Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12451) Bator92


Bator92
tag

Hello!

Sony kdl40bx420b típusról van véleményetek? 140.000 Ft most akciósan Auchanban és egész jó vételnek tűnik. De információt alig találni róla a neten. Más:

A mostani komolyabb tévéken már van USB bemenet, amire pendrive-ot, külső winchestert lehet dugni. A kérdésem pedig az lenne, hogy ezeknek a lejátszója mennyire komoly? FullHD-s filmekkel megbírkózik?

(#12452) Ragnar95 válasza Bator92 (#12451) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A BX sorozat az a belépő szint, de ettől még jó vétel lehet, csalódni biztos nem fogsz benne,mivel Sony :)
Full HD-s mkv filmet is lejátszik a legtöbb mai minőségibb TV már usb-ről, a bx420b is lejátszik, mivel ez még csak belépőszint, de valamiért a komolyabb Sony modellek már nem játszanak le mkv-t.
ginola: természetesen komolyabb képet fog adni, mivel scart-on sokkal rosszabb minőségben képes átmenni a kép, mint hdmi-n :)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12453) junior11 válasza ginola (#12450) üzenetére


junior11
veterán

Sajnos nem ismerem a UPC media boxait... HD forrásból már szép a képminőség? MKV filmek, BRrip, BD... Esetleg DVD filmek nézhetők? Este is szép a képe? Akkor a tükröződés nem gáz, ha nincs ablakkal szemben a tévé (ettől tartok én is)? A színek szép természetesek s a fekete szint is jó?

Mégegyszer nagyon köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12454) Ragnar95 válasza junior11 (#12453) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem HX820-am van, aminek ugye szintén OptiContrast képernyője van. Eleinte énis féltm a tükröződéstől, főleg h délután telibe a TV-t süti a nap,de csak kikapcsolt állapotban tükröződik, ha bekapcsolod a TV-t, akk nem tükröződik egyáltalán úgyse,h telibe süti a nap.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12455) junior11 válasza Ragnar95 (#12454) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, nekem jobb oldalt van ablak, szemben nincs. Főleg este nézem a tévét, kislámpánál, remélem nemcsak magamat fogom látni a "nagy tükörben", ezért kérdem.

Most jelenleg 40NX710 vs. 40EX720 között vacilálok...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12456) tigipuf


tigipuf
senior tag

hello!
2 ledes lcd (3D)közül szeretnék választani:
a samu:[link]
és az LG:[link].
Melyiket ajánlanátok,főleg a pasziv ill.aktív 3D,előnye,hátránya,ilyesmi.
Netes,lejátszós csilivili dolgok nem érdekelnek,kimondottan a képminőség,megbízhatóság.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#12457) Ragnar95 válasza junior11 (#12455) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Este tuti hogy nem fog egyáltalán tükröződni :)
Sztem nem ér meg +150ezret az NX720-ban az,h idei modell, de te tudod...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12458) junior11


junior11
veterán

Ja, s még valami érdekelne: Az NX710-hez "normális" téglalap alakú talpat kapnék, nem? A Monolithic talp nekem nem szükséges...

Én az NX710 (2010-es, Bravia 3) és az EX720 (2011, X-reality) között vacilálok. Az NX720-ra nincs zsé :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12459) ginola válasza junior11 (#12458) üzenetére


ginola
addikt

Monolithet adnak hozzá, sztem nxet vegyél............

(#12460) Ragnar95 válasza junior11 (#12458) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bocs, rosszul olvastam :P
Az EX720-nál szerintem jobb az NX710 képe, az EX720-nak a 3D-je elég gagyi.És ha adnak is az NX710-hez monolithic állványt, megkapod a simát is és te döntöd el,h melyikkel használod :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12461) junior11 válasza ginola (#12459) üzenetére


junior11
veterán

Tényleg? S kapok hozzá rendes talpat is? Mert otthon kivágnak rendes talp nélkül :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12462) ginola válasza ginola (#12459) üzenetére


ginola
addikt

Akkor már csak egy jó hdmi kábelre kell beruházni, a HD adások igen szépek rajta.

(#12463) Ragnar95 válasza ginola (#12462) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Sima HD adás átiteléhez bőven elég mondjuk egy 2000Ft-of Hama kábel is :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12464) ginola válasza Ragnar95 (#12463) üzenetére


ginola
addikt

Kácsának a honlapját azért megnézem, esetleg ha vki 40 nx 710- hez talál kalibrációs adatokat kérem írjon. :N :DD

(#12465) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A nagyöregektől kérdezném, minden tisztelettel, hogy melyiket választanák a két televízió közül? (reálisan tudom, hogy egyiket sem)

Samsung 40D550 szemben Sony32EX505. Egyik 40" másik 100hz, a Samsung olyan 100k körül mozogna, újonnan, a Sony 110 ezer körül. Sajnos 32"-es 100Hz nincs olcsóbban, nagyobb tévé 100hz-cel még annyira se, ebből adódan lehet, hogy inkább a méret dominálna a 100hz-cel szemben, lévén a mostani(26B350) is 50hz-es, és gépről hajtva nagyon szeretek rajta filmezni.

mod:

Illetőleg a D50r-ra azt olvastam egy helyen, hogy 100hz-es. Ebből a 40D503 lehet, hogy 90 ezer huf körül megállna. Ez vajon igaz? Samsung honlapon nem találtam róla infót. D550-hez képest, de inkább C650-hez képest hol érdemes elhelyezni? Ha valóban 100hz, akkor nagyon olcsó.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12466) junior11


junior11
veterán

No úgy néz ki, hogy 99% 40NX710 lesz, MM-ben veszem, azt szeretném még kérdezni, ha nem tetszene a képminősége (itt a család többi tagjára gondolok, vagy ha nagyon cloudingos lenne) akkor visszavihetem s visszaadják a pénzt? Ha igen, hány napon belül?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12467) ginola válasza junior11 (#12466) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Mennyiért van a Mediában nálatok?

(#12468) junior11 válasza ginola (#12467) üzenetére


junior11
veterán

Még várom a választ, de szerintem ugyanannyi, 199.990Ft. Nem zavaróak a csatlakozók, hogy oldalról kell bedugni? Nem törik meg így a kábel? Írd már meg légyszi, hogy csak monolithic talpat kaptál hozzá, vagy normálisat is? Fontos! :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12469) ginola válasza junior11 (#12468) üzenetére


ginola
addikt

Monolith, nem törik, miért törne? Nem veszik sztem vissza, csak mert nem tetszik.

(#12470) junior11 válasza ginola (#12469) üzenetére


junior11
veterán

Hmmm... Normális talpat miért nem adnak hozzá? Érdekes... :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12471) Ragnar95 válasza junior11 (#12470) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én szívesen elcserélném veled a sima talpat a monolith állványra, nekem az nagyon tetszik,de nem akartam érte 80k-t kiadni....Csak sajna az én tv-m 46-os, a tiéd meg 40-es lesz :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12472) ginola válasza Ragnar95 (#12463) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos kácsa honlapja nem elérhető, a hh hdmi kábelei jók ugye?

(#12473) Pantok


Pantok
aktív tag

Csak úgy teszem fel a kérdést, hátha valaki már magam elött végrehajtotta a kutatóakciót:
Mi lenne a leg olcsóbb 46-47es méretű TV ami elfogadható képminőség szinten?
Tehát nem kell bele semmi usb lejátszásvagy hasonlók, csak szép képe legyen, 100hzes és megbízható. Szép kép mellett még arra gondolok hogy ne legyen bevilágítás, nemsok mindent útálok annyira mint a bevilágítást.

Plazmát ne ajánljon senki pls.

[ Szerkesztve ]

(#12474) junior11 válasza ginola (#12469) üzenetére


junior11
veterán

[link] - a Sony.hu szerint a "normális" talp tartozék a tévéhez (NX710), vagyis a csomagolásban kellene lennie, a monolithic állvány pedig hozzávásárolható. A családnak pedig a hagyományos kell... :F

Meglátjuk, holnap mit írnak vissza az áruházból...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12475) nightshadow válasza Pantok (#12473) üzenetére


nightshadow
veterán

Mi lenne a leg olcsóbb 46-47es méretű TV ami elfogadható képminőség szinten?
Tehát nem kell bele semmi usb lejátszásvagy hasonlók, csak szép képe legyen, 100hzes és megbízható. Szép kép mellett még arra gondolok hogy ne legyen bevilágítás, nemsok mindent útálok annyira mint a bevilágítást.

Jelenleg szerintem ez a legolcsóbb 100Hz-es: 47LK530 [link]

[ Szerkesztve ]

(#12476) Mappa válasza kovsol (#12441) üzenetére


Mappa
addikt

37D5000 használok ugyanezekre - box,film,tv... tökéletes! még gondolkodj el a nagyobb mérettől. 32" helyett nem sokkal nagyobb pl. a 37"-es! én örültem mint majom a farkának, hogy nem a kisebbet vettem meg :K ... de a 40" nagy lett volna nekem is, nem hogy egy 42"-es

nem kötelező megadni

(#12477) nightshadow válasza Bator92 (#12451) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony kdl40bx420b típusról van véleményetek? 140.000 Ft most akciósan

Két generációval korábbi, jó pár éves Bravia Engine 2 képjavító van benne. Szerintem nem ér meg annyi pénzt. Ha mindenképp Sonyt szeretnél, s ennyi a keret, akkor jobban jársz a 40CX520-al, ebben már a legújabb X-Reality képjavító van, s csak kb. 7k-val drágább: [link]

A készülék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12478) humax válasza BBéci (#12432) üzenetére


humax
senior tag

szia

neztem a samsung 8 sorazatos 3D, smart tv

a 3d az nagyon szep volt, de a feher szin neha rozsa ra valt,tenger olyan lila

milyan 3d, smart, vagy internetes tvt ajanlasz, te szemponotbol?
a sony meg philips szerintem jobb kepe volt
azert te tobbet tesztelsz.
tudum hogy plasma pana vt a legjobb.
de en lcd szeretenk, netezs miat, olyan 46 v 50.
bucsi megin utaztam most jottem visza)
:C :C

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12479) junior11 válasza humax (#12478) üzenetére


junior11
veterán

Sony KDL 46HX920 :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12480) nightshadow


nightshadow
veterán

PH!TV – Samsung UE46D6530 [link]

[ Szerkesztve ]

(#12481) kovsol válasza Mappa (#12476) üzenetére


kovsol
titán

majd jovoheten korbenezek a boltokban, hogy mi a kinalat, de kedden lesz meg egy nagyobb kiadasom, mert konyhaba is kell par cucc es tv re 110t akartam max kolteni, de ha lesz valam nagyobb ami jo is 130ig lehet meggyozom magam.

ledes megeri a felarat amugy?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12482) Mappa válasza kovsol (#12481) üzenetére


Mappa
addikt

"szebb kép" - keskeny dizájn ami nálam pl, szempont volt. más nem nagyon van :N

nem kötelező megadni

(#12483) Ragnar95 válasza humax (#12478) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sony NX720-tól fölfelé :)
kovsol: nagyobb kontrasztarány, így szebb kép és vékonyabb kialakítás :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12484) humax válasza junior11 (#12479) üzenetére


humax
senior tag

koszi

de NX nem jobb mint HX?
thankx

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12485) junior11 válasza humax (#12484) üzenetére


junior11
veterán

Nem, a HX a "legmagasabb" osztály, az NX alatta van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12486) Ragnar95 válasza humax (#12484) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A HX a csúcskategória, az NX-nél pedig a jó kép mellett a dizájn a fontos ezért is jár hozzá a monolith állvány :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12487) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok. Új TV-t szeretnék venni és ebben szeretnék tanácsot kérni. Számolgattam, osztottam, szoroztam, kb olyan ~100-110k környékén szeretnék TV-t venni. Igényeimet annyira nem is tudom megfogalmazni így hirtelen, mivel egy elég régi TV-m volt eddig itthon. Főleg xbox 360 lenne rákötve majd, aztán értelem szerűen szeretnék rajta filmet nézni, lehetőleg a pc -ről. Így hirtelen kb ennyi. Ti milyen márkát és melyik típust ajánlanátok? Köszönöm előre is a segítséget!

u.i.: jah igen, ilyen 3d meg ilyenek nálam nem játszanak. Ha 3D-t akarok elmegyek a moziba :D

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#12488) ginola válasza Ragnar95 (#12483) üzenetére


ginola
addikt

Szerintem már a 40 nx 710 is is tartozik, annyival nem jobb az nx 720 képe, mint amennyivel többet kérnek érte, sőt.

(#12489) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

egy Samsung LE40D550? Mennyire baj az, hogy nem tudja a 100Hz-et? Sok focit és forma1-et nézek :)

köszi és üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12490) ginola válasza Fasten (#12489) üzenetére


ginola
addikt

Akkor baj.....

(#12491) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Bedobom mégegyszer, kibővítve, hátha. Közben kerestem a topicban, amennyit tudtam, azt találtam, hogy nem túl jó a helyzet a tavalyihoz képest. 100Hz-es CCFL nincs, csak az LK530, de ahogy nézem nem tudni még, hogy villogtatós, vagy normális. Elég nehéz kérdés, pedig már év vége van.

Jelenleg 110k körül keresek tévét, az alább linkeltek ebbe bele fognak férni.

Sony 32EX505
LG 42LK530
Samsung 40D550

A Sony-t tavalyról ismerjük, tudom, hogy jó, csak hát a 32" még sem 40". Nem tudom, hogy megéri-e a méretcsökkenést. A Samsung D550, ha hajaz a C550-re, akkor a 100Hz-et leszámítva nem rossz vétel, jól gondolom? Illetve ott az LG, ami új, sokat nem tudunk róla, és nem én akarok lenni a tesztalany - amennyiben viszont valós 100Hz, és jó képminőség, úgy best buy lehet. Melyik kezemet harapjam kérdéskör.

Melyiket érdemes választani? Az adott táv még mindig 240cm, 90%-ban számítógépről való filmnézésre lenne használva, ha pedig nem, akkor Forma-1(t-home digit kábel).

+1

Samsung 40D503-ról valami infó van? A legolcsóbb tévé, ami most szembe jött velem, és ekkora, de se hivatalos, se zuginfót nem találtam róla. Igazából a fenti 3 fényében nem túl mérvadó, csak érdekel.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12492) Fasten válasza ginola (#12490) üzenetére


Fasten
tag

Kicsit bővebben?

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12493) hoffman_ válasza Fasten (#12492) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A 100hz lényege, hogy folyamatosabbnak látod a képet, mivel két adott képkocka közé kiszámol, és beilleszt egy harmadikat. Ha egy focimeccset nézel, akkor a labda az utánhúzás miatt hajaz egy üstökösre egy 50hz-es tévével, viszont a 100hz-es esetén ez sokkal kisebb mértékű, az említett képjavító módszernek köszönhetően. Alapvetően is hasznos dolog, de sport nézéséhez mondhatni nélkülözhetetlen. Vagy vegyél plazmát, sport(sőt, szinten minden) azon a legjobb(illetve crt-n, de azt már nem vesz senki).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12494) Fasten válasza hoffman_ (#12493) üzenetére


Fasten
tag

Köszönöm a korrekt választ! :R

Tehát akkor kell a 100Hz. Dejó :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12495) hoffman_ válasza Fasten (#12494) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Itt a következő a probléma. Létezik valós és kamu 100hz. A kamu 100hz lényege az, hogy csak egy fekete képkockát illetszt be, nem számol ki egy újat. Ezt villogtatós 100hz-nek is nevezzük, közel sem olyan jó/hasznos, mint a valós 100hz, viszont a gyártók ezekre is előszeretettel ragasztják a 100hz matricát, vásárlásnál/típusválasztásnál tehát vigyázni kell.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12496) soldierboy


soldierboy
tag

94cm-es LED TV kéne (nagyobb nem lehet). Fontos lenne, hogy USB-s külső vinyót rá tudjak dugni. Emellett fontos a 100Hz-s képfrissítés és a Full HD felbontás. A keret 140.000Ft. Eddig volt egy LG-nk, azzal nagyon meg voltam elégedve.

(#12497) Pantok válasza hoffman_ (#12495) üzenetére


Pantok
aktív tag

És miböl derülne ki hogy ez ilyen vagy olyan?
PL LG 42LK530.
Minap álltam a mediamarktban, egymás mellett ment ugyanaz az autóreklám ezen meg még 2 TV-n (panasonic meg samsung, ottani áraik kb 180-200k volt tehát valósba olyan 160asak lehettek) amik 50hzet tudtak csak, és amennyit meresztettem a szememt annyira nem láttam különbséget. Ellenben az LGben láttam egy kis kékes beütést, ami lehet csak beállítás volt persze.

(#12498) hoffman_ válasza Pantok (#12497) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ehhez már a profik kellenek, én csak elméletben ismerem a dolgot, nem foglalkozom velük, főleg nem eladói/szerviz szinten, tehát gyakorlati tapasztalatom vajmi kevés van. Az is közrejátszik, hogy az emberek szeme nem ugyanolyan, van aki még nem lát különbséget, van akit már zavar. Hogy honnan tudod meg? Leírás alapján(ami nem a MM-ban lesz pontosan kirakva), vagy pedig szemed van hozzá, mert azért észrevehető. Hogyha focimeccset, vagy teniszt nézel rajta, nagyban megkönnyíti, az észlelést, olyankor kirívó a dolog. A kamu 100hz azért is fut villogtatás néven, mert ki gondolta volna, a folyamatos kép helyett utánhúzás nélkül, villódzást is fel lehet fedezni, elvégre nem egy számolt képet rak be, hanem egy fekete képet. A képfrissítéssel nincs baj végső soron, de a tartalommal már igen.

Aztán ha mégsem, akkor majd megcáfolnak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12499) Fasten válasza Pantok (#12497) üzenetére


Fasten
tag

Na igen, ez a valós vagy kamu 100Hz dolog engem is érdekelne :DDD

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#12500) Ricco_hun válasza hoffman_ (#12495) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

42LK530-at már vettek itt páran fórumon, szóval nem te lennél a tesztalany. Ja és nagyon úgy tűnik, hogy "rendes" 100Hz (interpolációs, képkiszámítós). Én is ezt vennék, ha beférne a szekrénybe. De lehet, hogy a tv kedvéért kicsit megvágom a szekrényt, toldok bele néhány centit. :D
Amúgy a 37"-os pont beférne, de nem lehet kapni olyan lcd tv-t ami 37"-os és 100Hz. Egyszerűen nincs ilyen a 2011-es kínálatban. 2010-ben volt, de azokat már nem lehet kapni, hiába jelez az argep.hu még vagy 10 boltot, mindenhol csak kint felejtették, ha felhívod őket, azt mondják, hogy már nem forgalmazzák ezt a típust. Nézegettem a 32LK530-at is, de egyre jobban afelé hajlok, hogy kicsi lenne a 32", még így 55cm-es crt után is. Múltkor nézegettem a tesco-ban a tv-ket és hát elég kicsinek tűnt a 32"-os. Mondom, 37"-os lenne az ideális, de olyan nincs, szóval marad a 42"-os. Ha nem néznék néha focit, F1-et pedig amikor csak van, akkor én is lexarnám a 100Hz-et, de így kénytelen vagyok kicsengetni a 100Hz felárát (ami olyan 20-25k huf). :(((

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.