Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12651) ginola válasza Ance (#12647) üzenetére


ginola
addikt

Ha már ilyen szépen megkérdezed. Átjöhetsz hozzám és megnézheted :C

Csupán annyi a különbség, hogy az olcsóval gyakorlatilag villog, vibrál a kép, arról nem is beszélve, hogy a médiában harmadszori kihúzásra a csatlakozófej bennmaradt a dugaljba, és 20 perc alatt tudtuk kiszedni. :DD

Egyébként mki azt vesz, amit akar, de mondjuk egy fél milliós készüleket vesz vki, arra nem sajnálja a lóvét, de a 2000 Ft-os kábelre igen, azért elgondolkoztató.

Egy vmit jegyezz meg:

Minden rendszer, hiába van benne kitűnő készülék, olyan mint , amilyen a leggyengébb láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#12652) Ragnar95 válasza junior11 (#12650) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Felskálázás... :U Az sose lesz az igazi, alig fog javulni a minőség, hiszen digitálisan a felbontás nemigazán növelhető, de felskálázással is max kicsivel lesz jobb aminőség, de Full HD nem lesz, az fix. De házimozihoz tökéletes egy 3000ft-os kábel, főleg ha nem bluray v mkv filmeket akarsz lejátszani... :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12653) Shorine


Shorine
csendes tag

Üdv,

Erről van valakinek tapasztalata?

http://www.interstore.hu/katalog/tv,audio,video-televizory-led-uhloprieckanad46/4335937-Philips-46PFL8505H.html

Köszönettel

Gigabyte UD4P I7 920 D0 6GB Corsair XMS 1600 Mhz

(#12654) ginola


ginola
addikt

Ha blue ray-t kötök össze erősítővel és nincs rajta hdmi akkor az optikai/koaxiális kábelen milyen hangot kapok pl:true hd,dts hd vagy 7.1 esetén?

(#12655) junior11 válasza Ragnar95 (#12652) üzenetére


junior11
veterán

Igen, tudom. Az mkv filmekre más masina lesz (Média- vagy BD lejátszó). :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12656) #34784256


#34784256
törölt tag

Megjött a TV-m végre, Philips 42PFL5405H, boldogság van, elégedett vagyok vele, bár játékot még nem próbáltam rajta, remélhetőleg holnap le tudom azt is tesztelni.
Pro: a fekete eléggé jó (az LG-hez hasonlítva), a kép nagyon szép HD-ben, sok beállítási lehetőség, beépített súgó, sok előre definiált kép és hangzás, auto-zoom funkció (a képet a lehető legnagyobb méretre feszíti, de az arányokat megtartja), a hangzás sokkal jobb mint a laposabb TV-ké (nyilván nem egy házimozi szint, de lényegesebben rosszabra számítottam),
a nem HD-s TV adásokat is szépen jeleníti meg, 100Hz.
Kontra: hihetetlenül elszabott menü és távirányító (az LG ezerszer jobb ebben), masszív belassulás csatornaváltásnál néha, az USB csak FAT-et támogat (ami elég szomorú, tekintve, hogy a fájlok mérete limitált), pár képjavító funkció ami inkább csak ront a minőségen (Natural Motion, Sharpness).
Letesztelem az USB lejátszót és a játéokat holnap és megírom mit tapasztaltam.
Összességében jó kis TV, nem bántam meg.

Köszönöm minden érintettnek a tanácsokat TV vásárlás ügyben, nagy segítség volt. :R

update: tudja valaki milyen progival tudok egy 10GB-s MKV fájlt darabokra hasítani konvertálás nélkül?

(#12657) hattorihanzo válasza Shorine (#12653) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Gyanúsan olcsó.
És még ingyen ki is viszik? Nem előre kell utalni a pénzt véletlenül?

(#12658) Mityu_76 válasza hattorihanzo (#12657) üzenetére


Mityu_76
tag

Még a garival is lehet egy kis cink........ + ha akarok küldd vissza postán nekik lepecsételtetni... Garancia

"HONDACRX4EVER"

(#12659) kingadam válasza #34784256 (#12656) üzenetére


kingadam
csendes tag

mkvmerge gui-val lehet tetszőlegesen darabolni az mkv fájlokat.

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#12660) Shorine válasza Mityu_76 (#12658) üzenetére


Shorine
csendes tag

Hmm, kicsit fenntartással fogadom én is. Egyébként nem kell előre utalni - ki az a idióta aki a mai világban bárkinek is előreutaljon, úgy hogy nem látja mit kap? - a gari leveles dolog meg nem tér ki arra, ha személyesen veszem azt át, akkor feltételezem, hogy azonnal lepecsételik.
Egyébként ha igaz, akkor ezért megéri elmenni érte. Írtam tegnap az ügyfélszolgálatatára és hamar válaszoltak is, hogy nem-e el lett írva az ára, de nem :F

Azért fogok még kérdezni 1-2 dolgot tőlük az fix mielőtt megvenném helyben. Remélem csak egy TV-vel leszek gazdagabb nem mással :)

Nos, ha pozitív visszajelzést kapok, akkor megveszem, és leírom az észrevételeimet.

Gigabyte UD4P I7 920 D0 6GB Corsair XMS 1600 Mhz

(#12661) #34784256 válasza kingadam (#12659) üzenetére


#34784256
törölt tag

Azzal már próbáltam, fel is darabolta és soha többé nem volt utána hang rajta, pedig a hangsávot nem piszkáltam :) Mindenesetre köszi!

(#12662) #34784256 válasza #34784256 (#12661) üzenetére


#34784256
törölt tag

Megoldódott, csak egy hangsávot hagytam meg, igy már OK feldarabolás után is.

[ Szerkesztve ]

(#12663) dolbyman válasza dolbyman (#12644) üzenetére


dolbyman
tag

Hát akkor senkinek nincs ilyen tv-je :-))

Bandi

(#12664) bandita666 válasza Bator92 (#12564) üzenetére


bandita666
csendes tag

Az mkv-t lejátsza szépen, ezt kipróbátam. A HDD-s dolog engem is érdekelne.

(#12665) NGA válasza Bator92 (#12564) üzenetére


NGA
addikt

1. Milyen digitális tv szolgáltatóra érdemes előfizetni?

Egyértelműen Digi. Itt az alapcsomagban is benne vannak a HD adások, nem kell külön fizetni érte, mint a UPC-nél.

Vagy lehet, hogy csak az a probléma, hogy a DVD lejátszón keresztül jön a jel, amiről nem is HDMI-n keresztül jön, hanem SCART csatlakozóval?

Ezt nem értem. Az antennakábelt a tv-re kell kötni. És beállítani rajt a csatornákat. Ehhez mi köze van a dvd játékosnak?

2. A TV USB-s médialejátszója megbirkózik akár 640 GB-os külső HDD-vel is?

Nekem 500 gigás van rákötve, de ugytudom 2 terráig látja, mivel NTFS-t lát. Az, hogy mekkora az MKV, az mindegy neki. Nekem a 10 gigásokat simán viszi. Nagyobbam még nincs.

(#12666) NGA válasza Ance (#12647) üzenetére


NGA
addikt

Azért kíváncsi lennék, hogy a: 0110011100001011011101011100000 jelet milyen különbséggel viszi az arany a rézhez és az ezüsthöz képest. ;) A réz esetleg téveszt 0-át 1-re, vagy az arany szebb 0-át és 1-et visz át?

Ehhez ismerni kellene neked a digitális jelet, hogy megértsd mitől jobb egy kábel a másiknál. Ezért más két cd játszó hangja is. Felesleges itt ebbe belemenni, ha neked megfelel az 500 Ft-os is, használd.

(#12667) #09634560 válasza Ance (#12647) üzenetére


#09634560
törölt tag

Bizony van különbség és fizikai magyarázat is van rá.
Pl. Az is közrejátszik,hogy ha itt elveszik egy jel,akkor már nem lehet ujrakérni,nem úgy mint pl.az USB-n másolásnál igy kevesebb pixelt kell ujraalkotni,. Vagy a felfutási idő( a feszültségszint 0-ról 1-re növekedéskor) is lerövidül.És a job kábelek jobb csatlakozókkal vannak megáldva,az si hozzájárul a javuláshoz,pl nem mágneseződik át,és jobban köt+szigetel,így nem zajosodik (pl. ködösödés,moszkitózaj).
És ugy látom nem ismered a digitális átvitelt,igy elárulom: nem szín,vagy elfolyáshibákat kell hogy keress.hanem akadást, mozgásmegjelenitést főleg egészképes vagy gyors mozgásoknál,illetve zajmentességet.

(#12668) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Szasztok!

Tudom hogy nem a mit vegyek topik vagytok, de nem találtam olyan élő topikot amiben feltehetném a kérdésem hogy milyen TV-t ajánlotok.

Jelenleg egy LG 32" 32LG3000 TV-m van.
1db LG DVD lejátszó van hozzákötve HDMI-n (1,5m) ami felskálázza a videójelet 1080p-re
1db PC van rákötve HDMI kábelle (10m)
1db UPC Settopbox Digital, de nem HD-s SCART kábellel (1m)

A TV-m helyett szeretnék Full HD LED tv-t, nem szükséges nekem a 3D (egyáltalán megéri 3D tv-t venni?) szerintem a szobaméretemből adódóan (4x3,5méteres a szoba) maradnék a 32"-os méretnél.

Légyszi segítsetek mit ajánlotok ami jó képminőséget ad és érdemes megvenni. Valami fejlettebb panellel elátott TV-re gondoltam. lehetőleg ne túl drágát, max 150-160e
legfőbbőképpen filmnézés DVD-ről, HD filmnézés PC-ről, néha számítógépes játék és természetesen TV nézésre használnám.
Segítségetek előre is köszönöm.

(#12669) TA68 válasza #09634560 (#12667) üzenetére


TA68
senior tag

Pedig a drága HDMI kábel éppen olyan átverés, mint az aranyozott csatlakozós optikai kábel.
"És a job kábelek jobb csatlakozókkal vannak megáldva" Ennek csak akkor volna jelentősége, ha a tévékben és a lejátszókban lévő aljzatok nem filléres kategóriába tartoznának. (elhiheted, napi szinten találkozom velük, elektroműszerész vagyok 20 éve) Gondolj csak bele, hogy a tévék (és lejátszók) semmi féle speciális kábelezést nem tartalmaznak, miért pont az a kb.1 méteres kábel szólna bele az átvitelbe, amivel összekötöd a két készüléket . Sokan abba a hibába esnek, hogy egy rossz, levált forrasztású kábel után próbálnak ki egy méregdrágát, és meg vannak győződve róla, hogy mennyire megérte. Egy ezer forintos HDMI kábel, belül ugyan olyan, mint egy 10 ezer forintos, csak nem olyan dizájnos. Ugyan azon a Kínai gépsoron készülnek.

(#12670) james008bond válasza #34784256 (#12662) üzenetére


james008bond
őstag

TsMuxer GUI. Frankó.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12671) NGA válasza TA68 (#12669) üzenetére


NGA
addikt

Max fél év után derül ki, hogy oxidálódik, törik mert gagyi. Aztán valami kábel összeér, és tönkremegy a méregdrága tv.

[ Szerkesztve ]

(#12672) TA68 válasza NGA (#12671) üzenetére


TA68
senior tag

Én sem az 500Ft-os occo piacos kábelre gondoltam, de 1000-1500Ft forint körül már tisztességes HDMI kábelt lehet kapni. A drágább kábeleken csak a szigetelés vastagabb, de tény, hogy emiatt nehezebben törik. A szövet borítás viszont csak dizájn, attól nem lesz jobb.
(a tévé mögött meg úgysem látni :D )
A kontaktus minőségét elsősorban a tévébe épített aljzat minősége fogja meghatározni!

(#12673) #34784256 válasza NGA (#12671) üzenetére


#34784256
törölt tag

A kábelek általában statikus pozicióban vannak, egyszer bekötöd aztán annyi, sok alkalma nincs megtörni. Szerintem is "parasztvakítás" a méregdrága cucc egy átlagos felhasználónak.
A volt LG TV-m kb 4 éve egy gagyi HDMI kábellel van rákötve a lejátszóra gond nélkül.
james008bond: megoldódott közben, de azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#12674) ginola


ginola
addikt

Ha blue ray-t kötök össze erősítővel és nincs az erősítőn hdmi csatlakozási lehetőség, akkor az optikai/koaxiális kábelen milyen hangot kapok pl:true hd,dts hd vagy 7.1 esetén? Lekeveri sima DD-be, ill. DTS-be?

(#12675) Bator92 válasza NGA (#12665) üzenetére


Bator92
tag

Köszi a választ mindenkinek.

Az antenna a DVD lejátszóba megy és onnan a TV-be ha jól látom. Hülye voltam. A TV adásnál gondolom nem számít, hogy mivel csatlakoztatva a DVD lejátszó.

T-Home-os IPTV-ről és SatTV-ről mik a vélemények? Digi kábel sajnos nem elérhető itt ahol lakok.

Az USB lejátszóról játszott filmeket, hogy lehet rábírni, hogy a házimoziról szóljanak? Eléggé komplikált itt a helyzet, mert 2 DVD lejátszó van és egy erősítő, amire ugye rá vannak kötve a hangszórók. Az erősítő pedig a DVD lejátszóval van összekötve. Az erősítőt kellene a TV-re kötni?

(#12676) NGA válasza #34784256 (#12673) üzenetére


NGA
addikt

A kábelek általában statikus pozicióban vannak

Már akinek. Pl én a laptopomat is hdmi-n kötöm a tv-re. És elég sokat ki-bedugom.

(#12677) NGA válasza Bator92 (#12675) üzenetére


NGA
addikt

Nekem:

Sony 32BX420 - toslink - Sony TA-F1000ESD - végfok

Azaz üvegszálon megy a digitális előfokra.
De rá van kötve a fejhallgató kimenetre 1 pár Sony SRS150-es APM aktiv kis csoda, és sokszor az megy. Akkorát szól hogy csak na :-)

(#12678) Ance válasza NGA (#12666) üzenetére


Ance
őstag

1. Ismerem a digitális jelet.

2. A 2 CD lejátszó közötti különbség felhozása nem volt egy profi felvetés. A CD lejátszónál a belső komponensek minőségéből, tudásából, a belső komponensek beépítésének minőségéből/igényességéből adódik a különbség (pl.: mechanika, fej, táp és kábelezés minősége). A felvetés pedig már azért sem helyes, mert ott nem egy HDMI csatalkozó fogja átvinni a jelet az erősítőbe. Remélem ezt nem kell elmagyarázni....

3. Nem 500 forintos kábelt használok, nem ülök dróton, nem tollas a hátam, ebből le lehet vonni, minek ne nézz...

Összefoglalva csatalkozom az azóta kibővült körhöz: egy jó minőségben összerakott 1.500 forintos HDMI kábel (amiről nem foszlik le a műanyag és a belső sem diffundál el) ugyanolyan minőséget fog hozni, mint egy 15.000 forintos. Természetesen bizonyos hosszúságig, de 2 méterig biztos. Ezt kb. rajtam kívül százezren írták le, olyanok akik sokkal jobban értenek hozzá, mint én.

Linkelj be olyan tesztet légyszi, ahol megállapították, hogy a 20.000 forintos kábelen szebben rohangálnak a 0-ák és 1-esek, mint egy 1.500 forintoson. Itt csak 2 lehetőség van:

1. odaér, akkor ott van
2. nem ér oda, akkor szar a kábel

Update:

Régi kedvencem egyébként. Van itt két kép , ami a drága és olcsó kábel közötti különbséget mutatja be (a marketingesek szerint) :D

[ Szerkesztve ]

(#12679) Stafni válasza Ance (#12678) üzenetére


Stafni
aktív tag

A drága kábelen a 0 sokkal kerekebb, az 1 hosszú szára nem görbül!
A múltkor a Crysis 2 indítottam el az olcsó kábellel és íme az eredmény:

(#12680) Ance válasza Stafni (#12679) üzenetére


Ance
őstag

:))

(#12681) Watt25 válasza NGA (#12665) üzenetére


Watt25
veterán

"Egyértelműen Digi. Itt az alapcsomagban is benne vannak a HD adások, nem kell külön fizetni érte, mint a UPC-nél."
Ehhez azért annyit kell hozzátenni, hogy csak kábeles előfizetés esetén igaz. Műhold esetén semmilyen HD csatorna nincs a csomagban! (Sőt, ha jól értem, akkor plusz pénzért sem lehet kérni.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12682) NGA válasza Ance (#12678) üzenetére


NGA
addikt

Valamit félreértesz. Én az 500 Ft-os gagyi és nem 2-3e Ft-os normális kábelre irtam amit irtam. 20e Ft-os kábelt én sem vennék. De tecso gazdaságost sem. Szerintem egy 2-3e Ft-os HDMI kábel már tökéletes átlagos felhasználásra. Esetleg ott érdemes drágább, jobb csatlakozósat venni, ahol sokat csatlakoztatják ki-be, pl laptop.

(#12683) #34784256 válasza Stafni (#12679) üzenetére


#34784256
törölt tag

:D :D :D Meggyőztél :)

(#12684) Ance válasza NGA (#12682) üzenetére


Ance
őstag

Én nem írtam 500 forintos kábelről, hanem te.

(#12685) BBéci válasza dh66e (#12619) üzenetére


BBéci
titán

"Na de 100x-os különbség is van köztük????"
Még tízszeres sincs.

(#12620) (ÉN)közPONT
Teljes mértékben igazad van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12686) BBéci válasza Ance (#12678) üzenetére


BBéci
titán

Azt elhiszem, hogy ismered a digitális jeleket, de abban is biztos vagyok, hogy nem hasonlítottál össze digitális kábeleket egy olyan rendszeren, ami képes megmutatni a különbségeket. Ez vonatkozik a HDMI-re, az USB-re, az optikaira és a koaxiálisra is.
Cseppet sem érdekel az, hogy ki milyen kábeleket használ, de nem kellene téves elméletekkel előjönni a gyakorlattal szemben. Ha akarod, írok egy tesztet, cikket a tapasztalataimról, de kis Google kereséssel már most találhatsz néhányat.
32-40 colos, belépő kategóriás tévéken valóban nem sok látszik ebből, azokhoz valóban felesleges 3000 Ft/m-nél drágább madzagokat venni. Ám egy 55 colos Samsung D8000 tévé és BD-D8900 lejátszó közé kötve, amiket éppen tesztelek - természetesen gyári Blu-ray lemezekkel - nem lehet nem észrevenni.
Az aranyozott csatlakozós Toslinkre is van magyarázat, már volt róla szó ezen a fórumon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12687) TA68 válasza BBéci (#12686) üzenetére


TA68
senior tag

"Az aranyozott csatlakozós Toslinkre is van magyarázat"
Ettől már csak egy lépés az aranyozott vízcső. :)

(#12688) (ÉN)közPONT válasza BBéci (#12686) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jut eszembe..55" ban Led tv ben belépő katban milyen típust ajánlanál? LG Philips előnyben..LG-m van azzal semmibajom csak kezd a 47" "pici" lenni :)

THX :R :R

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#12689) Ance válasza BBéci (#12686) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem sosem tudunk közös nevezőre jutni :) De mondjuk nem is számít, erre épít a piac is. Innentől akkor saját véleményem írom, nem kívánom senkire ráerőltetni:

Ez itt egy jó teszt. Itt azt írják le, hogy melyik kábel mire képes, milyen plusz szolgáltatásai vannak, milyen átviteli sebességgel bír stb... Úgy gondolom ezek a valódi különbségek a kábelek között. Nincs olyan felvetés, hogy szebbek a színek, élesebb a kép, jobb a kontraszt.

Ez pedig SZERINTEM egy nem valós teszt. Kontraszt különbségekről, képminőség különbségekről ír, persze azzal a bevezetéssel, hogy ellenvélemények vannak arra, mennyit számít egy kábel minősége.

Mindenki eldöntheti mit hisz el. Azért írtam le a véleményem, mert külföldön igazából nem nagyon számít (a szélsőségeket kivéve) egy-egy kábel ára, de itthon azért ne jussunk el addig, hogy valaki nagy nehezen összegyűjt (kölcsönt vesz fel) egy 150-200.000 forintos, alsó-alsóközép kategóriás tv-re, aztán rábeszéljük egy 10.000 forintos kábelre, hogy azzal kösse össze vele a dolgait.

Olyan tesztet nem láttam még, ahol valamilyen eszközzel mértek volna különbséget. Ha tudsz ilyet szívesen elolvasom.

(#12690) Stafni válasza BBéci (#12686) üzenetére


Stafni
aktív tag

Az mekkora egy baromság! Egy HDMI kábel vagy működik, vagy nem. Mesélje már valaki, hogy mivel más a kép? Ez nem analóg rendszer. Megy a vagdalkozás, hogy más a kép, de azt nem írja oda, hogy miért. Mert olyat nem lehet írni, hogy mások a színek, vagy hogy nem kontrasztos a kép.

(#12691) Ance válasza (ÉN)közPONT (#12688) üzenetére


Ance
őstag

Bár nem engem kérdeztél, de lehet, hogy BBéci megerősít. Vagy nem.

Én 55" méretben már nem vennék belépő színtűt. Akkor inkább megtartanám a 47"-est és gyűjtenék még a pénzemhez. Főleg, ha ugyanakkora távolságból fogod nézni, mint most a 47"-est.

(#12692) #09634560 válasza Stafni (#12690) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem lesz más a kép,se a szinek. Hiba lesz kevesebb és zajmentesebb lesz. De ezek a különbségek nem 32-es vagy 40-es tévén fognak előjönni. Arra megfelel az 1-2 ezer ft-os kábel is.

(#12693) junior11 válasza Ance (#12691) üzenetére


junior11
veterán

Egyetértek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12694) Ragnar95 válasza bandita666 (#12664) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak egy kicsit tovább kellett volna olvasnod, már megválaszoltam a dolgot,h simán megbirkózik vele, én a HX820-amat 1Terás külső vinyóval használom....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12695) TA68 válasza Ance (#12678) üzenetére


TA68
senior tag

Minden szavaddal egyetértek!

(#12696) hattorihanzo válasza (ÉN)közPONT (#12688) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

mu-ha-ha, pont a BBécitől vársz Philips ( bocs, filipsz ) és LG ajánlást?
Ez a hónap vicce.
:)) :DD :C

(#12697) #34784256 válasza BBéci (#12686) üzenetére


#34784256
törölt tag

Adjál már egy linket lécci ahhol ezekről a különbségekről olvashatok, el nem tudom képzelni mi lehet a különbség két digitális kábel között. Amennyire én tudom vagy át megy a jel vagy nem, olyan nincs, hogy átmegy de csúnyább lesz a kép. És az meg főleg nem értem, hogy egy aranyozott USB kábel mivel jobb mint a 200 forintos? Eddig még egyik gagyi USB kábelem sem vesztette el a fájl felét miközben a pendrive küldtem adatok.

(#12698) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom rajta, hogy monitor helyett lehet hogy LCD TV-t veszek a számítógéphez.

Felhasználás:
70% net, általános
20% film
10% játék
napi akár 10+ óra , monitorként kb 1 m-ről
Fontos lenne a FullHD felbontás, minél szebb kép (SPVA/IPS - jelenleg 17-e SPVA monitorom van.)
Minnél alacsonyabb fogyasztás 70W alatt, de jobb lenne 50W alatt
Jól levehető fényerő esti netezéshez, gépezéshez.

Méretek amiben gondolkodom 26-32 col.

Mi jelenleg a bestbuy / mit ajánlotok 100K alatt? :R

[ Szerkesztve ]

(#12699) norcsika79 válasza nightshadow (#12617) üzenetére


norcsika79
csendes tag

Pénteken felugrottam pestre a Sony márkaboltba. Megnéztem egy bekapcsolt ugyan ilyen készüléket és azon is látható volt ez a jelenség. A biztonság kedvéért átugrottam egy másik szintén Sony üzletbe és ott is szintén ez volt. Mindkét üzletbe azt mondták hogy mivel ennél a tipusnál oldalt megvilágítás van(Edge-Ledit) ezért látható enyhén a jobb és bal szélen a kb 1cm es vastag függőleges enyhén átlátszó bevilágítós csík.......Azért egy 350.rugós tv készüléknél,ez már nem lehetne megengedett szerintem. Amúgy meg nagyon szép képe van mind az SD/HD csatornáknak is.Gyönyörű! Sony KDL40NX720. tipusról volt szó ha valaki ilyet nézne ki magának. :)) :C

(#12700) TA68 válasza #34784256 (#12697) üzenetére


TA68
senior tag

Azért arra vigyázz, hogy filmet csak nagyon drága aranyozott USB kábellel másolj a pendrive-ra, mert sz@rabb lesz a kép. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.