Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12201) AtaWrc válasza hamikike (#12193) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Szerintem 1 jel forrás, két tévé, az nem fog működni sehogy, pláne nem y elosztással.
Még szerintem az sem hogy 1 jel forrás, egy tévé, és egy erősítő y kábellel. /gazdaságossan/
Esetleg áramtalanítani próbáltad a készüléket? /Akkor nem kell kihúznod a tippem szerint/
Én Kácsa audiónál vettem Hdmi Switchert és azt használtam 1be, és 3 ki menetűt.
Ebből van több fajta is van több csatlakozási móddal, de ez is csak külön-külön használatra jó.
Nem vettem észre jel veszteséget, nem lett rosszabb a kép.
Az 1.4 hdmi lefele kompatibilis, avval nem lehet a gond.
Az 1.4 készülék jele is mehet az 1.3-ra is, csak akkor az 1.3 funkciók élnek

(#12202) hamikike válasza dh66e (#12196) üzenetére


hamikike
tag

Pl.
http://eurobeat.hu/index.php/Manufacturer/Kabelek-adapterek-elosztok-Audio-Video-PC/Video/VGA-DVI-HDMI-PASSZIV-ELOSZTOK/3856-HDMI-eloszto-2-bemenetre.euelektro

de egyébként több helyen is találtam ugyanezt, kb. hasonló áron.

(#12203) do-Sequence válasza malwy (#12199) üzenetére


do-Sequence
tag

Látod, hogy hozzád képest milyen lassú a reakció időm..:) türelem... :R

Ez mondjuk nem rossz : http://www.argep.hu/trend/LC40/LC40LE630E.html

Mondjuk nem sok támpontot adtál..

Van egy 2010-es modell-amit kinéztem magamnak anno csak hát ugye azok a frány likvidítási gondok :) és azt keresem..

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12204) hamikike válasza AtaWrc (#12201) üzenetére


hamikike
tag

Pedig ezt írják róla, lásd fentebb a linket.
De erről mi a véleményed, illetve leírhatnád az általad használt típust, vagy belinkelhetnéd.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12205) do-Sequence válasza malwy (#12199) üzenetére


do-Sequence
tag

Már nem..a tavalyi idők elmúltak..

Mondjuk egy ilyen: http://www.argep.hu/trend/LC19/LC19LE320E.html használtan nyerő nem?

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12206) malwy válasza do-Sequence (#12203) üzenetére


malwy
senior tag

Számítógéppel használnám, alacsony input lag (fps játékok is), betűk megfelelő megjelenítése szempont. Méret 37-42esméret. Összeg 120k-150k Ft. De mehetünk följebb, ha megéri.
100hz megtetszett mediamarktban, de láttam folyamatos mozgású 50hz-t is... (akadozót mégtöbbet). TV-re nem lenne használva, csak filmek (hd főleg), játék, monitorként alkalmazás.

Egyébként bocs, hogy kevés támpont csak már kb 1 hónapja kérdezgetek topikban, választ csak elvétve kaptam, aztán már én is hanyagabbul írok.
Eddig ezek voltak kinézve, főleg az LG-k, a Philipseket pár hsz-el feljebb találtam.
Philips 42PFL5405H
Philips 40PFL5605H
LG 42LK530/ 42LV4500

Ezeknek kéne alternatívája sharpban.

(#12205) do-Sequence: Szerintem elrontottad a linkelést, mert egy 19 inches típus jön be.

[ Szerkesztve ]

(#12207) cigam válasza do-Sequence (#12189) üzenetére


cigam
félisten

Hagyd már ezt a márkafétist. (ködösítést "sok év műszaki berkekben eltöltött időm,")
Ahoz hogy 1etlen modelről (nem márkáról!) megbízhatósági infód legyen,olyan alap adatokat kellene tudni hogy pl. mennyit hoztak be az országba, abból mennyi hibásodott meg 1, 2,n+1 év múlva.
Honnan tudod melyik márka melyik modelből mennyit adott el?
Honnan tudod hogy összesen mennyit vittek vissza garanciába? (Amíg benne van az 1 évben, vagy a gyártói válalásban, még nyomon is követhető központilag.) És utánna?
Ezek egy része olyan üzleti titkok, hogy eséyltelen pontosat megtudni. Másik részét pedig a garanciális időn túli javításokat lehetetlen nyomonkövetni.
Az, hogy egy adott boltban mennyit és mit vesznek, vagy visznek vissza javítatni, nem mérvadó.
Az, hogy egy adott szervízbe mennyit és mit visznek be javításra szintén nem mérvadó.
Max annyit tudsz meg, hogy akivel szerződében vagy márka annak az egyes modeljeinek van-e típushibája.

Ha mi ismerjük egymást, és elmesélem, hogy az Akai TVnk elromlott 3-4 hónappal ezelött, akkor kiveszed az ajánlott márkák listájáról?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12208) malwy válasza cigam (#12207) üzenetére


malwy
senior tag

:DDD
Ironia on: LG, Samsung rossz, felsoroltak jók. Sharpot kell venni. Tapasztalat kihozta.
Irónia off: Mindegyikből van rossz, de most akkor melyik tv-t kell megvenni????!!!!
Elmélkedni is jó...De tvzni mégjobb.

(#12209) AtaWrc válasza hamikike (#12204) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Én aktívot használtam.
Ebbe beépítve volt az erősítő.
Fent voltam a kácsa-audio.hu oldalán, rendesen elszálltak árilag, én még 12k-ért vettem, ill. nagyobb volt a kínálati is volt aktív, is és passzív is, ez szerintem felejtős.

http://kacsa-audio.hu/webshop/kacsa.b.6/kacsa.b.6/home_audio__video.c.20/hdmi_switcher_kapcsolo.c.39/hswamp31.p.11

Passzív megoldást úgy használom hogy erősítő ki, y elosztó, és 1ág megy a tévébe, 1ág a projektorba, és külön-külön használom.

(#12210) #09634560 válasza hamikike (#12193) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen lefelé kompatibilisek és a kisebb verzió szerint müködnek.
Mehet akár az 11.jele 1.4-be és viszont csak pl nem fogja az 1.1 felismerni az 1.4 funkcióját,hanem az 1.1 szerint fog müködni,pl csak a DD és DTS megy át,1080p-vel..
A kábeleket több kategóriába sorolják és ez többször változott jelenleg 5 kategória van: normal,High speed,normal with ethernet,high speed vith ethernet és autóipari.
Létezik HDMI osztó. Árgép. De aktivat vegyél,igaz drágább de ha passzivat használsz, bezavar ha egyik is,másik is (tehát mindkét kimenő) be van kapcsolva. Nem igaz hogy nem kell aktiv mivel 5 voltos vezérlőjellel mennek és gond van ha ütköznek. Ezzel a következő kérdésedre is választ kaptál. pl.ilyen már megfelel. De létezik Házimozi erősitő is,pl Onkyo,Pioneer,Denon modellek amelyeknek 2 HDMI out-juk van.
Az irány nem mindeyg! csak jelölt in-és out-ra szabad kötni
Minél nagyobb a kábel verziószáma,annál jobb és nincs "visszapofázás",CEC van,HDCP van,szaladgáló digitális jelek vannak,és ha jó az összeköttetés,és az elosztót jól választod meg (csak aktív a jó,ha mindkettőt egyszerre üzemeltetnéd)) akkor müködö készülékek vannak.
A házimozi erősitő topikban is megkérdezheted ott is van olyan aki ismeri a HDMI-t.

[ Szerkesztve ]

(#12211) do-Sequence válasza malwy (#12206) üzenetére


do-Sequence
tag

Toshiba40XV733

Sharp

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12212) dh66e válasza malwy (#12195) üzenetére


dh66e
veterán

"2. Valaki valamilyen Sharp modell? Csak, mert eddig a topikban az lg 42lk530 felé terelgetett mindenki. Szempontom, hogy monitornak, játékhoz is jó legyen, árban korrekt, képminőségben szintén megfelelő."

Na ezt felejtsd el,sajnos.Nem fogsz kapni sharp lcd tv-t olyan áron amilyen áron az LG-t mérik.Ettől függetlenül tényleg jók a sharpok,bizony nagyon megbízhatóak,de ha pár évente cserélnéd akkor bármelyik gyártó termékét megveheted jóformán. :)

(#12213) do-Sequence válasza cigam (#12207) üzenetére


do-Sequence
tag

Nyílván.. Akkor mire is alapozhatsz?????

A Te és környezeted tapasztalatára..

Akai - mennyi ideje használod, használtál-e már akai műszakit és mi a tapasztalatod - én magam használtam-e ettől a márkától valaha v.milyen terméket és mennyit és mi volt a saját tapasztalatom, szervízben problémáztak-e akai-val és mennyit - mennyi idő volt a javítás, ha egyáltalán lehetett javítani stb, stb. Ezek után a kérdések után azért kapsz egy képet. - nem stabil, de nem is állítottam, hogy állításaim 100%stabilak!

Behányok attól a hozzáállástól, amit feltételezel rólam..

vortex

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12214) malwy válasza dh66e (#12212) üzenetére


malwy
senior tag

Tehát ár/tudás arányban LG jobb. Csak hamar bedöglik, meg gondjai vannak.
Ezzel szemben ugyanolyan tudású sharp drágább, de megbízhatóbb.

Csak nézegetem a toshibat, de se teszt, semmi infó tapasztalatokról, annyit ír, hogy nem vészes az input lag, de nem szolgál konkrétummal. Sharpból meg pl LC-40LE814E. Sehol semmi.

(#12215) malwy válasza malwy (#12214) üzenetére


malwy
senior tag

Egyébként még mindig 40pfl5606h és 42lv4500/42lk530 páros között vacilálok.

(#12216) junior11


junior11
veterán

Habár nekem a Panasonic és a Sony a kedvenc márkáim, de szerintem az LG és a Samsung is készít manapság kiváló minőségű termékeket. Az, hogy a mai termékek meddig bírják, szerintem már nem márkafüggő, hanem inkább milyen szerencséje van az illetőnek, milyen darabot kap az adott modellből.

Nekem pl. 7 éves Pana CRT tévém, van semmi gond, gyönyörű kép. Hifi Sony-Aiwa, szintén 7 éves, minden rendben vele. 2008-ban a tévéhez vetten egy all in one Panasonic házimozi rendszert, 1 év után elromlott, szerviz (pedig Panasonic).

Monitorom Samsung (lassan 3 éves, tökéletesen működik), dvd író LG (5 és fél éves, rengeteged nyüstölöm mind a mai napig) s van a családban egy 18 éves Goldstar tévé is, semmi baja, még mindig működik.

Úgyhogy amilyen "előnyben" voltak szerintem a japán márkák régebben, annyira felfejlődtek a szintjükre a kóreaiak. S a mai világban örüljünk, ha vmilyen termék még a garancia után jó pár évig kitartóan szolgál minket. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12217) do-Sequence válasza malwy (#12214) üzenetére


do-Sequence
tag

LC-40LE814E. Sehol semmi

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12218) dh66e válasza malwy (#12214) üzenetére


dh66e
veterán

A samsung lg páros hihetetlenül nyomott áron golyózott már ki neves cégeket az lcd piacról,régebben kartelleztek is a srácok amiért az lg-t megbüntették nem is kicsit a júdás samsung meg megúszta.Azért a kartell meg a korrupció egy időben nagyon ott volt Koreában szerintem a mi "fiaink" is ott voltak tanulmány úton. :W
Itt egy teszt bár nem az említett típus de hasonlóak az alapjai.[LE820]
Ezeket még azért megnézném a helyedben sharpból mint megfizethető kategória: le600,le530e,
de ha nem sürgős a tv vásárlás karácsonyra lemennek az árak és idei modellt is meglehet venni a tavalyi tv-k idei árán jobb esetben.Ez persze nincs kőbe vésve.
Egy példa Le830E csodatévé bekerülési ár 370k ma pont egy 100k minusszal meg lehet venni ez legjobb esetben év végére még pár 10k-t lemehet jövő márciusban már 200k alatt is lehet az ára.Ezt a pillanatot várom én is. :)

(#12219) do-Sequence válasza malwy (#12215) üzenetére


do-Sequence
tag

Még pár teszt, jó is rossz is sharpról is meg nem is itt

Ahogy: dh66e is írja a kivárás egy jó stratégia és talán mire eljön az idő, benned is megérik a jó döntés..

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12220) cigam válasza do-Sequence (#12213) üzenetére


cigam
félisten

Nem akartalak megbántani de nagyon úgy tünt/tűnik, hogy skatujázol.

Annó dolgoztam hiradásipari szervízben pár évet, és én is tudtam az akkori kínálat gyenge pontjait, de ezek nem márkaspecifikusak voltak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12221) #75912448 válasza dh66e (#12218) üzenetére


#75912448
törölt tag

Amilyen rossz volt a 810-es sorozat, olyan jó most a 830-as. Ahogy megy lejjebb az ára, úgy lesz egyre jobb ajánlat. Ha elér 200k köré a 40"-os, abban a pillanatban lehet rohanni és bevásárolni belőle :-)

(#12222) dh66e válasza #75912448 (#12221) üzenetére


dh66e
veterán

Nem volt szerintem az olyan rossz de azt az árat nem érte meg az biztos amit kértek érte. :)Kezdetleges volt az rgby is voltak egyéb hibák is de azokat jórészt szoftveresen orvosolta a sharp. A 830 tényleg egy eltalált darab kár hogy nem figyel itthon egy máris. :O

(#12223) Qbász válasza dh66e (#12222) üzenetére


Qbász
aktív tag

Mi 189k-ért vettük. Annyit még hozzá hogy az elõlapján a gombok nem mûködtek ezért ment szervízbe 2 nap után. Nemrég visszajött most meg a kép közepén fennt rossz a háttér világítás világos színek esetén, értsd világos folt keletkezik egy 5 cm-es csíkban. Plusz találtam egy ledet ami bizonyos színeknél szintén fura,csak ott sötét foltot gyárt. Nem nagy egyik se de nekem vonza a szememet. Azthiszem megint mehet a szervízbe ami viszont ingyen viszi-hozza a tv vagy kijön. Mellesleg kissé lekezelõ a stílusuk. Lassan kezdem megbánni hogy nem panasonic plazmát vettünk.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#12224) BBéci válasza Qbász (#12223) üzenetére


BBéci
titán

Az uolsó mondatod tetszik, bár a Pana plazmák is el tudnak romlani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12225) hamikike válasza AtaWrc (#12209) üzenetére


hamikike
tag

Részletezd már mit értesz a külön-külön használom alatt. Egyik kihúzva, vagy csak kikapcsolva?

(#12226) hamikike válasza #09634560 (#12210) üzenetére


hamikike
tag

Köszi az infót, hasznos volt.
Akkor az alábbiak közül (ár is fontos) bármelyik jó lehet:

2200 Ft mechanikus átkapcsolós
7000 Ft nem tudom milyen
9500 Ft nem tudom milyen
11600 Ft manuális
10200 Ft távirányítós

Mit lehet még kiolvasni a semmilyen információból, melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#12227) Mappa


Mappa
addikt

A múlthéten sikerül megvennem egy 37D5000-est. Hetek belül menne a falra szerintem. Tv vásárlásakor ajánlottak valami(nevére nem emlékszem) 30k fali konzolt amit oda adtak volna 18k-ért, de inkább nem hoztam el. Néztem vannak 5k fali tartók is egészen a csillagos határig... lényeg, hogy ne dobja ki nagyon a faltól a tv-t.

nem kötelező megadni

(#12228) BBéci válasza Mappa (#12227) üzenetére


BBéci
titán

Az eredeti Samsung tartóval tudna legjobban a falhoz simulni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12229) Mappa válasza BBéci (#12228) üzenetére


Mappa
addikt

Ez lenne az ugye?
A forgathatóság azért kellene, így mindenképp valami ilyen vagy ehhez hasonló konzol jöhet szóba [link]

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#12230) BBéci válasza Mappa (#12229) üzenetére


BBéci
titán

Igen, arra gondoltam, szerintem embertelen jó megoldás.
A forgathatók nem arról nevezetesek, hogy rajtuk falhoz simul a tévé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12231) Mappa válasza BBéci (#12230) üzenetére


Mappa
addikt

7-9 cm között állna el a faltól a tv. Az nem vészes, legalábbis amiket itt néztem... a Samsungnak szép az a fali megoldása, csak ha dugdosni kell tv-be akkor babrás lehet a hozzáférés. dilemma szép megoldás vs praktikus megoldás :D

nem kötelező megadni

(#12232) BBéci válasza Mappa (#12231) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt miért kellene dugdosni?
Másrészt oldalra néznek a csatlakozói.
Harmadrészt ott a képen, az a bal alsó, U alakú idom, amit ki kell hajtani, ha jobban hozzá akarsz férni a csatlakozókhoz, az 10-12 centire eltartja a faltól.
Egyszerűen zseniális és majdnem olyan egyszerű, mint egy faék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12233) kriszwells


kriszwells
aktív tag

12105: Hd Ready miért felejtős? Ezzel azt akarod mondani hogy mindenkép Fulld Hd-st vvegyen valaki ha akar? akarom mondani vegyek már akkor ha elhatároztam, hogy tv-t veszek?

Az én gondom LG 22"-os tv/monitort néztem illetve egy Samu 32"os volt a választható ami belefért a dologba.
a 32"-os 70k ért lett volna a felé jobban hajlottam, de azt mondták a szülők szerintük nem éles a kép (nemtudom csak mert boltba kitezsik ahogy gyárból kijön ) vagy amúgy ha beállitom se lenne jobb. Tény picit én is láttam h néha kockás... (BR HD filmen persze jó volt) csak többi tv csatorna... Viszont külső vinyóról nem játszott filmet, ami meg jó lenne

A 22"-os monitor tv közl egyikben scart nem volt, dvd lejátszót nem tudom rákötni ellenben játszik külső winyóról, a másikon van scart de külsőről nem viszont szebb volt a képe... és csak 50k volt.

Így döntés híján elnapoltam a dolgot, míg jobbat nem találok. Bár még meggondolom hogy tv vagy tv tuneres monitor is elég-e, igaz főleg tv-zésre kell (vagy csak arra)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#12234) Mappa válasza BBéci (#12232) üzenetére


Mappa
addikt

Pendrive-to kezdve külső vinyó sok minden megfordul/megfordulna rajta.
Csatlakozók elhelyezkedésükkel semmi baj (ebben a samsung n1.)
Még nem találkoztam ezzel a Samsung fali megoldással, nem tudtam mi hogyan működik "U alakú idom" de tényleg zseniális. .. még "dekor"háttérvilágítás is menne a tv-hez :B mondjuk ahhoz nem kell sok hely

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#12235) malwy válasza dh66e (#12218) üzenetére


malwy
senior tag

Tetszik, tetszik, drága is, drága is :(

(#12219) do-Sequence: Nagyon köszönöm a teszteket.

Kivárás lesz még egy jódarabig azt hiszem. Azzal mellé nem foghatok:)

(#12236) malwy


malwy
senior tag

Nem ebbe a topikba.
De ha már bebénáztam, akkor írok valamit. LW5500asnak 46osban elég jó az input lagja a teszt alapján, legalábbis nem átlag fölötti. Csak nehéz következtetni így a kisebb(42), más széria (lw4500), mégmásabbra (lv4500).

[ Szerkesztve ]

(#12237) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,

szülőknek keresek továbbra is 32-es TV-t. A Samsung UE-32D5000 árban jó lenne (100k), de ez a mű 100 Hz elég elrémítő.
Nekem C650 van, szóval ehhez tudom hasonlítani.
Jól gondolom, hogy a méretet, háttérvilágítást leszámítva kb. ugyanazt nyújtja, de nem igazi 100 Hz-es TV. Egyáltalán észrevennék? :D
Ennek ellenére vételre ajánlott-e hosszú távon, vagy inkább más modell/márka után nézelődjek?
:R

(#12238) dh66e válasza Qbász (#12223) üzenetére


dh66e
veterán

Minden tv elromolhat sőt átcsúszhat egy egy hiba még a komolyabb minőség ellenőrzésen is mivel ott is "csak" emberek dolgoznak.Refurbished készülékeknél pl. a samu vezeti az elmúlt évek statisztikáit ami már a gyárból szarul jön ki,de mivel tömegtermék és az áruk is nagyon jó ez még el is fogadható valamilyen szinten.
Azért egy ilyen huzavona után meggondolnám a készülék cseréjét ! főleg Sharpnál !ha olyan hiba van amit nem tudnak véglegesen megoldani,de ha csak minden hónapban egyszer elromlik az már a selejt kategória.Mindegy melyik gyártó termékéről beszélünk.

(#12239) AtaWrc válasza hamikike (#12225) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Simán csak power gombbal kikapcsolva.

(#12240) AtaWrc válasza hamikike (#12226) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
A felsoroltak közül, én a Königet választanám, a 11610ft-ost.
Magyarázat röviden:
Erősíti a jeleket, tudja a 12bitet, hdpc támogatás, és ha igaz a manuálja tudja egyszerre a 2 megjelenítőt. /erre kíváncsi vagyok, kérdezz rá, mielőtt megveszed/.

(#12241) ALI_G válasza ALI_G (#12237) üzenetére


ALI_G
veterán

A samsung Smart tv pontosan micsoda? Ez a C650-ből ismert Internet@TV, vagy más?
A D5000-ben lévő melyik?

(#12242) BBéci válasza ALI_G (#12241) üzenetére


BBéci
titán

Más. Nézd meg a Samsung honlapját!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12243) ALI_G válasza BBéci (#12242) üzenetére


ALI_G
veterán

Elolvastam, de nem világos. Főleg, hogy a C650-ről már semmi értelmeset nem találok.
Sajnos élőben nem is tudom most megnézni, mert Szegeden a media markt költözik, mindent kiárusított és az új helyen még nem nyitott ki. Más ilyen áruház meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12244) Mappa válasza ALI_G (#12241) üzenetére


Mappa
addikt

Smart TV by Wiki

Magyarországon elsőként a Samsung Electronics vezette be 2011-ben Smart TV modelljeit, melyek képesek számítógép közbeiktatása nélkül is az internetes tartalmak megjelenítésére, így a kedvenc weboldalak TV-re optimalizált formában olvashatók a készülék képernyőjén. Továbbá az okostévékre a fényképezőgéptől kezdve a külső merevlemezeken, SSD-ken, blu-ray olvasókon vagy akár notebookokon át a mobiltelefonokig számtalan készülék csatlakoztatható kábellel vagy anélkül, és a rajtuk tárolt tartalom akár egy okostelefon távirányítóként vagy billentyűzetként történő használatával is elérhető.

A Samsung 2011-es Smart TV-i az alábbi funkciókat kínálják:

A "Search All" funkcióval egyszerűen kereshetők a TV-n vagy más DLNA képes készüléken (pl. notebook, háttértároló, mobil eszközök, fényképezőgép, videokamera stb.) tárolt tartalmak.

A „Web Browser", azaz a beépített böngésző révén bármelyik weboldal szabadon meglátogatható közvetlenül a készülékről (D6500-as LED TV-től felfelé).

A „Samsung Apps", a világ első HDTV-re fejlesztett alkalmazásboltja ingyenes és fizetős tartalmakat, köztük magyar alkalmazásokat kínál a sport, szórakoztatás, játék, illetve a tudomány területén.

nem kötelező megadni

(#12245) nightshadow válasza ALI_G (#12241) üzenetére


nightshadow
veterán

A D5000-ben lévő melyik?

A D5000 az nem SmartTV.

[ Szerkesztve ]

(#12246) BBéci válasza nightshadow (#12245) üzenetére


BBéci
titán

Ezért javasoltam a Samsung honlapját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12247) james008bond válasza AtaWrc (#12187) üzenetére


james008bond
őstag

Sony LX900 pl Szlovákia. Nem Kína, Taiwan, de NEM is Japan. Sajnos. Pedig tavalyi premium modell.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12248) ALI_G válasza nightshadow (#12245) üzenetére


ALI_G
veterán

Az világos, de akkor az 5000-esben még Internet@TV sincs? :(

akkor ez fail, 100k-ért nincs LED-es 32" TV ami lejátszik filmet usb-ről és van rajta "internet" (az Internet@TV elég lenne).

Mappa: thx.

[ Szerkesztve ]

(#12249) junior11 válasza james008bond (#12247) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól tudom, csak a Sharp "Made in Japan", de neki is talán csak egyes modelljei.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12250) BBéci válasza junior11 (#12249) üzenetére


BBéci
titán

Erről nemsokára többet fogok tudni, éppen Sharp sajtótájékoztatóra megyek Bécsbe. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.