Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15151) Krikotommy


Krikotommy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék a napokban tv-t vásárolni.
Az alábbiak a kiszemeltek:

LG 32LV450U
TOSHIBA 32UL863B
SAMSUNG UE32D5520 Smart
SAMSUNG UE32D5000
LG 32LV355T

Tudnátok segíteni, hogy melyiknek milyen hátrányai vannak?
Árban nincsen sok eltérés közöttük.

Köszi! :)

(#15152) Pagi79 válasza moonguru (#15148) üzenetére


Pagi79
tag

Már hívtam őket és nincs... :(

(#15153) hambi80 válasza nightshadow (#15138) üzenetére


hambi80
tag

helló persze mer megszállás volt én is épp hogy megrendeltem másnap már nem volt raktáron de nem csak ez a modeell hanem pana 42u(x)30e is elkapkodták

(#15154) diegho


diegho
nagyúr

Nos kipróbáltam az LV3400-at és a D5000-et egymás mellé rakva ugyanazt lejátszva. D5000-et vettem meg, sokkal jobbak a betekintési szögei és focimeccs alatt szinte teljesen eltűnt minden hiba, amit az LE4500-on láttam, LV3400 is jó volt, de a betekintési szögek miatt lett a Samsung. 100k volt, neten megkaptam volna 98-ért bolti garival.

(#15155) rasotamas válasza rasotamas (#15143) üzenetére


rasotamas
veterán

Esetleg tudna nekem valaki ajánlani valamit, mit érdemes 100-ért venni? elvárás: 32", fullhd, usb media lejátszás.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#15156) diegho válasza rasotamas (#15155) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a D5000 nem tűnik rossznak, mondjuk sima tv adást nem nagyon tudom tesztelni rajta, mert digi van és úgy szakad a hó, hogy random eltűnik a jel, most nézek meg pár filmet rajta rögtön. Ami biztos nagyon jó, az a hangja.

(#15157) BBéci válasza diegho (#15156) üzenetére


BBéci
titán

D5000-nek jó a hangja? Ezt még senki nem mondta. Mihez képest?

Merre vagy? A hóesés miatt kérdezem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15158) diegho válasza BBéci (#15157) üzenetére


diegho
nagyúr

Sima tv-hez képest jó a hangja, 42" LE4500-nál jobb az biztos. Somogy megyében vagyok a határ mellett, egész nap szakad a hó, digin csak pár csatorna fogható és pár percenként megszakad az adás, mintha nem kapna jelet a tv, aztán pár sec múlva visszajön, gondolom ez mind a hó miatt van.

(#15159) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
A mai nap gazdagabb lettem egy LG 37LV5500 típusú tévével. Kellemesen csalódtam benne. Egy 50 centis régi képcsöves tévéről volt a váltás így egy kicsit még moziba érzem magam és remélem ez így is marad sokáig. Analóg adással nézem egyenlőre és jobb a minőség mint amire számítottam. Amint rákötöttem a gépet és 1080p anyagot küldtem rá leesett az állam! Bár nincs rá szükségem de ha már smart akkor szívesen kipróbálnám. Próbáltam beállítani az internet kapcsolatot de nem jártam sikerrel. IP-t kér, én viszont csak felhasználónévvel és jelszóval tudok szolgálni azt pedig nem tudom beírni sehova. Hogyan tudnék netet varázsolni a tévére?

(#15160) GLOCK34 válasza persie666 (#15115) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szia! Én ezt találtam/ajánlották. Teljesen jó,használható.

(#15161) Barnes


Barnes
aktív tag

Tud valaki segítséget a számomra?
Nem megy az EPG csak pár csatornánál, vagyis a legtöbbnél :S Conax Vidanetes modullal és vidanetes kártyával használom. (Tv Samsung B530)

(#15162) humax


humax
senior tag

Ma sekerult vennem 46D6570 + 6 szemüveg+ 5 eve rendes gari = 260,000 forint.

Milyen fali konzol ajanlatok, is hol a legolcsob, pesten.
is a föld tol hány cm magas kéne hogy legyen?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#15163) humax


humax
senior tag

eladó Skype kamerat, keresek, ár?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#15164) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

LCD TV-t szeretnék venni. KB 2,5méterről fogom nézni.

Mekkora tv-ben gondolkodjak?

82cm nálam a minimum !

(#15165) Rubelly válasza Fejlesztő13 (#15159) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Ha XP fut a gépeden, írd be egy terminálba: ipconfig.
Erre kiír neked minden infót ami szükséges a beállításhoz.
Routered gondolom van?! Mert ugye a TV-nek külön IP cím kell, és külön IP cím a PC-nek...stb.

(#15166) Fejlesztő13 válasza Rubelly (#15165) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Windows 7-em van és nincs router csak egy UTP kábel megy a gépbe és avval próbáltam.

(#15167) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Amatőr vagyok a témában, de utánaolvastam a dolgoknak, és kialakult egy lista, ami fontos lenne számomra. A mostani TV-m egy 82cm Samu gép. Kinőttem már. Valahol 40-42" környékén keresgélek. Monitornak is használom, így plazma kizárva. Mivel gépről nézek filmet, arra van rákötve, semmilyen okostv funkció és stb nem érdekel, ahogy a 3D sem. Ami viszont igen: a képminőség.  Azt olvastam, hogy fontos lenne a valódi 100Hz. Azt is olvastam, hogy led és lcd között nem nagy a különbség. Érdekelne, hogy mekkora ez a nem nagy. Kicsi helyre megy a tv, szóval nekem a led tv pár centije is számítana, mert van egy Genius 5050 5.1-em, aminek a center részét nehezen tudom elhelyezni, az a pár cm is sokat segítene. Ahogy mondtam, gépre kötöm, így a problémamentes hdmi jó lenne. értem ezalatt, hogy pl samu tv-n nem mindegy melyik hdmi-re dugom, és milyen névvel mentem el a jelet,  ettől függ, hogy szőrösek-e a betűk és átmegy-e a hang. Igaz, az 5.1 a gépre van dugva, de azért fontos lenne, hogy ha úgy adódik, a tv hangszóróján is legyen hang. Fejhallgató csati is fontos lenne, hogy viszont a tv hangja is jöhessen a geniuson. ha 5.1 nem is lesz, de jobb azért mint simán a tv hangja. Árat nem szabok, érdekelne, hogy mennyiből lehetne kihozni egy ilyen, számomra kompromisszumoktól mentes tv-t. Ami lecsíphető, az a jack csati, meg talán a 100Hz, utóbbival nincs tapasztalatom, csak olyan tényként szoktam olvasni a fontosságát, mint azt, hogy a led és az lcd között nem nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15168) McCoy20 válasza joey04 (#15167) üzenetére


McCoy20
tag

Szvsz a Pana TX-L42E30-at érdemes meglesned. Nekem bevállt. Szép kép (LED-es, felősödés nincs, "200Hz"-es, remek színvilág, nagy betekintési szög), egyszerű de részletes, gyorsankezelhető menu, viszonylag jól teljesítő hangszórók.

Egyedül egy dolog lehet ami bezvarhat az összképbe, mégpedig hogy a TV alacsony "talpal" rendelkezik így alá tuti nem fog odaférni egy extra hangszóró. Ha ez nem zavar, vagy nem így akarod összepasszítani, akkor érdemes megnézned.

(#15169) Black&White


Black&White
addikt

Sziasztok!

Ügy néz ki holnap elhozok egy Sharp LC-40LE530E tv-t.
Ebben az árkategóriában (kb. 160k) van még különösen ajánlott típus, amit feltétlen meg kellene, hogy nézzek? :)
Smart TV, 3D nem kell!
Előre is köszi!

(#15170) Rubelly válasza Fejlesztő13 (#15166) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Ha valóban össze akarod madzagolni a nettel, mindenképp szét kell osztanod a netet. Legegyszerűbben egy router-el oldható meg.
Onnantól kezdve a routered "osztja" az IP címeket, ha automatikus DNS -re állítod. Gyakorlatilag lesz majd egy külső IP címed amit a router használ, valamint a "belső" IP címek, amit a routerre kötött eszközök kapnak. Pl. Műholdas beltéri, TV, okosteló, PC, printer, laptop...stb.

Fontos!
Meg kell érdeklődni, hogy a szolgáltatód engedi-e a net megosztást!

[ Szerkesztve ]

(#15171) G R 3 G


G R 3 G
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szeretnék LCD TV-t venni, de nem tudom mi lenne jó választás. Első sorban Samsung vagy LG márkák játszanak. További cél paraméterek: 81 cm képátló, Full HD felbontás, min. 2 HDMI.

Ti mit javasolnátok? :)

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#15172) Fejlesztő13 válasza Rubelly (#15170) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Értem. Annyit nem ér, hogy egy routert vegyek csak ezért. Ha vennék egy ilyen vagy ehhez hasonló hálókártyát akkor megtudnám osztani a netet a tévével?

(#15173) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hali, ismerősöm TV-t szeretne venni, a keret 100.000-150.000,- full HD, led háttérvilágítás, 40" átmérő körül, és számítógépre kötve is használná - ezek az irányadó szempontok, mit ajánlanátok?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#15174) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

Januárban szeretnék TV-t venni.

2,5 méterről fogom nézni. Én a 102-cm képátlót céloztam meg. Erre szánt összeg kb 130-140 Ezer Ft ami persze lehet kevesebb is és kicsit több is.

Alap dolgok legyenek benne mit a Scart+HDMI. Fontos lenne nekem kártya olvasó. A kábeltévé szolgáltatótól kapnék kártyát bedugom és nem analóg a forrás. Nem tudom hogy jelölik ezt a TV-ken. USB is jó lenne ha lenne rajta ami persze filmet tud lejátszani.

Kérdésem. LED LCD vagy sima LCD-ben gondolkodjak?

Melyik típusok az ajánlottak amivel nem fogok befürdeni.
3D, stb nem érdekel.

Ami engem talán a legjobban zavar a képzaj és a rossz fekete.

(#15175) joey04 válasza McCoy20 (#15168) üzenetére


joey04
titán

Köszönöm, erről itt a ph-n is jókat olvasok, megfontolom!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15176) Rubelly válasza Fejlesztő13 (#15172) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Valszeg igen, megtudnád osztani, ha legalább kettő van a gépedben. Plusz a PC-nek is menni kell állandóan. Nem igazán ismerem a mostani router árakat, de 8eFt körül már használhatóak vannak.

(#15177) Fejlesztő13 válasza Rubelly (#15176) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Ha vennék egyet akkor kettő lenne mivel alapból van 1 az alaplapon integrálva. Néztem árakat és a legolcsóbb is 3000 forintnál kezdődik ami háromszor több mint amennyit áldoznék érte ezért gondoltam egy hálókártyára mivel azt már egy ezresért lehet venni.

(#15178) BBéci válasza Khaosz55 (#15164) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el az av-online, nézési távolságokról szóló cikkét!

Annyi pénzért nem igazán adnak jó feketéjű (LCD) tévét. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15179) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Üdv! Erről a tv-ről lenne valakinek infója,véleménye?
A valós képfrissítése mennyi lehet?

(#15180) Rubelly válasza Fejlesztő13 (#15177) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Ok. úgy megoldható. Csak azt számold hozzá, hogy a PC-nek is menni kell állandóan, ha kell a net a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#15181) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok,

észrevettem a tv-men, hogy egy 15cm-es függőleges sávban sötétebb színeket jelenít meg. Tehát csíkoz. Kezdettől fogva volt egy látványosabb bevilágítás a kijelző alján, és most pont ott van ez a csík...
Semmilyen mágneses dolog nincs a közelében, bár nem tudom hogy az lcd-t zavarná-e egyáltalán. Teljesen áramtalanítottam kb. félórára, de az sem segített.

Tv típusa: Lg 32LD750. 2011.04.30-án vásároltam, tehát még 1 éves sincs. Találkoztatok már hasonlóval, mi lehet a gond? Garanciába kezelik ezt?

(#15182) Rubelly válasza Rubelly (#15180) üzenetére


Rubelly
csendes tag

http://hogyan.org/internetkapcsolat-megosztasa-egyszeruen-windows-xp

(#15183) Fejlesztő13 válasza Rubelly (#15182) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Kösz az eddigi segítséget, jól jött! Ezek után már szerintem menni fog, win7-en is hasonlóan működik a dolog biztos.

(#15184) dh66e válasza Pitu (#15181) üzenetére


dh66e
veterán

Lg szerviz megoldja,felhívod őket elmondod mi a panasz és lehet hogy a helyszínen megoldják,ha nem akkor kérj egy csere tv-t amíg nincs készüléked(nem biztos hogy kapsz) mert sokszor heteket kell várni bizonyos alkatrészekre.

(#15185) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni.

50"-os, vagy nagyobb érdekel. A keret 200-250.000 Ft max, többet sajnos nem tudok rááldozni. Főleg T-Home kábelTV menne rajta, néha viszont filmek is, számítógépről.
3D nem fontos, de előny, ha van.
Mit tudtok ajánlani? LED TV belefér ebbe a keretbe?

Köszi: Gábor

(#15186) Pitu válasza dh66e (#15184) üzenetére


Pitu
aktív tag

Köszönöm :R

(#15187) Retekegér válasza humax (#15162) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Árgépen van jópár konzol, a legtöbbnél csak pár száz forint az eltérés. Én egy Multibrackets konzolt vettem, de nem vagyok túlzottan elégedett vele. A csavarok silány minőségűek, nem elég hosszúak és a menet is könnyen szétmegy. Lehet nem ezt a fajtát kellett volna választanom.

A szemmagasságot ajánlják.

<< Heimdal >>

(#15188) dh66e válasza humax (#15163) üzenetére


dh66e
veterán

Néz be a Hardverapróra ott vannak eladó kamerák.Például.

(#15189) BBéci válasza honyike (#15185) üzenetére


BBéci
titán

Nem fér bele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15190) honyike válasza BBéci (#15189) üzenetére


honyike
aktív tag

Rendben, köszi!

(#15191) rasotamas válasza diegho (#15156) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ, lehet, hogy az lesz, mivel Debrecenben lesz megvéve és épp a Mediaban és a tescoban is van 100-ért. Ha majd nem lesz zizis a kép érdekelne milyen digitévén mert azzal lesz használva. Fényes vagy matt a kijelző? Mivel elég napfényes helyiségben lesz használva szerintem a matt jobb lenne. Bár nekem is matt van, és ha telibe süt a nap sz*rt nem ér.

Más: Tényleg számít, hogy milyen cimkét adok a hdmi bemenetnek? LG42lf2510-em van. Most átállítottam PC-ről Blu-ray-re kíváncsi vagyok mi változik. Ezekről az lg-ken bekapcsolható funkciókról nincs valami infótok? USB media player be van kapcsolva, mással nem mertem babrálni. Jó lenne még: PiP, automatikus képarány, mert megőrülök kézzel váltogatni a 16:9 meg a nagyítás között, meg tök zsír az elalváskapcsolóval egybekötött képernyőkikapcsolás, csak ha megnyomom a hangerőgombot, mert még nem aludtam el és túl hangos azonnal visszaáll max fényerőre, szóval apróbb finomhangolások, tweak-ek jók lennének.
Nekem sincs EPG bizonyos csatornáknál. pl Discovry Science-en van, travel&livingen van, de investigation discovery-n nincs ez mitől lehet?
CA kártyával használom, kis helyi kábeltv.
Amúgy nálunk kb 5-8 csatornából álló csomagok vannak DTV-n, 700-1700 ft között, ha bármelyiket megrendeled kapod az alapcsomagot is digitálisan, és valamiért nem csak a megrendelt csomagot kapom, hanem egy másikat is. Emiatt elkezdett furdalni a kíváncsiság, hogy vajon foghatnám az összeset? Létezik trükközés DVB-C-n meg CA modullal? A másik, amit nem csalás szempontjából kérdezek: Le lehet valahogy másolni a smart kártyát? Csak mert 5-en vagyunk, 5 tévénk van, és a szolgáltató csak az első kártyát és beltérit (csak egyben) adja ingyen, 2 további havi 5-500 forint, és csak 3 lehet :s

https://tinyurl.com/rasoapro

(#15192) Goose-T válasza joey04 (#15167) üzenetére


Goose-T
veterán

Én is a Panasonic TX-L42E30-at ajánlom. Nemrég vettünk egy ilyet, és egyszerűen ultraszép a képe. Jártam azóta nagyobb elektronikai boltokban, és elborzadtam, hogy pl. a Samsungoknak mennyire túlszaturált fos képük van, shadow detail terén is elég gyengék a Panához képest. A jó fekete csak illúzió, mert olyan helyeken is fekete a képük, ahol még sötét árnyalatoknak kéne lenniük. Arról lehet megismerni a jó képminőséget és színhűséget, hogy minden adás máshogy néz ki rajta, más a színviláguk. Egy rossz tévén, amelyiken túltelítik a színeket, minden adás ugyanúgy fog kinézni, ami első látásra jónak tűnik, de hosszú távon idegesítő és fárasztó. Ha egy tévén minden egyformán "jól" néz ki, akkor a marha jó minőségű adások/jelek is csak "jól" fognak kinézni. Egy jó tévén viszont a marha jó adások tényleg marha jól fognak kinézni.

Még valami: az ajánlott tévét most megkapod 180-ért a hülyeazénemvagyokban, akár 0% THM-es részletre is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15193) #76500480


#76500480
törölt tag

kinéztem egy samsung tv-t mert annak a legfejlettebb a multimédiája, és tudom is, hogy hol vegyem meg, csak a kedvezménnyekkel nem vagyok tisztába és a google-be se találtam.
E*r*n*cs boltban az OKOS kedvezmény(-20.000Ft) micsoda? sima készpénzes fizetésnél megkapod? vagy kell valami hitel kártya, egyéb...

(#15194) diegho válasza rasotamas (#15191) üzenetére


diegho
nagyúr

RF kimeneten keresztül már jó volt a digi vele, nem volt rossz képe, kb 1 órát néztem úgy. Amúgy nagyon egyszerű a dolog, bemész egy tesco-ba és kipróbálod, 24.-éig 100k az ára.

(#15195) stigma


stigma
addikt

Hali, bocs a zavarásért kisebb helpre lenne szükségem.
Adott egy Sony Bravia 32Ex520-as TV + hozzá vettem egy Wifi kulcsot és egy asztali gép.
Asztali gépen megosztva a filmeim többségében .avi + .mkv fileok, amit DLNA (Win. Media Player 12-el csatlakozva) és sajnos mkv fileokat nem támogatja, de tudtommal H.264/MPEG 4-etbiztosan , és mkv-t is de mivel nem látom ezért gondolom hogy itt kicsit megszívtam.
Kérdésem még hogy akkor ha mkv-t nem támogat mibe érdemes átkonvertálni, és milyen progival megy egyszerűen.

Segítséget előre is köszi!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15196) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali

két TV van nálam versenybe:

Samsung LE40D550K1
vagy
Sony KDL-40BX420

A sony 10ezerrel drágább és nem játssza le az MKV-t USB-ről ami fontos lenne.

A samsungban van hálózat és vezeték nélküli hálozat is. Igaz számomra nem világos hogy ebben az esetben el lehet érni hálózaton keresztül a PC-t is vagy nem és hogy onnan le lehet játszani az mkv-t? Igaz USB-ről megy a MKV.

Képminőségben melyik TV a jobb? Melyiknek jobbak a feketéi?

(#15197) pls111 válasza Fejlesztő13 (#15183) üzenetére


pls111
csendes tag

Ha már úgyis megy a számítógéped, nem egyszerűbb, ha a TV-t monitorként használod, és a gépen netezel? A géped sokkal többet tud. És még hálókártya sem kell.

(#15198) beers válasza humax (#15162) üzenetére


beers
addikt

Hol sikerült ennyiért, ha nem titok? :R

M&N

(#15199) stigma válasza stigma (#15195) üzenetére


stigma
addikt

Megoldódott a gondom bajom akkor ezzel "szív" annak segítség.

DLNA-t támogató szoftver, FREE és 20 mega =>Wild Media Server. Ez a megoldás az Vezetékes/nem vezetékes digitális hálózatok esetén.

Felteszed elindítod a paramétereket belövöd a tv-nek és megadod a megosztási mappát amibe kb akármilyen fileok lehetnek, mivel géped kezeli őket.
Majd indítasz a gépen egy Media Servert, amit a gépen be tudsz majd tallózni és amit tartalmaz a Media Server azt nyugodtan el tudod indítani.

Jó szórakozást.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15200) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

LG LK530-ra hogyan tudok rákötni egy Logitech X-530-as 5.1-es hangfalszettet?

HDMI ugye átviszi a hangot, de a TV-ből melyik kimenetre, és milyen kábellel lehet rákötni, hogy 5.1-ben szóljon?

Vagy csak Pc megoldás érhető el?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.