Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11151) cigam


cigam
félisten

Valahol össze van gyüjtve, hogy a brand-ek különböző sorozatai mögött milyen tartalom van?
PL. samsung series 456789? Sony hx,ex,nx,cx? Melyik sorozat mit tud?

Vagy olyan oldal is jó lenne ahol kijelölöm az igényeimet, és kijön a választék.
pl.
- 27-30"-os
- DVB-C/T tuneres (értelemszerüen EPG-s)
- Kártyaolvasó(fizetős dvb-t)
- USB-re tudjon felvenni
- TimeShift (nem baj ha beépített, sőt)
- Wifi (NAS-ról lejátszani fotót, fílmet, zenét, ha oda is tud felvenni az +pont)

Erre kidob n+1, a paramétereknek megfelelő készüléket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11152) BBéci válasza jegenye77 (#11149) üzenetére


BBéci
titán

5-6 méteres nézési távolsághoz egyáltalán nem nagy, sőt, annyira kicsi, hogy nem is fogja látni rajta az esetleges gyengeségeket, hibákat, szóval nyugodtan megveheti. A full HD filmek apró részleteiről most tekintsünk el.

(#11148) Mappa
Normális, jó boltot választottál. Nem csak a multik adnak hivatalos garit.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11153) nightshadow válasza cigam (#11151) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony 2011 összefoglaló: [link]

(#11154) Toto00 válasza BBéci (#11146) üzenetére


Toto00
tag

Ezek szerint ha 5.1-es filmet nézek usb-s vinyóról a tv usb- portjáról akkor az 5.1-en biztosan kimegy az erősítőre optikai kábelen?

(#11155) cigam válasza nightshadow (#11153) üzenetére


cigam
félisten

Kezdetnek nem rossz, köszi!

A "wifi ready" azt helenti hogy +pénzt csengessek egy (USB-s ) wifi modulért :F

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11156) nightshadow válasza cigam (#11155) üzenetére


nightshadow
veterán

A "wifi ready" azt helenti hogy +pénzt csengessek egy (USB-s ) wifi modulért

igen

(#11157) cigam válasza nightshadow (#11156) üzenetére


cigam
félisten

Azt leshetik... röhej!

Azt még értem, hogy az EX32 sorozatban van 22,24, és 26 colos méretű, de hogy miért csak a középsőnek fullHD a felbontása ... :Y

Lehet itt fel is adom a keresgélést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11158) BBéci válasza Toto00 (#11154) üzenetére


BBéci
titán

Igen, biztosan.
A tévébe dugott kábel erősítő felőli végén látsz piros fényt?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11159) jegenye77 válasza BBéci (#11152) üzenetére


jegenye77
addikt

Esetleg a Samu c650-el előrébb lenne?
Nem az inernetre gondolok.Igaz a beépített lejátszóval már biztos de ezektől eltekintve.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11160) daniel2121


daniel2121
senior tag

SONY 32W4000 -es hány herzes tudja valaki, mert lenne most egy ilyen eladó és kb. mennyit ér. A tv 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#11161) ORCA58 válasza eisento (#11147) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem értem mi az a nagy félelem az LCD panel tükröződéstől. Nekem 1 éve van 40C650-es és csak lekapcsolt állapotban látni, hogy tükröződik. Persze ha a nap rá fog sütni, akkor zavaró lehet, de ez sem a TV-nek, sem a szemnek nem használ, ráadásul ez már a nem tükröződő esetén is zavaró.

(#11162) nightshadow válasza daniel2121 (#11160) üzenetére


nightshadow
veterán

SONY 32W4000 -es hány herzes tudja valaki

50Hz-es [link]

(#11163) ThorsHUN válasza nightshadow (#11133) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Koszi szepen!

LG 42LV5500 errol van valami infod esetleg? Tudom, hogy ez is uj tv, de korabban ment egy olyan szobeszed", hogy 250 alatt nem erdemes LED TV-t venni.
Ezt mar erdemes? A 3d nekem nem kell, meretben tetszetos, kontrasztaranyok jok, 100 Hz-es, internettv-s (ez nemtom elony vagy hatrany-e)... szerinted?

(#11164) BBéci válasza jegenye77 (#11159) üzenetére


BBéci
titán

Képminőségben igen (szerintem), de ha 5 méterről nézi, megveheti a legolcsóbb 46-47-est, úgysem látja a hibákat, különbségeket. Ahhoz minimum 55 colos kellene.

(#11161) ORCA58
A 920-as Sharp annyira tükröződött, hogy 11 wattos halogén izzós, matt burás állólámpámat is le kellett kapcsolnom, különben a mögöttem és mellettem lévő 1200 könyv mindegyikének címét el tudtam olvasni a tévéről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11165) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Meg egy kerdes a hozzaertokhoz:

a fonokom lg 42lw5500-as TV-t szeretne venni. Lebeszelnetek rola vagy inkabb ra?

(#11166) Champipi


Champipi
senior tag

Nem tudom mennyire fér bele a topicba ezért Off-ba teszem, de ha valaki az AV-plaet cégnél szeretne vásárolni, neki hasznos lehet az alábbi:

- Jónapot van LG xxx modell raktáron?
- Igen
- Év van rá olyan garancia, melyet az LG Magyarország áll?
- Igen, rendelje meg, és átveheti.

Megrendeltem.

- Jónapot, egy napja meg van rendelve, mi a helyzet?
- Nincs raktáron
- Akkor lemondom.

Öt perc múlva jön az email, hogy megérkezett és jöhetek érte mégis.

- Jónapot, de akkor ez ugyebár az LG Magyarország garanciás?
- Nem.
- Akkor lemondom.
- Jóóvan, 1 napon belű úgyis eviszik! (durcásan)

Szóval kissé szétszórt bagázs ez az AV-planet, mert egyszer beígéri az LG Magyarország garit, utána meg a szürkeimportos szajrét sózná rám.

(#11169) c41r0^ válasza Champipi (#11166) üzenetére


c41r0^
őstag

úgy tudom, hogy az AVPlanet LCD tv-ket minden esetben csak saját, bolti garanciával forgalmaz, azaz szürkeimport valóban, mint ahogy ez jellemző a webshopok 99%-ra, de legalább a garancia ugyanaddig érvényes időtartamban, mint a gyári

(#11170) pr0bi válasza c41r0^ (#11169) üzenetére


pr0bi
senior tag

És ha megszűnik a webshop vagy simán letagadják a dolgot? Ezért kell ezekkel vigyázni..

(#11171) BBéci válasza pr0bi (#11170) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak az a baj, a bolti garanciával, hanem az esetleges javítási idő hossza. Előfordulhat 1-1,5 hónap is, amíg nélkülöznöd kell a tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11173) c41r0^ válasza pr0bi (#11170) üzenetére


c41r0^
őstag

tagadni nem tagadhatják, a számla mellé jár a garanciajegy is, és ezért érdemes nagymúltú webshopból venni (persze ez nem mindig mérvadó, néha ugye egyszerűbb csődöt jelenteni majd megújult néven újraindulni jó magyar szokás szerint... pénzmosoda FTW)

persze vehet az ember nagyáruházban is TV-t hivatalos garanciával, kb. 20-30%felárral a webshophoz képest, csak ezt anyagilag nem sokan engedhetik meg maguknak

Egyébként a kalocsai cégen kívül (legalábbis Samsungokra ők adnak/adtak) ki ad hivatalos magyarországi vagy EU-s gyári garanciát a webshopok közül? Tudomásom szerint egyik sem.

(#11174) Champipi válasza c41r0^ (#11173) üzenetére


Champipi
senior tag

Ez érdekes, mert most meg a "TVstore" hívtam, háromszor kérdeztem meg, hogy hivatalos LG Magyarország álltal vállat garanciát adnak-e és háromszor mondott igent. Odamegyek érte pénteken, de ha nem ilyet adnak, mint az LG honalpján, akkor csak az időmet rabolták és marad a nyakukon a tévé.

Direkt felhívtam az LG Magyarország szervíz számát, és azt mondják, hogy a rendes gari papír A4 méretű, rajta az "LG Electronics Magyar Kft" nevével. Azt is mondta, hogy a webshopok általában kisebb mondjuk A5 méretű gari papírt adnak, szóval előttük sem ismeretlen a jelenség.

(#11175) Boogie33 válasza BBéci (#11146) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nem működik, azért kérdem hogy mi lehet a baj,természetesen egy erősítőhöz kapcsolódik az optikai kábel és szól,csak sztereóba.Na ez a szitu.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11176) pr0bi válasza c41r0^ (#11173) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ezzel úgy vagyok, hogy aki 200-300 ezer forintért tv-t vásárol ne sajnálja már azt a 20.000 Ft-ot a megbízható hivatalos forrásból származó háttérgaranciára. Bár sok embernél pont ez a mérvadó csak ha gond van vele akkor van baj.

[ Szerkesztve ]

(#11177) c41r0^ válasza pr0bi (#11176) üzenetére


c41r0^
őstag

egyetértek, de a gond az, hogy a magyar átlagvásárló nem tud 2-300K-t kiadni egy TV-re, inkább a 130K a reális, ráadásul számukra minden tíz forint számít (ezt tudnám csúnyábban is írni, ha érted mire gondolok...), ez a magyar realitás

nem pejoratívan írtam, én is a csoportba tartozom úgy gondolom, én is inkább a 30%-al kedvezőbb árral vettem a TV-met webshopból és reménykedem benne, hogy 3 éven belül nem hibásodik meg, utána meg már úgyis mindegy...

(#11178) BBéci válasza Boogie33 (#11175) üzenetére


BBéci
titán

Ezt miért nem említetted korábban???
Alaphelyzetben PCM hangot ad ki a tévéd, állítsd át a filmnek megfelelő formátumra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11179) Jakuu válasza c41r0^ (#11177) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem, nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy errol nem tajekoztatjak a vevot. Sot csalast kovetnek el, mert a gyari refurbished cimkeket, amiket kotelezoen tesz a mar javitott keszulekeire a gyarto, egyszeruen leszedik es ujraragassszak, hogy ujnak latszodjanak a keszulekek.

Termeszetesen azert, hogy uj aron tudjak eladni, vagy valamennyivel ala tudjanak kinalni a korrekt eladoknak.

Csak hallkan jegyzem meg, hogy amiket 100k korul veszik meg gyari liciteken, vagy mas forrasbol, nem egyszer kozel 30-40% nyereseget hoznak. Merettol fuggoen, mivel a nagyobb keszulekeken nagyobb haszon van.

Eleg pofatlan dolog mondjuk a 32"-s 60-ert vasarolt refurbished keszulekeket 100-ert adni, par ezressel olcsobban a valoban uj es hivatalos forrasbol beszerezheto keszulekekkel szemben, ugy mintha uj lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11180) Mappa


Mappa
addikt

LG 37"-ban gyárt panelt? ...mert Samsung,Sony ok, hogy nem

nem kötelező megadni

(#11181) Boogie33 válasza BBéci (#11178) üzenetére


Boogie33
senior tag

De NEM tudom ez volt az eredeti kérdés hogy miért nem tudom dolby digitalba tenni a tv-n a hangot hogy kell, bármit nyomok állítok nem megy . Érted?

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11182) nightshadow válasza ThorsHUN (#11163) üzenetére


nightshadow
veterán

LG 42LV5500 errol van valami infod esetleg?

Itt egy részletes teszt róla: [link]

Összefoglaló szerint:
- színvisszaadás nagyon jó
- gyenge fekete, emiatt alacsony kontraszt
- zavaró local dimming, amit nem lehet kikapcsolni

(#11183) nightshadow válasza pr0bi (#11176) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezzel úgy vagyok, hogy aki 200-300 ezer forintért tv-t vásárol ne sajnálja már azt a 20.000 Ft-ot a megbízható hivatalos forrásból származó háttérgaranciára. Bár sok embernél pont ez a mérvadó csak ha gond van vele akkor van baj.

A probléma az, hogy itt egy 130k-ás tévéről van szó, amit pl. az e-digital 165k-ért ad hivatalos garanciával. Tehát azok a számok, amikből te kiindultál, azok nem helytállóak.

(#11184) benvolio


benvolio
őstag

Elgondolkoztam, hogy a konyhába is lecserélem a TV-t és ezt néztem ki. Vélemény? Vagy valami más, jobb, hasonló méretben? /DVB-C-s kell a digikábelhez/
Üdv!

(#11185) BBéci válasza Boogie33 (#11181) üzenetére


BBéci
titán

Lejátszás közben TOOLS gomb, hangbeállítás, PCM-ről átváltasz Dolby Digitalra.
Csak akkor működik, ha a HANG MENÜ üzemmódjai közül a NORMÁL-t választottad ki. ZENE, TISZTA HANG esetén szürke marad az opció.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11186) Boogie33 válasza BBéci (#11185) üzenetére


Boogie33
senior tag

Na , ez a lényeg dur bele az ember pofájába hogy ,hogy kell megoldani a problémát. Végre egy ember aki nem csak a száját jártatja hanem tud is valamit.
Köszönöm siker. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11187) BBéci válasza Boogie33 (#11186) üzenetére


BBéci
titán

Szívesen, ezért vagyok itt! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11188) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Adott egy samsung le40a856 os tv. Es 1080p-s filmet szeretnek nezni rajta.
Es pendriverol ha lehet. Mkv-t nem ismer. Es ntfs-kent nem ismeri fel a pendrive-ot,de fat32-re meg nem megy fel az 5gb-os file.
Kicsitfura lehet a leirasom:)
Tud valaki tanacsot adni?

(#11189) ThorsHUN válasza atirag (#11188) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ehhez csak nagyon halkan kerdeznem meg offban, hogy vajon a medialejatszok felismerik az ntfsre formazott pendrive-okat? Mert ezek szerint a TVk sajna nem. Szal kulon kell venni hozzajuk medialejatszokat vagy bluray lejatszot aminek a kompatibilitasa szinten kerdeses... valszeg a megfelelo HDD lesz a megoldas.

(#11190) pr0bi válasza nightshadow (#11183) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ilyen formában télleg már elgondolkodtató viszont komolyan mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb: megveszed kicsit olcsóbban és vállalod a kockázatot (gyártói garancia, javított készülék újnak feltűntetve, szürkeimport ) vagy kifizeted az aktuális piaci listaárat egy márkaboltban vagy hivatalos viszonteladónál. Ahogyan előttem említették, ésszel kell lenni mert ott vágják át az embert ahol tudják ráadásul az új készülékek sem a régiek már bármikor meghibásodhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#11191) atirag válasza ThorsHUN (#11189) üzenetére


atirag
őstag

A media lejatszó az felismeri. Ami konkréten itt van mellettem az igen.Csak az nem játszik 1080p-s filmet.:(

(#11192) laci06 válasza ThorsHUN (#11189) üzenetére


laci06
senior tag

Nekem egy LE32B653-em (ugyanaz mint a B650, csak más káva) van, és gond nélkül felismeri az ntfs-re formázott pen drive-omat. Játszik is róla, szal neki abszolút nem gond ez..

(#11193) Champipi válasza pr0bi (#11190) üzenetére


Champipi
senior tag

Ja és ahogy írták fent az a poén, hogy telefonban simán behazdudja a köcsög, hogy LG Magyarország garanciás, aztán amikor megrendelem, kiderül, hogy mégsem.

Például az LG 42LK530 típus esetén a szürkeimport garázs garanciával 130 000 Ft, a rendes LG Magyarország garival 165 000 Ft.

(#11194) BBéci válasza atirag (#11191) üzenetére


BBéci
titán

A médialejátszókat kifejezetten 1080p filmekhez találták ki. A tiéddel valami nagy baj lehet, ha ezt nem tudja.
A sorozatú Samsungok beépített lejátszójával nem sokat lehet kezdeni, mindenképpen kell hozzá külső céleszköz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11195) ThorsHUN válasza BBéci (#11194) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szerintem o a TVbe dugott pendriverol szeretne 1080p-s filmet lejatszani, amit a TV nem ismer fel.

(#11196) BBéci válasza ThorsHUN (#11195) üzenetére


BBéci
titán

A második bekezdés éppen erre utal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11197) Jakuu válasza BBéci (#11196) üzenetére


Jakuu
őstag

Talan azt kellene eszrevenni [moderálva], hogy az egy 2008-as model es azert nem sikerul lejatszania az MKV-t, mivel az akkori medialejatszoi annak samsung TVnek nem tudtak az MKV-t az elso fw-kkel..

[ Módosította: 7 ]

(#11198) ThorsHUN válasza BBéci (#11196) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Az ok, csak akkor az elso bekezdest nem ertem kinek szolt:)

Mas:
Erdemes "smart" TVben gondolkodni, vagy inkabb erdemes "butabb" TVt venni es beszerezni egy medialejatszot, ami aztan felokositja (?) a TV-t?

(#11199) BBéci válasza Jakuu (#11197) üzenetére


BBéci
titán

[moderálva]
Tisztában vagyok az A szériájú Samsungok képességeivel, azért írtam, hogy kell hozzá külső médialejátszó.

[ Módosította: 7 ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11200) Daywalker válasza Jakuu (#11197) üzenetére


Daywalker
addikt

Kerüld a személyeskedő stílust kérlek, vagy kényszerpihenőre kell raknunk egy időre. Nem figyelmeztetlek újból, hanem a következő lépés tempban lesz.
Hihetetlen, hogy ebben a topikban nem lehet normálisan viselkedni, minden héten történik valami.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.