Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13051) rhonin válasza dh66e (#13048) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen, gondolkodtam azon is, hogy majd egy külső media lejátszó, de ha megkaphatom a 2őt egyben akkor az jobb lett volna.
Melyik lg-t ajánlanád megvételre a fenti keretből kiindulva?
42LV4500
42LV5500
42LE4500
42LW4500
Ezek amik úgy kb. beleférnek a keretbe. :U

(#13052) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Üdv. mindenkinek!

Nem értek a Tv-khez,ezért kérdezem tőletek,hogy milyen TV-t vegyek,mit ajánlotok?
Kikötések: ne legyen 3D-s
max. 120k a keret (ha tényleg jó tv-t ajánlotok,akkor 130k)
falra szerelhető, 80 cm-nél nagyobb képátló,fullHD--->szép színek,szép kép

Az lenne a kérdésem,hogy az okostévéket ajánljátok-e?Úgy tudom,csütörtöktől lehet venni egyik boltban 120k-ért samsungUE 32 D5500-as okostévét.

Ez azt hiszem megfelelne nekem,de ha jobb tulajdonságokkal lenne ennyi pénzért nem okostévé,azt is szívesen megvenném,már ha megfelel számomra.

(#13053) HPet


HPet
csendes tag

sziasztok!
én csatlakoznék az előttem felszólalóhoz,csak 40-42collban.
max:180e körülig.

(#13054) junior11


junior11
veterán

HPet: Ami a Sharp LE630-at és a Philips 6606-ost illeti itt van róluk teszt is:

Sharp:
[link]

Philips:
[link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13055) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

37" LED-es megvilágítással keresek TV-t, lehetőleg valódi 100Hz-eset. Jó lenne 150-180k közé beférni.

Tudnátok tippeket adni?

Köszönöm,

üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13056) gubodys válasza BBéci (#13050) üzenetére


gubodys
csendes tag

Ok, bocs, félreolvastam. Utána olvasgattam tv-nek, és azt írják, hogy olcsó 3D tv-t venni nem éri meg. Így szerintem erről lemondok. Véleményed szerint a D5500 tényleg Bestbuy? Vagy más hasonló árkategóriába (200ig)?

(#13057) daniel2121 válasza BBéci (#13026) üzenetére


daniel2121
senior tag

és milyen ez a tv.

(#13058) BBéci válasza gubodys (#13056) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem egyáltalán nem jó vétel a D5500, inkább a hatos szériából válogass, azok 2D-ben is lényegesen jobbak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13059) BBéci válasza daniel2121 (#13057) üzenetére


BBéci
titán

A D8000? Pana VT30 után nem igazán lekesedtem érte, de pár hét alatt összebarátkoztunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13060) nightshadow válasza hajraolaj1 (#13052) üzenetére


nightshadow
veterán

hajraolaj1: Kikötések: ne legyen 3D-s
max. 120k a keret (ha tényleg jó tv-t ajánlotok,akkor 130k)
falra szerelhető, 80 cm-nél nagyobb képátló,fullHD--->szép színek,szép kép

lásd #13017

HPet: én csatlakoznék az előttem felszólalóhoz,csak 40-42collban.
max:180e körülig.

Samsung UE-40D6100 [link]

Fasten: 37" LED-es megvilágítással keresek TV-t, lehetőleg valódi 100Hz-eset. Jó lenne 150-180k közé beférni.

Nem tudom, hogy hol laksz, de Pesten pár Euronicsban a héten a Samsung 37D6000+4db szemüveg 5 év garanciával 150k (ha még van belőle).

(#13061) gubodys válasza BBéci (#13058) üzenetére


gubodys
csendes tag

Köszi. Szerinted D6000 vagy D6100 legyen a befutó?

(#13062) Fasten válasza nightshadow (#13060) üzenetére


Fasten
tag

Alapvetően mi a különbség a D6000 és a D5500 között? :U

Most hülyét kérdezek: ebből lehet samsungot venni? Olvastam korábban a fórumon, h Samsung tv-t főbenjáró bűn venni, vagy az a CCFL-esekre vonatkozott? Eddig az LG felé húztam, bár a monitorom samsung... :)

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13063) Ance válasza gubodys (#13061) üzenetére


Ance
őstag

A D6100 "okosabb" a D6000-nél. Ha nincs nagy különbség az árban, akkor szerintem D6100.

Mindemellett a D6100 keskenyebb, valószínű (nem láttam, csak a spec-et olvastam) a vékonyabb káva miatt, továbbá könnyebb is.

Szerintem nézd meg a boltban, kinézetre melyik tetszik jobban. Nekem pl. az ultravékony káva nem jön be, így gondolkodnék, hogy melyik legyen.

(#13064) nightshadow válasza Fasten (#13062) üzenetére


nightshadow
veterán

Alapvetően mi a különbség a D6000 és a D5500 között?

6000 az 3D-és valódi 100Hz-es, míg az 5500 kamu 100Hz-es és 2D-és. Különbség még a valszeg jobb panel, és a jobb elektronika, ugyanis amikor egymás mellet van egy 5-ös és egy 6-os Samsung, a 6-osnak érezhetően jobb a képe 2D-ben is.

Most hülyét kérdezek: ebből lehet samsungot venni? Olvastam korábban a fórumon, h Samsung tv-t főbenjáró bűn venni, vagy az a CCFL-esekre vonatkozott? Eddig az LG felé húztam, bár a monitorom samsung...

Kinek mi a szimpatikus, én sokkal előbb vennék egy Samsungot, mint egy LG-t. Az, hogy Samsungot főbenjáró bűn venni, itt a fórúmon arra a "bennfentes infóra" alapozta az egyik fórumtárs, hogy állítólag 100 Samsung tévéből 49-et (vagy 51-et) bevisznek a szervizbe javíttatni. Én például ezt nem hiszem el.

(#13065) Arany1


Arany1
csendes tag

Üdv
Valaki tudna véleményt adni a Sony KDL-40ex720 -as készülékről??

(#13066) nightshadow válasza Arany1 (#13065) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha a 3D miatt szeretnéd, akkor kerülendő az erős crosstalk miatt. Ha csak, mint 2D tévét szeretnéd használni, akkor jó.

(#13067) Arany1 válasza nightshadow (#13066) üzenetére


Arany1
csendes tag

Hát nem olyan fontos hogy 3D legyen, felhasználási célja az inkább konzol játékra meg filmnézésre lenne.

De meg hallgatok más márkát vagy típust is ha másvalamit ajánlasz. (Olyan 200-250 körül)

(#13068) kola99 válasza nightshadow (#13066) üzenetére


kola99
tag

Üdv
A 2012-es új tv típusokat milyen kiállításon fogják bemutatni ? .és kb. mikor ?
/2012 januárjában ? /

(#13069) nightshadow válasza Arany1 (#13067) üzenetére


nightshadow
veterán

Arra a célra megfelelő az EX720-as, az input lagje is jónak mondható, ami ugye a konzolozáshoz kell. A 6-os sorozatú Samsungoknak ennél magasabb az input lagjük, s az már annyira nem ajánlott játékhoz.

KDL-40EX723 21 ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-40HX723 31ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-40HX723 40ms körül (trustedreviews.co.uk)

#13068 kola99: CES 2012 Január 10-13 [link]

[ Szerkesztve ]

(#13070) nightshadow válasza nightshadow (#13069) üzenetére


nightshadow
veterán

HX720 adatait másoltam be tévedésből az EX720 helyett:

KDL-32EX723 40ms (trustedreviews.co.uk)
KDL-37EX723 16-32 ms (avforums.com)
KDL-40EX723 21 ms (hdtvtest.co.uk)

(#13071) BBéci válasza nightshadow (#13064) üzenetére


BBéci
titán

Az csak jóslat volt, miszerint a következő 4 évben fog elromlani a 49%.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13072) Agrox válasza nightshadow (#13064) üzenetére


Agrox
tag

és szerinted annak akit baromira nem érdekel a 3D, megéri a (32es méretben) kb 30.000 Ft-os felárat? D5500 v D6000

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#13073) Ance válasza kola99 (#13068) üzenetére


Ance
őstag

Azért a 2012-es modelleknél már nagyon kell majd vigyázni, ahogy olvastam. Mostanában mindent feláldoznak az energiatakarékosság oltárán.

1. egyre csökken a blacklit ledes tévék száma, mert az fogyaszt a legtöbbet és rosszul néznek ki a fogyasztási adatok

2. a blacklit után ugye bejött az edge led, amit a képernyő alsó, felső, hosszanti oldalára tettek mely által romlott az egyenletes képminőség

3. 2011-ben kitalálták, hogy további fogyasztáscsökkenést jelent, ha nem a hosszanti oldalra teszik a ledeket, hanem a két rövidebb oldalra, aminek kiváló negatív eredménye, hogy egyes tévéken a két oldalon van egy fényesebb csík, mert a fényelosztó réteg nem tökéletes

4. Egyes hírek szerint a további fogyasztáscsökkentés érdekében 2012-ben már megjelennek azok a tévék, ahol csak 1 oldalon :Y lesz ledsor (nem tudom, hogy a hosszabb, vagy rövidebb oldalon) és majd így már nagyon keveset fogyaszt és az már milyen jól néz ki. Persze állítólag olyan szuper diffúzort csináltak, ami aztán az 1 ledsor ellenére egyenletesen fogja a legtávolabbi sarokba is elosztani a fényt, de az idei példák alapján ebben nem túlzottan hiszek, főleg, hogy mindenen spórolnak.

Szóval: nem nagyon várnám a 2012-es modelleket. Egyben én reménykedem a legjobban, hogy ne legyen igazam :O

(#13074) nightshadow válasza Agrox (#13072) üzenetére


nightshadow
veterán

és szerinted annak akit baromira nem érdekel a 3D, megéri a (32es méretben) kb 30.000 Ft-os felárat? D5500 v D6000

Számomra nincs az a 32"-es tévé, akármilyen jó a képminősége, amiért én kiadnék 150k-át. 40"-es méretben viszont már megéri a D6100 a + kb. 25k-át a D5500-hoz képest. 100k-nál többet nem adnék egy 32"-es tévéért.

[ Szerkesztve ]

(#13075) Agrox válasza nightshadow (#13074) üzenetére


Agrox
tag

ezzel az a baj, h méricskéltem otthon, elférne a 40es, de maga a szoba olyan kicsi, hogy sok helyet foglalna térben, hiába lenne meg hozzá a kellő távolság. már túlságosan tekintélyparancsoló lenne :/

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#13076) Pantok


Pantok
aktív tag

Gyors segítség kéne:
Adott egy 42LK530 tv, amire rákötném a PCmet filmlejátszáshoz.
Ez egy szép hosszú hdmi kábellal történne ami rendben is van, ugyanakkor a hanggal kicsit megrekedtem.
Hogyanis intézem el hogy a hang a tévébe menjen? Gondoltam sima jack-jack el a TV Audio Injébe működne de be is dugva nem ad hangot. Persze nem tudom hogy arra hogy tudnék átkapcsolni vagy hasonló, kipróbáltam piros-fehér / jack kábellel is de ugyanaz az eredmény.

Ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném

(#13077) torma1981 válasza Pantok (#13076) üzenetére


torma1981
veterán

A Hdmi kábel átviszi a hangot is! Nem kell külön kábel!

(#13078) Pantok válasza torma1981 (#13077) üzenetére


Pantok
aktív tag

Storno, tényleg gond nélkül viszi a hdmi, csak én balga itt próbálkozás közbe kinyomtam a tv hangszóróját :D

[ Szerkesztve ]

(#13079) torma1981 válasza Pantok (#13078) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor csak ez legyen a legnagyobb gondod!:-)

(#13080) Pantok válasza torma1981 (#13079) üzenetére


Pantok
aktív tag

Egyébként érdekelne hogy mégis hogyan bírhatom életre azt az Audio In jacket. Egyszer még jól jöhet de az bizony bekapcsolt hangszóróval se ad semmit és opciót se látok rá hogy ráváltsak.

Mellesleg kis feedback:
42LK530 megrendeltem előző hét hétfőn AVPlanettöl, 1 hét alatt se szerezték be, hétfő reggel lemondtam a rendelést és helyette felhívtam a PCDream-et akik megtudták mondani hogy másnap 2-4 között már ott is lehet. 3-szor hívtak fel rendeléstöl az érkezésig ami nagyon jó szám ha azt nézzük hogy kb 1 délutánjuk és délelöttjük volt (AVPlanet 1 hét alatt egy levéllel nem tudott megdobni hogy mivan).
Kiszállító fickó is nagyon segítőkész, és az ajándék kábeleik is jól jöttek. :)

Egyébként volna valami extra feladat amit érdemes megcsinálni ezzel a TVvel így életének kezdésekor? FW frissítés vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#13081) Ance válasza Pantok (#13080) üzenetére


Ance
őstag

Semmit nem kell vele csinálni. Főleg, hogy nem is tudsz rajta nagyon FW-t frissíteni. Szerintem nem is adnak ki hozzá.

Ja. Egy dolgot.lehet. Én úgy kb. 1 órát elszórakoztam a két felhasználói képbeállítással, az egyiket nappali, a másikat esti viszonyokhoz állítva.

(#13082) magicnumber


magicnumber
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök venni egy ilyen TV-t...
PHILIPS 32PFL5405H/12

Valaki hozzáértőnek vagy tapasztalattal rendelkezőnek véleményét várom :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#13083) Pantok válasza Ance (#13081) üzenetére


Pantok
aktív tag

Annál jobb.
Azóta elugrottam boltba egy 10méteres hdmi kábelért és elg jól sikerült beállítani a dolgokat, így a hátam mögött levő tv a harmadik monitor.

Hang is megy meg minden, ugyanakkor megoldanám azt is hogy az asztalomnál levő speakerbe is tudjak hangot nyomni amikor a TV bevan kapcsolva...
De persze sokat akar a szarka, így is elég jó balhé ez a felállás, szenvedő drága médialejátszók helyett így csak átdobom a másik "monitorra" a műsort, átülök a kanapéra, és vezetéknélküli egér/billt használok távirányítónak. :)

(#13084) magicnumber


magicnumber
csendes tag

PHILIPS 32PFL5405H/12

holnap megyek elvileg megvenni 1 ilyen TV-t... amit utánaolvastam adatok alapján, jónak tűnik...
SENKINEK SEMMI HOZZÁFŰZNI VALÓJA? :((
:R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#13085) Fasten


Fasten
tag

Nekem lenne egy kérdésem úgy mindenkihez. Ki mekkora távolságból nézi a TV-jét, és az mekkora képátlójú? Azért kérdezem, mert egyszerűen nem tudom eldönteni, mekkorát akarok. Lemértem, kb 2,8m távolságból nézném a TV-t, elmentem kb 4x már a media-ba, leléptem a távolságot, néztem sa TV-ket, majd A1-es papírra berajzoltam a 32-37-40" TV-k látható képméretét, odaállítottam otthon a TV helyére, és már k**ra idegesít h néha a 40-est is kicsinek látom, néha a 32 is sok :-D

Segítsetek nekem légyszi, mekkora TV kellene? Gyűlölném magam, ha vennék egy 32-est és félév után rájönnék h kicsi, de azt sem akarom, hogy szemcsés legyen a kép, mert túl közelről nézem a 42-est..

Szerintetek? :U

Köszi és üdv,

PS. Ha a képátló megvan, akkor már előrébb vagyok a vásárlással :D

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13086) junior11 válasza Fasten (#13085) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem minimum 40"-42", ideális 46"-47".

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13087) Jégtörő válasza Fasten (#13085) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

2,5 méter 32 es pont jó, én semmikép sem vennék nagyobbat, neked viszont igen sztem oda kicsi a 32. 40-42 az igazi kb.

[ Szerkesztve ]

(#13088) Fasten


Fasten
tag

46" én egy kicsit túlzásnak tartom... Ha a kollégának 2,5mről elég a 32", akkor 30 centivel messzebbről 30 centivel nagyobb képátló? :U

Én kicsit a 42-őt is soknak gondolom, először 37-re gondoltam. De az meg relative drága, a 40-42" jobb ár/érték arányú... :U

Erre a mekkora távolságból mekkora TV-re nincs valami jó ökölszabály? Olvastam olyat is, hogy a TV 2 széle 30fok alatt látszódjon a szemlélődés pontjából...

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13089) Fasten


Fasten
tag

Bocsi a dupláért, már nem tudok szerkeszteni...

Találtam ilyet is:

"Az LCD tévé képernyő mérete akkor ideális, ha az LCD TV és a néző közötti távolság a képátló legalább 2,5 -szerese. Példáúl egy 82 cm képátlójú LCD tévét a minimum 205 cm távolságból lehet élvezhetően nézni. 1" (hüvelyk, col, inch) = 2,54 cm"

[link]

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13090) moltam88 válasza Fasten (#13088) üzenetére


moltam88
tag

Plazma topic legelső hozzászólásában nézz szét. Ott le van írva mekkora képátlót, milyen felbontásokban, milyen messziről érdemes nézni. De az csak arrra vonatkozik, hogyha teljes részletességében akarod élvezni pl. a FullHD-t (tehát, ha annál messzebb ülsz, akkor már elvesznek részletek, és nem számít, hogy te FullHD anyagot nézel). A gyakorlatban azért egyéne is válogatja kinek mekkora TV a megfelelő.

(#13091) Ance válasza Fasten (#13085) üzenetére


Ance
őstag

ITT van egy egész részletes leírás.

Az a baj, hogy általában kétféle számítás van. Az egyik a 720p-re számol, a másik az 1080p-re. Mégpedig azért, mert azt veszi alapul, milyen távolságból veszed észre a tévéden a 720p és 1080p közötti különbséget. Mert példaként egy 42"-es tévét, ha 3,5 méterről nézel, akkor tökmindegy, hogy 720p-t vagy 1080p-t nézel-e éppen rajta, mert nem fogod látni a részletesség közötti különbséget a nagy távolság miatt.

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Nekem 42"-es tévém van, kb. 2,5-2,8 méterről nézzük, nekem pedig megfelelő. Gondolkodtam a 47"-es tévén (nagyobb semmiképpen nem fért volna el, az még épphogy), de végül nem volt rá zsé, így ez maradt. Azt mondom, hogy nem nagyon látom a különbséget a 720p és 1080p filmek között, de ez ugye szemfüggő is, van aki sas, van aki örül, ha betalál az ajtón. :)

Van egy barátom, neki 55"-ös tévéje van és ugyanilyen távolságból nézi. Nos ott megnézni egy mozifilmet, az eléggé nagy élmény (ott kijön a 720p-1080p közötti különbség, sőt még a szarabb kódolás is - ami ugye eléggé nagy hátrány, mert csak maximalista lehetsz a minőségben), de pl. ha fehér a képernyő, akkor engem már zavar, főleg a túl hirtelen váltáskor.

A boltban nem látod a tényleges méretet. Ott amiről úgy gondolod, hogy ha ez pont eléggé nagy lenne, az akkora, hogy rátelepszik az egész szobára, ha beviszed a lakásodba.

Bár nagy felelősség ilyet mondani, hiszen nem én lakom ott, de azt mondom ajánlatként, hogy a 42"-es jó lenne méretben, nem kell 47"-es. 32-37 kiesik szerintem.

Mondjuk ha egy 3,5*3,5-ös szobában nézed 2,8 méterről, akkor a szobában csak a tévé lesz mindenütt arra készülj fel. :D

(#13092) Ance válasza Fasten (#13088) üzenetére


Ance
őstag

Még annyi, hogy a 37-esnél fontos a típus, mert az ritka panel, így pár gyártó úgy veszi mástól. Sokszor le volt írva ide ez már, hogy lutris így, ezért nálam az eleve kiesett a nézelődéskor.

(#13093) Agrox válasza Ance (#13091) üzenetére


Agrox
tag

na nekem is pont ezért lenne elég a 32-es, kb 2,5x4 méter a szobám, és a szobám nagy része tv-ből állna, ha 40-est vennék :DDD

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#13094) Fasten válasza Ance (#13092) üzenetére


Fasten
tag

Ami miatt félek a nagy képátlótól: apósoméknál adott egy 42-es bravia. Kb 4-4,5 méterről nézik, nekem úgy kényelmesnek tűnik. Viszont ha beülök kb3 méterre tőle, rohadtul szemcsés-pixeles-fos az egész. Pedig digitális adást nézek, settopbox meg minden lóxar. Szóval ezért is fázom a 42"-tól, megbolondulnék ha kifizetnék 200k-t utána meg számolgatnom kellene a pixeleket :-D

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13095) james008bond válasza Fasten (#13088) üzenetére


james008bond
őstag

Első tv-m vásárlásakor eladó azt mondta: -minél nagyobb, annál jobb :D . Akkor azt gondoltam, a marketing és a részesedés szól belőle, de rájöttem, hogy nem. Adott egy prospektust, abban szép színes ábrákkal volt illusztrálva, milyen távolságból ideális nézni ilyen felbontású tv-ket, mellette elmagyarázta, a hagyományost tv-ket milyen távolról illet nézni...aztán megvettem ( akkor 37 coll-t választottam, szerencsére, nem a kisebbet ), most pedig 40 collos a tv, kanapé 3,7 m-re...na, de ha igazán élvezni akarom, olyan kb 2.5 m-re tolom a fotelt és abból nézem...sokszor még így is azt gondolom...nagyobb jobb lenne. Amúgy, ha már Full HD tv, akkor ugye Full HD anyag ( minimum 10 GB-os mkv, de inkább 30-40 GB-os Blu-ray, különben minek ilyen tv, ugye ) és tuti nem fogsz pixeleket számolni.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13096) Fasten válasza james008bond (#13095) üzenetére


Fasten
tag

Értem én hogy gőzgép... :)

Meg OK, hogy blu ray meg fullHD stb...

De az én tévézési szokásaim kimerülnek mondjuk a Bajnokok Ligájában, híradó, max 1-2 sorozat a TVben, max 1-2 DVD... Attól félek, hogy a TV-műsorok nem fogják bírni ezt a képméretet és szemcsésedés lesz. :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13097) nightshadow válasza Fasten (#13096) üzenetére


nightshadow
veterán

Ehhez a felhasználási körhöz lehet hogy jobban járnál egy HD-Ready plazmával, s azt már megúszod kb. 100k-ból: pl. Samsung PS-43D450 [link]

[ Szerkesztve ]

(#13098) james008bond válasza Fasten (#13096) üzenetére


james008bond
őstag

A mostani tv-vel mi a baj?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13099) Fasten válasza james008bond (#13098) üzenetére


Fasten
tag

Nagyon jó kérdés!! De komolyan.

Nos, a mostani TV-n gyönyörű kép van, tökéletesen megfelelne igényeimnek, csupán egyetlenegy baj van vele: 55 centis képátlóval rendelkezik. És mióta elterjedtek a 16:9-es műsorok, nem látok túlsok mindent, ha meg olyan filmet nézünk, ami még többet vesz le a képből, mint a TV-adás, akkor sansztalan adolog, élvezhetetlenül kicsi... :(

Én már egy jó nagy CRT-n is gondolkodtam, valami 94 centisen :D Gond csak annyi, hogy nem bírnám felcipelni a 3. emeletre :DD

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13100) james008bond válasza Fasten (#13099) üzenetére


james008bond
őstag

Na igen, ez súlyos probléma! De komolyan, én a 70 cm-es Panámat ketten alig tudtuk lecipelni a másodikról, meg ma már nem is tudom, hol lehetne ilyen monstrumokat venni? Max használtan. Egyébként a nézhetőséggel kapcsolatos gondokra nem is gondoltam. Igaz, én annak idején sem a tv műsorok nézése miatt vettem LCD-t, hanem PS3, illetve BD filmek miatt. Persze, azért jó sok mkv-t is megnéztem rajtuk azóta.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.