Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13901) BBéci válasza JohannZimu (#13900) üzenetére


BBéci
titán

Igen, indokolt. Legfontosabb különbségnek a Micro Dimminget tartom, de nem csak abban térnek el egymástól.
Mindkettőről találsz cikket az AVO-n.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13902) JohannZimu válasza BBéci (#13901) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Az 55D8000 -ről szóló cikkedet olvastam, a D7000-ről nem találtam, csak a C9000-ről. Lehet én nem jól kerestem.
A Micro Dimminget jó, hogy említetted, mert az Euronicsban mindkettőre (7000 és 8000) azt állították, hogy tudja. :U

(#13903) kojani


kojani
csendes tag

Sziasztok!

d7000-es TV-m van. TV adást felvételét próbálgatom.
Odáig eljutottam, hogy csak digitális adást lehet felvenni és mivel settobox-om (t-home) van, ami scart-tal csatlakozik ez nem fog menni. Bementem egy MM-be és ott az eladó egyből a polcra nyúlt és egy Technisat Conax modult nyomott a kezembe 8900 Ft-ért.
Hazamentem, beüzemeltem, beledugtam a settopboxból kivett t-home kártyát és máris volt digitális adás epg-vel és mindennel együtt. Ami zavaró, hogy minden digitális csatorna duplán jelenik meg a listában (az analógokon kívül természetesen).
Elindítottam külső HDD-re a felvételt és működött. Az időzítést is kipróbáltam az is működött.

A problémám az, hogy csak azt az adást tudom felvenni, amit nézek. Ha el akarok kapcsolni, akkor kiírja, hogy ha elkapcsolok, akkor megszakítom a felvételt.
Lehet úgy felvenni, hogy más csatornát nézek? Én bénázok valamit, vagy ez valamilyen korlátozás? Felhívtam a samsung ügyfélszolgálatot és ott elmagyarázták, hogy mi az a PVR és a TimeShift és hogy biztos nem az időzített felvételt választom ki.
Pedig én azt is kipróbáltam.

Tudnátok ebben segíteni?

Köszi,

kojani

(#13904) Chesterfield válasza Chesterfield (#13893) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hát én elolvastam, de nem találom.
Szóval 32-37" édekelne, esetleg 40" jól árban.
Ahogy olvastam, a Samsungnak nincs saját 37-es panelja, tehát az kilőve?
Normál LCD-t már nem is nagyon lehet kapni, csak LED-est?
Ha esetleg pár tipust írnátok, vagy linkelnétek, azt megköszönném.

(#13905) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
pc ről mivel tudok 9db lcd tv-t vezérelni 1 monitorként, mintha 1 nagy kijelző lenne?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13906) Watt25 válasza klambi (#13905) üzenetére


Watt25
veterán

Raksz bele 4db dual kimenetes videókártyát. :) (Egye fene, az egyik lehet szimpla kimenetű. :)) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13907) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Megléptem, 2 napja egy UE40D6500 nagyon boldog tulajdonosa vagyok! :C :C

A TV szuper, nálam 10/10, de nem fényezni akarom, hanem 1 kérdésem lenne a nagyérdeműhöz :)

Szóval a kép fajin, pixelhiba nincs, kis clouding, de bőven az elvselhető határon belül ( legalábbis nekem ), van viszont egy érdekes dolog. CSak ha focit nézek, sehol máshol nem láttam ( film, tenisz, kézilabda stb ), szóval csak foci esetén jelentkezik az, ha a távoli kamerán van a kép, és mondjuk gyorsan elforgatják ( kapuskirúgás, felszabadítás, megindulás stb ), szóval ha gyorsan mozog a kamera, akkor függőleges irányban nagyon enyhén észrevehetően, de függőleges csíkok jelennek meg, amik kcsit sötétebb tónusúak, mnt a háttérkép! Nem tudom máshogy megfogalmazni. Függőleges, és csak akkor, ha a közvetítő kamera gyorsan mozog, tehát az egész perspektíva gyorsan mozdul, akkor függőlegesen, nagyon enyhén észlelhetően, de kicsit sötétebb tónusú a megjelenítés.

Ez micsoda? :-) Gondolom, a technológia velejárója, de a hozzáértők esetleg megerősíthetnének, még 72 órán belül vagyok :DD

DE amúgy a TV szuper, nagyon bejövős!

üdv!

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13908) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok!
Ez a Samu 37D6100-as egy szuper cucc, minden HD-t, Avit visz csont nélkül, PC-s hálózatban a megosztás gond nélkül megy, szuper a PVR rögzítés, a felhősödés szinte észrevehetetlen, Xbox játékoknál is elegendőnek tűnik az input lag és a DVB-c tuneren keresztül a HD adások gyönyörűek. Nagyon meg vagyunk vele elégedve. Gyakorlatilag már ott tartok, hogy kidobom a DVD-s házimozit, mivel már a felkonvertálós DVD-s házi mozi feleslegessé vált. Egy dolog kéne még, hogy elmondhassam a TV-m maga a média center, mégpedig, hogy egy 2.1-es aktív hangfalszettet valahogy ráillesszek, mert a TV-nek a hang egy eléggé gyenge pontja. Tud valaki eszközt javasolni? Köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#13909) klambi válasza Watt25 (#13906) üzenetére


klambi
addikt

és valahogy másképp?
(és a 4x2 az csak 8 nekem 9 kell!)

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13910) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ave!

1,5 meteres nezesi tavolsagra (vagy varom az optiokat a 2,3 m-es tavra is) milyen TVt ajanlanatok?
Minel olcsobban es minel jobb minoseget kellene valasztani.

(#13911) Watt25 válasza klambi (#13909) üzenetére


Watt25
veterán

Upsz, nem tudok számolni. :DD
Egyébként szerintem ilyen eszközöket nem lehet háztartási elektronikai cuccok között fellelni, tuti csak olyan tud válaszolni a kérdésedre, aki ilyesmivel foglalkozik.
Bár, ha mégis van valaki, aki járatos ilyesmiben, az írhatna róla valamit, mert engem is érdekelne. (Persze csak kíváncsiságképpen.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13912) BBéci válasza kojani (#13903) üzenetére


BBéci
titán

Csak azt tudod rögzíteni, amit nézel, pontosabban, amit a DVB-C tuner éppen vesz, ugyanis csak egy van benne.

Fasten
Az egy tipikus hiba, vertical banding a neve, Google rengeteg találatot ad, olvasgasd őket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13913) csimpok válasza Fasten (#13907) üzenetére


csimpok
aktív tag

Szia, azt meg tudnád nézni a szervízmenüben, hogy milyen panel van benne?

(#13914) Fasten válasza csimpok (#13913) üzenetére


Fasten
tag

Hogy kell? :-)

@BBéci: ahan, igen, valami ilyesmi. Szóval ez tipikus. Lehet vele valamit kezdeni? :)

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13915) BBéci válasza JohannZimu (#13902) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, azt kukába dobtuk, mert rájöttem, a kolléga angolból fordította.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13916) Fasten válasza Fasten (#13914) üzenetére


Fasten
tag

Bocsi, már nem tudok szerkeszteni.

Biztos, h ez a vertical banding? "Állóképnél" nincs ilyen probléma, mozgásoknál sem, csak akkor, ha a közvetítő kamera fordul, és csak focinál! Más sportoknál ilyen probléma nincs.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13917) Viktoár válasza nightshadow (#13888) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem rossz de ez már a hatalmas kategória.Legalábbis a kialakított helyhez képest. :D
40-esbe valami alternatíva?

Üdv:Viktor

(#13918) csimpok válasza Fasten (#13914) üzenetére


csimpok
aktív tag

"Szerviz menübe be kell lépni. (kikapcsolod a tv-t. INFO-->MENU-->MUTE-->POWER a távirányítón egymás után)"

(#13919) nightshadow válasza Viktoár (#13917) üzenetére


nightshadow
veterán

A 42LK530 nagy előnye, hogy 100Hz-es. Sony-Samsung vonalon a legolcsóbb 100Hz-es bőven a 120k-ás kereted fölött van. Úgyhogy maradnak az 50Hz-sek, mint pl a Samsung LE-40D550, illetve Sony KDL-37BX420. Esetleg LG 37LK450. Nagyjából ezek jönnek ki 120k-ból.

(#13920) Viktoár válasza nightshadow (#13919) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,akkor megoldom valahogy az elhelyezést.
Egyébként nekem szimpatikusak a sharp és toshiba készülékei is,bár picit drágábbak.
Jó tv-ket gyártanak?

Üdv:Viktor

(#13921) BBéci válasza Fasten (#13916) üzenetére


BBéci
titán

Nem biztos, hiszen én nem láttam, csak Te.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13922) Bioritm


Bioritm
csendes tag

Megrendeltem az LG32LK530 -ast. Hétfőn meglesz :)

(#13923) #03969024 válasza Bioritm (#13922) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem nem fogod megbánni, de ne feledd: pixelteszt, stb.

(#13924) JohannZimu válasza BBéci (#13915) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Szia,

A Samsung honlapon a D7000-nél is írja a Micro Dimminget. :U
Esetleg a 7000-es és a 8000-es Micro Dimmingben lehet különbség?
Mi még a technikai többlet a 7000-essel szemben, ami az árkülönbséget indokolja?

55" méretről lenne szó, látom, hogy azonos sorozatban a panelmérettől is függenek a specifikációk.

Köszönöm.

(#13925) Bioritm válasza #03969024 (#13923) üzenetére


Bioritm
csendes tag

Mit érteszt stb alatt?

(#13926) #03969024 válasza Bioritm (#13925) üzenetére


#03969024
törölt tag

Többek között sértetlen csomagolás, karcmentes, használatra utaló jelek nélküli készülék...

(#13927) SeatZola


SeatZola
őstag

Tanácsot kérnék: 47LW5590 vs. Samsung UE46D6500 vagy esetleg Samsung 50PK760? Szobai tévézés és mozizás a cél. A mostani LG 42"-os Scralett LCD-t váltanám le.... A lényeg a szép képminőség.

Rappi

(#13928) Bioritm válasza #03969024 (#13926) üzenetére


Bioritm
csendes tag

Ja hogy ilyenek is vannak! Akor jól átnézem, mert futár hozza. Tudom, hogy kipróbálva illene megvenni, de mivel a drágábbikat vettem minden fillér számít sajna. Ha valami nem stimmel úgy visszaküldöm mint a huzat.

(#13929) junior11 válasza SeatZola (#13927) üzenetére


junior11
veterán

Az LG passzív 3D-s, a Samsung aktív. 2D-ben szerintem mindkettő jó, hasonló. A Samsungnál azért ott van a panel-lottó... Az 50PK760 az nem Samsung, hanem LG és plazma, valamint ha jól tudom, tavalyi modell.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13930) #03969024 válasza SeatZola (#13927) üzenetére


#03969024
törölt tag

Fogós kérdés, (az 50PK760 nem LG?), a plazmához türelem kell, a másik kettő közül nekem az LG-hez húzna a szívem. Megnézted mindhármat?

Bioritm: Remélem, tájékozódtál, hogy milyen cégtől rendelsz!

(#13931) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Mi a véleményetek a Samsung UE-46D6570 TV-ről. Egy LE-46C750 volt nálam pár napig annak nagyon tetszett a képe, vegyek inkább újra C750-et vagy D6570?

(#13932) Zola007


Zola007
veterán

próbáltam rákeresni a topikban, de mindenhol csak a játékgépekről van szó :)
tehát tudnátok ajánlani 40-42" mérthez való jó minőségű, erős konzolt?
szín, design, ilyesmi nem számít, csak legyen erős anyagból, korrekt áron
próbáltam rákeresni a topikban, de mindenhol csak a játékgépekről van szó :)
Mondjuk 10-15e ft alatt jó lenne, ha megállna a dolog.
Nem fontos dönthetőnek sem lennie, de ahogy nézem általános a +/-15°.
:R

ezeket nézegettem:
[link]
[link]
volt még néhány ilyen mérethez, de nem tűnt valami megbízhatónak a kialakításuk

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13933) xpike válasza Gaboo007 (#13931) üzenetére


xpike
tag

szia
én tegnap a samsung UE40D6570-et nézegettem és szerintem atomszép a képe.
Már a napokban LG LX6500-at már majdnem megvettem, mert az is nagyon jó, szép, csúcsmodel. De most elbizonytalanodtam.
De a samsung 3D-je szerintem magasan veri az LG-t, ez biztosan érzem, az viszont egyelőre fejtőrés nekem hogy ár/érték arányban ez mit jelent nekem.

Én is kiváncsi lennék az emlitett tipusok tekintetében a véleményetekre...

(#13934) Bioritm válasza #03969024 (#13930) üzenetére


Bioritm
csendes tag

Hát .. elolvastam a vásárlói véleményeket elötte, azok elég jók voltak, és eddig elég korektnek tűnnek. Egyébként a SystemInI-től rendeltem, hátha lebigyesztitek a számat, azt nem veszem át a cuccot :)

(#13935) Chesterfield válasza BBéci (#13894) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Most akkor tudnál segíteni, de nem teszed, azzal a címszóval, hogy olvassak vissza?
Milyen jó, hogy abban a fórumban, ahol én vagyok a "király" sosem teszem ezt azokkal, akik infót kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#13936) csimpok válasza Chesterfield (#13935) üzenetére


csimpok
aktív tag

Samsung UE32D5000, LG 32LK530, LG 32LV5500, Sony 32CX520. ezek ilyen 100 ezer Ft környékén nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#13937) JohannZimu válasza xpike (#13933) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Szia,

a két készülék közül jelenleg a Samsung 3D-je szerintem is sokkal jobb, én azt javaslom, hogy nézdd meg a 40D7000-et, Euronics-ban odafigyelve különösen jó áron meg tudod venni, ha megvan rá a keret. Mégis 7000-es sorozat, no és SGS2-vel szép dolgokat lehet összehozni. :K

szvsz.

(#13938) csimpok válasza JohannZimu (#13937) üzenetére


csimpok
aktív tag

Mennyi az UE40D7000 az Euronicsban?

[ Szerkesztve ]

(#13939) JohannZimu válasza csimpok (#13938) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Tegnap, megfelelő feltételekkel 242e. Regisztrációval 5év gar stb.
A 7000 sorozattól SGS2-vel működik pl. a DualView, az 55"-al kipróbáltam.
Nekem tetszik.
szvsz.

(#13940) BBéci válasza JohannZimu (#13924) üzenetére


BBéci
titán

A 7000-est csak percekig nézegettem, nem érdekelt annyira, hogy hosszabban, egy teszt erejéig foglalkozzak vele.
Tudtommal csak a 8000 tudja a Micro Dimminget, de a legegyszerűbb megvizsgálni egy üzletben.
Ugyanannyiért adják a Pana VT30-at, ami képminőségben, hangban kenterbe veri a D8000-est. Mindkettő hosszú ideig volt nálam, eszembe nem jutna a Samut választani.

(#13935) Chesterfield
Egyik fórumban sem vagyok király, viszont mindegyikben elvárom, hogy kérdezés előtt visszaolvassanak. Amikor bő másfél éve külső merevlemezt készültem venni, fél év hozzászólásait olvastam el a szaktopikban, utána kérdeztem.
Mellesleg nem ismerem a 100000 forint körüli tévéket, csak láttam, hogy minden nap sok hozzászólásban foglalkoznak velük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13941) xpike válasza JohannZimu (#13937) üzenetére


xpike
tag

KÖSZI a tippet, nagyjából miben több a 40D7000, mert a 40D6570 elérhető 180k-ért , s az is együtmüködik sgs2-vel ???

(#13942) BBéci válasza xpike (#13941) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából mindenben több és jobb, eggyel magasabb kategóriába tartozik, másik ligában focizik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13943) JohannZimu válasza xpike (#13941) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Szivesen, a 6-os széria is együttműködik, market-> samsung smart view, ingyenes alkalmazás. A dualview, amit említettem csak 7000-től felfelé elérhető.

Nem vagyok biztos ebben az információban, de mintha a 7000 alatti szériák 3D-képessége enyhén gyengébb lenne, talán a képfrissítés miatt.

Tapasztalatom szerint a samsung 3D szemüvegek között is van minőségbeli különbség, én az 55D7000-en próbáltam a hozzáadott és a "prémium" "napszeműveg-stílusú" (ha érdekel megkeresem a típusszámát) darabokat, az utóbbival NEKEM érezhetően simább, szebb képet adott.

szvsz.

(#13944) BBéci válasza #03969024 (#13930) üzenetére


BBéci
titán

Az biztos, hogy a PK760-hoz türelem kell, használtam 4 hétig, de ez nem igaz az összes plazmára. Számomra az LCD tévékhez kell türelem, amíg letesztelem őket és végre megint plazmát kapok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13945) nightshadow válasza Zola007 (#13932) üzenetére


nightshadow
veterán

(#13946) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem, ugyanis december elején szeretnék vásárolni egy 40-40"-os LED tv-t, de nemtudom pontosan hogy most melyek a legjobbak ár érték arányban.
Eddig az LG 42LV3400-at néztem, 135k-ért lehet megvenni, kb ebben az árban van ehhez hasonló vagy jobb tv?
3D nem kell, játszani nem fogok rajta, inkább sport műsorokat szeretnék nézni, és sok SD, analog adást. Ilyen kritériumok mellett jó választás lenne ez a tv? Még néztem ennek az eggyel drágább verzióját az LV4500-at ami egy 10-essel drágább, de van 100Hz.
Mi a véleményetek?

(#13947) Ance válasza q2w3 (#13946) üzenetére


Ance
őstag

Ha sportműsort szeretnél nézni, akkor vedd a 100Hz-est.

10.000-ret megér a különbség tudásban és lényegesen jobban jeleníti meg a sportműsorok gyors kameramozgásait.

Persze, ha sportműsor alatt a sakkvilágbajnokságot értetted akkor mindegy :)

(#13948) nightshadow válasza q2w3 (#13946) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem nagyon érdemes 50Hz-es tévét venni, a 100Hz megér +10k-át.

[ Szerkesztve ]

(#13949) Ance válasza nightshadow (#13948) üzenetére


Ance
őstag

1 másodperccel nyertem a válaszban :D

(#13950) q2w3


q2w3
senior tag

Akkor azt mondjátok ez a 100hz ez nem valami kamu szöveg? Amúgy főként kézilabda meccset nézek , és ott még fontosabb a jó megjelenítés. És azt tudjátok hogy az LG tv-k hogy jelenítik meg az SD adásokat?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.