Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15451) GeneraL_XTX válasza GLOCK34 (#15450) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Majd írd már meg, hogy mire jutottál mert a tesztek általában csak a game módban tesztelik. Ha PC módban valóban kisebb a lag akkor így lehet viszonyítani a tesztek méréseihez :R

(#15452) joey04 válasza GLOCK34 (#15449) üzenetére


joey04
titán

Nekem csak sima G30 lenne. :)
D7000-ből sem kéne a 3D. de ez van, nincs ilyen méretben nem 3D-s led lcd... A 6500 olcsóbb, de nem csak a 3D herélt, de 2D-ben is gyengébb a képe. 3.5m-ről nézem, le tudok csalni max 0.7 métert a távból, hátha úgy elég a 46d7000. ezen agyalok még.

Ez a beégés... Plazma topikban sokaknak évek alatt nem jön még ghost is alig, másnak 1 meccs után ott a logó. :W
van aki csak 30 centiről látja, van aki 2 méterről is.
Már azon is agyaltam, hogy lemondom, nehogy GeneraL_XTX-nek legyen igaza, és szaroznának a visszavétellel ha úgy alakul. nem hagynám magam, de nem is hiányzik ilyen hadakozás...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15453) GeneraL_XTX válasza joey04 (#15452) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez a beégés... Plazma topikban sokaknak évek alatt nem jön még ghost is alig, másnak 1 meccs után ott a logó.

Le merem fogadni van ám ghost mindenkinél csak a 90%-uk észre se veszi. Nálam is volt a GT20-nál, van nem egy ember akinek sikerült beégetni egy G20/G30-as példányt is. A plazma tényleg csak MOZIfilm nézésre van kitalálva, ha bármi mást akarsz csinálni szerintem praktikusabb az LCD. Nálam ez beégés dolog mindig ott lebegett, feszengtem amiatt ha párommal olyat néztünk aminél tartósan volt valami képelem. Játékkal is mindig szenvedtem hogy fél-egyóránként leálltam hogy nehogy beégjen valami :U

[ Szerkesztve ]

(#15454) GLOCK34 válasza GeneraL_XTX (#15451) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ok. Holnap meghajtom rendesen ha összejön a kábel az asztalival is.
Most megy a Jégkorszak 3. része, a gyerkőcök átmentek zombiba. Remélem hamar elalszanak! :DDD

(#15455) joey04 válasza GeneraL_XTX (#15453) üzenetére


joey04
titán

Igen, ezt átérzem.

de aztán ott van az is, hogy digi műholdas adásunk van, valami katasztrófa. 3.5m távból is szar 32"-os TV-n. :U
a plazma elvileg jobb az ilyen gány adásokra. LED-ből meg a távolsághoz full hd-hoz kéne az 55". de a digihez lehet hogy már a 46 is necces lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15456) GLOCK34 válasza joey04 (#15452) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Sokan nem szívesen vallják be ,vagy nem veszik észre a hibákat.
Ha direkt nem vallja be az már elég gyerekes dolog. Pedig sajnos vannak ilyenek.
Biztos van olyan is akinek tényleg 100%-os már régóta. Én is ismerek ilyen embert,de sajnos neki nincs senki más akire tudna figyelni,így minden idejét a gépek közt tölti. :(

(#15457) GeneraL_XTX válasza joey04 (#15455) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Plazmán árnyalatnyival szebb, de ugye ott meg vannak beéghető logók. Ezeket már nem SD adásra tervezték, én ezt a problémát úgy oldom meg hogy nem igazán nézek analóg TV-t, inkább digitálisat és ott is már inkább a HD csatornákat.

(#15458) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Most először ment rá a ps3 és nagyon ütős! Szerintem az egyik legjobb összehasonlítási alap lehet vásárláskor. Próbáljátok ki ha lehet! A vt-nél igaz nem volt már lehetőségem rá,de az Lg-nél igen. Akár 2,akár 3d szerintem sokkal jobb. Legalábbis szerintem.

(#15459) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Kinéztem pár TV-t [link] szerintetek melyik a legnyerőbb választás ebben az árkategóriában.. a samsungot ahogy néztem tud netre kapcsolódni de szoftverfrissítésen és NAS lejátszáson kívül tud valamit(youtube..)?

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#15460) z00li válasza SPY0817 (#15459) üzenetére


z00li
senior tag

Én az LK530-at venném a 100Hz miatt.

(#15461) SPY0817 válasza z00li (#15460) üzenetére


SPY0817
aktív tag

annak a samsungnak a netes képessége érdekelne mert ha pl nem tud youtubot lejátszani vagy ilyesmi akkor tényleg érdemesebb az LG..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#15462) joey04 válasza GeneraL_XTX (#15453) üzenetére


joey04
titán

egyébként nálad milyen közelről lehetett látni a ghostot? tényleg csak 30 centiről, vagy rendesen látható volt az optimális nézési távolságból is?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15463) GLOCK34 válasza SPY0817 (#15461) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ne a kütyüparádé alapján döntsél. Szerintem Lg 530

[ Szerkesztve ]

(#15464) SPY0817


SPY0817
aktív tag

van benne valami úgyis gépre is kötve lesz.. :D

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#15465) GLOCK34 válasza SPY0817 (#15464) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

:K

(#15466) annami


annami
csendes tag

Üdvözlök mindenkit a fórumon!
A hozzáértők segítségét szeretném kérni a következő problémámmal kapcsolatban.
A napokban vásároltam egy Sharp LC40LE530EV tipusú led tv-t.Vásárláskor mindent megvizsgáltam,hogy a nekem megfelelő paramétereket tudja,csak egy valamiről nem volt tudomásom ami a felhősödés jelensége.Mivel ez a tipus edge led háttérvilágításos,és csak az esti tévézés közben vettem észre az engemet most már rettentően zavaró fehér ködfelhős foltot a jobb felső sarokban.A többi sarkokban is van minimális felhősödés,de a jobb felső az több mint egy tenyérnyi.Mivel szerdán járna le a három napos cseregarancia,ezért kérdezném tőletek,hogy mit cselekdjek a készülékkel kapcsolatban.
Vigyem azonnal vissza,és kérjek helyette másikat,vagy fogadjam el,hogy így jártam.Ha ki is cserélik,akkor mi a garancia,hogy a másik készüléken nem lesz hasonló felhősödés.

(#15467) GLOCK34 válasza annami (#15466) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

[link]
Hátha ez segít egy kicsit. Igaz a probléma nincs megoldva ezzel.
Attól is függ milyen mértékű a dolog. Szerintem nézz meg másik darabot is,és ha nagy a különbség,akkor csere. Felhő minden led-es tv-nél van.
Vagy kérjél plazmát,ha jobban el tudnád viselni annak a fogyatékosságait.
Normális boltban szerintem visszaveszik.

(#15468) kerekfej válasza annami (#15466) üzenetére


kerekfej
addikt

Sajnos az Edge LED ilyesmi, ha kicserélik nagy az esély az is olyan lesz.

(#15469) annami válasza GLOCK34 (#15467) üzenetére


annami
csendes tag

Köszönöm gyors válaszaitokat!!! :)
Felhivtam a szervizt ők is azt ajánlották hogy vigyük vissza és probálkozzunk egy másikat elhozni!Az a baj hogy az egyik oldalon nagyon erős a felhösödés.sajna nem tudok képet felrakni de érdemes lenne megnézni!
Megprobálkozunk ma visszavinni aztán meglátjuk mi lesz!
Mégegyszer köszi!

(#15470) GLOCK34 válasza annami (#15469) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Nincs mit!
Nekem d7000 samu van szarásig rakva minden "prémium" technológiával,de itt is mutatkozik clouding,igaz nem vészes.

(#15471) GeneraL_XTX válasza GLOCK34 (#15467) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Felhő minden led-es tv-nél van."

Ez mondjuk nem feltétlenül igaz. Ez leginkább a paneltől függ, sajnos a Samsung S-PVA panelek az élenjárók ezen a területen, a xVA panelek már jóval kevésbbé felhősödnek az IPS-ek meg aztán szinte semennyire. Persze lehetnek minden fajtából jobb vagy rosszabb panelek is, de általánosságban ez a jellemző. Viszont ez a tulajdonság fordítottan arányos a panel kontrasztjával, feketemélységével.

(#15472) dh66e válasza GeneraL_XTX (#15471) üzenetére


dh66e
veterán

Megmondom őszintén hogy nekem még nem sikerült olyan él ledes lcd tévével találkozni amiben ne lett volna ott ez a jelenség. Karácsony előtt elmentem pár haverral megnézni a felhozatalt és van még mit fejlődni ez nem is kétséges.Az igaz hogy van olyan ami kevésbé felhősödik és van amelyik brutál módon.Sajnos a jól bevált ccfl-es sharpomat ezért nagyon tudom sajnálni,de cserélnem kellett a mostani él ledesben meg lehet valamennyit trükközni de ott van sima fekete háttéren simán látszik,nem durván de látszik.mondjuk fekete háttereket nem szoktam nézni csak amig kiválasztom a jel forrását az AV gombbal. :) Filmeknél nem zavaró a jelenség az enyémen.

(#15473) annami


annami
csendes tag

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a gyors segítségét!
Most érkeztünk haza a kicserélt tévével,egyenlőre még szokja a szobahőmérsékletet,utánna teszt.Gondoltunk még arra,hogy ráfizetni egy nem edge,hanem Backlight led tv-re,de az már nekünk nagyon drága...

Kívánok mindenkinek szép estét,és kellemes tévézést.. :)

(#15474) #75912448 válasza GeneraL_XTX (#15471) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, sokan keverik a bevilágítást a felhősödéssel. Egy kis bevilágítás tényleg szinte mindegyiken van, felhősödés már egyáltalán nem.

(#15475) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Van egy 1 hónapos Samsung LCD tv-m, amivel kapcsolatban lenne egy kérdésem:

1 hete vettem észre, hogy lámpafénynél, vagy ha napsütés van és a fény közvetlenül a tv-re esik, akkor közelről, bizonyos szögből nézve, nagyon apró, hajszál karcok vannak a káván és a talpon (fényes fekete műanyag). Sajnos nem emlékszem, hogy amikor levettem a fóliát (2 hete), akkor is ilyen volt-e. Áttörölve eddig 3szor lett, 2szer a saját ruhájával vizesen, egyszer pedig egy másik mikroszálas ruhával, szintén vizesen. Valamit rosszul csináltunk volna, vagy ez mind ilyen alapból, vagy elkerülhetetlen, hogy a tisztítástól ilyen legyen?

(#15476) dh66e válasza #75912448 (#15474) üzenetére


dh66e
veterán

Pedig ott a felhősödés elhiheted.Egyszerű megnézni -és nem is keverendő a bevilágítással ami a sarkoknál szokott előfordulni-ha van él ledes tv-d válaszd ki az egyik HDMI forrást,de ne legyen bekapcsolva a rajta lévő készülék és ott lesz elhiheted.A fényerő levételével természetesen csökkenthető a mértéke.
Hellas:

Sajnos ez mind ilyen.Nem tudsz mit tenni ellene. :(

[ Szerkesztve ]

(#15477) Hellas válasza dh66e (#15476) üzenetére


Hellas
senior tag

Értem, köszi :( Amúgy már alapból, gyárilag ilyenek, vagy a tisztítástól lesz ilyen a felületük?

(#15478) dh66e válasza Hellas (#15477) üzenetére


dh66e
veterán

A tisztítástól.Nem tudsz ellene mit tenni.Szerintem ezt is szándékosan erőltetik a gyártók,sok embert zavar egy idő után a sok karc a szoba ékén. :)

(#15479) Hellas válasza dh66e (#15478) üzenetére


Hellas
senior tag

Én speciál falra mászok tőle :) Útálom a karcokat bármin legyenek :( Köszi a segítséget!

(#15480) #75912448 válasza dh66e (#15476) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kolléga azt írta, hogy minden LED-es tévé felhős. Ez egyszerűen nem így van, számtalan idei tévét láttam nulla felhősödéssel, esetleg némi bevilágítással.

(#15481) ezso válasza Hellas (#15479) üzenetére


ezso
tag

Ha el akarod tüntetni, akkor próbáld meg finom, metálfényhez való autópolirral.
Nekem több száz tévén már bevált. Color Magic fekete polírt használok és az apróbb karcokat tökéletesen eltünteti.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#15482) Hellas válasza ezso (#15481) üzenetére


Hellas
senior tag

Köszi a tippet! És milyen ruhával polírozod, illetve mennyire tartós?

(#15483) kerekfej válasza Hellas (#15475) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem rosszul csináltál valamit. Csak direkt minőségi LCD tisztító folyadékkal vagy szerrel, törlőkendővel érdemes tisztítani!

(#15484) dh66e válasza #75912448 (#15480) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor az én szemem lehet hogy rossz ,de biza láttam én is egy pár idei modellt főleg és ott volt sima fekete háttérnél.Ez persze nem aggasztó probléma akkor ha a film nézés közben nem jelenik meg. :)

(#15485) kerekfej válasza ezso (#15481) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem akkor még több apró karc lesz és bemattul minimálisan azért nem látszik annyira. Én ezt a megoldást sémiképp nem ajánlom! Ez nem autó ahol fényezett felületek vannak!

(#15486) #75912448 válasza dh66e (#15484) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ami felhős, az megjelenik film nézése közben is :) Én pl megőrülnék tőle ha zavaróan az lenne. De nem ezen fogunk összeveszni :D

[ Szerkesztve ]

(#15487) aftermathe


aftermathe
csendes tag

Sziasztok!

Elég sokat olvasgattam hogy mit és hogy lenne érdemes, de már teljesen elvesztem a rengeteg technológiai információ áradatában.A véleményeteket szeretném kérni, milyen TV-t vegyek.
Elvárások:
- min. 94cm(37") képátló vagy nagyobb
- számítógépre lesz kötve(plazma szóba sem jöhet)
- full hd filmeket néznénk róla,meg esetleg játék
- jó lenne ha usb-ről tudna filmeket lejátszani(ez a funkció feláldozható a minőség oltárán)
- max 130e Ft lenne rá
- mind egy milyen márka
- internet nem érdekel
- 3d nem érdekel
- fogyasztás ha lehet maradjon 100w környékén vagy inkább alatta

Az első fontos kérdés az lenne hogy LCD vagy LED?
Rengeteg érvet olvastam a LED mellett, de lehet hogy ennyi pénzből csak egy normális LCD-re futja.Érdemes/lehet egyáltalán ilyen árkategóriában LED-et venni?
Úgy érzem most már hiába olvasok el újabb és újabb leírásokat, egyre csak döntésképtelenebb leszek.

Összeválogattam 3 LED és 2 LCD tv-t ami az eddigi szerény tapasztalataim szerint jók lehetnek.Nagyon érdekelne hogy ti melyiket javasoljátok, vagy ha egyiket sem akkor milyet!

1 összeállítás

2 összeállítás

Előre is köszönöm!

(#15488) Ren Hoek válasza aftermathe (#15487) üzenetére


Ren Hoek
veterán

LED és LCD ugyan az. A háttérvilágításról lehet itt szót ejteni, van LED-LCD, és CCFL-LCD, amiből már egyre kevesebb van. Ilyen árkategóriában olyan Edge-lit LED-eseket kapsz, aminél előfordul a Clouding, avagy akár tenyérni világosabb foltok. Olvass vissza párszáz Hsz-t elég sokat írnak erről.

A CCFL-nél sikerült már megoldani ezeket, így pl a szinte legutolsó 2011-es CCFL-es LCD az LG 42LK530 (125K körül), semmiféle mértékben nem felhősödik. Szerintem a színeiben sem jobb a LED, műanyagosabb. A LED csak egy gyártástechnológiai újdonság, olcsóbb gyártani a készülékeket így. Meg kisebb a fogyasztás, de valaki kiszámolta, 10-20-30 watton alig spórolsz meg valamit a TV árához képest.

LCD-knél nagy probléma a fekete, avagy a kontraszt. Ilyen kategóriában nincs is igazi fekete, csak grafitszürkeség..Bár ez is panelfüggő. Ha ez igazán zavar, akkor bejátszható akár egy plazma is. Filmekre tényleg jobb, bár ilyen 130K-s kategóriában nem láttam nagyon túl jókat. Sőt nem is találtam csak 160K-tól. Elvileg már nagyon sok időnek kell eltelnie hogy beégjenek a logók vagy hudok. De tény,hogy plazma nem jó pc-re hosszabb használatra. Max vetíteni. Amúgy nem szólok bele :) Ez csak egy vélemény volt. Nekem nagyon bejön a 42LK530, CCFL, jó színek, fogyasztás sem durva led-hez képest, 2011-es modell. Egyedül a feketéje nem tökéletes, de engem nem zavar. Kövi majd egy 50-es plazma lesz ::)

[ Szerkesztve ]

(#15489) Hellas válasza kerekfej (#15483) üzenetére


Hellas
senior tag

Csak a saját törlőjével, illetve egy nagyon finom mikroszálassal lesz törölve. Nem olyan karcok, amiket szabad szemmel látsz, csak ilyen mikrokarcok, lámpafénynél, közelről.

(#15490) GeneraL_XTX válasza Hellas (#15489) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A lakkozott műanyag az ilyen. Akármilyen finom rongyal is törlöd a porszem akkor is meghúzza. A kezét törném el aki ezt kitalálta, de sajna ez a trendi:(

(#15491) McCoy20


McCoy20
tag

Valakinek van tapasztalata a Pana L42E30 + DIGI TV digitális szolgáltatás kombójával?

Meg akarom rendelni, de ugye set-top-box-ot adnának (legalábbis netes rendelés esetén) de a TV-ben elvileg van DVB-C é DVB-T dekórder is. Bár azt írják, hogy ez még nem garancia arra hogy menni is fog (2009-es fórum hozzászólás) azótva viszont már szerintem ilyeneket meg kellett hogy oldjanak a gyártók? Mit mondtok?

[ Szerkesztve ]

(#15492) Ance válasza GeneraL_XTX (#15490) üzenetére


Ance
őstag

Én valami ilyennel (LINK) takarítom. Nem ilyen elektromossal, hanem emberi erővel működővel, csak olyanról nem találtam linket. :)

Mindig szép tiszta és kb. fél perc az egész.

(#15493) aftermathe válasza Ren Hoek (#15488) üzenetére


aftermathe
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Az hogy a fekete nem 100%-ig fekete engem sem zavar.
Lényegében én teljesen egyet is értek veled, csak több helyen is olvastam hogy CCFL-es LCD-k fényereje idővel csökken és ezért veszítenek a képminőségükből.Persze azt sehol nem írják mennyi ez az idő!?Ez viszont bizony zavar!A LED meg ugye jelen állás szerint "örök" életű.Tehát nem szeretnék pár év múlva újra tv vásárláson gondolkodni.Ezért jött be a képbe a LED-es dolog.
A plazma meg nálam semmilyen formában nem játszik.

(#15494) #03969024 válasza aftermathe (#15493) üzenetére


#03969024
törölt tag

csak több helyen is olvastam hogy CCFL-es LCD-k fényereje idővel csökken és ezért veszítenek a képminőségükből.

Arról beszélt már valaki, hogy a cső homogenitása vajon változik-e? Mert, ha csupán a fényereje csökken, akkor "uram bocsá' " két év múlva nem 40 %-os háttérvilágítással használod, hanem többel, ez néhány gombnyomás a távirányítón. A készülék kiválasztása mindenképpen kompromisszumokkal jár, neked kell eldöntened, mi fontosabb. A fekete kérdés leginkább a stáblista, ill. hasonlóak alatt lehet nagyon zavaró, egyébként kellően világos részeknél még a sokat szidott LG-k is egészen jó képet produkálnak. Van még valami, amiről nem igazán tett említést senki: egy igazán izgalmas film közben a cselekményre figyelsz inkább, vagy arra, hogy vajon mennyire fekete a szereplő zakója???

(#15495) aftermathe válasza #03969024 (#15494) üzenetére


aftermathe
csendes tag

Teljesen igazad van, rosszul fejeztem ki magam.
Erre akartam kilyukadni:

"A fénycsöveknek bekapcsolás után rövidebb-hosszabb időre van szükségük az optimális állapot eléréséhez. Ez idő alatt a kibocsátott fény erőssége valamint színhőmérséklete egyaránt változik. A LED-ek esetében ilyesfajta bemelegedési idővel nem kell számolnunk. A CCFL fényforrások maximális fényereje idővel csökken, a gyártók általában 50 ezer órában adják meg az élettartamot, ennyi idő alatt csökken a maximális fényerő a felére. Emellett a színhőmérséklet is folyamatosan változik. A LED-es fényforrások élettartama hosszabb, és a kibocsátott fény árnyalata is sokkal egyenletesebb marad."

Engem az élettartam ami igazából érdekel, nem az hogy a fekete mennyire fekete!

(#15496) nemisfontos


nemisfontos
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. LCD tv-t szeretnék venni a közeljövőben. (LED vagy sima CCFL, nem preferálom különösebben egyiket vagy másikat)
A főbb cél, hogy külső vinyóról média/blu-ray lejátszóval full hd filmeket szeretnénk nézni párommal., de persze a földi sugárzású HD adásokat is szeretnénk fogni.
A szobába elég lenne egy 82 cm-es modell, nem hiszem, hogy kellene nagyobb, de szívesen olvasok pro és kontrákat a méretek tekintetében.
110 (nagyon max 125) ezret szeretnék rá szánni. A lényeg hogy a kategóriájához képest szép képe legyen, s persze minimum 100 Hz-es a frekvencia.
Ezután a "körülírás" után mit tudnátok ajánlani?
Előre is köszi!

(#15497) Ren Hoek válasza aftermathe (#15495) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha belegondolsz, egész idáig a PC monitorokat is CCFL-el csinálták, és azok sokszor napi 10-12 órákat is mennek, munka miatt pl. Nekem elég jól bírja minden monitorom, pedig vannak nagyon régiek is. 6-7 évesek. Laptopomnak csökkent a sarkában kicsit a homogenitása, nagyjából ennyi. Tv-t meg csak napi pár órát néz az ember (jobb esetben... mivel dolgozó ember, nem segílyen él :D)

Tehát TV-nél az elhasználódás szerintem lassabb. Tegyük fel, 8-10 év múlva kezd csökkenni a fényerő, akkorra meg már utánadobják az embernek az olcsó OLED-eket.

Amúgy mi is elsősorban a LED-eseket preferáltuk, de 150-160 körül lett volna jó modell. 40-42 col mindenképp kell szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15498) nightshadow válasza nemisfontos (#15496) üzenetére


nightshadow
veterán

Mekkora a nézési távolság?

(#15499) #03969024 válasza aftermathe (#15495) üzenetére


#03969024
törölt tag

"a gyártók általában 50 ezer órában adják meg az élettartamot"

Ha napi átlag 5 órát használom, akkor kb. 30 év múlva feküdne ki a CCFL. Én már akkor is boldog lennék, ha 7-8 év múlva az LD750-esen az lenne a legnagyobb gondom, hogy megint be kell állítanom...

A feketével arra akartam célozni, hogy vásárláskor egy csomó mindent nézegetünk, ami aztán néhány hónap elteltével nem is lesz annyira fontos, vagy hozzászokunk, stb.

(#15500) nemisfontos válasza nightshadow (#15498) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Perpill 2 m körül van, az ágyból tévézünk.
Egyrészt azért gondoltam a 82 cm-t mert a közeljövőben költözés előtt állunk (2 másik sráccal lakunk most, mi vagyunk az egyik szobában), így nem tudom megmondani, hogy hosszútávon milyen távból tévézünk és a 82-höz kisebb az esély hogy nem tudunk megfelelő kialakítást találni a későbbiekben. Másrészt ismerősöm azt mondja, hogy tapasztalata szerint ezek a táblázatos ajánlott távolságok nem fedik a valóságot, mert pl nekem is 2 m távból elvileg már a 106 cm a megfelelő.
Mit tudtok tanácsolni? legyen egy 37"-os inkább?
És egyébként LG vagy Samsung szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.