Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12401) ginola válasza Ragnar95 (#12398) üzenetére


ginola
addikt

Elírtam 2,8 m lenne a táv a kettő közül melyik képvisel jobb képminősége2D, ill. 3D-ben?

Köszönöm a válaszokat, jelenleg egy w5500asom van, gondolom ehhez képest ezek előrelépések.

(#12402) Ragnar95 válasza ginola (#12401) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

2,8m-re bőven jó ez a méret :) Nem tudom,h egymáshoz képest milyenek, nem láttam őket még egymás mellett, de olvasgass teszteket v menj el egy Sony boltba v más műszaki boltba és győződj meg a dologról a saját szemeddel ;)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12403) vlevi válasza ginola (#12397) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyáltalán nem nagy. Természetesen, ha egy 55 centis képcsövesről váltasz, akkor elsőre baromi nagynak tűnik, de 1-2 nap, max 1 hét, és megszokod, és azon fogsz morfondírozni, hogy lehet, jobb lett volna a 46"-os :D

(#12404) nightshadow válasza oliver7777 (#12395) üzenetére


nightshadow
veterán

És ez melyik nálunk is forgalmazott tv-nek felel meg, vagy melyikhez áll közel?

A C678 az a nálunk is forgalmazott C650 tripla tuneres változata volt, tehát a DVB-C/T mellett benne volt a DVB-S2 vevő is. Hivatalosan nálunk csak a C650-et, és C630-at lehetett kapni. Ezek mind tavalyi típusok, gyakorlatilag már nem kaphatók. Az ideiek közül az UE-40D6xxx-at érdemes nézni, ezek tekinthetők a C650 utódjának, csak ezek már 3D-sek is egyben.

(#12405) nightshadow válasza ginola (#12397) üzenetére


nightshadow
veterán

Szeretnék tanácsoz kérni. Vacillálok két Sony Tv között, az egyik 37es EX720-as a mások 40es NX710. Mindkettő kb 200 ezer lenne, mi a véleményetek ezekről, melyiket érsemesebb venni? Ill. esetleg más alternatíva? ",6 méterről ezek nem nagyok?

Az NX sorozat az EX sorozat fölött van minden tekintetben. Az EX gyakorlatilag a belépőszint a Sonynál. Az EX720-at a 3D miatt erősen lehúzzák a tesztek (mint 2D tévé jó), ráadásul 37”-es méretben a Sony nem is gyárt panelt, így biztos, hogy nem Sony paneles. Főleg, hogy mindkettő 200k, nem is kérdés, hogy az NX710-et kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#12406) ginola válasza nightshadow (#12405) üzenetére


ginola
addikt

Köszi az NX 3d-be milyennek számít?

(#12407) Ragnar95 válasza nightshadow (#12405) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az EX gyakorlatilag a belépőszint a Sonynál.
Azért ez így nem igaz. A BX a belépősorozat és az EX720 az már az NX720 előtti modell.De igaz, hogy az NX sorozat az EX fölött áll.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12408) nightshadow válasza ginola (#12406) üzenetére


nightshadow
veterán

Jobbnak, mint az ex720 esetében, de itt is jelen van a crosstalk. Teszt: [link]

(#12409) nightshadow válasza Ragnar95 (#12407) üzenetére


nightshadow
veterán

Azért ez így nem igaz. A BX a belépősorozat és az EX720 az már az NX720 előtti modell.De igaz, hogy az NX sorozat az EX fölött áll.

Az EX, CX, BX mindhárman a belépőszintet képviselő Essential sorozat tagjai (lásd: [link]) Egyébként a BX kimondottan bevásárlóközpontoknak (Tesco, Auchan) szánt ún. „Tesco gazdaságos” modell (info Sony Centerből származik), amelybe pl. jó pár éves, 2 generációval korábbi Bravia Engine 2 képjavítót szerelnek. Azóta már kijött a Bravia Engine 3, illetve a jelenleg is futó X-Reality.

[ Szerkesztve ]

(#12410) ginola válasza nightshadow (#12409) üzenetére


ginola
addikt

A crosstalk a villódzás ugye? Akkor egyértelmű nx 710 , amit érdemes e kettő közül venni, már csak kalibrációs beállításokat kell keresni hozzá:)

Köszi szépen.

(#12411) nightshadow válasza ginola (#12410) üzenetére


nightshadow
veterán

Crosstalk-effekt: [link]

(#12412) ginola válasza nightshadow (#12411) üzenetére


ginola
addikt

Nekem nem jön be a 3D, szerintem csak "D síkokat látunk egymás mögött, ez nem az igazi.

(#12413) BBéci válasza ginola (#12410) üzenetére


BBéci
titán

Nem! A crosstalk áthallást jelent, amit szellemképnek is neveznek, az LCD tévék 3D megjelenítésének hibája. Egyes modelleken jelentős mértékű, csaknem élvezhetetlenné teszi a 3D filmeket, mert szédülést, egyensúlyzavart okoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12414) ginola válasza BBéci (#12413) üzenetére


ginola
addikt

Utánaolvastam, igen még azért a 3D gyerekcipőben jár. Úgy fogalmaznék 2D síkok egymás mögött. Tehát a 3Dnek nevezett dolog a gyakorlatban azt jelenti, hogy kétdimenziós dolgok mozognak egymáshoz képest más síkban. Remélem érthető.

Remélem jó választás az NX-710 és nem fog nagyon tükröződni a kép, és találok kalibrációs beállítást hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12415) BBéci válasza ginola (#12414) üzenetére


BBéci
titán

Hiba gyerekcipőnek nevezni, jó tévén, pláne vászonra vetítve eszméletlen nagy élmény a 3D.
Szerinted miként lehetne előállítani a térhatást, ha nem kétdimenziós képek eltolásával? A szemeid is 2D-ben látják a világot, mindkettő kicsit eltérő szögből, azt rakja össze az agyad és lesz belőle mélység és távolságérzet. Hasonlóan működik a kétobjektíves 3D kamera.
Kalibrálni műszerrel kell, méghozzá mindegyik jelforráshoz (bemenethez) egyedileg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12416) ginola válasza BBéci (#12415) üzenetére


ginola
addikt

Azért a valóságtól azért igen messze van ebben egyetértünk? Akkor lenne sztem igazi 3d, ha a 2d síkok is 3s-ek lennének.

A firmware frissítés garivesztéssel jár? NX 710-hez hol találni kalibrációs képbeállításokat?

[ Szerkesztve ]

(#12417) BBéci válasza ginola (#12416) üzenetére


BBéci
titán

Közelebb, mint a 2D. Ha valóságra vágysz, menj színházba, vagy nézz ki az ablakon!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12418) junior11


junior11
veterán

Szerintetek az "SD" adás képminősége jobb a 40EX720-on az X-reality miatt a 40NX710-el (BE3) összehasonlítva? Van valakinek tapasztalata hogy mennyire zavaró az NX széria tükröződése?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12419) ginola válasza BBéci (#12417) üzenetére


ginola
addikt

Kövezz meg, de pont ezért találták ki a 3D-t. Szeretem a színházat:)

Szerintetek az "SD" adás képminősége jobb a 40EX720-on az X-reality miatt a 40NX710-el (BE3) összehasonlítva? Van valakinek tapasztalata hogy mennyire zavaró az NX széria tükröződése?

Erre én is kíváncsi vok.

[ Szerkesztve ]

(#12420) vlevi válasza BBéci (#12415) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szerinted miként lehetne előállítani a térhatást, ha nem kétdimenziós képek eltolásával?"
Ezt szerintem ő úgy értette, hogy az egyes tárgyakon nem nagyon látszik, hogy térbeliek lennének. Csak az egyes tárgyak térbeli elhelyezkedése látható, és ezt én is ilyennek látom, akármelyik tévé akármelyik 3D-s adását nézem a Mediamarktban. Egyszerűen nem megy.
Valahogy olyan érzésem van, hogy pl. a hegyoldal egy háttérkép, mindenféle térbeliség nélkül, és előtte repül egy szintén kétdimenziós repülőgép. Extrém esetben a repülőgép közelebbi szárnya adhat még valami térhatást az egésznek, de ennyi.

Én végigolvastam ezt a cikket, és nagyon sok dologban én is így érzek. A cikkből természetesen sugárzik, hogy aki írta, az ördögtől való bűnnek tartja a 3D-t, de attól még van benne igazság.
Pl. itt van ez a két kép. Mindkettő sima JPG, de mégis érződik benne a térhatás, pusztán a mélységélesség miatt.

(#12421) Ragnar95 válasza ginola (#12416) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem jár garivesztéssel. Kb. fél-1 évente ad ki új firmware-t a Sony, ekkor egy üzenetet kapsz erről a TV-n és onnan tudod frissíteni.
De ha másmilyen forrásból frissítesz, az lehet h garivesztéssel jár.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12422) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Abbol lehet baj,ha a szervíz menüben a gamma értéket átkapcsoltam 0,98-ról M1-re? 40b650-es készülék,de gondolom ez meg van c és d nél is.

(#12423) ginola válasza Ragnar95 (#12421) üzenetére


ginola
addikt

Köszi

Remélem, ha letöltöm UsB-re és úgy frissítem, akkor se ugrik a gari. Egyébként lehet rosszul állítottam be, de UPc-s mediaboxon 0 40 NX710-et, nem túl szép a képe, az előző 32w5500-hoz képest. Lehet, a Tv-hez adott ún. Scart adapter maitt? Zajosnak érzem a képet és a csíkok vibrálnak.

Esteleg vmi tipp, vagy vegyek másik adaptert, sehol se találok ehhez a típushoz használható Kép, és hangbeállítást. A Sony jel, hogy ne világítson kikapcsolható?

(#12424) ginola


ginola
addikt

Használati útmutatót se adtak, a környezetvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#12425) Ragnar95 válasza ginola (#12423) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van e-manual gomb, azt megnyomod és ott lesz a képernyőn :) Szerintem ne frisítsd a szoftvert, ez Sony, nem LG v Samsung,h szoftvert kelljen frissítgetni állandóan....Rakd át digitálisra az adást, valszeg az a baj :)
Kép és hangbeálllítás bőven jó úgy, ahogy van, egy prémium TV-nél nehogymár neked kelljen állítgatni minden sz@rt...
A Sony jel szerintem mindig világít, de nézd meg a beállításokban hátha kikapcsolható, de én nem tartom valószínűnek

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12426) ginola válasza Ragnar95 (#12425) üzenetére


ginola
addikt

Digitális adásra hogyan? UPCd scartos média boxom van.

(#12427) Ragnar95 válasza ginola (#12426) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dugd be az átalakítót és abba a kártyát, majd nyomd meg a digital/analog gombot v a home gomb megnyomása után válaszd ki a digitálist adást :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12428) dh66e válasza Ragnar95 (#12427) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem upc-nél hiába próbálkozik ilyesmivel.Ott párosítják a kártyát a box-szal a legjobb tudomásom szerint.

(#12429) ginola válasza dh66e (#12428) üzenetére


ginola
addikt

Az szívás, ha vkinek ilyen tv-je van hogyan állította be, hogy viszonylag természetes legyen a kép, esetleg kalibrálta?

(#12430) ginola válasza Ragnar95 (#12427) üzenetére


ginola
addikt

Félreértés áll fenn, UPC médiaboxból scart kimenet van, amihez átalakítót adtak, hogy csatlakoztatni lehessen a Tv-hez, mivel annak nincs Scart csatlakozója.

(#12431) dh66e válasza ginola (#12429) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem mindenki a saját ízlésének megfelelően.Amennyiben elállítod nagyon a gyári beállításokat és nem tettszik amit műveltél akkor keres egy olyan opciót a menüben hogy "visszaállítás gyári értékekre"vagy ilyesmi és kész.Aztán megint próbálkozhatsz. :)
ps
Amennyiben analóg jellel eteted nem szabad tű éles képet várnod erre egyik tv sem alkalmas nemcsak a tiéd.Mindig mosott lesz egy kicsit.Mindenféleképpen hdmi-s beltéri egység kell hogy tényleg élvezni tudd a tv-d tudását.Esetleg ha van otthon egy szoba antennád és van vételed a földi digitális adásokra(mindig tv.hu) ott szembetűnőbb hogy mire való egy hdtv és könnyebb kalibrálnod is. :)

[ Szerkesztve ]

(#12432) BBéci válasza ginola (#12423) üzenetére


BBéci
titán

A mellékelt adapternél jobbat nem kapnál, inkább kérj HDMI kimenetes boxot!
A W5500 nagyon jó tévé, ne várj csodát az NX710-től.
Akár prémium, akár nem, finomhangolásra, vagy klibrálásra szükség van ahhoz, hogy a maximumot nyújtsa. A gyári "out of box" profilok legtöbbször nagyon messze vannak az optimálistól. Nem véletlenül kínálnak éppen a prémium modellek rengeteg, aprólékos beállítási lehetőséget, amiket az olcsóbbakon hiába keresnél.
Kezdésnek kapcsolódik ki az összes képjavítónak nevezett trükköt: dinamikus kontraszt, éljavítás, NR és MPEG zajszűrés, stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12433) ginola válasza BBéci (#12432) üzenetére


ginola
addikt

Gyugtass meg azért w5500-nál jobb az nx710.

(#12434) jas39 válasza ginola (#12433) üzenetére


jas39
tag

Mivel ezen két tv között vaciláltam sokáig /inkább 720 mert a készülékben van a 3D jeladó/ a véleményem a W sorozatu LG ár/értében jobb.
Az NX 40" kicsi, a 46" pedig nem éri meg, menü sem az igazi, a 3D élmény a szemüveg miatt nem jó / nekem/.... Mindkettő képe jó, 2D ill 3D ben is, ha kellenek a netes funkciók ott is szinte egyforma. 3 hete LW 5500 van, az optimális szinprofillal és a megfelelö a /neten megtalálható a segítség pl Geeks, Digitalversus// beállítással igazán jó tv-t kapsz a pénzedért :K

[ Szerkesztve ]

(#12435) ginola válasza jas39 (#12434) üzenetére


ginola
addikt

Félreértettél sony w5500-ről és sony nx 710ről írtam, gondolom a 710es a jobb tv

(#12436) jas39 válasza ginola (#12435) üzenetére


jas39
tag

persze, az a W5500 régebbi típus, inkább NX720 / igaz jóval drágább

(#12437) ginola válasza jas39 (#12436) üzenetére


ginola
addikt

Igen, Az nx 710 tavalyi, a sony w5500 meg két éves, tehát akkor képben mindenképp jobbnak számít az nx710?

(#12438) jas39 válasza ginola (#12437) üzenetére


jas39
tag

Technológiai szempontból mindenképp, a 720 pedig a legújabb / idei

(#12439) ginola válasza jas39 (#12438) üzenetére


ginola
addikt

Igen tudom, arra sajnos nem futotta, de kalibrációs beállításokat a 40nx710hez sehol se találok. :F

(#12440) james008bond válasza ginola (#12424) üzenetére


james008bond
őstag

A logo világítás kikapcsolható, igaz, nekem LX900 van.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12441) kovsol


kovsol
titán

sziasztok!
tanácsot szeretnék kérni tőletek. Most tervezek venni egy LCD TV -t, amit elvárok tőle, hogy full hd legyen és az xboxomat is rendesen tudjam vele használni

Samsung 32D5000 full hd led 32" 100hz CMR
LG 32LV3400 full hd led 32" 100hz MCI (ezek miben térnek el?)
egy árban vannak ezek közül melyik a jobb választás ha játszani is akarok rajtuk ?

ami még szóba jött az egy LG 42LK450 full hd de ez már 106cm, de nekem elég lenne a 32" is, mert nem túl nagy a szoba és elsődlegesen játékra lenne használva

szerintetek? bocs hogy nem néztem annyira utána, csak most mobiltelefonról netezek jópár napig és így nehézkes :(
mod: (#11662) nightshadow ban látom hogy a samsungnak mekkora az input lagja, hogy valamivel 40ms alatt, ez akkor még használható ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12442) junior11 válasza ginola (#12439) üzenetére


junior11
veterán

Szia, gratulálok az új tévédhez!

Érdekelne pár dolog az NX710-zel kapcsolatban, hálás lennék, ha segítenél:

1. Felhősödik a darab amit kifogtál?
2. Milyenek a betekintési szögek?
3. Zavaró a panel tükröződése?
4. Elégedett vagy a képminőségével?
5. Milyen modellekkel hasonlítottad össze a vásárlás során s mi győzött meg mellette, hol vetted s mennyiért?

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12443) ginola válasza junior11 (#12442) üzenetére


ginola
addikt

Szia

1. W550-hez képest kevésbé, itt is jelen van, de alig érzékelhető.
2. A betekintési szöge kiváló
3. Egyáltalán nem zavaró, én ettől féltem, hogy zavarni fog
4.Ez egy jó kérdés UPC scartos médiaboxon van, azon w5500-am is jobb, nincs hdmi-s dvd sajna még, de kéne.
5. EX20 volt a másik versenyző, de a képe nx-nek érezhetően jobb.

Lehet váltanom kell antennaszolgáltatót, ahol hdmi kimenet van , tipp?

(#12444) junior11 válasza ginola (#12443) üzenetére


junior11
veterán

5. EX20 volt a másik versenyző, de a képe nx-nek érezhetően jobb.

Melyik modellre gondoltál? E20 nincs :D EX720 netán, összehasonlítottad az NX710-zel? Miben volt jobb az NX, mi nem tetszett az EX-en? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12445) AtaWrc válasza hattorihanzo (#12400) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Pár év és nem lesz plazma?
Ezt honnan veszed?
Az lcd lassan eléri a határait, a plazmában van még bőven fejleszthetőség, messze van még a vége.
A beégést felejtsétek már el.
Az 5 éves 42q92 samum sem ég már be.
Csak be kell kapcsolni a megfelelő opciót.

(#12446) ginola válasza junior11 (#12444) üzenetére


ginola
addikt

EX720 igen, felhősödés, betekintési szög, 3D, bár egyik se nagyon szuperált.

HDMI-s mediaboxon légyegesen jobb lenne a képminőség?

(#12447) junior11 válasza ginola (#12446) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem igen. S az EX720 színeivel megvoltál elégedve, SD adás megjelenítésével? Hol vetted az NX710-et s mennyiért? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12448) ginola válasza junior11 (#12447) üzenetére


ginola
addikt

S??
Olyat nem is néztem, színre feketére nem volt jó az ex szerintem itt verte eléggé az nx, SD adásban számottevő különbség nem volt.

40NX710 199000 a Mediában Fehérváron, szerintem ennyit bőven megért a 37EX710 is ennyi lett volna, így nem kérdés......

(#12449) junior11 válasza ginola (#12448) üzenetére


junior11
veterán

Az igen, jó ár, annyiért megéri, megyek írok is nekik, van-e még új, becsomagolt darabjuk. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12450) ginola


ginola
addikt

Remélem jó vétel volt és a hdmi-s UPC media box jelentősen jobb képet produkál majd mint a scartos? Vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.