Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13551) Ance válasza #75912448 (#13550) üzenetére


Ance
őstag

Ahogy nézem idén a Samsung fizetett oda a legtöbbet :))

(#13552) #75912448 válasza Ance (#13551) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindig mindenkit ezzel gyanúsítanak, meg sem fordul a fejedben, hogy Samsungék tudnak tévét gyártani? :) Mondjuk nekem sem, de ez más kérdés. :D
Viccet félretéve, azért idén is jó néhány tévéről csináltak nagyon részletes tesztet, lehet némi rálátásuk.

(#13553) gameresboy válasza gyigyoo (#13549) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Tudnál mondani pár modellt, amit érdemesebb lenne megnézni?

Üdv,
GBoy

(#13554) gyigyoo


gyigyoo
csendes tag

én akárhány samsungot vettem nekem egyik sem jött be, LG nekem jobban bejön.

(#13555) james008bond


james008bond
őstag

Azért a Sony is ott van...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13556) gyigyoo válasza gameresboy (#13553) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

Ezek közül válasz:
http://www.220volt.hu/LG+Electronics+32LK450
Panasonic TX-L32C3E
http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/sony/bravia-kdl-32bx320-p47151700/

Leginkább ezt ajánlom neked..
http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/philips/32pfl3606h-p47678705/

(#13557) BBéci válasza gyigyoo (#13554) üzenetére


BBéci
titán

Akárhány LG-t teszteltem, egyik sem tetszett, viszont a Samsungok nagyon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13558) gyigyoo válasza BBéci (#13557) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

minden ember más...

(#13559) gameresboy válasza gyigyoo (#13556) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Ezekkel mind az a baj, hogy a képátló 81 cm.
Max 70cm lehet.

Üdv,
GBoy

(#13560) gyigyoo válasza gameresboy (#13559) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

akkor passz..

(#13561) Ance válasza #75912448 (#13552) üzenetére


Ance
őstag

Csak egyet mondok (kettő lesz belőle :D ):

Az év tv-je 2. helyezett (gondolom ezt jelenti a runner up) LG LV5500 LED LCD tv-nek az általuk mért kontrasztja 1140:1 és a fekete sem szerepelt túl jól. Ha egy ilyen tv a második, akkor nem hirdetek másodikat... Ők maguk írták le, hogy a local dimming is problémás rajta. Tudom ez LG, nem Samu, de a hozzáállással van a probléma.

(#13562) Jégtörő válasza gameresboy (#13559) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Akkor az 26" tévé ami 66 centis képátlójú, na abból nehezebb jót találni, azokból nagyon ritka a full hd is.

(#13563) gyigyoo válasza Ance (#13561) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

Szerintem ennek az év TV-je dolognak semmi értelme... samsung 1 csomót fizetett nekik...

[ Szerkesztve ]

(#13564) #75912448 válasza gyigyoo (#13563) üzenetére


#75912448
törölt tag

Értelme nem sok, játéknak jó. Közeledvén az év végéhez mindenki ezt csinálja, semmi problémát nem látok benne.

(#13565) sgery


sgery
őstag

üdv!
lecserélném jelenlegi samsung le32c530 tv-met egy 107cm-esre.
Nem szeretnék rá sokat költeni, így az alábbiakat néztem ki:
Lg 42LV3550 Led-es lcd
Lg 42LK450 Sima lcd
LG 42LK530 sima lcd

a kettő között kb 30e ft van. Megéri a led-ért ennyi felárat adni?
Esetleg más amit tudtok ajánlani hasonló árfekvésben?
HD tévézésre, számítógépre kötve és xboxra van használva.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#13566) Morty1987


Morty1987
csendes tag

Helló!

Lehet hogy rossz topikba keresem a válasz - de nem találtam olyan topikot Milyen LCD TV-t vegyek? - így bátorkodok feltenni a kérdést ide. Ahogy felmerült a családban hogy karácsony és TV úgy felmerült bennem is a kérdés, hogy jó lenne utánajárni egy kicsit a dolgoknak, nehogy bemenjek valahova hogy TV-t akarok venni, meg is veszem, hazaviszem mikor kicsomagolom akkor meg ott röhög rám a zsiráf a dobozból - remélem értitek hogy mire gondolok :D

Milyen LCD TV-t vegyek?

Árkategória : 70-90k :((
Nem árt ha tudja : min 80 cm képátló Full HD, digitális kábel adásokat lehessen rajta fogni/nézni, USB media lejátszó valamint nem hátrány az ár/érték arány sem...

Remélem tudtok segíteni... :)

Amit én nézegettem (argep.hu):

Samsung LE32C530
Samsung LE32D550
LG Electronics 32LD465
LG Electronics 32LK430

Remélem tudtok segíteni, a válaszokat előre is köszönöm

Üdv MoRty

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó

(#13567) gameresboy válasza Jégtörő (#13562) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Ezért néztem ezt: [link]
Csak előbb említették, hogy Samsungot nem érdemes. Pár véleményt olvastam az arukereso.hu-n. Itt a Prohardveren senki nem mondott semmit. Paraméterek alapján nem néz ki rossznak...

Üdv,
GBoy

(#13568) haraihajnal válasza Ance (#13516) üzenetére


haraihajnal
csendes tag

Szóval,én is tv vásárlás előtt állok, még mindig,kb.2 hónapja!!!!!!!!!!!!Kezdtem a Panasonickal,Philipsszel,majd az lg,és most a Samsungnál tartok.De amiért reagálok az az,hogy a samunak van 4 tv.je is amiben van PIP.ezek a következők:
ue40c6510 ez 2010 modell
ue32c6510 ez 2010
ue32d6510 ez 2011
ue32d4010 ez 2011
A baj csak az,hogy amíg én az ue32c6510 szeretném,a párom az ue32d6510 szeretné,na így aztán nagyon nehéz lesz a döntés.Amit én nem értek a 2 tv-nél az az ár,mert a 32d tud 3dimenziót és olcsóbb 50eft.Míg a 32c drágább,de tudásban annyit tud mind a 2tő.A 3d fogyasztása is nagyobb,akkor ,hogy van ez, tud valaki nekem elfogadható magyarázatot adni erre?Ha igen azt örömmel venném,mert így talán a páromat is meg tudnám győzni,hogy ne vegyünk 3d tv.A,és én fizetek.És most már nagyon szeretnék túl lenni ezen a tv vásárláson,mert tele van vele a hócipőm.Segítsetek,mivel érveljek,hogy NE a 32d legyen a nyerő?

Hajnalka

(#13569) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Megesik, hogy hülye vagyok, de a full hd-nak nem követelménye az 1920*1080 as panel?
Mert ennek a tévének nem olyan, de full hd-t ír.
SOny szerint kell a full hd hoz, mondjuk vicces sonynak nincs 26" full hd tévéje de 24" van ez kész vicc mondjuk lehet, hogy azt monitornak is szánták ahova megint kell a felbontás,
KDL-24EX320

[ Szerkesztve ]

(#13570) gyigyoo válasza haraihajnal (#13568) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

Mértnem veszel más márkát monduk LG-t, vagy panasonicot?

(#13571) Jégtörő válasza haraihajnal (#13568) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Most győzzünk meg arról, hogy a rosszabbat vedd meg drágábban?
3D funkció kikapcsolható, ugyanúgy tudtok rajta 2d-t nézni mint egy 3 d-t nem tudó tévén, és ha pár év múlva jól jönne akkor tudjátok használni. Nem muszáj felkonvertáltatni a 2d adást 3 d re ha nem szeretnétek. Ne vegyél 50 nel drágábbat, ha az kevesebbet tud.

(#13572) BBéci válasza haraihajnal (#13568) üzenetére


BBéci
titán

Hol árulnak új, 2010-es Samsung tévéket?

(#13569) Jégtörő
Hasonló a kérdésem, hol írják rá a full HD-t?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13573) uszilard


uszilard
tag

Jó estét Urak!

DVB-T-s mpeg4-es tvt szeretnék vásárolni 22" méretben. Az lenne a kérdésem hogy ezek mindegyike alkalmas a HD adások vételére? Fontos lenne hogy annak a 6 adónak a képe szép legyen rajta ami szabadon fogható. Nem kell hogy led-es legyen, annyit nem fogom nézni hogy ezen tudjak spórolni :)

Köszönöm.

Üdv Szil

(#13574) MxM19


MxM19
aktív tag

Üdv.
Lassan el jön a Karácsony.
Gondoltam nem árana egy új TV. A mostanim olyan hogy kb még 17" sincs.
Nagyon nem vagyok tájékozott a TVknél.
Plazma,Led,HD,stb...
Szóval segíteni kéne egy TV kiválasztásában.
Így fogom használni:
-Xbox360 Slim rákötve.Gondolom HD felbontásban.Kábel van hozzá.HDMI.
-Monitorként is használni fogom.Itt nem tudom milyen csatlakozást használjak.VGA most régi van benne de valami HD kimenetes lesz.
-Sima kábel TV vel lesz használva.

Feltételek:
-Nem kell FULLHD .De nem is baj ha van.
-Egy 19"-os monitorhoz képest nagyobb legyen.
-Sok beállítási lehetőséggel.
-Mivel monitorként fogom használni ezért egy normál méretű irodai asztalon lesz használva számítógép mellett mint egy monitor.Szóval nem árt hogyha vékony lesz.
-Lehető legolcsóbb legyen.Ne legyen 100K,50K.

Nem nagyon értek hozzá ezért gondoltam megkérdezem.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#13575) ginola válasza james008bond (#13538) üzenetére


ginola
addikt

Azon nem csodálom , hogy nincs.

(#13576) nightshadow válasza gameresboy (#13553) üzenetére


nightshadow
veterán

Érdemes lehet megnézni a Sony 26BX320-at: [link] árak: [link]

(#13577) Jégtörő válasza BBéci (#13572) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/le26d450-p46902423/termek-leiras.html#properties
szerintem itt:
HD felbontás: Full HD

(#13578) ginola válasza #75912448 (#13550) üzenetére


ginola
addikt

Azért a kalibrált beállítások elég érdekesre sikeredtek, max háttérvilágítás szinte mindnél, fura.

(#13579) nightshadow válasza Jégtörő (#13577) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyen oldalaknak a feature listáit mindig figyelmen kívül kell hagyni, s csak a gyári oldalt szabad nézni, de ott is előfordul elírás.

(#13580) james008bond válasza ginola (#13575) üzenetére


james008bond
őstag

Akkor megnyugodtam :K

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13581) BBéci válasza Jégtörő (#13577) üzenetére


BBéci
titán

Legalább kétszázszor leírtuk, hogy műszaki adatokat kizárólag a gyártó honlapján szabad nézni, mert minden egyéb helyen baromságok tömkelegével hülyítik a népet.

(#13580) james008bond
Csupán szerencséd van, annak a modellnek is hibája a felhősödés és a bevilágítás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13582) BBéci válasza ginola (#13578) üzenetére


BBéci
titán

Több mint fura! Mivel nem csak LCD tévéket teszteltek, a plazmás topikban is szó volt arról az oldalról. Néhányan arra a megállapításra jutottunk, hogy erős fenntartásokkal kell kezelni a leírtakat.
A D8000 háttérvilágítását 8-12 közöttire állítottam, 20-ason kiégetné a retinámat, nézhetetlenül vakítana. A Hdtvtest a Trustedreview és a FlatpanelsHD beállításai is engem igazolnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13583) ginola válasza BBéci (#13582) üzenetére


ginola
addikt

Teljesen egyetértek.

(#13584) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Üdvözletem!

TV-t szeretnék vásárolni.
A kiszemelt modell egy SONY KDL-46EX720.
Ha valakinek van ilyen és szívesen megosztaná véleményét a készülékről,kérem írjon.
Adat ami még érdekelne:válaszidő ??Input-Lag idő???

Előre is köszönöm,
Üdv.:Gabi

(#13585) gameresboy válasza nightshadow (#13576) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Sajna nem tudom megnézni élőben, hogy milyen a kép.
Látom, hogy csak HD Ready és a felbontása 1366*768. Sok különbség van a Full HD-s 1920*108-as felbontás és a HD Ready 1366*768-as felbontása között?

[link]
Ez a TV 20-al drágább, megéri ezt a különbséget kifizetni?

Üdv,
GBoy

(#13586) #09634560 válasza haraihajnal (#13568) üzenetére


#09634560
törölt tag

És a 3D-t majd kb. egy-másfél méterről nézitek?? Mert messzebb nem hiszem hogy látható lenne.

(#13587) #75912448 válasza ginola (#13578) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem értem én sem, azok a beállítások förtelmesek. Ilyen téren egyedül a flatpanelsHD beállításait érdemes "lopkodni" kis finomhangolással.

(#13588) nightshadow válasza gameresboy (#13585) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem maximum akkor, ha monitornak is szeretnéd használni, de 100k az nagyon húzós ár érte.

(#13589) MxM19


MxM19
aktív tag

:C :C :C :C

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#13590) ginola válasza MxM19 (#13589) üzenetére


ginola
addikt

Flatpanelshd-n sajna nem találtam 40 nx710 kalibrációs beállítást, csak nx700 vagy ex720 tesztüket találtam, az utóbbi kalibrációs beállítás jó lehet nx710-hez, vagy teljesen más az nx-ben lévő panel és elektronika?
Itt a prohardveren is van 46 nx 710 teszt, de a beállítási eléggé sötétek, úgy látom.
Értelmes válaszokat várnék.

[ Szerkesztve ]

(#13591) MxM19 válasza ginola (#13590) üzenetére


MxM19
aktív tag

:F :W

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#13592) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Tudom én, gyár oldalán én személy szerint attól kapok idegbajt, ha azt írják, hogy nincs adat, vagy üresen hagyják a mezőt. Nem értem miért nem tudja a gyártó normálisan leírni, annyi elírást láttam már a gyár oldalán is.

(#13593) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Uraim! Gyors segítségre van szükségem:

Meg kéne győznöm édesapámat, hogy 42 col nem agybamászós és zavaróan nagy 2.5 méterről.
Vagy nincs igazam?

(#13594) csimpok válasza Ren Hoek (#13593) üzenetére


csimpok
aktív tag

A plazmás topic első hozzászólásában ott van az ideális ülési távolág a képernyőméret és felbontás föggvényében.

(#13595) gameresboy válasza nightshadow (#13588) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Általánosságban kijelenthető, hogy 42"-os méretben, vagy az alatt nem sok létjogosultsága van a fullHD-technológiának. Ez adódik az optimális nézési távolságból, ami 42"-os, fullHD felbontású képernyőnél olyan 180-200 centiméter, HD-Ready-nél olyan 220-250 centiméter. A szem - felépítéséből adódóan - 2 méterről már nem igazán tud különbséget tenni egy 42" átlójú kép esetén a fullHD és HD-Ready felbontás között. Közelebbről (1 méteren belül) nézve persze kijönnek a különbségek, azonban ilyen közelről nem is ajánlott nézni egy ekkora kijelzőt.
Ezt találtam itt a prohardveren. A 26"-os TV anyumnak kell (második TV), csak tévézni fog rajta, semmi extra, így szerintem nem ér meg 20-al többet a Sony, ami Full HD, wifi stb., mivel nem lesznek ezek a funkciók kihasználva. Bőven elég TV-zésre, meg filmnézésre a HD Ready 1366*768-as felbontású is.
Még annyit kérdeznék, hogy majd ha esetleg digitális adás lesz errefelé, akkor érezhető lesz különbség a Full HD és a HD Ready minőség között?
Nehéz a választás és a döntés... :D

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#13596) Ragnar95 válasza gameresboy (#13585) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem ha ekkora méretű TV-t akarsz, jobban megéri egy 24"-os monitor és egy tv tuner a gépbe, mert azzal olcsóbban kijössz :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13597) Ren Hoek válasza csimpok (#13594) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Meggyőztem.... elvittem a Mediába, ahol ki volt állítva az LK530-as, és teljesen rendben volt 2 méterről is. Korábban már volt, és laikusként nem értette miért ilyen gány a TV adás rajta... Hát most elmagyaráztam neki, hogy az analóg TV adás botrányosan rossz minőség fullHD-hez képest... és a drága TV-kre perszehogy FullHD filmeket raknak.

Amúgy az LG 42LK530 140K-ért van kirakva... Holott minden webes boltban 125K. Kiszállítással kértem +2500, és pixelhibára is vonatkozik a helyszíni összeszerelés. Csak akkor kell fizetni, ha hibátlan az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#13598) Ance válasza gameresboy (#13595) üzenetére


Ance
őstag

Általánosságban kijelenthető, hogy amit írtál nem igaz. Vagy akitől idéztél, nem volt elég alapos. Lehet, hogy egy 32-esnél, vagy az általad keresett 26-osnál nem számít, de egy nagyobb méretnél, ha nem extrém távolságból nézed, akkor azért észrevehető a különbség.

Egyébként többször leírták itt már azt is, hogy a FullHD kijelző nem csak nagyobb felbontást, hanem modernebb és újabb technológiát is takar, így összességében szebb lesz a képe, mint a valamelyik gyártó által a raktárából, vagy a panelgyártótól összekapart HD Ready kijelzőé. Ilyet egyébként nem is csinálnak, ezért amit megveszek mostanában HDReady-ként, az egy valahol régóta porosodott modell, amit most nálunk (mert nálunk mindent vesznek) piacra dobnak olcsóért. Így kb. 10-szeres árrése van rajta, mert már nem kell máshol. Ez a jelenleg árult HD Ready tv-k nagy részére igaz. Kérdésem az: hol állt az a tévé kb. 2-3-4 évet mire ide került?

Még annyit kérdeznék, hogy majd ha esetleg digitális adás lesz errefelé, akkor érezhető lesz különbség a Full HD és a HD Ready minőség között?

Mivel kifejtetted, hogy nem lehet különbség szerinted, így gondolom neked nem lesz.

Ren Hoek: Hogy az előttem szóló szófordulatát használjam: általánosságban kijelenthető, hogy a MediaMarkt "Mert hülye azért nem vagyok..." mondat az nem a vásárlóra vonatkozik: "Azért vásárolok itt, mert hülye azért nem vagyok", hanem rájuk: "Sokmindent árulok, jó pénzért, de azért annyira olcsón nem, mert hülye azért nem vagyok." (meg a sok villanyt, bérleti díjat és semmihez nem értő alkalmazottat is fizetnem kell)

[ Szerkesztve ]

(#13599) torma1981


torma1981
veterán

Szisztok!

Megtudja erősíteni hogy egy Lg 47lv4500 méretei

Szé x ma x mé (mm) - 2) Állvánnyal

1115 x 750 x 256?

Mert akkor bukta nálam sajna. :( Most lett megcsinálva az új médiaállvány de csak 1090 cm széles. Ide csak max egy 46 colos tv férne be.

(#13600) gulyasa


gulyasa
őstag

Melyik LCD márka/típust ajánlanátok 37"-40"-42" méretben a következő feltételek szerint:
- DVB-C/T
- a 100Hz-esből az a fajta, amely két képkocka közé nem fekete képernyőt rak, hanem képet számol
- a lehető legjobb képminőség filmnézéshez és tévézéshez
- USB-re lehessen menteni a csatornalistát, ha szükséges
- jó ár-érték arány - mondjuk hasonlóan a tavalyi samu c650 szériához
- ha LED-es háttér világítású, akkor a lehető legkisebb felhősödés
- EPG (de - gondolom - ez ma már alap)

És ami nem fontos:
- nem szempont a médialejátszási képesség (van médialejátszóm)
- nem érdekelnek "okostévé" funkciók
- nem fontos a digitális adások rögzítése (arra megvan a megfelelő STB-m)

(Nem érdekelnek a plazmák, azért itt kérdezősködöm.)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.