Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11302) laszlo168 válasza szimszonos (#11301) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én már hozzá se szólok ehez a távolság témához, ha valaki közelről akarja nézni, hát nézze.
Majd 5 év múlva meg csodálkozik, miért is romlik ilyen gyorsan a látása.

(#11303) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ez a vita teljesen ertelmetlen.
A tavolsagot felbontasonkent hatarozzak meg. Egy kis nappaliba (ha csak nem folyamatosan HD tartalmak mennek rajta) nem erdemes nagy kepernyoju TVt venni, mert az SD adas ronda lesz rajta. (Azert ulsz messze, hogy ne lasd meg a kozelebbrol lathato hibakat).
A fullHDnel meg azert javasoljak a kozelebb ulest, hogy lasd a csak fullHD reszletessegnel lathato reszleteket, de meg eppen be tudd fogni az egesz kepernyot. Elvileg. Bar en is csak beleolvasasilag vagyok jartas a temaban:) Magyaran sehogy.

OFF:
Az ekezetek elhagyasa miatt kotekedni meg mar mar szemelyeskedesnek is beillo:)

Nekem egy mas temaju kerdesem lenne:
LGbol a 42LK530 es a 42LV4500 kozott 23K Ft van. Megeri a kulonbseget a LEDes TV vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#11304) kuszal


kuszal
tag

Sziasztok,
Szeretnék venni egy Samsung LE40D550 LCD TV-t melynek a mostani ára 125-130 000 HUF körül mozog de szükségem lenne pár tanácsra hogy megéri-e ezt megvenni vagy esetleg egy másik típust keressek (ha másik típus akkor esetleges opciókat írhatnátok ilyen árban és 100cm körüli képátlóval márka lehet LG vagy egyéb), az ár jónak tűnik de lehet hogy van ettől jobb is.
TV és DVD nézésre szeretném használni és esetleg videojátékozásra de semmi egyéb,
Segítségeteket köszönöm,
Csaba

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#11305) cigam válasza Viktoár (#11296) üzenetére


cigam
félisten

Elötted is szívesen egymásnak ugrottak....

A TVvásárlásodhoz még annyit tennék hozzá, hogy az előfizetésedtől is függ. Pl. ha digi-kábeles vagy, akkor legyen benne dvb-c tuner. Ekkor nem kell hozzá külön box. Sztem ez praktikusabb szempont, minthogy 37, vagy 42 colon látod meg a ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11306) Mlnr To'm válasza Jakuu (#11299) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Asszem meg lettem szólítva. Monitornak használva nekem bejön a 46", de a 40-es is jó lenne, csak azért van ekkora, hogy meszebbről is tudjam élvezni. Fényerő levéve ha közel ülök és nem folyik ki tőle a szemem.

(#11307) Jakuu válasza ThorsHUN (#11303) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem egyaltalan nem eri meg a +23k forint rafizetes.

(#11308) laszlo168 válasza Jakuu (#11307) üzenetére


laszlo168
senior tag

Már hogyne érné meg, ha valaki meg kérdi, hogy milyen td-d van? csak vagányabb azt válaszolni, hogy ledes, nem lcd, plazmáról nem is beszélve :)

(#11309) dh66e válasza Viktoár (#11296) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik lett a kiválasztott 37"?Remélem nem samu.

(#11310) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok4az volna a kerdesem milyen tv erdemes mostansag gondolkodni ? 50 es feletti atmeroju tvk erdeklenek .valszotokat elore is koszonom

(#11311) laszlo168 válasza kiki22 (#11310) üzenetére


laszlo168
senior tag

Azokat úgy hivják, hogy projektor.

(#11312) nightshadow válasza kiki22 (#11310) üzenetére


nightshadow
veterán

50 es feletti atmeroju tvk erdeklenek

cm vagy inch?

(#11313) kiki22 válasza nightshadow (#11312) üzenetére


kiki22
senior tag

bocsi rosszul fogalmaztam.50" es felette ...

(#11314) tataboy


tataboy
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodom a TV vásárláson,nem tudom eldönteni hogy milyen legyen a nyerő.
Na szóval kb. 4-5 méterről nézném a tv-t nappaliban,elsősorban meccseket,meg hétköznapi idióta műsorokat (barátok közt)meg hasonlóak amiket a család néz,másodsorban blue-ray filmeket Dune médialejátszóról,meg lenne kis xbox360 játékra.
A nagyság az biztos legalább 37"felett,árban 250ezerig,de típusban segítsetek nekem,köszönöm!

Utánvéttel senkinek nem postázok mert sok a ....!!!

(#11315) laszlo168 válasza tataboy (#11314) üzenetére


laszlo168
senior tag

250 ezer-ből szerintem kijön egy 40"-os is :)

(#11316) Denyiro


Denyiro
tag

Egy dolog biztos, aki kételkedik a nézési távolság és képátmérő kapcsolata dologban annak javaslom látogasson meg mondjuk egy MM üzletet ahol több méretű televízió van kiállítva. Érzékelni fogja a különbséget nagyobb felontású képi tartalmak esetében.
Esetemben ez megtörtént és felkerestem én is csak én konkrétan plazmákat nézegettem. Egy 42"-os HD Ready Pana C3-at és egy 42"-os Full-HD U30-as Pana készüléket tudtam egymás közelségéből kifolyólag összehasonlítani. A C3-ason sima tv adás ment, annak jót tett a távolság de a másikon (gondolom gyári demóanyag ment rajta: kutyatáncoltatás) valami jobbfajta video mehetett, mert olyan tűéles volt a képe, hogy szinte lemászott a képernyőről -az erős bolti fényár ellenére is- közelebb menve hozzá még élvezetesebb volt a részletgazdagsága miatt. Szóval ha másnak nem is de legalább a saját szemünknek próbáljunk hinni.

Denyiro

(#11317) vlevi válasza Denyiro (#11316) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Mediamarktos nézelődést kötelezővé kellene tenni tévé vásárlás előtt :)
MM-ban pozitívum (legalábbis errefelé), hogy az eladók megengedik, hogy mindenféle pendriveot dugdossunk a tévékbe, és az azon lévő anyagot nézegessük.

(#11318) gulyasa válasza vlevi (#11317) üzenetére


gulyasa
őstag

Én ara várok, hogy itt Kecskeméten is megnyíljon végre az MM...
Pl. hátha lesznek nyitási akciók is...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11319) Viktoár válasza dh66e (#11309) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

A pontos tipusát nem tudom de kiárusítás van a helyi teszkóban és láttunk egy 94cm-es toshiba-t 110k körül.Lehet hogy csak beállítás kérdése de valahogy szebbnek tűnt a képe mint a mellette lévő lg-nek illetve samunak. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#11320) Todd82


Todd82
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni TV vásárlással kapcsolatban.
Két készülék közül szeretnék választani:
-Panasonic tx-l32c3e
vagy
-Samsung le32d450g1.

A fenti kép típusról szeretnék tapasztalatokat, véleményt kérni. Természetesen ha ezen az áron érdemesebb más gyártó készülékét megvásárolni, akkor azon javaslatokat is szívesen fogadom.

Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv.

(#11321) dh66e válasza Viktoár (#11319) üzenetére


dh66e
veterán

Egykutya mind ebben a szegmensben nagyot nem lőhetsz mellé főleg ha személyesen is jobbnak látod.Azt is tudnod kell hogy ők a kifutott termékekből is leginkább a nagyon kifutott cuccokat veszik raklap számra.Neten less utána a típus alapján nehogy valami széria hiba miatt -amiről nem tudsz most- verd a fejed a falba.Garanciára azért kérdezz rá,minimum 2 év legyen de inkább több. :)

(#11322) Denyiro válasza vlevi (#11317) üzenetére


Denyiro
tag

Igen, szerintem a tudatos vásárló aki nagyobb összeget ad ki egy olyan fogyasztási cikkre, amivel akár több éven keresztül fog szembesülni az előtte igyekszik körbenézni a kapható termékek között és a rendelkezésre álló anyagi forrásából törekszik a legjobbat választani. Egy ideje már nézelődöm én is ha a közeledő cserére kerül sor akkor az árához mérten kellően jó készüléket szerezzek be.
Jelenleg a plazma felé húzok, mivel a 42"-os C3 ára kellően baráti és szép a képe is de egyenlőre kivárok, hátha az idő nekem dolgozik.
Nomeg szeretném elkápráztatni a szüleimet is hadd lássák van új a nap alatt. Persze előtte azért a bejáratás nyűgén még át kell majd esnem a televízióval ha a plazma technológiát választom de utána már a ghostolásra sem lesz mégúgysem hajlamos.
Ami fontos még az az állítólagos őszi 16:9-es képarányra átállás. Akkor talán kevésbé lesz gond azokkal a fránya ki bizbazokkal, amelyek ellenségei a plazmának

[ Szerkesztve ]

Denyiro

(#11323) Viktoár válasza dh66e (#11321) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen,holnap megyek meglesem alaposabban.(És felírok pár tipusszámot.) :R

Üdv:Viktor

(#11324) #09634560 válasza vlevi (#11317) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hol lesz kecskeméten MM?

(#11325) nightshadow válasza #09634560 (#11324) üzenetére


nightshadow
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11327) #09634560 válasza nightshadow (#11325) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi! :R
Volt Pólus Róna, Auchan helyén...

(#11328) BBéci válasza kiki22 (#11313) üzenetére


BBéci
titán

Azt is elárulhatnád, mennyi pénzt szánsz rá?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11329) gulyasa válasza #09634560 (#11327) üzenetére


gulyasa
őstag

Kicsit kevered a dolgokat.
Az Auchan csak a Polus Róna egy része és nem az Auchan helyén lesz a kecskeméti MM, hanem a Polus valamelyik másik kihasználatlan részében.
Már rég jártam arrafelé, ha jól sejtem, az évekkel ezelőtt bezárt multiplex helyén lesz, de van még pár kiürített hely azon kívül is (a volt multiplex melletti bezárt játékterem, "kifőzdék" vagy a Polusban megszűnt Fresnapf helye, stb...)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11331) kiss-csaba


kiss-csaba
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan masina kellene, amit:
90% számítógépezésre használok, főleg internet (PC-vel lenne összekötve)
9% UPC analóg kábeltv
1% filmnézés

A kanapé távolság a tévétől: 2,5 - 3 méter!

Milyen cuccot ajánlanátok amin jól láthatom a prohardver fórum szövegét ilyen távolságból!? ;)

Egyébként jó szemem van, most 17 colos LG monitort nézek 1 méter távolságból 1280x1024 felbontással. Kicsit apró, de ehhez szoktam már néhány éve.

Egy másik szempont pedig az lenne, hogy tudjak mindig tv-t nézni rajta, akkor esetleg feljebb menne a 9% tévézés 19%-ra! :)
Ehhez kapcsolódóan kérdezném, hogy ha az antenna csatlakozóba már be van dugva a UPC koax, akkor a DVB-T antennát hova dugjam? Vagy jön antenna nélkül is az adás? Bp. 13. ker. Lehel tér.

Kipróbáltam egy WANDTV usb stickes cuccal, de még az erkélyen is akad a kép több másodpercet. Igaz, nem valami profi szerkezet, csak kölcsönkértem, és állítólag még nem volt olyan hely ahol jó lett volna az adás.

Elképzelhető, hogy a Tv-be szerelt vevő sokkal érzékenyebb, és megy extra antenna nélkül is?

(#11332) gulyasa válasza kiss-csaba (#11331) üzenetére


gulyasa
őstag

A helyzet a következő:
Vagy UPC kábelt használsz, vagy mindigtévét (ez utóbbit az analógokkal együtt - m1, retekklub, TV2, esetleg helyi adás). A kettő együtt nem megy.
Ha jól tudom, habár létezik olyan megoldás, ahol egy "dobozba" be lehet kötni a kettőt és abból meg egy koax a tévébe, de valójában ott is csak az egyik megy egyszerre, a "dobozon" kell átkapcsolni a kívánt adástípusra.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11333) kiss-csaba válasza gulyasa (#11332) üzenetére


kiss-csaba
csendes tag

Sejtettem, csak nem akartam elhinni...

(#11334) Toto00


Toto00
tag

Hali!
A kérdésem az lenne h van egy Samsung LE-46C530 TV-m és van benne egy PC/DVI audio bemenet. kérdésem az lenne h ez a bemenet optikai bemenetként is működik? mármint ha a notebook SPDIF kimenetén optikai jack dugóval viszem át a hangot erre a bemenetre akkor az úgy működni fog vajon? és rendesen digitális jelet fog átvinni + 5.1 hangot?

(#11335) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, láttam már vki élőben a Panasonic TX-L42E30E tévét? Vélemény? Milyen a képminőség? Fontos lenne... :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11336) vlevi válasza kiss-csaba (#11331) üzenetére


vlevi
nagyúr

"9% UPC analóg kábeltv"
Már csak a képminőség miatt is érdemes átváltani digitális csomagra, még akkor is, ha nem HD, csak SCART csatlakozós SD adás. Ráadásul felszabadul a koax bemenet, dughatod bele a mindig antennát. Mert antenna az kell, csak azt mindíg elfelejtik mondani.

(#11337) vlevi válasza Toto00 (#11334) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nem csak 3.5mm-es sima sztereó jackdugó? Mert nekem (40C650 csak az van). Amúgy a tévébe mi értelme van bekötni az 5.1 hangot, úgyis csak sztereó hangszóró van rajta? Akkor már inkább egy házimozi erősítőbe dugd be azt az optikai kábelt.

(#11338) nightshadow válasza junior11 (#11335) üzenetére


nightshadow
veterán

A Panasonic fő profilja a plazma, LCD fronton nem nagyon alkotott maradandót.

(#11339) #75912448 válasza szimszonos (#11330) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az az igazság, hogy BBécinek mindnben igaza volt. Azt nem vagytok képesek felfogni, hogy a full HD előnyeit egyszerűen nem lehet látni egy 42 colos TV-n 2 méterről vagy távolabbról. Azaz tök mindegy, hogy 720p vagy 1080 a film felbontása, nem tudsz különbséget tenni olyan távolságból, elvesznek a részletek. A moziélményről már nem is beszélve.

(#11340) junior11 válasza nightshadow (#11338) üzenetére


junior11
veterán

Igen, tudom. De a néhány teszt, amit olvastam róla, nem írt rosszat a képminőségről. Azért szeretnék róla minél többet megtudni...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11341) nightshadow válasza junior11 (#11340) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt van az angol változata, eléggé lehúzzák: [link] (kontraszt 866:1 :Y , csak összehasonlításképp a Samsung C630-as kontrasztja 4181:1 Samsung panel esetén)

[ Szerkesztve ]

(#11342) junior11 válasza nightshadow (#11341) üzenetére


junior11
veterán

A digitalversus-on ritka ami jó TV. Eddig az E30 az egyik favoritom, a másik a Sony EX720, melyet többször láttam is. Legjobban viszont az NX720 tetszik, csak az ára... :Y

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11343) BBéci válasza junior11 (#11342) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is az a Sony a kedvencem, valamint a 820-as is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11344) junior11 válasza BBéci (#11343) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól tudom az NX810-esnek nincs utódja (NX820). Vagy a HX820-asra gondolsz? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11345) BBéci válasza junior11 (#11344) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, 810-re gondoltam! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11346) nightshadow válasza junior11 (#11342) üzenetére


nightshadow
veterán

A digitalversus-on ritka ami jó TV.

Ahhoz képest, mindkét tv, az EX720, illetve az NX720 is 5 csillagot kapott volna, csak mindkét esetben elvesztettek 1 csillagot a 3D-ben tapasztalható erős crosstalk (tehát nem a 2D képe) miatt. Ráadásul mindkét tévének 4000:1 fölött van a kontrasztja.

[ Szerkesztve ]

(#11347) Toto00 válasza vlevi (#11337) üzenetére


Toto00
tag

sajnos az erősítő optikai bemenete már foglalt. pont a tv megy rajta. szval ha a notit rá tudnám tudni digitben a tv-re akkor az tolná tovább az erősítőre. azért nemtom h az milyen jack a tv-n mert az van ráírva h pc/dvi audio in...

(#11348) BBéci válasza Toto00 (#11347) üzenetére


BBéci
titán

Ha a notiból HDMI-n vinnéd a képet és a hangot a tévébe, onnan optikain csak sztereóban menne tovább az erősítőbe, ami nem az igazi. Más digitális bemenet nincs a tévéken.
Megpróbálkozhatsz optikai közösítővel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11349) Toto00 válasza BBéci (#11348) üzenetére


Toto00
tag

:( de akkor mit jelent a DVI audio bemenet?

(#11350) BBéci válasza Toto00 (#11349) üzenetére


BBéci
titán

A tévé kezelési könyvében biztosan benne van.
Szerintem analóg bemenetet jelent, de ebben nem vagyok biztos, sosem volt DVI-s eszközöm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.