár végül is a technika talán mindegy, a lényeg, jelent- e külön költséget, ha akar 3D műsort nézni )

Köszönöm.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14318) Danndi válasza BBéci (#14314) üzenetére


Danndi
tag

aaaa értem, akkor guglizom tovább... köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14319) BBéci válasza james008bond (#14317) üzenetére


BBéci
titán

Ezt a Samsung topikban kérdezd meg, de előtte olvasd el a legutóbbi 200 hozzászólást. Fő téma a szemüvegek száma és a 3D.
A C650 tavalyi modell, szinte lehetetlen hozzájutni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14320) james008bond válasza BBéci (#14319) üzenetére


james008bond
őstag

:R

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#14321) Baritone


Baritone
tag

Sziasztok!
Az lenne kérdésem, hogy ha az lcd tv-t összeszeretném kötni a pc-vel, dvi-hdmi kábel segítségével, milyen hangkábel szükséges a hangátvitelhez, és jól gondolom-e, hogy azt az alaplapi hangkártyába kell bedugnom.
Köszönöm a választ!

(#14322) BBéci válasza Baritone (#14321) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a videokártyádon van hangchip, a hangkártyát elfelejtheted, DVI/HDMI-n átmegy a hang is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14323) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!

Két tv megvásárlása között gondolkozom: Philips 42PFL7606H és az LG 42LW5590
Árban azonosak, szóval nem ez a döntő.

Tv nézés mellett még szeretnék HDD-re rögzíteni néha adásokat, interneten megnézni ezt-azt, sz.gépet ne kelljen bekapcsolni ezért.

Továbbá az a kérdésem még, hogy milyen a médialejátszója a Philipsnek (régebbi modellekben vacak volt), melyiknek jobb a képminősége?

Zs

(#14324) summi


summi
csendes tag

Még valami, ha esetleg ebben az árkategóriában, méretben tudnátok jobbat ajánlani azt is megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Zs

(#14325) cudarz válasza summi (#14323) üzenetére


cudarz
tag

Philips 40PFL9705H.

Jelenleg a legjobb TV a piacon kep es hangminoseg szempontjabol, Saturnban kb. annyi mint a 42PFL7606H.

Media lejatszonak nem a legjobb, internetezni siman tudsz vele. Kosd ossze geppel HDMI-n es isteni lesz, en is ugy hasznalom.

(#14326) hambi80


hambi80
tag

sziasztok milyen tv-t érdemes venni 110000-130000ft-ig médialejátszási funkcio nem fontos sd adásra kell meg dvd hdfilmek mennének rajta meg pc 42"os méretben

(#14327) sheep


sheep
addikt

sziasztok

a sima képcsöves (nem röhög) régi tv-met szeretném lecserélni valami használt lcd tv-re
a lényeg:
-max 60e ft, tehát újat nem is igazán akarok venni
-min 70cm körül legyen a képátló (de inkább több, minél nagyobb annál jobb)
-usb-ről tudjak lejátszani divx filmeket,
-a felbontás, stb igazából mindegy, nem vagyok egy nagy tv néző, csak kell valami
-lehetőleg falra is lehessen szerelni

tudtok valamit ajánlani?
köszönöm előre is!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#14328) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Szintén segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni, mivel LED LCD TV vásárlása előtt állok. A kritériumok a következők:
- Full HD
- tudja a 3D-t
- 40-es (101 cm) vagy 42-es (106 cm) méret
- LED háttérvilágítás
- sokoldalú legyen a lejátszható formátumok terén, de elsősorban képes legyen MKV fájlok lejátszására.
- remek médialejátszóval rendelkezzen
- legalább 100hz képfrissítési frekvencia.
- USB csatlakozók a készüléken
- az értékhatár 200.000.-Ft!

Ezek lennének, vagyis a legjobb Ár/Érték arányú LED LCD TV-t keresem. Ahogy eddig láttam: LG-t vagy Samsung-ot érdemes választani, de meggyőzhető vagyok más márkák tekintetében is.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#14329) summi válasza cudarz (#14325) üzenetére


summi
csendes tag

Szia! A Philipsnek milyen a 3D-s képalkotása?

Zs

(#14330) csedaviasd válasza JuliusK (#14328) üzenetére


csedaviasd
csendes tag

Samsung ue40D6xxx széria.
Ha fontos az internet és a beépített wifi akkor 6570 ,vagy 6500 ha nem akkor 6100.

(#14331) JuliusK válasza csedaviasd (#14330) üzenetére


JuliusK
tag

Igen, a 6-os széria az egyik nyerő. Pl. UE40D6510 és az általad említett két TV.

Viszont az LG-ben találtam egy nagyon meggyőző darabot: LG Electronics 42LW5590. Csak néhány ezer forinttal drágább, viszont nem támogatja az MKV-t, úgyhogy nagy valószínűséggel 6-os szériás Samsung lesz. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14332) baptista válasza jotyu10 (#13636) üzenetére


baptista
csendes tag

igen,ma vettem tud.90000 volt,70000-ért eladó,mert hirtelen kiadásom jött.06204817358.23 óráig

(#14333) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.
Járt már valaki hasonló módon?:
Ma amikor a számítógépet rá kötöttem Hdmi - n keresztül a tv - re, ment kb. 30 percet a tv hibátlanul és aztán a fényerő magától le esett látványos módon. Ilyen még nem volt nálam eddig.
A tv: LG 32LF2510
Viszont a komponens bemeneten rákötött dvd lejátszó teljesen hibátlan fényerőt tekintve.
Már gyári beállításra visszatettem tv - t, de ugyanaz a helyzet fennáll.

(#14334) #34784256 válasza cigam (#14262) üzenetére


#34784256
törölt tag

Köszi a válaszokat!

(#14335) cudarz válasza summi (#14329) üzenetére


cudarz
tag

Olvass róla teszteket, 3D nem az erőssége.

(#14336) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

46C7700WS-ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#14337) fazr


fazr
senior tag

A felhősödés minden márkára jellemző? Ha igen, van amelyikre kevésbé jellemző? 200e Ft alatta kategóriáról van szól.

[ Szerkesztve ]

(#14338) BBéci válasza fazr (#14337) üzenetére


BBéci
titán

Ha zavar a bevilágítás és a felhősödés, ne vegyél EDGE LED háttérvilágítású LCD tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14339) dh66e válasza fazr (#14337) üzenetére


dh66e
veterán

Igen ez a ledesek rákfenéje,a kérdés az hogy milyen mértékű ill.az hogy téged mennyire fog zavarni.Keresőbe üsd be hogy felhősödés és ki fog rá dobni pár találatot.

(#14340) BBéci válasza JuliusK (#14328) üzenetére


BBéci
titán

Nem árt tudnod, remek médialejátszókat nem szoktak tévékbe építeni, azok kizárólag külső eszköz formájában léteznek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14341) BBéci válasza dh66e (#14339) üzenetére


BBéci
titán

A 830-on nézem a 2012 c. filmet, az élmény messze van attól, amit szombaton, haverom G30-asától kaptam. Ebben semmit szubjektivitás nincs. Még nem kalibráltam műszerrel, csak tesztábrákkal, akárcsak az említett Panát. Holnap megvizsgálom a 3D-s képességeit is.
LCD viszonylatban jónak mondható, de a D8000 jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14342) dh66e válasza BBéci (#14341) üzenetére


dh66e
veterán

Felhősödés,bevilágítás,kezelhetőség(táv,menü),ha még ezeket megnéznéd nekem. :R
Geeks tesztben a gyenge kontrasztot ill.a 24p hiányát emelték ki legfőképp,de amikor én láttam anno -jó nem otthoni körülmények között- nem láttam ilyen hibákat vagy nem arra figyeltem.
D8000 igen,de annak is megvan a maga baja.Kinek a pap kinek a papné. :)

(#14343) BBéci válasza dh66e (#14342) üzenetére


BBéci
titán

Kezelhetősége, menüje ugyanannyira katasztrofális, mint a 635-ösé, sokéves tapasztalatom ellenére órákig tököltem a beállításával. Netes funkciói a nullához konvergálnak.
Kevésbé felhős, viszont sötétszürke és nem fekete a panel. Most éppen az Oppo képernyővédője lődörög rajta, szépen világít az egész.
A 24p-t mindjárt kipróbálom, a 635-nek nem volt vele gondja.
Szerinted mi szól a D8000 ellen? Már azon kívül, hogy LCD?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14344) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok! Aki netán használja monitornak a D6500,6100, Lg lw5500 tv-ket leírná a tapasztaltakat? Nincs húzás a játékoknál,éles a kép stb,milyen a gépről lejátszott 3D!? Köszi

(#14345) szekra


szekra
őstag

Sziasztok!

Szobámba szeretnék egy kisebb lcd/led tv-t, falra szeretném felszerelni. Az ár/érték kategóriában a legolcsóbb is jó lenne nekem, tudnátok valamit ajánlani? Max. 40-50 ezret szeretnék rászánni. Köszi előre is.

(#14346) BBéci válasza szekra (#14345) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért csak "zsebtévét" kapsz, 19 colos méretűt, ami monitornak is kicsi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14347) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Semmi extra igény nincs, csak tv nézésre kell, 1-2xer esetleg képeket néznek majd rajta.
3 tv közül melyiknek a legjobb a képe tv nézéskor? (jelenleg csak analóg van, ez változni fog)

Ekkora méretnél nem fontos szerintem a Full HD, de mivel 10e van összesen a 3 modell között, így ezekben gondolkodom:

Samsung LE32D450
LG 32LK450
Sony KDL32BX320

Ha mást típust ajánlatok oké, de 85e fölé ne menjünk. Olcsóbb jöhet. :)
Nagyobb méret sem kell, a hely fix, ez is épphogy befér.

[ Szerkesztve ]

(#14348) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

milyen gyakori ez az uj modelleknel? Csak,mert egy samu 40c650esen tapasztalok halvanyan ilyen vonalakat mozgasnal,de ha csak nagyon nezem. Ismeretsegi korben samu b650esnel is cagy ez lcd sajatosag?

[ Szerkesztve ]

(#14349) fazr


fazr
senior tag

Kinéztünk két TV-t:
Samsung UE40D5500
LG Electronics 42LV5500
Ezek közül melyiket ajánljátok és miért?
Esetleg jobb alternatíva 170e Ft-ig?

[ Szerkesztve ]

(#14350) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

Egy Sony 32bx420 TV vásárlásán gondolkozom.
Kérdés, hogy a benne lévő mediaplayer elegendő-e SD és HD filmek lejátszására?
Formátumok:
Avi - Xvid
MP4,MKV - AVC/H264 L5

Ill. mekkora HDD-t tud kezelni? Esetleg több partíciót?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.