Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13851) #03969024 válasza Bioritm (#13848) üzenetére


#03969024
törölt tag

A LED hajlamosabb felhősödni, a fogyasztása állítólag kevesebb, de szerintem aligha hozza be a magasabb árát a megtakarítás. Ha nem akarsz divatozni, nem zavar a vastagsága, nyugodtan vedd az LK530-at, amíg még kapható, mert úgy látom, az alacsony árkategóriában egyre csúszik le a minőség. (Úgy hallottam, jövőre jönnek az egy oldalon világító TV-k, kíváncsi lennék, hogy lesz abból egyenletes háttérvilágítás? Inkább csak magasabb haszon...)

(#13852) BBéci válasza Watt25 (#13838) üzenetére


BBéci
titán

Többen (sokan) többféle szolgáltató, többféle boxával hasonlítottuk a Scart és a HDMI közötti képminőség különbséget, ami szinte minden esetben jelentős volt.
Kivétel a műholdas Digi, mert az annyira vacak, hogy a HDMI sem képes érdemben javítani rajta.
Az viszont megalapozatlan állítás, sőt, butaság, hogy a hertzek miatt nem érdemes HDMI-re váltani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13853) Tanisz válasza JOEPAPA (#13836) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi szépen, hát elgondolkodtató, főként az ára miatt is, na meg ha kép tényleg annyira jó :)

Hisz úgyis PC és/vagy média box lesz rákötve, az meg megoldja "butasági" problémát:)
Gondolom a kábeles UPC-vel nincs gondja egyik ilyen lapos tévének sem manapság.
Igazából még arra nem találok válaszokat, hogy honnan lehet tudni az input lag-ről információt egy adott tévéhez, hiába kutatok. Egy-két modellhez van teszt, de pont nem azokhoz amire nekem szükségem volna.
Mivel biztosan lenne hozzá pc és/vagy xbox csatlakoztatva és viszonylag sűrűn használva.

Bevallom nekem ehhez húz a legjobban a szívem:
Panasonic TX-L42E30E SMART LED, de egy kicsit drágállom, ha 150e körül lenne akkor azt venném.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#13854) BBéci válasza thlacko (#13839) üzenetére


BBéci
titán

"mi a földön alszunk, és kb 1 méter magasan van a tv 3 méter távolságra tőlünk"
Alvás közben nem tök mindegy, milyen magasan van a tévé? :D

"euronicsban az eladó mindenképpen a plazam felé akart terelni"
Ezek szerint léteznek normális, hozzáértő eladók, nem hittem volna! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13855) csimpok válasza BBéci (#13854) üzenetére


csimpok
aktív tag

Hát igen, de ha jól emlékszem a fogyasztás volt az egyik érve a plazma mellett :D

Egyébként ha már írtál a Scart/HDMI összehasonlításról, arról nincs esetleg tapasztalatod, hogy minőségben hogy viszonyul egymáshoz egy HDMI-s STB általi kép, illetve egy CI kártyás megoldás, ami közvetlenül a TV tunerjét használja (UE40D6500)? Azért kérdem, mert Hello Digitalos vagyok, jelenleg Scartos STB-m van, de februárban lejár a hűség, és akkor (vagy lehet addig is) akarok HD csatornákra előfizetni, ahhoz pedig lehet választani HDMI-s STB-t vagy egy ilyen kártyás megoldást. Jó lenne tudni, hogy melyik ad szebb képet elméletileg.

(#13856) zakacs


zakacs
csendes tag

Sziasztok!

Alacsony bemeneti késésű monitort szeretnék vásárolni valamikor pár hónap múlva és a segítségetek kellene. Nézegettem a tv-ket de ezt nem szokták nagyon nézni egy tesztnél, vagy letudják annyival hogy "nem rossz", "elmegy" stb. Most egy 5500as sonyt használok de annak azért van rendesen lagja, hiába van game módba állítva a profil. Van olyan tv aminél esetleg ez is kiemelkedően jó? Van különbség plazma és lvd között ezekben? Ha valaki ért hozzá és tud tanácsot adni azt előre is köszönöm.

üdv

(#13857) BBéci válasza csimpok (#13855) üzenetére


BBéci
titán

Rengeteg fórumban olvastam hozzászólásokat erről, kivétel nélkül, mindenki jelentősen jobbnak minősítette a tévé saját tunerje által fogott adás minőségét.
Ezért is várom, hogy végre kukába dobhassam a szutyok UPC boxot. A világ legjobb tévéit tesztelem, használom, és Scartos hulladékon keresztül kapom a jelet. Vicc.

(#13856) zakacs
Keresgélj nightshadow fórumtárs hozzászólásai között, legalább tízszer belinkelt input lagról szóló teszteket, adatokat. Használd a keresőt!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13858) csimpok válasza BBéci (#13857) üzenetére


csimpok
aktív tag

Köszi, akkor én is célol tűzöm ki az STB mielőbbi eliminálását. További előnye ugyebár, hogy eggyel kevesebb doboz/távirányító lesz a szobában, csökken a fogyasztás, és még a TV felvevő funkcióját is használni tudom.

(#13859) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Hi!

Vettem 1 Panasonic TX-L37U3E lcd tv-t.
Semmi bajom vele, szép a képe..stb.. kivéve 1 dolog, ez nem tudom normális e??:
ha hozzányúlok a képernyőhöz, akkor a 2 szélén végig 1-1,5mm befele mozgása van.
Ennek nem fix-nek kellene lennie? :U :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#13860) BBéci válasza csimpok (#13858) üzenetére


BBéci
titán

A csatornákat saját kedved szerint rendezheted sorba.
Amennyiben sokallod a távirányítók számát, vegyél egy Logitech Harmonyt!

(#13859) Sziszifeca
A fene tudja, még sosem tapogattam, nyomkodtam egyik tévé paneljét sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13861) Sziszifeca válasza BBéci (#13860) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Mivel takarítottam, akkor vettem észre :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#13862) petroczi válasza BBéci (#13834) üzenetére


petroczi
csendes tag

Szio!

Köszi a választ.
Igazából ugye nem túl nagy a nappali, gyakorlatilag L alakú sarokgarnitúráról nézik a TV-t, a szoba szélessége 2,9 m. Tehát szemben max 2,5 méterre van a TV, a rövidebbik száron ülve/fekve viszont közelebb. Kb az mondható el, hogy 1,5-2,5m közötti a TV nézési távolság.

Emiatt (is) gondolkoztam inkább Full HD felé, valamint amiatt, hogy főként lehúzott tartalmakat fognak a tv-n bambulni, bár persze nem feltétlen HD minőségben. Ami viszont pont emiatt fontos, hogy USB-n keresztül le tudjon játszani filmeket a TV. Nos a C3, és úgy általában az olcsóbb Pana plazmák ezt nem nyújtják sajna, ahogy néztem.

Persze erre lehet megoldás egy 5-8K-s USB képes DVD lejátszó is...

(#13863) thlacko válasza BBéci (#13854) üzenetére


thlacko
csendes tag

"mi a földön alszunk, és kb 1 méter magasan van a tv 3 méter távolságra tőlünk"
Alvás közben nem tök mindegy, milyen magasan van a tévé? :D

:DD Jogos a 2 pont. Szóval mi a földön fekve tv-zünk este elalvás előtt, és innét lenne túlnyomórészt használva a tv.

"Ezek szerint léteznek normális, hozzáértő eladók, nem hittem volna! :K"

Akkor ha jól értem a "burkolt" utalásod, szerinted is a plazma jobb választás mint az lcd? Érdekelne bővebben is a véleményed a dologról, mert ha már ennyi pénzt kiadok, szeretném a lehető legjobbat és persze az igényeimnek megfelelőt kapni a pénzemért. egyáltalán nem ragaszkodok az lcd-hez, csak az a divatos mostanság vagy mi. :B

Addig röhögtünk a főnök viccén, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#13864) BBéci válasza petroczi (#13862) üzenetére


BBéci
titán

Az összes tévés topikban számtalanszor leírtuk, hogy a beépített lejátszó alapján tévét választani hatalmas butaság. Nem szabadna szempontnak lennie. Egy 10-15000 forintos céleszköz minden szempontból összehasonlíthatatlanul jobban teszi a dolgát.
A másik, hogy szintén baromira elhibázott ötlet a 720p felbontásnál lejjebb adni, ha már az embernek full HD tévéje van.

(#13863) thlacko
Igen, szerintem tévéadásokhoz és mindenféle filmekhez egyértelműen jobb választás, különösen akkor, ha nem pont szemből nézed, de ezt a Plazma topikban kellene megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13865) <NewL> válasza <NewL> (#13751) üzenetére


<NewL>
addikt

Philips 42PFL3606H

találtam egy 2Gb-os pendriveot :) röccenésmentesen lejátsza az mkv-t a kis Philips. veszek is egy 16Gb-ás pent az öregnek.

There's an app for that

(#13866) Zsubi


Zsubi
őstag

Üdv!

Tv vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni két adott típus közül.
LG 42LE4500 vagy Samsung LE40D551K2W???? :)
Tudom h az LG LED-es megvilágítású de kiszeretném kérni hozzáértő emberek véleményét h ki melyiket ajánlja :B a legfőbb szempont a képminőség lenne :U

Előre is köszönöm :R

(#13867) soldi3r válasza Zsubi (#13866) üzenetére


soldi3r
veterán

majd aki biztosra tudja, megmondja, de az 551 szerintem egy butított 550, úgyhogy azt inkább ne, egyébként ezzel az lg-vel a d5000 lehet párban

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#13868) junior11 válasza Zsubi (#13866) üzenetére


junior11
veterán

LG.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13869) Lokista válasza honyike (#13502) üzenetére


Lokista
csendes tag

A JVC jó márka, megbízhatsz benne..
Ha jól tudom Japán.
Én is gondolkozom rajta, bár én személy szerint LG-s vagyok..
Emmellett az szól, hogy LED..

(#13870) Watt25 válasza BBéci (#13852) üzenetére


Watt25
veterán

"Kivétel a műholdas Digi, mert az annyira vacak, hogy a HDMI sem képes érdemben javítani rajta."
De most ugye pont a műholdas DIGI-ről van szó...
"Az viszont megalapozatlan állítás, sőt, butaság, hogy a hertzek miatt nem érdemes HDMI-re váltani."
Elhiszem én ezt is, ha kifejted, hogy miért?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13871) PPolip


PPolip
csendes tag

Üdvözlet !
Az lenne a kérdésem ,hogy a kollégámnak van egy Samsung LE40B620 LCD tv-je,ami gyárilag nem játszik le USB-röl filmet ,csak zenét,képet.Meglehet-e oldani valahogy (pl:szoftver) a filmek lejátszását USB-ről?Köszönettel

(#13872) 4ron válasza BBéci (#13852) üzenetére


4ron
senior tag

Kösz neked és Watt25-nek is a választ!
Tehát valamilyen szinten mégis csak igazam volt a kábelek közti különbségben. Ez megnyugtat.
Az viszont nem boldogít, hogy műholdas DIGI-vel ezek szerint akárhogy bűvészkedhetek, még egy HDMI-s beltéri sem fog javítani szinte semmit a képminőségen? Az a baj, hogy falun lakom (+Szerbia, ez még rosszabb tényező) és nálunk még a Wireless internet meg a műholdas TV a divat, csak a nagyobb városokban elérhető a kábel TV. Választási lehetőség tehát nem igazán van, vagyis akad még egy:

a net szolgáltatóm valamilyen úton-módon árul Dreambox DM500-S beltériket és 90 csatornát garantálnak a csomaghoz, havidíj nélkül. A cucc a netről szedi le a kódokat folyamatosan, tehát valószínűsítem, hogy ez egy kissé illegális szagú.
A kérdésem a következő: amennyiben váltanék erre a Dreambox-os megoldásra (ami ugyanúgy műholdas), ezzel a lehetőséggel a képminőség ugyanolyan rossz maradna, mint a DIGI beltérivel vagy lenne különbség? Megjegyzem ajánlotta a szolgáltatóm azt is, hogy ha ragaszkodom a HDMI-hez, akkor tud olyan Dreambox-ot is szerezni, tehát ha válaszoltok, ezen opciót is vegyétek figyelembe.

Kösz!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#13873) Watt25 válasza 4ron (#13872) üzenetére


Watt25
veterán

Nem tudom Szerbiában hogy áll a digitális földfelszíni sugárzás, de talán még az is opció lehetne. Magyarországon mindenképpen azt ajánlanám a műholdas DIGI helyett. Esetleg ha közel laksz Magyarországhoz, akkor próbálkozhatsz a MinDigTV-vel. (Bár a fizetős része nem tudom, hogy határon túl megoldható-e?)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13874) vlevi válasza 4ron (#13872) üzenetére


vlevi
nagyúr

A műholdas DIGI legnagyobb problémája, hogy nagyon alacsony bitrátájú adást adnak. Tehát hiába van meg az SD adás felbontása, annyira agyon van tömörítve, hogy az már nagyon a képminőség rovására megy. Olyan ez, mint hogy egy 2 órás filmet össze lehet DIVX-el tömöríteni 480-as felbontásban 2Gigásra, de szükség esetén 100megás méretre is. Vagy a youtube-os videó. Hiába 1080p felbontású, de nagyon le van tömörítve, emiatt nem élvezhető a valódi FullHD minőség.

(#13875) BBéci válasza Watt25 (#13870) üzenetére


BBéci
titán

A beérkező digitális jeleket analgóggá, majd ismét digitálissá kell alakítani, hogy a tévé képes legyen megjeleníteni. A kétszeri konverzió - ami HDMI esetén nem történik meg - minőségromlást okoz.
Mellesleg sem műholdról, sem kábelen nem érkezik 100 hertzes jel, a full HD 1080i/50 Hz.

aaron111
Nem a műholdas adások általános minőségével van baj, az többnyire kiváló csak nem a Diginél, ahogy azt már előttem vlevi leírta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13876) 4ron válasza Watt25 (#13873) üzenetére


4ron
senior tag

Watt25:
MinDigTV-ről természetesen hallottam, mivel szinte csak magyar adásokat nézek, viszont mifelénk nem igazán gondolom, hogy sokan használnák. Ez a Dreambox-os megoldás most a legelterjedtebb, mivel csak egyszeri kiadásról van szó és 90 csatorna jár vele. Na majd meglátjuk mi lesz a vége, egyelőre marad a DIGI még egy ideig. Kösz!

vlevi:
értem, köszönöm!

BBéci:
gondolom ha Magyarországon is rossz minőségű, nálunk még ettől is rosszabb lehet a helyzet. Köszönöm!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#13877) Zola007


Zola007
veterán

Elkezdtem olvasgatni, bár tudtam hogy rossz vége lesz. 600 hozzászólás megtette a hatását, az igények, árak és méretek nőnek, csak ki fogja mindezt kifizetni :DDD

1, Olvasgattam, hogy 40 col alatt a Samu nem saját panelokat használ, illetve nem lehet pontosan tudni, hogy mi is került az adott darabba. Ez kezdő LCD tv tulaj számára jelent-e észrevehető minőségkülönbséget?

2, Egyelőre az ára és a kiforrottabb volta miatt inkább a sima LCD felé hajlok. Talán jobb és nagyobb TV-t tudnék venni ugyanabban az árfekvésben mint a belép LED-esek. Ahogy néztem, 120-130 körül már kapnék korrekt hagyományos LCD-t, led világításúból viszont csak valami alap vagy butított típust. Jó irányban gondolkodom-e?

tehát a módosított igények:
A legeslegeslegfontosabb: minél jobb kép, egyenletes bevilágítás és fekete. Szívesen engedek más téren a képminőség érdekében.
- 37-42" méret
- USB és lehetőleg jó médialejátszási képességek, főleg az újabb kódolású mkv-k
- 2-3 hdmi csatlakozó (3 jobb lenne)
- fekete szín, minél kevesebb csicsával és határozott élekkel
- fullHD úgy nézem itt már általános
- 130e ft alatt vagy körül
- minél hosszabb garancia

nemfontos:
- fogyasztás (max napi 3-4 órát menne)
- 3D nem kell
- wifi, böngésző nélkül is kibírom valahogy

a TV-t ~2, max 2,5 méterről néznénk.~nagyjából szemmagasságban. Jelenleg analóg kábeles adás jön, tehát jó lenne, ha a beépített tuner korrekt minőségben hozná. Úgy tudom, ebben a Panasonic jeleskedik. Ezen kívül főleg 720p és 1080p HD filmeket néznénk rajta vagy a saját szoftverével, esetleg laptopról hajtva.

Amit néztem eddig: LG 42lk530

köszi ismét

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13878) Watt25 válasza BBéci (#13875) üzenetére


Watt25
veterán

"A kétszeri konverzió - ami HDMI esetén nem történik meg - minőségromlást okoz."
Ez természetesen igaz, de hogy jönnek ide a hertzek? Hiszen te is írod, hogy maga a kép frissítési frekvenciája 50Hz, a különféle 100,200, akárhány hertzes megjelenítéseket a TV már önmagán belül csinálja.
Tehát én még mindig nem értem, hogy hogyan jön szóba ebben az esetben ez.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13879) Watt25 válasza 4ron (#13876) üzenetére


Watt25
veterán

"viszont mifelénk nem igazán gondolom, hogy sokan használnák"
Miért az számít, hogy sokan használják-e? :) Vagy ezzel azt akartad mondani, hogy sokan próbálták és mindenkinél kiderül, hogy nem fogható megfelelő minőségben?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13880) Viktoár


Viktoár
addikt

Üdv

Mi is mint oly sokan karácsonyi tv vásárlás előtt állunk. Ahova szánjuk oda maximum 37"-os (94cm) tv fér el.Ebben a méretben melyik gyártót és típust érdemes fontolóra venni? Árban 120k amit a jézuska elő tud vennei a farzsebéből.. :D
Kimondottan TV nézéshez/filmezéshez szeretnénk használni.A filmeket HTPC-ről néznénk.(ezért beépített lejátszó és ilyesmi "peasant" vakítás nem lényeges.)

Üdv:Viktor

(#13881) #03969024 válasza Zola007 (#13877) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az LK530 jó választás, a médialejátszó ne legyen szempont, egyik gyártó sem alkotott tökéleteset. Olvass vissza egy kicsit!

Viktoár Már többször leírták: A 37"-os méret kerülendő, passzírozz be valahogy egy 40-est.

(#13882) Viktoár válasza #03969024 (#13881) üzenetére


Viktoár
addikt

Miért pont ez a méret kerülendő?Hol tudok utánanézni? :F

Üdv:Viktor

(#13883) BBéci válasza Watt25 (#13878) üzenetére


BBéci
titán

Az említett szerelő arra hivatkozott, hogy az 50/60 hertz miatt nem kell HDMI kábel.
Nem a hertzek miatt jobb a HDMI összeköttetés, nem attól függ, hogy érdemes-e a Scartot lecserélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13884) #03969024 válasza Viktoár (#13882) üzenetére


#03969024
törölt tag

Itt valamelyik TV-s topikban. Szóval, a nagyok nem gyártanak 37-es panelt.

(#13885) BBéci válasza Zola007 (#13877) üzenetére


BBéci
titán

1. 40 colos méret felett is létezik a panel lottó. A különbség jól látható, már amennyire a feleakkora, vagy másik oldalról nézve, a kétszeres kontraszt észrevehető. De nem csak ez az egyetlen különbség.
2. Szerintem jól gondolod.
A Philipsek és a Sonyk tunerje is kiváló, ettől függetlenül az analóg tévéadás iszonyú szarul mutat mindegyiken, még az általam nemrég tesztelt D8000-en is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13886) Viktoár válasza #03969024 (#13884) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,40"-osból mi lenne amit érdmes számításba venni? :)

Üdv:Viktor

(#13887) Watt25 válasza BBéci (#13883) üzenetére


Watt25
veterán

Jó, most értettem meg, hogy ilyen szempontból egy dologról beszélünk. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13888) nightshadow válasza Viktoár (#13886) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem 125k-ból ez a legjobb, ami kihozható LG 42LK530 [link]

[ Szerkesztve ]

(#13889) #03969024 válasza nightshadow (#13888) üzenetére


#03969024
törölt tag

Úgy van!

(#13890) BBéci válasza Watt25 (#13887) üzenetére


BBéci
titán

Örülök! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13891) Zola007 válasza #03969024 (#13881) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi
Nem fő szempont a médialejátszó, úgyis általában gépről lesz hajtva.
De: nővérem finoman szólva sem technikai guru és jó lenne, ha le tudna majd játszani rajta zenét/videót anélkül, hogy belenyúlna a gépem oprendszerébe. :)
Ez viszont fő szempont :K

Viktoár: tényleg oldd meg valahogy a méretkérdést, hidd el megéri.
Én is paszírozni fogok - valószínűleg 42 collt - pedig egyelőre a 37 is zaccosan férne csak be Megoldjuk izomból :DDD

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13892) crazyzozy


crazyzozy
tag

Szisztok!

Én nemrég vettem egy Philips 6636-t. A képminősége kitűnő.Vásárláskor LG,és Samsung tv mellett volt,és ugyanaz a HD adás ment. Messze szebb kép volt rajta.De ennyi!
A média lejátszója egy kalap sz@r. Most komolyan.Némely MKV fájlt csak akadozva játszik,ha leállítod a lejátszást akkor nem onnan folytatja,hanem újra kezdi,ha több audio sáv van a filmen akkor le se játssza.Ha beletekersz legtöbbször lefagy.Szóval ha valaki olyan tv szeretne venni aminek a médialejátszója komoly akkor semmi képen se philipset vegyen.Nem fikázni akarom,mert mint mondtam a kép minősége gyönyörű,de a média része silány.Ha valaki mégis mellette dönt érdemes egy média lejátszót beszereznie.Úgy viszont tökéletes!

(#13893) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Édesanyámnak kellene egy alap LCD TV, most ment tönkre a CRT.
Semmi extra nem kell bele, médialejátszó sem.
32"-37"-nál mi a besbuy mostanában?

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13894) BBéci válasza Chesterfield (#13893) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el az legutóbbi 2-300 hozzászólást, és megtalálod a választ! Ez a fórumok szabályai szerint amúgy is kötelező, mielőtt kérdést tenne fel valaki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13895) Zola007 válasza Watt25 (#13878) üzenetére


Zola007
veterán

Ezt én is akartam kérdezni, hogy az LG féle 100Hz Trumotion akkor mennyire True/igaz?
Azaz kiszámolja a köztes kockát vagy csak parasztvakít?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13896) BBéci válasza Zola007 (#13895) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tudom, az valódi 100 Hz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13897) 4ron válasza Watt25 (#13879) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, mondhatni ez a helyzet :P
Tehát próbálkoztak vele, de nem ajánlják, mivel nem nyújt annyi csatornát és egy kicsit problémásabb is az ügyintézés a dologgal kapcsolatban.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#13898) Zola007 válasza BBéci (#13896) üzenetére


Zola007
veterán

Azt nem tudod, esetleg hogyan teszi. Bár ez már csak az én kütyübuziságom. :)
Súlyozza a két szomszédos képkockát az információtartalom függvényében vagy csak átmenetet számol az egyes képpontok között (köztes színt számol)?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13899) BBéci válasza Zola007 (#13898) üzenetére


BBéci
titán

Ennyire nem folytam bele, passz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13900) JohannZimu válasza BBéci (#13857) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Üdv,

szeretném kérni a véleményedet, hogy a D7000 és a D8000 LCD sorozat közötti árkülönbség indokolt-e? Ha igen mi a leglényegesebb és technikailag fontos különbség?

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.