Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15501) Rubelly válasza nemisfontos (#15500) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Véleményem szerint, soha nem tudsz akkora TV-t venni, hogy nagy legyen. Utólag jössz majd rá, hogy kicsi amit vettél. ;)

(#15502) eddhunter


eddhunter
tag

megpróbálom még egyszer:
Sziasztok,
következő problémám van:
faterom szeretne venni egy tvt. 90% százalékban analóg tv adás menne rajta, néha dvd és még ritkábban mkv(720p) egyenlőre. méret igény 37-40" max 170000HUF-ig.
Na most eddig a philips 46-, 56- és 6606os szériái között vacilálunk.
Mit tudtok ajánlani a fenti szükségletekre? Net nem kell, jó lenne, ha normális hangszórója lenne.
A fenti típusok közt mi a számottevő különbség.
Köszi!
B

(#15503) Rubelly válasza eddhunter (#15502) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Nem tudok neked tanácsot adni a TV kiválasztásban, mert vannak itt sokkal "okosabbak" nálam. DE!
Honnan veszed azt, hogy 90%-ban analóg adást fogtok majd nézni?
Gondolom hallottál már a digitális átállásról?!
http://digitalis.atallas.hu/

[ Szerkesztve ]

(#15504) eddhunter válasza Rubelly (#15503) üzenetére


eddhunter
tag

Bocsánat, akkor nagyrészt digitális tv adást néznének rajta. :B

(#15505) rumkola válasza Rubelly (#15503) üzenetére


rumkola
veterán

aha
már 2012 van

ezen már 4 évvel ezelőtt is röhögtem, amikor nyilvánosságra hozták a "nagy" tervet :)))

(#15506) Rubelly válasza rumkola (#15505) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Előbb-utóbb majd csak váltanak. :)
Az OIRT 1-et már le kapcsolták... bár azt mondják nincs köze a digitális átálláshoz.

(#15507) GLOCK34 válasza GeneraL_XTX (#15451) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Üdv! Még nem tudtam mindent kipróbálni,mert valamit nagyon bekavartam a notinak. :O 15-20 perc Bf3 után azt tudom mondani,hogy van különbség,ha nem is túl jelentős a bemenetek és a beállítások között. Játéknál minden esetben ugyanaz a beállítások voltak,viszont a képen game módban voltak a széleknél vibrálások,a színek pedig ingadoztak kicsit. Másiknál már nem,vagy nem volt időm meglátni. Most a noti,videó kártya beállításokkal küzdök,mert közben jött valami nvidia frissítés,ami odavágott neki.
Ebben a témában otthon vagy?
Dell xps l702x. Gt555m 3gb a kártya. Most valami miatt az alaplapi intel kártyát akarja használni mindenre. Az nvidia "erőforrást nem használ." :F
Frissítés nem jött be,rendszer visszaállítás sem. Lehet telepítsem újra az egészet?
Az asztali-hoz pedig nincs 1.4 kábel. :DDD Hdmi-mini-hdmi retek. Igaz most rendeltem egyet,de kétlem,hogy jó lenne. Ps3 most adtam el nemrég,pedig most jól jönne. :W
Tehát az eddigiek nem igazán mérvadóak.

[ Szerkesztve ]

(#15508) GeneraL_XTX válasza GLOCK34 (#15507) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Sajnos ebben nem tudok segíteni, nem kötöttem PC-t soha a TV-re, én monitor párti vagyok.

(#15509) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Srácok szerintetek ezeknél a Kalocsai srácoknál (PCdream kft) van 8 napos elállási jog? Mert ugye elvben webshop, de beüzemelik neked szóval nem tudom. És a visszaszállítással is lennének gondok mivel ugye nem pesti cég.

Mert erősen gondolkodok hogy csak bepróbálom náluk ezt az LG 42LW5500-at de csak az input lagja kérdéses nagyon ellentmondó vélemények vannak róla a neten,szóval megnézném engem zavar-e egyáltalán. De ha zavaró akkor szeretném visszaküldeni.

Volt már erre precedens?

(#15510) nightshadow válasza nemisfontos (#15500) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel full hd tartalmakat és hd adásokat fogtok főleg nézni, a 2m-re kicsi lesz a 32”-es. Mivel kell a 100Hz és csak 125k a keret, LG-Samsung-Sony vonalon gyakorlatilag csak egy ilyen tévé van, mégpedig az LG 42LK530 [link]

(#15511) aftermathe válasza nightshadow (#15510) üzenetére


aftermathe
csendes tag

Az a baj hogy már sehol nincsen.Én is pont ezt a típust szeretném felhajtani.Barátnőmmel végigpróbáltuk az összes webshopot ahol 130k alatt van(elméletileg), de nincsen már sehol.Jövő hétre ígérgetik hogy lesz, de már nem ilyen áron, hanem 135k körül.Szóval sajnos ez bukta.Ennyi pénzért már LED-et is lehet kapni.
Lehet keresni egy másikat! :(

(#15512) kerekfej válasza #03969024 (#15499) üzenetére


kerekfej
addikt

Addigra már úgy is elavult lesz.

(#15513) nemisfontos válasza nightshadow (#15510) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Én is ennél kötöttem ki miután átböngésztem az árukeresőt, majd megpróbálok hozzájutni egy darabhoz, de ha tényleg az a helyzet, hogy szinte már sehol sem lehet kapni, akkor azért nézelődök más típus után is.

Köszönöm a tanácsot!

(#15514) norbi333 válasza ludla (#15411) üzenetére


norbi333
csendes tag

A Tesco -ban január 2-án Hannspree SE32LMNB LED LCD 64.990FT lesz. - de nincs sajnos, tesco átverés. Pedig kiváncsi lettem volna rá. Ennyi pénzt lehet megért volna.

(#15515) nightshadow válasza aftermathe (#15511) üzenetére


nightshadow
veterán

Jövő hétre ígérgetik hogy lesz, de már nem ilyen áron, hanem 135k körül.Szóval sajnos ez bukta.Ennyi pénzért már LED-et is lehet kapni.Lehet keresni egy másikat!

A 42LK530 edge-Led-es változata az LG 42LV4500 (kb.150k). Sony-ból a legolcsóbb 100Hz-es az a 40EX720 (kb.200k), Samsungból pedig a 40D6100 (kb.170k). A 40D5000 (kb.140k) az nem valódi 100Hz-es, tehát szerintem 135k-ás áron sincs alternatívája a 42LK530-nak.

(#15516) kerekfej válasza norbi333 (#15514) üzenetére


kerekfej
addikt

Én kerülném a Hannspree-t az biztos. Inkább vennék Samsung LE32C530 80000Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#15517) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok, milyen LCD tv-t érdemes venni otthonra max : 100-120K körül? 42" képátló full HD felbontás alapkövetelmény, edge lit LED et nem akarok a bevilágítás miatt. A legfontosabb követelmény a ~42" es átmérő, jó kontraszt, szép színek, és minimális bevilágítás, többi az részletkérdés. A tv egy viszonylag árnyalt szobában lenne, nem süt rá nap max oldalról egy picit.

Nekem eddig ez volt a legszimpibb.

(#15518) kerekfej válasza BemAnyó (#15517) üzenetére


kerekfej
addikt

(#15519) nightshadow válasza BemAnyó (#15517) üzenetére


nightshadow
veterán

#15510

(#15520) BemAnyó válasza nightshadow (#15519) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszönöm, ha jól látom akkor ez az ld550 es utódja, azt hiszem ez lesz a nyerő ;)

(#15521) #03969024 válasza BemAnyó (#15517) üzenetére


#03969024
törölt tag

"jó kontraszt"= Samsung
"szép színek,"= LG

LK530, ha az ár is számít, de előtte nézd meg valahol a feketéjét, bár az egyik LCD-nél sem tökéletes.

(#15522) BemAnyó válasza #03969024 (#15521) üzenetére


BemAnyó
senior tag

hát őszintén filózok hogy bemerjek vállalni +20k ért egy s30 as plazmát, de mindenképpen meg kell valahol néznem a képüket hogy lássam a különbséget,

(#15523) Danndi válasza BemAnyó (#15522) üzenetére


Danndi
tag

én bevállaltam az s30-as plazmát, nem bántam meg... viszont én csak tv-t nézek rajt, meg fullHD-t pc-ről, szóval beégés veszély nincs, nem játszom rajt...

(#15524) nightshadow válasza Danndi (#15523) üzenetére


nightshadow
veterán

viszont én csak tv-t nézek rajt....szóval beégés veszély nincs

Azért a csatornalógókra figyelni kell. A plazma topikban is volt egy S30 tulaj, akinek 2 hét alatt sikerült beégetnie az egyiket.

(#15525) kerekfej válasza Danndi (#15523) üzenetére


kerekfej
addikt

FullHD-s Pazmád van :Y :F

(#15526) Danndi válasza nightshadow (#15524) üzenetére


Danndi
tag

jah azt tudom, viszont amikor reklám van általában nincs logó, meg olyankor elkapcsolok... igyekszem rá figyelni, de szerintem nem olyan kényesek mint a régebbi modellek...

kerekfej: miért probléma a fullHD-s plazma?

[ Szerkesztve ]

(#15527) perempe


perempe
addikt

Szervusztok.

Érdeklődnék, hogy a jelenleg kapható TV-k milyenek hangilag. Hagyományos 32" Panasonic TV-ről -a hangja megöli az egyébként jó TV-t- váltanék LCD-re.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15528) dh66e válasza perempe (#15527) üzenetére


dh66e
veterán

Ledeseknek általában doboz hangjuk van( nem is csoda) kicsit jobb a helyzet ha van egy sub beépítve,de régebbi samsung ccfl lcd-nek is botrányos volt más lcd tv-khez mérten is.Bármit is veszel 20 watt alatti össz teljesítménye ne legyen, kivéve ha külső eszközt használsz.

(#15529) kerekfej válasza Danndi (#15526) üzenetére


kerekfej
addikt

Milyen TV-d van?

(#15530) Danndi válasza kerekfej (#15529) üzenetére


Danndi
tag

(#15531) annami


annami
csendes tag

Tegnap vittük vissza ismét az immár másodikként hazahozott sharp lc40le530ev tv-t.
A felhősödése ennek minimálisabb volt,mint az elözőnek,de felfedeztünk kettő pixel hibát.
Az MM-ban pendrive-ra készített fekete,fehér,zöld,piros,kék,sárga háttárképekkel tesztelgettünk ismét sharpot,utánna philips tv-ket.Mindegyiken találtunk egy-kettő pixel hibát.Visszakértük a pénzt,és csalódottan hazajöttünk.
Csak mi vagyunk ennyire problémás vásárlók,vagy mindenki beletörődik a pixelhibákba,és nézi boldogan 5-10 évig a tv-t?
Esetleg tudnátok ajánlani valami más lehetőséget.
Ahogy elnézzük az euro árfojamokat,szerintem még most kellene tv-t vásárólni,mert ha 340-360 lesz az euro akkor már egy kevesebb tudású tv is 200ezer körül lesz.

(#15532) rumkola válasza annami (#15531) üzenetére


rumkola
veterán

vegyél plazmát :)

amúgy szerintem azok piszokfoltok voltak, rengeteg monitort hoznak így vissza hozzánk, aztán letakarítás után HOPP, mégsem pixelhiba....

[ Szerkesztve ]

(#15533) GeneraL_XTX válasza rumkola (#15532) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mer azon nincs pixelhiba, mi? ;]

(#15534) vlevi válasza rumkola (#15532) üzenetére


vlevi
nagyúr

"aztán letakarítás után HOPP, mégsem pixelhiba...."

Ajánlom ezt a háttérképet :DDD

(#15535) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Uraim! Ezt mindenkinek érdemes elolvasnia!

Egy eddigi idegesítő problémára találtam megoldást!
Figyeljétek meg, HDMI-n vetítve általában minden HD film kismértékben de rángatózik, akadozik. Elviekben ezt hívják juddernek. Ezt szüntet(né) meg a True Motion 100 hz elvileg.

Próbáljátok ki, tekerjetek a film végére a feliratokra. Ott látható a néha előjövő nem statikus rángatózás. Nos ez a pulldown miatt van, vagyis mert a film 24p, a PC képe pedig 60 hz-es!

Egyértelmű, hogy ezt nem lehet rendesen összehangolni.

Több cikket olvastam, erre igazából nincs megoldás, a True Motion de-judderje igazából szappanoperásít és sokaknak nem veszi be a gyomra ezt.
DE! Van itt egy trükk a tarsolyunkban. Azoknak akiket nem zavar a 24p, akiket nem zavar a mozis kevésbé folyamatos mozgás, azoknak itt a megoldás:

[link]

A megoldás: A valósághű mozi opció, amit az LG is beleintegrált a TV-ibe. A lényeg, 60hz-nél nem lehet bekapcsolni, CSAK ha natívan 24hz-en kapja a jelet a PC-ről:

Videókártya driverben be kell állítani, hogy 1920x1080-as felbontás legyen, és 24 Hz
A TV-n pedig automatikusan beállítódik a Valósághű mozi opció, amit eredetileg Blu-ray meghajtók ilyesfajta funkciójához találtak ki.

Eredmény: A kép rángatózása tökéletesen megszűnik. 50hz-re úgy áll be, hogy ismételgeti a képkockákat, mint a moziban. (Csak ott 3x)
Sokan szerintem nem gondolnak erre, és a PC lejátszóra vagy magára a PC-re, HDMI kábelre gyanakodnak, hogy laggol. Szerintem ez stílusosabb megoldás mint a True Motion. Kicsit tényleg idézi a mozi életérzést és nem lesz szappanoperás.

Remélem sokaknak segít majd :)

(#15536) Ren Hoek válasza annami (#15531) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Media Marktban nem szabad vásárolni. Egyrészt LG tv-ket nem is cserélik ki 1-2 pixelhiba miatt, másrészt drágább mint a webshopban.

Az én példám: LG 42LK530, médiában 140.000 Ft volt, Pcdreamshop-ban 125.000 Ft+2500 Ft kiszállítás, beszerelés, teszt. Direkt megkérdeztem: saját fuvaros szállította ki, és akkor és csak akkor kellett fizetni, ha tökéletesen hibamentes a készülék. Ebbe a pixelhiba is beletartozik. Ki se mentünk a lakásból, és még spóroltunk is nem is keveset. (+ ajándék SCART, 3m-es HDMI)

[ Szerkesztve ]

(#15537) attamero81


attamero81
senior tag

Hello!
Én Samsung Led LCD tv-ket javítok a legősibb R71-es modelltől kezdve egészen a D8000-ig bezárolag.Szóval ha bármi érdekel ilyen tv-kel kapcsolatban akkor kérdezzetek nyugodtan.Mivel ma tapasztaltuk az új rendszer hibáját ezért javaslom,hogy ide írjatok: attamero@freemail.hu
Itt biztos elértek mindig.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15538) GeneraL_XTX válasza Ren Hoek (#15535) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én úgy tudom hogy a True Motion szabályozható, jó beállításokkal elkerülhető a szappanopera effekt.

(#15539) Omni válasza annami (#15531) üzenetére


Omni
aktív tag

Mi is két SHARP Tv-t vittünk vissza fél éve az MM-be pixelhiba miatt (mindkettő made in japan volt). A harmadikat már egy webshop-ból rendeltük, az 2-3 hétig pixelhibamentes volt... aztán megjelent egy piros subpixel :D

A cseréknél az MM végtelenül korrekt volt (több eladó is azt mondta hogy SHARP-ot subpixelre is cserélnek).

Ma már azt vallom, hogy egy két pixelhibával nem kell foglalkozni (a használaton semmit sem ront), ezért nem érdemes visszahurcolni, terhelni a környezetet.

(#15540) kerekfej válasza Danndi (#15530) üzenetére


kerekfej
addikt

Jónak tűnik. ;)

(#15541) dh66e válasza Omni (#15539) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik volt az a modell?

(#15542) Ren Hoek válasza GeneraL_XTX (#15538) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szabályozható:

De-judder már 1-esnél is elkezd képkockákat kreálni, és ugyanúgy szappanoperásít.
A De-blur pedig 0-10-ig ugyanúgy állítható. Jó a szemem de én hangyányi különbséget se fedeztem fel kikapcsolt és 10-es állapot között. Mindenesetre be van kapcsolva 10-esre. Judder meg 0-ra. Így hogy megszűnt a rángatózás (Nem a 24 fps-ből adódó "szaggatottabb" mozgás) számomra tökéletes a kép. Persze valakinek ez kevés, akkor szíve joga De-judderezhet. Én úgy szeretem nézni a filmet, ahogy a rendező felvette 24 képkockás celluloidra.

(#15543) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni kb.150ezert szeretnék tv venni nincsen pc sem játék csak upc kábel csatornák.Így fő szempont lenne,hogy a szép képe legyen nagy kép átmerő és ha lehet külső hangszórók nélkül is jól szóljon.Vagyis ma még túlsúlyban levő analóg adásokat jól konvertálja fel HD minőségre.Így érhető az igényem vagy ennyiből nem hozható ki?

(#15544) GLOCK34 válasza annami (#15531) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Részvétem! Azért mondom mert nekem a 4. tv lett jó! :W
Vidd vissza mindaddig,amíg nem tökéletes.

(#15546) nightshadow válasza qwertly (#15543) üzenetére


nightshadow
veterán

50Hz-es tévét nem érdemes venni szerintem, 150k-ból pedig nagyjából két típus jön ki, az LG 42LK530 (kb.130k), illetve az LG 42LV4500 (kb.150k). Gyakorlatilag ugyanaz a két tévé, csak a háttérvilágításban térnek el: az olcsóbb egy hagyományos LCD, a drágább pedig egy edge-Led-es LCD.

(#15547) Omni válasza dh66e (#15541) üzenetére


Omni
aktív tag

LC-32FS510E Japán származás és CCFL-es háttérvilágítás, ez a két fő szempont volt a Tv választásunkban. Nem bántuk meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#15548) nightshadow válasza nightshadow (#15546) üzenetére


nightshadow
veterán

150k-ból pedig nagyjából két típus jön ki

ami 100Hz-es (ez lemaradt a végéről), tehát helyesen:

"150k-ból pedig nagyjából két típus jön ki, ami 100Hz-es...."

[ Szerkesztve ]

(#15549) dh66e válasza Omni (#15547) üzenetére


dh66e
veterán

Azért háromból három nálam már széria hiba.Sharpra nem jellemző főleg a japán gyáraikból kikerült kijelzőikre.A lényeg hogy ezek után is tudsz neki örülni.

(#15550) qwertly válasza nightshadow (#15546) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!Köszi a választ esetleg nem tudsz valamit mondani miképpen szól? :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.