Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12251) Mappa válasza ALI_G (#12248) üzenetére


Mappa
addikt

32D5000 simán jó usb+film

Internet@TV "ficsőrt" meg az ember kipróbálás erejéig erőlteti, használnád kb. 2x? szvsz aki egy tv-n smatoskodik, az meg is érdemli szerintem!

nem kötelező megadni

(#12252) nightshadow válasza ALI_G (#12248) üzenetére


nightshadow
veterán

100k-ért nincs LED-es 32" TV ami lejátszik filmet usb-ről és van rajta "internet"

A legolcsóbb ilyen tv a 32D5500: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12253) junior11 válasza BBéci (#12250) üzenetére


junior11
veterán

OK. Akkor várjuk a beszámolót. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12254) hamikike válasza AtaWrc (#12240) üzenetére


hamikike
tag

Hi!

Köszi, én is erre gondoltam. Az alábbi linken azt írják, hogy "két képernyőn egyidőben", tehát igaz lehet. Gondolom kipróbálták, vagy minimum elovasták a kézikönyvét.

Nekem egyébként a sima Y elágazással (lásd korábbi link) úgy nem megy, igaz nálam a power a távirányítót jelenti, mert macerás a ki-be kapcsolás, a teljes áramtalanítás.Okát nem ismerem, de buktam kb. 3eFT-ot.

[ Szerkesztve ]

(#12255) ALI_G válasza nightshadow (#12252) üzenetére


ALI_G
veterán

Én is így találtam, de 23k felárat nem éri meg. A D5000-et megrendeltem 99ért.

Mappa: nekem van Internet@TV és sokszor igen jól használható. Időjárást megnézni, google maps-on keresni gyorsabb mint bekapcsolni a gépet (2 perc reggel). Ezen kívül van rajta fitness progi, amit használok, de facebook, youtube is sokszor van használva.
Nyilván PC-n egyszerűbb, de ezeket gyorsan tudom használni, youtube-ot pedig haverokkal jó nézni 100 centis TV-n sörözés közben.

[ Szerkesztve ]

(#12256) Mappa válasza ALI_G (#12255) üzenetére


Mappa
addikt

Értem... bár az egyszerűsített pc-t sztem leváltotta az okostelefon pl.amiket felsoroltál:U de nincs ezzel baj, kinek mi a fontos - elvárások tv-el kapcsolatban stb. :K

nem kötelező megadni

(#12257) ALI_G válasza Mappa (#12256) üzenetére


ALI_G
veterán

Okostelefonnal szoktam netezni, de TV-nek bazi nagy a kijelzője :)

(#12258) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Ősöknek szeretnék nagyon alacsony fogyasztású 81 cm-es LED tv-t venni. A legfontosabb kritérium az alacsony fogyasztás, mert 16 órát megy 1 nap kb:).

Amit kinéztem a Philips 5406-os modellje. 82 cm, 39w tipikus fogyasztás, 100k. Van ettől jobb ajánlat?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv!

(#12259) BBéci válasza HeavyToys (#12258) üzenetére


BBéci
titán

39 Wh??? Hihetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12260) HeavyToys válasza BBéci (#12259) üzenetére


HeavyToys
senior tag

42 elnéztem :B , de az a 3 már nem változtat semmin, szerintem. De itt a forrás!

Egyébként nem tartom kizártnak. Konyhában használt Orion 19 colos LED tv- fogyija 15-18W, konnektorból mérve, fogyi mérővel. Szóval ha duplázod is a méretet, akkor is reális.

[ Szerkesztve ]

(#12261) benvolio


benvolio
őstag

Ide is beírom
Sziasztok!
Most nem tudom, hogy szenilis vagyok vagy mi, mert összekötöttem a TV-t HDMI-n a laptoppal és új dolgot fedeztem fel. Úgy emlékszem fórumokon is azt írták, hogy ilyenkor csak sztereoba megy ki a hang a TV-re kötött HMerősítő felé optikai kábelen keresztül. És korábban mikor össze volt így kötve ezt tapasztaltam. /Jól emlékszem? :F / De most meg a KMPlayer-el elinditott filmek 5.1-be szólnak az erősítőből! :Y Szerintem nem állítottam el azóta semmit csak volt egy szoftver frissítése a TV-nek /LD651/. Lehet, hogy ez javított rajta vagy csak rosszul emlékszem és korábban is így volt?

[ Szerkesztve ]

(#12262) hamikike válasza AtaWrc (#12240) üzenetére


hamikike
tag

Hi!

Egyébbként itt letölthető a használati útmutató, ami nagyon szűkszavú, de kiderül belőle, hogy csak egy ki-bekapcsoló gomb van rajta, tehát bekapcsolt állapotban úgy kell működnie, hogy mind a két TV felé küld jelet. Nincs további választási lehetőség, csak a HDMI portok vannak rajta.

(#12263) #09634560 válasza hamikike (#12226) üzenetére


#09634560
törölt tag

Neked valószinü a "nem tudom milyen" kellene legalábbbis olyantt válassz,amelyik egyszerre két jelet tud egyszerre kiküldeni.

(#12264) hamikike válasza #09634560 (#12263) üzenetére


hamikike
tag

Mi lenne ha elolvasnád az előzményeket?

(#12265) dh66e válasza junior11 (#12249) üzenetére


dh66e
veterán

Igen a sharp is gyártat(bocsánat szereltet össze) Kínában az olcsóbb tévéiből ezekben sokszor külső cégtől szerelnek be kijelzőt is.

(#12266) AtaWrc válasza hamikike (#12262) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Akkor te többet láttál mint én.
Hol van ezen kikapcsolási gomb?
Csak ledeket látok rajta.
Én véleményem szerint automatikusan végzi a dolgát, nincs rajta kapcsoló.
Nézd meg a 3d-és fényképet.
Van rajta 1 bemenet, 1db leddel a hátoldalán, és az elején 2 kimenet 2db leddel.
Hol van a kapcsoló ?
Mindegy én ezt választanám.
Biztos jobb mint 1 sima y elosztó kábel.
Esetleg ha nem sürgős, és a hétvégén lesz 1 kis időm jobban belemászok a switchek világába, nagyon régen kb 2,5éve foglalkoztam vele jobban.
De nyugodtan megveheted szerintem a königet

(#12267) hamikike válasza AtaWrc (#12266) üzenetére


hamikike
tag

Töltsd le a használati útmutatót és abban a magyar nyelvű részben egy elvi ábrán jelölik, de persze nem biztos, hogy tényleg van is rajta. [link] Ezért lehet manuális a felügyelet, ki lehet kapcsolni teljesen, hogy ez jó-e vagy sem, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#12268) AtaWrc válasza hamikike (#12267) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Ez igaz, de ha megnézed az egy 4 portos switch rajza, lehet hogy azon rajta van, de a 2portos fényképén nincs semmi, csak a csatlakozók, és a ledek semmi több.
Már az elején megnéztem a haszn. utasítást, és pont ez bizonytalanított el egy kicsit

[ Szerkesztve ]

(#12269) hamikike válasza AtaWrc (#12268) üzenetére


hamikike
tag

Valószínüleg igazad van, tényleg nem látszik, viszont a leírás 2 ill. 4 portot említ, emiatt hittem, hogy ua. Nem is értem minek a kikapcs, mert akkor semmi nincs, ezért logikus, hogy nem is kell.

(#12270) hamikike válasza hamikike (#12269) üzenetére


hamikike
tag

Nézd meg a következőt [link] és forgasd meg. Igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#12271) AtaWrc válasza hamikike (#12270) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Már a legelső linknél amit írtál megforgattam, ott volt a 3d szemüveg, és ha rá klikeltél ott is ezt a képet dobta ki, csak nagyobban .
Nem tudom észrevetted hogy több ilyen játékost is sorba lehet kötni, mint az usb-hubot.

[ Szerkesztve ]

(#12272) hamikike válasza AtaWrc (#12271) üzenetére


hamikike
tag

De ennek csak annyi a haszna, hogy drágábban lehet 3 vagy több kimenetem, illetve az erősítés miatt a kábelhossz nőhet többször 15 méterre.
Engem inkább most (miután megveszem) az izgat, hogy tudom ezután olcsón megoldani azt, ha lesz egy ujabb HDMI bemenetem, de a TV-k száma továbbra is kettő. Azaz két vagy több bemenet 2 TV-én. Valószínüleg közösítővel, ezek olcsóbbak is.

[ Szerkesztve ]

(#12273) cassus77


cassus77
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsokat kérek ha csak tévézésre használnám a tévét milyet vegyek HD, FULL-HD ?
LED vagy LCD?
ÉS a 100hz-es HD az jobb mint a 50hz-es FULL-HD?
Vagy mi a legjobb megoldás nem akarok rákötni se PC se konzolt.
És sima kábeltévém van.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#12274) benvolio válasza benvolio (#12261) üzenetére


benvolio
őstag

Nem hagyott nyugodni a dolog és keresgéltem a hozzászólásokban és találtam a HDMI hangra vonatkozókat: [link], [link]. Nekem LG van de itt is így volt, hogy csak sztereo-ba ment a hang az optikain ki a TV-ből az erősítő felé, ha a laptoppal össze volt kötve HDMI-vel. De szerintem a szoftver frissítésnek köszönhetően már 5.1-be jön! Igy mostmár nincs szükség külső hangkártyára meg plusz vezetékelésre! És van olyan filmem 5.1-be aminek a hangját a TV belső lejátszója nem játszotta le USB-s vinyóról, de laptopról meg átengedte a hangját és szólt az erősítőből!
Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a DTS-t átengedi-e így, mert akkor az igen király lenne, csak kell szerezzek DTS-es filmet próbából. Majd beszámolok,hogy sikerült!
Üdv!

(#12275) Faci80


Faci80
csendes tag

Sziasztok!

LG 42LV5500 tv vásárlását tervezem, amit elsősorban monitornak használnak.
Ha valaki használ ilyen TV-t PCre kötve, leírhatná a tapasztalatait, gondolok itt elsősorban input lag-ra!
Illetve olvastam vmi külföldi fórumon, hogy ezt a típust is gyártja nem IPS hanem VA panellel! :@ Ez valós infó?

Faci

(#12276) petya86


petya86
csendes tag

Üdv!
Samsung C650-es (100Hz) TV-re szeretnék PCről HDMI-n keresztül kiküldeni 1080p-s, 100Hz-es jelet, de nem sikerül összehozni, pedig két PC-vel is próbáltam. Az egyik egy ATI 5770-es VGA-val szerelt asztali gép, a másik egy integrált Intel HD VGA. Sajnos csak 1080p@60Hz a maximum, amit el tudtam érni.

(#12277) Mlnr To'm válasza petya86 (#12276) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Ez a maximum amit el lehet érni. A 100Hz nem a bemeneti jel frekvenciájára vonatkozik.

(#12278) nightshadow válasza petya86 (#12276) üzenetére


nightshadow
veterán

Minden, amit a tévék képfrissítéséről tudni érdemes: [link]

(#12279) BBéci válasza HeavyToys (#12260) üzenetére


BBéci
titán

Ne tekintsük forrásnak a gyári prospektust, legalábbis azt a részét, ahol áramfelvételi adatokat közölnek! Annyira valós, mint az autók üzemanyag fogyasztása.

(#12274) benvolio
A laptopról lejátszott, a tévébe HDMI-n küldött film hangját optikain 5.1-ben kapja az erősítőd?? Ezt nem hiszem el! Mit mutat az erősítő kijelzője?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12280) HeavyToys válasza BBéci (#12279) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Jó, persze értem én. De gondolom nem dupláját eszi. Egyébként nekem az autó, a gyári átlag alatt eljár:D

Szerinted mennyi lehet egy ilyen tv átlag fogyija?

(#12281) Ragnar95 válasza cassus77 (#12273) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha csak analóg adást fogsz nézni és nem kívánsz full hd filmeket se nézni és nem zavar,ha 3-4 év múlva cserélned kell a tv-det, akkor jó a hd ready.De ha hosszútávra veszed (8-10év) és digitális adást v bluray filmeket nézel, akkor a Full HD a jó választás.
A LED is LCD, de a LED háttérvilágítású TV-k vékonyabbak és nagyobb a kontrasztarányuk is, de cserébe drágábbak vmennyivel.
A képfrissítési frekvenciának, tehát a hz-nek nincs köze ahhoz,h mekkora felbontás, de a 100Hz-es kép érzékelhetően szebb az 50Hz-nél és ez főleg sporteseményeknél és 3D-nél fontos.
Ezek alapján döntsd el, h milyen tudású és milyen árú tv-t kívánsz venni :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12282) james008bond válasza HeavyToys (#12280) üzenetére


james008bond
őstag

Szia! Sony LX900 40 collos méretben valós fogyasztása 60-66 watt. Standby: 0.1 Watt. Ez nem gyári adat, hanem mérőóra által közölt adat, de jól korrelál a gyárival is. 3 éves 37 collos Samsungnál 90-100 Watt, készenlétben 0.6 Watt.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12283) HeavyToys válasza james008bond (#12282) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Akkor ezek szerint nem elképzelhetetlen a 40wattos fogyi.

(#12284) james008bond válasza HeavyToys (#12283) üzenetére


james008bond
őstag

Egyáltalán nem elképzelhetetlen.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12285) nRu3


nRu3
addikt

Sziasztok, valaki találkozott olyan hibával az samu lcd tv nem akkar bekapcsolni, az alsó designe fény az bekapcsol az állapot jelzó led-böl a piros vilog de a zöldre nem vált át és a kép sötét marad, bármit nyomogatok , áramtalanitás de semmi, még szerencse hogy a garibol van 2hónapom (persze ha a szervizben nem kezdenek variálni hogy a 3év mégsem úgy 3év stb) ha valaki ien hibával találkozot csak arra lennék kiváncsi nagy a baj vagy pici javitás várható?
illetve meik szervizbe érdemes menni Bp-n?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12286) BBéci válasza james008bond (#12284) üzenetére


BBéci
titán

Ha leveszed 20 százalékra a háttérvilágítást és a fényerőt, akkor talán.

(#12285) nRu3
A meik szervizt nem ismerem, nem tudom, hogy érdemes-e odamenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12287) AtaWrc válasza HeavyToys (#12283) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
47 colos Lg energiatakarékosság kikapcsolva sima 2d-nél kb 100w, 3d-nél 200w alatt vesz fel kakaót

(#12288) HeavyToys válasza BBéci (#12286) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem akarok okoskodni. Tényleg csak kérdező szándékkal fordultam hozzátok. Lehet hülyeség, de próbálok párhuzamot vonni: Orion Led Tv 19 colos, ténylegesen fogyi mérővel, sima alap beállításokkal eszik 15-18 wattot, ha ezt 2x-ezem, akkor is 36 vatt, de a képernyő méret ugye nem 38 col, hanem csak 32.

Ha ebből indulok ki, márpedig ez az Orion, csak TV helyett jó sokak szerint, akkor sem lehetséges? Tudom van 82 centis LCD tv-nk. Gyári beállításokkal 70-80wattot kajál. De a led plusz talán a Philips valamennyire energia takarékosság centrikussága nem jelenthet ennyit?

(#12289) james008bond válasza BBéci (#12286) üzenetére


james008bond
őstag

Egész pontosan most 93-103 Watt, side by side 3d full hd, képbeállítás: élénk, háttérfény max, kontraszt max, fényerő 50. Ugyanerre a mérőre van kötve PS 3 ( jelenleg készenléti állapotban ) és Popcorn Hour A-210, ebben egy 2 Tera winyó, amiről épp játszom a filmet+egy Pendrive a PH-ban...ja és tv logo is világít :K

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12290) benvolio válasza BBéci (#12279) üzenetére


benvolio
őstag

Gyorsan csináltam fényképeket, hogy illusztráljam, mert vizuális típus vagyok :D /videót akartam, csak körülményes klikelgetni meg videózni/:
Laptop a TV-vel HDMI-vel összekötve -> a film adatai -> erősítő kijelzője.
De most jön a legnagyobb meglepetés, mert kipróbáltam egy DTS-es DVD lemezzel és a KMPlayer kiírja, hogy DTS 5.1 a hang, az erősítő meg ugyanezt a fentit jelzi ki, hogy Dolby Digital 5.1-be jön, amit nem értek, hogy lesz a DTS-ből így DD 5.1. Lassan "megérkezik" egy mkv DTS-s film, kiváncsi leszek azzal, hogy lesz.

(#12291) berbatov2


berbatov2
senior tag

Udv!
Gyors segitseget szeretnek kérni miutan googleben illetve argep.hun nem talaltam infot.
lg 42 pq 6500rol lenne szo.
Milyen tv ez? Illetve ha van Mo link megkoszonnem!

(#12292) benvolio válasza berbatov2 (#12291) üzenetére


benvolio
őstag

Nem erre gondolsz: [link]?

(#12293) berbatov2 válasza benvolio (#12292) üzenetére


berbatov2
senior tag

Megnéztem mégegyszer de határozottan pq van ráirva es nem pg.
Es az lg 42 ld450 megér ujonnan 70 k-t?
Neztem hogy tavalyi modell es csak 50hz es.

(#12294) BBéci válasza benvolio (#12290) üzenetére


BBéci
titán

Arra tippelek, hogy az erősítőd Dolby Digital 2.0 jelet kap, amit valami mátrixolással kitesz az összes hangdobozra, azt jelzi a jobboldali ábra.
Próbáld meg ugyanannak a DVD-nek a hangját, a laptopból, vagy valamilyen lejátszóból, SPDIF-en küldeni az erősítőbe! Tuti, hogy DTS lesz a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12295) benvolio válasza BBéci (#12294) üzenetére


benvolio
őstag

Nincs itt semmilyen mátrixolás! Megcsináltam a videót, hogy lásd a saját szemeddel.
Először: "pillanat állj" -> nem látszik az erősítőn semmi, mert ugye így nem kap jelet
elindítom a filmet -> DolbyDigital 2.0 -ba, és az erősítő is csak a sztereo jelet érzékeli: L és R világít
ezután átváltom -> DolbyDigital 5.1 -re és az erősítőn már mind a 6 hangfal ikon megjelenik.
Majd megcsináltam visszafele is.
VIDEO

A DTS-re majd visszatérek, ha meglesz az mkv-s film. De a DVD-t amit próbáltam persze, hogy a külön lejátszómról játszva a DTS felírat világít az erősítőn -> az egyértelmű.
És pont az a furcsa, hogy a laptoppal játszva a KMPlayer is kiírja, hogy DTS-t játszik, de az erősítőbe már DD 5.1 hanggal szól, mert azt jelzi ki az erősítő. Na ezt nem értem, hogy lehet.

(#12296) Wiking006


Wiking006
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég hozzámkerült egy LG 37lg3000 tipusú lcd tv.
Az lenne a kérdésem, hogy mien módosításokat lehet rejta csinálni, azaz mien funkciókat lehetne rajta aktiválni amit gyárilag nem működnek.
Annyit már észrevettem, hogy a gyárilag hd-ready készülék a D-sub csatlakozón keresztül működik gond nálkül full-hd ban. Esetleg valahogy be lehet kapcsolni a fullhd-t a hdmi csatlakozókra is?
Firmware frissítést hogy lehet megcsinálni? Hol találok egyáltalán firmware-t mert google mindent mutat csak azt nem amit én keesek... :P
Valaki ha tud írjon legyen olyan kedves ezekkel a dolgokkal kapcsolatban!

(#12297) benvolio válasza benvolio (#12295) üzenetére


benvolio
őstag

Na megvan a mkv film DTS hanggal és ugyanaz a szitu, mint a DVD lemezzel, hogy a KMPlayer kiírja, hogy DTS 5.1, de az erősítő meg DolbyDigital 5.1 -be játssza. Na ezt magyarázza meg valaki.

A lényeg, hogy így is teljesen megfelelő nekem, mert már nyugodtan jöhetnek a DTS-s filmek is, lefogom tudni játszani hanggal együtt.
Most már nem kell külön költenem média lejátszóra és plusz kábelekre. Igy már teljesen megfelel nekem az LG TV. :R

(#12298) Mlnr To'm válasza Wiking006 (#12296) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Sajnos az nem fullhd-ban jeleníti meg a képet, hanem fullhd jelet kap és azt alakítja át hdready-be.

(#12299) BBéci válasza Wiking006 (#12296) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted az 1366x768 képpontból szoftveresen 1920x1080 lesz? Netán félreértettelek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12300) Wiking006 válasza BBéci (#12299) üzenetére


Wiking006
csendes tag

Ugyebár ha megnyomjuk az ok gombot a távirányítón, akkor megjelenik a képernyőn egy információs panel. Ezen ki van írva az aktuális felbontás, és habár az optimális felbontása valóban 1366x768, de ha átállítom 1920x1080-ra akkor a kép is megváltozik valamelyest(élesebb és tisztább lessz) és az infó penelon is ezt a felbontást írja ki. Márpedig ha nem bírná a képernyő a felbontást, akkor vagy elcsúszik a kép, vagy pedig nagyobb lenne pc-nél az asztal mint a képernyő....Tegnap este még kipróbáltam Xbox 360-al meg HDMI kábellel, és ott is át tudom állítani 1080o-re...szomszédnak viszont ennél a felbontásnál kihasal a tv...nekin csak 1080i megy max....

Valószinűsítem, hogy maga az lcd kijelző tudja a fullhd felbontást, csak a tv van szoftveresen lebutítva...sok más dolognál találkozunk hasonlóval...így olcsóbb tv-t csinálnak...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.