Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13601) torma1981 válasza torma1981 (#13599) üzenetére


torma1981
veterán

Na tehát 1090 mm széles. :) Kicsit elírtam.

(#13602) nightshadow válasza gulyasa (#13600) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsung esetében a legolcsóbb valódi 100Hz-es az a 40D6100 (kb. 180k), Sony esetében pedig a 40EX720 (kb. 200k). „Sajnos” a 100Hz mellé megkapod az okostévét, a 3D-ét, a médialejátszót, a PVR-t, tehát mindazt, ami neked nem szempont.

(#13603) biga válasza torma1981 (#13599) üzenetére


biga
senior tag

1090 cm széles mediaállványba igazából talán 9 is befér egymás mellé, a 47" LG rendesen lözyögne benne magában :D

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13604) torma1981 válasza biga (#13603) üzenetére


torma1981
veterán

Jóvanna. :) Már javítottam

(#13605) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Az igaz, hogy 3-5 évet bírnak ki az LCD-k és utána mehet a kukába? :F
Vagy ez kamu? :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#13606) Ren Hoek válasza Sziszifeca (#13605) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A CCFL 50 ezer órára van hitelesítve, a LED meg szerintem sokkal több. Lehet számolgatni :)

(#13607) vlevi válasza torma1981 (#13599) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, az LG honlapja szerint 1115mm széles.

A Samsung UE46D6500 viszont csak 1068.4mm széles

(#13608) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!

A haverom LCD TV-t szeretne venni 46"-os méretben, max 300k.

Az alábbiakat ajánlottam neki:
Sony KDL-46EX720
Samsung UE46D6500
LG Electronics 47LW650S.

Nézési táv 3m lenne, és digitális kábél tv, mkv, BD tartalmak futnának rajta.
Ja és ami fontos világos szobába lesz.

Érvek ellenérvek???

Esetleg más ajánlat?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv Alex

[ Szerkesztve ]

(#13609) cigam válasza gulyasa (#13600) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

USB-re lehessen menteni a csatornalistát

Ezt már többen is említettétek, de mire jó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13610) csimpok


csimpok
aktív tag

Bementem az MM-be, holnaptól az UE40D6500 199,900 Ft akcióban 4db 3D szemüveggel + regisztráció után 5 év garanciával és Skype kamerával (ami az eladó szerint önmagában vagy 30 ezres tétel).

[ Szerkesztve ]

(#13611) biga válasza Axel007 (#13608) üzenetére


biga
senior tag

Ezek nagy résézét akkor mihamarabb döntse el és vegye meg, mert ezek majd mind 1000€ felett van, tehát csak addig maradnak 300k alatt, míg raktárkészletből fog vásárolni.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13612) biga válasza csimpok (#13610) üzenetére


biga
senior tag

A 6-os széria a Samsung honlapja szerint mintha nem támogatná alapból a skype-ot. Ez ha jól tudom a 7-estől felfelé van eleve támogatva.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13613) haraihajnal válasza BBéci (#13572) üzenetére


haraihajnal
csendes tag

Én az árukeresőben találtam rájuk,és ott hasonlítottam a 4 tv össze,ma már a 40c6510 nem található,a 32c6510 a Plázamarket és a Mobilix kínálja és mind a kettőre a full hd van írva.Az,hogy a 2 tv készülék új vagy nem, nem tudom,és azt sem tudom,hogy a full hd valós paraméter vagy nem.De hogyha meg kérdezted, elképzelhető,hogy nem felel meg a valóságnak.Azt már eldöntöttem,hogy a MM-ban fogom meg venni a készülékemet,mert utálom azt,ha hülyének és átverhetőnek néznek.Igaz,hogy az ár, az más náluk, magasabb,de egy biztos,ha reklamációra kerül a sor akkor nem kell vakarnom a fejemet,hogy hogyan is tudjam érvényesíteni azt.Az érdekes,hogy a német idealo.de webáruházban is meg találhatóak ezek a tv.Akkor ők is átverik a jó népet!És hogyha nem csal az emlékezetem akkor a samsung márka oldalán is full hd van feltüntetve.Akkor ki hazudik, a gyártó vagy a kereskedő?Nem rég rákérdeztem az egyik ilyen webáruház kereskedőnél,hogy hogy van az,hogy X kereskedőnél van az XY kereskedőnél már nincs,válasza,hogy ők sokat rendeltek belőle és ezért van még raktáron.Most mondja meg nekem valaki,hogy nekem mint vevőnek miért kell ennyire körültekintőnek lennem és azzal foglalkoznom,hogy most átvertek vagy nem?Hülye kérdés,nincs rá válasz.Tudom ilyen világot élünk!

Hajnalka

(#13614) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Üdv a szakiknak, lenne egy házi versenyem :D
Játékban résztvevő versenyzők:
LG 42LV5500
Samsung UE40D5500
Elvárások:
alacsony fogyasztás
minél jobb, szebb, gyorsabb stb stb kép
Tehát ki lesz a győztes, aki a nappalimban lesz hétvégén? :D

(#13615) haraihajnal válasza Jégtörő (#13571) üzenetére


haraihajnal
csendes tag

Kösz az infót,mai kérdésem ezzel kapcsolatos lett volna.

Hajnalka

(#13616) #75912448 válasza Sandormaster (#13614) üzenetére


#75912448
törölt tag

Könnyű a helyzeted, a választás redukálódott 2 résztvevőre, megnézhetnéd őket élőben és a saját szemeddel látottaknak hihetnél, nem a tanácsoknak :) /elsősorban/

(#13617) gulyasa válasza cigam (#13609) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez afféle "backup-restore" funkció, amit jó néhány set-top-box is tud.
Az automatikus kereséssel megtalált digitális csatornákat (ez DIGI kábelnél kb. 80 csatorna) hosszú tököléssel a neked tetsző sorrendbe rendezgeted, aztán erről egy mentést csinálsz USB-re...
Mondjuk azért, mert elképzelhető, hogy akármilyen ok miatt elvesznek a csatornák és a sorrendjük és ne kelljen újra hosszas kínlódással (automatikus keresés, sorba rendezés) visszaállítani az eredeti állapotot, hanem egyszerűen csak visszatöltöd az adatokat USB-ről.
Na erre (is) jó...

nightshadow: Amúgy köszönöm a jelölteket.
Kérdés: a Samu D6000 széria nem tudja a valódi 100Hz-et?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13618) cigam válasza gulyasa (#13617) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Aha. Köszi az infót!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13619) Sandormaster válasza #75912448 (#13616) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hát őszintén megmondva, nem gondoltam volna hogy valaha LG tv vásárlásán töröm a fejem, de most eléggé afelé hajlok :D
Samu D5500-nál ez a nagy "100Hz valójában csak 50Hz" dolog picit elbizonytalanított...
De összességében rengeteg tényezőt kell vizsgálni és ezért nehéz, főleg mert mindenevő lesz a TV, az SD adástól a FullHD tartalmakig, de lehet még a Smart funkciójuk is be lesz vetve :))

(#13620) csimpok válasza gulyasa (#13617) üzenetére


csimpok
aktív tag

A D6000-es széria valódi 100 Hz-es, a 6500 alattiak "nem valódi" 200Hz-esek, a 6500 pedig 400Hz-es.

(#13621) vlevi válasza Sandormaster (#13614) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem nem egy kategória a kettő. Az LG 5500-asa rendes 100Hz-es képet tud, míg a Samu csak képvillogtatós 100Hz-et. A Samuból a "rendes" 100Hz a 6-os sorozattal indul. Úgy korrektebb az összehasonlítás. Aztán ott van még a Samsungoknál (nem mindegyikben) az Ultra Clear Panel, ami fényes képernyőt jelent, emiatt élénkebbek rajta a színek, hátránya, hogy világos helyiségben jobban tükröződik, de korántsem annyira, mint egy plazma.
Alacsony fogyasztással nem érdemes foglalkozni, a tavalyi LE40C650 is 80W körül fogyaszt, pedig az nem LED-es. Az idei tévék valószínűleg még kevesebbel is beérik, és még annál is kevesebbel, mert LED-esek. Szerintem 70W alatt ki lehet őket hozni. Persze nem 100%-os háttérvilágítással, de filmnézéshez este, besötétített szobában a harmad fényerő is elég.

(#13622) pivi.l válasza vlevi (#13621) üzenetére


pivi.l
tag

Még egy dolgot tennék hozzá.
LG: saját gyártmányú ips panel
Samsung: saját vagy más gyártótól származó pva panel nagy kontrasztarány különbséggel = Panel lottó

[ Szerkesztve ]

(#13623) Axel007 válasza biga (#13611) üzenetére


Axel007
tag

Jó meg mondom neki, de választ nem kaptam a kérdésemre, hogy melyik ajánlanátok.

(#13624) Sandormaster válasza vlevi (#13621) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Értem, nézegetem ezerrel a youtubeos teszteket is amíg saját szememmel meg nem tudom tekinteni (remélhetőleg holnap), addig legalább ez is jó...
Ahogy látom LG-nél van teljes értékű böngésző, meg tetszik a távirányító pointerként való használata.
Samu 6-os széria lenne akkor valójában az LG ellenfele?!...viszont árban felette van egy 15-20-al, ahogy nézem....meg az már 3D....az fogyasztásban dob rajta ugye?
UE40D6000-et 176k-ért kapni ahogy látom...
Kezdek félni hogy ez olyan lesz mint a kocsivétel...először: "áááá jó lesz nekem a 800k-s b5-ös passat"....a végére meg 1,5 misis b5.5 lett :D

(#13625) BBéci válasza Sandormaster (#13624) üzenetére


BBéci
titán

6-os Samuból létezik teljesértékű böngészős modell.
Csak 3D film nézésekor emelkedik picit a fogyasztás, szerintem reális az említett ártöbblet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13626) #75912448 válasza Sandormaster (#13624) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kezdek félni hogy ez olyan lesz mint a kocsivétel...először: "áááá jó lesz nekem a 800k-s b5-ös passat"....a végére meg 1,5 misis b5.5 lett :D

:-))) pontosan

A 6-os Samunak inkább az LW4500 a vetélytárs, ott sincs böngésző, van viszont 3D.
Az LW5500 a böngésző + 3D + fasza panel.

Hát őszintén megmondva, nem gondoltam volna hogy valaha LG tv vásárlásán töröm a fejem, de most eléggé afelé hajlok

Én sem, de mit lehet tenni, ha elkezdenek jó tévéket gyártani? Nem fogom a fejem a homokba dugni, csak mert pár éve silányabb volt a felhozataluk, ha idén meg várokozáson felüli termékeket dobnak piacra. Tavaly a középkategóriában Samut vettem volna, idén eszembe nem jutna, jövőre meglátjuk...

(#13627) Sandormaster válasza #75912448 (#13626) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hát holnap igyekszem végigcsekkolni a saját szememmel a kínálatot és meglátjuk mi lesz :))

(#13628) #75912448 válasza Sandormaster (#13627) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nagyon jól teszed, mindig ez legyen az első. Amit a tesztekben írnak, az legyen irányadó, amit a fórumokon olvasol, az mehet a végére ;)

(#13629) uszilard


uszilard
tag

Annyit tudnátok esetleg segíteni hogy 22"-ban fogok e találni IPS-panelest?

Gondolom azért nem válaszoltok mert ilyen mérettel nem igazán tartjátok érdemesnek foglalkozni, de azért nekem nem lenne mindegy hogy a konyhában mit nézek :)

(#13630) Jégtörő válasza uszilard (#13629) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Olyan monitort nézzél amiben van tv tuner, lg samsung, sok szerencsét.

(#13631) nightshadow válasza gulyasa (#13617) üzenetére


nightshadow
veterán

Amúgy köszönöm a jelölteket.
Kérdés: a Samu D6000 széria nem tudja a valódi 100Hz-et?

De tudja, csak azért írtam a D6100-et, mert sokáig ez volt a legolcsóbb 100Hz-es a Samsungok közül, de látom 1-2k-val beelőzte a D6000.

gamersboy: A 26"-os TV anyumnak kell (második TV), csak tévézni fog rajta, semmi extra, így szerintem nem ér meg 20-al többet a Sony, ami Full HD, wifi stb., mivel nem lesznek ezek a funkciók kihasználva. Bőven elég TV-zésre, meg filmnézésre a HD Ready 1366*768-as felbontású is.
Még annyit kérdeznék, hogy majd ha esetleg digitális adás lesz errefelé, akkor érezhető lesz különbség a Full HD és a HD Ready minőség között?
Nehéz a választás és a döntés...

26"-os méretben szerintem nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#13632) moki1234


moki1234
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, mit gondoltok errol a tv-rol: "Sony KDL40CX523" , igazabol a kepminoseg es a media lejatszoja + a Smart tv resze erdekelne.
Egyeb tv ajanlat ezekkel a funkciokkal?

A valaszokat elorre is Koszi

(#13633) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

csak 1 kérdés.

Sony KDL40EX720
Samsung UE40D6500

Ezeknek mi a megfelelő TV más márkáknál ( LG, Philips, Pana )? Szóval melyik típusok tudják kb az előbb felsorolt TV-k tudásszintét?

MM-ben ki lehet próbálni vásárlás előtt a TV-ket???

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#13634) Ragnar95 válasza moki1234 (#13632) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A médialejátszója nagyjából mindent visz, mkv filmekkel is megbirkózik.A smart tv része szerintem egyik mai tv-nek sem az igazi, mert bár ebben is teljesértékű böngésző van, de elég lassan tölti be az oldalakat és a navigálás se egy élménya távirányítóval.Viszont az előre beállított oldalak (Youtube,Eurosport...) jól működnek rajta.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13635) nightshadow válasza Fasten (#13633) üzenetére


nightshadow
veterán

LG LW5500(/4500) [link]

(#13636) jotyu10


jotyu10
csendes tag

Sziasztok!

Láttam a gazdaságos áruházban egy JVC LT-32HG35E tipusú tv-t. Sehol nem találok róla leírást, például jó lenne tudni hogy tud-e filmet játszani USB-ről?

Előre is köszi a válaszokat!

(#13637) Jégtörő válasza Fasten (#13633) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

A kiállított darabot, amúgy ki kell venniük a dobozból megmutatni, hogy nem törött, 3 nap cseregarancia a csomagolás minden darabjával, nem szokott gond lenni 3 nap után már. Addigra kiderül, hogy minden jó e benne.
Nekem hasonló tévém van csak nem 3d-s, sony ex 701 az nagyon jóra sikeredett ex 720 tudtommal funkcióiban ugyanaz csak 3d-s.

(#13638) moki1234 válasza Ragnar95 (#13634) üzenetére


moki1234
csendes tag

Koszi a gyors valaszt. Kepminosegrol esetleg valami info?

(#13639) Ragnar95 válasza moki1234 (#13638) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Arról sajna nemtudok nyilatkozni :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13640) nightshadow válasza moki1234 (#13638) üzenetére


nightshadow
veterán

A trustedreviews és a hdtvtest talán a két legelismertebb tesztoldal, s mindkettőnél megkapta az ajánlott plecsnit, úgyhogy annyira nem lehet rossz vétel:

- [link]
- [link]

A többi tesztoldal is jókat ír róla, pl. az avforums szerint is ajánlott vétel:

- [link]

(#13641) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na megvolt a nagy teszt túra...fárasztó volt az tuti :D
Első megjegyzés: amit nézni akartam az tuti nem volt :D
Samsung 40D5500-al kezdtem, a képe nem győzött meg, bár nyilván egyik kiállított darab sem volt kalibrálva, fogyasztása ~75-80W volt.
Aztán az autóvásárláshoz hasonlóan megláttam a felsőbb kategóriát :D
Egy sorral fentebb egy LG 42LW5590 volt, képre sokkal nem volt jobb a Samunál, sőőőt!
Fogyasztása ~100W (azonos filmek futottak minden)...ééésss aztán ott volt egy
Philips 40PFL8505H....naLOL, geci szép képe volt, bár közelről néztem őket, ami egyébként hétköznap nem valósul meg, sokkal folyamatosabb és jobb, színhűbb volt mint bármelyik...fogyasztása viszont ~130W :(((
Ezután boltváltás, és jött a Samu hatos széria...sajnos csak egy UE46D6000-t találtam, képe már nagyon tetszetős volt, fogyasztás 77W... az azért derék egy ekkora tévétől!
Összességében rohadt nagy különbségeket láttam a tv-k közt és viszonylag minden boltban (Euronics és társai) segítőkészek voltak (de még az Auchanba is betértem kis fogyimérővel és hogy lecsekkeljek egy két vasat :DDD )
Végülis D6000 lesz és netről rendelek, mert sokkal olcsóbb mint máshol, de van egy két érdekes dolog: van ahol 40D6000 van 176K-ért, Samsung oldalán meg 40D6000TW a jelölés és neten azzal a jelöléssel már csak 192k-ért találtam...kérdésem, hogy ugyanaz a két modell, vagy tényleges eltérés van köztük/ ha igen, akkor mi?

(#13642) biga


biga
senior tag

Lehet hülye kérdés: az LG-leírásában szerepel, hogy a medialejátszó része milyen kodekekkel bírkózik meg. de itt nem szerepel, hogy pl az MKV konténerre (mint egyik elég elterjedtel) is tud-e valamit kezdeni. Gondolom igen, csak a kodekek között ezeket nem tüntette fel, de a többi gyártó általában ezt is külön jelzi. Erről ud valaki valamit? (csak a megnyugtatás végett)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13643) humax válasza #75912448 (#13626) üzenetére


humax
senior tag

nekem is tetszik a LW5500 , de sajnos nincs bene pip , azert muszaly lesz samsung v sonyt vasarolnom, mert ot van pip, pedig nagyon be jott a passiv LG szemuvege,
mit ajalasz a samsung v sony ami azert jo legyen a 3D.?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#13644) #75912448 válasza humax (#13643) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ajánlani sose mernék, inkább ajánlom, hogy nézd meg élőben vagy olvass utána. Sok jó tévéje van idén Samunak is, Sonynak is, de mivel jó 3D-t szeretnél, még szemrevételezésre sem ajánlanék. :) Az LCD technológia jelenlegi legnagyobb tévedésének tartom az aktív 3D-t. Jelenleg, most, napjainkban. Nem tudom mi lesz később, véleményem változhat.

(#13645) Ren Hoek válasza Sandormaster (#13641) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Fogyasztás nem tök mindegy, ilyen szinten? Egyrészt ha telik ilyen TV-re akkor nem a villanyszámla lesz a legnagyobb gond, másrészt valaki itt kiszámolta +5W = évi 2000 Ft plusz, ha 24/7 megy. Kiszámoltam ebből, ha napi 3-4 órát megy, +30Watt csak havi ~125 Ft. Teljesen mindegy tehát... Vagy egy 30 Wattos gyenge lámpa megy folyamatosan míg nézed, hát az sem egy nagy érvágás... Ez alapján nem érdemes TV-t választani.

Max a Föld bolygó megmentéséért folytatott elkeseredett harcot segítheted, de azt hiszem nem ez fog számítani, amíg állítólag Kína heti 2 szénerőművet húz fel...

[ Szerkesztve ]

(#13646) digo00 válasza Sandormaster (#13641) üzenetére


digo00
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#13647) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na megjött az LG 42LK530 :) Most keresi a csatornákat... Pixelhiba nincs rajta szerencsére. Hamarosan beszámolok a készülékről, ha nem bánjátok :)

(#13648) Sandormaster válasza Ren Hoek (#13645) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Egy kis adalék, hogy értsd a "miértet": a TV-t szüleim használják majd nagy részben, előző tévéjük egy 1986-ban akkor 70.000Ft(!) -ért vásárolt 70cm-es Videoton tv, megélt 2 villámcsapást, pár képcsőcserét is, de a héten már nem akart bekapcsolni....hosszú távra terveznek(bár a mai készülékek messze nem olyan strapabíróak) és ahogy írtam is, volt pl a Philips tévéje ami 130W szemben a majd 70W-os Samsunggal az azért már nagyobb különbség, nyilván mi sem 1-2W-on skótoskodunk...csak ez is szempont :))

(#13649) biga válasza Ren Hoek (#13645) üzenetére


biga
senior tag

Bocsáss meg, de ellent kell mondanom. Nem vagyok valami nagy környezetvédő, de ha nem okoz ez különösebb plusz ráfordítást számomra, én bizony a kisebb fogyasztásút veszem meg. És nem a 2000 Ft miatt, hisz - szerencsére - az átlag magyar bér kb 8-10-szereséből élhetek. Hanem pont azért, mert szerintem számít az a 30W is. Na persze nem az én 30W-om, hanem a fejlett világ TV vásárlóinak 30W-ja. Az már elég tetemes mennyiség, nem gondolod? Ugyan így vásárolok minden eszközt: nekem bizony szempont a fogyasztás, és ebben az sem tántorít el, ha pl Kínában tojnak erre. Mert nem sokára ők sem fognak és én sem mutogathatok rájuk, ha ennyit sem teszek ezért. Ez nem "zöldség", hanem tudatosság!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13650) #75912448 válasza Sandormaster (#13641) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha már ilyen profin felszerelkezve mentél tévé mustrára, 1-2 dolgot még megtehettél volna :)
A tévék valószínűleg (90%) bemutató módban futottak, kb azt jelenti, hogy 100%-os lehetett a háttérfény beállításuk. Ilyen konfiggal értelme sincs a képre nézni, át kellett volna tenned mindegyiket mozi módba, ez a művelet 3 gombnyomás a távirányítón és nincs nála fontosabb. Hiba szar ez is, a bemutatónál nagyságrendekkel jobb.

Mivel fogyimérőt is vittél (feltételezem fontos nálad az energia szükséglet), így még fontosabb lett volna azonos háttréfénnyel mérni őket, hiszen az LCD-k fogyasztását kizárólag a háttérfény milyensége befolyásolja. KB 50%-ra kellett volna tenned mozi módban. Pl ha 0-100 között állítható, akkor 50-re, 0-20 között 10-re, stb. Így valósabb képet kaptál volna a fogyasztásukról.

Mivel a D6000 ár/értékben egy jó kis készülék, rosszul nem döntöttél, de érdemes odafigyelni erre a pár dologra.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.