Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12151) malwy


malwy
senior tag

Na, miután végigkeresőztem a topikot, elolvastam a az utolsó 500 hozzászólást feltennék ismét egy kérdést, hát ha van valakinek tapasztalata, vagy akármi.

Philips 42PFL5405H
Philips 40PFL5605H
LG 42LK530/ 42LV4500
Samsung akármi.

Monitorként, játékhoz, képminőség, ezek a fontos szempontok.

A kérdésem: Melyiket?

(#12152) NGA válasza vlevi (#12138) üzenetére


NGA
addikt

"Sony nagyon válogatós, nagyfelbontású filmeket nem hajlandó lejátszani, (miért is tenné, a bluray ellen dolgozna, ha megtenné, és a bluray a sonyhoz kötődik)"

Ismét: SONY 32BX420 USB HDD-ről FullHD-s MKV-ig bezárólag miinden DivX-et, MKV-t, MPG-t lejátszik. Nem válogatós. Mindent visz.

(#12153) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt írtam hogy 3D lejátszási problémám van LG LW5500 és Asus O! Play minivel. Gondoltam megosztom veletek hgy annyi volt a probléma a minivel hogy kimenet nem FULL HD-ra volt állítva. Ez elég volt ahhoz hogy ne tudjam a TV-n beállítani 3D modot. Miután átállítottam MINDEN!!! még a BD50-es 3D-s filmet is lejátszotta gond nélkül 3D-ben a kis Asus. remélem ezzel másnak is tudtam segíteni.

(#12154) kiki22 válasza BBéci (#12149) üzenetére


kiki22
senior tag

koszi beci.es ez akkor minden szempontbol tokeletes lesz nekem ?:D sok film ,v mennyi jatek .es nem akarok kulon media lejatszot .jo lenne ha mukodne ami benne van.na meg a 3d mukodhetne :D

(#12155) BBéci válasza pezo00 (#12153) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik Minit próbálgattam, nem is látta a BD50 filmeket, pedig a legújabb firmware volt rajta.
Ha a tévéden állítod a 3D-t, az felkonvertálást jelent, nem az Asus ad ki magából térhatású jelet, ugyanis arra nem képes. Még a Dune Max és a PopcornHour C210 sem. Egyiknek a chipje sem alkalmas rá.

kiki22
Merem ajánlani, remek ár/érték arányú tévé, a 3D-je is élvezhető.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12156) cigam válasza NGA (#12152) üzenetére


cigam
félisten

Az mkv egy konténer formátum, belül bármi lehet. Ha a tv-ben nincs hozzá codec, akkor nem játsza le.
Ha tippelnem kellene, a digitális vételhez szükséges codec-eket (h.264/AVC, mpeg2,mp3,aac) +divx ismeri csak. (Minő véletlen, a videoDVD, blu-ray lemezek is ezekkel vannak kódolva. Így aki csak ezeket nézi, azt hiheti mindent visz.)

Töltsd le ezt a tesztcd-t ,és strigulázd mit eszik, mit nem.
Már csak azért is, mert érdekes összehasonlítás alap lehet egy PS3-al szemben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12157) Ragnar95 válasza BBéci (#12058) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem HX820 3D-jével nincs semmi problémám, az elején kicsit fáj a fejem tőle, de simán bírom 3 órán keresztül is, nincs semmi baj vele, de ezt ugye embere válogatja,h ki mennyire bírja.
dh66e: akit én kérdeztem, az mindeki azt mondta,h a Sonynál a Motionflow száma 2x akkora, mint ahány hz-es a tv és a weboldalaikon is az van, de a többi gyártónál tudtommal annyi hz-es a tv, amennyit megadnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12158) NGA válasza cigam (#12156) üzenetére


NGA
addikt

Ennyire nem foglalkoztatnak az extrém formátumok. Nekem elég az, hogy az a kb 6-8 terrányi filmemet viszi.

(#12159) randras83


randras83
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, van valakinek tippje panasonic fronton, 32"-es méretben kb 150K környékére, amit érdemes megvenni. Nem vagyok otthon panában, de van egy kedves ismerősöm, aki esküszik, bár lcd-t venne, de csak panát...

/LIVE:MADJESUS83/

(#12160) pezo00 válasza BBéci (#12155) üzenetére


pezo00
tag

Nem tudom nekem melyik van rajta de nekem játsza simán amiket írtam(letöltött BD50). 3D pedig eddig nem ment a tv-n sem mivel nem volt beállítva a FULL HD kimenet az o!play-en. Átállítottam a kimenetet és most már bármilyen 3D filmet tudok nézni a TV-n(amiket eddig letöltöttem) mert felismeri őket a TV.

(#12161) BBéci válasza pezo00 (#12160) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, az Asusod 2D-ben adja ki a filmeket, amit a tévéd átalakít 3D-re.
Mit értesz BD50 alatt? A teljes tömörítetlen filmet ISO-ban, menüvel, 2-3-4 nyelven, veszteségmentes HD hangformátumokkal, 8-10 felirattal?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12162) #75912448 válasza BBéci (#12161) üzenetére


#75912448
törölt tag

Teljes tömörítetlen film, menü nélkül, összes nyelvvel, összes felirattal, LPCM 5.1 (stereo van) és HD MA (core van) nélkül.

(#12163) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
75k-ért ilyen TV jó vétel?
Toshiba 32LV733

(#12164) BBéci válasza #75912448 (#12162) üzenetére


BBéci
titán

5.1 vagy sztereó?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12165) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Költözködöm hónap végén és amíg a másik lakásba beérkezik a bácsi utp- és optika kábellel, kellene valamit nézni mégis csak.
Így arra jutottam, ha már van dekóder a tvm-ben akkor használjam is ki.
Szóval ezt a földfelszini-felszini-digitális-analóg-fogható izét :) ( tudja franc mi ennek a neve ) akarnám nézni a tv-n amíg nem lesz bekötve a rendes.

Életemben nem használtam ezt ezért segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan kell ezt előcsalni a tvknél.
Arra már rájöttem át kell nyomni a tvt digitális adásra. Ez nem gond, mert ha HDMIről jövök vissza sokszor alapban ő arra vált vissza, nem az analóg adásra. :)

Csak ennél kicsit több kéne... alapban ehhez kell valami más hardver vagy tv mindent megcsinál???

Bocs ha hülye kérdések, de sohasem foglalkoztam ilyennel, sohasem kellett.
Meg egyébként itt milyen adók jönnek be?? Ha egy RTL-TV2 kicsalható belőle akkor már nem szóltam :)

Előre is köszönöm!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12166) BBéci válasza Brian_GT (#12165) üzenetére


BBéci
titán

Kezdetnek ezt olvasd el!

Valamilyen antennát kell csatlakoztatnod a tévéhez, szerencsés esetben, kellő térerőnél elegendő lehet egy olcsó, 1-2000 forintos, szobai is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12167) Brian_GT válasza BBéci (#12166) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi a gyors választ.

Megnéztem az oldalt, azt látom mi fogható szóval adás korrekt, nem lesz gond.

Van egy 5000ftos 2 antennás szobaantennám. Van egy körfej ami veszi gondolom a jeleket és van még 2 kihúzható antennaszár ami olyan 90fokban kb széttud nyílni mind2 irányba.
Nem egy ultra NASA termék, de szerintem nem is gagyi annyira.

Lényegében akkor ezt bedugom a tvbe és utána mint mikor analóg adást keresek elkezdem keresgélni a csatornákat??
Viszont előtte át kell mennem digitálisra tvvel hogy tudja, használnia kell a beépített dekódert az adás fogására?

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12168) BBéci válasza Brian_GT (#12167) üzenetére


BBéci
titán

Az automatikus keresés elindításakor ki kell jelölni, milyen jelet vegyen a tuner.
A már meglévő, eltárolt listához, utólag is hozzáadhatók a digitális légi csatornák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12169) Brian_GT válasza BBéci (#12168) üzenetére


Brian_GT
őstag

Értem. Köszi a segítséget.

Egyenlőre csak utánajártam, hogy hogy smint van ez, ezt köszönöm neked.

Kipróbálni most még nem fogom, nem húzom most szanaszét a még itthoni szettet, majd 29ével mikor megszűnik, akkor mielőtt elpakolok megnézem, mert akkor még van netem és tudok írni ha bal**sz vagyok és kell help :)

Köszi még1x!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12170) #75912448 válasza BBéci (#12164) üzenetére


#75912448
törölt tag

Melyikre gondolsz Béci?

(#12171) ALI_G válasza ALI_G (#12163) üzenetére


ALI_G
veterán

Esetleg ezzel szemben 25k felárat megér-e a Samsung UE-32D5000, ami már filmet is tud lejátszani és van rajta net, bár utóbbit nem hiszem, hogy használnák az ősök (nekik lesz).

(#12172) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! LG 47LX9500 megér 250,000 Ft-t 1 év garival? Esetleg egy Sony 46NX710 300.000 Ft-t 3 év garival? Mondjuk a 300-t már sokallom egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#12173) BBéci válasza #75912448 (#12170) üzenetére


BBéci
titán

Ezt írtad: "LPCM 5.1 (stereo van) ".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12174) dudi6 válasza dudi6 (#12172) üzenetére


dudi6
senior tag

LG 47LX9500-ra 1+2 év garancia van, most hívtam fel őket. Jó tv ez? olvastam róla és mindenhol csak jókat írtak (max a 3D-t szidták kicsit de az nekem nem kell). Ez elvileg már full ledes ami nagyon szimpatikus nekem...megvegyem ennyiért szerintetek vagy nézzek inkább újabb modellt vagy más gyártót (samsun, sony) ? teszt

[ Szerkesztve ]

(#12175) malwy válasza malwy (#12151) üzenetére


malwy
senior tag

Miután gondolom ezek szerint tapasztalat híján nem nagyon érkeznek tanácsok, így egy megfelelő testcd-dvd-vel tudna vki szolgálni? Mediamarktban az LG-t, metroban pedig a Philipset tudom megtekinteni.
Így kéne egy közös anyag, mivel elég nehéz viszonyítani (és még így is ott lesz a lejátszók különbözősége).

(#12176) #75912448 válasza BBéci (#12173) üzenetére


#75912448
törölt tag

LPCM 5.1-et nem tud kiadni, lekeveri sztereóra. De pont erről beszélgettünk a házimozi topikban néhány napja. Semelyik lejátszó nem tudja, az első ami igen, az a Dune smart d1.

(#12177) AtaWrc válasza dudi6 (#12172) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Szerintem néz rá az Lg 47LW4500-ra is nekem bejött.
Passzív szemüveges, nem bántja a szemet.
3d-és is, és szép képe van.

(#12178) junior11 válasza dudi6 (#12174) üzenetére


junior11
veterán

Az LX9500 egy nagyon jó képminőséggel rendelkező készülék, full led s local dimming. A Sony NX710 is igen jó, nekem a Monolithic design nagyon bejön. De nézd meg az új modelleket is NX720, HX720/820 és HX920 (szintén Full led, local dimming).

Nekem ha lenne pénzem a HX920-ra, biztosan megvenném :DDD :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12179) do-Sequence válasza zzeN (#192) üzenetére


do-Sequence
tag

hello..

Ma magyarHun-ban, ha hosszútávra tervezel, tehát kb. 5-10-15 évig is nézni akarod azt az LCD vagy plazma TV-t (bár tapasztalataim szerint a plazmák tovább bírják kép hiba nélkül mint az lcd-k :Y fura, de ez van) mint ugye a katód-csöveseket még ma os lehet :), akkor NE vegyél LG-t - Nem tudom emlékszel-e a Goldstar nevű márkára:
na most a kazijuk-szalagja 1év alatt elvékonyodott, semmi nem ott szólt, ahol kellett volna, CD-s termékeiknél - úgy mint a Philipsnél - az romlott el elsőnek és ez kb.3hónap alatt szinte mindig. A videólejátszójuk-ban a mechanika szintén.
Goldstarból lett az LG.
A Samsung is egy megbízhatatlan márka, főleg manapság és kifejezetten TV-ben, bár vitathatatlan, hogy kb. 1 évszázada létezik...

A Sony jó, de drága - csak a nevét használja, fejleszteni már nem fejleszt vagy alig inkább liszenszeket vásáról és arra építi fel a termékeit. Viszont a mai napig megbízható csak ugye rendesen elkérik az árát..

A Panasonic pl. egy jó választás ugyanúgy elkérik az árát mint a Sony-nak - talán némileg mérsékeltebben, de hosszú távon tökéletes választás.

A legjobb választás hosszú és rövid távon is (itt a fejlesztések rohamára gondolván) a SHARP!!! - Elérhető áron megbízhatóságot, precizítást, rengeteg saját fejlesztést, gyönyörű és letisztult formát + hosszú élettartamot kapsz cserébe..Az egyik jel mondatuk: "Olyan termékeket gyártunk, amit mások utánozni szeretnének" - már ez is sokat elárul a cégről..

Amik még jó választások lehetnek: Akai, GRUNDIG, Gaba, Funai, Toshiba, Hitachi. Ja és a Wayteq.

Orion és társai bepróba, mert kb. 2-4 év alatt bármi történhet velük..

A neten való vásárlás mindenképpen jobb, mert nagyobb a választék és jobban rá vagy kényszerítve, hogy a technikai paraméterek alapján válaszd ki a típust vagy épp a márkát..

Pl.: Ha belépsz az üzletbe, (ha ki is választottad a márkát) tuti, hogy a keresett típus nem lesz (murphy) legjobb esetben is kb. 5-8 márkától látsz 4-5 típust és 94% az esélye, hogy látvány alapján (amelyik jobban tetszik) fogod el dönteni, hogy melyik készüléket viszed haza. Otthon pedig általában ráébred az ember, hogy pl.: nincs rajta usb vagy hdmi vagy dvi vagy bármi stb.
Mindenképp 0. üzem-időset vegyél, nehogy rád sózzanak a raktárból előzőleg kiállított darabot..

Azért mertem bővebbre engedni, mert ezek a tapasztalások több ember, több évtized-e alapján alakultak ki.

Nekem momentán a legjobb TV-m egy katód-csöves Braun tv volt, amit szüleim nyertek anno...

Üdv all.

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12180) AtaWrc válasza do-Sequence (#12179) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Hát nem tom, nagyon sok víz lefolyt már a dunán mióta megszűnt a goldstar.
Már régóta nem azon a szinten mozog az Lg.
Nekem eddig csak samu tévéim, monitorjaim voltak, soha semmi bajom nem volt velük. /igaz mindig kutakodtam a neten vásárlás előtt/
Visszatérve az Lg-re 5 év garanciát ad mindegyik ledes tévéjére.
Szerinted 5 év múlva hány mostani tévé lesz még használatban?

(#12181) pivi.l válasza AtaWrc (#12180) üzenetére


pivi.l
tag

Szerintem sincs sok köze a régi goldstar tévék minőségének a mai lg tévékhez.
Az lg csak bizonyos 3d LCD modellekhez ad 5 év garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#12182) do-Sequence válasza AtaWrc (#12180) üzenetére


do-Sequence
tag

Ha gazdaságilag is tekintek a kérdésedre és a már 1x elromlott és szervízelt Tv-ket is bele kalkulálom, akkor sz.tem a mai készülékek kb. 60%-a lesz még használatban 5 év múlva és ebből 40%-ot a megbízható márkák.

Am. a víz le-folyásában igazad van, csak én azt látom és tapasztalom, hogy ugye a kapitalizmus elve alatt ill. mentén nem titok, hogy tömeg-gyártás folyik, vegyél, vegyél, fogyassz, mert akkor fogy és jó Nekik. - Tegnap hallottam : egyik üzletben panasonic made in china, másik üzletben panasonic made in japan nem kell kitalálnod: súlyra volt különbség!

Mondjuk koreai cégről beszélünk, de sz.tem közel áll hozzájuk a kína szellem :)

Első lcd monitorom lg- volt - kizárólag likvidítási gondok vezéreltek a megvásárlásakor, meg persze a vágy, hogy le cseréljem a belinea crt-mont. Megjegyzem pont a sok víz lefolyt már a dunán gondolatot-gondoltam:) én is:
2hét el-teltével fröcskölt a szemembe a pixel hiba bekapcsolás után...
(gari-kicserélték-eladtam-vettem egy Benq-t-aki ma is él-mellé pedig egy Benq LED lett véve azóta a háló game-hez. Szerinted miért benq lett vásárolva a már meglévő benq-hoz? - az egyik legjobb ár/érték kategóriás mon..

Lehet, hogy az-az lg mon. gyártási hibás volt, de azok után, hogy átalakulás előtti negatív hatások értek a cég részéről és mindezek után, immár átalakulás után az akkori piaci lehetőségekhez viszonyulva mégis bizalmat szavazol Nekik és megint át kell élned a csalódás savanyú ízét: Te hogy éreznél? :)
Lehet, ma már jobb a helyzet és nincs annyi sár a termékeik között, mégis hallok innen-onnan hasonló csalódott történést.

Tény: Szervízelése a samu-nak és az lg-nek a legjobb mo.-n, de nem jobb, ha olyat veszel, amit nem kell szervízelni?
5év garit adnak (v.mi bűzlik koreában? :), mert az emberek ennyire nem bíznak meg ebben a márkában? - ez csak egy elképzelés..

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12183) malwy válasza do-Sequence (#12179) üzenetére


malwy
senior tag

Véleményedet mire alapozod? Egész márkákról ilyen véleményeket kijelenti... :W
Egyetlen rációnak mindössze annyit találtam, hogy a kisebb gyártók megveszik a régebbi, de már bejáratott alkatrészeket így kiküszöbölök a szériahibákat, viszont elavultabbak akkor.

Rengeteg különböző gyártó alkatrészeiből épülnek fel a monitorok. Keresztbe-kasul kerülnek különféle panelek más más gyártó készülékeibe. Elég csak a Philipset megnézni, némelyik az általad kedvelt Sharp panellel van, némelyik lg.
Így megy ez alkatrészenként is pl: a sokat emlegetett kondenzátor (elvégre menő mindenhol most ezzel pedálozni). A gyártó alsó kategóriás tv-jébe ilyet , a másikba olyat rak. Feladat ugyanaz, csak nem egy minőség. Olcsó populárismárkájú tv szar, drága populárismárkájú tv jó. Van amikor az olcsó is jó, van amikor a drága is szar. De évente is változik, sőt..

Sonyról is ennyi erővel beszélhetnének a kamionosok. Állandóan hordják a selejt termékeket az általad "magyarHun"-nak nevezet helyről.

Üdv: malwy
UI: Bemész boltba, oké, hogy kép alapján ítélkezel, de attól még utána otthon megnézheted mit írnak a típusról és a helyszínen is megvizsgálhatod az általad oly fontosnak tartott specifikációkat. Igazából, a fórumon is meg tudnak vezetni, ahogy a szemed is meghazudtol néha.

UI2: Tisztán, alkatrészenként megvizsgált tvk-nél egyértelműen kijelenthető, hogy az adott típus (darab ;] ) jó.

UI3: De valóban, a Samsung, LG mind-mind kommersz, nem a legminőségibb dolgok. Elég csak a Dell USA-beli helyzetét megvizsgálni.

UI4: Egyébként, ha annyira dögölne, nem érné meg ilyen nagyszabású garit adni rá.

[ Szerkesztve ]

(#12184) AtaWrc válasza pivi.l (#12181) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Ettől sokkal több tévére ad, csak nem szokták reklámozni.
Pl: (LX, LE, SL9500, SL9000, LH9000 széria), csak 106cm-nél nagyobbnak kell lennie.
Csak 1 kicsit beljebb kell lapozni :) .

[ Szerkesztve ]

(#12185) theooracy válasza do-Sequence (#12179) üzenetére


theooracy
aktív tag

Mondjuk az én 55 cm-es Goldstar CRT TV-m most halálozott el kb. 27 évesen........
Eddig semmi baja nem volt. Ha egy LG is ennyit kibír, semmi gond. :))

[ Szerkesztve ]

(#12186) malwy válasza do-Sequence (#12179) üzenetére


malwy
senior tag

GRUNDIG tv elfüstölt (crt, 1 év után, pont 3 hónapja lett cserélve).
Gaba: 1,5 év után monitor se kép, se hang. Ez úgy 2001 tájékán volt.
Sharp számológép: hibázott az elején, majd teljes halál (1nap). Cserélt típus közel 7 éve bírja a strapát.
Hitachi merevlemez (Béla sorozat) kattog , kerreg, mint az állat. Sok szériája ilyen téren is jó. Merevlemezként egyébként kiváló.
Wayteq: Nem a legstabilabb dolgok gyártója (gps). De árkategóriájában a kínai vackok elé tör.
Toshiba: elromlott laptop fél év után (nem saját), majd szerviz után 2 évig jó, majd eladásra ítéltetett.
Orion: mai Orion, már nem a régi Orion elég sok téren.
LG: 6 éve hibátlanul megy egy L1952S, szintén 6 éve megy egy L1919S monitor, utóbbi áramtalanítás után kapcsol csak be kb 1 éve, de más gondja nincs.
CD író kombó, nem vettem észre rajta problémát.
CD olvasók: dettó. DVD író: dettó.
Sony: Két szomszéd lcdjét azonnal cserélni kellet, hibás tuner, gyorshalál. Saját crt tv már 9 éve megy, magnó hamar megdöglött.
Philips: Zenés magnó aránylag bírta, majd kazi tönkrement. Videós magnó szintén 3-4 évig bírta, 1 javítás közbeiktatásával.
Samsung: 2494HS ciripelt, illetve táp elment 1 év után. Azóta hibátlan.
E2220 gondom eddig nincs vele, bár még friss.

Haragudhatnék a márkákra, de nem teszem. Mindig a legjobb típust keresem, az aktuális piacon.

(#12187) AtaWrc válasza do-Sequence (#12182) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Lehet hogy mer 5 év garit adni rá?
Tudja hogy kis hiba százalékkal dolgozik?
Kevés készüléket kell garanciában javítani?
Ezt így is lehet értelmezni.

Illetve szerinted a sony, panasonic japánban gyártat?
Már régóta maláj, tajvan, és kína az előállítási ország, esetleg csak a prémium kategórás készülékek készülnek japánban.
Ha lehet hinni a matricáknak a gépek hátoldalán.

[ Szerkesztve ]

(#12188) AmunRa válasza malwy (#12186) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ebből kihoztad a maximumot! :D
De hogy jön ez ide?

(#12189) do-Sequence válasza malwy (#12183) üzenetére


do-Sequence
tag

Olyan alapon ítélkezem, ahogyan Te is és bárki más is ami sár az sár - tök mindegy, hogy Magad vagy a haver/barát/batnő/szomszéd/stb. - nak/nek láttad az évek során, hogy milyen cuccokat használ/t, de láttad és infót is kaptál arról a termékről: jó/rossz/ez ment tönkre/nem cserélték/szervízes/az ment tönkre benne/stb.

Ezek saját tapasztalások ill. mások tapasztalásai együtt véve. Levontam mindebből a számomra hasznosat..

A főbb itthoni márkákról pl sony, philips, pana, samu lg volt műszaki tapasztalatom nem kevés és ezek után alkotok róluk véleményt. Nem 1 vagy 2 db. után és nem is 1 vagy2 év után!

Az általam kedvelt Sharp lentebb írt elvárások alapján Hifi-ben is, TV-ben is CD játszóban is, jobb, mint a többi - ezért és nem másért vannak Nálam a lista elején. (hosszú éveket vert bármelyik ismerősömnek volt philips samu lg ugyanilyen műszaki termékére!!
Ma sem hallok vissza negatív jelzőket ezzel a márkával kapcs.

"Feladat ugyanaz, csak nem egy minőség. Olcsó populárismárkájú tv szar, drága populárismárkájú tv jó. Van amikor az olcsó is jó, van amikor a drága is szar. De évente is változik, sőt.. - Ebben teljesen egyet értünk

A bolttal kapcs.: Arról az átlagról beszéltem, amelyik egyébként a legtöbb, hogy még a márka mellett sem voksolt stb.

Ismerősnek 1LGLCDje és 1samuPlazmája van mindegyik hibás MM-ben vette mindkettőt és Neki pl jó így nem zavarja és ha venne ismét megint samut vagy lg-t venne hiába mondom Neki, hogy suta...hmm..

Szóval a nagy számok törvénye alapján kitartok előző szubjektív véleményem mellett, ami súrolja az objektív vélemény-alkotás határát is, asszem hehehe :)

Az, hogy mi lesz holnap meg holnap után, nem tudhatjuk. Azt, hogy mi volt tegnap és tegnap előtt tudnunk kell, mert az alapján készülhetünk fel a holnapra..

Már bánom is, hogy sok év műszaki berkekben eltöltött időm, feleslegesnek tűnik a ma emberének...

Nem okoskodni akartam, de most már kussolok...

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12190) pivi.l válasza AtaWrc (#12184) üzenetére


pivi.l
tag

Szia

Hova kell lapozni?
Tényleg érdekel, eddig abban a tudatban éltem hogy csak az lw széria kap 5 év garanciát.
47SL9000 24 hónap garanciát írnak.

[ Szerkesztve ]

(#12191) AtaWrc válasza do-Sequence (#12189) üzenetére


AtaWrc
tag

Szerintem ne "kussolj" értelmesen, nem veszekedve, csak beszélgetünk, és mindenkinek lehet saját véleménye, amire kiváncsi-/ak vagyok-/unk, hogy miért alakult ki.
Ebből is le lehet szűrni dolgokat aki vásárolni akar valamit. /vagy még jobban megkavarja?/

(#12192) pivi.l válasza pivi.l (#12190) üzenetére


pivi.l
tag

Megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#12193) hamikike


hamikike
tag

Segítsetek!
Olyan méretű ez a fórum és ez a topik is, hogy reménytelen a keresgélés. Sok leírást elolvastam, de erre nem tértek ki sehol, vagy mert triviális hogy nem lehetséges, vagy mert triviális hogy igen, ezért inkább direktben kérdeznék. És mert nem találom hol lehetne feltenni a kérdést, ezért itt teszem fel, ez tűnik kézenfekvőnek!

HDMI jelátvitellel kapcsolatban lenne néhány, többnyire igennel, vagy nemmel megválaszolaható kérdésem:

1. A szabványok lefelé kompatibilisek-e? Pl. 1.3 as készülék jele mehet 1.4-es bemenetre (fordítva gondolom nem).
2. Ez a kábelekben jelent-e különbséget (19 csatlakozósak mind), vagy csak azok minőségében, pl. árnyékolás, anyagminőség, stb.?

3. Jelet szeretnék vinni egy T-home STB -ról (HDMI 1.3 kimenet) egy LG 42LC5 LCD TV (1.3-as), valamint egy másik LG 32LK450 LCD TV (1.4-es) bemenetére: 1 Out 2 Input, egy beltériről két TV egyidőben.

Mi erre a jó megoldás? Én vettem egy hosszabb 1.4-es Ethernet képes HDMI kábelt (10 m), egy sima HDMI Y elosztót (teljesen passzív), mert azt olvastam ki ennek leírásából, hogy ehhez nem kell kapcsolós megoldás vagy aktív, távirányitós megoldás. Össze is kapcsoltam, és jött a csalódás: ha mindkét TV be volt kapcsolva egyiken sem volt kép (most így hirtelen csak arra emlékszem, kiírta hogy gond van a hdmi kapcsolattal, próbáljam komponens kábellel), de ha kikapcsoltam az egyik TV-t, akkor sem volt a másikon kép. Ki kellett húzni az egyik kábelt az elágazóból, akkor oké volt, ez a másikon is működött, de ez egyenlő a dugdosás egyikből a másikba esetével, azaz nem csináltam semmi újat. Az viszont kiderült jóa kábel és a TV-ék is kapnak jelet.

4. Van-e valami ebben az általam összekötött eszközrendszerben, ami valamiért nem jó, nem kompatibilis? Illetve miért nem működik az ami elméletben működhetne, hiszen csak kétfelé kell osztani a jelet és ezt az elosztót hivatalosan erre a célra árulják?

5. Közben elkezdtem keresni mehanikus átkapcsolós, aktív átkapcsolós és távirányítós eszközöket. Szép számmal találtam, de nagyon költségekbe nem akarom magam verni. Mit ajánlottok?

6. Viszont felvetődött egy újabb problémám: utóbbi eszközök minden leírásában azt írják, ezek több hdmi kimenetű eszköz (pl. 3 in 1 out ) egy bemenetre (egy TV-re) történő kapcsolására használhatók. Fordítva nem? Az Outputra kötni az STB kimenetét és a 2 bemenetre kötni a TV-ket? Gondolom a három lehetséges kapcsolat egyike él mindíg és mindegy milyen irányú a jelforgalom: végül is virtuálisan egy kábelt jelent, vagy nem?
Ha nem, akkor egyáltalán létezik erre normális megoldás, mert a probléma életszerű!

7.Lehet az, hogy nem 1.4-es kábel kellett volna, hanem 1.3-as, bár szerintem ennek semmi köze hozzá, 19 vezeték mindkettőben, inkább az 1,4-es TV pofázik vissza a kábelen keresztül és megzavarja az 1.3-as TV bemenetét, vagy a beltéri kimenetét?

Nagyon próbálkozni nem akarok, mert egyiket sem akarom kipurcantani, de addig nem vennék semmit míg tisztán nem látok.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12194) AtaWrc válasza pivi.l (#12190) üzenetére


AtaWrc
tag

Amit belinkeltél, garanciainfó, kiterjesztett garancia akciók, kattintson ide, és lás csodát ott írja hogy még mikre van több gari.
Bár többre emlékszem, lehet hogy azóta levettek belőle.

(#12195) malwy válasza do-Sequence (#12189) üzenetére


malwy
senior tag

1. Egyáltalán nem derült ki "sok év műszaki berkekben eltöltött időd", így én kérek elnézést. Csak számtalankor találkozok olyannal, hogy vesz egy xy márkájú valamit, elromlik és utána rámondja, hogy az összes xy szar. Ez az okoskodás, nem az amit Te írtál. Nehogy kussolj, inkább világosíts fel, elvégre most szórnám én is sokakkal a pénzemet tv-re...

Nagy számok törvénye miatt főképpen igazat adok. Én mint autodidakta, hobby módjára űző személy, csak 1-1 szétszedett típusról tudok nyilatkozni, többiről meg csak elmondott tapasztalatokkal rendelkezek. Ez valóban semmi, nem is mondok semmiről semmit.

"A főbb itthoni márkákról pl sony, philips, pana, samu lg volt műszaki tapasztalatom nem kevés és ezek után alkotok róluk véleményt. Nem 1 vagy 2 db. után és nem is 1 vagy2 év után!"
Ezek után, meg is fogadom a tanácsodat.

2. Valaki valamilyen Sharp modell? Csak, mert eddig a topikban az lg 42lk530 felé terelgetett mindenki. Szempontom, hogy monitornak, játékhoz is jó legyen, árban korrekt, képminőségben szintén megfelelő.

(#12188) AmunRa: Ajánlott márkákkal a tapasztalataimat írtam le, offolva (!), személyes nézőpontból. Igaz téves eszmével vezetve, mely az 1-1 készülékről történt megnyílvánulásra hozott ellenpéldát. Csak közben kiderült, nem 1-1 készülékről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#12196) dh66e válasza hamikike (#12193) üzenetére


dh66e
veterán

Egy linket tudnál küldeni vagy egy képet típus megjelöléssel hogy melyik elosztóval nem megy nálad?
Cimbivel most nézünk utána-neki egy db csatlakozó van a tv-jén- hogy milyen lehetőségek vannak hdmi elosztó ügyében és nem akarunk úgy járni mint ahogy leírtad.Előre is köszi!

(#12197) do-Sequence válasza malwy (#12186) üzenetére


do-Sequence
tag

Azért erre, még reag.:

Sharp hifi 98' óta töretlenül működik. saj.
Braun katód-csöves TV 95' óta töretlenül.saj.
Hitachi CD játszó 2001 hibátlan.saj.
Orosz CDjátszó 83' hibátlan ezt muszáj volt ide írnom :)) saj.
Sharp LCDtv 2006 hibátlan saj.
hitachi dvdíró 2003 hibátlan
Grundig tv katód 16éve hibátlan ism.
Grundig LCD 6éve hibátlan ism.
Pioneer dvdíró elvileg nem is kéne tudnia de tudja a DL lemezeket 8év saj.
lg tv 2hét hiba ism.
samu tv hiba ism.
goldstar tv 97es katód 1hónap után kuka ism.
philips hifi második hét javítás utána 1,5hónap kuka ism.
philips tv 1,5 év kuka ism
philips LCD 1hét szervíz-csere-kb. 1hónap-pixel hibaism.
aiwa walkman 2003 hibátlan
philips másik ism. hifi 2hónap hiba
pana magnó 95' hibátlan - pedig volt nyüstölve
lg dvdíró aznap hiba - másnap csere- hiba - 2nap múlva csere - hiba saj. aztán kuka
lg dvdíró más típus aznap hiba
samsung winy aznap hiba
stb.stb. de nincs értelme.. a lényege, az eredeti mondani valómnak az lett volna, hogy a legtöbben az lg-re és a samu-ra ill. az kisebb sárokra panaszkodnak..
Régen az üzletpolitika is más volt, amit sz,tem a sharp még nem felejtett el...
Na meg persze ha mindenki sony-t meg panát venne, akkor azokra panaszkodnának és lehet, hogy a samu meg a többiek lennének a fény - -- -bár ezt azért kétlem :DDD
tényleg kussoltam..

Üdv.

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12198) do-Sequence válasza AtaWrc (#12191) üzenetére


do-Sequence
tag

:R

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#12199) malwy válasza do-Sequence (#12197) üzenetére


malwy
senior tag

Most akkor mégsem szervizes vagy?
Csak tudnám melyikek az ajánlott sharp típusok.

(#12200) norcsika79


norcsika79
csendes tag

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok és segítség kellene. Pár külföldi teszt oldalt már végigböngésztem,de nagyon vegyesek a tapasztalatok,így inkább olyat kérdeznék meg aki rendelkezik a következő készülékekkel(vagy esetleg látott már ilyent és tud véleményt mondani. Sony KDL-46ex500,(jelenlegi ára 222kp) Samsung UE40-D6100(jelenlegi ára akciósan 180kp) Ezek közül melyiket érdemes megvenni. Az a lényeg stabil működésű és szép képe legyen.(olvastam hogy a samsungoknál gyakori a LED bevérzés)Esetleg ha tudtok jobbat max220kp-ig ajánlhatnátok valamit. Samsung,Sony,Pana tipusok közül. :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.