Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12101) Gattsu


Gattsu
tag

A héten nem először írtam már kérdéssel és 15-20-25 kommenttel később sem érkezett válasz. De írtam már régebben, pár hete is, akkor is elbeszélgettetek egymással és 2 napig semmi válasz nem jött, utána inkább hagytam is az egészet. Örülök neki, hogy jó közösség vagytok, de nem hiszem el, hogy nem lehet rápillantani más posztjára sem.

Nem merül fel? 1: felmerült, de hátha
2: ti legalább azt tudjátok, hogy mit kell nézni egy tv-nél, gondoltam van legalább 1 olyan rendes, normális közületek, aki utánanéz. 2 perc google-el megoldható az egész, ha tudod, hogy mit nézz. De látom nem. Tévedtem....

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#12102) dh66e válasza Gattsu (#12097) üzenetére


dh66e
veterán

lg 37ld465 a mérete miatt legfőképpen.

(#12103) AtaWrc válasza vlevi (#12093) üzenetére


AtaWrc
tag

Hát igen, az hogy az ember megveszi-e a filmet, vagy sem az teljesen más tészta.
Csúnya dolog, de minden filmet le lehet tölteni, egy jobb fajta média lejátszó, és mehet a mozi.

SAJÁT tapasztalat, kb 2 hónapos használat után Lg Lw 4500 3D passzív tv:
Én is sok tévét megnéztem, plazma, és lcd fronton szintén, hasonló árkategóriában, kb: 250000ft.
A gyári setup gyenge, sokkal többet ki lehet hozni belőle 1 kis állítgatás után.
Az lcd technológiából adódóan kábel tévén elég "gyenge" képet ad. /plazmából szebbet ki lehet sajtolni/
Digitális adáson 2d-én szép képe van, nincs vele gond, átlagos felhasználónak tökéletes, meghálálja a nagy felbontású adatokat, nincs elmosódás, pixelesedés, pl vízilabda meccsnél szép a víz hullámzása, nem esik szét a kép, nem kockásodik.

3d: valahol a mostani lcd tudás határait feszegeti, ha be van lőve rendesen, egyik legszebb képet adja azok a tv-ék közül amiket láttam, és nem kell töltögetni a szemüveget.
3000ft-ért gyári gukkert kapsz, és nem 15-20 ropi.
Ha kifogod 5 év gyári garanciát ad az LG.
Nem vagyok reklám ember, sem kerítő, csak a saját tapasztalataimat írtam le.
Ezért a pénzért nyugodtan megvehető a tévé, nem fogsz csalódni benne ha, a viszonylag gyenge kábeltévés adásvétellel meg tudsz barátkozni.

(#12104) #75912448 válasza Gattsu (#12085) üzenetére


#75912448
törölt tag

Annyiban tudok segíteni, hogy az említett lg 37ld465 egy családba tartozik az LD450 sorozattal. Tavaly az LD450 volt a legkisebb input laggal rendelkező tv (16-32ms!). Kifejezetten játékra ajánlott készülék volt. Nem tudom, hogy miben más a 465, az biztos, hogy alapban divx képes, a 450-esek nem. Eltér-e a panel vagy sem, azt nem tudom. A többi tévéről semmit nem tudok.

(#12105) jas39 válasza Gattsu (#12101) üzenetére


jas39
tag

2 perc google-el megoldható az egész, ha tudod, hogy mit nézz. De látom nem. Tévedtem....

1. neked kell a tv tehát tudod mit kell nézni
2. nem minden esetben várható válasz, hiszen ezek pont olyan készülékek amik nem
örvendedek nagy népszerűségnek / már
3. Sony bx felejtő /alja kategória
4. Samu felejtő /hd ready
5. Lg 37ld465 felejtő / hd ready
6. pl én egyiket sem venném meg ha ez segít.......

(#12106) #75912448 válasza jas39 (#12105) üzenetére


#75912448
törölt tag

5. Lg 37ld465 felejtő / hd ready

Full HD az jóember, ellenben 50Hz. Gondolom akkor azért felejtős :-)

(#12107) jas39 válasza #75912448 (#12106) üzenetére


jas39
tag

persze, nem voltam astara beillesztő, erre gondoltam lg 32le3300

de mivel más helyett google-zom ez épp jobb egéren maradt.....
ebben a kategóriában 100Hz még nincs

(#12108) bazsy_


bazsy_
tag

Sziasztok!

Szerintetek LG LK530-at vagy LG LD650-et lenne érdemes megvenni? Az LK530-at már sokan ajánlottátok de most képbe került a 650-is mert akcióban van MM-ban , de nem tudom hogy ez a típus is valódi 100Hz-es illetve képminőségben jobb-e. Netes tartalmak és médialejátszás nem fontos ha valaki emiatt ajánlaná a 650-at. Tesztet sajnos nem találtam egyikről sem. (Ha minden igaz holnap megnézem őket élőben) Előre is köszi a választ!

(#12109) dh66e válasza jas39 (#12105) üzenetére


dh66e
veterán

80ezres keret mellett mit vennél? :O

(#12110) jas39 válasza dh66e (#12109) üzenetére


jas39
tag

mosógépet

(#12111) #35104512 válasza jas39 (#12110) üzenetére


#35104512
törölt tag

Az LCD TV topic -ban :DDD

(#12112) torma1981 válasza dh66e (#12109) üzenetére


torma1981
veterán

Én hűtőt. No frost-osat. :) :D

(#12113) dh66e válasza jas39 (#12110) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet hogy rád is férne. :)

(#12114) Gattsu válasza dh66e (#12109) üzenetére


Gattsu
tag

Bocs, hogy nincs több pénzem. Adsz? Jóhogynem megszólsz, mert nem vagyok gazdag :D Nincs pénzem = ne legyen tv-m? Az igen!

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#12115) torma1981 válasza Gattsu (#12114) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nem szólt le!De 80k-ból elég gyenge Lcd-t kapsz.Ennyi.Inkább spórólj még.

(#12116) nightshadow válasza Gattsu (#12114) üzenetére


nightshadow
veterán

Végre eljutottam a Metro-ba és megnéztem a kínálatot. Ezek közül melyiket vegyem? Játékra kellene, usb-ről filmnézésre és dvb tuner... De a legfontosabb az input lag és az usb filmlejátszás.

Szerintem érdemes lehet megnézned a Samsung 32D550-et, jelenleg kb. 89k. A Samsungoknak van a legjobb beépített mediaplayerük, lejátssza a DTS-t is. Az input lagjéről sajnos nem találtam infót, de a „100Hz-es” D5500-nak 29-32ms körül van. Mivel ez csak sima 50Hz-es, így még egyszerűbb elektronikával rendelkezik, mint a D5500, így logikailag állítható, hogy 30ms alatt van nagy valószínűséggel, így már elvileg alkalmas játékra.

(#12117) #34784256 válasza Lehiñito (#12071) üzenetére


#34784256
törölt tag

Én vettem egyet :) Végre!

(#12118) dh66e válasza Gattsu (#12114) üzenetére


dh66e
veterán

Ne keverd a szezont a fazonnal.Szövegértelmezésből egyes! Vagy csak kevered a hsz-kat?
Idézzél már egy szót is amivel úgy véled hogy lenéztelek.Ellenben ha már itt tartunk akár egy köszönöm-öt is beiktathatnál.Csak mert szokás.

(#12119) #34784256 válasza dh66e (#12118) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ez a Gattsu kolléga elég frusztráltnak tünik. Először azt feltételezte, hogy le lesz parasztozva-hülyézve mert a Metroban vásárol, aztán reklamál mert nem kapott húsz percen belül választ, leb@sz mindenkit, mert nem segítenek, most meg Te lettél a bunkó, mert drágák a TV-k és ahogy említetted eddig még egy "kösz f@szfej"-re sem futotta, pedig kapott egy pár javaslatot, mégha nem is volt megfelelő számára.

Szerintem ne bosszantsuk fel jobban, veszélyes lehet ;)

[ Szerkesztve ]

(#12120) leroyclub


leroyclub
senior tag

Hali!
Van egy LE32S81B tipusu TV-m 2 db HDMI bemenettel. Megtudnátok mondani hogy mi a különbség a 2 között? Az egyikre ha rádugom a gépem (HDMI2) akkor nem ismeri fel, azt irja hogy nem támogatott üzemmód. Az 1-es simán. Ma rádugtam az xboxom ami eddig egy másik TV-n volt. Arra is ezt irta. Átdugtam az 1-be ott simán ment. Miután a box beállításait átállítottam AUTO-ra utána már a 2-es bemenet is felismerte. De akkor sem értem hogy ez miért van. Elmondanátok?

(#12121) ceaserka


ceaserka
csendes tag

helló! lenne egy kérdésem nem rég vettem egy LG 32LK430 tv-t és rgb-vel rá is kötöttem a gépre de az a problémám, hogy bal oldalt egy centi feketeség van jobb oldalt meg egy centi hiányzik a képből és sehogy se tudom beállítani hogy normálisan középen legyen, valakinek valami ötlet? (: előre is köszi.

(#12122) #09634560 válasza ceaserka (#12121) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézd meg a videokártyád beállitását.
Ha van overload azt húzd 0-ra.

(#12123) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,

Szükségem lenne SOS a tanácsotokra. Ma TV-t kell vennem és a két kiszemelt:

Panasonic TX-L32C2E a másik pedig a Samsung LE 32 D400.

Szerintetek melyik érné meg jobban? Mindkettő egy árban van, tehát ilyen szempontból mindegy, csak azért jó lenne ha nem utólag jönnék rá hogy a másik jobban megérte volna.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12124) Freespace válasza Freespace (#12123) üzenetére


Freespace
tag

Esetleg még egy Sharp 32 SH 7 is szóba jöhet,ez egy kicsivel olcsóbb de ez most nem számít.

(#12125) #09634560 válasza Freespace (#12123) üzenetére


#09634560
törölt tag

Panasonic nem igazán alkot jó LCD-t,csak plazmát.. Ha LCD kell akkor Samsung és inkább a D5xx-ösvagy a C5xx-ös sorozatból válassz. Nincs akkora ár-,mint minőségbeli különbség.És jobbak a te általad írt Sharpnál.

[ Szerkesztve ]

(#12126) Freespace válasza #09634560 (#12125) üzenetére


Freespace
tag

Rendben, köszi a tanácsot. Most igazából ezek vannak elég jó akcióban, ezért is néztem ezeket a típusokat. Eddig volt már egy Samsungom, az két év után beadta a kulcsot, ezért attól kicsit félek, de ezek szerint a három közül leginkább az érné meg.

(#12127) Freespace válasza #09634560 (#12125) üzenetére


Freespace
tag

Ha a Pana és a Sharp közül kéne döntened Te melyiket mondanád?

(#12128) Lehiñito válasza #34784256 (#12117) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia kátrány!

Én is sokat gondolkodom ezen a típuson, de még nem sürget az idő, bár nem hiszem, hogy idei kiadás lenne az 5405. Nem tudom meddig fogják forgalmazni.
Te hol és mennyiért jutottál hozzá?
Első benyomásod?
Nekem jelenleg egy CRT 72es Sony 100Hz-esem van ami olyan 8 éves, bajom nincs vele csak szeretnék majd egy laposat is és ezt néztem ki, ha már nem kapok 40c650et.

(#12129) Nova96


Nova96
őstag

Van tv 50-55körül ami jó?(Monitor mellé menne.)

(#12130) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

hali!

Most vettem egy LG42LE5900 at, és az a problémám, h rádugom az analóg antenna kábelt, és egyszerűen nem tudom tárolni vele a csatornákat.. Látom, h talál, de nincs egyiknek sem hangja, meg tárolni sem lehet... próbálom automata tárolással is, de egyet sem talál, közben meg látom hogy csomó csatornát átugrik, amiknek szép a képe... Nem értem mi lehet a baj...Rádugtam külső vinyót, onnan minden jó..

Ha valaki tud, légyszi írjon már... Köszi

(#12131) Fasten


Fasten
tag

Helló urak!

Egy kis infó kellene! Tök homály vagyok LCD tv ügyileg, de a mostani 55centis CRT-t le akarom cserélni egy lapostévére :) Képátlóban 32 37 vagy esetleg a 40 colon gondolkodom, de lcd vagy led felé kacsingassak? Szeretném, ha max 130-150k-ban megállna az egész. Mi felé orientálódjak?

köszi és üdv,
F.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12132) pivi.l válasza Szipcsi (#12130) üzenetére


pivi.l
tag

Nézd meg a beállításokban hogy "otthoni használat" van e beállítva, ha igen akkor szerintem vidd vissza.

(#12133) cigam válasza Fasten (#12131) üzenetére


cigam
félisten

No és földi tv, kábel, esetleg műholdas tv a forrás?
Merthogy földihez dvb-t, digihez/t-hez dvb-c, műholdashoz dvb-s tuner dukál
+ előfizetéshez kártyaolvasós kivitel.
Esetleg medialejátszónak is akarod használni (MP3,JPG,videjó)
Elég a hdready, vagy fullhd-t akarsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12134) #34784256 válasza Lehiñito (#12128) üzenetére


#34784256
törölt tag

Tavalyi modell, elvétve kapni csak. Én külföldön élek, szóval a hol és mennyiért nem sokat segít rajtad sajna. Első benyomásom nincs még, házhozszállítással rendeltem, még nem ért ide, ha megjön elmondom milyen :)

(#12135) Lehiñito válasza #34784256 (#12134) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ja értelek! :) Akkor majd megírod, hogy hogy muzsikál.
Én is egy két helyen láttam már csak ilyet, úgyhogy lehet mire oda kerül a sor már nem kapok ilyet.
Akkor majd kitapasztalod és megírod mire jutottál.

(#12136) seypa


seypa
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap az LG 19LH2000 tipusú lcd tv-m minden ok nélkül kikapcsolt.
A visszakapcsolás után minden beállítás törlődött belőle,azóta nem tudom
sem az automatikus hangolást elindítani,sem a kézit.Semmilyen csatornát nem
tudok így befogni.Ha bárkinek volt már ilyen problémája,vagy van valami jó ötlete,hogy
mi lehet a baj ,kérlek segítsetek. :W

(#12137) Fasten válasza cigam (#12133) üzenetére


Fasten
tag

Most digis előfizetésem van, analóg kivitelben :-D De értelemszerűen váltanék digitálisra. Ehhez kell még valami tuner? :U Az a Settopbox vagy micsoda nem elég? :U

Médialejátszónak... Hát van egy DVD-lejátszóm, azon van usb és azon szoktunk filmeket nézni :) Vagy az új tévéken már lehet direktbe a tv usb-jére pattintani a pendrive-ot, ugye?

De elszaladt mellettem a technika.... :Y

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12138) vlevi válasza Fasten (#12137) üzenetére


vlevi
nagyúr

"e értelemszerűen váltanék digitálisra. Ehhez kell még valami tuner?"
Szerencséd van. Ha a Diginél maradsz, és a tévédben van DVB-C tuner, akkor neked nem kell STB. De ha UPC-re váltasz, akkor nem lehet kikerülni :(

"Vagy az új tévéken már lehet direktbe a tv usb-jére pattintani a pendrive-ot, ugye?"
Tévéje válogatja. Sony nagyon válogatós, nagyfelbontású filmeket nem hajlandó lejátszani, (miért is tenné, a bluray ellen dolgozna, ha megtenné, és a bluray a sonyhoz kötődik)
LG már sokkal jobb, de talán a Samsung az, ami a legtöbbféle filmet hajlandó lejátszani.

(#12139) cigam válasza Fasten (#12137) üzenetére


cigam
félisten

Az a set top box csak annyit tud, hogy van benne dvb-c tuner. Értelemszerüen ha tv-ben is van ilyen akkor nem kell külön box. (Egyedül az HBO-hoz, mert az kódolt, és csak kártyát nem adnak.)

Én egy Samsung 27/32D5000-est néztem ki. Megúszom 110k-ból amég "csak" 25% az ÁFA

Amúgy érdekes, hogy pár ezressel olcsóbb a 32"-os mint a 27"-os.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12140) Fasten válasza cigam (#12139) üzenetére


Fasten
tag

És mit gondoltok, világosnak mondott nappaliba, "vegyes üzemre" ( nézve lenne nappali fényviszonyok között és éjszaka is ) kb 3m-es távolságból bámulva elég a 32"? Vagy valami nagyobb kellene?

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12141) cigam válasza Fasten (#12140) üzenetére


cigam
félisten

Egyéni ficam kérdése. Ha van olyan polc/fal ahol elfér, és illik is oda 1-2 számmal nagyobb, hát vegyél nagyobbat ha megteheted. Egyébként csak pénz kidobás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12142) AmunRa válasza Fasten (#12140) üzenetére


AmunRa
aktív tag

42", de inkább 50". Nézd meg egy MM vagy hasonló helyen. Nekem az 50" az elég ideális volt. A nagyobb már soknak tűnt. Valakinek az is kevés.

(#12143) vlevi válasza Fasten (#12140) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pontosan. Mediamarkt. Hátrébb lépsz a tévétől hármat, és már látni is fogod, hogy nem olyan nagy az. Főleg, hogy ott van mellette kiállítva egy 50"-es tévé :)
Én 3m-ről 40"-st nézek.

(#12144) Fasten


Fasten
tag

Ezt a lépegetős módszert feltétlenül kipróbálom :DD Ami azt illeti, rokonságban van egy 42-es, hétvégén voltunk is látogatóban, végülis az sem tűnt óriásinak olyan 3-4 m távolságból. De feltétlenül lelépem azt a 3mat :DDD

Köszi mindenkinek!

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12145) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok! 46-55 " kategoriaban milyen tvt ajanlanatok.jatekra is lenne hasznalva es lehet 3d filmekhez is.koszi elore is a segitseget

(#12146) kiki22 válasza kiki22 (#12145) üzenetére


kiki22
senior tag

es fontos lenne meg a media lejatszo hasznalhatosaga full hds filmekhez.es ha van benne netezesi lehetoseg az meg tutibb lenne :D

(#12147) Thief


Thief
aktív tag

Hali
Kinéztem egy Philips 32PFL5405 tv-t. Le van akciózva, ezért szúrt szemet. Konzolhoz lenne és filmlejátszásra. Valakinek van tapasztalata, vagy véleménye erről a tv-ről? Esetleg lag-ról tud valaki?

(#12148) maj15


maj15
csendes tag

Sziasztok!

Ti a helyemben melyik tévét választanátok a kettő közül:
LE40D550 vagy LE40D551

A jellemzőik között hátha észrevesztek valami előnyt vagy hátrányt az egyik javára. Nem nagyon értek hozzá.

Ami kell, hogy pendriveról vigyen mindent, amit lehet, Full HD legyen, Ethernet legyen benne és árban 130.000,- Ft alatt legyen.

Köszi előre is!

(#12149) BBéci válasza kiki22 (#12145) üzenetére


BBéci
titán

Az felsorolt feltételeket tekintve offtopik tévét ajánlok: [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12150) Thief


Thief
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.