Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13701) #75912448 válasza BBéci (#13700) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem úgy volt, hogy 835 lesz? Azért nem 1 kategória a kettő. Kb, mint Samu 6xxx vs 8xxx.

(#13702) Brian_GT válasza Jégtörő (#13685) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszönöm a segítséged, driver elvileg megoldva, mert ha tudom kompletten egy windows reinstallra is érkezem hozzá.
Viszont nem klónozás lesz, hanem csak kiterjesztett képernyő. Klónozást csak akkor tudnám ha tudna fullhd-t az elsődleges kijelző, de nem tud. Dee gondolom egy választás alatt van a klónozás is meg a kiterjesztett képernyő is.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#13703) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony 40HX720+Skype kamera+5év gari 290k:[link] 1-2 hete még 350k volt csak a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#13704) BBéci válasza #75912448 (#13701) üzenetére


BBéci
titán

Az is érkezik, kis késéssel, addig megkaptam a 635-öst.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13705) sinead válasza Sandormaster (#13660) üzenetére


sinead
tag

Sziasztok!

Sandormaster

Panasonic tx-l42e30e -t nem méregettél egészen véletlenül???

Ance

Azért kérdezlek, mert látom, Téged is érdekel az analóg tévézés. Az itteni teszt eredményét meg tudod erősíteni?

"Figyelem-figyelem: minden idők egyik legjobb analóg tunerje került ebbe a tévébe. A mai világban, amikor egyes gyártók azzal hárítanak, hogy a digitális világ küszöbén már nem igazán foglalkoznak az analóg jelekkel, akkor ez különösen nagy jelentőséggel bír."

Köszönöm!!!!

(És erre is adnak most már 5 év garanciát!!!)

[ Szerkesztve ]

(#13706) beci válasza Brian_GT (#13666) üzenetére


beci
őstag

Szerintem semmi kulonbseg nincs.A win7-tol fugg,nem a videokartyatol.Total mindegy,hogy ati,vagy nvidia.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13707) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok.

Köszönöm tanácsaitok, amit leszűrtem, hogy nem tudom megúszni a felhösödést, max menjek és nézzem meg őket. Arra van garancia, hogy ha a kiállított teszt példánynál elenyésző lesz, akkor a bontatlan dobozban elhozottnál is ugyanígy elenyésző lesz, vagy teljesen zsákbamacska?

Ha már úgyis felhős a LED miatt, akkor nem mondanék le az extrákról, vagyis segítsetek a végső döntést meghozni. Ennek a TV-nek keresem az ellenfeleit Samsung 37D6100.

Amiből most nem engednék:
100Hz, DVB-c, FULL HD, PVR, média player, 3D

37"-ban az LG eleve kiesik, mivel nincs 3D. A sonyban van KDL-37EX720. Tehát e kettő közül azon kívül, hogy lemegyek a MM-ba és viszek valami anyagot, hogy lássam a felhősödést, és a kép minőséget, melyiket javasolnátok jobban? Melyik a jobb vétel? Van még más játékos esetleg, akit érdemes számba vennem? (70% digitális TV + 15% mozi + 15% Xbox360) Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#13708) AtaWrc válasza #75912448 (#13691) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
A Phlips már az Lg passzív paneleit is használja, és egész elfogadható képe van annak is,
bár csak egy demó tévét láttam.

(#13709) Ance válasza sinead (#13705) üzenetére


Ance
őstag

Nem néztem ezt a tévét anno, de a PH!-s tesztekbe én meg szoktam bízni. Szerintem alapozhatsz erre a kijelentésre nyugodtan, de gondolom meg is nézed a tv-t vásárlás előtt.

(#13710) Ragnar95 válasza Lesliegold (#13707) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna attól, hogy a kiállított példány nem felhősödik, a tied felhősödhet majd, hiszen ez sajnos nem típus,hanem konkrét tv függő, lehet hogy az a példány, amit te kapsz nem fog felhősödni, de másikak igen, de ez fordítva is elképzelhető.
Szerintem felejtsd el a 37-es méretet, mert sem a Sony, sem a Samsung nem gyárt 37-es panelt, így marad a panel lottó és nem tudhatod, hogy milyen paneles tv-t kapsz, lehet, hogy a tiednek rosszabbak lesznek a feketéi és a kontrasztja, mint a kiállított darabnak.
Amúgy a KDL-37EX720 játékra jó választás, mert kicsi az input lagje és a 2D-s képe is elég szép, de sajna a 3D-jét szinte mindenhol lehúzták az erős crosstalk miatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13711) Lesliegold válasza Ragnar95 (#13710) üzenetére


Lesliegold
tag

A 37" sajnos a max. Most 32" van, ettől mennék fentebb, de több hely sajnos nincs. Akkor mégis mit javasolsz nekem az előbb említett kritériumok terén? A 3D-ről még le is tudok mondani, de ezekről nem: 100Hz, DVB-c, FULL HD, PVR, média player. Vagy ha a 3D-t lehúzzuk, talán beléphet egy LG?

Xiaomi Redmi 3

(#13712) NGA


NGA
addikt

Nagyobbra váltanék, és igy ez felesleges lett, hátha valakit érdekelne. 80-ba

[link]

(#13713) Ragnar95 válasza Lesliegold (#13711) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazából jó az általd kiválasztott 2 modell is, csak rizikós, hogy milyen panellel kapod és a Sony ára mellett szerintem nem fér bele, hogy esetleg rossz panelt kapj.
Szerintem nyugodtan nézd meg az LG-ket is, bár a 3D egy különleges élményt ad és tényleg jó otthon a nappalidban ülve 3D-s filmeket nézni :K
Esetleg nemtudod máshova átrakni majd a tv-t vagy nagyobb helyet csinálni neki? :F Mert szerintem az a +5col nem lesz akkora változás és a 42-esek terén nagyobb és jobb is a választék :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13714) dh66e válasza BBéci (#13700) üzenetére


dh66e
veterán

Ebből nem kéne sok mindent leszűrni.Az le 635 úgy.....ahogy van bár sok hasonló kat. tv is kb ugyanezekkel a gondokkal küzd.Persze ez a sharptól elég vérszegény.

(#13715) sinead válasza Ance (#13709) üzenetére


sinead
tag

Nagyon jókat írnak róla, és meg is bízom a tesztben.
Megkérdezhetem, hogy miért nem nézted a TX-L42E30 -t?

(#13716) Lesliegold válasza Ragnar95 (#13713) üzenetére


Lesliegold
tag

Sajnos nem. A 37" már a kompromisszumos megoldás a 32"-hoz képest. (Panelben nincs sok lehetőség)
Az árakról most nincs szó, mivel mindkét említett modell 170K, és ez pont a határ, tehát mindkettő pont belefér. Vagy annyi van még, hogy most veszek a régi TV-hez egy DVB-C SET top boxot és kivárom a tavaszt, hátha lesznek újabb és jobb modellek?

Xiaomi Redmi 3

(#13717) Ragnar95 válasza Lesliegold (#13716) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Újabbak biztos, hogy lesznek és valószínűleg jobbak is lesznek, de többe is fognak kerülni valamennyivel. Viszont a panelek terén nem valószínű, hogy lenne addigra nagy változás, sőt azt is repesgetik, hogy a Sony kiszáll a panel gyártásból és az LG-től fog paneleket venni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13718) james008bond válasza nightshadow (#13689) üzenetére


james008bond
őstag

Szia!
Azt honnan tudnám kideríteni, hogy 40 collos Sony LX900-ban milyen panel van?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13719) #75912448 válasza Lesliegold (#13716) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pedig igaza van Ragnar95 kollégának. Valahogy csak lehetne helyet szorítani plusz 3"-nak. A két kiválasztott 40" 6100 és 720 jó kis 2D tévé, nagyon nem lőhetsz mellé egyikkel sem. 37"-os kollégáikat meg ki tudja épp mivel szerelték fel.

[ Szerkesztve ]

(#13720) Ance válasza sinead (#13715) üzenetére


Ance
őstag

1. "Mezei" LCD-t szerettem volna és nem LED-est, mert féltem a felhősödéstől az alacsonyabb árkategóriában. Egyébként ez a Panasonic ez eléggé jó (legalábbis a tesztelt példány).

2. Fel sem merült a Panasonic, én azt hittem ők csak plazmában nyomulnak.

3. Ha egyébként felmerült volna az edgeLED és a Panasonic, akkor sem vettem volna meg szubjektív okokból: nem adok ennyit egy 42-es tévéért. Nekem nem éri meg, mert nem ülök egész nap előtte.

(#13721) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

munkatársam egy 19-20 coll körüli kistévét szeretne venni. a tescoban sikerült lebeszélnem a "technika" (lol) márkanevű borzalomról...szóval nem kell semmi extra, magyar nyelv, és esetleg a falra szerelhető legyen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13722) negyedes válasza Mr.Csizmás (#13721) üzenetére


negyedes
addikt

Hasonlot keresek en is mostanasag, ugymond "belepo szintu" TV kellene nekem. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13723) Sandormaster válasza sinead (#13705) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Sajnos nem :N

(#13724) olbaidhun válasza olbaidhun (#13697) üzenetére


olbaidhun
őstag

# 13697

Erre valaki dobna nekem egy választ? Esetleg pü-t?!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13725) reboz5751


reboz5751
csendes tag

Sziasztok !

TV vásárlás előtt állok 42" -at szeretnék vásárolni
az alábbi 5 közül meiket javasoljátok sorrendben
LG 42LV579S
LG 42LV5590
LG 42LE5500
LG 42LV5500
Panasonic TX-L42E30E,
vagy hasoló árfekvésben más fajtát
köszönettel :

(#13726) dh66e válasza olbaidhun (#13724) üzenetére


dh66e
veterán

Nem ismerem a tv-t de ha azt nézed hogy belépő 32" modellek már 80k vannak akkor viszonyíts hogy ez mennyi idős van e rá gari és mennyi bla bla bla.Használt pár éves 32" lcd tv-ket 40-50k adják az aprón.

(#13727) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Ne vegyetek már ennyien 42LK530-at! Még a végén elfogy december közepére, amikor én akarok venni egyet. :D

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#13728) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Most vettem a mai napon egy [panasonic] 37"-os (94cm-es) Lcd tv-t!

Csak a véleményemet írom le:
- nagyon szép képe van (akár Digitv, akár Wdtv media lejátszó)
- hiába 50-60hz, nem veszem észre hogy nem lenne folyamatos a kép
- Méretileg is fontos volt nekem, mert 90cm max. helyem volt, és pont befért. :)
- most 5 év garancia van rá :K
- kicsit kevés a kimenet, de amire nekem kell, bőven elég

Én csak ajánlani tudom. :D

Üdv!

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#13729) sinead válasza Ance (#13720) üzenetére


sinead
tag

1. "A felhősödés azonban egyáltalán nem jelentkezik olyan agresszíven, mint az ugyanilyen eljárást használó modellek többségénél tapasztaltunk korábban."
És talán a Pana megbízhatóbb is ebben, kevésbé különböznek egymástól. De ez már csak "előítélet".

2. :N

3. Ezen én is nagyon elgondolkodtam most. Nem tudom, szabad-e ennyit (180e) adni egy tévéért.

reboz5751
Vásárlás közben volt egy kis időm nézelődni: a TX-L42E30E színekben egyértelműen a legszebb volt (nekem+ az eladóknak) az összes közül, pedig jó sok TV ki volt pakolva. Természetesebb, melegebb a színvilága. De ez szubjektív is.

[ Szerkesztve ]

(#13730) nightshadow válasza NGA (#13712) üzenetére


nightshadow
veterán

Az a tévé 90k újonnan, szerencse kell ahhoz, hogy annyiért el tud adni.

james008bond: Sony LX900-ban milyen panel van?

Konkrétan az LX900-ról nem találtam infót, de azt több helyen is olvastam, hogy a felsőbb szinteken már csak saját Sony-samsung panelt használnak, s mivel ez volt a tavalyi csúcs tévéjük, 99% hogy Sony paneles.

(#13731) ginola válasza Ragnar95 (#13698) üzenetére


ginola
addikt

Szerintem az nx 710es előd is jó.

(#13732) james008bond válasza nightshadow (#13730) üzenetére


james008bond
őstag

Kösz az infót!
Azért érdekes, hogy én sem találtam konkrétan tesztet erről a típusról, noha a zászlóshajó volt tavaly a Sonynál. Ettől függetlenül szép képe van és a tv is jól néz ki, igényes anyagokból összerakva.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13733) NGA válasza nightshadow (#13730) üzenetére


NGA
addikt

Amikor vettem, akkor ha valaki azt mondja, hogy 10e-el olcsóbban odaadja a gyári új állapotú tv-t, akkor azt vettem volna meg. Én 80-ért odaadom. A távja vásárlás óta foliázva van, és a dobozában pihen, mivel volt egy másik távom hozzá. A készülék 100%-os állapotban van, pixelhibamentes. Szerintem a 80e az jó ár érte. És ez nem bizonytalan webshopból való. Bevallom régimódi vagyok, tv-t, autót, feleséget jobban szeretek vásárlás elött megfogdosni :-)

(#13734) gulyasa válasza NGA (#13733) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha csak két hónapos, akkor is használt. Annyit nem kapsz érte.
Sajnos farkastörvények uralkodnak

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13735) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Lehet nem a legjobb helyre irom,de a házimozi topicban nem túl segítőkészek az emberkék...
Lenne egy LG LW5590 tv-m,és egy ilyen erősítőm.:

2db hangfalat szeretnék rákötni sztereóban.
A tv-n jó ha a fejhallgató kimenetre rakom az rca kábelt átalakítóval?
Igy ha nem kapcsolom be az erősitőt,szólni fog a tv?
Valamint az erősítőn hova csiptessem a hangszórókat?
Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13736) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#13721) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valaki nekem és negyedes-nek kistévét? :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13737) biga válasza beci (#13735) üzenetére


biga
senior tag

Nem fog szólni a TV olyankor (erősítő nélkül). Nem látom az erősítőn rendesen, de hacsak nem nagyon régi erősítő, lesz azon mondjuk egy optikai bemenet is. Dugd oda. Néhány TV-n az EuroSCART is tartalmaz analóg hang kimenetet, amit egy megfelelő csatival le tudsz szedni. Ha fejhallgató kimenetre dugod, akkor az erősítőnek mindig kell mennie

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13738) beci válasza biga (#13737) üzenetére


beci
őstag

Sajnos az erősítőn nincs optikai bemenet.
Scarton sajnos már van a dvd lejátszó.
Az a baj,hogy rca aljzat a tv-n mind in,outot nem találok.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13739) biga válasza beci (#13738) üzenetére


biga
senior tag

Hát akkor valami kompromisszumot kénytelen leszel tenni sajnos. A fejhallgató kimenet alapból (mikor bedugod) lekapcsolja a tv saját hangszóróit. Így ha a csati be van dugva, a tv saját hangszórói nem fognak szólni. Tehát akkor marad az, hogy kihúzogatod, ha nem kell, vagy mindig erősítőről hallgatod. Ez utóbbit esetleg egy közös távszabályzóval kényelmesen tudod használni.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13740) beci válasza biga (#13739) üzenetére


beci
őstag

Vagy kuporgatok egy újabb erősítőre,amin van optikai csatlakozó.:)

Köszönöm a segítséged.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13741) pivi.l válasza beci (#13740) üzenetére


pivi.l
tag

Szia

Vagy veszel egy ilyet: optikai sztereó rca átalakító

(#13742) Ance válasza pivi.l (#13741) üzenetére


Ance
őstag

Ohhh...pont ezt akartam írni. :)

Beci: ha jól látom, arra még nem válaszoltak, hogy hova kösd a hangfalakat.

Van képed a teljes hátuljáról az erősítőnek? Ha nincs, akkor típus? Hány hangfalat szeretnél rákötni? Sztereót vagy 5.1-es forrást is hallgatsz rajta?

(#13743) beci válasza Ance (#13742) üzenetére


beci
őstag

pivi.l!
Köszi,de úgy döntöttem eladom az erősítőt,és veszek használtan egy olyat,amin van optikai.

Ance!
Még nem kaptam,de ha meg lesz az új erősítőm,felkereslek priviben ok?
Amúgy csak sztereó lenne,nem megoldható sajna az 5.1 hangfalak kábelezése,és nemis lenne ideális a szoba elrendezése miatt sajnos.
Azért szégyen,hogy a tv-re nem bírtak egy rca hangkimenetet tenni...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13744) No.01


No.01
őstag

Jon a karacsony es tesomek lecserelnek a par eve ALDI-ban vasarolt (mellesleg teljesen jol mukodo) Medion markaju TV-juket. A tesom hulyesege, h eleg sokat jatszik konzolon ill sorozatokat is neznek (ujabban HD-t) a parja 2 dolgot szeretne: legalabb 52-es meret vagy inkabb 55-os es keskeny kava. (nyilvan elobbi fontosabb)

Melyik modell az ami fenti felteteleknek megfelel? (en Samsung D8000-et ajanlottam, de elkuldtek melegebb eghajlatra mert szerintuk az draga es a 3D sem erdekli (meg) oket...

Javaslatok?

(#13745) nightshadow válasza No.01 (#13744) üzenetére


nightshadow
veterán

Ekkora méretben a Sonynak, Samsungnak nincs is 2D tévéje. E két márkánál pedig a 100Hz mellé eleve megkapod a 3D-ét is. Érdemes lehet megnézni az 55EX720-at, ami egy jó 2D tévé, a 3D-és része az nem az igazi, de az meg úgyse érdekli őket. [link] árak: [link]

(#13746) No.01 válasza nightshadow (#13745) üzenetére


No.01
őstag

Ezt mar en is neztem nekik. Szeretnek top3 vagy esetleg egy top5 listat csinalni nekik azt majd eldontik ok penztarcajuk ill egyeni velemenyuk alapjan.
(a baj az, h ok alapbol olyanok, h bemennek a MediaMarktba megkerezik az eladot es amit tanacsolnak nekik azt veszik... Mivel o biztosan tudja hisz ez a munkaja :W
na de ez mar majdnem OFF...

Sharp, LG, Toshibak kozul melyek amik ajanlhatoak?

Probaltam oldalakat keresni de sok helyen meg mindig nincsennek tesztek az ujabb LED-es TV-krol ha meg van akkor az 80%-ban Samsung.

(#13747) NGA válasza gulyasa (#13734) üzenetére


NGA
addikt

Ismerem a piacot, elég sokmindent eladtam a vaterán már. Mivel sokan keresnek használtat is, igy az ár az jó. Nem kenyérre kell a pénz, és azért vesznek a vaterán is tv-t. Főleg karácsony elött. Szóval ha valakit érdekel, akkor 80-ba elviheti.

(#13748) csedaviasd


csedaviasd
csendes tag

Szerintetek ez a 2 tv közül melyiket vegyem?
http://www.sony.hu/product/tv-94-37-lcd/kdl-37ex720
vagy
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE37D6100SWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

(#13749) nightshadow válasza No.01 (#13746) üzenetére


nightshadow
veterán

Arra ügyeljenek, hogy mivel konzolozni is fog a tévén, alacsony input laggel rendelkező tévét vegyenek, az EX720 megfelel ennek a kritériumnak. Nehéz egyébként ilyen tévét találni.

[ Szerkesztve ]

(#13750) moki1234


moki1234
csendes tag

Sziasztok!

Ujabb velemenyeket kernek. A legujabb kiszemeltem: Panasonic TX-P42UT30B (2 szemuveggel kb 180k) , de sajnos sehol nem talalkok rola semmit, valakinek van valamennyi velemenye rola. A masik favoritom a Sony 40cx523 (~150K). Melyiket ajanlanatok? Vagy tudtok e valami olyan 40" koruli tevet aminel igazan a filmnezes sd-ben es hd-ben is szamit? Smart Tv nem szamit, de opcionalissan jar mind a kettohoz. A limit kb 150K de ha a pana jo akkor azert adnek tobbet is.

A valaszokat elorre is koszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.