Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15851) atis1224 válasza Watt25 (#15850) üzenetére


atis1224
tag

Én is gondoltam erre ki szedtem a táv elemeit de az a gond hogy az oldalsó gombok így sem akarnak működni rendesen ha működik is pl le akarom venni a hangot le megy majd magától vissza megy 100 ra

hüvely mate 10 pro

(#15852) Watt25 válasza atis1224 (#15851) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem nem úgy tűnik, hogy azt tetted, amit tanácsoltam...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15853) mort87


mort87
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezek a TV-k támogatják-e a 24p-t, ill. szerintetek melyik a "jobb" a közül. Médialejátszási képűségek nem érdekel, arra van egy Asus O!Play HDP-R1-em. Főleg HD filmek, meg analóg kábeltvre lenne (egyenlőre):

Samsung UE-32D5000PW

Philips 32PFL5606H

Gondolom ezeknek már nem TN-es paneljük van?

Illetve még az hogy ezekhez képest ez a TV milyen:

LG 32LV3400

Vagy ha tudtok max. 110-ig jobb készüléket azt is megköszönném (nem muszáj LED-nek lennie, ha van olyan jó a képminősége mint a többinek).

Előre is köszönöm a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(#15854) aranymakk válasza mort87 (#15853) üzenetére


aranymakk
tag

Mindenképp LED TV-t szeretnél venni? :)

Közbe látom, hogy nem kell muszáj LED-nek lennie :)

Én a helyedbe inkább 100 hz-es LCD-t vennék nem 50 hz-es LED-et. Fogyasztásban nem sokkal több és szerintem szebb a képe, gyors mozgásoknál mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#15855) aranymakk válasza mort87 (#15853) üzenetére


aranymakk
tag

Ezt nyugodt szívvel tudom ajánlani, mivel ilyen van a famíliában és gyönyörű képe van, a Philips amit írtál annak az LCD változata.

Illetve LG-be ez ami nálam szóba jöhetne, Samsungnak is biztos van alternatívája ebben az árkategóriában és méretben...

(#15856) atis1224 válasza Watt25 (#15852) üzenetére


atis1224
tag

Szia köszi a segítséget nem gondoltam volna hogy az lg ruszki technika berágatott a tv aztán ütöttem egy nagyot az oldalára ahol a gombok vannak lás csodát meggyógyult műkszik a táv is és minden funkció nem akartuk elhinni az asszonnyal de míg írom megint produkálja a hibát szóval valami kontakt lehet megint ütöm megint jó szóval az asszony verve jó :DD :DD :DD

hüvely mate 10 pro

(#15857) camalot válasza mort87 (#15853) üzenetére


camalot
tag

(#15858) Halaszg


Halaszg
csendes tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Lenne négy tv, szerintetek melyik lenne a jobb? Igazából csak a Forma-1 miatt lenne szükséges, meg néha játszanánk rajta.

[link]

[link]

[link]

[link]

Előre is köszi.

(#15859) aranymakk válasza Halaszg (#15858) üzenetére


aranymakk
tag

Az LG 32ld350-et semmiképpen sem venném az 50 hz miatt, ugyanez a helyzet a Samsunggal, ha meg játszanál rajta konzolon mindenképpen kelleni fog a 100 hz mert érezhetően gördülékenyebb a játék, mint az 50 hz-en. Pár hozzászólással feljebb írtam, hogy Philips van a családban pontosan ez a típus amit írtál annak gyönyörű szép képe van azt csak ajánlani tudom, illetve ami nagy előnye az LG 32LK530-al szemben, hogy van benne DVB-C tuner, ami hasznos lehet akár most akár a későbbiekben, mert ha Digi-d van tudod vele HD-ban nézni az F1-et például...

(#15860) junior11 válasza aranymakk (#15859) üzenetére


junior11
veterán

Az LK530-ban is van DVB-C tuner.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15861) Halaszg válasza aranymakk (#15859) üzenetére


Halaszg
csendes tag

Koszi. Az a Philips nekem is szimpatikus volt A játék az számítógépről menne nem konzolrol. Illetve még lenne egy ilyen nemtudom, hogy erről mik a vélemények, tapasztalatok?

(#15862) mort87 válasza aranymakk (#15855) üzenetére


mort87
csendes tag

Ezekben milyen típusú panel van (sharp?)? Betekintési szögre milyen. Habár nem akarom elkiabálni de lehet, hogy meg tudnám venni ezt Philips 37PFL4606H. Érdemes vagy inkább hanyagoljam?

(#15863) aranymakk válasza junior11 (#15860) üzenetére


aranymakk
tag

Valóban, my mistake azt hittem ilyen kérdésekben nem téved az árgép hát mégis... Ott a pont :R

(#15864) rucinho


rucinho
tag

Sziasztok!

Vki meg tudná mondani a Samsung UE40D7000-es tv válaszidejét? Nem igazán találtam infót róla sehol...

Kössz!

(#15865) aranymakk válasza Halaszg (#15861) üzenetére


aranymakk
tag

Hát én nem vagyok benne biztos, hogy az 100 hz-es ebben kisegíthetne valaki, mert én ilyen árukereső meg ilyen árgép oldalaknak nem hiszek képfrissítés ügyében az UE40D5000 széria tuti 50 hz-es most, hogy ez a UE40D5003 100 hz-es lenne azon csodálkoznék de meglehet, ha 100 hz-es akkor jó vétel lehet mindenképp mert akkor a legolcsóbb LED-es 100 hz-es ebben a kategóriában/méretben (persze a nagyobb márkák közül)

(#15866) aranymakk válasza rucinho (#15864) üzenetére


aranymakk
tag

Hát végignéztem jó pár angol oldalt is de egyszerűen tényleg nem található, vagy kihagyják, vagy n.a. de nem hinném, hogy 2-2,4 ms-nél több lenne :)

(#15867) Halaszg válasza aranymakk (#15865) üzenetére


Halaszg
csendes tag

hát itt is azt írja, hogy 100 Hz-es. Magyar nyelvűbe nem találtam meg a Samsung oldalon. Vagy van valami különbség a 100 Hz és a 100 Hz CMR között?

[ Szerkesztve ]

(#15868) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki ki próbálta már a Samsung UE40D5003 tv-nél hogy a service menüben a típust átírva tényleg működik a film lejátszása?
a service menu-be, amit a tv kikapcsolt állapotában az info menu mute power gomb egymás után való lenyomásával érhetsz el. Majd itt belépsz Option menü pontba és a model számát átállítod 5800-re. Ezután kikapcsolod, majd vissza és már működik is.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15869) nightshadow válasza aranymakk (#15859) üzenetére


nightshadow
veterán

ha meg játszanál rajta konzolon mindenképpen kelleni fog a 100 hz mert érezhetően gördülékenyebb a játék, mint az 50 hz-en.

A játékhoz nem kell a 100Hz, ugyanis amikor átkapcsolod a tévét Game Mode-ba, akkor az az első, amit kikapcsol az elektronika. Sporthoz viszont ajánlott.

Halaszg: a D5003 az egy butított D5000-es, ráadásul kamu 100Hz-es. Samsungnál idén valódi 100Hz csak a D6000-től van. Az LG LK530 (hagyományos LCD) az valódi 100Hz-es, ennek az edge-Led-es változata az LV4500.

rucinho: válaszidő kell vagy input lag?

[ Szerkesztve ]

(#15870) Halaszg válasza nightshadow (#15869) üzenetére


Halaszg
csendes tag

Köszi a válaszokat. Valószínűleg maradok a Samsungnál, azt most tudok 100K-ért.

(#15871) rucinho válasza nightshadow (#15869) üzenetére


rucinho
tag

Válaszidő természetesen..nem szeretnék 5-6ms-os tévét vásárolni! Egyébként tényleg érdekes h sehol nem találni adatot róla...

(#15872) nightshadow válasza rucinho (#15871) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerinted milyen használatnál van jelentősége, hogy most 6ms vagy 2ms?

[ Szerkesztve ]

(#15873) aranymakk válasza nightshadow (#15869) üzenetére


aranymakk
tag

Mi az hogy Game Módba? :) Valamit mindenképpen számít 100 hz gördülékenység szempontjából én ezt tapasztaltam, hogy mit kapcsol meg hány hertzen megy stb. azt nem tudom lehet igazad van, de bizton állítom, hogy nekem ég és föld volt akár egy Forza 4 akár egy F1 2011 xbox-on és a 100 hz-es tvm amin kipróbáltam régebbi volt mint az 50 hz-esem. Még1x mondom nem ellent akarok mondani neked csak én így tapasztaltam. :R

[ Szerkesztve ]

(#15874) aranymakk válasza nightshadow (#15872) üzenetére


aranymakk
tag

Erre is csak az Xbox-ot tudnám mondani, nyilván nem a kábeles adásnál, de pontosan 6 ms-esről váltottam 2,4 ms-esre :) és érződik

Rucinho: Kétlem, hogy egy ilyen durva Tv-nek 2,4 ms-nél többje lenne de írj egyet nekik hátha válaszolnak :D

(#15875) nightshadow válasza aranymakk (#15873) üzenetére


nightshadow
veterán

Minden tévét ajánlott átrakni Game Mode-ba, ha PC-ét vagy konzolt kötnek rá játék céljából, hogy minden felesleges képjavítót és a 100Hz-et kikapcsoljon a tévé. Erre azért van szükség, hogy minél alacsonyabb legyen a tévé input lagje. A tv-be megérkező jel, és annak a képernyőn való megjelenése közti idő az input lag, milliszekundumba mérendő. Nem egyenlő a képernyő válaszidejével. Ennek főleg gyors fps játékoknál van jelentősége, mert ahol te látod az ellenfelet, a valóságban már nem ott van az input lag miatt, s emiatt mindig az ellenfél lő le előbb, ezáltal játszhatatlan lesz a játék. A probléma az, hogy ezt a gyártók nem adják meg a specifikációkban, hanem a különböző tesztelő oldalak tesztelői szokták megmérni, s ők közlik. Általában azt írják, hogy játék szempontjából az input lag lélektani határa 30ms, azaz amelyik készüléknek ezen érték alatt van az input lagje, az ajánlott játékhoz, amelyiknek e fölött, az pedig nem ajánlott. Valószínű azért érezted jobban a játékot a 100Hz-sen, mert alacsonyabb volt az input lagje, mint az 50Hz-esnek.

A 6ms és a 2,4ms-os válaszidejű tévén, lehet hogy éreztél valamit, de hogy nem ezt a különbséget, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#15876) nightshadow válasza rucinho (#15871) üzenetére


nightshadow
veterán

2ms, legalábbis ezen oldal alapján (amerikai változat): [link]

[ Szerkesztve ]

(#15877) rucinho válasza nightshadow (#15876) üzenetére


rucinho
tag

Köszi! :)

(#15878) aranymakk válasza nightshadow (#15875) üzenetére


aranymakk
tag

Tulajdonképpen nem mondunk ellent egymásnak :) Egyébként miért jó az ha 100 hz-et kikapcsolja a tv Xbox-ozás közben?

(#15879) nightshadow válasza aranymakk (#15878) üzenetére


nightshadow
veterán

Mert mint írtam, jelentősen megnöveli az input laget.

(#15880) Watt25 válasza aranymakk (#15878) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem erre leírta a választ. A 100Hz előállításához valószínűleg úgymond puffereli a kapott képkockákat egy ideig a TV, hogy ki tudja számolni a köztes képkockákat. Lehet, ehhez több képkockát is előre pufferel, mielőtt megjelenítené az elsőt, amit kapott. Tehát legalább 1-2 képkockát késik a kép ilyen módban ahhoz az időponthoz képest amikor áthaladt a HDMI kábelen a kép.
De ezt én csak elméleti úton következtettem ki, valaki szólhat, ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15881) aranymakk válasza Watt25 (#15880) üzenetére


aranymakk
tag

Értöööööööööööööm, köszönöm :R

(#15882) rucinho


rucinho
tag

Olvastam teszteket, fórumokat és azt írják a Samsung D7000 ill. a D8000-es tv-k nem szeretik az mkv. fájlokat... viszont, ha a pc-ről játszom le és összekötöm hdmi kábellel a tv-t akkor megjeleníti azt vagy sem?
Igazából azt nem írták hogy miként tesztelték le, külső merevlemezről vagy usb-ről...

(#15883) dh66e válasza rucinho (#15882) üzenetére


dh66e
veterán

Tesztekben mindig a saját média lejátszóját tesztelik egy tv-nek.
Pc-ről vagy laptopról(megfelelő hardver tekintetében) természetesen mindegyik mkv fájlt lejátssza mert ott a tv csak mint megjelenítő van jelen.Samu topicban még többet megtudsz a saját lejátszó tudásáról,képességeiről.
Még egy lehetőséget azért mondanék mert ez a legkényelmesebb módja az otthoni mozizásnak.Külső média lejátszó.10k-tól a csillagos határig amilyet szeretnél. :)

(#15884) rucinho válasza dh66e (#15883) üzenetére


rucinho
tag

Köszi!

(#15885) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

Wallboard-ot kell csinálnom, ehhez keresek 50-52"-os lcd tv-t, de nem igazán találok. Fontos lenne, hogy lcd legyen, hiszen 0-24-ben lesz rajta egy nagyjából statikus weboldal.
Természetesen 3d, okos funkciók meg ilyenek nem kellenek bele.
Megköszönném, ha utat mutatnátok.

Bobolit

[ Szerkesztve ]

(#15886) Zsolt121


Zsolt121
csendes tag

Hali!

Samsung TV-k közül ezeket nézegetem melyiket volna érdemes választani ? PC-re is gyakran volna kötve.

UE55D6500
UE46D8000YS
UE46D6510WS

Vagy másik márkában érdemesebb keresgélni? LG ? :N

(#15887) dh66e válasza Bobolit (#15885) üzenetére


dh66e
veterán

Hardveraprón van fent ilyen méret is jó áron.Esetleg vannak ezek az ipari kijelzők(bankok,eü intézmények stb) hátha olcsóbb mint egy tv.

(#15888) syler123


syler123
veterán

Gondolom 46osok között te sem gondolod, hogy a d8000 lenne a rosszabb, a nagyobb méretűvel majd elmondja valaki szaki hogy melyik a jobb :)

De nekem is lenne egy kérdésem, hogy az lg42w5590 vagy a Samsung 40d6500 a jobb választás? Főleg a képminőség érdekel, felhősödés és stb. Számítógépre lesz kötve, filmnézésre lesz használva.

(#15889) petikex


petikex
tag

Sziasztok! :D

Nemrég vettem egy samsung ue32d5000-et. Szép képe van, ki is használom, de nemrég vga-róé hdmi-re cseréltem a bemeneteli kábelt mert az ugyebár elvileg jobb, de ekkor ha full hd-ra rakom a kép egy része kilóg a képernyőről, iletve elképesztően gyenge lesz a kép minősége, 1680*1050 en sokkal szebb. Hogyan tudnék ezen javítani? Ha GPU scallingot használok a felbontást is elrontja. A tv- beállítások közt nincs olyan lehetőség ami javítana rajta. Mit csináljak? Amúgy egy gtx 570 evga a videókártyám.

(#15890) London26


London26
tag

Hello!
Nem vagyok otthona témában! Vki tudna 120 ezer ( + - 10 ezer) körül mondani egy olyan LCD TV-t, amit nagyon-nagyon tudtok ajánlani? 107 cm-es kellene!
Köszi!

(#15891) nightshadow válasza London26 (#15890) üzenetére


nightshadow
veterán

135k-ért van az LG 42LK530 [link], más nem nagyon van ennyi pénzért.

(#15892) Ren Hoek válasza petikex (#15889) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Milyen HDMI kábeled van és milyen hosszú? Elképzelhető, hogy rossz. Ha gyenge minőségű, akkor nem tudja átvinni hiba nélkül a FullHD képet.

Biztos nincs bekapcsolva valami nagyítás? "Rossz" képminőség alatt mit értesz? Fekete fehér pöttyök, ilyesmik?

[ Szerkesztve ]

(#15893) bigdady válasza petikex (#15889) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen pontosan a felbontása annak amit kiküldesz?

(#15894) bigdady


bigdady
nagyúr

A digitális földi adók sem lesznek meg csak legkorábban 2015 ben nem hogy a full hd adók!
[link]

(#15895) Sharkes


Sharkes
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy panasonic viera txl42e30e tipusú tv. Először csak a képvilága miatt kellett de aztán feltünt, hogy kezeli a DTS-t is ezért kidobtam a technics hifitornyomat az optikai bemenet hiányában és vettem egy sherwood dts erősítőt. Ez mind szép és jó volt mind addig amíg neki nem akartam álni intenzíven dts hangal nézni a filmeket és sajnos ezzel hangsávval a beszaggat a kép, igazából így élvezhetetlen. Van 300giga hd-filmem ami szinte mind dts-es ebből kb van 3db ami nem szaggat dts hangal a többi mind. Az angol és a magyar 5.1-el gyönyörűen mükszik. Felhívtam Panát ez ügyben, de nem tudnak válaszolni. Tudna nekem mondani valaki valamit ezzel a dologgal kapcsolatban?. Érdekes dolog, hogy az adatlapja szerint 2.0dts-t kezel, de én durván 5.1-nek hallom és vmi mesésen szól a rendszeren és ha nem is tudja kezelni az 5.1 egyet miért nem keveri le azt kész? vagy lehet lekeveri oké, de szaggatni akkor sem kellene? szal nemértem. Régóta vadászok valami magyarázatra és a válaszokat nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#15896) Ren Hoek válasza Sharkes (#15895) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez ilyen sajnos. Vegyél hozzá valami média lejátszót, vagy PC-ről vetíts HDMI-n keresztül. A beépített média lejátszóktól ne várjunk csodát.

(#15897) Halaszg


Halaszg
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Láttam ma 90-ért JVC LT-32HG35E led-es lcd tv-t van esetleg valakinek valami tapasztalata vele? Neten se nagyon találtam róla leírást.

Előre is köszi

(#15898) Sharkes válasza Ren Hoek (#15896) üzenetére


Sharkes
csendes tag

Értem! De mondod, hogy ne várjunk sokat egy beépített lejátszótol. Én egy picit csalódtam a panában, ennyi pénzért igazán lejátszhatná a DTS-t úgy, ahogy kell szerintem ez nem egy nagy extra végülis nem DTS A mastert várok el tőle hanem sima 1,5-ös dts-t. Szerintem ez a technika elég kezdetleges vagy inkább egy kicsit sutyerák :-). Frankó ati hd videokártyám de ha a hdmi kimenetét csatlakoztatom tv- re hiába választom ki a dts hangsávot az erősítő ebben aze setben ki sem jelzi, hogy szólna rajta, Ez vmi beállítási probléma? vagy vennem kellene egy hangkártyát is? Ha nem marad más veszek egy jó medialejátszót, de pl a szomszédtól elkértem az o-play-ét próbára és képzeld a dts hangsáv még azt is megizzasztota tehát abból is vmi komolyabb kell. Tudsz-tok vmi ajánlani? Bocsi a sok kérdésért :-)

(#15899) Bobolit válasza Sharkes (#15898) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ha nem sajnálod a pénzt, akkor Acer Aspire Revo, ez gyilkos egy cucc, pl. Linux és Boxee párossal.
Ha pedig inkább kísérletező típus vagy, akkor Raspberry Pie, bár ez csak a hónap végén lesz elérhető.

(#15900) Ren Hoek válasza Sharkes (#15898) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha emlékezetem nem csal, az Ati kártyáknál valami bug volt a hanggal, másik lehetőség, hogy nem viszi át a hangot, mert nincs rajta hangchip. Az erősítőt is a hangkártyára kell kötni. Sajnos én is most úgy vagyok, hogy a 4 magos gépet ki kellett vigyem a TV-hez, mert az LG-k nem játszanak DTS-t... meg a pc-n nagyon jól be lehet állítani a 24hz-et, képminőséget stb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.