Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12701) norcsika79


norcsika79
csendes tag

[link] ITT sony nx720 bemutató vidije. Ha alaposan megnézed oldalnézetből is látszik a kék háttérben a két oldalszélnél a halvány csík. Jól meg kell nézni mert oldalról nem annyira látszik,inkább csak szemből jobban.

(#12702) Stafni válasza TA68 (#12700) üzenetére


Stafni
aktív tag

Én olyat halottam, hogy aranyozott drága HDMI kábelen a kamerával moziban felvett film, IMAX minőségben jelent meg, és ráadásul 3D-ben! Sajnos a hang marad a szokásos, mert nem aranyozott csatlakozón lett az erősítőre kötve! :C

(#12703) TA68 válasza Stafni (#12702) üzenetére


TA68
senior tag

:D

(#12704) Ance válasza mclaren777 (#12698) üzenetére


Ance
őstag

Ha esetleg mégegyszer átgondolod, akkor nem tv-t ajánlanék.

Ahogy leírtad nagyon elenyésző lenne a tv-nézés benne, így továbbra is monitort ajánlanék, a számítógépedbe meg egy dvb-t kártyát és letudtad mindkettőt. A jelenlegi tv-k 1 méterről szerintem nem olyan képet adnak vissza, amit megszoktál az SVPA monitorodon, így csalódás lesz.

Úgy gondolom, 1 méterről már egy 24 colos monitor is nagy előrelépés lenne a 17"-eshez képest, így az ajánlatom 100e alatt a Dell u2412m, ami az egyik legjobb 100e alatti monitor jelenleg ekkora méretben.

Előnye, hogy 16:10-es, így magasabb, mint a 16:9-es, ami jól jön netezésnél. 1 méterről simán élvezetes :) én is ilyen messziről nézem.

(#12705) Béla29


Béla29
csendes tag

üdv.
ps3-ra meg filmre milyen ldt tudtok ajánlani?
esetleg plazmát?
42"-47" kb 3m-ről nézném max 150k
előre is köszi.

(#12706) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Alábbiak alapján Samsung le46C750-es tv-m hez milyen 1.4-es kábel kéne?
Jelenleg egy tescos 1.3-as és egy ilyen van rákötve.
Nem nagyon hittem el ezt az egészet eddíg, de ha ennyi prominens ember mondja lehet benne valami.
Leginkább BBécinek és Sancinak szól.

(#12707) hattorihanzo válasza Mlnr To'm (#12706) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Valóban nehezen érthető a hsz-od, vagy csak az értelmi szintem nem üti meg ezt a szintet?

(#12708) Stafni válasza Mlnr To'm (#12706) üzenetére


Stafni
aktív tag

Szerencsére most már elhitted! :D Szerintem legalább annyit kell a kábelre költened, mint a tv-re. :D Ezt már nem bírom amit ezzel a digitális átvitellel műveltek. Itt mindenki közgazdász, vagy bölcsész?

(#12709) laszlo168 válasza TA68 (#12700) üzenetére


laszlo168
senior tag

Még hogy szarabb, de lehet más lesz a film is :)

(#12710) Mlnr To'm válasza hattorihanzo (#12707) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Ha már így kérdezed, szerintem az utóbbi. :)

Stafni:
Egyébként meg csupán bizonytalan vagyok a témában, nem tervezem egyenlőre új kábelek beszerzését.

[ Szerkesztve ]

(#12711) hattorihanzo válasza Mlnr To'm (#12710) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Kösz az őszinteséget.
Remélem megvetetnek veled egy 40 rugós hdmi-t. :D

(#12712) Mlnr To'm válasza hattorihanzo (#12711) üzenetére


Mlnr To'm
tag

"Well played!" :)

(#12713) dh66e válasza BBéci (#12685) üzenetére


dh66e
veterán

Én is így gondolom. :)

(#12714) #34784256 válasza Stafni (#12702) üzenetére


#34784256
törölt tag

:D :D :D :D
Már ki is néztem egy patent kis aranyozott kábelt, Swarovski kövekkel van kirakva elég drága, de adnak mellé egy 55-ös plazmát ajándékba, hogy lássam a különbséget :)

[ Szerkesztve ]

(#12715) #34784256 válasza #34784256 (#12714) üzenetére


#34784256
törölt tag

http://www.youtube.com/watch?v=DpcTyzjYuvk
http://www.youtube.com/watch?v=_nEyQErUWyY&feature=related

(#12716) #09634560 válasza Mlnr To'm (#12706) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi van a láncod többi felén? Mert sztem egy 2-3 ezer forintos is megteszi 1-2 méteren.Lehetőleg 1.4 High speedet válassz,ha a tévédhez hasonló minőségű és pl 1.4a verziójú készülékkel rendelkezel.Ha nem akkor 1.3-as category2 is megteszi.
Többieknek,mint stafni,TA68,kátránykettő: látom elvagytok... 0 próbával és kb. ugyanannyi tapasztalattal a hátatok mögött itélkeztek olyanról amit még nem próbáltatok, láttatok és fogalmat se tudtok róla alkotni,csak túlozgattok.. és azt hiszitek hogy a legolcsóbb forráskészülékekkel és 32-40 átmérőjű tévétekkel látható különbségek vannak kábel és kábel közt,pláne 1-2 méteren? Ez nem analóg átvitel... és sztem azt sem tudjátok,miben jelenik meg a különbség.Pl.nem a szinekben vagy a kontrasztban,hanem pl a mozgásmegjelenitésben és a zajosság meglétében/hiányában.És a különbség megléte 3 méter hosszúságon és 2 méter átmérőn túl szignifikáns,alatta szinte mérhetetlen,és nehezen vagy avatatlan szemnek egyáltalán nem észlelhető. Csak pl. rossz kábel esetén jelentkezik akadozás vagy pixelesedés.
Tehát: próbára fel és ha nem láttok különbséget,a legolcsóbat kell venni! Lehetőleg azért ne tescógazdaságos 500 ft.ost.

[ Szerkesztve ]

(#12717) Mlnr To'm válasza #09634560 (#12716) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Ebben az esetben tuti megteszi az ami van. Jelenleg csak PC és upc direct van rákötve. Ha kicsit jobban leszek anyagilag majd lesz még egy belépő szintű onkyo egybeszett is, meg talán ps3.
Köszi az infót :)

Látjátok, nem lettem lehúzva. :)

[ Szerkesztve ]

(#12718) TA68 válasza #09634560 (#12716) üzenetére


TA68
senior tag

Az, hogy látja-e valaki a különbséget két kábel között, az meglehetősen szubjektív dolog. Látod, mert tudod, hogy mikor van bedugva a drága kábel. Az ember már csak így van megszerkesztve. Tegyük fel, van két teljesen azonos rendszerünk, ugyan azzal a Blu-ray filmmel, amit egyszerre indítunk el. Így is meg tudnád mondani, hogy melyik készülék van olcsó és melyik drága kábellel összekötve?

A mai filmek mind digitális kamerával és számítógépes utófeldolgozással készülnek. Rengeteg csatlakozón, kábelen és berendezésen mennek keresztül, mire megérkeznek hozzád Blu-ray lemez formájában. Szerencsére a digitális jel meglehetősen érzéketlen ezekre, ha nem így lenne, elkeserítő minőségű filmeket láthatnánk. Ezt annakidején, sajnos volt szerencsénk megtapasztalni az analóg korszakban. A lejátszók és tévék digitális áramköreiben is rengeteg zaj keletkezik, gondoljunk csak a kapcsolóüzemű tápokra. Ezek után azt állítani, hogy pont egy darab kábel zaját lehet meglátni akármekkora átmérőjű tévén, hááát……………..

(#12719) #34784256 válasza #09634560 (#12716) üzenetére


#34784256
törölt tag

Először is az aranyozott baromságnak csak akkor lenne jelentősége, ha az aljzat is az lenne (90%-ban nem az) valamint a kábelt is aranyból gyártanák, máskülönben a két eltérő anyag találkozásánál elektrokémiai folyamatok mennek végbe, ami egy idő után ront a vezetés minőségén. Az arany amúgy meg rosszabb vezető mint a réz, a leegjobb az ezüst. Ennyit az arany kábelezésről.
Ha a zajosodás alatt azt érted, hogy a kép bizonyos részei "bekockásodnak" az azért van, mert az a kábel sz@r. Kukába vele, vagy vissza kell cserélni gyártási hibás. Ez bármelyik gyártó termékével előfordulhat.
Nagyobb távon jobb minőségű kábel kell, mivel a vezeték ellenállása miatt gyengül a jel, ez tény. De ettől függetlenül egy kábel ha egyszer működik akkor az örökké működni fog, nem romlik el másfél év múlva mint azt itt már valaki felvetette. És képminőségben, színvilágban sem lesz különbség két működő kábel között. Amiről Te beszélsz az egy működő és egy rosszul működő kábel közti különbség, nem vagy tisztában a fogalmakkal és azt próbálod megmagyarázni, hogy egy egészséges kábel jobb mint egy beteg. Gratulálok, felfedezted a spanyol viaszt. Újra.
Szintén előszeretettel keverik egyesek a kábel adatátviteli sebességét a minőségével és olcsó 720p átvitelre alkalmas kábeleket hasonlítanak össze a 1080p-el, ami szintén baromság, csak mivel fogalmuk sincs róla, hogy egy alulméretezett kábelt vettek, így ráfogják, hogy az olcsó az gagyi. Nonszensz.
Nem akarok meggyőzni senkit az igazamről, akinek van felesleges pénze, hogy a marketinghadosztály rizsájának bedőljön az vegyen drágát, aranyből, nekem nem fáj. Aki meg konyít valamit a technikához az úgyis tudja, hogy mit jelent az, hogy digitális jelátvitel és csak nevet a hülyeségeiteken amit összehordtok itt.
Feltételezésekbe meg ne menjünk bele, hogy kinek milyen "forráskészüléke" meg TV-je van, mert nincs jelentősége.
Amúgy minek az átmérője 2 méter, ezt nem értem?

[ Szerkesztve ]

(#12720) (ÉN)közPONT válasza Ance (#12691) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

OK semmibaj..bárkitől kérdeztem akinek van rálátása a témára

Ugyanakkora lenne a távolság.....több pénz nem nagyon lenne rá :-/

hattorihanzo ...
Azért kérdeztem meg őt ,mert elég jólértesült a témában láthatólag...
Nem név vagy PH-s rang szerint szoktam kérdezni....

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#12721) TA68 válasza #34784256 (#12719) üzenetére


TA68
senior tag

"Amúgy minek az átmérője 2 méter, ezt nem értem?"
A kiváló minőségű kábelnek. ;]

(#12722) #09634560 válasza TA68 (#12718) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az ilyen teszteket un. baktesztel csinálják,több személy részvételével,pl a házimozi.hu irásaiban találni ilyent egyes készülékek,főleg projektrork mellett. Ennek lényege: 2 személy esetén: az egyik személy-aki vezeti- felcimkézi és kábelt, legyen "A" és rendszerint ő nézi a képet ugy hogy nem tudja mi van bedugva -tehát kábelcsere idején kimegy a szobából- és értékel,természetesen tapasztalatait leirva és sorrendbe teszi, "B" pedig cserélgeti a kábeleket és felirja a sorrendet,bekapcsolás után pedig ő is kimehet a szobábol és ő nem szólhat bele az értékelésbe, és a legvégén egyesitenek, vagyis a számokat behelyettesítik.
Azért egy valamirevaló stúdió profi kábeleket használ,nekem volt szerencsém meglátni egy job rádióstúdió belsejét és azért ők jobb,profi csatlakozókat használnak és a kényesebb helyeken nem ritka a rádióvezérléses(pl mikrofon) vagy több porton keresztüli összeköttetés,pl. a zenét szolgáltató számitógépek és egyes keverőpultok (mert nem egy van,elhiheted) eléggé redundánsan vannak bekötve, és azért ott kimérik ha valahol hiba van és rögtön kábelt cserélnek legyen az akár utp vagy összekötő.

(#12723) #09634560 válasza #34784256 (#12719) üzenetére


#09634560
törölt tag

A megjelenitő átmérője 2 méter,tehát projektorrra gondolj.
Az aranyozás nem a vezetés megkönnyitése miatt van. Hanem hallottál valaha az elektromotoros erőről?? Ez az a jelenség amikor egy magasabb potenciálú hely és egy alacsonyabb potenciálú hely között feszültségkülönbség keletkezik. Ez lép fel akkor ha két különböző vezető pl az emlitett réz és ezüst közvetlenül egymáshoz ér. Ezt hivatott kiküszöbölni az aranyozás mivel az aranynak elég nagy az elektromotoros ereje így nem indul feszűltség a vezetékek irányába és ráadásul az arany nem oxidálódik,ellentétben a rézzel és az ezüsttel,mert az oxidréteg szigetelőként jelenik meg. Ez is a jó tulajdonságait emeli ki csatlakozóként. Csak hát ugye drága,igy drágábbak a belőle késszült dolgok is.
A hosszabb távú átvitelt fajlagosan jobb vezetőjű anyaggal megépitve csökkenthetik a keresztmetszetet,de egyútal megnő ugye az ára is. Ez is tükröződhet az árversenyben.
Többféle zaj van azért a kockásodáson kivül is,pl ködösödés,moszkitózaj.
És azért elég naiv aki két különböző kategóriájú kábelt hasonlitgat.
És félreértesz,sőt félremagyarázol: nem beszélek rá senkit a drágább kábelre,sőt mostanában kétszer irtam csak itt a topikban hogy a lehető legolcsobb is megfelel,ami nem tescógazdaságos. Csak annynit állitok, hogy van különbség kábel és kábel közt.Habár messze nem akkora mint amekkorát az áruk tükrözne.

[ Szerkesztve ]

(#12724) #34784256 válasza #09634560 (#12722) üzenetére


#34784256
törölt tag

"ha valahol hiba van"

Pont ez a lényeg hibás kábelről beszélünk, ha a digitális jel nem úgy érkezik meg ahogy bement, ennek pedig kevés köze van ahhoz, hogy mennyibe került, vagy, hogy aranyozott-e. Max. annyi, hogy a nagyon olcsó termék gyártói valószinűleg nagyobb hibaszázalékkal dolgoznak.
Két jól működő kábel esetében nincs és nem is lehet különbség a TV képe között.
(amúgy a "bakteszt" az a vakteszt akart lenni gondolom)

ui: nem hinném, hogy félremagyarázlak, sosem állítottam, hogy Te rá akarsz beszélni valakit is a drágábbra, hol olvastál ilyet a hsz-emben?

[ Szerkesztve ]

(#12725) #09634560 válasza #09634560 (#12722) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vakteszt akart lenni.

(#12726) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan 26-27 colos LCD tévét, ami tudja a következőket?:
-FullHD
-~48/72 Hz megjelenítése számítógépről (monitorként használnám)
-VA/IPS panel (ne TN)
-minél alacsonyabb fogyasztás (LED?)
-minél olcsóbb legyen, és ha alig több akkor esetleg jöhet 32"-is ;]

(#12727) hattorihanzo válasza (ÉN)közPONT (#12720) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Félreértesz, nem a rangra, névre vagy tapasztatalatra céloztam, hanem, hogy pont a BBéci az, aki zsigerből gyűlöli a két általad említett márkát. ( Ezt ö is elismeri )

Az LG és a Philips csak azzal a feltétellel adnak a magazinnak tesztkészüléket, ha nem ő teszteli, nemzetközi szinten ki van tiltva a tesztelésből :DDD ...
...na jó, ez nem igaz, de az EISA csak akkor hiteles, ha nem ezek kapják, és még az Onkyo is ilyen.

Egyébként ha ez a három márka nem kerül szóba, természetesen nem kérdőjelezem meg a véleményét, kétségkívül nagy tapasztalattal és hozzáértéssel rendelkező fórumozó. Csak így vicces, hogy pont ezekről kérdezted.

Remélem így már érted.

[ Szerkesztve ]

(#12728) #09634560 válasza Mlnr To'm (#12717) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,megteszi,elég jó kábelnek tünik a belinkelt zavarszürős.
Nem értem: miért húznánk le? Mert kérdeztél?? :)

(#12729) hcs57 válasza BBéci (#12686) üzenetére


hcs57
őstag

Nem okoskodásként jegyzem meg:
- a 32"-s és az 55"-s tv felbontása ugyanaz, így ez egy hamis érvelés, hacsak nem 5m-ről nézi mindkettőt
- a digitális jelátvitelnél is számít a kábel minősége, de azokat a HDMI 1.2...1.4 írja le, ami nem az aranyozáson alapszik.

Ezektől függetlenül lesznek olyan találatok az interneten (Google), amelyek BBéci állításait támogatják, de azok szerzői feltehetően nem elektromérnökök.

Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12730) (ÉN)közPONT válasza hattorihanzo (#12727) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

OK így értem :) :R

Samuval sincs bajom de azt nem tudok kedvező áron szerezni :) ezért maradtam az említett márkák mellett...+ LG-m van jelenleg (47" fullhd) és annyira nem olyan szörnyű mint mondják :)

50-55" ban kéne LED tv,de nem a felső kat....ahoz olyan állás is kéne :)

pl még ott vagyok gondba ,hogy egy olyan beárazás is kéne ami egy norm ár a tvmre de nem 126 év árulást jelentene (Scarlet 6000..1.5 év átlagos használat újonnan vett..saturnból originált volt)...

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#12731) junior11 válasza (ÉN)közPONT (#12730) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nézd meg: LG 55LW5500, 55LW650S. Philips 55PFL6606H, 55PFL7606H. Viszont ilyen nagy képméretnél mindenképpen számolnék cloudinggal.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12732) (ÉN)közPONT válasza junior11 (#12731) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Köszi köszi :R :R meg is nézem őket !

Háát csodák nincsenek 300E környékén lesznek kompromisszumok ..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#12733) james008bond válasza norcsika79 (#12701) üzenetére


james008bond
őstag

LX900-nál én ha megfeszülök se látok ilyen "csíkokat", lehet rosszul nézem? Milyen körülmények között jön elő? Mert az elmúlt 3 hónap alatt elég sok filmet megnéztem, többnyire leesett állal...Igaz, nem NX szériás tv, de Edge Led típusú.
Ha valaki igazi (kép)minőségi filmet akar, szerezze be a Ben Hur Anniversary 2 BD lemezes változatát és azon teszteljen Tv-t, kábelt, lejátszót...vsz még a Star Warst is lenyomja...de ez csak az én véleményem.
Más. Tegnap megnéztem egy passzív szemüveggel LG tv-t, típusát nem tudom. Lényeg, hogy az LG 3D Demo film ment rajta és asszem, kettős látásom volt, mikor a virágszirmok vagy mik hullottak. Igaz, 3D effekt jó volt, de hogy minden sziromból kettő legyen????

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12734) nightshadow válasza (ÉN)közPONT (#12732) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem tudom, mire szeretnéd használni a tévét, de én ekkora képméret esetén ekkora keretből inkább plazmát néznék. LCD-ét ilyen méretben 300k-ért csak belépő szintűt kapsz. Plazmából viszont megkapod a Panasonic csúcs 2D-és tévéjét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12735) (ÉN)közPONT válasza nightshadow (#12734) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hmm BluR re..PC re alkalomfüggően...+ módjával tv adásra (Film+SD :DDD)
Plazmát kevésbé akarnék...

Tudom nincs is bajom a belépő szintel...
3d nem kéne..tudom ennyiért nem is lesz ,de ha lenne akkor is elég a norm 2d !

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#12736) #09634560 válasza (ÉN)közPONT (#12735) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi bajod a plazmával? A te felhasználási körödre pont passzolna.

(#12737) (ÉN)közPONT válasza #09634560 (#12736) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Semmi..sosevolt plazma tvm :) LCD volt eddíg (3) és maradnék is az LCD mellett :)

Használnék rajta pc-t is

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#12738) #09634560 válasza (ÉN)közPONT (#12737) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja oké.

(#12739) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Tv vásárlás előtt állunk,és a tanácsotokat szeretném kérni,tudva,hogy itt mindig profiktól kapok segítséget! :)

Szóval egy 55"-os (LED) LCD TV-t szeretnénk. Mi szerintetek ebben a kategóriában a legjobb/ami a legjobban megéri?
Egyetlen kikötés,hogy jó lenne,ha lenne benne 14:9-es képarány. A 3D nem fontos,de ha nem nyomja meg nagyon az árát,akkor jöhet. :)

Naponta elég sokat fog menni (5-6 óra biztos).

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv.

(#12740) #34784256 válasza szata.68 (#12739) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ekkora méretnél már bármelyiket megveheted, úgyis a HDMI kábelen áll vagy bukik a kép minősége, mint tudjuk ;)

(#12741) zedok


zedok
senior tag

hali. mi a véleményetek a samsung ue46d6000ről? vagy inkabb az lg 42lw 4500?
elore is koszi! Surgos!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12742) junior11 válasza szata.68 (#12739) üzenetére


junior11
veterán

SONY KDL 55NX720, 55HX820/920.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12743) norcsika79 válasza james008bond (#12733) üzenetére


norcsika79
csendes tag

Nem nézed rosszul,csak a te tipusodnál szerintem nincs ez a jelenség. Akkor úgy írom hogy a jobb és bal oldalon teljesen a képernyő két szélén látható függőleges(enyhén átlátszó) bevilágítási csík. Mindig ugyanott van,olyan oldalszéli bevilágítási csíknam nézem. Főként kék,szürke,fekete színnél látható. A többi színnél csak nehezebben lehet észrevenni. Ha van rá lehetőséged majd ugorj be egy üzletbe. 40colos nx720as készülék oldalszéleit nézd majd meg,teljesen a káva mellett függőlegesen látni fogsz mindkét oldalon ilyen fénycsíkot vagy minek nevezzem.Ilyet amúgy még nem láttam soha,pedig jópár készüléket megnéztem már az üzletekbe. Esetleg ha megnézted majd tudsz valamit mondani hogy miért van ez ennél a szériánál,és mi lenne ez pontosan :)

(#12744) junior11 válasza norcsika79 (#12743) üzenetére


junior11
veterán

S ez jelen van az elődnél is, az NX710-nél? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12745) eeXaa


eeXaa
addikt

Üdv! hdmi kábelt szeretnék venni, de nem tudom mi az ami jó minőségű, képet ad... egy tescós van jelenleg, de sztem amiatt vagyok elégedetlen a képminőséggel... számitógépről van lcd tv re rakva.... ötlet, tanács valaki?

(#12746) norcsika79 válasza junior11 (#12744) üzenetére


norcsika79
csendes tag

Nem tudom sajna nem néztem azt a tipust. Amúgy nem bántam meg mert nagyon szép képe van.Csak egy 350.rugós készülékre azért már jobban figyelhetnének. Ex......szériát néztem még,abban nincs benne viszont sokkal gyengébb a képe. Pesten Westend City be a sony márkaüzletbe jól összetudtam hasonlítani a készülékeket. Egymás mellett több tipus ment. ex,hx,nx szériák egymás mellett voltak.

(#12747) junior11 válasza norcsika79 (#12746) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Hát remélem nem lesz benne, s szerencsém lesz a cloudinggal is. S a panel tükröződése tűrhető? Az összehasonlítás során milyen modelleket láttal? Az EX720-szal hasonlítottad össze? Én is az NX710 vs. EX720 között vacilálok, de sokan azt írják, az NX széria jobb. No majd meglátjuk. Mit tapasztaltál gyengének az EX720-ban?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12748) norcsika79 válasza junior11 (#12747) üzenetére


norcsika79
csendes tag

12701.-es hozzászólásomnál megadtam egy linket. Ott oldalnézetből készült az nx 720as bemutató filmje. Ha jobban megnézed a sötét kék háttérnél láthatod a bevilágítási csíkot megtudod nézni hogy pontosan miről is írok. Szemből egy picit jobban látni. Az Ex 40/46colos 720as készülékeknek nem túl jó a képminősége. Picit homályosabb a kép,és bizonyos háttereknél az emberek körül enyhe fekete csík,és némi szellemkép is látható. Ezt főleg a világosabb háttereknél lehet észrevenni. A készülék feketéje picit gyenge és kékes árnyalatú. A hang az nagyon gyenge. NX710es már kifutott,nem lehet kapni márkaüzletekbe. A legjobb képminősége a hx és nx készülékeknek volt. 40colosaknak volt a legszebb képük. Szép mély fekete szín,éles kép. A hang az gyenge ennél a tipusnál is,de ez a készülék vékonyságának tudható be. Múlthéten vettem a készüléket pont akciós volt és egy állványt is kaptam hozzá. Na azzal már tuti hangja van a készüléknek. Az Nx 40colos készülékekhez adtak ilyen állványt. Kb 6.órát nézegettem a készülékeket mire döntöttem. Nagyon korrektek voltak! Előttem bontották ki a dobozt, összerakták a készüléket,számítógépre kötötték a tévét és jött a pixel teszt. Nagyon korrektek voltak. 5.ezer forintért hozták le a készüléket saját autójukkal(Hatvanba hozzám) és össze is szerelték. Legjobban pesten a westendbe a sony márkaboltba lehet készülékeket összehasonlítani. Nekem az a törzshelyem a készüléket veszek. Türelmes segítőkész eladók,és fel is vannak készülve sok tanáccsal ellátnak.

(#12749) junior11 válasza norcsika79 (#12748) üzenetére


junior11
veterán

OK, értem. S mit tapasztaltál a tükröződéssel kapcsolatban? Elviselhető (napközben, este)?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12750) Ragnar95 válasza eeXaa (#12745) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kéne sokat visszaolvasnod, csak 1-2 oldalt, pont most volt erről szó :U :) De egy 2-3000Ft-os Hama kábel már teljesen jó lenne neked ;) Bár ha 2m-nél hosszabbat akarsz, akkor érdemes kicsit többet áldozni rá, mivel akkora hosszúságnál már számít a kábel minősége is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.