Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11701) BBéci válasza viperabácsi (#11699) üzenetére


BBéci
titán

Ez a Samsung egész kellemes darab, ilyen van nálam 55 colosban. Sajnos a képminősége messze van az ugyanannyiba kerülő Panasonic VT30-tól, de be kell érnem vele.

(#11700) james001
Körülbelül annyi a jelentése, mint a James-nek. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11702) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Vettem a napokban 1 Samu EU32D5000-es LED FULL HD TV-t és segítséget szeretnék kérni, hogy mi alapján tudnám a legjobban beállítani a tv-t, főképp ugye a képre, színekre, stb.-re gondolok.

Köszönöm segítségetek, előre is

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11703) BBéci válasza TheProb (#11702) üzenetére


BBéci
titán

Legjobban, műszeres kalibrálással lehet beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11704) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok! Alacsony input laggal rendelkező tv-t keresek mediamarktból. Az élőben kipróbálhatóság végett preferálom, de a megvásárlást máshol is lebonyolíthatom. (Euronics is szóbajöhet)

Számítógéppel használnám, alacsony input lag (fps játékok is), betűk megfelelő megjelenítése szempont. Méret 32-37es, nagyobb: jobb elven. Összeg 120k Ft. De mehetünk följebb, ha megéri.

(#11705) viperabácsi válasza BBéci (#11701) üzenetére


viperabácsi
addikt

nem vonz a 3D. elég egy mezei led csak jó legyen

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#11706) TheProb válasza BBéci (#11703) üzenetére


TheProb
veterán

A TV szoftveres állítási lehetőségeinek keretein bellül gondoltam

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11707) NGA válasza james001 (#11700) üzenetére


NGA
addikt

Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture azthiszem

(#11708) james001 válasza NGA (#11707) üzenetére


james001
veterán

:Y
Am nem is tudtam hogy ennek van rövidítése :D
Egy nyereményjátékhoz kell,megpróbáljuk ezt,köszi hátha :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11709) psg5 válasza james001 (#11700) üzenetére


psg5
veterán

tessék

F.K.T.

(#11710) Lehiñito válasza Gabócza (#11696) üzenetére


Lehiñito
senior tag

40C650et láttam még a szegedi MM-ben, kérdés hogy megér e 200k-t, meg hogy mennyire van ez neked közel.

Ha már itt vagyok, had kérdezzem már meg, hogy szerintetek melyik érné meg jobban?
le40c650 200k vagy a 42PFL5405 190k-ért?

(#11711) joci66


joci66
tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni LG 32lv3400 tévéről sanos csak ekkora fér el gyereknek lesz a saturnban 100000ft.

(#11712) james001 válasza psg5 (#11709) üzenetére


james001
veterán

Lehet akkor én voltam a figyelmetlen mert itt is néztem wiki-n. Na mindegy ezer kössz :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11713) udi24


udi24
tag

sziasztok !
Tv vásárlás előtt állok ,nem tudom milyen tv-t vegyek .
Ebben várom tanácsaitokat.(milyen márka,milyen típus,milyen méret....)
tv-nézésre és laptopról,pendrive-ról filmnézésre használnám.

-4m-ről nézném
-lcd esetleg LED
-vga,usb csatlakozó
-olcsó

Tanácsokat előre is köszönöm! :R

Üdv: udi24

(#11714) vlevi válasza james001 (#11700) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ne a guglival keresd, hanem wikivel.
The BRAVIA name is an acronym of "Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture". All Sony high-definition flat-panel LCD televisions in North America have carried the BRAVIA logo since 2005.

(#11715) vlevi válasza Lehiñito (#11710) üzenetére


vlevi
nagyúr

40"-s C650 tévéért marhára sok az a 200k. Webshopokban a legutolsó ára valahol 150 körül volt, amíg lehetett kapni.
A samu ott rontotta el (szerintem), hogy idén nem jött ki hasonló kategóriájú tévével, csak alatta (D5500) és felette (D6100, 3D-s jóval drágább) készülék van.
Hozzáértőket kérdezem, hogy mennyire alternatíva a Samu helyett az LG. Mert az LG-nek van hasonló tudású tévéje. Az egyik, CCFL-es, 42"-os, LK530 , vagy pedig LED-es LV4500, esetleg 42LV5500

Sonyból abszolút nem tudom, mi a választék, a többiről meg még nem is hallottam :D

(#11716) james001 válasza vlevi (#11714) üzenetére


james001
veterán

Igen igen már belinkelték,azért neked is kössz :R
Már csak szurkoljatok hogy nyerjek! :D Igaz még lesz egy utolsó "forduló",aztán utána derül ki h sikerült-e :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11717) vlevi válasza james001 (#11716) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már észrevettem néhányszor, hogy baromi lassan fórumozok, mert mire beírok valamit, már néhányan megelőznek :DDD

(#11718) Gabócza válasza Lehiñito (#11710) üzenetére


Gabócza
senior tag

Azért elég pofátlanság a MM-től hogy egy kifutó típust 200e-ért ad. 150e-ért még meg is venném...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#11719) AmunRa válasza Gabócza (#11718) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A Coraba meg a 42lk530 169e! Ott is verheted az asztalt!

(#11720) xrvman válasza BBéci (#11701) üzenetére


xrvman
őstag

Szia
Ezen gondolkodom, hogy megvegyem e
Samsung UE55D6200
A német samsung oldalán fent van és ott van a specifikáció is.

(#11721) BBéci válasza viperabácsi (#11705) üzenetére


BBéci
titán

Az idei modellek közül az összes, ami valóban jó képminőségű egyben 3D-s is.

(#11706) TheProb
Én is arra gondoltam, a műszer csak segít ebben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11722) BBéci válasza xrvman (#11720) üzenetére


BBéci
titán

Mivel nekem a csúcsmodell, a D8000 sem tetszik, (ideiglenesen, azonos típusszámú plazma helyett kaptam) a 6-os sorozatúakkal pláne nem tudnék megbarátkozni, így ajánlani sem fogom. Szerintem félmilliót, de még 4 kilót sem ér.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11723) akoo


akoo
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök tv-ét venni. 70-85 ezer körül szánnék rá. Tudom ,hogy ez nem egy nagy összeg de nem is várok érte csúcskészüléket. Nem tudom számít e de a későbbiekben vennék hozzá majd egy ps3-at vagy xbox 360-at. Én ehhez nem értek úgyhogy a segítségeteket kérem ,javasoljatok pár készüléket lécíves.
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11724) cantus válasza vlevi (#11715) üzenetére


cantus
tag

Szia!

Én is ilyen Samukat vadásztam hetek óta, de sehol se lehet kapni őket, vagy pedig horror az ára. Utána találtam 37-es méretben, nekem az lenne a legideálisabb, de a panel minősége miatt mindenki lebeszélt róla. Nagyobb viszont nem fér el, így visszatértem a 32-es kategóriába. Ott először Pana versenyzett, de nulla USB van rajta ezért nem kell, a Samuban eltűnt 32-es kategóriában a minőségi TV fogalma, ezért most ott tartok, hogy legyen LG. Ledest nem ajánlom, mert mindenki azt mondja, hogy ebben az ársávban nincs értelme LED-nek. Helyette okosabb egy kiforrott technológiával rendelkező LCD.

Nagyon szívesen vennék tapasztalatokat az LG 32LK530-as típusról. Illetve érdekelne, hogy tudja -e valaki, hogy az LG 42LK530-as tv milyen széles? Sehol nem találtam meg a méreteit, holott egy termék méreteit tudni elég alapvető információ...

(#11725) SSwift2 válasza cantus (#11724) üzenetére


SSwift2
tag

Ha letöltöd a tévé használati utasítását abban benne van.
Álvánnyal együtt: 1024mm x 685mm x 261mm (sz., x mag. x mély.)

(#11726) Mappa válasza cantus (#11724) üzenetére


Mappa
addikt

Vagy LG topik :K ott van LK530 tulaj :K

nem kötelező megadni

(#11728) Champipi válasza pezo00 (#11727) üzenetére


Champipi
senior tag

Philips 21:9 képarány: :C

A jó kis westerneket még ilyen képaránnyal adták a mozikban. Nem is értem miért a 16:9 lett elterjedt?

(#11729) cantus válasza SSwift2 (#11725) üzenetére


cantus
tag

Köszönöm az adatokat! Pontosan 24 mm miatt nem fér el sajna és mivel se 40-es se 37-es nincs ebben a típusban ezért marad a 32-es változat...

Mappa: Mi a neve az LK530 tulajnak?

[ Szerkesztve ]

(#11730) BBéci válasza Champipi (#11728) üzenetére


BBéci
titán

A mozikban ma is 2,35/2,4:1 arányú filmeket vetítenek, a 16:9 alapvetően tévés formátum.
Több tévéműsor, film készül, mint moziba szánt alkotás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11731) BBéci válasza cantus (#11729) üzenetére


BBéci
titán

Élményben, élvezeti faktorban brutális különbség van a 32 és a 40 colos tévék között. Vállalható kompromisszum a 37-es, ellentétben a 32 colossal, ami szerintem egérmozi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11732) Mappa válasza cantus (#11729) üzenetére


Mappa
addikt

eisento :K

nem kötelező megadni

(#11733) camalot válasza cantus (#11724) üzenetére


camalot
tag

Sonyt is nézzél mielőtt döntesz.

(#11734) cantus válasza BBéci (#11731) üzenetére


cantus
tag

Szívesen vállalnám én ezt a kompromisszumot, ha írna valaki végre egy normális minőségű 37"-os TV-t. De mivel mindenki csak lehúzza, hogy azokban car a panel, így már nehéz ilyen kompromisszumot kötni. Esetleg, ha van 37"-os TV tulaj, akkor írjon és hátha bátorodok akkorát venni.

(#11735) Mappa válasza cantus (#11734) üzenetére


Mappa
addikt

kérdem én ha lutri szar a panel.... hogy lehet még is eladni ? sztem ez elég hülyeség,hogy nem gyárt panelt! én azt tudom,hogy a felső kategóriás 40"+ fölötti panelek szlovákiában készülnek... minden 40" és az alatti nálunk, illetve románia. tehát totál nem tudom azt elképzelni hogy 37"-ban egy samsung tv-ben valami noname panel van.... :F mert olvasom mindenhol ,hogy mástól szerzi a panelt (samsung,sony) de kitől ?

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#11736) camalot válasza Mappa (#11735) üzenetére


camalot
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#11737) BBéci válasza Mappa (#11735) üzenetére


BBéci
titán

Sem Szlovákiában, sem Magyarországon nem készül Samsung LCD panel.
A gyártókról rengetegszer volt szó itt a topikban.
Az egyes panelek között kétszeres kontraszt-különbség szokott előfordulni, ami nagyon durva. Egyik sem szar, de nekem biztosan nem kellene a fele kontrasztú, amikor a jobbik is messze van egy plazmáétól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11738) JOEPAPA válasza akoo (#11723) üzenetére


JOEPAPA
tag

Tuskóban péntektől 59,9e a hannspre sk32tmnb 32 colos.
Megéztem betekintési szög gondok vannak a többiekhez képest, de pl pendrive ra vesz fel tv jelből, és 60e ft 2 év garival.

Mennyire rossz választás ingyenpénzért ez a tescóstv?

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#11739) JOEPAPA válasza spike70 (#11692) üzenetére


JOEPAPA
tag

Ez engem is érdekelne, mert egy nap alatt elfogyott a 32EX600 as sony Kaposváron.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#11740) dudi6


dudi6
senior tag

Ez milyen választás lehet? Megéri a pénzét? 46ex710-hez képest milyen? 2 közül melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#11741) cigam válasza JOEPAPA (#11738) üzenetére


cigam
félisten

És az, hogy felvenni is tud elhomályosítja a látásod? A képi hibák már nem is olyan vészesek, ha felvenni is tud :F
Mit csinálsz többet 1 tv-vel? Nézed, vagy felveszel vmit?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11742) spike70 válasza JOEPAPA (#11739) üzenetére


spike70
tag

Én soproni vagyok de itt is első nap elfogyott, mondják. Ha egyáltalán volt...

(#11743) Mentolka válasza cigam (#11741) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezt most magyarázd meg!

(#11744) elistvan válasza Mentolka (#11743) üzenetére


elistvan
senior tag

Pedig érthetően fogalmazott. Egy TV-t ne a plusz felvételi funkció adjon már el, ha csapnivaló a betekintési szöge. Én láttam a Tescoban a masinát múlthéten, de sajna nem volt bekapcsolva, eladó pedig sehol. Pedig árához képest nem lenne rossz készülék 2év garral. Ja és 6,5ms-os a reakcióideje. :(

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11745) Mentolka válasza elistvan (#11744) üzenetére


Mentolka
senior tag

Tehát: oldalról nem látni a képet, viszont fel tud venni adást.
1. Ki néz oldalról egy TV-t?
2. Ki venné fel az esti filmet, miután az egész napi melótól elfáradt, és nincs kedve reklámokat bámulni tízpercenként?

(#11746) cigam válasza Mentolka (#11743) üzenetére


cigam
félisten

Ha egy poént(?) meg kell magyarázni...
Szóval a szarkazmus arról szólt, hogy írta, hogy pl. a betekintési szög pici, és gondolom egyéb problémák is kiderülnének menet közben. Magyarul egy belépő szintü noname készülék.
Az is ki lett emelve, hogy tud felvenni USB-re. Ez valóban jó dolog, de csak egy pipa a szolgáltatások listáján. Ettől a szép hosszi marketing listától nem lesz jobb a képminőség. Persze aki a lista hosszára utazik, annak pont jó választás lehet. No meg azoknak is alternatíva akik a magyar TV-ket szeretik nézni (SD adások), nem akarnak rákötni blu-ray lejátszót, és csak 650MB-os divx-en néznek mozit.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11747) Mentolka válasza cigam (#11746) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ha valaki más szemszögből látja a dolgokat...
Szóval, ezt a két tulajdonságot említette először a postoló, és valaki erre akadt fenn.

Sok embernek a belépő szintre van lóvéja, és a legtöbb embernek nincs blu-ray playere, sőt, a többség a magyar adókat nézi a lapostévéjén - le lehet szállni a magas lóról.

(#11748) BBéci válasza Mentolka (#11747) üzenetére


BBéci
titán

Cigamnak teljes mértékben igaza van, semmilyen lóról nincs szó, se alacsonyról, se magasról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11749) Mentolka válasza BBéci (#11748) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én kérek elnézést!

Válaszok a kérdésekre? De most komolyan: TE oldalról nézel TV-t?

[ Szerkesztve ]

(#11750) cigam válasza Mentolka (#11747) üzenetére


cigam
félisten

??
Tudod az anyagi lehetőségeim, nem engednek meg még kicsi lovat se, így se fel, se leszálni nem tudok róla.
Mégis melyik mondatomon lovagolsz? :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.