Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11651) Kabu válasza cantus (#11645) üzenetére


Kabu
tag

Hali!

Néztem én is a UE40D-t, de úgy emlékszem olvastam pár embernél, hogy a LED-es TV nem a legjobb játékra, pedig pár FIFA party biztos össze fog jönni haverokkal...
Igazából hiába kifutó típus, a C530-ról hallottam a legtöbb jót, és az ára is elég baráti....
Viszont az biztos, hogy olyat úgysem fogok találni, ami mindenben tökéletes, valahol majd komprumisszumot kell kötnöm. :F

(#11652) D. Balazs


D. Balazs
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani jó minőségű, de relatív olcsó 3d tv-t?
A mérete 32" legyen lehetőleg, vagy annál egyel nagyobb.
Vagy hogyha nagyon nem ajánljátok a 3d-s tv-t akkor valami jó minőségű ledes érdekelne.
Köszi előre is a segítségeteket.

(#11653) Lustii


Lustii
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, TV vásárlás előtt állok! A keret 150.000Ft és legalább 37 colos készüléket szeretnék. Mindenféleképpen LED-et vásárolnék. Kinéztem magamnak 4 lehetséges TV-t, elmondanátok a véleményeteket, hogy ti melyiket választanátok, vagy ha esetleg tudtok jobbat akkor az is érdekel! (a legfontosabb tényező a kép minősége nálam, analóg csatornák szempontjából is)
1: Samsung UE37D5000
2: Samsung UE37C6000
3: Samsung UE40D5003
4: LG 42LV4500
Mindegyiket 150.000ft körül tudnám megvásárolni! Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#11654) dh66e válasza #34784256 (#11649) üzenetére


dh66e
veterán

Azért egy típus számot írhatnál könnyebb lenne a válasz. :)

(#11655) BBéci válasza Lustii (#11653) üzenetére


BBéci
titán

A felsoroltak közül a kettesre szavazok. Azt viszont nem értem, mit eszik, (szeret) valaki a LED háttérvilágításban???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11656) podobag


podobag
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az LG 42LW5500-as 3D LCD tv-ről? Jó képe van? Megéri az árát? Milyen a 3D-je?

(#11657) eisento válasza podobag (#11656) üzenetére


eisento
addikt

olvasd el [link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11658) bazsy_


bazsy_
tag

Sziasztok!

Valaki tud erről mondani valamit: Grundig 40 VLE 8040 C led-es 100 Hz-es 140 k-ért van euronics-ban. Csatlakozóból nagyon sok van rajta s video is. Van dvb-t , dvb-c , tud felvenni usb-re is stb. Jó vétel lenne szerintetek érdemes megvenni? Grundig mint márka nem tudom hol tarthat tv-k terén régen jókat alkotott most nem tudom mi a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#11659) Lustii válasza BBéci (#11655) üzenetére


Lustii
csendes tag

Azért a LEDeket figyelem, mert plazma TV ilyen áron nincs normális minőségű (egyedül az LG 50PV350-et néztem ki), sima lcd és led közül meg amennyire tudom a fogyasztás és a képminőség miatt is inkább ledet kell választani. Köszi a válaszod!

(#11660) Daffni2 válasza Lustii (#11659) üzenetére


Daffni2
addikt

mert plazma TV ilyen áron nincs normális minőségű

Nincs???

Már hogyne lenne, kb 3x jobb képminőséggel mint az általad kinézett LCD tipusok

TX-P42UX30E - 3 ÉV GARANCIA - Panasonic 106cm-es Full HD 600 Hz plazmatelevízió 149 990 Ft

"Aki ad,az nyer"

(#11661) vlevi válasza Lustii (#11659) üzenetére


vlevi
nagyúr

"tudom a fogyasztás és a képminőség miatt is inkább ledet kell választani. "
A fogyasztás egy 37"-s tévé esetén (ugyanabból a típusból, szériából) kb 7-8W Tehát ezt hagyjuk.
Képminőség szempontjából pedig mindeképpen a nem LED-est kell választani. Ebben az árkategóriában mindenképp. Más kérdés, hogy 2011-re a Samu már mintha nem akarna CCFL világítású tévét gyártani :(
Ha a plazmákat is nézegeted, azok sajnos többet fogyasztanak. Jóval kevesebbet, mint egy 4-5 évvel ezelőtti plazma, de még mindíg többet, mint LCD-s társaik :(

[ Szerkesztve ]

(#11662) nightshadow


nightshadow
veterán

Látom, hogy jó páran olyan tévét keresnek, amelyiken játszani is lehet. Ez esetben a legfontosabb adat az input lag (A tv-be megérkező jel, és annak a képernyőn való megjelenése közti idő az input lag, milliszekundumba mérendő. Nem egyenlő a képernyő válaszidejével.) Ennek főleg gyors fps játékoknál van jelentősége, mert ahol te látod az ellenfelet, a valóságban már nem ott van az input lag miatt, s emiatt mindig az ellenfél lő le előbb, ezáltal játszhatatlan lesz a játék. A probléma az, hogy ezt a gyártók nem adják meg a specifikációkban, hanem a különböző tesztelő oldalak tesztelői szokták megmérni, s ők közlik. Általában azt írják, hogy játék szempontjából az input lag lélektani határa 30ms, azaz amelyik készüléknek ezen érték alatt van az input lagje, az ajánlott játékhoz, amelyiknek e fölött, az pedig nem ajánlott.
Megpróbáltam összegyűjteni (forrásmegjelöléssel) az idei típusok input lagjét:

Samsung
UE-32D5000 kicsivel 40ms alatt (trustedreviews.co.uk)
UE-32D5500 29ms (geeks.hu)
UE-40D5520 32ms (hdtvtest.co.uk)
UE-40D5520 34ms (trustedreviews.co.uk)
UE-40D6530 46ms (hdtvtest.co.uk)
UE-40D6530 váltakozó 40ms-70ms között (trustedreviews.co.uk)
UE-40D7000 40ms (trustedreviews.co.uk)
UE-40D7000 48-64ms (avforums.com)
UE-46D7000 33ms (hdtvtest.co.uk)
UE-40D8000 48-64ms (avforums.com)
UE-55D8000 33ms (hdtvtest.co.uk)
UE-55D8000 45-70ms (avforums.com)

Sony
KDL-32CX523 47ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-40CX523 35ms (trustedreviews.co.uk)
KDL-22EX320 50ms (avforums.com)
KDL-37EX524 33ms (trustedreviews.co.uk)
KDL-40EX524 20-30ms (avforums.com)
KDL-32EX723 40ms (trustedreviews.co.uk)
KDL-37EX723 16-32 ms (avforums.com)
KDL-40EX723 21 ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-40HX723 31ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-40HX723 40ms körül (trustedreviews.co.uk)
KDL-46HX923 31ms (hdtvtest.co.uk)

(Ezek a 3-4-es végződésű Sony típusok az itthon kapható 0-ás angol megfelelői, csak az ott használt freeview és csatlakozó aljzatban térnek el.)

[ Szerkesztve ]

(#11663) Bozsó22


Bozsó22
tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket ajánlanátok:
-Samsung UE 32 C5000
-Sony 32BX420
-Panasonic TX-L 32 UX 3E

a Saturnban van akció annak a keretében szeretnénk vásárolni.Ezek mind 100E körül vannak.

Nekem a Sony a szimpatikusabb. Szerintetek?

Köszönöm!! :R :R

GA-MA770T-UD3P - GIGABYTE, AMD PHENOM II X3 720BE, 4GB RAM,ASUS EAH4770/HTDI/512MD5, GIGABYTE Superb 460W

(#11664) leroyclub


leroyclub
senior tag

Van egy 82-cm-es Samsung TV-m aminek az a hibája hogy A bal szélén egy 10x15cm-es foltban sötétebb a kép. Egy pár óra után viszont eltünik, szinte teljesen. Ez mitöl lehet? Lehet valahogy orvosolni?

(#11665) elistvan


elistvan
senior tag

Anyámék szeretnének venni egy LCD tv-t ugyanis a kb 10éves Orion crt-nk az utsókat rúgja. Ma voltunk a Tescoban és ezt találtam 70k-ért: [link] Szerintetek megéri? (csak simán tv-t néznek rajta ennyi.)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11666) nightshadow válasza elistvan (#11665) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem nem éri meg a 70k-át, mert +5-10k-át rátéve érdemesebb valamelyik világmárka tévéjét venni.
Pl.:
- lg 32lk330 [link]
- lg 32lk430 [link]
- samsung 32ld450 [link]

(#11667) misi393


misi393
csendes tag

Sziasztok!
Ötgombos távirányítót keresek Samsung C650 típusú lcd tv-hez.
Hangerő +/-, csatorna +/-, kikapcsoló gomb. Idős embernek kell,
a további gombok feleslegesek, sőt zavaróak. A rendes gyári
távirányítóval mindig elkavarodik, és nem tud visszamenni oda,
amit nézni szeretne.
A végső megoldás, hogy veszek egy rendes távirányítót, és kiszedem, leragasztom a felesleges gombokat. De hátha Ti tudtok jobbat. Minden segítséget, ötletet szívesen fogadok. Köszönöm.

(#11668) dni válasza misi393 (#11667) üzenetére


dni
őstag

Nekem régen volt egy Thomson márkájú, hengeres formájú távirányítóm, MM-ben vettem. Típusát sajnos nem tudom, de ha megtalálom elküldöm.

(#11669) sagesz93


sagesz93
addikt

Hali!
LCD-t vennénk 120k körül, ami fontos hogy 82 centinél ne legyen nagyobb. Meg jó ha fullhd.
Amit tetszik: [link]
Leginkább a netes dolgok miatt, mert anyukám sokat használja a skype-ot.
A látószög aggaszt kicsit, valaki segítsen ki, vagy ha van ennyiért jobb tv, mutassa már meg nekem.
:R

[ Szerkesztve ]

(#11670) vlevi válasza sagesz93 (#11669) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Leginkább a netes dolgok miatt, "
Előtte azért nézd meg, mik ezek a netes dolgok, hogyan lehet a valóságban használni, mert ezeknek a gyakorlati megvalósítás korántsem az, amire sokan gondolnak.
Pl. menj el Mediamarkt, Saturn, Euronics,... boltba kipróbálni.

(#11671) sagesz93 válasza vlevi (#11670) üzenetére


sagesz93
addikt

Voltunk, láttuk a tv-t a netes részét nem tudtam kipróbálni, de maga a tv tetszett.
Érdekelne mire gondolsz. A netes dolgokat leginkább a skype-ra értettem, szerintem csak az lesz rajta használva ha lesz. Pl. böngészni nem akarunk tv-n, mert minek, itt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#11672) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok, remélem jó helyen teszem fel a kérdést.

TV-t szeretnék venni, és mivel nem nagyon vagyok otthon a témában, a ti segítségeteket kérném.
A paraméterek:

~100cm képátmérő
LCD vagy Plasma, mindegy
USB-n keresztüli film lejátszás ( lehetőleg a legtöbb formátumot támogatva ), esetleges csatlakoztatási lehetőség laptophoz.

Az ár 100-150.000 FT között.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#11673) #34784256 válasza nightshadow (#11662) üzenetére


#34784256
törölt tag

Köszi a fáradozást, nekem sokat segített ez a táblázat! :R

(#11674) vlevi válasza sagesz93 (#11671) üzenetére


vlevi
nagyúr

Arra gondolok, hogy lehet, hogy a skype része, amit használnál olyan idétlenül van megcsinálva, hogy végülis használhatatlan. Van a tévében mikrofon, webkamera, meg ilyenek, amivel normálisan lehet skype-olni? Tényleg fontos a videóhívás, vagy csak a skype a lényeg? Mert utóbbi esetben valami olyan mobiltelefon is megteszi, amiben van wifi, és fut rajta a skype. Legalábbis én így gondolom.

(#11675) sagesz93 válasza vlevi (#11674) üzenetére


sagesz93
addikt

Most épp azért akciós, mert jár hozzá kamera is.([link] ami önmagában elég sokat ér) Így meg elég jónak tűnik.
Telefon nem lesz cserélve, ami meg most van az nem tud ilyet. Nem égetően fontos hogy a tv tudja, mivel most is megy gépről, de ha tudja az csak pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#11676) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

Sziasztok!
Történt egy megmagyarázhatatlan kellemetlenség a tv-m firmware frissítése után. (sony nx500) Rendeltetésszerűen feltettem a legújabb firmware-t - M8.727. Nem is tűnt fel semmi változás de gondoltam,hogy ha már van akkor megcsinálom..végül is csak nem hülyeségből csináltak egy frissítést. Na most összedugtam a frissítés óta először a laptoppal,hogy nézzek valami filmet és erre az fogad,hogy annyira széthúzta a képet,hogy a szélei teljesen lelógnak..nem lehet se tv-n és se windows-ban beállítani azt,hogy optimálisan a teljes képernyőre rakja ki..ne legyen kisebb és nagyobb se. Mi lehet szerintetek a probléma és,hogy lehetne megoldani?
Köszi előre is!

(#11677) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello!

Samsung LE32D550 van valakinek? USB-ről le tudja játszani a filmeket? Ha igen, milyen kódolásokkal bír el?

(#11678) nightshadow válasza Tamoo (#11677) üzenetére


nightshadow
veterán

USB-ről le tudja játszani a filmeket?

Igen, letudja.

Ha igen, milyen kódolásokkal bír el?

Részletes táblázatot lásd: Magyar felhasználói kézikönyv 135-138 oldal [link]

(#11679) Tamoo válasza nightshadow (#11678) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

köszi

(#11680) STC Speed


STC Speed
őstag

Szevasztok!

Ha valaki lenne olyan kedves,világítson fel engem,mert nem teljesen értem a dolgot.

TV nézésre vennék egy 24"-26" lcd-tv-t,lehetőleg LG vagy Samu.
A kérdésem az lenne,hogy mi a különbség a sima lcd tv és a lcdtv-monitor között?

1.)van LG 26" lcd tv 70 ezer Ft ért is(HDready felbontással)

2.)van LG 26" lcd tv MONITOR 20 ezer ft-al olcsóbban is,és ez FULL HD-s ráadásul.

Ezt nem értem,hogy miért olcsóbbak,talán nem jár távirányító,vagy tv zésre nem az igazi?

(#11681) gulyasa válasza STC Speed (#11680) üzenetére


gulyasa
őstag

Nincsenek meg a tv-monitor hibridben azok a szolgáltatások, képjavító megoldások, amelyek a pluszt jelentik a TV javára, és a képernyő panelek minőségében is lehet különbség. - meg távirányító sincs a monitorhoz... :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11682) STC Speed válasza gulyasa (#11681) üzenetére


STC Speed
őstag

Oké köszi gondoltam,hogy lesz valami bibi:D :R

Más: van egy LG 32" full hd-s tv nappaliba,de amit vennék 24"-26" tv az 1366x768 as felbontással bir,nagyon gyenge ez a felbontás? Megér + 40 ezret is akár hogy ekkora átmérőhöz 1080p társuljon?

(#11683) cigam válasza gulyasa (#11681) üzenetére


cigam
félisten

Már hogyne lenne hozzá távirányító? (manuel 25. oldal)
Inkább az analóg tuner (és a hozzátartozó digitalizáló képjavító pl.zajszűrő) áramkörök hiánya.
Viszont a manuel-ben nem találtam hogy dvb-t vagy dvb-c esetleg mindkettő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11684) Young92


Young92
tag

Estét !

Tudnátok ajánlani valami 82cm körüli lcd tv-t?
Igazából amit elvárok az a fullHD,hdmi csati,lehet LED-es, mondjuk nem tudom mik az irányadóak egy tv-nél mostanában 3d nem lételem :D:D Ja és jólenne 90k alatt :D

(#11685) BBéci válasza STC Speed (#11682) üzenetére


BBéci
titán

Akkor érdemes full HD felbontású 24-26 colos tévét venni, ha a 1080-as filmeket 1-1,4 méter közötti távolságról nézed.
Annál messzebbről az átlagos emberi szem nem képes érzékelni a különbségeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11686) #34784256 válasza gulyasa (#11681) üzenetére


#34784256
törölt tag

Cserébe a TV-Monitor hibrid nem szenved az input-lag jelenségben gondolom, ami fontos, ha játszani is akar rajta.

(#11687) cantus válasza Bozsó22 (#11663) üzenetére


cantus
tag

Szia!

Minőségre és képre szerintem a Panasonic TX-L 32 UX 3E a legjobb, de erről még csak külföldi tesztet se találtam, szóval ez egy szubjektív dolog. Ha esetleg valaki ismeri a Panákat, írhatna.

(#11688) viperabácsi


viperabácsi
addikt

lcd vásárlás elött állok kérdezném mit érdemes megnézni? 40 " körüli méret kellene .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#11689) spike70


spike70
tag

Sziasztok!

Anyám TV-je megadta magát. Gyorsan vennem kell neki egy újat. Mit ajánlanátok 80-100 ezer körül 32-es méretben. Kizárólag TV műsor (analóg) nézésére.
Köszi!

(#11690) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

40" körüli Full HD-s LCD tévét keresek. A jó képminőség mellett számunkra a time-shift funkció nagyon fontos lenne. Sajnos nem sok TV-nél látok ilyet.

Szombaton jártam a Tescoban, ott ki volt állítva egy Technika 40CF-274 típusú TV. Tudom, hogy ez a Tesco saját márkája, de én képminőségben nem láttam különbséget a körülötte lévő márkás TV-kkel összehasonlítva és ez tudja a time-shiftet is. Az eladó szerint Samsung alkatrészekből van, de mivel a technikai jellegű kérdéseimre nem nagyon tudott válaszolni, ezért ezt a kijelentését is fenntartással kezelem. Ja az ára 100e Ft, ami nagyon baráti lenne.

Tud valaki valami biztosat erről a típusról, vagy tud ajánlani mondjuk 150e-ig valami jobbfajta, time-shiftet is tudó TV-t?

Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#11691) BBéci válasza Gabócza (#11690) üzenetére


BBéci
titán

Milyen adást szeretnél rögzíteni, időeltolással nézni? MindigTV-t, vagy digitális kábeltévét?

(#11689) spike70
Ha elférne egy 42 colos, lenne javaslatom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11692) spike70 válasza BBéci (#11691) üzenetére


spike70
tag

Elférne csak nem tudom nagyobbra rábeszélni. Különben plasmát vennék neki csak hát ugye ekkorában az nincs. Azért várom a további javaslatokat.
Most nézem a tecsos újságban ez 100-ért jó vétel?: KDL-32EX600 SONY.

[ Szerkesztve ]

(#11693) BBéci válasza spike70 (#11692) üzenetére


BBéci
titán

Vidd neki oda az offtopik, 42 colos tévét, amit kinéztél, két nap alatt bele fog szeretni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11694) Gabócza válasza BBéci (#11691) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. MindigTV-t. Most is azt nézzük, csak külön box-szal egy hagyományos TV-n...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#11695) BBéci válasza Gabócza (#11694) üzenetére


BBéci
titán

Az olcsóbb, 150e alatti márkás tévék közül kevés tudja a PVR funkciót, böngészd a gyári honlapok leíráásait, azokból kiderül, melyek képesek rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11696) Gabócza válasza BBéci (#11695) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi. Legjobban a C650 tetszene, ha még hozzá lehetne jutni, mert annál szervízkódokkal lehet aktiválni a time-shiftet és a felvétel funkciót.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#11697) BBéci válasza Gabócza (#11696) üzenetére


BBéci
titán

Én is azt javasolnám, ha még lehetne kapni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11698) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

LCD TV-t vennék,ezek közt vacilálok [link]

Mindegyik 26" de más a tipusjelzések,mik a különbségek,mit ajánlotok végül?

(#11699) viperabácsi válasza viperabácsi (#11688) üzenetére


viperabácsi
addikt

valaki erre???

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#11700) james001


james001
veterán

Sziasztok nem találtam megfelelő topikot,gondoltam megkérdem itt hátha tudjátok a választ.
Mi a BRAVIA rövidítése? Néztem google-ban de semmit nem találtam.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.