Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13351) BBéci válasza james008bond (#13350) üzenetére


BBéci
titán

Ezért próbálok mindenkit valóban jó minőségű, márkás kábelek vásárlására, használatára buzdítani. Inakustik, QED, Audioquest, WireWorld, Furutech, Monster, Kimber, és még sorolhatnám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13352) Ákos1111


Ákos1111
tag

sziasztok!

50e-ért milyen tv-t ajánlatok?

(#13353) torma1981 válasza Ákos1111 (#13352) üzenetére


torma1981
veterán

Háát ez nagyon kicsi összeg! Ennyiért nem kapsz Lcd-t!

(#13354) Ákos1111 válasza torma1981 (#13353) üzenetére


Ákos1111
tag

és vmi okos 5let?:)

(#13355) Mentolka válasza Ákos1111 (#13354) üzenetére


Mentolka
senior tag

Lapostévét akarsz ennyi lóvéért?
- kis képátlójút, újat
- használtat
- plasma-t
kapsz ennyiért.
Igaz?

Esetleg, megveheted az én Samsung 82cm képcsövesemet.

[ Szerkesztve ]

(#13356) torma1981 válasza Ákos1111 (#13354) üzenetére


torma1981
veterán

Max sima képcsöves tv-t. Azért ennyiért már kapsz jó. Már ha kapható még.

(#13357) bencze


bencze
senior tag

Ezeket a tv garanciákat (konkrétan lg, azzal szemezgetek) a gyártó vállalja ugye? Tehát hiba esetén már nem is a kereskedőt kell hívni? Úgy értettem így van csak gondoltam biztosra megyek és megkérdezem. Ez kicsit megkönnyítené a kereskedő választást (így majdhogynem mindegy), esetleg tud valaki olyat aki kihozza a cucot és megvárja (segít) felszerelni, letesztelni? Az elég ciki ha kihozzák és 1 óra se múlik el és az ember hívja a szervízt mert rossz.
Amúgy, a 3 nap cseregaranciát a kereskedő intézi vagy azt is már a hivatalos márkaszervíz? Csak ha netán valami gond van vele elejétől kezdve.
Köszi!

Más - kicsit off... olyan állványt keresek ami nem túl magas inkább széles (1m használható szélesség), 2 polc min. a tetején kívül, hogy a hifimet is elhelyezhessem rajta. Polctávolság 20cm körül nem árt, hogy egyes cuccokat egymásra pakolhassak, férjen el. :)
Sounds artsot megnéztem de borzalmas drága, 100e-m nincs ilyesmire és valszeg sosem lesz. Nem muszáj vérprofi tüskés cucc legyen de álljon meg a lábán cca 20-25 kg tv-vel és pár könnyebb cuccal (erősítő, cd, tuner, dac, stb ilyesmik).
Van valakinek tippje modell, kereskedő, gyártó, van ismerősnek használt stb? Megköszönném.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#13358) Roba81


Roba81
csendes tag

Sziasztok.Samu 40C530 médialejátszóját nem lehet kicsit okosítani?mert elég sok MKV fájlal nem boldogul!!

(#13359) Fasten


Fasten
tag

Szevasztok!

Az igaz, hogy ha veszek egy olyan TV_t amin van DVB-C tuner, akkor csak bedugom a TV-kábelt, ami eddig koaxként ment az analóg TV-be, és lőn digitális adás?

Nem kell semmi szerviz, semmi settopbox, semmi semmi??

Most beszéltem az ügyfélszolgálattal és azt mondták, ők eddig is digitális jeleket küldtek, csak van valami, ami analóggá alakítja...

Digikábeles vagyok.

üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13360) Ragnar95 válasza tigipuf (#13332) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem egy 32-es tv-m volt a nappaliban és lecseréltem a hálószobai 37 cm-eset is 82 cm-esre, és ahhoz képest már azis óriásinak tűnt, aztán lecseréltem egy 46-osra a nappaliban lévőt és így már a 32-es is kicsinek tűnik... :DDD
Fasten: szerintem mindenképpen kell hozzá a digitális kártya is, amit eddig settopboxba raktál, viszont azt valóban elég a tv-be beledugni és már működik is a digitális adás direktbe a tv-n :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13361) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem TV vásárlás ügyben. Kinéztem már 2 típust a múlt héten itt elhangzott tanácsok és az azóta olvasottak alapján. Az LG 32LK530 és LG 32LV4500 lenne az. Szívem szerint az utóbbit választanám mivel legalább 5-10 évre venném ezért jó lenne a LED. Árban viszont túl sok így maradt a választás. Várok még 1-1,5 hónapot és (talán) lejjebb megy az ára vagy az elsőt megveszem. Az 530-as nem LED-es ezért kicsit aggódok, hogy mi lesz a fényerővel 5 év után? Érdemes-e tehát várnom vagy vegyek nyugodtan CCFL világításút hosszú távra?

(#13362) Fasten válasza Ragnar95 (#13360) üzenetére


Fasten
tag

De nekem eddig sem volt settopbox-om.... :U

Kijön a koax a falból és viszontlátásra...

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13363) Ragnar95 válasza Fasten (#13362) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor viszont az valószínűleg analóg volt...Digitálishoz vagy beépített tuneres TV és kártya szükséges, vagy settopbox és kártya...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13364) dh66e válasza Fasten (#13359) üzenetére


dh66e
veterán

Elég Digikábelhez egy előfizetés és egy DVB-C képes tv.Antenna bedug csatorna lekeres és megy mind a 8x digitális csatorna amiben van pár HD is.
A többit inkább a Digikábeles topicban.Sokan vannak és segítenek is. :)

(#13365) dh66e válasza Ragnar95 (#13363) üzenetére


dh66e
veterán

Honnan szede ezeket az infókat a Digiről????? :Y

(#13366) Ragnar95 válasza dh66e (#13365) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha a diginél nem így van, akkor sorry :R T-Home-nál így működik a dolog...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13367) dh66e válasza Ragnar95 (#13366) üzenetére


dh66e
veterán

Legalább most már tudod. :)

(#13368) Fasten válasza dh66e (#13364) üzenetére


Fasten
tag

Köszönöm, indulok is :DDD

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13369) Ragnar95 válasza dh66e (#13367) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindig tanul az ember valami újat :D :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13370) Lehiñito válasza Ragnar95 (#13366) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali!

Nekem téhom iptv-m van de a settophoz nincs kártya.
Neked milyen boxod van, a régi ezüst színű?

(#13371) Ragnar95 válasza Lehiñito (#13370) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen :K ez nem IPTV,hanem sima digitális kábeltv :) De én már nem használom a set top boxot :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13372) daniel2121 válasza Ákos1111 (#13352) üzenetére


daniel2121
senior tag

Használtan Samu 32c450-et kapsz most a hardveraprón.

(#13373) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

úgy gondolom, sikerült jelentősen leredukálnom a cél TV-ket.

Már csak 2 között hezitálok:

Sony KDL40EX720
Samsung UE40D6500 ( esetleg 6100 ).

Ki melyiket ajánlaná? Esetleg 1 kategóriával lejjebb? Samsung UE40D5500?

Köszi és üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13374) Ragnar95 válasza Lehiñito (#13370) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amúgy a T-nél a nagy szemétség az, hogy magában kártyát nem kaphatsz, anélkül meg nem tudsz digitális adást nézni (legalábbis sima digitális kábeltévén, iptv-nél nemtudom, hogy van) és egy 2. kártyáért ki kéne fizetni a set top box árát is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13375) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani egy kisebb LCD vagy Plazma TV-t!
Kb. 60-70 cm legyen. Vagy ilyenekből már csak LCD monitorok vannak?
Panasonic vagy Samsung legyen, ha lehet!

Üdv,
GBoy

(#13376) dh66e válasza Ragnar95 (#13374) üzenetére


dh66e
veterán

Látod sokan ezért váltottak Digikábelre a T-től ill a upc-től is,mert igaz nem egy prémium márka a digi a havi 3100FT-ért azért elfogadható a digitális adása néhány esetben kiváló minőséget kapsz(8HD -szerű- adás). Saját boxot tudsz használni, illetve tv-t és annyifelé viheted a lakásban amennyit elbír a koaxod.Az internet meg maga a csoda atom stabil és gyors olyan olcsón amit még nem látott a világ.De ez itt már nagyon OFF.
ON:
Panasonic lcd tvTeszt a PH-n![link]

(#13377) BBéci válasza bencze (#13357) üzenetére


BBéci
titán

Létezik bolti és gyártói garancia, az előbbit nem szoktuk ajánlani.

Polc ügyben akkor jársz legjobban, ha asztalossal elkészítteted, viszont készülékeket egymásra pakolni, elhibázott ötlet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13378) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni hogy a Samsung 32d5000 és a 40" változata input laggjai között van külömbség? Konzolhoz kell és ezt a tévét néztem ki tesztek alapján input lagg ügyileg jó játékra de csak 32 es ről láttam tesztet, nekem meg 40" re lenne szükségem! Ugye az eltéreő kép átló miatt vagyok bizonytalan :S

Válaszokat előre köszi !

(#13379) #34784256 válasza Zufo (#13378) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ha ugyanolyan panel van benne akkor nincs különbség, ha eltérő akkor jó eséllyel nem egyforma az érték.

(#13380) oszy válasza Fasten (#13373) üzenetére


oszy
veterán

én biztosan a Sony-t választanám. :R Samsungért nem adok többet ennyi pénzt. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#13381) oszy


oszy
veterán

Nem kicsi 3D :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#13382) raulicio


raulicio
senior tag

hello!

Lenne még egy kérdésem, talán tudsz, vagy tud valaki válaszolni rá.
A szüleimnek van egy Samsung (sajnos pontos típust nem tudok) lcd tv-je, ezt ups digitális set top boxal használják. A két eszköz scart csatlakozóval van összekötve.
A probléma pedig az, hogy a digitális adás alatt folyamatosan hallható egy búgó hang a háttérben. Ez megszűnik ha átváltunk analóg adásra vagy pl filmet néznek a tvn usb-ről. Végigpróbáltam az összes hangbeállítást de a jelenséget semmi sem szüntette meg. Mit lehetne tenni? Más kábel? esetleg vmi beállítás? vagy a upc-nél kell verni az asztalt?
Aset top box-on csak scart kimenet + RCA kimenet van.

(#13383) BBéci válasza raulicio (#13382) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem földhurok okozza, hívd a UPC szervizeseket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13384) Ragnar95 válasza dh66e (#13376) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is szívesen váltanék, de sajna nálam kábelen nem elérhető a Digi, csak a T-Home és műholdat meg nem akarok :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13385) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
TV vásárlás előtt állok és kinéztem egy szimpatikus darabot, aminek az ára is nagyon meggyőző: LG 42LK530.
Az LG oldalán szó sem esik SmartTV funkciókról, itt viszont istenítik ugyanezen típus internetes tulajdonságait. Valaki találkozott már ezzel a készülékkel? Létezhet egy frissített verzió, amiben már elérhetőek az internetes tartalmak?
Előre is köszi a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#13386) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi 32"-os teljesem alap hálószobai LCD TV-m helyett keresek 46-50" ig 150K-ig (nagyon max 170K ért) full HD LCDt. Használt típus is szóba jöhet, de csak garanciális.

Környezet, igényeim:

Általában 4-4,5M-ről nézem a TV-t, esti órákban, de vele szemben van két nagy tető ablak ami, le van sötétítve, de nem teljesen fényzáró.

Felhasználást tekintve 80%-ban HD anyagok, 20%-ban SD TV műsor fog rajta menni.

Jó lenne, ha utp kábelen keresztül a Synology NAS-omról DLNA-val vagy akárhogy le tudná játszani a filmeket, sorozatokat felirattal. (Van egy ASUS R1-em, de nem lenne rossz ha száműzhetném)

Nem lesz külön hangrendszer rákötve, így nem hátrány ha "jól szól".

A jövőben ne kelljen STB a digitális kábel tv megjelenítéséhez, kezelje a kártyát is lehetőleg. (De egyenlőre csak analóg tv-t fogok rajta nézni.

Válaszaitokat előre is köszönöm

(#13387) nismoka válasza Fasten (#13373) üzenetére


nismoka
addikt

+1 a Sony-ra!

[ Szerkesztve ]

(#13388) junior11 válasza nismoka (#13387) üzenetére


junior11
veterán

Szintén Sony.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13389) Lehiñito válasza Ragnar95 (#13374) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ez elég necces így valóban.
Nekem 1éve van iptv-m és az új boxot kaptam amin még kártyanyílás sincs, nem tudom, hogy oldották ezt meg.
A közeljövőben szeretnék én is lcd tv-t és jó lett volna, hogy ha ki tudtam volna belőle hagyni az Stb-t, de nem sok reményt fűzök hozzá sajnos.

(#13390) bencze válasza Lehiñito (#13389) üzenetére


bencze
senior tag

Szerintem iptv-n sajnos kivitelezhetetlen. Engem is idegesít kissé, egy extra ócska doboz aminek zörög a hdd-je... :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#13391) digo00


digo00
tag

Sziasztok!
32D6500-nál nem lehet megoldani,hogy a TV műsorokat felvegyem valahogy?
T-Homos Sat TV és HDMI-vel van a TV-hez csatlakoztatva!

Előre is köszönöm!

(#13392) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

3D-s tv szeretnék venni a közel jövőben. Első sorban LG-t néztem ki 47LW 4500[link] ettől jobbat ebben az árban tudtok-e ? :F
Ja, és 5 év garival ?

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13393) humax válasza Sanyabá (#13392) üzenetére


humax
senior tag

itt olcsob is 5 eves gari:
[link]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#13394) Steve 73


Steve 73
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van egy 2 éves samsung LE37B530P7W tpusú lcd tv-m.
Érdeklődöm hogy a szervíz usb-t esetleg egy szoftver frissítéssel rá lehet-e bírni média fájlok felismerésére?Így alapból a szervíz menüben nem lehet állítani a funkcióján.2009-es gyári szoftver van még rajta.....

(#13395) cossie


cossie
csendes tag

Lehetséges a Sharp LE630-as TV beépített médialejátszóján bekapcsolni azt, hogy mutasson feliratokat is? Vagy túl nagy a kérésem?

Köszi előre is!

üdv: cossie

(#13396) #03969024 válasza Fasten (#13373) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem nem kéne Sony. Még mindig az LG-re szavazok.

(#13397) james008bond válasza #03969024 (#13396) üzenetére


james008bond
őstag

Szia!
Miért nem tetszik a Sony?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13398) torma1981 válasza james008bond (#13397) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nagyon túl vannak árazva. Tudásban meg nem tudnak többet. Szerintem. Nem hiába veszteséges már rég óta Sony-e üzletága.

(#13399) junior11 válasza torma1981 (#13398) üzenetére


junior11
veterán

Az árazással egyetértek. Ami a "tudást" illeti, van amiben jobb a Sony, másban pedig az LG (vagy más márka).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13400) Ragnar95 válasza torma1981 (#13398) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, hogy túl vannak árazva de nem véletlenül, a Sony mindig is prémium gyártó volt és az is lesz valószínűleg... :) De az árért cserébe tényleg minőségi termékeket kapsz és sok mindenben jobbak is, mint a többi, bár TV-ben sokak szerint már van olyan szinten a többi gyártó is, bár én még mindig a Sonyban bízom meg a legjobban... :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.