Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12501) Ragnar95 válasza Ricco_hun (#12500) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Sony KDL-37EX720 az 37"-os és 100Hz-es :) 200 000Ft-ba fáj, de LED-es és 3D-s, bár a 3D-je nem a legjobb, de a 2D-s képminősége elég jó :) És mindezek mellett idei modell :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12502) Pantok válasza Ricco_hun (#12500) üzenetére


Pantok
aktív tag

40"-esbe sincs 100hz vagy még az se férne be? Ugyebár az még ottvan a 37 meg a 42 között.

Sajnálom hogy nem vettem anno a 42LD sorozatbol való megfelelőjét ennek a LK530-nak, itt ott látok néhány kissebb vagy gyengébb LD sorozatosat és mindig a legjobb feketét adják a melletüklevőhöz képest. Persze lehet hogy csak beképzelem.
Még így kibővített kerettel se látom hogy mire költenék el a 125 helyett 140-150-et lévén méretbe nemtudok feljebb menni, USB lejátszó tudásra meg nincs szükségem, inkább elköltöm az extrát egy külön medialejátszóra hogy ne mindig a PS3 menjen.

[ Szerkesztve ]

(#12503) hoffman_ válasza Ricco_hun (#12500) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A 32" sokkal, de sokkal kisebbnek tűnik kiállítva áruházakban, ijesztő. Gondolj bele, csak egy tévé részlegen milliószor akkora a tér, mint egy egész lakásban, nem hogy egy átlagos nappaliban. Az már biztos, hogy hiába a legjobb a fentebb linkelt Sony, de a 32" kicsi. Amúgy is akkora falfelületem van, hogy 80"-as tévét is elbírna. Egyébiránt olvasgattam máshol is, nekem is lejött, hogy a LK530 valódi 100Hz. Viszont még ezzel együtt se nagyon tudok dönteni a D550 és az LK530 között, mert a Samsung tavaly sokat rakott le az asztalra, és ha tévéről van szó, akkor mégiscsak Samsung/Sony(/Panasonic plazma) a befutó. Kicsit félek az LK530-tól. Mediaplayer nem nagy etvasz, evidens, hogy nem hátrány, ha jó, de zömmel úgy is gépről menn a cucc.

Akárhogy is, 120k környékén D550 és LK530 a legjobb 40"-esben, de ezek közü nem tudok választani.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12504) ginola


ginola
addikt

Szerintetek baj hogy egy 95 cm széles szekrénybe 94 cm-es tv-t rakok, felette 30 cm a hely mögötte 50 cm, az oldalán nem látok szellőző rácsokat, csak a hátulján.

(#12505) Ricco_hun válasza Ragnar95 (#12501) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hát igen, így van. De ár/méret arányosan nincs. Minek vennék 200k-ért 37"-osat, amikor 125k-ért ott van a 42-es. LED nem kell, 3D nem kell. Szóval marad a 42LK530. A 32LK530 kicsi, a 37LK450 meg csak 50Hz-es. ----> Nagyon gyér ez az idei kínálat. :((( Hogy miért nem vettem én 2010-ben tévét? Ja, megvan. Nem volt rá pénz. :DDD

ginola: Nekem 96 centi széles a szekrényem. A 37"-os tv-k kb 92 centi szélesek, az pont jó lenne, de a 42-es tv-k már 100cm+ szélesek. Majd fúrok-faragok. :DDD

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#12506) Ragnar95 válasza Ricco_hun (#12505) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért szerintem pl a Sonynak elég jó az idei kínálata, sőt lehet,h jobb, mint a tavalyi :) Bár az LG-nek lehet,h gyér, az nálam szóba se jött...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12507) hoffman_ válasza Ragnar95 (#12506) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A Sony idei kínálata egy rakás szar. Csupa lebutított tévé, buzidrágán. Tavalyi palettájukról az EX500 és az EX700 volt említésre méltó. Mindkettő kicsit túlárazott, de tudásban korrekt. Az EX500 Bravia Engine 3-at és 100Hz-et tudott, az EX700 ugyanezt, csak LED-es volt. Idén az EX720 az egyetlen, ami fasza, a több majdnem mind hulladék, alsóbb kategóriákban főleg. Az EX500 helyére jött az EX520, nem tud se 3D-t, se 100Hz-et, árban pedig borzasztó. Sok tévéjük idén szintén nem tudja a BE 3-at, csak a 2-őt. Nincs miről beszélni. Pedig én is Sonyt akartam, nagyon szeretem, de idén egyszerűen szégyenletes. Megjegyzem a Samsung is.

mod:

Az EX720 klasszisokkal jobb tévé, mint az LK530, azonban 37-es méretben nem Sony által gyártott panel van, ami azért bőven nem rossz, de mérföldekkel elmarad a 32" és 40" illetve efölött tévékbe jutó Sony paneltól. EX600 sem ajánlható, illetve az idei utódja, szintént butított vacak mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12508) junior11 válasza hoffman_ (#12507) üzenetére


junior11
veterán

Részben egyetértek veled, az EX500 egy nagyon jó tévé (volt), az utóda az ex520-as már csak 50Hz-es. Ha a Sonynál a 2011-es modellekből 100Hz-eset akarsz, sajnos akarod vagy sem, megkapod a 3D-t is, s ezzel jár a magasabb ár is.

Bravia 3-at váltotta az új képfeldolgozójuk, az X-reality és az X-reality Pro (2magos), amely szintén nagyon jó. Az EX720-tól felfelé viszont egyáltalán nem mondanám hogy "szar" a kínálat, csak szokás szerint a Sony nem képes "normálisan" belőni az árakat (nem csodálom, ha már 8. éve lesz veszteséges). :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12509) hoffman_ válasza junior11 (#12508) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tudom, hogy van új technology, mégsem voltak képesek valamit átcsepegtetni az alsóbb szegmensekbe. Lehúzás a köbön, ezek után tőlem sírhat a szájuk amennyit akar. EX720-tól fölfele már vannak pazar tévék, tényleg úgy írtam, mintha ezt kizárnám, holott nem így van. Más kérdés, hogy itt az alsó/középkategóriás agyonbutított tévéiket se tudjuk megfizetni általában, ezért nem is hoztam szóba. Egy valamirevaló tévé, pl 46EX720 már veri a 300 ezret, általában meg 80-200 között keresnek errefelé tévét(kivétel erősíti a szabályt).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12510) junior11 válasza hoffman_ (#12509) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen... Nem beszélve a mai megbízhatóságról és az edge led tévék paneljeinek egyenletes megvilágításairól (clouding) :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12511) Fasten válasza junior11 (#12508) üzenetére


Fasten
tag

És ex500-at már nem lehet / nem éri meg vásárolni? :F

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12512) hoffman_ válasza Fasten (#12511) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nope. Sony EX500 és Samsung C650 volt tavaly a bestbuy, még 2011 első felére is jutott belőlük, de mára teljesen elfogytak. EX500-nak még lehet alternatívája az EX505, ebből speciel találtam egy 32-est, de nem olcsó móka, 130k. Ugyanazt tudja viszont mint az EX500.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12513) vlevi válasza junior11 (#12508) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha a Sonynál a 2011-es modellekből 100Hz-eset akarsz, sajnos akarod vagy sem, megkapod a 3D-t is, s ezzel jár a magasabb ár is."
Pont úgy, mint a Samsungnál :(
Megjegyzem, Samu UE40D6100 most kb. ugyanannyiba kerül, mint tavaly év végén az LE40C650, pedig van benne 50-60 ezer forintnyi árfelhajtó tényező, úgymint LED és 3D.

(#12514) hoffman_ válasza vlevi (#12513) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Viszont 32C650 a végén már 110ig is lemerészkedett, 32D6100 pedig 150k :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12515) Ragnar95 válasza hoffman_ (#12507) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért az NX és HX modellek elég magas tudásúak és egyáltalán nincsenek lebutítva...Természetesen túl vannak árazva, de a Sony termékek mindig is túl voltak és szerintem mindig is túl lesznek árazva. Ettől még minőségileg a legjobbak között vannak a termékeik, sőt továbbmegyek sok termékek a legjobb a maga kategóriájában.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12516) hoffman_ válasza Ragnar95 (#12515) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A HX elég magas szintet képvisel, aláírom, nem is nagyon van olcsó modellje. De az idei NX BE 2-vel, 50Hz-ez és 32-es méretben 130-ért nekem kicsit sok. Amikor egy 40-es legalább azonos tudású Samsung 120 ezer, és egy 100Hz-ess LG 125 :) HX az mondjuk tényleg elég vad.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12517) Ragnar95 válasza hoffman_ (#12516) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Idei NX modellből nincs tudtommal 50Hz-es :O Csak az NX720 idei,nem? Az pedig 100Hz-es és 40"-nál indul...De aláírom,h a Samsung és LG sokkal olcsóbb, bár szerintem nem is ugyanaz a kategória :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12518) hoffman_ válasza Ragnar95 (#12517) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igaz, kevertem a dolgot, NX500 lebegett a szemem előtt, az pedig nem 2011-es. De a Samsungnál nem jobb a Sony, félreértések elkerülése végett, csak azonos kategóriában kell keresgélni. Legfeljebb drágább... Más kérdés, hogy nekem sokkal jobban tettszenek a Sony tévék, de ez már egyéni fogyatékosság. (egyébiránt az idei belépszintje a Sony-nak konkrétan nincs, de EX500-at megközelítő modell biztos)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12519) Ragnar95 válasza hoffman_ (#12518) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A BX és CX sorozat tényleg elég gagyi lett és az EX se éri meg az árát, max a 720-as...Még jó,h tavaly az EX500-ra esett a választás hálószabai TV-nek :DDD Elég jó tudású modell és ár/érték arányban is teljesen rendben van szerintem :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12520) Pantok


Pantok
aktív tag

Ez mennyire hihető?
Már ezeréve elfogyott és fenthagyták, vagy megbízhatatlan a bolt azért ilyen olcsó?

(#12521) malwy válasza Pantok (#12520) üzenetére


malwy
senior tag

ÜZENETEM: 2011. szeptember 28. 20:00
> Tisztelt Cím!
> Érdeklődnék, hogy az LG 42LD750 típusú TV készülék elérhető-e, illetve ha
> igen, előreláthatólag meddig marad megvásárolható.
> Üdvözlettel: Kovács Ákos

VÁLASZUK: 2011. szeptember 29. 9:04
Tisztelt Kovács Ákos Úr!

Köszönjük megtisztelő érdeklődését a proSTORE online webáruház iránt!
Megkaptuk ajánlatkérését, amelyben a következő tétel(ek) szerepelt(ek):

LG - 42LD750 LCD televízió 1 db 132 000,-Ft
Jelenleg sajnos már nincs készleten, kifutó model.

Raktárkészletünk és kínálatunk folyamatosan változik, ezért napi
rendszerességgel rendeljük termékeinket így áraink is folyamatosan változnak.
Amennyiben más új típus felkeltette az érdeklődését, kérjük jelezze
vagy hívja a 20/9241-289-es telefonszámot!

SZÁLLÍTÁSI INFORMÁCIÓK:
Termékeinket Budapesten, és Kecskeméten szállítási díjmentesen veheti át,
parkolási lehetőség és rakodási segítség esetén, vidékre kedvező áron
házhoz szállítjuk.
Fizetési feltételek:
Készpénzes fizetéssel az áru átvételekor.

Reméljük, a továbbiakban rendszeres és elégedett vásárlónkká válik!
Várjuk szíves észrevételeit az info@prostore.hu címen, illetve telefonon.

Üdvözlettel,
Horváth Zoltán
Tel: 20/9241-289
www.prostore.hu - Szórakoztató elektronikai webáruház
mailto:info@prostore.hu

[ Szerkesztve ]

(#12522) ginola válasza Ragnar95 (#12517) üzenetére


ginola
addikt

Sztem a tavalyi nx710-nél, annyival nem jobb az idei nx720, mint amennyivel drágább. A 3D kivételével jelentős javulást nem érzekelhető.

(#12523) Paulo5577 válasza hoffman_ (#12516) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Nem nagyon szoktam írni, ne vedd személyeskedésnek, de totálisan nem vagy képben a Sony-val kapcsolatban. Ha meg nem vagy képben akkor meg hülyeséget ne írj.

BX széria: Alap modell, teljes körű médialejátszóval, fényérzékelővel, digitális tunerral. Attól, hogy Bravia Engine 2 használ, kapott egy két frissitést. Ha van időd menny be bármelyik műszaki boltba, ahol van 2010-es BE2 használó tv és 2011 es BR2 használó tv. Kurva nagy a külömbség. Arról nem beszélve, hogy belépő kategóriában az egyik legjobb a feketéje. Mondj bármelyik márkából tv-t aminek hasonló szinten jobb lenne?

CX széria: Gyakorlatilag a BX széria internetes tartalommal, (!) teljeswebkeresővel HD filmekkel, egy korrekt széria.

EX széria: A Sony középkategóriája. Mind minőségi középketegóriás ledes teljes webkeresővel rendelkező tv-k.

NX széria:Felsőkategóriás modellek, ajándék talpba szerelt hangszórókkal. Gorillaglass üveggel van felszerelve. Beépített Wifi-s.

HX széria: A top. Kétmagos képfeldolgozó egységekkel, Szekciókra bontott led megvilágítás. Beépített wifi. Opticontraszt panel.

Úgy gondolom, hogy a Sony idén még mindig vállalhatóbb modelleket hozott, ki mint a Samsung, LG vagy a Panasonic, Philips. Nem vakit CMR, MCI 100Hz-zel és nem sporolja ki a netes tv-ből a webböngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#12524) hoffman_ válasza Paulo5577 (#12523) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem veszem annak, ne aggódj.

Az, hogy jó hosszú a fícsörpaletta, az nem azt jelenti, hogy jó is a tévé. Mi a különbség a tavalyi és az idei BE2 között? Nem vagyok fejlesztő a Sony-nál, de nyilván nem sok, elvégre ha fejlődésről beszélünk, akkor BE3, aztán X-reality. A BE2 az BE2 marad.

Az, hogy internetnettel szúrják ki a szemét az embernek, az véleményem szerint nem téma. Egy hulladék feleseleges fícsör annak, aki tévézni szeretne, ellenben a listán rajta van, az árát elkérik. Egyébiránt a konkurens gyártók is előszeretettel dobálják már. Az EX idén is középkategória, oké, de ez mit sem változtat azon, hogy a tavalyihoz képest egyszerűsített(szinonima: rosszabb) panelt kapott és csak 50Hz-es.

Ott elhibáztam, hogy túlságosan is általánosítottam, az NX ésa HX egyáltalán nem rossz. Más kérdés, hogy jó borsos, de ez új tévénél egyértelmű, Sony-ra szintén jellemző. Amúgy meg 2 magos feldolgozó egyég? Nem olvastam utána a technológiának, ebből adódóan lehet, hogy használható, de így névre elég vakujj-paraszt. Mindenesetre ezt nem akarom lehúzni, HX még is csak top, végülis tényleg lehet hogy hozzátesz a képhez, illene rákeresnem.

Úgy gondolom, hogy a Sony idén még mindig vállalhatóbb modelleket hozott, ki mint a Samsung, LG vagy a Panasonic, Philips.

Rosszul gondolod, minden nagy gyártó alulmúlta magát a közkedvelt ár-/méretkategóriákban - mentségükre legyen az EX500/C650 nagyon jól sikerült. De idén sikerült alulmúlni ezeket bőven, és a modellcsaládok/szintek keverése ezen nem segített, ellenkezőleg sok esetben drágított a terméken, érdemi javulást nem hozva, a fícsörlistát meghosszabbítva.

A Sony tévék és a teljeskörű médialejátszók fogalma pedig még mindig nem fedi le egymást. Gorillaglass meg egy rakás sz*r, tévészegmenstől függetlenül, ezt elhiheted nekem, tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12525) Fasten válasza Paulo5577 (#12523) üzenetére


Fasten
tag

Hűű, ezt így tök jó, hogy leírtad, még több ilyen hozzászólás kellene :-)

Kerestem összehasonlító teszteket, de nem találtam. Hol lelhetők ilyenek fel?

És miért kell egy TV-nek wifi, meg internet? :F :F Helyesebben: mire használja?

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12526) ginola


ginola
addikt

Érdemes a fényérzékelőt használni sonyknál?

(#12527) Paulo5577 válasza hoffman_ (#12524) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Rosszul gondolod, minden nagy gyártó alulmúlta magát a közkedvelt ár-/méretkategóriákban

Itt mire gondolsz? Mert a boltokban karácsonyi árak vannak.

Sony KDL32BX320 80 k

Samsung LE32D450 80 K

LG 32lk330 75 k

Panasonic TX32CX3 80K

Samsung LE(!)40D503 110 K

LG 42 LK450 130 K

Sony KDL40BX420 140K

Amúgy meg 2 magos feldolgozó egyég?

A lényeg, hogy a gyenge netes képet feljavítja, illetve az analog jelet is. Nem paraszt vakítás.

Egyébiránt a konkurens gyártók is előszeretettel dobálják már.

Hallgatlak?

De idén sikerült alulmúlni ezeket bőven, és a modellcsaládok/szintek keverése ezen nem segített, ellenkezőleg sok esetben drágított a terméken, érdemi javulást nem hozva, a fícsörlistát meghosszabbítva.

Nem akarom bántani a Samsungot, de ők baszták el a saját szériájukat. A Sony meg LG szerintem a legjobb line up. Az újdonságokról annyit. Hogy sok Sony-tvt a jelenlét érzékelője miatt adunk el. Mert annyira felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#12528) Paulo5577 válasza ginola (#12526) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Igen, ha sok a fény akkor érdmes kikapcsolni. Tölöjétek mert duplikáltam. BOCS.

[ Szerkesztve ]

(#12529) Ance válasza Paulo5577 (#12523) üzenetére


Ance
őstag

Bocs, hogy beleszólok a vitába, de ez a kategorizálás így nem valós (mielőtt valakit félrevezetne).

Csak néhány példa:

Az általad említett "teljes webkereső", nem tudom mit jelenthet. Amennyiben azt, hogy elérsz vele mondjuk 20-30 előre meghatározott oldalt, akkor igaz, de félrevezető, mert csak ennyit tud. Ténylegesen nem tudsz minden webes tartalmat megnézni.

A "teljes körű médialejátszó" sem valós. A SONY beépített médialejátszói kezelik a legkevesebb fájltípust tudtommal, többségük még .mkv-t sem. Mondjuk ebben minden gyártó rosszul hasít.

A széria felsorolás sem valós. Csak annyit, hogy a HX szériás, általad top-nak nevezett kategóriás Sony KDL-40HX800 típus sima EDGE-LED-es, nem szekciókra bontott hátsó ledes. Mindezt 400.000 körül. Biztos van akinek megéri.

(#12530) Ance válasza Paulo5577 (#12527) üzenetére


Ance
őstag

Most megint bele kell szólnom. Bocs.

Ezt írtad:

Amúgy meg 2 magos feldolgozó egyég?
A lényeg, hogy a gyenge netes képet feljavítja, illetve az analog jelet is. Nem paraszt vakítás.

Ismét csak a Sony KDL-40HX800 a példa. Még a prohardveren is írták, hogy szánalmas az analóg tv képe rajta. Vagy valami ilyen hasonlat volt.

(#12531) Paulo5577 válasza Ance (#12529) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

"Az általad említett "teljes webkereső", nem tudom mit jelenthet. Amennyiben azt, hogy elérsz vele mondjuk 20-30 előre meghatározott oldalt, akkor igaz, de félrevezető, mert csak ennyit tud. Ténylegesen nem tudsz minden webes tartalmat megnézni."

A teljes webkereső azt jelenti, hogy teljes webkereső. Bármit amit beírsz és html alapú behozá. Hihetetlen de a Sony-k tudják.

"A "teljes körű médialejátszó" sem valós. A SONY beépített médialejátszói kezelik a legkevesebb fájltípust tudtommal, többségük még .mkv-t sem. Mondjuk ebben minden gyártó rosszul hasít."

Valóban, mkv-t nem nagyon támogatnak a Sony tvk csak h264 dekodolásban. Ettől függetlenül, már az alap model is tud HD-s filmet lejátszani DIVX HD-t vagy Xvid HD-t. Míg a Samsung alapmodelje nem (LE32D400).

"A széria felsorolás sem valós. Csak annyit, hogy a HX szériás, általad top-nak nevezett kategóriás Sony KDL-40HX800 típus sima EDGE-LED-es, nem szekciókra bontott hátsó ledes. Mindezt 400.000 körül. Biztos van akinek megéri."

Ne haragudj, de ez úgy butaság, ahogy leírtad. http://www.sony.hu/product/tv-102-40-lcd/kdl-40hx800#pageType=Overview A KDL40HX800 már szekciókra bontott ledmegvillágítást használt:D Néz utána mielőtt hülyeséget írsz. Amúgy tavalyi modell 2010-es. Mi pedig idei modellekről beszéltünk. Azok eben a kategóriában mind szekciókra bontott vagy közvetlen háttérmegvilágítást használnak.

Láttom közben írtál. Tavaly nem volt kétmagos képfeldolgozó egység, csak idén ennek is nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#12532) hoffman_ válasza Paulo5577 (#12527) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem fogunk dűlőre jutni mert én teljesen más szemmel mérem a tévét. A moziélményt keresem, ami jó panelt, nagy képátlót, és jó képfrissítést takar. Ennyi. (jó kérdés, hogy akkor mit keresek az LCD topicban a plazma helyett). De jelenlét meg fényérzékelő? Meg a kollega által fentebb leírt használhatatlan netes fícsör? Ha ezek miatt veszik az emberek a Sony tévéit, akkor Te tuti nem a MediaMarktban dolgozol, mert oda hülyék ugye nem járnak. A felsorolt árakkal nem akarok kötözködni, belépő szint, ugyanúgy mint tavaly, árazása is hasonló, de előrelépés akkor se sok. Ezen nincs mit vitázni. Az, hogy a bestbuy tévé fogalma idén megfoghatatlan, az a probléma. Internet egyébként a Samsung tévéiben is dögivel van, médialejátszóban meg agyonveri a Sony-t. LG-ben se jó lejátszó, se net, de ők képesek voltak belerakni a valós 100Hz-et egy 100 ezres tévébe, a többiek nem.

HX820 - Edge LED, a linked btw nem működik.

Mindettől függetlenül brutálisan jól néznek ki a Sony tévék, nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12533) vlevi válasza hoffman_ (#12514) üzenetére


vlevi
nagyúr

Idén tavasszal a 40C650-t is be lehetett szerezni 140-150 körül, de aztán hip-hopp 1 hónap, és nem lehetett többé kapni. De novemberben 180ezer volt a 40C650. Tudom, mert akkor vettem :))

(#12534) hoffman_ válasza vlevi (#12533) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Képesek voltak még egy utolsó 180k-s kaszálást bejátszani? Pofám leszakad... De nézd a jó oldalát, van egy 40C650-ed, idén pedig nincs konkurenciája, ergó sokkal nehezebb lenne a választás, én pont ezt tapasztalom épp.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12535) Paulo5577 válasza hoffman_ (#12532) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Igen Edge csak nem sima hanem a fejlettebb szekciókra bontott él led megvilágítás. Ha jobban tetszik Dynamic Edge Led.

Internet egyébként a Samsung tévéiben is dögivel van, médialejátszóban meg agyonveri a Sony-t

Igen végülis a Samsungnál 240 k nál kezdödik a webböngésző, míg a Sony-nál 115 k ért is kapsz egyet:D A médialejátszó gazdagabb, de akkor az alap odell miért nem rendelkezik filmlejátszással?

LG-ben se jó lejátszó, se net, de ők képesek voltak belerakni a valós 100Hz-et egy 100 ezres tévébe, a többiek nem.

Philips 32pfl4606 nézd meg.

(#12536) Ance válasza Paulo5577 (#12531) üzenetére


Ance
őstag

A te linkedből:

Dynamic Edge LED – innovatív, helyi háttérvilágítással rendelkező Edge LED optimalizálja a háttérvilágítást a nagyszerű képi megjelenítésért. A GigaContrast technológia fehérebbnél fehér és a feketébbnél fekete színeket nyújt a karcsú képernyő.

Ettől függetlenül, már az alap model is tud HD-s filmet lejátszani DIVX HD-t vagy Xvid HD-t. Míg a Samsung alapmodelje nem (LE32D400).

Ugye most nem egy 70.000 forintos HD-Ready Samsungot fogunk példának felhozni a SONY tv-k ellen. Ez eléggé erős sarkítás lenne. Tényleg nem játszik le valószínű. De akik itt olvasgatnak nem is keresik nagyon.

A teljes webkereső azt jelenti, hogy teljes webkereső. Bármit amit beírsz és html alapú behozá. Hihetetlen de a Sony-k tudják.

Ha már sarkítunk. Nem hihetetlen. A 2008-ban vett mobilom is tudta már. Kérdés, hogy milyen sebességgel és milyen támogatással (pl. Flash?, HTML 5?).

[ Szerkesztve ]

(#12537) hoffman_ válasza Paulo5577 (#12535) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A Dyn. Edge Led valóban előrelépés, de attól még Edge Led marad.

Igen végülis a Samsungnál 240 k nál kezdödik a webböngésző, míg a Sony-nál 115 k ért is kapsz egyet

És mondd már meg könyörgöm, hogy mi az istenre jó ez? Hajamra kenhetem, használhatatlan, rossz fícsör. Én tévézni akarok, ha leültem azelé az istenverte doboz elé. Pardon újabban már csak lapok. Nem azt akarom, hogy lássa ha bejövök, nem azt akarom, hogy lássa, ha besötétítek, nem azt akarom, hogy youtube videókat skálázzön jobbra-balra. A médialejátszó is már olyan, hogy hasznos, de számomra nem mérvadó opció.
Philips 32pfl4606

És a 40-es mennyi pénz? Csak mert a 37"-es már 130. Megvan, 42-est kellett keresni, 140. Samsung 40-es alternatívája 120k, és ha már tévé, akkor ugye legyen 40".

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12538) Paulo5577 válasza hoffman_ (#12537) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Nézd, ingyen HD-s filmek, nem kell PC a szobába. Az emberek 80% netezésre használja a PC-jét. Skype kurva egyszerű otthon mamoca a svájban lévő gyermékével tud beszélni. Tudsz informálódni esetleg levelet írni csatlakoztatott klaviaturával.

És a 40-es mennyi pénz?

32" ről beszéltünk. Samsungnál cmr 100Hz az a tipikus parasztvakítás. Szerintem az idei év legnagyobb átverése ez a CMR 100Hz. Erre kell egy nemzetközi szabvány, mert komolytalan amilyen irányba halad.

[ Szerkesztve ]

(#12539) vlevi válasza hoffman_ (#12534) üzenetére


vlevi
nagyúr

Milyen utolsó kaszálás :F
Folyamatosan csökkent az ára. Én még túl korán vettem, akkor, amikor még 180-ba került. De az is jó ár volt, mert 2010 elején, amikor megjelent, 250-270 körül volt (az argep.hu szerint) egy 40C650 ára.

(#12540) Ance válasza Paulo5577 (#12535) üzenetére


Ance
őstag

Most kicsit utánaolvastam. Kérdés:

Neked 2011-es SONY-d van otthon, vagy csak olvastál róla. Amit leírnak a netről, az egy kicsit mást jelent szerintem nekem, mint Neked. Ezt írják:

Szórakozás a kisujjunkban

A Sony Internet TV szolgáltatásban mindent megtalálhat, ami az internetet izgalmassá teszi. Nálunk valamennyi online kedvencét megtalálhatja, például a YouTube™, aDailymotion, az Eurosport stb., oldalakat, ráadásul a többségüket HD felbontásban és teljesen ingyen érheti el. Így még könnyebben élvezheti az Ön által választott tartalmat, méghozzá az Ön által választott időpontban.

Ebből én azt veszem ki, hogy mindent megtalálok, ami SZERINTÜK nekem izgalmas lesz. Nézhetek jutyúbot és más tematikus oldalakat, meg chatelhetek egy másik leírás szerint, meg tv-zés helyett bámulhatom facebook-ot, nyögött-e már valaki valamit az utóbbi 1 percben. Teljes netelérésről a leírásuk szerint szó sincs, de előre is mea culpa a SONY-tól, ha igen. Majd utánaolvasok.

(#12541) hoffman_ válasza vlevi (#12539) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ehh, elnéztem, kicsit elcsúsztattam a dátumot, my bad :DDD Tudom, így már oké, nem volt épp olcsó fénykorában :)

Paulo5577:

Milyen ingyen HD filmek? Mi van? Noway, hogy ingyen lehessen letölteni HD tartalmat, csak mert a Sony berakott egy netes szolgáltatást a tévébe, vagy lemaradtam valamiről... Egyébként nem kell PC a szobába(bár a HTPC igenis létjogosult), azonban egy komolyabb multimédia állomás igen. Ez lehet egy jobb fajta BR lejátszó, egy Popcorn Hour, de PC is. Nem értem, hogy mit akarsz. Úgy akarsz filmetnézni, hogy van egy tévé önmagában a nappaliban/hálóban? És mégegyszer elmondom, utoljára. A tévé tévézésre való, legalábbis én arra használom. Nem arról kell emailt írni.

32" ről beszéltünk.

No, ez nem igaz. Nem említettem méretet, de amőyg is rohadtul mindegy, hisz egy alapkészülék akkor is alapkészülék, ha 32-es, vagy ha 46-os. Idei Samsung 100Hz-ről meg nem is beszéltem, nem értem hogy jön ez ide.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12542) Paulo5577 válasza Ance (#12540) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

A kiírás nem egyértelmű, de minden 2011 Sony tv teljeskörű html alapú webböngészővel rendelkezik. Inkább menny be egy műszaki boltba és élőbe nézd meg.

(#12543) Paulo5577 válasza hoffman_ (#12541) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Milyen ingyen HD filmek? Mi van? Noway, hogy ingyen lehessen letölteni HD tartalmat, csak mert a Sony berakott egy netes szolgáltatást a tévébe, vagy lemaradtam valamiről...

Igen lemaradtál vannak ingyen filmek a Sony tv-ken és szintén van igény arra, hogy egy tv-nek több funkciója legyen. Attól, hogy te egy egyszerűbb tv-t keresel. Az a te dolgod csak a piac nem erre halad...

(#12544) Ance válasza Paulo5577 (#12543) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem a HuluPlus-ra és a Netflix-re gondolsz a filmekkel kapcsolatban. Az nálunk erősen felejtős, le vagyunk tiltva róla, így mintha nem is lenne. Ja. Meg a Pandora. Már az is csak USA-ban adja a filmeket.

Ha ez benne van az árban, lehet levonni belőle :-)

Nos akkor ennyit az internetről....

(#12545) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hello!

Engedelmetekkel a szokásos kérdést én is feltenném.

Milyen LCD-t ajánlotok 40"-46" között ami az alábbiakat tudja/támogatja?

-100HZ (ne kamut)
-Sok HD Muvi (pc, mediaplayer, beépített player, mindegy)
-Sok sport (F1, Futball)
-Némi PS3

Ha van jó 2010-es alternatíva, akkor az is jöhet. Hátha lehet még valahol kapni.

Előre is kösz!

(#12546) Paulo5577 válasza Ance (#12544) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Nézd meg mielőtt hülyeségeket írsz.

[ Szerkesztve ]

(#12547) Paulo5577 válasza Terrorista (#12545) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

LG 42lw5500

SONY 40EX720

230 K meg lehet őket venni.

(#12548) Ance válasza Paulo5577 (#12546) üzenetére


Ance
őstag

Megnéztem. Hasít mint egy csiga. Pedig biztos gyors netet kötöttek rá, ha már ezt akarták bemutatni. Nem nagyon mert továbblépni a főoldalról.

Egyébként nem én beszélek elvakultan "hülyeségeket" szerintem. A HD filmekről szóltam főleg, arra nem találtál magyar videót. Nem is fogsz. Mellesleg meg nem szóltam hozzád ilyen stílusban, úgyhogy befejezve a vita. Olvasgass csak tovább SONY teszteket, nézd a videókat akkor tényleg jó lesz neked.

(#12549) stigma


stigma
addikt

Hali.Érdeklődnék tudna valaki segítséget adni abban szeretnék hoszabb távra TV-t venni a mostani helyett.LCD vagy LED nekem mindegy csak az alábbiakat tudja, vagy legyen ahsonló mint ez a Samsung UE32C5000 .

- Keveset fogyasszon(bekapcsolt vagy standyBy állapotban)
- Legyen rajta USB 2.0 1-2 db, HDMI (ha usb 3.0 is van nem gond :DDD )
- FULL HD legyen
- 120k max.
- maximum 32"-os legyen efölötti nem kell.
- extrák is lehetnek (pl.: wifi elérés, ha jól tudom ilyen már van, de lehet benéztem)

Illetve márka nem nem lényeg, én a monitorokat Samsunghoz viszonyítom mert ezt szoktam venni, és megbízható.

Esetleg hol érdemes venni azt is belinkelhetitek.(Én Edigitalnal néztem)
Bocs PC-k terén jobban járatos vagyok :DDD

Segítséget előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12550) Paulo5577 válasza stigma (#12549) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Szia, serintem a Philips 32PFL4606 lenne neked a tökéletes választás. Idei modell és valódi 100Hz-es. Szívesen ajánlanék más márkából is, de a többi márkából max gagyi100Hz van, viszont helyette kapsz LED-t ami ebben a kategóriában szinte semmit sem ér.

Magánvélemény, de én inkább a helyedben gyűjtenék hozzá. Sharp 32LE630-AS 150-K ért, vagy Sony 32EX520 szintén 150 K-ért. Én azt látom, hogy a japán cégek tudnak igazán megbízható tv-ket kihozni, viszont azoknak a leggyengébb a marketingjük a magyar piacon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.